Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Mała Nadia nadal przebywa w szpitalu. Jest rehabilitowana

15

Kilku miesięczna Nadia, która trafiła w październiku do szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie ze śladami znęcania się, niebawem opuści szpital. Dziewczynka przeszła badania neurologiczne. Lekarze czekają na wyniki.

19 października kilkumiesięczna Nadia trafiła do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie w ciężkim stanie, ze złamaniami ręki i nogi oraz licznymi obrażeniami w różnych fazach gojenia. Przez pewien czas niemowlę utrzymywane było w śpiączce farmakologicznej. Hospitalizowana była na oddziale intensywnej terapii. Po wybudzeniu została przeniesiona na oddział neurologii.

- Dziewczynka podlega rehabilitacji ze względu na obrażenia ortopedyczne. Czekamy jeszcze na wyniki badań związanych z kwestiami neurologicznymi. Był wykonany rezonans całej główki i czekamy na opisy. Jeśli będą pozytywne to podejmiemy decyzję o wypisie pacjentki – poinformował Tomasz Warchoł, rzecznik prasowy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

Pobyt niemowlęcia w szpitalu może potrwać jeszcze tydzień, do dwóch tygodni. Jak podkreśla T. Warchoł nie ma pośpiechu co do wypisu dziewczynki, gdyż w szpitalu jest otoczona najlepszą opieką. W momencie, gdy dziecko będzie gotowe do wypisu, czekać będzie na nie nowa rodzina zastępcza wybrana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jaśle. Wniosek o ustanowieniu opieki nad Nadią przez jej dziadków został oddalony przez sąd.

Rodzicom dziewczynki przedstawiono zarzut znęcania się nad dzieckiem oraz spowodowania u niego obrażeń ciała. Matka Magdalena K. przyznała się częściowo do winy, ojciec Artur K. zaprzeczył. Oboje trafili do aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

id

Napisany dnia: 28.11.2023, 12:49

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Mama
dnia 11.12.2023, 22:03 · Zgłoś
Jak można skrzywdzić takie maleństwo, następnie nie udzielić mu pomocy , tylko pozwolić by cierpiało z tak poważnymi urazami , zlamiania ??!!! Pęknięcia czaszki ???!! Zaledwie 4miesiecznej gdzie tam wszystko dopiero się kształtuje i jest takie mięciutkie i delikatne !!! Fuck!! Nie potrafię tego zrozumieć!! Niech sie w końcu państwo weźmie za to , ogarnie ten cały margines społeczny, zmieni system, przeszkolić odpowiednio osoby pracujące w opiekach społecznych, zatrudnić więcej osób które z powołaniem będą wykonywać swoją pracę i przeprowadzać regularne kontrolę w takich rodzinach , tak nie może dalej być, co chwilę dowiadujemy się o kolejnych tak potwornych wydarzeniach , a o ilu nie wiemy gdzie biedne niczemu niewinne dzieci są bite, zaniedywane przez własne matki , masakra jeden wielki syf ! Znam osobiście przypadek babki z mopsu która przychodziła do patologicznej rodziny z dwójka malutkich dzieci , rodzice alkoholicy , ćpuni, w domu brak prądu, ogrzewania , robactwo i wiele innych, a ona przychodziła pukała do drzwi oni jej nie otwierali , po czym odchodziła, bez dalszych działań , policja na wezwania sąsiadów przychodziła pukała z ta sama historia , oni nie otwierali , policja odjeżdżała a patologia wychodziła z domu , na pytanie czy nie mogą tym dzieciom w końcu jakoś pomóc, usłyszałam że nikt im nie otwiera to co mają zrobić !! To jak tu reagować skoro służby nie robią kompletnie nic kiedy są zgłoszenia, a kiedy już dojdzie do tragedii to wtedy dochodzenie robią i zarzucają ludziom dookoła brak reakcji ! Kraj z tektury !! Żal mi tych wszystkich dzieciaczków, a tych bandytów co ranią swoje dzieci zero skrupułów, kara najgorsza ever powinna być dana , zero zwonienia z kary po połowie odsiadki , bezwzględny zakaz zbliżania się do dziecka, a nie jeszcze później słyszy się że takie dzieci znowu trafiają do tych co je tak bardzo krzywdzili .
Odpowiedz
2
@ Tak
dnia 29.11.2023, 11:12 · Zgłoś
Życzę rodzicom takiego samego potraktowania przez pensjonariuszy w ZK.
Odpowiedz
1
@ On
dnia 29.11.2023, 08:04 · Zgłoś
Tylko żeby sąd znów nie przyznał dziecka dla rodziców tak jak zrobił z kotami bo wszystkiego można się spodziewać
Odpowiedz
0
@ Ewa
dnia 29.11.2023, 05:16 · Zgłoś
Przepraszam, za błąd. Myślę, że najbardziej adekwana karą byłaby sterylizacja . Nie ma litości nad takimi i ciężkie społeczne roboty.
Odpowiedz
0
@ Ewa
dnia 29.11.2023, 05:12 · Zgłoś
Wysterylizowana,owacja oboje i posadzić w więzieniu niech przemyśla co zrobili.
Odpowiedz
4
@ łodyniec
dnia 28.11.2023, 19:53 · Zgłoś
Grozi im nie groźna kara . Dostaną może pół roku, a może zawiasy.
Będą się starać o oddanie dziecka . Po pewnym czasie pewnie dostaną.
Dziecko wróci do oprawców, żeby nie mieć za lekko w życiu. Psychika mu
siądzie w wieku 13-14 lat , zacznie pić palić ćpać i dawać d...
Aż w końcu gdy będzie miało wszystkiego dość zakończy żywot w tym sprawiedliwym świecie .
Odpowiedz
-1
@ Knurion
dnia 28.11.2023, 20:03 · Zgłoś
Tak może być.
Być może zostanie jeszcze przemaglowane przez lokalnego proboszcza i polata po odwykach.
Odpowiedz
2
@ KKK
dnia 28.11.2023, 18:24 · Zgłoś
I to jest dramat ale mądralińscy na tym forum znajdują się tylko jak są tematy polityczne, wojenne, zvidowe. Specjaliści od wszystkiego i niezależni eksperci. Wszystko toczy się wokół pieniądza, władzy, kariery. Brakuje zwykłego spotykania się z ludźmi rozmawiania.
Odpowiedz
24
@ WuWu
dnia 28.11.2023, 14:41 · Zgłoś
Ile jeszcze takich nierozpoznanych za wczasu rodzin w Jaśle, to głowa mała.
Wystarczy iść na Dni Jasła lub Dni Wina i zobaczyć jak rodzice z % zajmują się dzieććmi.
Tak samo patologia z bloków. Na początku reagowałem na awantury i burdy, ale po wezwaniach miałem więcej nieprzyjemności z milicją niż ci do których wzywałem.
Tylko w tv ci powiedzą, że nie możesz być obojętny.
Odpowiedz
1
@ ono
dnia 29.11.2023, 18:25 · Zgłoś
zgadzam się z tobą w 100%, mnie też to kiedyś spotkało
Odpowiedz
28
@ To ja 2
dnia 28.11.2023, 13:54 · Zgłoś
Ojciec nie przyznaje się do winy . Nawet jeśli jej nie bił , ale wiedział co robi jej matka,a nie reagował to jest tak samo winny.Tak jak reszta rodziny.
Odpowiedz
33
@ As
dnia 28.11.2023, 13:35 · Zgłoś
Matka częściowo przyznała się do winy
Że znęcała się nad własnym dzieckiem,
To nie rodzice to bydlaki.
Odpowiedz
12
@ KAREL
dnia 28.11.2023, 13:39 · Zgłoś
A to czasami nie ta gwiadeczka-celebrytka co wyprowadza żużlowców na zawodach w krośnie?
Odpowiedz
-1
@ POMOC
dnia 28.11.2023, 14:35 · Zgłoś
W ciąży, nikt nie poinformował o klinikach aborcyjnych w Czechach (na Słowacji drożej i gorzej), nie pomógł finansowo. Kto tu jest winny?
Odpowiedz
11
@ Darek
dnia 28.11.2023, 16:14 · Zgłoś
Niestety tak to jest gdy dzieci mają dzieci. I nie chodzi tu nawet o sam wiek, ale mentalność gówniarza. Dzieciaki nie mają teraz żadnych obowiązków, dyscypliny i są rozpieszczane. Nie mówię że trzeba dziecko bić i straszyć żeby dobrze wychować , ale uczyć dziecko życia trzymając względna dyscyplinę, nauka szacunku, ekonomii , kultury, moralności.

Ale teraz młode matki wola dać dziecku tablet, telefon, włączyć telewizor czy komputer i mamy efekty pokolenia matki tej malutkiej Nadii...

Kiedyś gdy dziecko dostało ochrzan od nauczyciela to po przyjściu do domu czekał jeszcze większy od rodziców. A teraz gdy nauczyciel nawrzeszczy na dziecko, to rodzice lecą do dyrektora ma skargę, jak tak można przecięć bąbelek to istny aniołek...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657