Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Maria Kurowska otrzymała ponad 30 tys. ekwiwalentu urlopowego

111

Była burmistrz Jasła Maria Kurowska, za niewykorzystany urlop w przeciągu czterech lat swoich rządów, otrzymała sporą sumę pieniężną...

Zgodnie z Kodeksem Pracy, w przypadku nie wykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy, pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny.

Maria Kurowska, była burmistrz otrzymała ekwiwalent urlopowy w kwocie 31 248,80 zł brutto. Należne pieniądze są za trzy lata, od 2008 począwszy. W ciągu trzech ostatnich lat władania miastem Maria Kurowska nie wykorzystała przysługującego jej urlopu. Ekwiwalent obejmował 67 dni, w tym 15 za rok 2008, 26 dni za rok 2009 oraz 26 dni za 2010.

Co było powodem nie wykorzystania urlopu?

- Bardzo dużo pracy w mieście, no bo cóż innego? - powiedziała Maria Kurowska, była burmistrz Jasła.

Pracodawca ma obowiązek udzielić pracownikowi przysługującego mu urlopu wypoczynkowego  jaki nabył po upływie roku najpóźniej do końca pierwszego kwartału roku następnego. W razie kontroli inspekcji pracy, pracodawca za nie udzielenie pracownikowi przysługującego mu urlopu może zostać ukarany grzywną od 1000 do 30 000 zł.

- Prawdopodobnie coś takiego jest, natomiast nigdy osoba na takim stanowisku nie jest w stanie wybrać przysługującego urlopu. Jest to spowodowane mnóstwem pracy zwłaszcza, że ten ostatni rok był taki trudny. Nie jest to mój jedyny przypadek. Gdy był burmistrz Czernecki, to więcej było tego urlopu. Ja miałam jednego zastępcę i trudno było w tym roku powodziowym sobie na urlop pozwolić. Liczyłam, że sobie w ostatnim roku odpocznę. - dodaje Kurowska.

Ilona Czarnecka
Czarnecka.ilona@gmail.com

Reklama

Komentarze: 111

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Rysiek
dnia 15.01.2011, 19:42 · Zgłoś
W dawnych czasach przewodniczacy komisji rewizyjnej Janusz Przetacznik staral sie dbac o zdrowie wladzy usilujac wyslac je na wakacje. Spotkal sie ze strasznym oporem. Watpie czy w innych sprawach wykazywali tyle determinacji. Efekt byl jednak fatalny. wielu ludzi po odejsaciu od wladzy zabolelo na 6 miesiacy, obciazajac kase UM. Czekam czy MK i inni czlonkowie zarzadu tez beda chorzy na 6 miesiecy. Jesli tak to kazy odpowiedzialny radny ktory naprewde reprezentuje interesy obywateli powinien zadbac aby wladze byly urlopowane. Na dzien dzisiejszy przypomina to Nikodema Dyzmen - przetrwac jak najdluzej!!!!
Odpowiedz
0
@ pepe
dnia 06.01.2011, 18:23 · Zgłoś
niech bierze kase .tylko z dala od Kołaczyc bo jak by sie dwie pi[...] zebrały to mnie [...] trafi albo cuś
Odpowiedz
0
@ sibi
dnia 06.01.2011, 17:07 · Zgłoś
Dziurawe prawo jest tworzone przez posłów i senatorów po ty by sami kiedyś z niego korzystali. Niech na przyszłość zajmą się tworzeniem jednoznacznego i szczelnego prawa, a nie poświęcaniem kładki na potoku czy załatanej dziury w drodze.
Odpowiedz
0
@ ............
dnia 06.01.2011, 14:24 · Zgłoś
Na 100% na kościół odda :)
Odpowiedz
0
@ Kurowski sussage
dnia 06.01.2011, 12:48 · Zgłoś
Kurowska wygląda jak zdewastowane wrota od stodoły. Daj ofiarę [...]!
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec65
dnia 06.01.2011, 09:37 · Zgłoś
zgroza
Odpowiedz
0
@ anna
dnia 05.01.2011, 22:51 · Zgłoś
ale z tych wyjazdów do córki do USA ktoś powinien ją rozliczyć bo nie były to wyjazdy służbowe tylko czysto prywatne więc był i urlop wykorzystany..ale co my maluczcy mamy do gadania ...płacz i płać
Odpowiedz
0
@ pipowiec
dnia 05.01.2011, 22:30 · Zgłoś
Ale bzdety opowiada.
Odpowiedz
0
@ Tu i Teraz
dnia 05.01.2011, 22:11 · Zgłoś
Ile wart jest jeden dzień urlopu burmistrzyni miasta nad trzema rzekami? 31 248,80 PLN (ekwiwalent) : 67 dni(urlop) = 466,40 PLN.Tyle w tym temacie! Niech żyje Solidarność.
Odpowiedz
0
@ czysciciel
dnia 05.01.2011, 22:08 · Zgłoś
Za co ja się [...]a pytam za co 3a posprzatać.
Odpowiedz
0
@ mario
dnia 05.01.2011, 22:03 · Zgłoś
A.Czernecki w 2oo6 roku za 104 dni pobrał ponad 29 tys.( 4 lata temu) p.Czernecki i jego zastępca Wnęk choć powodzi w JASLE nie było należało się im 60 tys dlaczego mieliby nie wziąść trzeba brać (słuszna racja) powiedzmy uczciwie kto by nie wziął no może Dyzio
Odpowiedz
0
@ jaślan
dnia 05.01.2011, 21:52 · Zgłoś
w końcu mogę się z nią zgodzić: w tym roku sobie odpocznie:-)) najlepiej w zaciszu domowym.
Odpowiedz
0
@ Kolasa
dnia 05.01.2011, 21:14 · Zgłoś
A Czernecki 4 lata temu co zrobił ?? Ile kasy wziął za zaległy urlopik ? Może ktoś napisze ? Krew zalewa na tych kufa ich mać uczciwych...
Odpowiedz
0
@ Pawel
dnia 05.01.2011, 20:59 · Zgłoś
A ja musze iść na "przymusowy urlop" bo ki i takby nie zaplacili. [...] wolalbym przepracowac rok i dostac za to "urlopowe". Zawsze by sie kilka złoty przydało, jako i wielu nam. Pozdro
Odpowiedz
0
@ Bolek
dnia 05.01.2011, 17:51 · Zgłoś
Jakie tam 30 tys. a odprawa drugie 30 tys . a pensja za częśc grudnia to wszystko razem wyjdzie ponad 60 tys. a lud głoduje pod rządami PO!!
Odpowiedz
0
@ nowy
dnia 05.01.2011, 17:27 · Zgłoś
to jest szopka Noworoczna?
Odpowiedz
0
@ kol
dnia 05.01.2011, 14:17 · Zgłoś
A o Czarneckim to dlaczego nie piszecie ,przecież też wziął ,a i teraz zobaczymy czy nie bedzie brał ! Ha ha
Odpowiedz
0
@ maniek.
dnia 05.01.2011, 13:56 · Zgłoś
Skandal , jawne łamanie prawa i kpienie wprost z podatnika. To taka jest uczciwość osoby, która uważ się za głęnboko wierzącą. Jak mogła nie wykorzystać urlopu? Przecież miała 2 zastępców lub jednego. A w USA to nie była pani na urlopie tylko na delegacji? a na pielgrzymce nie była pani na urlopie ? SKANDAL !!!! Ale cóż mamy p-rawdziwy obraz PiS u oraz jego członków. Ciekawe co na to zwolennicy i piewcy wspaniałości i poświęcania się tej pani?
Odpowiedz
0
@ buła
dnia 05.01.2011, 13:54 · Zgłoś
Niestety to "norma". wszyscy wysocy urzędnicy naginnie łamią prawo pracy i nie ma silnych na to.Jezeli pracownicy panstwowi nagminie nie korzystają z urlopów wypoczynkowych to: albo są im niepotrzebne w tym wymiarze i należy im je skrócic do 14 dni, albo powinni byc taktowni zgodnie z kodeksem pracy i do 31 marca wybierać w całości za poprzedni rok.
Odpowiedz
0
@ Kurowski Sussage
dnia 05.01.2011, 13:48 · Zgłoś
Ale [...] [...]!
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 05.01.2011, 13:46 · Zgłoś
CZYLI NIE JEST PRAWDĄ CO PODAJE PIP ŻE NIE WYKORZYSTANY URLOP PO TRZECH LATACH PRZEPADA ?????????????????????,SKORO PANI WYPŁACILI ZA CZTERY ???????????????????????????????????????????????????????????????
Odpowiedz
0
@ czesio
dnia 05.01.2011, 12:56 · Zgłoś
ja [...],nie biore od dziś urlopów ,to mi sie kasiorka uzbiera....:P
Odpowiedz
0
@ manim
dnia 05.01.2011, 11:02 · Zgłoś
Dlaczego nie umieściliście mojego komentarza? Bo napisałem prawdę? jesteście zakłamani!!
Odpowiedz
0
@ rebi
dnia 05.01.2011, 10:11 · Zgłoś
30 tys zł o których piszecie to ekwiwalent za niewykorzystany urlop, natomiast odprawa to 3-krotność jej miesięcznych poborów czyli ponad 30 tys. Razem więc ponad 60 tys. zł. Nic dziwnego, że pani Maria tak kochała Jasło.
Co do przepisów prawa pracy to sprawa wygląda tak: Pracodawcą pani burmistrz był przewodniczący rady miasta Jasła pan Dybaś. Skoro nie był on zatrudniony na umowę o pracę toteż nie miał tzw. stosunku pracy i nie podlega pod prawo pracy i nie można na niego nałożyć kary. Ot taka luka prawna, która prawie wszyscy wykorzystują.
Pozdr........
Odpowiedz
0
@ KLAUDIUSZ
dnia 05.01.2011, 09:37 · Zgłoś
Jak widać b.pani Burmistrz pracowała ,wbrew opiniom komentatorów... Pieniądze jej wypłacone są jej należne ,a krytyka tego faktu śmieszna. Pozostał tylko uzasadniony żal,że nie kontynuuje swojej pracy dla Jasła.Ale ponoć czas robi swoje,i ongiś krytykanci wkrótce ciepło wspomną minioną kadencję, urzędowanie p. kurowskiej z sentymentem...Pierwsze dni nowej władzy dają taką nadzieję!
Odpowiedz
0
@ gawor
dnia 05.01.2011, 09:23 · Zgłoś
Bardzo żałuję że pani Kurowska nie została burmistrzem, bo to jedna z aktywniejszych działaczy samorządowych na Podkarpaciu ale jak to mówią, widziały gały co brały !
Odpowiedz
0
@ [...] do PiSmana
dnia 05.01.2011, 08:41 · Zgłoś
Widzę, że ogarnęła cię pisiarska paranoja po przerżniętych szóstych już wyborach. Zgiń i przepadnij z tego forum na zawsze. No chyba że zostaniesz [...]owską wróżką i jasno(czarno)widzem, to poczytamy dalej te banialuki.I nie wmówisz nam , że "czarne jest czarne, a białe jest białe".
Odpowiedz
0
@ Pis-man
dnia 05.01.2011, 08:28 · Zgłoś
Na konto to nie da, bo nie wie co to jest- [...].
Odpowiedz
0
@ USA
dnia 05.01.2011, 06:57 · Zgłoś
reprezentowala w USA Jaslo opowiadajac w rozglosni radiowej 1030 AM jak miod i mleko plynie w jej kochanym miescie .Wiecej prawdziwych informacj dowiem sie z jaslo4u.Ta delegacja byla zbedna.
Odpowiedz
0
@ kaz..ny..
dnia 05.01.2011, 00:56 · Zgłoś
Ciekawe ?? czy Kachlikowi tez bedzie sie tak liczyc?? moze trzeba go zapytac teraz?? Czy jest ktos taki co zapyta???
Odpowiedz
0
@ ....
dnia 05.01.2011, 00:12 · Zgłoś
W majestacie "PRAWA" i "niesprawiedliwości" płacimy za wszystko i wszystkich.
Odpowiedz
0
@ Jaślanka
dnia 04.01.2011, 23:34 · Zgłoś
Pani Burmistrz w USA reprezentowała miasto- co Wy takie [...] pytania zadajecie!!! Jaki urlop?!!! Jak się jedzie w delegacje, to się jeszcze diety pobiera, a koszty pobytu ponosi pracodawca czyli MY. To myśmy jej nigdzie nie wysyłali?
Jeśli o mnie chodzi, to jeszcze złotówkę dorzucę, byle jej tylko już nie oglądać. Niech się teraz Kołaczycoki martwią jak się jej pozbyć.
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 04.01.2011, 23:19 · Zgłoś
Nawet po przegranych wyborach ta [...] odbija się Jasłu czkawką. Pazerność wsioków na forsę nie zna granic !!!
Mam nadzieję nigdy więcej o niej nie usłyszeć
Odpowiedz
0
@ gufi
dnia 04.01.2011, 23:03 · Zgłoś
i jej jeszcze 30 tys a my niemamy na chleb
Odpowiedz
0
@ OB
dnia 04.01.2011, 22:53 · Zgłoś
Marysiu należy Ci się to bierz, nie słuchaj [...] komentarzy. Tylko co będziesz robić z tymi pieniążkami bo z oświadczenia majątkowego wynika, że masz ich już dość dużo !!!
Odpowiedz
0
@ JO
dnia 04.01.2011, 22:49 · Zgłoś
BRAK SŁÓW KILKA OSÓB MA KASY TYLE CO PÓŁ MIASTA. DLACZEGO JASŁO JEST UBOGIE, WŁAŚNIE DLATEGO ITP.ITD.
Odpowiedz
0
@ jaslanka
dnia 04.01.2011, 22:42 · Zgłoś
nikt z nas nie wykorzystałby urlopu jesli takie pieniadze by otrzymała a nawet o polowe mniejsze:)
Ludzie oceniają i ciągle narzekaja, krytykuja bo dzieje się źle!
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 04.01.2011, 22:37 · Zgłoś
Ja nie zarobie 30 tys. przez rok a ona dostała tyle za sam urlop.
Źle się dzieje w państwie polskim, oj źle...
Odpowiedz
0
@ paranoja
dnia 04.01.2011, 22:28 · Zgłoś
Inspekcja Pracy już powinna działać w tej sprawie, w moim zakładzie nie ma mowy o pozostawieniu jednego dnia urlopu zaległego, a z tylu lat to się w głowie nie mieści. Ktoś powinien za to ponieść konsekwencje. Była tak pewna, ze zostanie na następną kadencję, że nawet urlopu nie wykorzystała i niestety przyszło rozczarowanie. A poza tym, jeśli tak ciężko pracowała to nie potrzebowała ani jednego dnia w roku na odpoczynek, ani na załatwienie prywatnej sprawy??? Wyjaśnienie tego stanu rzeczy jest jedno: odpoczywając w pracy i załatwiając sobie prywatne sprawy w godzinach pracy - nie potrzebowała urlopu!Dobrze, że Jaślanie wreszcie przejrzeli na oczy i podziękowali za "zaangażowanie".
Odpowiedz
0
@ kk
dnia 04.01.2011, 22:20 · Zgłoś
jaja sobie robią z tego Jasła [...] myślą dać im podwyżki niech ustawiają swoich bo tak jest paranoja a ludzie niech ziemie gryzą bo zarobków nie podniosą tylko się huśtają za nasze bo my na nich robimy na darmo zjadów
Odpowiedz
0
@ jr
dnia 04.01.2011, 22:11 · Zgłoś
Przepisy mówią że urlop powinno się wykorzystać do marca następnego roku, więc za co te pieniądze? Skoro nie wykorzystała to powinien przepaść urlop. WIDAĆ TO PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.
Odpowiedz
0
@ max
dnia 04.01.2011, 21:58 · Zgłoś
ale jaja ale jaja a dzieci w etiopi nie maja co jesc a kurowska zabawi sie za 30 tysiakow
Odpowiedz
0
@ do boguś
dnia 04.01.2011, 21:32 · Zgłoś
a kto by za to zapłacił ---my JAslanie
Odpowiedz
0
@ s.s
dnia 04.01.2011, 21:29 · Zgłoś
a inni musza zaległy urlop wyko. w1-szym kwartale nast. roku - śmiech .nie będe więcej pisał bo i tak by to usuneli -a tak kocha jaslo
Odpowiedz
0
@ a to ciekawe
dnia 04.01.2011, 20:48 · Zgłoś
pamiętam, że pani burmistrz na długo wyjeżdzala podczas swojej kadencji do USA. kiedyś nie było jej w pracy prawie miesiąc. to nie był urlop? nawet w mediach chwaliła się, że w czasie pobytu w stanach udzieliła wywiadu pewnej rozgłośni radiowej. Była tam na chorobowym?
Odpowiedz
0
@ anna
dnia 04.01.2011, 20:44 · Zgłoś
mogla iść na urlop był by świety spokój przez te kilkadziesiąt dni ale ona wolała mącić chociaż i tak podejrzewam w częsci wybrała ten urlop tylko w innej wersji , nie chcę już oglądać jej fałszywego uśmiechu w internecie bo płacę za niego duże pieniadze...[...] , fałszywa [...] wzięła tyle kasy i śmieje się nam w nos...trzeba ją było na toczkach wywieść do tej Dąbrówki ...chociaż wcale tak do końca nie wiadomo czy do Dąbrówki...???
Odpowiedz
0
@ ks
dnia 04.01.2011, 20:43 · Zgłoś
Ludzie dajcie juz spokój pani Maarii. Juz dośc zrobiliście złego, nie dosyć wam ze juz jej nie ma.... Co do pielgrzymki to nie był urlop tylko chciała odwiedzić jaślan - to tez źle ze pojechała??????
Zobaczymy jak nowy Wam bedzie odpowiadał.... Pozdrawiam tych co tylko narzekają
Odpowiedz
0
@ ola
dnia 04.01.2011, 20:25 · Zgłoś
a ja słyszałam , że ta pani nadal pracuje jako wice .. w Kołaczycach
Odpowiedz
0
@ ester
dnia 04.01.2011, 19:53 · Zgłoś
Ludzie,czy nie widzicie ze od miesiąca w mieście zapanował taki marazm,że portale nie mają o czym zupełnie pisać i wracają do osoby byłej burmistrz.I jak zwykle krytykancko i na siłę sensacyjnie. O tym,że nie miała jedyna na Podkarpaciu przez całą kadencję podwyżki nie piszecie,o tym,że okoliczni wójtowie mieli wyższe od niej pobory też nie.Ze pomagała również finansowo najbiedniejszym nikt Wam nie doniósł?!
Nie będzie już nigdy w tym mieście włodarza tak oddanego Miastu,a jednocześnie tak skrzywdzonego przez ludzi mediów. Czy wy którzy mienicie się dziennikarzami macie jeszcze sumienie?!
Odpowiedz
0
@ POINFORMOWANY
dnia 04.01.2011, 19:51 · Zgłoś
A jak odchodził p.Czernecki i jego zastępca Wnęk to powodzi w JASLE nie było a ODPRAWY wzięli ok.60 000 tys zł !!!każda EKIPA WAS STRZYŻE B[...]Y !!!
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 04.01.2011, 19:46 · Zgłoś
To Czerneckiemu za 4 lata trzeba będzie wypłacić ekwiwalent za 104 dni niewykorzystanego urlopu :D
Odpowiedz
0
@ Coś tu [...]!
dnia 04.01.2011, 19:45 · Zgłoś
Ptrzecież co roku na wakacjach - Kurowska wyjeżdzała do USA do córki - więc coś nie tak z tym urlopem!
Czyżby jechała nie wypisując sobie urlopu
Odpowiedz
0
@ AAA
dnia 04.01.2011, 19:31 · Zgłoś
KŁADŁA DEPTAK .........
Odpowiedz
0
@ prawda
dnia 04.01.2011, 19:31 · Zgłoś
Inni już tak postępowali i nikt nie robił z tego sensacji, ale teraz jest brak tematów, nie ma o czym pisać więc pisze się o bzdurach, a poważne problemy chowa się pod dywan i jest cisza.
Odpowiedz
0
@ Mochermistrz
dnia 04.01.2011, 19:25 · Zgłoś
Przekaż te "ciężko" zarobione pieniążki na biedne dzieci, jeżeli masz sumienie. Czarni /księża/ bardzo ochoczo przyjmą i tę jałmużnę. NIE cierpię [...], chociaż czasem z nich korzystam na placu Żwirki i Figury i Rydzykomocherów - szczyt obłudy i zakłamania!
Odpowiedz
0
@ Boguś
dnia 04.01.2011, 19:03 · Zgłoś
Kodeks pracy - urlop za dany rok musi być wykorzystany do końca
marca roku następnego,ten warunek nie został w tym przypadku spełniony,więc proponuje ukarać pracodawcę karą 31 248,80.
Bilans się wyrówna.
Odpowiedz
0
@ wrona
dnia 04.01.2011, 18:53 · Zgłoś
właśnie to chciałam napisać że wycieczki i pielgrzymki to w godzinach pracy byly? chciałabym tak jeżdzic se wszedzie niby delegacja a pieniażki za urlopek haps do kieszeni
Odpowiedz
0
@ aaa..
dnia 04.01.2011, 18:50 · Zgłoś
."otrzymała ekwiwalent za niewykorzystany urlop w przeciągu czterech lat "a co na TO INSPEKCJA PRACY?.. i prywatnej firmie właściciel ZAPŁACIŁY KARE zo to,że pracownik nie wykorzystał urlopu prze tyle lat a tu nagroda ...
Odpowiedz
0
@ elza
dnia 04.01.2011, 18:50 · Zgłoś
nie będzie już taka dumna ta pani [...]wska???
Odpowiedz
0
@ agat25
dnia 04.01.2011, 18:49 · Zgłoś
Najpiękniejsze jest to że Jaślanie wykopali na wiochę tą nieudolna babuszkę która szkodziła Jasłu przez ostatnie lata !!! ... a za ,,wykombinowaną'' kasą PUŚCI PAWIA - to pewne , no chyba że przekaże kasę na powodzian o których <ruda w czerwonym> tak zabiegała :))) , ale to nie realne - OT NAWIEDZONA [...] OBŁUDNICA !
Odpowiedz
0
@ Czarni 1910
dnia 04.01.2011, 18:45 · Zgłoś
No i co to kogo obchodzi?Otrzymała zasłuzone i nalezne uposażenie?Tak,wiec o co chodzi?Komus zazdrosć?Idzcie do nowego pana Burmistrza to moze i Wam da hahahaha.Te 30 tysiecy to tak duzo?Groszowe sprawy a tak piszczycie.Do roboty nieroby to moze i Wy kiedys miec bedziecie.
Odpowiedz
0
@ JAREMA74
dnia 04.01.2011, 18:36 · Zgłoś
zwracam się do wszystkich [...] co psioczą i podniecają się niezdrowo. Prawa Pracy nie stanowi prezydent ani burmistrz miasta.
Odpowiedz
0
@ X-men
dnia 04.01.2011, 18:36 · Zgłoś
NA URLOPIE TO PEWNIE BYŁA A I DODATKOWA KASA SIĘ PRZYDA !!!!!TO NIECH ODDA TEN EKWIWALENT NA POWODZIAN BO LATAŁA PO WAŁACH JAK KACZKI PO WODZIE LUB NIECH WYŚLE ks. RYDZYKOWI A PRAWO CHYBA DOTYCZY WSZYSTKICH !!!!!!!!!!!!!!!1
Odpowiedz
0
@ GOSC
dnia 04.01.2011, 18:27 · Zgłoś
CIEKAWE ILE Z TEGO PRZEZNACZY NA WOSP LUB NA JAKIS SZLACHETNY CEL. PRZECIEZ TO BYLA JEJ NORMALNA PRACA,JAK KAZDEGO PRAWOWITEGO CZLOWIEKA.
Odpowiedz
0
@ misio
dnia 04.01.2011, 18:13 · Zgłoś
Jest to skandal w imieniu prawa ,czy ktoś wie z czego aktualnie utrzymuje się była (mniemam że przebywa na zwolnieniu lekarskim aby magła podreperować mocno nadwyrężone zdrowie).Ile ekwiwalentu pobrali jej koledzy Pawluś , Lechowski i Rzońca ?Czy Pawluś też po[...]dł na zdrowiu i pobiera chorobowe z ZUS?
Odpowiedz
0
@ NIK
dnia 04.01.2011, 18:11 · Zgłoś
PRZEPISY MOWIĄ WYRAZNIE, URLOP POWINIEN BYĆ WYKORZYSTANY DO KOŃCA MARCA NASTĘPNEGO ROKU.NIE MA USPRAWIEDLIWIENIA,ŻE NIE BYŁO CZASU PANI BURMISTRZ POWINNA PIENIĄDZ ZWROCIĆ W PRZWCIWNYM RAZIE KTO WYPŁACIŁ BĘDZIE PONOSIĆ KONSEKWENCJE.
Odpowiedz
0
@ nie
dnia 04.01.2011, 17:46 · Zgłoś
nie jestem zagorzałą fanką byłej Pani burmistrz ale dajcie już spokój bo bzdury pleciecie.
Odpowiedz
0
@ kulk a
dnia 04.01.2011, 17:38 · Zgłoś
bierz i znikaj.
Odpowiedz
0
@ Cyry Show Ciocia Jol
dnia 04.01.2011, 17:36 · Zgłoś
Co było powodem nie wykorzystania urlopu?

- Bardzo dużo pracy w mieście, no bo cóż innego? - powiedziała Maria Kurowska, była burmistrz Jasła.

Ten tekst mnie rowalił ahahahahahah
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 04.01.2011, 17:35 · Zgłoś
powinni te pieniądze przekazać osobom potrzebującym.. chorym dzieciom.. czy nawet na sprzęt do szpitala jasielskiego.. przecież Pani M. ma już wystarczająco dużo pieniędzy.. Boże jaki ten kraj jest niesprawiedliwy.. ten który ma wszystkiego pod dostatkiem - jeszcze więcej dostanie.. a ten który ledwie wiąże koniec z końcem - to byle poniżyć, zhańbić, zrównać z błotem...
Odpowiedz
0
@ ups
dnia 04.01.2011, 17:27 · Zgłoś
ja się pytam co na to inspekcja pracy????????
Odpowiedz
0
@ mockwa
dnia 04.01.2011, 17:24 · Zgłoś
a kto by w takiej pracy brał urlop... bycie burmistrzem to jak szóstka w totolotka... śmieszne jest to że taką pracę (którą każdy z pocałowaniem ręki by łapał) nazywa się ciężką .... póki wyborcy nie zmądrzeją będą skubani ile się da ..na tym polega demokracja....
Odpowiedz
0
@ sta
dnia 04.01.2011, 17:19 · Zgłoś
Czarnecki juz kiedys wpadl na taki pomysl ....
Odpowiedz
0
@ gogo
dnia 04.01.2011, 17:18 · Zgłoś
czy kodeks i prawo pracy nieaktualne rzeczypospolitej niewiem 1 2 3 4 a moze piątej hamstwo zwykly pracownik takich praw i aPANAŻY POPROSTU NIEMA ZAKUJMY TO BEZPRAWIE
Odpowiedz
0
@ ....
dnia 04.01.2011, 17:16 · Zgłoś
widac przepisy co do urlopu i nie tylko nie obowiązują każdego...
powódź była w 2010 roku a przez poprzednie lata??
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 04.01.2011, 17:12 · Zgłoś
Chciałem zapytać gdzie był Przewodniczący A. Dybaś, że dopuścił by Kurowska nie wykorzystywała prze 4 lata urlopu. A gdzie byli inni wcześniej i teraz obecni radni, że do tego dopuścili. Odpowiedz pozostawiam. WYBORCOM !!!1
Odpowiedz
0
@ kain
dnia 04.01.2011, 17:08 · Zgłoś
To mi sensacja!!! Ja mam wiecej zaległego urlopu i bede widział za to pinondze jak [...] niebo ale nie przezywam tego bo mam gdzie robić
Odpowiedz
0
@ ufff
dnia 04.01.2011, 17:08 · Zgłoś
żal wam nieroby?
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 04.01.2011, 17:05 · Zgłoś
- Bardzo dużo pracy w mieście, no bo cóż innego? = hmm ten pytajnik to do mieszkańców czy to było dużo pracy czy cheć wzięcia ekwiwalentu ??
Odpowiedz
0
@ vka
dnia 04.01.2011, 17:00 · Zgłoś
jasne, ja starego już dawno nie mam a że w styczniu mało
pracy to juz pracodawcy wysyłają na urlopy i nikt się nawet o zdanie nie zapyta....
Odpowiedz
0
@ mariusz
dnia 04.01.2011, 16:40 · Zgłoś
pani mario daj sobie te pieniądze na lokate do alior lub getin baku będzie ci sie lepiej żyło z odsetek niż burmistrzem byś była pani mario
Odpowiedz
0
@ realista
dnia 04.01.2011, 16:39 · Zgłoś
A gdzie był pracodawca czy zwierzchnik Pani burmistrz - wojewoda czy kto tam nad nią jest ? Może tak teraz inspekcja pracy zamiast badać czy rura o o,oo3 milimetra węższa w [...] może być czy nie weźmie się i ukarze tą grzywną za to że nie dopilnował i na urlop nie wysłał ? ( Może z tego przepracowania właśnie tak jej się mózg lasował i przewody myślowe przegrzewały ze takie strzały dawała )
A z drugiej strony tak mnie wzrusza teraz wspomnienie Pani Burmistrz łkajacej nad losem powodzian i wszystkich biednych , debatujacej o uczciwości i o ekonomii, grzmiacej nad chciwymi tego świata - jak przyszły pieniążki to bez zenady weźmie bo nie ma nic niemoralnego ( a przecież ostoja moralności to wielka była ). A może Matka Boska jej się ukazała i powiedziała " Marysiu ja tobie mówię weź !!!)
Odpowiedz
0
@ [...] odeszła
dnia 04.01.2011, 16:38 · Zgłoś
i zabrała mały woreczek z napiwków
Odpowiedz
0
@ mariusz
dnia 04.01.2011, 16:37 · Zgłoś
pani mario daj sobie te pieniądze na lokate do alior lub getin banku będziesz miała więcej pieniędzy niż burmistrz
Odpowiedz
0
@ HeyU
dnia 04.01.2011, 16:37 · Zgłoś
no to extra...
teraz każdy zwykły pracownik UM może nie wykorzystywać urlopu przez 4ry lata i ma szansę przytulić ładną sumkę...
chociaż zapewne muszą wykorzystać urlop do końca roku i basta ;)
Odpowiedz
0
@ masakra
dnia 04.01.2011, 16:37 · Zgłoś
normalnie jestem w szoku!!!!!!
Odpowiedz
0
@ wiedzma
dnia 04.01.2011, 16:25 · Zgłoś
w 2010 r. nie była wcale na urlopie -ciekawe? bardzo ciekawe. Widać pracowała bez wytchnienia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ JA
dnia 04.01.2011, 16:14 · Zgłoś
Ja bym [...]ie dał 30 tyś..
Odpowiedz
0
@ Nostradamus
dnia 04.01.2011, 16:09 · Zgłoś
i tak andrew bardziej was oskubie bo już zaczyna więc nie szczekajcie... jeszcze będziecie za 'kurą' tęsknic ja wam to mówie ;]
Odpowiedz
0
@ fisz
dnia 04.01.2011, 16:05 · Zgłoś
ja musze wybrac stary urlob do marca a ta za 4 lata jeszcze kasa na powodzian niech przeznaczy bo obiecała pomagać pOLSKA to dziwny kraj sa bogaci i biedni a i rusek [...]... r[...]
Odpowiedz
0
@ lok
dnia 04.01.2011, 15:58 · Zgłoś
Nie dziwcie sie czarnecki zrobil tak samo i zrobi jeszcze raz jak dotrwa do konca.....
Odpowiedz
0
@ manim
dnia 04.01.2011, 15:56 · Zgłoś
Jeżeli tak Was boli ekwiwalent za urlop pani burmistrz która pracowała od świtu do nocy,ponadto w soboty i niedziele biorąc udział w różnych spotkaniach,uroczystościach to podajcie gwoli sprawiedliwości ile ekwiwalentu wziął A.Czernecki w 2oo6 roku. T.Baniak w swoich materiałach podaje że za wcześniejszą kadencję pobrał ponad 29 tys.
Odpowiedz
0
@ Nikki
dnia 04.01.2011, 15:46 · Zgłoś
A dlaczego pan Przewodniczący Rady (były) nie kontrolował stopnia wykorzystania urlopu przez panią burmistrz? Od tego był. A inspekcja pracy gdzie była? To przepisy o urlopie nie dotyczą budżetówki? Jakby tak było w prywatnej firmie (pracownik przez 3 lata nie wykorzystywał urlopu) to by była kara, że hej. No, ale są równi i równiejsi.
Odpowiedz
0
@ Jaślanin
dnia 04.01.2011, 15:42 · Zgłoś
Urlop niewykorzystany ale na pielgrzymke to w czsie pracy jeżdziła?! Ładnie to tak?!
Odpowiedz
0
@ Jaślanin
dnia 04.01.2011, 15:38 · Zgłoś
Kosztami części ekwiwalentu powinien być obciążony były Przewodniczący Rady Miasta z tytułu braku nadzoru.
Odpowiedz
0
@ Jaślanin
dnia 04.01.2011, 15:33 · Zgłoś
I tak wygląda praca dla swojego "kochanego Jasełka" to tylko [...] tak potrafią i jeszcze powiedzą że to dla dobra lokalnej społeczności.
Odpowiedz
0
@ SOS
dnia 04.01.2011, 15:33 · Zgłoś
Może już ostatni raz widzę tą wstrętną [...]!
Odpowiedz
0
@ Pracodawca
dnia 04.01.2011, 15:31 · Zgłoś
A co na to Państwowa Inspekcja Pracy ! Jakie konsekwencje poniesie właściciel prywatnego zakładu pracy w podobnej sytuacji ( nie wykorzystany urlop wypoczynkowy przez pracownika) ? . Jak ta sytuacja ma się w stosunku do przepisów Kodeksu pracy (urlop winien być udzielony pracownikowi najpóźniej do końca pierwszego kwartału ).Odpowiedźcie sobie sami
Odpowiedz
0
@ pipi
dnia 04.01.2011, 15:18 · Zgłoś
A co wy oczywiście nie bierzecie za urlop ? Ani talonów na święta ani innych dodatków ? święte ludziska w tym Jaśle , wsyscy oburzeni pracują społecznie , pewnie jeszcze doplacają ?
Odpowiedz
0
@ Kazimierz
dnia 04.01.2011, 15:12 · Zgłoś
Przewodniczący Rady Miasta winien wymagać wykorzystania zaległych urlopów. Komisja Rewizyjna RM tego nie spostrzegła? Tak wnikliwie kontrolowali?
Odpowiedz
0
@ płotka
dnia 04.01.2011, 15:10 · Zgłoś
dajcie już spokój każdy by się domagał za urlop
Odpowiedz
0
@ i co....
dnia 04.01.2011, 14:51 · Zgłoś
no i co z tego że otrzymała ekwiwalent za urlop?? co z tego?? przecież takie miała prawo!! po co o tym piszecie?? szukacie sensacji?? zajmij się wreszcie jeden z drugim liczeniem własnej kasy a jak Ci jej brakuje myśl gdzie dorobić !!! zajmijcie się wreszcie swoim własnym podwórkiem i swoim własnym życiem bo zniszczy was ta zawiść, ta zazdrość o wszystkich i wszystko.......a życie z takim jadowitym człowiekiem jest nie do zniesienia!!!
Odpowiedz
0
@ zsq
dnia 04.01.2011, 14:42 · Zgłoś
I słusznie, prawo jest prawem, jeśli sie nalezy to trzeba wypłacic.
Odpowiedz
0
@ ula
dnia 04.01.2011, 14:13 · Zgłoś
ale przeciesz jak można się tłumaczyć powodzią jak się robiłoprzekręty to nie było czasu iść na urlop
Odpowiedz
0
@ zuzia
dnia 04.01.2011, 14:08 · Zgłoś
Jak można organizować pracę podwładnym skoro nie umie się zorganizować pracy samej sobie tak, by wykorzystać przysługujący urlop?
Odpowiedz
0
@ jaasne..
dnia 04.01.2011, 14:05 · Zgłoś
i znowu przekrety..a te wszystkie wycieczki to nie był urlop? a te wszystkie imprezy kawki herbatki ciasteczka itp..no jasne po co brac urlop skoro i tak się nic nie robi a kaska leci..w prywatnej firmie byłby urlop przymusowy bo nikt nie będzie płacił nierobom...ale nie w budżetówce....skandal!!!i pomyśleć że o mały włos nie została na drugą kadencję!! jaślanie ogarnijcie się!
Odpowiedz
0
@ fr
dnia 04.01.2011, 13:59 · Zgłoś
"Była burmistrza Jasła Maria Kurowska"- kto te zdania formułuje ??
Odpowiedz
0
@ fr
dnia 04.01.2011, 13:58 · Zgłoś
niezła sumka,
Odpowiedz
0
@ [..]
dnia 04.01.2011, 13:57 · Zgłoś
No nie... szlsk mnie trafi - to Jasło już całkiem oskubią. Radni, teraz jeszcze Ta... - o POMSTĘ do nieba to woła. Jeszcze czarni /księża/ w okresie świątecznym doją na maxa z owieczek /bardziej ciemnych [...]/.
Odpowiedz
0
@ wpisz psudo
dnia 04.01.2011, 13:56 · Zgłoś
No to pewnie na cele charytatywne forsa zostanie przeznaczona. Albo na tak ukochane przez nią, co podkreslała często, Jasło:-)
Odpowiedz
0
@ jua
dnia 04.01.2011, 13:54 · Zgłoś
kryzys po polsku ludzie nie maja za co placic podatku a tu niespodzianka
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.