Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Miasto Jasło przygotowało pakiet pomocowy dla przedsiębiorców

90

W przyszłym tygodniu jasielski magistrat ma przedstawić rozwiązania w zakresie pomocy dla przedsiębiorców w związku ze skutkami epidemii koronawirusa. Główne założenia programu ujawniamy już dzisiaj .Konkretne propozycje przedłożone zostaną Radzie Miasta Jasła, której sesja ma odbyć się w najbliższy wtorek. Posiedzenie zwołane w trybie nadzwyczajnym będzie przeprowadzone w formie zdalnej.

fot. UM w Jaśle

Stan epidemii z wszystkimi jego konsekwencjami ma olbrzymi wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej uderzają nie tylko w duże firmy, lecz również małe i mikroprzedsiębiorstwa. Z dnia na dzień rośnie liczba firm, które zawieszają działalność bądź też zamykają się. Takich nie brakuje rzecz jasna na terenie Jasła. Blisko dwa tygodnie temu zapytaliśmy Ryszarda Pabiana – burmistrza miasta o to, czy miejskie władze samorządowe zamierzają uruchomić program wsparcia dla firm w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2. W deklaracji złożonej przez burmistrza znalazło się ogólne stwierdzenie, że „wsparcie dla przedsiębiorców będzie niezbędne”. - Mamy tego pełną świadomość i będziemy szukać rozwiązań. Aktualnie skupiamy się na bezpieczeństwie mieszkańców. Nie ukrywam, jednak, że liczymy też na wsparcie ze strony rządu i rozwiązania systemowe. Wierzę, że w tej sytuacji samorządy nie pozostaną bez pomocy – przekonywał Ryszard Pabian.

Kiedy zatem prezydenta Andrzej Duda podpisał przed kilkoma dniami pakiet ustaw, tak zwaną „Tarczę antykryzysową” jasielski magistrat mógł doprecyzować opracowywaną przez urzędników propozycję. W ciągu kilku dni powinni otrzymać ją radni Rady Miejskiej Jasła. Na obecną chwilę nie są, więc znane jej szczegóły. Jak udało nam się ustalić debata nad konkretnym projektem uchwały w tej sprawie ma zostać przeprowadzona podczas planowanej na najbliższy wtorek sesji. Posiedzenie odbędzie się z formie zdalnej. Od kilku dni Urząd Miasta w Jaśle testuje rozwiązanie, które pozwoli na jego przeprowadzenie.

- Przygotowaliśmy pakiet pomocowy dla przedsiębiorców. Wymaga on zgody Rady Miejskiej Jasła, stąd też planujemy zwołanie sesji nadzwyczajnej w przyszłym tygodniu. Nasze propozycje oparliśmy przede wszystkim o przyjętą w tym tygodniu specustawę, zwaną tarczą antykryzysową. Jasielski Pakiet Pomocowy to wsparcie dla przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa – zaznacza Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Pakiet pomocowy opracowany przez UM w Jaśle obejmuje między innymi:
- Możliwość uzyskania ulgi, umorzenia, odroczenia lub rozłożenia na raty opłat z tytułu najmu, dzierżawy lub użytkowania nieruchomości Miasta Jasła przypadających za okres stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii COVID-19 do 50%, do 60% i do 100% należności netto, w zależności od rodzaju wykonywanej działalności;
- Możliwość przedłużenia o 3 miesiące od końca miesiąca terminów płatności rat podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców, prowadzących działalność wskazaną w § 8 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Ulgi obowiązywać będą za okres stanu zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii, czyli od 14 marca br.

MD  

Napisany dnia: 03.04.2020, 17:18
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Łysy
dnia 03.04.2020, 17:41
Ocena
komentarza:
46
Nic to nie da, za dwa miesiące w Jało będzie wyglądało jak Czarnobyl.
@ Jaślak
dnia 03.04.2020, 19:48
Ocena
komentarza:
62
Aktualnie skupiamy się na bezpieczeństwie mieszkańców. Co za perfidia. A w którym miejscu i czasie to się dzieje? Pozamykali się w urzędach i nosy w internecie. Dajcie jeden przykład pomocy dla mieszkańców i nie zasłanianie się harcerzami, policjantami i służbą medyczną. A pomoc dla przedsiębiorców to będzie to co wam Mateuszek da.
@ Tak
dnia 03.04.2020, 20:06
Ocena
komentarza:
28
Brawo za komentarz! Sama prawda! Same frazesy.
@ Jozin z Bazin
dnia 03.04.2020, 20:09
Ocena
komentarza:
25
Co z tego jak pewnie 90% jest zarezerwowane dla schaboszczaka...
@ ANGEL
dnia 03.04.2020, 21:28
Ocena
komentarza:
24
Panie Burmistrzu zacząć trzeba od podstawowych rzeczy :Nie ma ciepłej wody w ubikacji na Zielonym Rynku ,grzejnik nie grzeje zimno w wc,ręce w dobie epidemi trzeba umyć tak jak i zawsze.Urzędnicy w urzędzie mają zimną wodę ,grzejnik wyłączony?Płacę opłatę za WC dlaczego tak jest?
@ Maliniak
dnia 03.04.2020, 21:29
Ocena
komentarza:
-29
Jaślaku miejskie centrum zarządzania kryzysowego działa na pełnych obrotach!
@ ANGEL
dnia 03.04.2020, 21:39
Ocena
komentarza:
17
Prąd z dachu z zielonego rynku z fotowoltaiku do urzędu miasta idzie a zwykli ludzie w zimnej wodzie się myją ( Takie były w umowie zapewnienia DOTACJI?}
@ Powiew
dnia 03.04.2020, 22:53
Ocena
komentarza:
5
Jakby nie Internet to by ci ludzie w urzędzie i pozostali okazali się
przezroczysci. Doatawcy i nternetu szscunek za prace
@ Zakażone Jasło i okolice
dnia 04.04.2020, 05:44
Ocena
komentarza:
17
kto miał testy od szpitala ?!??? piszcie!!! sąsiad który był w kontakcie z zarazoną lekarka cala rodzina siedzi zamknieta!!! przerazona!!!i zadnrgo !!! odezwu od dyrektora
@ Oczywiście
dnia 04.04.2020, 05:45
Ocena
komentarza:
7
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Spokojnie
dnia 04.04.2020, 08:00
Ocena
komentarza:
0
Będzie praca,miasto będzie się rozwijało,dużo pomysłów i działania.Wirus pomógł w walce zła z dobrem.Różowe niebo to znak-zwyciężyło DOBRO.
@ Grigorij
dnia 04.04.2020, 08:03
Ocena
komentarza:
2
Czyli jak konkretnie ?
@ Jaślak
dnia 04.04.2020, 08:24
Ocena
komentarza:
11
Maliniak, czyli co to są te pełne obroty? Może jakiś konkret? Chętnie dowiemy się co tam w magistracie za murami się dzieje. Będziemy bardziej spokojni o swoje bezpieczeństwo jeżeli dowiemy się że ktoś jednak nad tym czuwa. Na razie to heroizmem można nazwać poświęcenie harcerzy, policjantów, służby medyczne i sanitarne,
pracowników sklepów iw tym sklepowych i logistyki . I to by było na tyle. Reszta pochowała Łeby w piasek i udaje że nic się nie dzieje. A najważniejsze persony tego miasteczka posłuchały zaleceń sanepidu. ZOSTAŃ W DOMU!
@ Spokojnie
dnia 04.04.2020, 13:49
Ocena
komentarza:
2
Do Grigorij.Wirus przemówił do nas-Jestem tutaj,ponieważ byłem zmęczony widząc,jak dokonujecie autodestrukcji własnymi rękoma.Byłem zmęczony:-waszą przemocą,wojnami,konfliktami interpersonalnymi,w jaki sposób traktujecie waszą planetę,-waszą zazdrością społeczną,brawurą,hipokryzją i egoizmem,-jak niewielką ilością czasu poświęcacie waszym rodzinom i dzieciom,-waszą sztucznością i obsesyjnym poszukiwaniem piękniejszego ubrania,samochodu,najnowszego modelu smartfona tylko po to,aby poczuć się zrealizowanym,-waszą niewiedzą ,ciągłymi narzekaniami,kiedy nie robicie nic,aby polepszyć wasze życie-jak kłócicie się o nieistotne rzeczy,bójkami rządzących i podejmowaniem przez nich nieprzemyślanych decyzji,zamiast godnego reprezentowania was-waszą złośliwością,arogancją.Będę surowy dla was i nie mam skrupułów dla nikogo a moje działanie będzie kosztować was wiele żyć.CHCĘ abyście zrozumieli raz na zawsze,że musicie zawrócić do waszego dobra,chcę wyeliminować wszelkie ograniczenia społeczeństwa.CHCIAŁEM zatrzymać wszystko celowo tak,abyście mogli zrozumieć,że jedyną najważniejszą rzeczą której powinniście poświęcić całą waszą energię od teraz i na zawsze jest ŻYCIE.Cieszcie się naturą,róbcie to co kochacie,nie uzależniajcie się od niczego.Chciałem zamknąć was w waszych odizolowanych domach /dziecko od rodziców,dziadków i wnuków po to abyście zrozumieli,jak ważna jest rodzina,dialog i kontakt międzyludzki.Jak ważna jest możliwość biegania na świeżym powietrzu,uścisk i podanie dłoni.Wszyscy jesteście jednakowi,nie róbcie podziałów między wami.PAMIĘTAJCIE nie starajcie się być kimś lepszym tylko w mojej obecności.PRZYBYŁEM wiele kilometrów w tak krótkim czasie a wy nawet tego nie zauważyliście.Jestem tu przejazdem,ale uczucia bliskości i współpracy między wami,które uczyniłem w tak krótkim czasie,powinny trwać wiecznie.PRZEŻYWAJCIE swoje życie najprościej jak to możliwe,spacerujcie, oddychajcie głęboko CZYŃCIE DOBRO cieszcie się naturą.Dobro zawsze do was wróci ze zdwojoną siłą.Od jakiegoś czasu nie będzie mnie w waszym życiu- ŻEGNAJCIE.
@ .
dnia 03.04.2020, 17:44
Ocena
komentarza:
28
Tutaj trzeba konkretną pomoc, czyli ZWOLNIENIE Z PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI inaczej wszystko upadnie i tyle zobaczycie w Jaśle przedsiębiorców i miejsca pracy!
@ Kiosk
dnia 03.04.2020, 20:41
Ocena
komentarza:
5
Taka prawda potrzebujemy zwolnien od nieruchomosci do konca roku inaczej wszystkie koski ruchu upadna a jest ich w Jasle tyle ze na palcach mozna policzyc
@ Powiew
dnia 03.04.2020, 22:54
Ocena
komentarza:
7
Ale UM nir ma kady. Oni sami drza o wyplaty. Nie ma podatków nie
ma wyplaty
@ EDEK Z FABRYKI KREDEK
dnia 03.04.2020, 17:50
Ocena
komentarza:
23
Panie burmistrzu niech pań nie zapomni zwolnic od podatku od nieruchomości Trans- Wiertu , bo to dla nas jest ratunek jeszcze nie wyjechaliśmy do roboty od stycznia , bo u nas koronawirus trwa od nowego roku
@ Maliniak
dnia 03.04.2020, 18:01
Ocena
komentarza:
25
Kolesie mogą spać spokojnie...tarcza Ryszarda ich ochroni!
@ Obserwator
dnia 03.04.2020, 17:55
Ocena
komentarza:
21
Jasielscy przedsiębiorcy są zachwyceni !
Obydwaj...
@ Lisaj
dnia 03.04.2020, 18:04
Ocena
komentarza:
66
A gdzie są słynni przecinaczę wstęg: Zając , Rzońca, Kurowska, Pawluś? Siedzą w dziuplach i biorą za to sowite wynagrodzenie?
@ Wanda co Niemca nie chciała za męża.
dnia 03.04.2020, 18:27
Ocena
komentarza:
17
Nie ma czego przecinać
@ Koala
dnia 03.04.2020, 20:03
Ocena
komentarza:
22
Ujawnia się przed wyborami bo wtedy oni potrzebują nas - wyborców. To takich właśnie mamy przedstawicieli którzy się nami interesują raz na 4 lata. HAŃBA
@ głupi jasiu HD
dnia 03.04.2020, 18:05
Ocena
komentarza:
19
Trzeba być frajerem żeby wierzyć urzędnikom trzeciej eRPe
@ penis
dnia 03.04.2020, 18:28
Ocena
komentarza:
-14
Ja wierzę urzędnikom bo oni zawsze chcą dla nas jak najlepiej
@ Koala
dnia 03.04.2020, 20:30
Ocena
komentarza:
4
Ha Ha wiara czyni cuda
@ hehehehaha
dnia 03.04.2020, 20:58
Ocena
komentarza:
3
dlatego oni mają co chcą a Ty dalej nic
@ ...
dnia 03.04.2020, 18:06
Ocena
komentarza:
22
Ha! Ha! Ha! Nieruchomości Miasta Jasła - ile Miasto ma tych nieruchomości?
Większość przedsiębiorców wynajmuje w Jaśle lokalne od osób prywatnych, wiec nie skorzystają z żadnego z założeń, bo podatek też opłacają właściciele lokalu, a nie przedsiębiorcy :D
To się nazywa pakiet pomocowy z prawdziwego zdarzenia, nie ma co ;)
@ hehehehaha
dnia 03.04.2020, 20:58
Ocena
komentarza:
8
Działania za nasze pod publikę byle hajs się zgodził wyprowadzany...
@ drukarz
dnia 03.04.2020, 18:19
Ocena
komentarza:
15
proszę nie zapomnieć o zwolnieniu z podatku drukarni Jasło ,co roku byliśmy zwalniani , dlatego teraz proszę nas nie o minąć
@ Tom
dnia 03.04.2020, 18:53
Ocena
komentarza:
10
Jak co roku przynosicie straty to już dawno powinniście być zaorani a nie dalej żebrać.
@ hehehehaha
dnia 03.04.2020, 21:00
Ocena
komentarza:
16
Nie rozumiem dlaczego prywatna drukarnia co roku jest zwalniana z podatku... wręcz nasuwa się pytanie gdzie jest CBA itd.
@ 01
dnia 03.04.2020, 18:19
Ocena
komentarza:
9
Piszecie-Pakiet pomocowy opracował UM w Jaśle czyli kto budynek.Należy podać skład zespołu i jego przewodniczącego.
@ Sven
dnia 03.04.2020, 18:23
Ocena
komentarza:
1
Nie zapomnieć o dotacjach dla kościoła,bo przecież wszystkim powszechnie wiadomo,że KOŚCIÓŁ MUSI BYĆ SILNY !
@ tolek
dnia 03.04.2020, 18:34
Ocena
komentarza:
46
a nam zwykłym mieszkańcą nie zapomnijcie podnieśc podatków od nieruchomosci i wywozu śmieci przynajmniej o 300% na drugi rok my to wytrzymamy
@ Jacek
dnia 03.04.2020, 18:40
Ocena
komentarza:
-7
Panie Burmistrzu a co z przewozem TAXI-osobowe o ni ch nikt nie wspomina ani w medjach a juz tym bardziej kandydaci na Prezydenta RP jak rowniez sam Prezydent Duda czy wielmozny wszechwladca kaczynski,
@ xtr
dnia 03.04.2020, 18:46
Ocena
komentarza:
1
Jacku poczytaj ustawę jesli cię wykluczą to podaj do sądu za złąmanie ustawy,,,proste
@ wieści z pierwszej ręki
dnia 03.04.2020, 18:43
Ocena
komentarza:
16
Ponoć w ramach pomocy od państwa oraz w ramach jegoż etatystycznych zapędów, nasi lokalni dygnitarze na początek wynegocjowali odkup Gamratu i Pektowinu. W planach są nowe linie technologiczne oraz zatrudnienia idące w tysiące. Na Kotlinie zamiast nowych bloków wskrzeszone zostaną stare PGR (rzecz jasna pod inną nazwą - dajmy na to - Państwowe Zasoby Żywnościowe), ruszą masowo odwierty PGNiG, powstanie wytwórnia płyt MDF i regipsów, Huta wróci do macierzy i potroi produkcję, zostając jednocześnie jednym ze strategicznych sponsorów Czarnych Jasło.

Jestem przekonany, że gdy owa wiadomość zmaterializuje się w postaci oficjalnych przekazów, te kilka tysięcy emigrantów błyskawicznie wykupi bilety powrotne do ojczyzny i walnie przyczyni się do postawienia Jasła na nogi. Równolegle z nimi powinni wracać ci, którzy najpierw wyjeżdżali po wykształcenie do Krakowa, Warszawy, Wrocławia czy Rzeszowa i do tej pory stamtąd nie wrócili, pracując i robiąc kariery. Także...ten, tego...Jasło spłynie mlekiem i miodem w ciągu kilku lat, liczyć będzie z 60 tys. mieszkańców i tętnić życiem z perspektywą dalszego rozwoju.
@ hehehehaha
dnia 03.04.2020, 21:03
Ocena
komentarza:
5
Czyli komuno wróć... bo pabian i reszta patologi dorwała się do koryta
@ aga
dnia 04.04.2020, 08:59
Ocena
komentarza:
4
prima aprilis?
@ xtr
dnia 03.04.2020, 18:44
Ocena
komentarza:
6
"Jasielski Pakiet Pomocowy to wsparcie dla przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa – zaznacza Ryszard Pabian, burmistrz Jasła."

A którym nie uległo pogorszeniu???Myślę że nie będzie wykluczeń a takie głosy mnie doszły... byłoby to sprzeczne z ustawą ale proszę się przyglądać co nasza władza ustali ??? i jak pomoże ...
@ 1971
dnia 03.04.2020, 19:01
Ocena
komentarza:
10
Pomoc rzadu i urzędu miasta jest kolosalna. Az strach sie bac co bedzie. A tak na poważnie to francja przeznaczyla na pomoc dla biznesu 413 mld euro, podobnie niemcy. A nasz rzad 43 mld zl. Brawo dobra zmiano. Brawo rzad pis. Rozkradliscie i przepusciliscie mld zl na tvp, rydzyka , fundacje narodowa , komudhe maciarewicza , programy kupowania glosow nierobow, krocie poszły na kasę dla swoich tow. Za pol roku wszyscy bedziemy robić za miske ryzu. Brawo pinokio
@ Lol
dnia 04.04.2020, 04:51
Ocena
komentarza:
9
Ale jak to? Przeciez Polska pod rzadami pisu była najbogatszym panstwem w UE i na swiecie. Tak mowili na konferencjach prasowych
@ Jas
dnia 03.04.2020, 19:08
Ocena
komentarza:
39
Gdzie są posłowie i radni sejmiku co tak pieknie się fotografują Zającowa, Kurowska, Bril, Rzońca , dlaczego teraz nie pokazują się co potrafią zrobic dla firm , miernoty teraz się wykażcie i wyjdziecie z propozycja co zrobic żeby małe firmy nie upadły
@ Koala
dnia 03.04.2020, 20:25
Ocena
komentarza:
7
Towarzysz Kaczyński nie zabezpieczył ich należycie czyli braklo dla tej grupy kombinezonów, przyłbic i maseczek. Po otrzymaniu takiego zestawu wynurzą się przywitać mieszkańców Jasła i regionu - oczywiście po zakończeniu pandemi i z uśmiechem na twarzy powiedzą ze trzymali za nas
@ Lol
dnia 04.04.2020, 07:22
Ocena
komentarza:
9
Też mi ich brakuje, madka narodu też gdzieś się zaszyła. Tęsknię za jej ,,przez osiem lat polcy i Polacy "
Ja myślę że szyją maseczki dla personelu szpitala w Jaśle, bo na pewno pomagają...Nie? Nie pomagają? E nie wierzę, tacy prawi ludzie nie zostawia nikogo w potrzebie
@ łodyniec
dnia 03.04.2020, 19:15
Ocena
komentarza:
6
Na pomoc mogą liczyć ... uj wie kto.
Może gminy czy inne instytucje z dooopy które wynajmują coś od miasta
@ jak to
dnia 03.04.2020, 19:20
Ocena
komentarza:
6
Pytam się co da odroczenie podatku od nieruchomości, jeśli ktoś zawiesi działalność czy zamknie na jakiś czas, czy pieniądze spadają z nieba?
W tak trudnej sytuacji żądamy odstąpienia od płacenia za okres w którym trwa pandemia.
Ale nie bo taki urzędas czeka wypłatę bo mu się oczywiście należy
W takich właśnie trudnym czasach rząd będzie zdawał egzamin z przyzwoitości
@ oburzony
dnia 03.04.2020, 19:23
Ocena
komentarza:
10
Przedsiębiorcy !!! zapomnijcie o jakiejkolwiek miejskiej pomocy
Oni czekają na wypłaty i premie !!!
@ Róża
dnia 03.04.2020, 19:50
Ocena
komentarza:
4
Za rządów PiS to same katastrofy, najpierw Katastrofa Smoleńska teraz pandemia COVID.
Do póki w Polsce będzie PiS to się nic nie poprawi.
@ 1971
dnia 03.04.2020, 20:14
Ocena
komentarza:
18
A ciekawe czy w ramach pomocy ludziom burmistrz zmniejszy swoje wynagrodzenie, tak samo rzad, posłowie, senatorzy, kierownictwo zusu, bankow panstwowych, tvp i radia. A teraz prosze minusowac tak jak moj komentarz powyzej. Jednak wielu jest w jasle ludzi myslacych inaczej
@ Jaślak
dnia 03.04.2020, 20:14
Ocena
komentarza:
16
Panie burmistrz, od powyższych komentarzy to honorowy gość spalił by się że wstydu i natychmiast podał do dymisji.
@ ZR
dnia 03.04.2020, 20:23
Ocena
komentarza:
2
Przedsiebiorcy tyle lat łupili pracownikow a teraz dwa tygodnie
Pandemi ijuz płacz i zwolnienia kase z tarczy wezma a ludzi i tak
Pozwalniaja
@ Smutne
dnia 03.04.2020, 20:28
Ocena
komentarza:
2
Łupili kasę.
To świadczy tylko i wyłącznie o twojej wiedzy, zerowej wiedzy jak działa gospodarka. Do szkoły matoły!
@ do ZR
dnia 03.04.2020, 23:17
Ocena
komentarza:
13
To PiS łupił podatkami i ZUSem przedsiębiorców, żeby dla pisiego nierobotnego motłochu wyborczego kasa była. Nie będzie przedsiębiorców, nie będzie pińcet plusów dla nierobów
@ ...
dnia 04.04.2020, 01:42
Ocena
komentarza:
5
Nie będzie też na leczenie COVIDów, ani na renty, emeryturki czy zasiłek opiekuńczy...
Tacy źli Ci przedsiębiorcy!
@ Wanda co Niemca nie chciała za męża
dnia 04.04.2020, 10:34
Ocena
komentarza:
3
Jasielscy przedsiębiorcy z bożej łaski wezmą kasę a ludzi i tak pozwalniają.
@ Smutne
dnia 03.04.2020, 20:25
Ocena
komentarza:
22
Księża zostali zwolnieni z opłat, przedsiębiorcy mają odroczenie. Zastanówcie się kto jest koniem pociagowym polskiej gospodarki
@ bbb
dnia 03.04.2020, 20:43
Ocena
komentarza:
6
Finanse księży ta betonowa figura Górki Gorajowickiej
@ łodyniec
dnia 04.04.2020, 05:59
Ocena
komentarza:
8
Widły do ręki i przegonić tą zarazę na Sybir
@ Smutne
dnia 03.04.2020, 20:32
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Ja
dnia 03.04.2020, 20:51
Ocena
komentarza:
22
Obniżyć pensję wszystkim co pracują w Urzędzie 1250 brutto oszczędności będą na szpital i te.
@ łodyniec
dnia 04.04.2020, 06:00
Ocena
komentarza:
17
Tam nikt nie pracuje. Oni tylko na kawie się spotykają. Za co byś im płacił aż tyle
@ Coś
dnia 03.04.2020, 21:03
Ocena
komentarza:
16
A po h...a ten sokolnik w parku
Ponoć epidemia dać ptaszkom spokój
@ Maliniak
dnia 03.04.2020, 21:31
Ocena
komentarza:
3
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ To ja
dnia 03.04.2020, 21:27
Ocena
komentarza:
18
W urzędzie miasta mamy reprezentantów i pracowników. Niestety ale reprezentantów jest
70% i pozostali nie są w stanie dobrze i szybko obsłużyć petentów. Rolą reprezentanta (żona dyrektora, radnego, [...]ka prominenta) jest reprezentować urząd a nie obsługiwać petenta.
Reprezentant przekazuje dyspozycję petenta do pracownika (mrówki) i ta dopiero załatwia sprawę.
Dawniej jak było 70% pracowników to jeszcze wszystko funkcjonowało.
@ ANGEL
dnia 03.04.2020, 21:54
Ocena
komentarza:
19
Może by w ramach kryzysu SM jeżdziła rowerami na patrole ,oszczędnie i ekologicznie albo hulajnogą za 15 tyś zł przynajmniej raz w tygodniu bo akumulator się zasiarczy nie używany
@ RzoncowoZajacowy
dnia 03.04.2020, 23:01
Ocena
komentarza:
11
W Jaśle upadnie 70 % firm. I te ruchy PR UM nic nie pomogą.
@ Owczarek niemiecki
dnia 03.04.2020, 23:17
Ocena
komentarza:
3
Korona wirus wirusem ale patrzcie w czym sie bedziecie kąpać w lecie w ropie
@ łodyniec
dnia 04.04.2020, 06:02
Ocena
komentarza:
1
A co z ropą nie halo ?
@ Do Łodyniec
dnia 04.04.2020, 08:14
Ocena
komentarza:
4
Będą straszne susze..później ulewy i podtopienia.Magazynujcie wodę.
@ Kolejni zakażeni z powiatu!
dnia 04.04.2020, 05:41
Ocena
komentarza:
19
13000 ponad osób na kwarantannie a zrobiono 2 tysiące z hakiem testów !¡!!
Kto zrobił wam test po wizycie w Jaśle w przychodniach szpitalu gdzie chorzy są lekarze!!! Tylko powiedzieli o
Jednej i szybko zamknęli temat bo pospadały by głowy za
@ łodyniec
dnia 04.04.2020, 06:03
Ocena
komentarza:
5
Sprawa dla uwagi albo innego reportera
@ Doradca Adriana
dnia 04.04.2020, 09:16
Ocena
komentarza:
8
Pamiętajcie, zawsze można się zapisać do PiSu, pokazać sie w kościele i jakiś stołek Wam załatwią.
@ Do Jasia PiS ia
dnia 04.04.2020, 09:49
Ocena
komentarza:
4
Jak zawsze urzędnicy bezpieczni... Mają pracę zapewnioną.. Odizolowani od reszty ludzi którzy nie wiedzą jak pogodzić dzisiejszą rzeczywistość z życiem... Przetrwanie..
@ Ewa...
dnia 04.04.2020, 10:30
Ocena
komentarza:
2
Po co te zjadliwe komentarze...czy wirus niczego nas ludzi nie nauczy? Świat się zatrzymał w mgnieniu oka...a nadal w ludziach tkwi nienawiść. Życie jest takie ulotne. Zastanówcie się nad tym co piszecie. Zdrowia życzę, uważajcie na siebie. ...

...
@ Koronabożek
dnia 04.04.2020, 10:38
Ocena
komentarza:
0
Ja właśnie dostałem nową umowę o pracę. Nigdy nie myślałem że to powiem ale ochrona to jedna z najbardziej perspektywicznych branż. Żaden koronabożek temu nie zagrozi.
@ Kierowca 810
dnia 04.04.2020, 11:22
Ocena
komentarza:
-2
Przypuszczam, że jak skończy się zaraza z morowym powietrzem
to będzie mniej zgryźliwych komentarzy nie stosownych do tej tragedii.
@ Quba
dnia 04.04.2020, 13:04
Ocena
komentarza:
8
Myślałem że padnę jak przeczytałem ten artykuł i pakiet pomocy. Nieważne że nie masz jak. Na podatki masz zapłacić, na ZUS masz zapłacić a potem możesz dostać odroczenie , nie że masz za ten okres nie płacić, dostaniesz odroczenie jak napiszesz 38 arkuszy kwestionariusza, załączysz podanie i przedstawisz że nie sprzedałaś nic w tym czasie. Co to za miasto. Już na pewno ustawiają się kolejki po bezrobocie , bo przedsiębiorca jak ma sam upaść to niestety wysyła pracowników do domu. A Państwo niech płaci skoro nie pomaga przedsiębiorcom, o przepraszam -- POMAGA :). Ciekawe skąd weźmiecie pieniądze na bezrobotnych skoro cały ten urząd jest utrzymywany z środków celowych z znienawidzonej UNII. Oj, pod takimi Rządami na pewno wstaniemy z Kolan. Gratulacje dla całego Zarządu miasta Jasła i wszystkich mądrych pracowników urzędów. Wreszcie może poczujecie to co tylko dotykało pracowników fizycznych. Strach ze jesteście niepotrzebni bo na nic nie macie wpływu. To po co jesteście , jak zarządzacie, na co macie wpływ. No tak , trzeba kolejne papiery stworzyć żebyście mieli co poprzerzucać.
@ Kierowca 810
dnia 04.04.2020, 15:53
Ocena
komentarza:
0
Całe życie płaciłem ZUS i teraz mam emerytur, chociaż przeżyłem różne
zawirowania społeczne, życiowe i zdrowotne.
Jak to można być takim dyletantem i bezmyślnym człowiekiem by pracować
na czarno, nie płacić podatków nawet nie płacić ubezpieczenia.
A teraz wyciągać rękę bezczelnie do MOPSu i ZUSU po cudze pieniądze,
bo mi się należy.
@ yyy
dnia 04.04.2020, 15:56
Ocena
komentarza:
4
Teraz Pabian pokaże co potrafi.Może zatrudni wszystkich co będą zwolnieni
@ Ja i on
dnia 04.04.2020, 17:35
Ocena
komentarza:
5
Za to Pan R...d z Drukarni skorzysta na podatku.
Kto za darmochę później będzie drukował plakaty jak minie cała ta zawierucha
@ Jasło zgasło
dnia 05.04.2020, 00:11
Ocena
komentarza:
5
Ale co chcecie ratować jakie zakłady, ZUS czy KRUS. Jasło i bez koronawirusa to niestety wymierające miasto, bez pomysłu , dróg inwestycji. Lata zaniedbań plus obecna sytuacja to niestety ale bedzie bardzo bolesne doświadczenie. Z resztą w otoczeniu Lentexu, Tarketu Gamratu , rafinerii oraz Kronospanu co nie zrobi wirus to dokończy reszta.
@ RzoncowoZajacowy
dnia 05.04.2020, 07:13
Ocena
komentarza:
5
Nastąpi szybciej to co nie uniknione. Bezrobocie i upadek.
Urzędnicy i administracja klasa ludzi zbędnych. Bez umiejętności.
Na zasiłek A później ulice zamiatac.
@ ANGEL
dnia 05.04.2020, 08:19
Ocena
komentarza:
3
Co w dobie epidemi robią i jak widzą gospodarkę i dalsze życie nasi przedstawiciele z Jasła państwa Polskiego :Pani Senator ,Europoseł.Przed wyborami plakaty wieszają teraz nikt nie wypowie się z nich w mediach ani nic nie zapewni ?Jaki scenariusz widzą dla Jasielskich mieszkańców i przedsiębiorców , rolników?
@ ANGEL
dnia 05.04.2020, 08:39
Ocena
komentarza:
4
Dobrze ze poświęcili ulice i pomniki jak otwierali bo teraz nie wolno święcić nawet pokarmów w wielką sobotę
@ Mal
dnia 05.04.2020, 12:32
Ocena
komentarza:
1
A ja mam wielką prośbę do władz Jasła i posłów. Zadbajcie o testy i sprzęt ochronny. Lepie teraz niż pojawiać się w telewizji po fakcie jako Ci których dziwi zaistniała sytuacja.
@ Mal
dnia 05.04.2020, 12:38
Ocena
komentarza:
0
do tekstu wyżej.
dla hospicjum.
@ Antek
dnia 06.04.2020, 10:13
Ocena
komentarza:
-1
Czy miasto zamierza pomóc przedsiębiorcom? Tak.
W jaki sposób? Czekamy na pomoc rządu.
Dobre.
@ Kierowca 810
dnia 06.04.2020, 10:45
Ocena
komentarza:
1
Każdy przewidujący człowiek myśli o przyszłości, oszczędza i zabezpiecza
się na wypadek nieprzewidzianych niekorzystnych okoliczności i choroby.
Teraz trzeba podjąć te oszczędności i użyć ich dla ratowania zdrowia i życia.
Nie tylko narzekać bezmyślnie, że nie ma z czego żyć. Gdzie ty byłeś i co robiłeś,
że nie masz teraz zabezpieczenia a teraz narzekasz i żądasz pieniędzy.
Jak można przeżyć życie i nie myśleć o przyszłości i o wydatkach na później.
Teraz nasz dużo czasu i co robisz dobrego dla siebie i dla innych.
Tylko siedzisz bezczynie nudzisz się, narzekasz i żądasz coraz większych pieniędzy,
które zarobili inni i wpłacili do budżetu.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • 350 podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego w Jaśle

  Dzisiaj na jasielskim rynku zbierano podpisy poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski– Rafała Trzaskowskiego. W ciągu trzech godzin pod listą podpisało się 350 osób.

 • "Bunkier" nie zniknął. Wciąż działa i ma się dobrze

   

  Sklep z militariami - "Bunkier", nie poddaje się łatwo. Pomimo problemów, których tłem stała się epidemia koronawirusa, wciąż działa i ma się dobrze. Miłośników militariów zaprasza do nowej siedziby przy ul. Metzgera w Jaśle (obok stacji PKP). Znajdziecie w nim, nie tylko pamiątki lecz również markową odzież, obuwie, plecaki, noże i wiele innych. 

 • Strażacy ochotnicy „pompują”, aby pomóc choremu Wojtusiowi

   

  Strażacy ochotnicy z Kołaczyc i Zimnej Wody wzięli udział w wyjątkowym wyzwaniu. Celem #GaszynChallenge  - „Pompujemy dla Wojtusia” jest zbiórka pieniędzy na leczenie Wojtusia Howisa, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. 

 • W wypadku w Łężynach ucierpiał motorowerzysta. Interweniował śmigłowiec LPR

   

  Dzisiaj po godzinie 12. w miejscowości Łężyny doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. Mężczyzna doznał obrażeń głowy. Do poszkodowanego zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 • Kryta pływalnia w Jaśle, siłownie i kluby fitness znów otwarte

   

  Po upływie niemal trzech miesięcy działalność wznowi kryta pływalnia w Jaśle. To dobra wiadomość nie tylko dla miłośników pływania, lecz również samego MOSiR-u, dla którego zniesienie ograniczeń związanych z epidemią ma kluczowe znaczenie dla finansów jednostki. 

 • Na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim kładą asfalt

  Na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim praca wre. Firma, która weszła na teren budowy w drugiej połowie maja położyła pierwszą warstwę asfaltu. Wkrótce mieszkańcy części wsi będą wolni od kurzu, błota i dziur.

 • Czy mł. bryg. Piotr Śmietana zostanie komendantem KP PSP w Jaśle?

  Końcem lutego br. na emeryturę przeszedł st. bryg. Marek Górniak, dotychczasowy komendant Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle. Jego obowiązki przejął mł. bryg. Piotr Śmietana, który najprawdopodobniej przez kolejne lata będzie kierował jasielską jednostką.

 • Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne wideo?

   

  Według badań magazynu „Forbes” każdy Polak, średnio przez 2 godziny w ciągu dnia przegląda Internet. Coraz mniej czytamy, wolimy oglądać. Do tego, dzięki smarftonom, film możemy oglądać praktycznie w każdym miejscu. Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny film?

 • Podczas porodu straciła dziecko. Teraz walczy o powrót do zdrowia

   

  Aneta Michalak z Kołaczyc, aby wrócić do zdrowia potrzebuje pomocy. Kobieta spodziewała się drugiego dziecka. Jednak podczas porodu straciła je, a sama zapadła na długi czas w śpiączkę. 

 • Krośnieńska „NAFTÓWKA” to właściwy wybór!

   

  Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie kształci pod Patronatem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Krośnieńska „NAFTÓWKA” to szkoła  z tradycjami, nowoczesna  i otwarta na zmiany związane z wymagającym rynkiem pracy.

 • Bezpłatne badanie wzroku - ruszyły zapisy!

   

  Zapraszamy na BEZPŁATNE BADANIE WZROKU w dniach 04.06 i 18.06. Zapisy pod nr 600 437 105 lub bezpośrednio w salonie. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105