Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Miasto wesprze szpital w zakupie histeroskopu wraz z diatermią

23

66 tysięcy złotych dotacji przekaże Miasto Jasło na rzecz Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na zakup sprzętu medycznego, który będzie wykorzystywany na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym.

Szpital Specjalistyczny w Jaśle zwrócił się z wnioskiem do wszystkich gmin powiatu jasielskiego o pomoc w zakupie sprzętu medycznego, a mianowicie histeroskopu wraz z diatermią. Miasto Jasło udzieli ze swojej strony dotacji celowej w kwocie 66 tys. zł.

Chodzi o zakup dwóch urządzeń dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Te urządzenia pozwalają w mało inwazyjny sposób bez konieczności operacyjnych działań, skutecznie leczyć zmiany chorobowe narządu rodnego u kobiet. Ponadto są metodą leczenia niektórych przyczyn niepłodności, stąd też propozycja wsparcia tego zakupu przez gminy powiatu jasielskiego. Na konwencie wójtów i burmistrzów uzgodniono kwotę 2 złote od jednego mieszkańca – wyjaśnił burmistrz Ryszard Pabian, podczas dzisiejszych obrad sesji Rady Miejskiej Jasła. Sprzęt, który zamierza kupić dyrekcja szpitala ma mieć wpływ na skrócenie czasu hospitalizacji i rekonwalescencji pacjentek.

Środki w formie dotacji celowej zostaną przekazane szpitalowi jeszcze w tym roku.

id

Napisany dnia: 18.09.2023, 15:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Kostka Winiary
dnia 18.09.2023, 15:51
Ocena
komentarza:
36
Miasto wspomaga Szpital Powiatowy a Starostwo co? Starostwo zatrudnia w Szpitalu specjalistów od rolet oraz leśnych dziadków aby tylko było poparcie w Radzie Powiatu. Pomyślcie ludzie o tym podczas najbliższych wyborów!!!
@ Generał
dnia 19.09.2023, 12:07
Ocena
komentarza:
3
Ciekawe czy poszlibyście do takiego lekarza?
Uczelnia ks. Tadeusza Rydzyka, czyli Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu będzie mogła kształcić lekarzy. O pozytywnej opinii w sprawie otwarcia tam wydziału lekarskiego poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Przemysław Czarnek spełnił zatem przed wyborami oczekiwania Rydzyka, który oświadczył niedawno, że jest "rozczarowany" działaniami ministra.
@ Haha
dnia 18.09.2023, 17:36
Ocena
komentarza:
22
Kupują a dobre doktory odchodzą
@ xyx 2000
dnia 18.09.2023, 17:58
Ocena
komentarza:
19
Pieniądze stracone przy zakupie respiratorów i wyborach kopertowych starczyłyby na zakup takich urządzeń w każdym szpitalu w Polsce lecz PISOWI nie zależy na zdrowiu kobiet polskich.
@ Bn
dnia 18.09.2023, 18:27
Ocena
komentarza:
14
Może powiat przyjrzy się płacom pielęgniarek jak są opłacane te które mają różne kwalifikacje
@ łodyniec
dnia 19.09.2023, 10:17
Ocena
komentarza:
1
Nikt ich tu nie trzyma. Świat nie kończy się w Jaśle.
@ do łodyniec
dnia 20.09.2023, 12:36
Ocena
komentarza:
2
dla ciebie tez nie konczy sie w Jasle , pewnie niedlugo skonczy sie na jareniowce...
@ wyborca
dnia 18.09.2023, 18:46
Ocena
komentarza:
10
Wysyłamy PiS w kosmos 15 X 2023
@ Do wyborvy
dnia 19.09.2023, 09:05
Ocena
komentarza:
0
Raczej do piekla...
@ Pacjent
dnia 18.09.2023, 18:48
Ocena
komentarza:
35
A może jeszcze kursy etyki zawodowej i warsztaty z kultury osobistej dla personelu?
@ kursy święta rzecz
dnia 19.09.2023, 08:58
Ocena
komentarza:
-1
też jesteśmy w stanie zapłacić po 2 złote od mieszkańca. kursy ale z udziałem prawdziwych pacjentów a nie manekinów.
@ Do pacjenta
dnia 19.09.2023, 09:08
Ocena
komentarza:
-1
Kultury i etyki personel uczy sie od pacjentow.a zwlaszcza ich rodzin.ktore nierzadko maja w nosie matke ojca a jak zbliza sie smierc to obwiniaja wszystkich tylko nie siebie mam okazje obserwowac takie sytuacje od bardzo wielu lat
@ chora
dnia 19.09.2023, 09:20
Ocena
komentarza:
5
Pacjent ma być LECZONY w szpitalu, a nie uczyć kultury i empatii lekarza czy pielęgniarkę. W jasielskim szpitalu macie takie okazy, które warczą na chorych.
@ Do chorej
dnia 19.09.2023, 09:27
Ocena
komentarza:
-1
Lekarz i pielegniarka to tez czlowiek o oczekuje wlasciwego traktowania
Pacjent MA BYC LECZONY Iale traktowac personel z szacunkiem.a zwlaszcza dotyczy to rodzin pacjentow.personel szpitala to nie lokaje i chlopcy do bicia bo ktos zanidbal swoje zdrowie sam a potem oczekuje cudow i warczy na pielegniarki pani chora..
@ do wborcy
dnia 18.09.2023, 19:13
Ocena
komentarza:
-6
[komentarz nie na temat]
@ troll
dnia 18.09.2023, 19:15
Ocena
komentarza:
18
Bardziej potrzebni są lekarze, a nie szarlatani od teleporad.
@ USG
dnia 19.09.2023, 08:54
Ocena
komentarza:
1
Pamiętam jak w latach osiemdziesiątych ubw. w jasielskim szpitalu pojawiło się USG. Obsługujący ...lekarz za nic na świecie nie doszukał się u pacjentki woreczka żółciowego i ..na bank twierdził, że takowego pacjentka już nie posiada ..co oczywiście było nieprawdą, bo nikt i nigdy jej go nie usuwał.
@ usg+
dnia 19.09.2023, 18:35
Ocena
komentarza:
1
Nic dziwnego. Nie tak dawno pani doktor zawarła w USG dokładny opis wyrostka, który już kilka lat temu został usunięty.
@ wniosek
dnia 20.09.2023, 11:24
Ocena
komentarza:
2
doktór ...doktórowi nierówny.
@ Usg.
dnia 19.09.2023, 09:09
Ocena
komentarza:
0
No i ck z tego...
@ wniosek
dnia 20.09.2023, 11:25
Ocena
komentarza:
1
To z tego, że po dziś dzień różni lekarze różne diagnozy stawiają tej samej chorobie.
@ do moderatora
dnia 19.09.2023, 10:34
Ocena
komentarza:
3
A czy komentarz wyborcy jest ns temat ten portal stosuje podwojne standarty
@ Senior
dnia 19.09.2023, 12:42
Ocena
komentarza:
1
N oraz obsłudze sprzętu trzeba się znać oraz interpretować jego wyniki.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Cały czas trwają poszukiwania jaślanina w Tatrach na Słowacji

  Do tej pory ratownikom górskim nie udało się odnaleźć 50-letniego jaślanina, który w sobotę zaalarmował służby, że jest poszkodowany i nie może samodzielnie kontynuować wyprawy. Horska Zachranna Służba we wtorkowym komunikacie poinformowała, że dalsze działania poszukiwawcze zostaną dzisiaj wznowione.

   

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

 • Szpital otrzymał ponad 7 mln zł na przebudowę i doposażenie SOR

  Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle odebrała dzisiaj z rąk starosty Adama Pawlusia czek na kwotę ponad 7,5 mln zł. Środki przyznane na przebudowę SOR oraz pracowni diagnostycznych wraz z adaptacją pomieszczeń oraz zakup potrzebnego sprzętu pochodzą z Funduszu Medycznego. - Prace rozpoczną się niezwłocznie od zaprojektowania, a następnie wyboru wykonawcy robót – podkreśla Beata Trzop, dyrektor jasielskiego szpitala.<FOTORELACJA>

 • Pies Kudłaty – nowy salon groomerski na mapie Jasła

 • Czarni z kolejnym wysokim zwycięstwem w lidze. Jaślanie rozbili osłabione Zamczysko Odrzykoń 5:0

   

  Czarni Jasło kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. W minioną sobotę (23 września) podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zmierzyli się na własnym stadionie z Zamczyskiem Odrzykoń. Osłabieni kadrowo goście zainkasowali aż pięć goli. Trzy trafienia padły łupem Karola Potery.

 • „To mogą być ostatnie demokratyczne wybory”

  Dzisiaj na jasielskim rynku odbyła się konferencja z udziałem polityków oraz kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiego z okręgu 22 przemysko-krośnieńskiego do polskiego parlamentu. Wśród nich były osoby znane z Jasła, które apelowały do mieszkańców o podjęcie właściwej decyzji 15 października.

 • Szukasz legalnej pracy w Holandii? Oferty już na Ciebie czekają!

   

  Mieszkańcy Podkarpacia chętnie poszukują pracy za granicą. Dużą popularnością cieszy się wśród nich między innymi Holandia. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców, w tym właśnie kraju, poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, w szczególności jednak na produkcji przy rybach. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • W Jaśle powstaną dwa zielone przystanki

  W centrum Jasła powstaną dwa zielone przystanki. Zadanie jest realizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle w ramach projektu „Realizacja inwestycji w zakresie zielononiebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki".

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657