Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Miasto zalewa fala samochodów. Co z parkingami?

138

W mieście Jaśle od kilku lat trwa walka kierowców o miejsca parkingowe. Sfrustrowani szukają każdej najdrobniejszej luki nie bacząc na zakazy. Mieszkańcy niejednokrotnie zwracali uwagę włodarzom miasta na niewystarczającą liczbę parkingów i sugerowali, aby podjęli działania i budowali nowe. Co na to jasielski magistrat?

fot. archiwum

Zdawać by się mogło, że budowa nowych miejsc parkingowych to niewielkie wyzwanie dla burmistrza. Każdy jaślanin, czy osoba przyjezdna, która chce załatwić najpilniejsze sprawy czy to urzędowe czy prywatne liczy na to, że zaparkuje swój pojazd niemal pod samymi drzwiami. Tych, którym się uda zalicza się do farciarzy. Problem wciąż narasta a miejsc parkingowych nadal brakuje. Mieszkańcy coraz częściej zadają pytania dotyczące budowy nowych. Na spotkaniach osiedlowych padła niejedna sugestia na ten temat. Ponownie do sprawy wrócili radni miejscy. W marcu br. Izabela Jankowska-Zawada i Marcin Węgrzyn złożyli interpelację z zapytaniem o podjęcie inwestycji w tym zakresie.

 fot. Park Linowy na osiedlu Gądki w Jaśle

Okazuje się, że obecnie trwają prace przy rozbudowie drogi dojazdowej do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Jaśle, przy której powstanie 27 nowych stanowisk parkingowych. Co więcej, miasto planuje budowę kolejnych przy parku linowym na osiedlu Gądki – 67 stanowisk ( koszt ponad 730 tys. zł) oraz przy budynku Urzędu Miasta w Jaśle – 20 stanowisk ( koszt ponad 620 tys. zł). W przypadku realizacji zadania przy jasielskim magistracie konieczne jest uaktualnienie dokumentacji projektowej, która na chwilę obecną nie spełnia wymogów dotyczących szerokości miejsc parkingowych. Być może w przyszłości powstanie parking z 34 miejscami parkingowymi przy ul. Piotra Skargi. Koszt tego przedsięwzięcia wyceniono na prawie 1 mln 700 tys. zł. Nie ma jednak ostatecznych decyzji w tej kwestii. - Miasto Jasło systematycznie analizuje kwestie związane z rozbudową miejsc parkingowych z naciskiem na lokalizację umiejscowione przed ważnymi, strategicznymi punktami, węzłami komunikacyjnymi w układzie ruchu na terenie miasta Jasła – powodując zmniejszenie natężeń ruchu w samym centrum miasta – wyjaśnia Agata Koba, rzecznik Urzędu Miasta w Jaśle.

Na ten moment trwają analizy dotyczące zwiększenia liczby płatnych miejsc parkowania na terenie Jasła obejmujące ulice w jego centrum. - Na tym etapie prac nie jesteśmy w stanie podać jakie ulice (odcinki ulic) zostaną ostatecznie wytypowane. Przypominamy, że decyzję o ustaleniu nowych stref płatnego parkowania podejmuje Rada Miasta Jasła na wniosek burmistrza zaopiniowany przez organ zarządzający ruchem – dodaje A. Koba.

Starosta jasielski wspomniał na jednej z ostatnich lipcowych sesji Rady Powiatu w Jaśle o rozmowach z władzami miasta na temat przekazania mu 1 ha działki położonej między ulicami Lwowskiej i Konopnickiej pod budowę parkingu na 200 miejsc postojowych, których brakuje przy jasielskim szpitalu. Czy to się uda? Czas pokaże.

 id

Napisany dnia: 05.08.2019, 10:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Jaslan.
dnia 05.08.2019, 10:08
Ocena
komentarza:
83
Bijecie tylko kase za te platne parkingi a miejsc parkingowych jak nie bylo tak nie ma i pewnie nie bedzie. Za to buduja np plac zabaw dla psow,totalna porazka.
@ sdfg
dnia 05.08.2019, 10:16
Ocena
komentarza:
70
Parking za kościołem farnym mógłby być około dwa razy większy. Zobaczcie ile trawnika jest wokół tego budynku wybudowanego za kościołem. Wystarczy odpowiednio się dogadać z księdzem i na pewno za odpowiednią sumkę odstąpiłby trochę terenu na parking.
Szanowna władzo, do dzieła!
@ WALEC
dnia 05.08.2019, 10:28
Ocena
komentarza:
169
Za kościołem farnym na obecnym parkingu należy wybudowac parking ze trzy piętra w górę i mamy po problemie na najbliższe 100 lat. Obecny zapełnia się o 7.00 rano w całości przez pracowników ZUS i w żaden sposób nie służy dla mieszkańców miasta.
@ w której klatce mieszkasz ?
dnia 05.08.2019, 10:47
Ocena
komentarza:
0
Słusznie 3 piętrowy albo i nawet cztery. W tym to czwarte pod ziemią mało uczęszczane ciche i wręcz ntymne miejsca. Wtajemniczeni widzą o co chodzi :-)
@ Rozwiązanie
dnia 05.08.2019, 11:05
Ocena
komentarza:
51
Parkingi z każdej strony wjazdu do miasta. Tam zostawiamy samochód i przesiadamy się do sprawnej komunikacji miejskiej. Nie dotyczy mieszkańców.
@ w której klatce mieszkasz ?
dnia 05.08.2019, 11:16
Ocena
komentarza:
0
Niech lepiej METRO zaczną budować. Problem resolved !
@ Hff
dnia 05.08.2019, 11:59
Ocena
komentarza:
25
Słuszna uwaga, tam jak najbardziej wielopoziomowy parking, nawet płatny, 1zł za wjazd i parkuj ile chcesz, A napewno zwróciły koszty po kilku latach.
@ Bogdan
dnia 05.08.2019, 14:34
Ocena
komentarza:
23
Bardzo mądrą wypowiedź. Na parkingach brakuje miejsc dla
tych, którzy mieszkają w mieście bo zajmują je przyjeżdżający
z okolicznych wsi. Podanie jak przy Urzędzie Miasta na
parkingach brakuje miejsc bo w większości służą one
pracownikom tegoż urzędu. Kiedyś w rynku na płycie
od strony północnej były miejscami do parkowania !
Dlaczego je zlikwidowano ? Po godzinach pracy
oraz w dni wolne i soboty na parkingach jest ful miejsc.
Faktem jest, że brak jest parkingu z prawdziwego
zdarzenia w tym dla autobusów. Ale niestety brak jest
analiz w tym zakresie i studiów ze strony UM. I jeeszcze
jedno PARKINGI PRZYNOSZĄ NIEZŁY DOCHÓD MIASTU
DLATEGO TENDENCJA DO ICH TWORZENIA A DRZEWA
WYMAGAJĄ NAKŁADÓW NA ICH UTRZYMANIE
I PIELĘGNACJĘ DLATEGO SIĘ JE WYCINA.
@ Obiektywnie
dnia 05.08.2019, 14:41
Ocena
komentarza:
78
Super nacisk na lokalizację na Gądkach. Już widzę te tłumy parkujące tam pojazdy żeby załatwić sprawę w rynku. Śmiech na sali. Porażka na całej linii
@ QWERTY
dnia 05.08.2019, 17:06
Ocena
komentarza:
13
Hesta ma parking - PUSTY. Jeszcze tam zapqrkowanego samochodu nie widziałem
@ ixi
dnia 05.08.2019, 17:42
Ocena
komentarza:
16
Za Farą mógłby być parking podziemny, 2-3 poziomowy. Obserwując żałosny i chamski styl jazdy niektórych kierowców mieliby nie lada problem.. Bo tam się nie da szybko jeździć, siedzieć komuś na ogonie półtora metra za bagaznikiem, i nie ma jak wyprzedzać na 3 go, o pijanych durczokach I bez prawka oraz przeglądu Najsztubach już nie wspomnę.
@ Marcin
dnia 05.08.2019, 20:23
Ocena
komentarza:
12
To urzędasy i wiocha blokują parking farny a urząd miasta jest bezradny... Nie chcą czy nie wiedzą jak???
@ j
dnia 05.08.2019, 20:49
Ocena
komentarza:
18
panie starosto a gdzie parking dla powiatu bo chyba korzystacie z miejskiego
@ .
dnia 05.08.2019, 21:39
Ocena
komentarza:
-4
Jasło to nie Wrocław bejbe
@ Lena
dnia 05.08.2019, 21:48
Ocena
komentarza:
0
Popieram, dziś prakowałam jako drugi samochód około 12 godziny , no ale lepiej komuś stanąć na zakazie lub chodniku bo przecież to całe 2zł zostanie...
@ Analizowanie
dnia 05.08.2019, 22:53
Ocena
komentarza:
8
Cytat:

Miasto Jasło systematycznie analizuje kwestie związane z rozbudową miejsc parkingowych z naciskiem na lokalizację umiejscowione przed ważnymi, strategicznymi punktami, węzłami komunikacyjnymi w układzie ruchu na terenie miasta Jasła – powodując zmniejszenie natężeń ruchu w samym centrum miasta".

Z uważnego czytania tej wypowiedzi wynika, że samo analizowanie kwestii związany z rozbudową miejsc parkingowych powoduje zmniejszenie natężeń ruchu w samym centrum miasta!

Idąc dalej pogłębione analizowanie kwestii załatwi całkiem problem - ruch ustanie i po co budować?

Na poważnie: z parkingami jest i będzie to samo co z odpadami - czyli coraz gorzej i całkowity brak jakiegokolwiek pomysłu co z tym fantem zrobić.

Nawet gorzej: odpady będą porzucane gdziekolwiek, samochodu nie można byle gdzie podrzucić.
@ Parking u Biedry
dnia 05.08.2019, 22:57
Ocena
komentarza:
6
Powstaną takie "wirtualne" parkingi jak obiecane na dachu Biedronki przy ul 3-Maja.
Coś jak "jaja komara". Podobno miały być, podobno nawet są - ale nikt ich nie zobaczy.
@ lisek
dnia 06.08.2019, 05:39
Ocena
komentarza:
9
A co z tym budynkiem koło boiska II LO? Straszy a mógłby tam powstać wielokondygnacyjny.
@ do liska
dnia 06.08.2019, 06:19
Ocena
komentarza:
7
Jeżeli jesteś nie tylko lisek ale i chytrusek, to w sprawie tego szkieletora podaj sposób na :

- pozbawienie prywatnej osoby jej własności (chronionej konstytucyjnie)
- dostosowania tego obiektu do obciążeń od samochodów (na wielu piętrach)
- dojazdu samochodów do tych pięter, w celu parkowania (gołym okiem widać, że miejsca na windy są za małe na samochody, nie mówiąc o obciążeniach)

To na początek. Potem załatwienie wszystkich spraw biurokratycznych, co jest znacznie trudniejsze niż wyżej wymienione zagadnienia.

Masz bujną wyobraźnię - to dobrze, jeżeli nie przechodzi w nierealne fantazje.
@ Problemy
dnia 06.08.2019, 06:27
Ocena
komentarza:
8
Problemem jest nie tylko brak rozwiązań. Podstawowy problem to brak pomysłów co dalej.
Problem to nie brak kasy. Jeżeli by była, to nie wiadomo jak i na co ją sensownie wydać.
Nie robi się przecież żadnych konkretnych opracowań perspektywicznych czy koncepcyjnych opartych na realnych, możliwych do wykonania podstawach.
Pozostaje bujanie w obłokach, fantazje i chęci podane jako "systematyczna analiza".
@ jaślak
dnia 06.08.2019, 11:31
Ocena
komentarza:
8
I po co tyle dyskusji i analiz, rozwiązanie problemu jest proste. Zlikwidować urzędy w mieście które tylko generują koszty i zapychają parkingi, a są zupełnie zbędne. Zlikwidować starostwo, magistrat, urząd gminy, NFZ, i wiele pomniejszych, a w tych niezbędnych ograniczyć zatrudnienie o połowę. Ręczę że parkingi obecne pozostaną puste. Jasło jest tak napakowane leniwymi urzędasami jak mało które miasto, za komuny to było tego może z połowę obecnego stanu a może i mniej a ludności to Jasło miało 50 tysięcy. Teraz zostało 30 tysięcy a reszta to okoliczna wiocha parkująca "furami" na dwóch stanowiskach.
@ .
dnia 06.08.2019, 14:07
Ocena
komentarza:
0
Tu nie Wroclaw
@ 1971
dnia 07.08.2019, 15:50
Ocena
komentarza:
4
a moze wystarczy pod fara lepiej parkowac? bo niektorym potrzebne sa 3 miejsca zeby swojego golfa postawic
@ mieszkaniec
dnia 07.08.2019, 21:19
Ocena
komentarza:
4
Nadzór budowlany już dawno powinien nakazać "wiadomej osobie prywatnej" rozbiórkę bo to straszydło grozi katastrofą budowlaną...
@ ...
dnia 07.08.2019, 22:42
Ocena
komentarza:
1
Godzina w mieście i już wielkiieszczuch.
@ do mieszkańca
dnia 08.08.2019, 06:49
Ocena
komentarza:
4
Ten szkieletor (straszydło) jest wizytówką inwestora (zgodnie z powiedzeniem: poznać pana po cholewach) oraz świadectwem porażki i bezradności każdego organu z osobna i wszystkich razem, w tym estetów miejskich.

Długo jeszcze będzie straszyć jako przykład działania gdzie czyn wyprzedza myśl, a prawo jest bezradne. Budować można bez terminu zakończenia. Przecież Noe wiele lat budował arkę i w końcu się przydała.
@ magda
dnia 09.08.2019, 22:13
Ocena
komentarza:
0
Święta prawda
@ Anna
dnia 13.08.2019, 09:49
Ocena
komentarza:
0
O czym piszesz Lena ja wolę zapłacić 2 zł. jak nie mieć gdzie zaparkować...no tak jest dużo wolnych miejsc w Jaśle na parkingach że tylko parkować według Ciebie .
@ Ona
dnia 05.08.2019, 10:08
Ocena
komentarza:
36
Bo się na nóżkach nie chce kawałek przejść i każdy jakby mógł, to by do budynku wyjeżdża
@ obserwator333
dnia 05.08.2019, 14:06
Ocena
komentarza:
11
to zasuwaj z Gądek do centrum za każdym razem gdy masz załatwić sprawy w mieście lub do pracy.
@ .
dnia 05.08.2019, 21:39
Ocena
komentarza:
11
Jak przejdzie jak otlyszczone wszystko...bębny z przodu, zadyszka, nogi bola
@ Inkubacja
dnia 06.08.2019, 06:49
Ocena
komentarza:
7
Pokładam duże nadzieje w absolwentach powstających "inkubatorów przedsiębiorczości".
Oni na pewno wymyślą jak rozwiązać problemy tego miasta/
@ On
dnia 05.08.2019, 10:11
Ocena
komentarza:
42
A na co dodatkowe miejaca parkingowe na Gadkach? Wolne miejsca potrzebne sa w centrum gdzie ludzie przyjzdzaja zalatwic np sprawy urzedowe, raczej z Gadek nik nie bedzie szedl do centrum, i problem zostanie nadal.
@ Muł
dnia 05.08.2019, 14:19
Ocena
komentarza:
23
Zgadza się. A jeśli już to proporcje powinny być odwrócone tj. 67 stanowisk przy urzędzie miasta Jasła, a 20 przy parku linowym.
@ w której klatce mieszkasz ?
dnia 05.08.2019, 10:13
Ocena
komentarza:
-1
Na wsi to nie problem bo każdy lekką leką po 3-4 fury pod domem trzyma ale ludzie klatkowi tzn z betonowego blokowiska walczą o każdy centymetr kwadratowy pod oknem swojeg hihi pożal się Boże "apartamentu" 40m2. Takie życie. A parkingów i tak za mało.
@ Marjan z Krystyną
dnia 05.08.2019, 10:47
Ocena
komentarza:
26
"3-4 fury pod domem": paseratti rocznik 97; galaxy albo sharan rocznik 99; astra rocznik jeszcze bardziej doświadczony... :)
@ w której klatce mieszkasz ?
dnia 05.08.2019, 10:50
Ocena
komentarza:
-4
Teraz jest moda na autka retro. Może odrestaurowany Junak za 20-30 tyś odkupiony gdzieś z wielkim trudem od chłopa. Albo duży fiat bądź stara przepiękna warszawa. Oczywiście wszystko na wysoki połysk, fele chromowane full wypas. Kto by tam normalny passseratiego kupował.
@ Blokmen
dnia 05.08.2019, 19:55
Ocena
komentarza:
4
Masz pod domem trzy fury ale chyba [...]u do wywiezienia. Opuść miejski portal natychmiast .
@ .
dnia 05.08.2019, 21:41
Ocena
komentarza:
3
To ilu Was jest tych blokmenow? Jeżeli jarzysz w związku czym to pytanie
@ w której klatce mieszkasz ?
dnia 06.08.2019, 00:01
Ocena
komentarza:
1
Ty wiesz że oni pod tym betonowym blokiem tuż nad klatkami mają norki zwane piwnicami ?
@ pk
dnia 06.08.2019, 18:31
Ocena
komentarza:
0
Niekoniecznie.
@ ona
dnia 05.08.2019, 10:17
Ocena
komentarza:
59
Wszędzie w centrum powinny być strefy płatne. Wtedy urzędasy nie zajmowały by miejsc parkingowych od 7 do 15.
@ Skarbnik
dnia 05.08.2019, 10:42
Ocena
komentarza:
20
Urzęda ma jeden sposób na życie być urzędnikiem :)
@ ser_dziurawiec
dnia 05.08.2019, 14:43
Ocena
komentarza:
31
A myślisz po co zbudowali parking za Farą? Dla urzędników z UM, Starostwa i ZUS-u. Parking jest zajęty dokładnie w godzinach urzędowania powyższych. W dni wolne od pracy (np soboty lub 2 maja) bez problemu tam zaparkujesz.
@ Asew
dnia 05.08.2019, 19:58
Ocena
komentarza:
-15
To parkuj w sobotę jak ci pasuje. W Tygodniu powinieneś siedzieć w pracy a nie jeździć po mieście
@ do ona
dnia 06.08.2019, 09:18
Ocena
komentarza:
10
dodaj jeszcze - urzędasy (po znajomościach) ze wsi blokujący jaślanom miejsca pracy w urzędach jasielskich.
@ ja
dnia 05.08.2019, 10:18
Ocena
komentarza:
18
pomyślcie w końcu o parkingach wielopoziomowych. Oprócz tego dlaczego cały czas coś się próbuje robić tylko w centrum miasta ? dlaczego nie rozwija sie miasta poza granice rzek?owszem jest osiedle na Kotlinie , no ale to nie wszystko. Jasło w końcu niech się rozwija i przyciąga inwestorów , pracowników itd
@ Rychu
dnia 05.08.2019, 10:25
Ocena
komentarza:
5
a może zakaz wjazdu ścisłego centrum będzie lepszym rozwiązaniem?
@ w której klatce mieszkasz ?
dnia 05.08.2019, 10:40
Ocena
komentarza:
5
To gdzie my teraz będziem furmanki parkować ?
@ Darko
dnia 05.08.2019, 10:37
Ocena
komentarza:
23
Całe Jasło to centrum
@ w której klatce mieszkasz ?
dnia 05.08.2019, 10:42
Ocena
komentarza:
-3
Oczywiście ! I nie ma tu równych i równiejszych czy z Kaczorowów czy z Kopernika - Jaślanin równa się Jaślanin ... ? Chociaż ten pierwszy w dużo lepszej chałupie nieszka.
@ Skarbnik
dnia 05.08.2019, 10:43
Ocena
komentarza:
13
Dokładnie, wieś jakich mało, tylko pochody i pomniki . A świat pędzi do przodu
@ Tutaj wpisz swój pseudonim
dnia 05.08.2019, 10:57
Ocena
komentarza:
10
Chcą poszerzyć granice Jasła bo i im zaczęło miejsca brakować na nowe pomniki ?
@ ?
dnia 05.08.2019, 13:59
Ocena
komentarza:
12
A co tam chałupa?Najważniejsze jest zdrowie i mądra głowa
@ Skarbnik
dnia 05.08.2019, 10:38
Ocena
komentarza:
21
620tys /20= 31 tys zł za jedno miejsce 2mx4 czyli 8mkw czyli ok 4 tys zł za 1 mkw kostki :))
Brawo WY!

Dlaczego koło PLEBANI na Piotra Skargi tyle trawy rośnie a mogły powstać wielki parking ! Po co kościołowi tyle trawy ???
@ jas
dnia 05.08.2019, 13:08
Ocena
komentarza:
11
A Baranki gdzie paść ?
@ hmm
dnia 05.08.2019, 17:46
Ocena
komentarza:
5
Żeby mieli gdzie swoje owieczki wypasać... :)
@ Sianko
dnia 05.08.2019, 23:00
Ocena
komentarza:
5
A sianko na wigilię to skąd będzie? Dobre sianko dla miastowych - z ołowiem.
@ On
dnia 05.08.2019, 10:42
Ocena
komentarza:
2
Za ta nie jest parkowanie 5zl za godz i problemu nie ma
@ ssj
dnia 05.08.2019, 10:51
Ocena
komentarza:
19
Jaki milion złotych???!! Dajcie mi 90 tysięcy i wam parking zrobie buce a nie do kieszeni pieniądze ładować
@ do ssj
dnia 07.08.2019, 06:18
Ocena
komentarza:
4
Składaj natychmiast ofertę do Urzędu Miasta. Tam czekają z otwartymi rękami na tanich i dobrych wykonawców nie tylko parkingów ale i innych robót.
Kto co nieco orientuje się w temacie to wie, że dobrych, rzetelnych wykonawców to ze świecą szukać. Najlepsi wyjechali lub cenią się ogromnie.
Najtańsze oferty to próba przekrętu: na materiałach, na dziadowskim wykonaniu czy na terminach. Tanie mięso jedzą psy, co już wielokrotnie ćwiczono dopłacając duża kasę do najtańszych ofert i to nie tylko przy budowie autostrad.
[...] dadzą zarobić ale będą wymagać co nie każdemu się podoba.
@ Development
dnia 05.08.2019, 11:04
Ocena
komentarza:
24
Parkingi potrzebują miejsca. Dlatego wiele miast przeniosło urzędy z ciasnego centrum do nowych biurowców poza centrum, z dużymi parkingami, z dobrym dojazdem MKS. Tak na wzór amerykański.
U nas na szczęście też pomału idzie w dobrym kierunku (np. nowa komenda).

Trzymamy kciuki za nowe parkingi, zwłaszcza ten koło szpitala, przy nowej drodze. A do tego kładka z okolic starego cmentarza przez rzekę i już będzie OK.
@ ser_dziurawiec
dnia 05.08.2019, 14:53
Ocena
komentarza:
29
Też o tym myślałem. Przenieść UM, UG, Starostwo i ZUS poza centrum. Np koło stacji Grosar w kierunku Krosna, ale na ul. Krakowską koło oczyszczalni ścieków. I dojazd łatwy i zniknie 30% pojazdów z centrum
@ ABSOLUT
dnia 05.08.2019, 20:44
Ocena
komentarza:
9
dobrym rozwiazaniem jest wizowiec w przysiekach dla urzedow - ma poparcie!
@ Tytus
dnia 07.08.2019, 10:27
Ocena
komentarza:
5
Przenieść urzędy na. Gadki,tam wokół duzy parking
@ heniek
dnia 05.08.2019, 11:19
Ocena
komentarza:
46
A może trzeba pomyśleć o budowie dużego biurowca z potężnym parkingiem na obrzeżach miasta i przenieść tam wszystkie urzędy (skarbowke, starostwo, zus itp.)
Na mieście zrobi się luźnej, ciszej i miejsc parkingowych wystarczy dla wszystkich.
@ CoTo
dnia 05.08.2019, 22:24
Ocena
komentarza:
2
To do kogo by ludziska przyjeżdżali'
Skoro urzędy ZA GRANICĄ Jasła
@ w której klatce mieszkasz ?
dnia 06.08.2019, 00:05
Ocena
komentarza:
11
Ja proponuję wybudować tego biurowca w drugą stronę tj. bunkrowca. 666 pienter pod ziemią - ZUS, KRUS, NFZ, UM, UG itede itepe. Łatwiej będzie przemówić do nich metodą "na kreta"
@ Uj
dnia 05.08.2019, 11:22
Ocena
komentarza:
11
10 zeta za godzinę parkingu i wieś przeprosi się z transportem publicznym!
I pod Krusem koło suv-a kierownika jest w uj miejsca do parkowania;)
@ a w niedzielę...
dnia 07.08.2019, 13:11
Ocena
komentarza:
4
...na parkingu koło KRUSU blokady założone, żeby parafianie nie mogli parkować.
@ Coś
dnia 05.08.2019, 11:25
Ocena
komentarza:
24
W strefie przemysłowej postawić taki budynek z wszystkimi urzędami
@ ALOJZY
dnia 05.08.2019, 11:38
Ocena
komentarza:
1
Najlepiej wybudować parkingi przy wałach...Nie dość,że miejsce jest,to jeszcze gdy zaleje auta mozna ubezpieczenie odzyskać,i kupić nowszą furę...Bo wzorem innych miast,miasto nie potrzebuje by Jaslanie w wolnych chwilach mogli spacerować nad rzeką w cywilizowanych,nie [...]ch przez psy warunkach zażywać relaxu...
@ Beata
dnia 05.08.2019, 11:59
Ocena
komentarza:
33
Parking przy farze nie zdaje egzaminu, bo tam od 7 do 15 miejsca zajmują w pracownicy UM, ZUS i starostwa, czyli jeden wniosek miejsca zrobili tylko dla siebie
@ Skarbnik
dnia 05.08.2019, 12:09
Ocena
komentarza:
17
Jasło to taka WIEŚ z urzędami
@ Hff
dnia 05.08.2019, 12:16
Ocena
komentarza:
17
Szpital jest powiatowy, więc powiat niech zbuduje parking bezpłatny, z pomocą wszystkich gmin i miasta .
@ Krizan
dnia 05.08.2019, 12:27
Ocena
komentarza:
14
Budowa parkingów jeszcze bardziej zakorkuje miasto.
@ 500 srebrników
dnia 05.08.2019, 12:29
Ocena
komentarza:
15
Biorąc po uwagę że dziś prawie każdy chce wjechać samochodem do sklepu albo stanąć max 3 metry od drzwi to sklepy nie maja tyle drzwi. Straszne żeby były tylko jedne albo max dwoje drzwi na tyle samochodów. I choćby w Jaśle było 3 razy więcej parkingów to będzie źle bo nie każdy będzie miał z niego 3 metry do drzwi.
@ Kali
dnia 05.08.2019, 12:32
Ocena
komentarza:
12
A przy opiece same urzedniczki parkoja wszystko zajmują paranoja powinny ustapic ale jak moga one sa wazniejsze cha cha
@ Gruha
dnia 05.08.2019, 13:56
Ocena
komentarza:
14
Parkingi trzeba budować pod powierzchnią gruntu

Można było zrobić parking pod płytą rynku

Korzyści:
1. niewielka ingerencja w architekturę rynku
2. duża liczba miejsc parkingowych
3. parking w centrum miasta
4. każdy parkujący będzie miał wszędzie blisko
5. innowacyjne (jak na Polskę rozwiązanie)
6. samochody schowane od promieni słonecznych, w zimie od śniegu, zlodowacenia
@ heniek
dnia 05.08.2019, 14:31
Ocena
komentarza:
6
Raczej nie możliwe. Miasto otoczone jest przez trzy rzeki co powoduje wysoki poziom wody gruntowej. Dochodzi do tego problemu z wodą deszczowa, więc taki parking był by ciągle zalany.
@ Roman
dnia 05.08.2019, 17:25
Ocena
komentarza:
11
Akurat Jasielski Rynek jest położony wysoko - nie ma problemu z woda..., w przeciwieństwie do stadionu. Ale od tego sa specjaliści - przecież to nie konstruowanie rakiety na Saturna...

Miasto potrzebuje wizjonera, którego decyzje bedą pozytywnie oceniane po 50-100 latach!
Panie Burmistrzu i Rado Miejska, do pracy. Nie festyny i tania muzyka, ale pomyślcie jak pozostawić po sobie odmienione Jasło!
@ Pjoter od Janusza
dnia 05.08.2019, 19:13
Ocena
komentarza:
0
Tylko naziemny, jak wszyscy Janusze zjado dizlami bez dpf z czipem
Z allegro +50koni to widoczność spadnie do 1m i wszyscy się podusimy
@ Kabaret
dnia 07.08.2019, 06:23
Ocena
komentarza:
1
Wypociny "znafcuf" budowy parkingów podziemnych to niezły kabaret. Niejeden z nich zaprojektował i wybudował takie obiekty więc uważa, że jest to bułka z masłem.
Na pewno mają takie koło swojej chałupy czy bloku.
Na medycynie (zwłaszcza na ginekologii) i na budownictwie wszyscy się znają.
@ do Romana
dnia 07.08.2019, 06:41
Ocena
komentarza:
2
Problem z wodą w podziemnym parkingu to nie wszystko. Dobrze było by do niego jeszcze nie tylko wjechać i wyjechać ale i spełnić wiele warunków technicznych, w tym: p.pożarowych, drogowych, bhp, ewakuacyjnych i innych.

Co do wizjonerstwa: Wizjoner ma dużo cięższą pracę niż administrator.
Wymyśli coś i nada roboty wielu ludziom. Administrator natomiast piastuje i utrzymuje w słodkim bezruchu swoje otoczenie.
Proste pytanie: Lepiej urobić się po pachy, czy ćwiczyć szkołę przetrwania?
@ Marcin
dnia 05.08.2019, 13:59
Ocena
komentarza:
31
Bardzo dobre miejsce na parking wielopoziomowy to obecny stadion kopaczy piłki skopanej obok huty szkła w Jaśle. Blisko do urzędów i ścisłego centrum Jasła.
@ Herkules
dnia 05.08.2019, 14:11
Ocena
komentarza:
11
Żadne miast nie jest tak zakorkowane w Polsce jak jało.
@ ABSOLUT
dnia 05.08.2019, 14:14
Ocena
komentarza:
18
parkingi budowane przez wycinaczy drzew sie wyczerpaly!
trzeba cos wybudowac - a to przekracza mozliwosci intelektualne
tych wycinaczy - smutna prawda.
@ Dragoness
dnia 05.08.2019, 14:21
Ocena
komentarza:
10
A mnie ten artykuł wygląda na kamyczek do ogródka przeciwników wycinki drzew. Zlecenie od władzy?
@ ABSOLUT
dnia 05.08.2019, 14:34
Ocena
komentarza:
12
tak to typowa manipulacja na poziomie wycinaczy drzew.
@ dziki
dnia 05.08.2019, 15:01
Ocena
komentarza:
17
Nie pozwalać na budowę marketów w mieście tylko na obrzeżach miasta wtenczas w mieście będzie luz, bo wszyscy kupujący będą parkować pod marketem a nie w mieście szukać przystani. Taka biedronka zamiast znajdować się przy rondzie może się znajdować dalej za miastem.
@ 500 srebrników
dnia 05.08.2019, 17:46
Ocena
komentarza:
-2
I wtedy wszystkie lumpy po kolejną flaszkę bo im brakło nie będą szli z buta tylko będą jechać na gazie swoim 20 letnim BMW w gazie.
@ mati999
dnia 05.08.2019, 15:07
Ocena
komentarza:
2
nie lepiej byłoby zbudować duży parking samochodowy gdzieś na niedalekich peryferiach miasta i pobierać opłaty np. jeden złoty z wjazd? A ludzie przecież mogliby do centrum dojeżdżać komunikacją miejską
@ Ja
dnia 05.08.2019, 21:06
Ocena
komentarza:
14
Jaką komunikacją ? W Jaśle przecież to w ogóle nie funkcjonuje...
@ arni
dnia 05.08.2019, 15:34
Ocena
komentarza:
19
Jasło jest tak male że spokojnie można wszędzie dojść na piechotę ale ludziom nie chcę się iść nawet 100 metrów, a potem same tłuścioch chodzą bo ruchu zero.
@ Herkules
dnia 05.08.2019, 17:09
Ocena
komentarza:
22
Gdzie te drogi obiecane w jaśle
Gdzie ta obwodnica.
@ No To Co
dnia 05.08.2019, 22:32
Ocena
komentarza:
6
Zamieńcie obietnice,
Na obwodnice
Na to licze
Na pewno się przelicze
@ a.lechowski
dnia 05.08.2019, 17:52
Ocena
komentarza:
17
Zawsze można skorzystać z parkingu za 1.5 miliona zł. przy cmentarzu w Kaczorowach który zawsze stoi pusty poza 01. listopada (na górce). Pozdrowienia dla Rady Miasta i Jej Przewodniczącego.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 05.08.2019, 19:03
Ocena
komentarza:
6
Parking na górce - a do centrum wypożyczalnia rowerów i ścieżka rowerowa, lub metro ze stacją końcową na płycie rynku...
@ No To Co
dnia 05.08.2019, 22:34
Ocena
komentarza:
0
Na tym parkingu to mogą czekać Ci co czekają TAM
na swoją działkę
@ OPOZYCJONISTA
dnia 05.08.2019, 18:23
Ocena
komentarza:
14
Miasto na 3go maja tam gdzie biedronka mogło postawić parking 3rój poziomowy a nie sprzedać pod biedronkę
@ do Opozycjonisty
dnia 05.08.2019, 23:04
Ocena
komentarza:
2
Przecież powstanie tam parking na dachu - taki był warunek budowy tego sklepu.
Czyżby ktoś kogoś znowu wystrychnął na dudka, czyli wydudkał na strychu?
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 05.08.2019, 18:52
Ocena
komentarza:
0
Petycje o budowę lokalnego przemysłu - na pokrycie skromnej części kosztów utrzymania tych "strażaków co pilnują tych parkingów"... bo znacząca część i tak dopłacają mieszkańcy...
@ arni
dnia 05.08.2019, 18:53
Ocena
komentarza:
17
620 tysięcy podzielić na 20 miejsc to daje 31tysięcy za miejsce, z czego te parkingi? ze złotego asfaltu? Marnotrawstwo kasy.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 05.08.2019, 19:07
Ocena
komentarza:
2
No na wykonanie złocenia podłoża [przysługującego miejsca] pod dany samochód pewnie by wystarczyło...
@ Architekt
dnia 05.08.2019, 18:58
Ocena
komentarza:
8
W mojej opinii można zrobić parking pod mostem koło targowicy na Kazimierza Wielkiego.
@ No To Co
dnia 05.08.2019, 22:40
Ocena
komentarza:
-1
Chyba na rzece ,bo tam równy teren
i będzie nie Kazimierz Wielki,a
parking wielki,
nie tędy droga do lania wody
@ Zenek
dnia 05.08.2019, 19:24
Ocena
komentarza:
26
Moim zdaniem w Jaśle nie ma odpowiednich ludzi by kierować miastem, tylko patrzą na swoje kieszenie obiecują gruszki na wierzbie , i tak naprawdę nic nie robią, bo są pazerni, ale karma wraca , może kiedyś ktoś odpowieni przejmie władzę i zrobi to co należy dla Jaślan bo kasa jest ale niestety robią tylko takie rzeczy które się wgl w Jaśle nie przydają, młodzi wyjeżdżają bo nawet nie mają swoich mieszkań.. jestem też młody i chciałbym żeby wkoncu zbudowali osiedla dla Młodych;) dlatego czekam już parę lat i nie ma nic. Muszę wyjeżdzać by żyć godnie bo się nie da w Jaśle...
@ Jak nie
dnia 05.08.2019, 21:31
Ocena
komentarza:
14
Jak nie robią, wszędzie podwójnie chodzą, wręczają dyplomiki, na każdej imprezie w tandemie:-)
@ do jak nie
dnia 06.08.2019, 00:53
Ocena
komentarza:
6
Hasło wyborcze było "tak dla zmian". Czy wiesz jakie zmiany zaszły od czasu objęcia funkcji w jej portfelu?
@ Herkules
dnia 05.08.2019, 20:06
Ocena
komentarza:
17
Ci co rządzą jasłem niech odpowiedzą
Kiedy zaczną budować obwodnicę.
@ No To Co
dnia 05.08.2019, 22:42
Ocena
komentarza:
4
Kiedy spełnią obietnice
@ Ja
dnia 05.08.2019, 21:04
Ocena
komentarza:
6
Moze jednak lepiej pomyśleć o sprwnie działającej komunikacji miejskiej to duzo ludzi by z niej skorzystało, zamiast płacić za parking. Ale skoro jeżdżą tylko te kopciuchy stare burakowozy i rozklad i miejsca przysgankow sa absurdalne to nikt z tego w miescie nie korzysta...
@ Bhj
dnia 05.08.2019, 21:27
Ocena
komentarza:
1
To moze pota na jakis duzy BEZPŁATNY? Za kase to sam bym wybudowal
@ Ja
dnia 05.08.2019, 21:35
Ocena
komentarza:
8
Coraz więcej narzekania i coraz gorsze notowania naszej władzy. A gdzie tu jeszcze 4 lata:-)
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 05.08.2019, 22:52
Ocena
komentarza:
8
Potrzeba nam mądrych reprezentantów na wszystkich szczeblach i zmniejszenia progu referendalnego - wtedy dbałość o interesy zwykłych ludzi się zwiększy zagrożona "strąceniem i odwołaniem ze stołka, za tzw. arogancję ludzi władzy"...
@ olo
dnia 05.08.2019, 22:19
Ocena
komentarza:
-8
Podnieść opłaty za OC i problem się rozwiąże sam dwa kroki mają do centrum i samochodem podnieść opłaty i będzie po problemie.
@ malkontet
dnia 05.08.2019, 22:53
Ocena
komentarza:
6
W miastach gdzie władza myśli ruch samochodowy wprowadza się z centrów miast. w Jaśle jest inaczej. Co stało się z hulajnogami elektrycznymi którymi urzędnicy mieli śmigać po mieście.
@ cytryna kwasna
dnia 06.08.2019, 01:55
Ocena
komentarza:
2
Elity władzy Jaśle to miesznina trzech kategorii :
1. Wycinacze (drzew i krzewów)
2. Betoniarze (koska + beton)
3. Pedałowicze (hulajnoga + rower)
Tak że nie ma szans na parking kilkupoziomowy!
@ Analizator
dnia 05.08.2019, 23:23
Ocena
komentarza:
8
Cyt. " Miasto Jasło systematycznie analizuje kwestie związane z rozbudową miejsc parkingowych z naciskiem na lokalizację umiejscowione przed ważnymi, strategicznymi punktami, węzłami komunikacyjnymi w układzie ruchu na terenie miasta Jasła – powodując zmniejszenie natężeń ruchu w samym centrum miasta ." Analizujemy, opiniujemy, widzimy, wsłuchujemy się w głoś ludu, chcemy ale nie możemy, staramy się o środki unijne etc. etc.
To tak jak z zaporą w Myscowej czy Kątach. Żeby było wiencej miejsc parkingowych WOLNYCH należy je zbudować a to wiąze się z wyburzeniem jakiś budynków, wycięciem drzew, zminimimalizowaniem terenów zieleni np. przy Parku można by zrobić postoje do okoła tego prostąkątnego parku, zwężeniem szerokich trotuarów. W Rynku przesuną kule i juści na całej długości płyty mogą być postoje. Nie bawem korkować będzie się ulica księdza Stanisława Staszica będzie nowy Szmateks oj będzie tam wiele dam szukać miejsca, zaparkują gdzie się da !!! Tak wygląda analiza
@ Emigrant
dnia 06.08.2019, 00:07
Ocena
komentarza:
-1
Problemem nie jest brak miejsc parkingowych tylko
Cena opłaty i tak pierwsze trzy godziny powinny być po 5 zł.
kolejne po 3 zł., gdzie jest napisane że wszyscy posiadacze
pojazdów mają mieć parking.
@ Maniak
dnia 06.08.2019, 11:37
Ocena
komentarza:
6
Zrobić zakaz wjazdu do miast starym dieslom jak w Niemczech i większą połowa aut zniknie z parkingów miejskich.
@ Tylko normalność
dnia 06.08.2019, 15:34
Ocena
komentarza:
-6
Ludzie wsi niech siedzą na ojcowiźnie. Ich w Jaśle jest najwięcej. Sprawa parko- wania pozostaje rozwiązana.
@ Tytus
dnia 07.08.2019, 10:42
Ocena
komentarza:
2
A gdzie mogę zaparkować małą bryczke z koniem?
@ Tytus
dnia 07.08.2019, 10:47
Ocena
komentarza:
2
Chyba tak.Od mostu na Gadki do centrum jest blisko
Na skróty między blokami okolo 5-7minut pieszo,
Polecam spróbować☺
@ Szpital Choroszcz
dnia 06.08.2019, 19:52
Ocena
komentarza:
4
Czy ten parking koło parku linowego, to z okazji tego nowego mostu który ma powstać na Gądkach?
@ No To Co
dnia 07.08.2019, 00:25
Ocena
komentarza:
3
Parking do mostku na Gądkach,
a potem rowerkiem ścieżką rowerową do miasta.
Jak w Świnoujściu.
@ RJS
dnia 07.08.2019, 15:35
Ocena
komentarza:
2
Parking za 1 zł to śmiech na sali. 2-3 zł.
@ Tylko normalność
dnia 07.08.2019, 18:06
Ocena
komentarza:
0
Aktualnie zalewa fala wody burzowej.
@ Analizator
dnia 07.08.2019, 18:41
Ocena
komentarza:
3
Sklepy "Szmateksy - Lumpeksy - Stara Odzierż - Używana Odzież - Tania Odzież " przenieść do strefy przemysłowej do warzyć i będzie paręset wolnych miejsc parkingowych w kożdy dziyn wolnych
@ krawężnik
dnia 07.08.2019, 20:56
Ocena
komentarza:
-1
Proponuje zakqz wjazdu do miasta! Problem sie rozwiaże najtanszym kosztem. :D kosztem znakow zakazu...
@ Adam
dnia 08.08.2019, 14:31
Ocena
komentarza:
1
Należy - przeciwnie - zmniejszać ilość miejsc parkingowych i podnosić ceny za godzinę parkowania, żeby miasto odkorkować i samochody przestały wreszcie zalewać miasto. Parkingi można robić poza miastem i dalej spacerek, albo MKS i właśnie tutaj ma Urząd Miasta pole do popisu - ustalając wygodny rozkład i częste kursowanie autobusów i SZYNOBUSÓW w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim lub SKPL.
@ trener
dnia 11.08.2019, 00:10
Ocena
komentarza:
1
tak spacerek i jeszcze raz spacerek ...dla figury i dla zdrowia
@ Wtf
dnia 09.08.2019, 09:25
Ocena
komentarza:
0
A za II LO ten parking dwupoziomowy? Nie Może powstać?
@ Slawo
dnia 09.08.2019, 18:29
Ocena
komentarza:
0
Powinni budować piętrowe parkingi takie by pomieściły setki aut
@ Odyr
dnia 10.08.2019, 12:37
Ocena
komentarza:
2
Proponuje gondole z gądek na Kazimierza W. Jedna linia..druga Ropą ze Skolyszyna Przysiek i Trzcinicy..bogdan zalatwi dofinansowanie w brukseli..gondolierow nie zabraknie...
@ Mieszkaniec
dnia 11.08.2019, 11:00
Ocena
komentarza:
-1
A czy włodarze pamiętają jak wzdłuż rynku samochody parkowały na płycie jest to do zrobienia namiot Werony odsuwamy i spokojnie 40miejsc parkingowych zrobione a imprezy i tak się odbędą i żaden samochód nie zaparkuje bo rynek i tak zostaje wyłączony z ruchu
Koszt inwestycji namalowanie pasów 10tys
@ Kamiljaslo
dnia 16.08.2019, 21:32
Ocena
komentarza:
0
Osiedle Gądki 67 miejsc koszt 730.000 zl a od rada miasta 20 miejsc koszt 620.000 chcecie zrobic z Jasla przyklad kielc tam tez wybudowano przystanki za kwote bagatela jedna sztuka 450.000 zl . Wlodarze miasta do demisji .PROPAGANDA
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105