Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle doceniona za głośne czytanie

9

Miło nam poinformować, że akcja „Całe Jasło czyta dzieciom” prowadzona przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle została ponownie doceniona. Fundacja „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom” przyznała Bibliotece oraz Małgorzacie Piekarskiej, koordynatorowi akcji, wyróżnienie za najlepiej przeprowadzoną kampanię czytelniczą w roku 2013/2014. To już dziesiąta nagroda dla Biblioteki za akcję głośnego czytania.

Miniony rok 2013/2014 w jasielskiej Bibliotece to prawie 400 wydarzeń promujących kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. Głośne czytanie rozpoczynało zarówno zajęcia cykliczne, takie jak wakacyjny „Smak letniej przygody”, cotygodniowe spotkania w „Laboratorium pomysłów” czy ferie „Karuzela z pisarzami”, jak również działania w ramach realizowanych projektów – m.in. przegląd recytatorski dla dzieci z udziałem Łukasza Dębskiego, warsztaty filmu animowanego z Anielą Lubieniecką czy grę miejską tropami Juliana Tuwima. Z wartościową literaturą polecaną przez Fundację ABCXXI spotykali się uczestnicy kreatywnych lekcji bibliotecznych, akcji „Zostań Czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki!” a także comiesięcznych zajęć Klubu Czytających Rodzin. Bogata i różnorodna oferta przygotowana przez Bibliotekę oraz zaangażowanie licznych partnerów, sponsorów i wolontariuszy sprawiły, że w proponowanych wydarzeniach coraz częściej dzieciom towarzyszyli rodzice, dziadkowie, opiekunowie, a w przygotowanie czytelniczych działań włączały się całe społeczności osiedlowe. Dzięki akcji „Całe Jasło czyta dzieciom”, w której w roku szkolnym 2013/2014 wzięło udział łącznie prawie 6600 dzieci oraz ponad 1250 dorosłych, dla wielu rodzin czytanie stało się nawykiem, a Biblioteka ważnym miejscem w twórczym rozwoju.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, firmom, instytucjom i organizacjom wspierającym akcję „Całe Jasło czyta dzieciom” i zapraszamy do wspólnego głośnego czytania w nowym roku.

MBP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 7

Dodaj komentarz Widok:
11
@ cecylia
dnia 26.01.2015, 14:20 · Zgłoś
Dołączam się do podziękowań dla przemiłych pań z biblioteki za ich trud i serce , które wkładają w swoją pracę . Często korzystam z usług tej instytucji i zawsze byłam bardzo zadowolona z obsługi . Ostatnio zauważyłam jednak pewien mały minusik . Mianowicie do czytelni zakupione zostały kanapy do siedzenia , mające zapewne uprzyjemnić czytelnikom przyswajanie wiadomości z książek , gazet czy też innych źródeł informacji . Cóż z tego skoro kanapy te upatrzyli sobie miejscowi [...] i przychodzą notorycznie się na nich wysypiać . Rozumiem trudną sytuację i różne koleje losu niektórych mieszkańców naszego miasta , ale czytelnia to nie jest przecież miejsce dla bezdomnych . Są inne instytucje zajmujące się takimi osobami . Nieświeży zapach i wygląd tych osobników skutecznie odstrasza potencjalnych czytelników . Apeluję o rozwiązanie tego problemu , ponieważ cierpi na tym prestiż biblioteki .
Odpowiedz
6
@ Basia
dnia 26.01.2015, 13:11 · Zgłoś
Wielkie gratulacje dla wszystkich pracowników za serce,kóre wkładają w swoją prace.Ciekawe pomysły z których chętnie korzystają nasze dzieciaki... naprawdę zasłużona nagroda... brawo.
Odpowiedz
8
@ zuzia
dnia 26.01.2015, 08:47 · Zgłoś
Wspaniałe miejsce, wspaniali pracownicy. Dziękujemy!
Odpowiedz
4
@ dragoness
dnia 24.01.2015, 12:40 · Zgłoś
Serdeczne gratulacje dla pracowników. Niejedna większa i znajdująca się w lepszej lokalizacji biblioteka nie może się pochwalić takimi osiągnięciami. Może władza wreszcie to doceni.
Odpowiedz
1
@ kasia
dnia 24.01.2015, 15:08 · Zgłoś
gratulacje dla pracowników i pani dyrektor. Wszyscy pracują na sukces biblioteki. A my mieszkańcy korzystamy. Chociaż jedna placówka w Jasle spełnia standardy ogólnopolskie.
Odpowiedz
-7
@ pixi
dnia 26.01.2015, 21:48 · Zgłoś
No dziewczyny, chować komputery i książki do pudeł:-) Pochwaliłyście się a teraz bierzcie się wreszcie do roboty:-)))
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 27.01.2015, 14:18 · Zgłoś
Wreszcie? Rzadkim tam jesteś widać gościem. No ale faktycznie, mysz w bibliotece nie jest mile widziana.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.