Strona główna

Mieszkańcy nie mają wstydu! Wysypują odpady na „dziko”

49
Napisany dnia: 20.04.2018, 14:45 , Tagi: Brak

Na prywatnej działce w Warzycach przy drodze wojewódzkiej w kierunku Rzeszowa powstało niemałe wysypisko śmieci. Ktoś najwyraźniej postanowił zrobić sobie remont domu. Nie chciał płacić za odbiór odpadów to postanowił materiały budowlane podrzucić komuś innemu. Jeśli jednak w przyszłości zostanie złapany na gorącym uczynku może za to słono zapłacić.

Półhektarowa działka w Warzycach znajdująca się na wzniesieniu po prawej stronie od drogi wojewódzkiej nr 988 relacji Jasło-Rzeszów stała się dzikim wysypiskiem śmieci. Jest to teren prywatny, który do niedawna był własnością krewnej Zbigniewa Szeląga z Jasła. Po śmierci kobiety jej rodzina postanowiła sprawę nagłośnić. – Od paru lat mamy z tym problem. Nie wiem, kto to robi, ale zauważyłem, że systematycznie śmieci przybywa. Widać ewidentnie, że jest to mieszkaniec Warzyc i sądzę, że ludzie wiedzą kto jest za to odpowiedzialny. Działka należała do mojej ciotki, obecnie jesteśmy przed podziałem spadku. Oczekuję jednak, aby nikt więcej tych śmieci tutaj nie woził i nie degradował środowiska naturalnego – apeluje Zbigniew Szeląg, jeden ze spadkobierców działki.

Wśród podrzuconych śmieci są farby, wiaderka po chemii budowlanej, zaprawy tynkarskie, murarskie, kleje, płyty gipsowe, profile, szkło, ceramika sanitarna, części sprzętów RTV i AGD oraz ścinki żywopłotów i krzewów. Na pierwszy rzut oka śmietniska nie widać. Wszystko schowane jest za krzewami, a także drzewami na wzniesieniu. „Dzikie wysypisko” zajmuje już sporą część działki. – Ta osoba, która wyrzuca te odpady niech sobie gromadzi je na swojej posesji, a nie robi wysypiska śmieci na prywatnej działce. Uważam, że gmina Jasło powinna się zaangażować w sprzątanie tych odpadów. Myślę, że urzędnicy podejmą kroki i pojawi się również tablica z zakazem wysypania śmieci – dodaje pan Zbigniew.

Władze gminy wyjaśniają, że w przypadku zgłoszenia tworzenia się nielegalnego wysypiska śmieci na danym terenie wysyłana jest komisja, która ocenia, czy informacje te potwierdziły się, a jeśli tak to odszukują właściciela działki i zobowiązują go do likwidacji wysypiska śmieci. - Obowiązkiem właściciela jest zadbać o to, aby na jego działce był porządek i to on jest odpowiedzialny za uprzątniecie terenu. Podrzucanie śmieci trzeba podkreślić jest naganne – powiedział zastępca wójta Henryk Motkowicz z gminy Jasło.

Gdyby jednak właścicielowi działki udało się udowodnić, kto wywozi nieczystości na jego działkę, wówczas policja ma podstawy do wszczęcia postępowania wobec sprawcy wykroczenia. Ponadto osoba ta będzie zobowiązana do usunięcia podrzuconych śmieci.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Diver
dnia 20.04.2018, 15:08
Ocena
komentarza:
24
Straż miejska powinna sprawdzić dokładnie te śmieci i na pewno znajdą sprawcę. W Dębicy SM tak robi i są dobre tego efekty
@ mariusz zawisza
dnia 20.04.2018, 17:01
Ocena
komentarza:
14
o tym że co niektórzy mieszkańcy miasta jasła nie majom wstydu to ja wiem od dawna a wy dopiero teraz o tym wiecie
@ mariusz zawisza
dnia 20.04.2018, 17:03
Ocena
komentarza:
12
a straż miejska to się gupotami zajmuje a nie sprawcami a od sprawców to jest policjia ludzie
@ FAN
dnia 20.04.2018, 19:06
Ocena
komentarza:
10
Za te smieci obwiniłbym firme budowlana tam bym szukał.
Juz raz widziałem jak budowlancy przyjechali wieczorem i wrzucali do kontenere odpadki ale ja im zwróciłem uwage ze smieci mają zabierac ze soba np;płyty,gruz oczywiście jeśli jest tegoduzo ,małą ilośc mozna wrzucić.
@ Xxc
dnia 20.04.2018, 20:29
Ocena
komentarza:
14
Wystarczy pogrzebac w smieciach i znalesc jakies dane
@ Jola
dnia 22.04.2018, 12:21
Ocena
komentarza:
1
Jaka Straż Miejska.Przecież to nie jest na terenie miasta.
@ Jola
dnia 22.04.2018, 12:24
Ocena
komentarza:
-2
Do Mariusza Zawiszy.Naucz się pisać po polsku!Nie pisze się,a tym bardziej mówi "MAJOM". A poza tym obowiązują jakieś zasady pisowni.Pisze się z dużej litery takie słowa jak "WY". Tak jak Ty piszesz, to aż oczy bolą.
@ erty
dnia 20.04.2018, 15:08
Ocena
komentarza:
18
Po prostu wstyd! Taki problem wyrzucić śmieci do kontenera lub wystawić przed dom w dniu odbioru? Przykre, że ludzie nie potrafią zadbać o teren na którym sami mieszkają
@ rr
dnia 20.04.2018, 15:34
Ocena
komentarza:
19
Niestety niektórzy maja w genach zeby kombinować. Nawet gdyby ktos podjechał do nich po smieci to gen śmieciarza każe jednak wywieżć to w las/krzki czy na posesję kogoś innego.
To tak jak z k... która zawsze bedzie szukać okazji.
@ qwerty
dnia 20.04.2018, 15:56
Ocena
komentarza:
6
Mieszkam na wsi, takie smieci z reguły odbierane są kilka razy w roku. To organizacja wywozu tzw "gabarytów" ponosi część winy. Oczywiście sprawców tego wysypiska może być kilku bo jak jeden podrzucił to i reszta rzuca.
@ qwerty
dnia 20.04.2018, 15:58
Ocena
komentarza:
7
Dodam że na wsiach kontenerów też czasem brak... gdyby podstawili z jeden to problem czesciowo by zniknal.
@ Bhp
dnia 20.04.2018, 16:55
Ocena
komentarza:
13
Polak zawsze szuka okazji ,ażeby zrobić [...]owisko innym na ich koszt.Ale to się dzieje za przyzwoleniem służb porządkowych lub administratora.Klasyczny przykład dowozonych z zewnątrz samochodami wielkogabarytowych niepotrzebnych mebli do składowiska odpadów przy ul.Szopena.Zrobiono zdjęcie auta z rejestracją. Zrobiono filmik z rozładunku auta.Dostarczono porzadkowym ze straży miejskiej.I co uslyszano.Zostanie zrobione zgłoszenie do Prokuratury,ale Pan będziesz uczestniczył jako świadek.Nie dosyć, że nic nie robiace służby w tych tematach,typu administrator JSM i Straż Miejska gminy dostają pełny materiał, to jeszcze go olewaja.Takie sytuacje w tej zapyzialej Galicji zawsze będą bezkarne,bo i bezkarna jest władza .
@ FAN
dnia 20.04.2018, 19:11
Ocena
komentarza:
6
A czy mozna zrobić tak jak w Niemczech,daje komus pomysł na biznes.
Otworzyć skład telewizorów,pralek,lodówek ceramike itd.. teren zeby był ogrodzony i postawione kontenery i w kazdym kontenerze coś innego,jak się zapełni zostaje zamieniony na pusty.Takie coś widziłem w Niemczech i oczywiście składowanie za darmo.
Kto by się tam włamał byłby karany jak za włamanie.
@ NOtoJAK
dnia 22.04.2018, 22:32
Ocena
komentarza:
1
No to jak otworzyć skład
i ktoś by się włamał???
Takie składy odpadów są na terenie Jasła
Rondo "Solidarności" i drugi nie pamiętam
Pozdrawiam
@ prawie jak Indie
dnia 20.04.2018, 15:13
Ocena
komentarza:
13
bym takiego zlapał to jaja urwane
@ łodyniec
dnia 22.04.2018, 11:01
Ocena
komentarza:
4
Gmina rece umywa. Odpowiedzialny wlasciciel dzialki ...
łohohohohohoho
Kpina
@ Camera Man
dnia 20.04.2018, 15:32
Ocena
komentarza:
8
Jeżeli taki ktoś wysypuje śmieci systematycznie to wystarczy zamontować np w lesie fotopułapkę - można znaleźć w internecie względnie tanie - i delikwent ma się czego obawiać.

A jak ktoś jest oszczędny to może tylko sama tablica z napisem np: działka prywatna teren monitorowany - i niepokój śmieciarza murowany.
@ rr
dnia 20.04.2018, 15:36
Ocena
komentarza:
7
Nie wyrzuci w tym miejscu gdzie tabliczka to pojedzie kilkadziesiąt metrów dalej, wyzej opisałem ze to poprostu k... gen.
@ Wafel
dnia 20.04.2018, 16:43
Ocena
komentarza:
11
Policyjny pies i to nie musi by ten z Niemiec ani ten z serialu komisarz Alex, doprowadzi do właściciela śmieci w 5 minut. Policjo trzeba tylko chcieć się ruszyć a nie tylko pisać papierki.
@ oki
dnia 22.04.2018, 21:51
Ocena
komentarza:
2
teren prywatny i nikt nie wie tak naprawdę czy sam właściciel nie wyrzucał tam śmieci a teraz kosztem gminy chce posprzątać.
@ byleby my byli zdrowi
dnia 20.04.2018, 17:16
Ocena
komentarza:
2
Budowlanką podkarpacie stoi co widać gdzieniegdzie w krzakach.
@ Yy
dnia 20.04.2018, 17:51
Ocena
komentarza:
2
każdy płaci za śmieci! ale po co segregowac śmieci jak lepiej bez pracy komuś podrzucić!
nie inni posegreguja!. powinny być kamery żeby zobaczyć kto wywozi te śmieci i duże kary to by się ludzie nauczyli szanować cudzą własność
@ czak niris z warzyc
dnia 20.04.2018, 17:59
Ocena
komentarza:
9
Hej A ja mam taki plan ...stanę na głowie chociaż to nie moja działka A wypytam i ustawie kilka foto pułapek bo mam A się poniewieraja to moze cynka fotkę jakiemuś Asowi pod sklepem chłopcy mają dużo informacji ...pozdrawiam i zapraszam do akcji "złapać asa" napiszcie hakktos chętny
@ 10
dnia 20.04.2018, 18:22
Ocena
komentarza:
5
wywoz smieci powinien byc opłącany z budżetu dowoli kontenerow na miescie i wtedy rozwiazał bym sie problem a tak to beda łąpanki podrzucanie smieci tak jest w Neapolu gdzie mafia rzadzi wywozem smieci wygorowane opłaty wiec ludzie kombinuja
@ ha
dnia 20.04.2018, 18:37
Ocena
komentarza:
4
Ale syf , ...zauważyłem ze ekipy które zabierają śmieci z pod domów np. raz w miesiącu nie których śmieci w ogóle nie zabierają! albo nie przyjmują tylko wybiórczo wybierają ! i ponadto muszą być tez posortowane w specjalnych woreczkach ktoś ma stary kibel albo opony to co ma z nimi zrobić jak smieciarki ich nie przyjmują ??
@ viki
dnia 20.04.2018, 18:41
Ocena
komentarza:
1
a wcześniej to się rodzina nie interesowała że na działce [...]ki wyrzucaja śmieci tylko jak teraz podzial majątku jest to się tym zajęli???one chyba w ciągu miesiaca tam nie trafiły to raz a druga sprawa jak już zauważyli że ktoś tam wyrzuca smieci to mogli dać tabliczke teren prywatny a kolejna ci ludzie którzy w taki sposób pozbywaja się odpadów to chyba na głowę upadli naprawdę i nawet sedes wywalić gdzieś w krzaki i plyty k-g... fakt że gmina powinna częściej organizować odbór takich odpadów albo przy komunalce kontener na tego typu odpady i opróżniany raz na 2 miesiace itp... ludzie mają różne pomysły. u nas sasiad ma taką beczkę gdzie pali różne śmieci i potem mówi że ja mam tylko jeden worek a u nas stoi 5:) taka jakaś stara mentalność że choć płace za smieci to żeby sąsiad nie widział ile produkuje to część spale:)
@ ośmiornica
dnia 20.04.2018, 18:57
Ocena
komentarza:
7
Ale prostaki. Wstydziliby się...
@ ja
dnia 21.04.2018, 11:31
Ocena
komentarza:
-2
Jedno jest pewne:Katolik tego nie zrobił !!! Religia mu zabrania!!!Może Żyd lub Muzułmanin albo prawosławny...
@ rohu
dnia 27.04.2018, 10:39
Ocena
komentarza:
0
a ja mysle ze to wlasnie katolik zrobil i to taki z pierwszej lawki - ci sa najlepsi w takich "zartach" po wyjsciu z tych swoich pseudo kapliczek
@ olo
dnia 21.04.2018, 14:44
Ocena
komentarza:
8
A potem Ci co wyrzucają te śmieci pierwsi pewnie protestują przeciwko Kronospanowi bo im środowisko będzie zatruwać, a sami robią jeszcze gorsze rzeczy.
@ Neo
dnia 21.04.2018, 15:46
Ocena
komentarza:
0
Dobrze że w domu nie skladuja bo i tacy są
@ Z powiatu
dnia 21.04.2018, 18:50
Ocena
komentarza:
0
A ja mam pomysła? Róbmy zdjęcia dzikich wysypisk i slijmy i walczy o nagrodę ...? za najciekawszą fotę. ?
@ kandydat na burmistsza
dnia 21.04.2018, 20:45
Ocena
komentarza:
0
Zapytajcie Pabiana do czego jest potrzebna s. m i ile kosztuje to miasto utszymanie tych darmozjadów . Tomy panowie nie od takich głupot my musimy posiedzieć na ławce lub schować się w cieniu gdy upał
@ Do Pankiewicza proszę
dnia 21.04.2018, 21:57
Ocena
komentarza:
2
A nie do Pabiana. Straż miejska jest w mieście w Warzyce to wieś w gminie Jasło. Tam władza Pabiana nie sięga
@ Neo
dnia 21.04.2018, 22:40
Ocena
komentarza:
-3
Moze władca pomysli o takiej reklamie jak w tv to kogoś zaboli
@ a jo jahu
dnia 22.04.2018, 06:01
Ocena
komentarza:
-1
A gdzieżby chcieli niemiec wstydu
@ jaślanka
dnia 22.04.2018, 07:25
Ocena
komentarza:
-2
polacy to śmieciarze, brudasy, pijaki, brak kultury osobistej tyle w temacie
@ Piiii
dnia 23.04.2018, 08:58
Ocena
komentarza:
3
Mów o sobie a nie o wszystkich Polakach
@ rohu
dnia 27.04.2018, 10:42
Ocena
komentarza:
0
pewnie z takimi siedzisz na okraglo skoro masz takie zdanie - mieszkasz moze na Floriańskiej badz tam gdzie powstaje nowa komenda policji ?
@ Neo
dnia 22.04.2018, 07:57
Ocena
komentarza:
0
Czasami można tak się wybielić przez siebie
@ Neo
dnia 22.04.2018, 11:17
Ocena
komentarza:
0
Widzę i grzmie
@ ksiądz Mateusz
dnia 22.04.2018, 13:39
Ocena
komentarza:
3
Zainstalować kamerę, ustalić sprawców, złapać sprawców, wybatożyć na środku rynku w Jaśle ku przestrodze innym i zakuć w dyby
@ Księże Mateuszu...
dnia 22.04.2018, 14:41
Ocena
komentarza:
3
wybatożyć, i owszem ale pod kościołem w Warzycach.
@ kolega
dnia 22.04.2018, 19:47
Ocena
komentarza:
2
to winna miasta nie zadbali o bezpłatne wysypisko śmieci recykling przynajmniej z minimalną opłatą
@ uczestnik ruchu
dnia 23.04.2018, 07:59
Ocena
komentarza:
1
Takich dzikich wysypisk nie brakuje w okolicy Jasła.
Powyżej cmentarza cholerycznego w Brzyszczkach, pod mostem w Majscowej, w lesie w Brzyściu, na pograniczu Wolica-Łaski i wiele innych.
Natomiast w przypadku takich odpadów poremontowych jest to sytuacja powtarzalna cyklicznie. W tamtym roku na trasie cmentarz w Warzycach - ul. Fabryczna - Hankówka pojawiły się porzucone sterty papy. Wczyśniej był jakiś gruz. W tym roku był już eternit.
Prawdopodobnie to ta sama ekipa.
O samym parkingu przy Cmentarzu Ofiar Terroru Hitlerowskiego (Niemieckiego)też trzeba wspomnieć. Tam z kolei przejezdni zostawiają delikatnie mówiąc bałagan.
A gmina przypomina sobie o porządku w tym miejscu przy okazji uroczystości na samym cmentarzu.
Trochę to jest dziwne. mamy technologię i możliwości aby policzyć dziki, niedźwiadki i inne żyjątka, a nie mamy możliwości ( lub chęci ) aby uwiecznić wyczyny takiego Janusza.
Myślę że raz pociągnięty do odpowiedzialności finansowej taki spryciarz maił by nauczkę raz na zawsze.
@ Kkk
dnia 23.04.2018, 09:04
Ocena
komentarza:
0
Ja tam zbieram.takie rzeczy w budynku gospodarczym jakieś opony i inne rzeczy i biorą to raz na rok owszem nie chcą brać tego aż tak dużo ale za piwka czy jakieś pieniądze pofatyguja się chłopaki...;)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Od stu lat pomagają potrzebującymi

  W Jasielskim Domu Kultury odbył się jubileusz z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do podziękowań dla zasłużonych działaczy Okręgu Rejonowego PCK w Jaśle, wręczenia odznaczeń zasłużonym honorowym dawcom krwi oraz medali i aktów nadania za wsparcie oraz aktywną działalność na rzecz najstarszej organizacji humanitarnej.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105