Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Miśkowicz: „Bajzel tu nie pasuje. Tu pasuje inne słowo na „b”, ale ostrzejsze”

57

Proces standaryzacji Domu Pomocy Społecznej w Foluszu przedłuży się o rok. A wszystko to przez niedoszacowanie inwestycji i brak nadzoru zarówno nad realizacją zadania, jak i nad właściwym wydatkowaniem pieniędzy.

Pierwotnie kosztorys całego zadania zakładał kwotę 7 mln zł, z czego jedna część miała być przeznaczona na modernizację ujęcia wody, zakupu nowych pomp ciepła oraz odnawialnych źródeł energii. Kolejne 3,5 mln zł miało pokryć koszty nowej kuchni i pralni. W styczniu tego roku okazało się, że kwota na tę drugą część inwestycji wzrosła do 10 mln zł. – Podjęliśmy szybkie działania, poprosiliśmy projektanta o obniżenie standardów budynku w znaczeniu użycia tańszych materiałów, bo nie ma konieczności stosowania tam przeszklonych ścian, marmurowych posadzek. Udało się koszt zredukować do około 6 mln 300 tys. zł i na taką kwotę podjęliśmy uchwałę. 3,5 mln zł jest zabezpieczone w budżecie na ten rok. Wystąpiliśmy do rady o wydłużenie realizacji tego projektu do przyszłego roku i w tym roku zwiększenie kosztów do 4 mln 100 tys. zł, a na przyszły rok dodatkowe 2,5 mln zł. Liczmy także, że w przetargu ta kwota będzie niższa – tłumaczy Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Problem ujrzał światło dzienne w momencie przygotowywania dokumentacji do przetargu. - Pan Górczyk chciał uruchomić przetarg. Zebrał wszystkie dane dotyczące przygotowania inwestycji i okazało się, że brakuje grubych pieniędzy. Powiem tak: słowo użyte w stosunku do tego co się dzieje w oświacie „bajzel” to tu nie pasuje. Tu pasuje też słowo na „b”, ale dużo ostrzejsze – powiedział podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Jasielskiego Franciszek Miśkowicz, wicestarosta jasielski.

Nadzór nad prawidłowym przebiegiem realizacji tego zadania pełnił etatowy członek zarządu poprzedniej kadencji Adam Pawluś Zaś sama jednostka  była pod kuratelą ówczesnego wicestarosty Witolda Lechowskiego. - Sprawa DPS toczy się od kilkunastu lat. Wcześniej prowadzony był program naprawczy realizowany przez zarząd poprzedniej kadencji, który miał doprowadzić do DPS do standardów. Udało się je uzyskać w ubiegłym roku. Ale pralnia i stołówka nie spełniają wymogów sanitarnych, dlatego zachodzi konieczność przebudowy tego obiektu. Zarząd powiatu przygotował wniosek na 7 mln zł. Nie znaliśmy dokładnej kwoty wykonania wszystkich obiektów – tłumaczył radny Pawluś.

Adam Kmiecik zapowiedział już szczegółową kontrolę projektu. - Wszczęte zostały działania wyjaśniające, ponieważ zarówno ja, jak i cały zarząd poprzedniej kadencji byliśmy przekonani, że ten remont będzie kosztował 3,5 mln zł. Wyjaśnimy kto zawinił. W planowaniu tej inwestycji brał udział także były dyrektor oraz członkowie poprzedniego zarządu. Oni byli odpowiedzialni, mieli nadzór zarówno nad DPS-em, jak i inwestycjami. Kontrola pokaże, dlaczego ta inwestycja w DPS-ie była tak niedoszacowana. – podkreśla starosta jasielski.

 

(kp)

Reklama

Komentarze: 57

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Anna
dnia 07.03.2011, 19:50 · Zgłoś
Oj, [...] ludziska, to wasze pisanie komentarzy , niczym żywcem wyjęta sesja "Rady Gminy WILKOWYJE" z ostatniego odcinka "RANCZA"
Odpowiedz
4
@ Michał Anioł
dnia 06.03.2011, 21:25 · Zgłoś
Czy nie można odebrać mandatów radnym,i dokonać zgłoszenia o możliwości popełnienia przestępstwa przez ludzi, którzy na miliony(nie swoje)dokonywali niejasnych obliczeń? Wyrażam głębokie przekonanie, że "prawy" radny Zając zainteresuje się tematem i powiadomi właściwe organy, by wyjaśniły ewentualne pomyłki ludzi, którzy być może w dobrej wierze(ale bez wiary)wyliczali potrzeby, by doprowadzić do standartów DPS na Foluszu, bez pomocy Michała Archanioła.
Odpowiedz
0
@ Michał
dnia 07.03.2011, 08:19 · Zgłoś
Gdyby patron nie czekał na poprawę tych co zawinili to opuścił by chociaż na chwilę swój cokół i swoim orężem zrobił by porządek z towarzystwem - bez pudła i bez odwołania. Tu jest dany czas na poprawę, skruchę i przyznanie się do winy. Na tym ziemskim padole pozostaje najczęściej wiara w sprawiedliwość tam , na górze. Tu - bedzie wszystko załatwione. Pies psu ucha nie odgryzie.
Odpowiedz
2
@ mix
dnia 06.03.2011, 18:18 · Zgłoś
wszystkich do jednego wora i wylogować.umią sobie tylko wypłatki i dietki podnosić a nie robić coś dla społeczeństwa.
Odpowiedz
-1
@ Ewa
dnia 06.03.2011, 14:41 · Zgłoś
[...], [...] i jeszcze raz [...]!
Odpowiedz
1
@ mlody
dnia 06.03.2011, 13:07 · Zgłoś
jaki wicek taka wypowiedz to nie Zmigrod tylko Jasło panie wicek
więc trochę ogłady oglądaj się za siebie i sprawdzaj obuwie
Odpowiedz
-2
@ Zong
dnia 05.03.2011, 21:54 · Zgłoś
Jest takie powiedzenie,że kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. I to jest przykład,że panowie z poprzedniego Zarządu Powiatu,którzy odeszli zapomnieli co po sobie zostawili.Zajęli się "wielką" polityką w bronieniu szkół,które są nie do obrony,ale jak Prezes kazał to trzeba tak robić, wykonać i basta. Szanowni panowie każdy z Was miał przydział obowiązków i odpowiadał za efekty swoich działań. Oczywiście Starosta odpowiada za całość funkcjonowania urzędu,ale to nie powód,aby Ci,którzy beztrosko i niekompetentnie podejmowali decyzje ubierali teraz szaty niewiniątek. Dobrze,że w-ce starosta Miśkowicz używa takich metafor i porównań, bo jak inaczej można nazwać takie działania poprzedników?
Odpowiedz
1
@ kicor
dnia 05.03.2011, 23:14 · Zgłoś
Może Misko pochwali się np. budową kanalzizacji na Mytarzy? Będzie weselej... :D
Odpowiedz
-1
@ Do IP...N
dnia 05.03.2011, 20:21 · Zgłoś
Lepiej taką galerię ustawić przed JDK. Tam są już gotowe stelaże. Będzie taniej i pod wlaściwą opieką!!! Hi, hi, hi...
Odpowiedz
-1
@ IP...N
dnia 05.03.2011, 17:12 · Zgłoś
Warto teraz urządzić galerię na rynku tych wszystkich [...], co prowadzili niegospodarnie za nasze pieniądze sprawy miasta i powiatu
Odpowiedz
0
@ orek
dnia 05.03.2011, 14:14 · Zgłoś
dps to nie oswiata tylko pomoc spoleczna :)
Odpowiedz
1
@ ETR
dnia 05.03.2011, 13:52 · Zgłoś
Jakie to wszystko żenujące !!!
Zamiast pracować ciężko za takie ogromne pieniądze,zajmują się opluwaniem i gierkami !!
A czas umyka! Walczcie o pieniądze z Unii, Panowie, a nie bawcie się jak przedszkolaki w piaskownicy!!
Nie po to was wybraliśmy !!!!
Odpowiedz
-2
@ ABC
dnia 05.03.2011, 13:40 · Zgłoś
Ludzie co wy piszecie ??? Przecież oni wyciagneli co i kto z PiS-u namieszał !!! Ta koalicja PO-PSL-PSP nie jest niczemu winna !!! Oni chca pokazac tylko mechanizmy rzadów PiS-u!!!
Odpowiedz
4
@ do ABC
dnia 05.03.2011, 17:26 · Zgłoś
Nie zapominaj że starosta był z PO, więc on za wszystko odpowiada, i nie ma tłumaczenia że nie wiedział, bo wiedzieć powinien.
Odpowiedz
0
@ POPIS
dnia 05.03.2011, 12:52 · Zgłoś
Ale bagno! Wychodzi koalicja PiS-PO z poprzedniej kadencji. Wart Pac Pałaca!!!
Odpowiedz
-1
@ maniek
dnia 05.03.2011, 11:45 · Zgłoś
Teraz staje się jasne daczego odwołano Pan Dyrektora DPS w Foluszu, teraz zaczyna być jasne dlaczego taka agresja ze strony odpowiedzialnego wówczas wicestarosty, teraz wiadomo dlaczego jakieś takie enigmatyczne działania łącznie z dziwnie składanymi donosami do prokuratury poprzedniego członka zarządu odpowiedzialnego za te działania pana Adama P. Mnie jako niezwiązanemu z żadnym ugrupowaniem szaremu zjadaczowi chleba wydaje się, że były to próby odwrócenia uwagi od spraw istotnych podobnie jak spektakle urządzane przez byłego dyrektora oraz zamiar UFUNDOWANIA WITRAŻA w związku z beatyfikacją Nieodżałowanego śp. Jana P. II.
Bardzo dobrze, że wyciąga się na światło dzienne takie sytuacje - PRZECIIEŻ TU CHODZI O NASZE PIENIĄDZE PIENIĄDZE PODATNIKÓW. Tych, którzy tak obrzucali błotem Pana Górczyka zapewne zabolało, że to zauważył czyli się zna na wielu rzeczach . Ci, którzy są źli na Pana Kmiecika Starostę łącznie z byłym Wicestarostą boli to, że wyciągnął i podaoficjalnie o podjętych działaniach w chwili gdy PODJĄŁ WIADOMOŚĆ O NIEPRAWIDŁOWOŚCIACH związanych z finansowaniem DPS i nie wiem dlaczego miałby ponosić za to odpowiedzialność skoro w chwili gdy podjął wiadomość działa. Czyli jednak zmiany wśród samorządowców są potrzebne. BRAWO Panie Wicestarosto Miśkowicz,chyba potrafi pan być obiektywny i nazywać rzeczy pop imieniu . OBY TAK DALEJ WYSOKA RADO i ZARZĄDZIE POWIATU.
Odpowiedz
-2
@ PiS-man
dnia 05.03.2011, 13:45 · Zgłoś
Czy ten mamut z "Epoki lodowcowej" miał na imię Maniek? :D
Odpowiedz
0
@ Obiektywny
dnia 05.03.2011, 16:22 · Zgłoś
Obiektywny Miśko odkrył rzecz niebywałą o której starosta nie wiedział. Za co więc starosta brał pieniądze - za niewiedzę? Pokrętne i zawikłane są takie tłumaczenia rodem ze spiskowej teorii dziejów. Może i by był w tym sens, gdyby wielu ludzi aktualnie rządzących powiatem , /w tym starosta i ten co się zna na wielu rzeczach/, nie rządziło również w poprzedniej kadencji. Zatem jak się nie obrócisz, to [...] zawsze będzie z tyłu.
Odpowiedz
0
@ bogdan
dnia 07.03.2011, 08:17 · Zgłoś
Twój komentarz świadczy, że tak nie wiadomo o czym może pisać tylko ktoś kto się podpisuje PiS-man bo tylko ta formacja mówi nie wiadomo co do czego i w jakiej sprawie .
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 05.03.2011, 10:34 · Zgłoś
"Powiem tak: słowo użyte w stosunku do tego co się dzieje w oświacie „bajzel” to tu nie pasuje. Tu pasuje też słowo na „b”, ale dużo ostrzejsze – powiedział podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Jasielskiego Franciszek Miśkowicz, wicestarosta jasielski."
A ja bym takim słowem określiła to, co dzieje się we władzach powiatowych. Przecież praktycznie przez poprzednią kadencję rządzili ci sami "eksperci". Nagle nie wiedzą, co się działo? Nagle im [...] w wentylator wpadło?
Odpowiedz
3
@ Halina
dnia 05.03.2011, 09:37 · Zgłoś
Jak szukać winnego, to sprawa jest prosta odpowiada za wszystko STAROSTA,no to Miśkowicz opluł nam starostę i to koalicjanta , co się dzieje?
Odpowiedz
2
@ just
dnia 05.03.2011, 13:56 · Zgłoś
Halina, czy to nie wstyd , aby takie osobniki nami rządziły?!
Odpowiedz
5
@ DUZY
dnia 05.03.2011, 09:30 · Zgłoś
JAK NAJSZYBCIEJ ODWOLAC TA SZACOWNA RADE
Odpowiedz
1
@ Ala
dnia 04.03.2011, 22:56 · Zgłoś
Co ci goście wyprawiają w tAK KRÓTKIM CZSIE?
Odpowiedz
-1
@ Wojtek
dnia 04.03.2011, 22:32 · Zgłoś
Górczyk ty uliczniku czego chcesz od Pawlusia?On tyle wie o tobie, twojej matce i o "Romku" z Podkarpacia !Jak chcesz to wszyscy będziecie mieć ciepło!
Odpowiedz
2
@ jaślanin
dnia 04.03.2011, 21:36 · Zgłoś
Za 10 mln.zł.to można ten ośrodek wybudować od nowa.Ktoś musi się nachłapać.Przecież platforma szła do wyborów z hasłem - aby żyło nam się lepiej.
Odpowiedz
6
@ Mały
dnia 04.03.2011, 21:35 · Zgłoś
Panie radny Mlicki jeśli to wszystko prawda to proszę złożyć wniosek odwołanie Starosty Kmiecika i to jak najszybciej. Dopiero początek kadencji a już tyle wpadek. Napewno Radni PiS pomogą w głosowaniu. Powodzenia.
Odpowiedz
0
@ mate horn
dnia 04.03.2011, 21:33 · Zgłoś
mowa o sianie wysuszonym
Odpowiedz
4
@ głowa boli
dnia 04.03.2011, 21:21 · Zgłoś
Co oni robili przez poprzednią kadencję, że teraz oczy wywalają ? Sami są za to odpowiedzialni !
Odpowiedz
1
@ kontrola
dnia 05.03.2011, 16:47 · Zgłoś
Kontrolować będą zapewne swoi. Dedykuję zatem wierszyk:
Weźcie Jolę do kontroli
Jolę Manolę
Efekt będzie szokujący
NIK potwierdzi: ja [...].odziwiam!
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 04.03.2011, 20:50 · Zgłoś
Miśkowicz niech się zajmie tym chłopem co go prąd [...]!!
Odpowiedz
6
@ Czesiek
dnia 04.03.2011, 20:49 · Zgłoś
Kmiecik był w poprzedniej kadencji starostą i szefem zarządu powiatu i ponosi za wszystko odpowiedzialność, a to że go ciągle nie było bo robił przy pszczołach to już nie Pawlusia wina!Za wszystko odpowiada starosta!!
Odpowiedz
5
@ hihihihihihihihi
dnia 04.03.2011, 20:41 · Zgłoś
po co przetarg skoro juz w tamtym roku w sierpniu bylo wiadomo kto go wygra:)
3.5 mln to niby nie wystarczy? ojjjj zebyscie wiedzieli za jakie grosze ci pracownicy budowlani pracuja ,to byscie nie pisali takich glupot!!!!
jedyne co ta "elita " umie robic ,to mydlic ludzia oczy!!!!!!
ciekawi mnie jednak do czyjej kieszeni trafi ta reszta pieniedzy? bo przetarg z cala pewnoscia nie jest tyle wart hihihi
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 04.03.2011, 20:39 · Zgłoś
W tekście przeczytałem o pralni. Czyżby o tą "pralnie" chodziło? No to ciepło Panowie.
Odpowiedz
2
@ bt
dnia 04.03.2011, 20:14 · Zgłoś
Nowiutki Starosta spadł z deszczem :))) = Nikoś Dyzma w akcji. A to tylko wiezrzcholek góry lodowej.
Odpowiedz
1
@ Predator
dnia 04.03.2011, 19:47 · Zgłoś
Panie miśkiewicz zapomniał pan jeszcze dodać źe dotego [...] w polsce doprowadziło po wszystko się likwiduje źywnośc droźeje zamiast kupować polskom źywność od polskiego [...] sprowadzacie za granicy
Odpowiedz
11
@ finans publiczny
dnia 04.03.2011, 19:28 · Zgłoś
Wiadomym jest,że zakres prac naprawczych w zakresie standaryzacji obiektu obejmował kosztorys, który winien być opracowany przy dokumentacji technicznej, na planowany remont. Jak można powiedzieć, że nie wiedzieliśmy ile będzie kosztował remont. Jak można było wprowadzać do planu zadań budżetowych, finansowych przez powiat rzeczy skalkulowane na kolanie. To jest naruszenie dyscypliny budżetowej zgodnie z ustawą o finansach publicznych. Cyt." Nadzór nad prawidłowym przebiegiem realizacji tego zadania pełnił etatowy członek zarządu poprzedniej kadencji Adam Pawluś ". Toć Starosta był obok i Starosta "TAK" stoi na straży Ustawy o finansach publicznych. Przepisy Art.212 dot. Uchwały budżetowej j.s.t. szczególnie Art 226 ust.3.pkt.3,4,5.
Pan Starosta nie reagował, członkowie Rady Powiatu też nie są bez winy, zarząd powiatu. A co na to Audytor. Jest to oczywiste naruszenia przepisów ustawy.
A teraz po wyborach używa się mocnych słów.
Bajorko do którego jednak wszyscy znający się na przepisach i nie znający się w ogóle, pragną wleźć byle była dietka i dobrze płatna posadka przez 4 latka.
Efekty wymierne nie są ważne. Smutne to wszystko, a niestety prawdziwe.
Odpowiedz
0
@ Kazimierz
dnia 06.03.2011, 16:36 · Zgłoś
Mocno siedział w temacie, bo o tym świadczy państwowe odznaczenie.
Odpowiedz
1
@ do kazimierz
dnia 07.03.2011, 19:04 · Zgłoś
To ratownicy strażacy winni otrzymać odznaczenie Zasłużyli ciężką ofiarną pracą na nie.

Ha ha ha ha siedział w temacie, ale jakiej kwestii dotyczącym na pewno nie prawnej-finansowej, tylko jakiejś ulotnej, skoro są takie skutki braku nadzoru w powiecie.
Teraz to kwalifikuje się pod paragraf.
Jak można straszyć ludzi sądem,za znieważenie jakie rzekomo doznał w Nowym Żmigrodzie.
Decydując się na pełnienie publicznej funkcji, każdy musi się liczyć z tym, że ludzie mają i mogą mieć własne zdanie, i ma obowiązek ich wysłuchać.
A decyzje podejmowane winny być takie gdzie dobro mieszkańców- młodzieży będą najważniejsze.

OWSZEM Za NIE DOPEŁNIENIE OBOWIĄZKÓW - STAROSTY w czasie wykonywania funkcji, za którą pobierało się wynagrodzenie ponosi się odpowiedzialność.

Należałoby ogłosić REFERENDUM .
STAROSTA utracił mandat zaufania do pełnienia tego urzędu.
Odpowiedz
4
@ [...]
dnia 04.03.2011, 19:27 · Zgłoś
toś cie se wybrali władze!
Odpowiedz
0
@ okrągły
dnia 04.03.2011, 18:59 · Zgłoś
Witać, że Panu Wicestaroście Miśkowiczowi władza służy - okrągły jak kuleczka, ledwo mu oczy widać.
Odpowiedz
3
@ [...]
dnia 04.03.2011, 18:55 · Zgłoś
nie bardzo kmiecik wie co sie dzieje,zwala wine na dyrektora dpsu zalosny typ
Odpowiedz
5
@ KRS
dnia 04.03.2011, 18:53 · Zgłoś
Czyżby pan starosta dziś się OBUDZIŁ ????TO ZA CO BRAŁ KASĘ CAŁĄ UBIEGŁĄ KADENCJĘ \??????
Odpowiedz
4
@ podatnik
dnia 04.03.2011, 18:38 · Zgłoś
Dziwić się skąd dziura budżetowa. 3,5 miliona na pralnę i stołówkę to za mało. Trzeba wydać 7 mln zamiast 10 mln i można wydawać dalej bo oszczędziliśmy 3 mln. To coś jak przysłowiowa blondynka na zakupach. Tylko po co tam taki obiekt za 7 mln ??????? Ludzie budują kompletnie wyposażone domy od 0,5 do 2 mln zł i to nie mały standard
Odpowiedz
0
@ RMN
dnia 04.03.2011, 18:09 · Zgłoś
No to fajne podwyżki będą mieć pracownicy w DPSie...
Odpowiedz
4
@ misiek
dnia 04.03.2011, 17:59 · Zgłoś
Ooo gang Olsena(Kmiecik, Górczyk i Miśkowicz) sposobią się do dintojry na Lechowskim!-a wszystko przez "strój roboczy" Pana Starosty!
Odpowiedz
6
@ Dyzio
dnia 04.03.2011, 17:20 · Zgłoś
Jasne , Kmiecik i spółka oszczedzac potrafią - tylko nie u siebie . to normalne że trzeba teraz szukac wszędzie [...] po tym jak zafundowano sobie podwyzki . Obłuda PO-PSLowskiej koalicji
Odpowiedz
3
@ hihihi
dnia 04.03.2011, 17:04 · Zgłoś
dlatego nie doszacowana bo wybory się zbliżały tak jak zielona wyspa przed wyborami prezydenckimi.
Odpowiedz
-1
@ PiS-man
dnia 04.03.2011, 16:48 · Zgłoś
A skąd taka wiedza pana wicestarosty o funkcjonowaniu tych lokali o nazwie na literę "b"? Z doświadczeń własnych? :D
Odpowiedz
2
@ macia
dnia 05.03.2011, 10:10 · Zgłoś
Polecam Dobrego wojaka Szwejka dla scen w [...]. Miodzio.Każdy stąd może swoją wiedzę czerpać jak [...] wyglądać powinien.
Odpowiedz
-2
@ PiS-man
dnia 05.03.2011, 15:44 · Zgłoś
Misko nie wygląda na takiego, co by "Przygody dobrego wojaka Szwejka" czytał :D
Odpowiedz
1
@ ZEZ
dnia 04.03.2011, 16:36 · Zgłoś
Tak się kończy piastowanie urzędów wg. cyjectwa,a nie wiedzy.
Odpowiedz
4
@ czesio
dnia 04.03.2011, 16:31 · Zgłoś
[...] goni pinokia:D:D
Odpowiedz
4
@ odpowiedzialność
dnia 04.03.2011, 18:04 · Zgłoś
Odpowiedzialność za działanie lub zaniechanie działania w firmie ponosi jej szef. W tym wypadku odpowiedzialnym za dzaiłania starostwa przez ostatnie 4 lata był ówczesny starosta, czyli ta sama osoba co teraz. Niedopuszczalne jest zatem udawanie, że go nie było przez ostatnie 4 lata i że nie wie o co chodzi. Może za następne 4 lata też nie będzie wiedział co się działo w jego gospodarstwie. Rzeczywiście panował niesamowity bałagan /delikatnie mówiąc/ w inwestycjach jeżeli brakło na nie tyle kasy. Odpowiadają za to wszyscy rządzący w tamtej kadencji proporcjonalnie do zajmowanego stanowiska. I nie ma co kreować Miśka na odkrywcę Ameryki. Jest ciągłośc władzy i ciągłość odpowiedzialności - jeżeli władza zna znaczenie tego słowa. Wspołrządziło się 4 lata z PISem i nie ma co ściemniać, że odpowiada za to tylko PIS. Pomysł aby kontrolować samego siebie pozostawiam bez komentarza ponieważ każde słowo byłoby wykropkowane.
Odpowiedz
2
@ czesio
dnia 04.03.2011, 20:32 · Zgłoś
toć mówię że na każdym zdjęciu widze pinokia:)
Odpowiedz
4
@ alternatwy 3
dnia 05.03.2011, 10:35 · Zgłoś
Są conajmniej 3 możliwe odpowiedzi na miejscu starosty:
1. Albo nie wiedział co czynią jego podwładni - czyli nie nadaje się na to stanowisko, gdyż nie potrafi nadzorować i kontrolować swoich pracowników = nieudolność
2. Albo wiedział a nie reagował - czyli brał udział w nienależytym gospodarowaniu środkami publicznymi = więcej niż nieudolność
3. Trzecia możliwość jest taka, że w ogóle nic nie wiedział i nad niczym nie panował - tylko spolegliwie potakiwał i dał się prowadzić na sznurku przez koalicjanta tj. PIS - w tym przypadku dochodzi do poprzednich zaniedbań naiwność, łatwowierność i brak własnego zdania.
W każdej z tych alternatyw wychodzi obraz [...] i nieodpowiedzialny - a już zupełnie groteskowy jeżeli zwala sie całkowitą winę tylko na dawnych koalicjantów - to się zupełanie nie trzyma kupy i jest szyte grubymi nićmi. Żyją jeszcze ludzie, którzy pamiętają kto rządził w starostwie przez poprzednią kadencję. Nie ma co daleko szukać [...] w które należy się uderzyć - swoje są pod ręką.
Odpowiedz
5
@ składka
dnia 05.03.2011, 16:36 · Zgłoś
Każdego mieszkańca powiatu jasielskiego tak kosztował będzie ten "bajzel" : 3,5 miliona:115 tysięcy mieszkańców = ponad 30 zł na osobę. Gdyby nie ta niegospodarność z pewnością uniknąć można by np. zamykania szkół, np. w Nowym Żmigrodzie. Pytam zatem: gdzie są moje, podatnika, 30 zł. Kto sprzeniewierzył, zmarnował, ukradł czy nie dopilnował?. Wbrew pozorom nie są to pieniądze niczyje i władze poprzedniej ekipy rządzącej powiatem /w tym i aktualnie rządzący/ powinni zdać sprawę ze swojego włodarstwa. Nie jest zatem prawdą, że brakuje pieniędzy w starostwie - brakuje bo są marnotrawione. Gospodarz z dziurawą kasą nigdy nie doniesie pieniędzy do domu. Dzieci będą głodne, bose i karmione opowieściami o złym wilku.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.