Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

29

Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

Mijający tydzień jest dla zespołów rywalizujących z grupie 4. siatkarskiej II ligi mężczyzn niezwykle pracowity. Trzy drużyny, ten mały maraton zakończyły z kompletem zwycięstw. W tym gronie znalazła się ekipa MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło, która zmierzyła się wczoraj we własnej hali z zespołem TKS Tychy. Przed spotkaniem obie drużyny dzielił zaledwie jeden punkt.

Zobacz zdjęcia z meczu w FOTORELACJI

Początek pierwszego seta pokazał, że kibice, zgromadzeni w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle, mogą być świadkami bardzo wyrównanej rywalizacji. Goście jednak dość szybko zdołali zbudować kilkupunktową przewagę. Jaślanom, skutecznymi atakami ze środka dawał się we znaki Arkadiusz Fijałkowski. Co więcej, tyszanie imponowali grą blokiem, na który nadziewali się między innymi Rafał Matuła i Kamil Warzocha. Skutecznością w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła, goście podkopali pewność siebie u zawodników gospodarzy, na barkach których spoczywa zazwyczaj obowiązek zdobywania punktów z ataku. Tyszanie prowadzili już czterema punktami (11:7). Wówczas podopieczni Bartosza Kilara wzięli się za odrabianie strat. Asem serwisowym popisał się Szymon Soboń. W ataku doskonale spisywał się z kolei Arkadiusz Kościółek, który w sobotnie popołudnie grał niczym natchniony. Do punktów zdobywanych atakiem dołożył jeszcze punkt zdobyty w polu zagrywki. Między innymi dzięki jego postawie, gospodarze wrócili do gry, wyrównując stan rywalizacji (14:14). Gra toczyła się od tej pory punkt za punkt. Końcówka pierwszej partii należała jednak do przyjezdnych. Jaślanie bronili się ambitnie, dwukrotnie broniąc piłek setowych. Punkty na wagę zwycięstwa tyszanie zawdzięczali kapitanowi drużyny Damianowi Millerowi.

Druga partia, od samego początku przebiegała pod dyktando MKS-u. Gospodarze ustabilizowali grę w polu zagrywki, co było ich bolączką w pierwszej odsłonie meczu. Skuteczniej w ataku poczynali sobie Matuła i Warzocha. Bezbłędnie w ataku radził sobie Kościółek. Do tego doszła skuteczna gra blokiem w wykonaniu jaślan. Kiedy Matuła sprytnie, plasowanym atakiem zdobył dla swojego zespołu 8. punkt, przy 3 zdobytych przez gości, trener TKS-u zmuszony był poprosić po raz drugi o przerwę. Tyszanie zdołali złapać oddech niwelując stratę do dwóch punktów. Na więcej jednak nie było ich stać.  Gospodarze nie trzymali się kurczowo jednego schematu w rozegraniu. Szymon Soboń chętnie uruchamiał Matułę i Warzochę, którzy mając czystą siatkę z łatwością umieszczali piłki w polu gry po drugiej stronie siatki. Przewaga gospodarzy nie podlegała najmniejszej dyskusji. Drugi set zakończył się wyraźnym zwycięstwem MKS-u 25:16.

Gospodarze doskonale rozpoczęli także trzecią partię. Na parkiecie dzielił i rządził Arkadiusz Kościółek (w całym secie zapisał na swoim koncie 7 punktów). Jaślanie szybko zdołali zbudować trzypunktową przewagę (7:4). Wówczas coś zacięło się w dobrze naoliwionej przez Bartosza Kilara machnie. Najpierw piłkę na aut z zagrywki posłał Matuła. W kolejnej akcji jaślanie stracili punkt po emocjonującej wymianie. Arkadiusz Fijałkowski sprytnie obił podwójny blok gospodarzy. Przewaga jaślan sukcesywnie topniała. Wreszcie, goście objęli prowadzenie. Punkt dla przyjezdnych, bezpośrednio z zagrywki zdobył Maciej Borzęcki. Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo. Podrażnieni gospodarze zaczęli seryjnie zdobywać cenne punkty. Zaczął Matuła, który atakiem z drugiej linii umieścił piłkę w boisku. Punkt bezpośrednio z zagrywki dołożył Szymon Soboń. Kiedy po raz kolejny skuteczny atakiem zaskoczył tyszan Kościółek, jaślanie znów mieli nad rywalami trzy punkty przewagi. W kluczowej dla losów rywalizacji fazie seta, gospodarze dołożyli doskonałą grę blokiem. Rywali, dwukrotnie na pojedynczym bloku łapał Bartosz Lasocki. Kiedy wespół z Matułą zatrzymali pod siatką Damiana Millera, przewaga gospodarzy wynosiła już pięć punktów (15:10). Miejscowi do końca kontrolowali przebieg trzeciej odsłony meczu. Partia zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 25:19.

Czwarty i jak miało się okazać ostatni set, był bardzo wyrównany. Goście zdeterminowani na to, aby doprowadzić do tie-breaka, postawili jaślanom bardzo trudne warunki. Gra do samego końca toczyła się punkt za punkt. Obie ekipy popełniały sporo niewymuszonych błędów, w tym w polu zagrywki. W ekipie gości doskonałą grę prezentował, dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi, środkowy bloku Łukasz Żłobecki. Jego vis a vis w zespole MKS-u radził sobie równie dobrze. Bartosz Lasocki, bo o nim tutaj mowa, w kluczowej fazie czwartej partii, najpierw zdobył punkt atakiem ze środka, aby następnie zatrzymać pojedynczym blokiem atak Dawida Żłobeckiego. Jaślanie prowadzili wówczas 20:18. Tyszanie ambitnie starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W decydującym momencie jednak, podwójnym blokiem Matuła i Armata zatrzymali Borzęckiego. Kropkę nad i, skutecznym atakiem postawił ostatecznie Kościółek, dla którego mecz przeciwko TKS-owi był najlepszym występem, jaki zanotował przed własną publicznością. To właśnie atakujący gospodarzy poprowadził wczoraj swój zespół do zwycięstwa.  

Doskonały występ w sobotnim spotkaniu zaliczył atakujący MKS-u Arkadiusz Kościółek/fot. Marcin Dziedzic

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Dzięki temu, podopieczni Bartosza Kilara awansowali na trzecią pozycję w ligowym zestawieniu. Za tydzień jaślanie udadzą się do Będzina gdzie zmierzą się z drugą drużyną tamtejszego MKS-u.  

MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło – TKS Tychy 3:1 (25:27, 25:16, 25:19, 26:24)

MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło: Szymon Soboń (kapitan), Kamil Warzocha, Bartosz Lasocki, Arkadiusz Kościółek, Rafał Matuła, Mateusz Armata, Jakub Opoń (libero) - Paweł Czupik, Bartosz Soboń, Mikołaj Pezda, Łukasz Ludwin, Anatol Lejko, Piotr Kulikowski (libero).

I trener: Bartosz Kilar
II trener: Kamil Warzocha

TKS Tychy: Dawid Żłobecki, Łukasz Żłobecki, Damian Miller (kapitan), Maciej Borzęcki, Dawid Świeboda, Arkadiusz Fijałkowski, Arkadiusz Kasprzyk (libero) – Piotr Manowski, Jakub Gemborys.

Trener: Marcin Nycz
Asystent trenera: Adam Kubieniec

MD

Napisany dnia: 28.11.2021, 01:50
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ixi
dnia 28.11.2021, 07:42
Ocena
komentarza:
7
Świetnie, moje gratulacje! Oby tak dalej.
@ Wyborca PIS
dnia 28.11.2021, 08:40
Ocena
komentarza:
0
W końcu normalna wiadomość ,a nie tylko premie ,kasa ,pomniki i cięcie wstęg i kłótnie urzędników
@ PKS
dnia 28.11.2021, 09:09
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ As
dnia 28.11.2021, 09:21
Ocena
komentarza:
1
Panie Burmistrzu. Jedyna drużyna sportowa z potencjałem. Pomagać i wspierać. Niech w tym mieście coś się w końcu ruszy
@ Lewy
dnia 28.11.2021, 14:37
Ocena
komentarza:
7
Burmistrz ładuje kasę mieszkańców Jasła w tą Armię Zaciężną a ja się pytam ile pieniędzy pozyskał Zarząd klubu I ilu jaślan gra w tej drużynie.O zainteresowaniu mieszkańców miasta siatkówka świadczy liczba kibiców na meczach.To jest najlepszy dowód na to że jaślan ta drużyna nie interesuje bo widownia odejmując byłe siatkarki i dziewczyny zawodnikow to 40 osób na meczu 2 ligii w 36 tys.mieście jest wstydem.Rzeszow i na mecze Developers kobiet chodzi po 3 tys.ludzi.na męską Resovie 2 tys.a w Jaśle 40 .
@ splinter
dnia 28.11.2021, 18:13
Ocena
komentarza:
14
Z potencjałem na co? Sądzisz, że siatkówka w najbliższym czasie (czy też w ogóle kiedykolwiek) "zje" popularnością piłkę nożną. Można lubić ten czy tamten sport, sprzeczać się o to i tamto, ale nikt do tej pory nie wymyślił piękniejszej dyscypliny sportu do tej pory. I nie jest to efekt działań marketingowych, bo tak jest od "zawsze", czyli od momentu, kiedy piłkę nożną wymyślono, a zasady skodyfikowano.
@ Kuntakinte
dnia 28.11.2021, 18:15
Ocena
komentarza:
-9
do @ Lewy
Dlaczego w niektórych mieszkańcach tego miasta jest tyle hejtu? Wczoraj na trybunach zasiadło około 70 osób. W przypadku wcześniejszych spotkań, na meczach było od 150 do 200 osób.
@ As do spliter
dnia 28.11.2021, 18:47
Ocena
komentarza:
-13
Zgadzam się że piłka nożna jest matką i królową sportów drużynowych. Tylko, że my w Jaśle nie mamy zespołu piłki nożnej. No chyba że mówimy o czarnych którzy gdzieś tam kopią się po nogach na kretowiskach Nienaszowa czy Targowisk
@ Do kuntakinte
dnia 28.11.2021, 18:49
Ocena
komentarza:
-10
Bo ci "mieszkańcy " to pochodzą ze wsi i ich jedyną rozrywką jest sobotni wyjazd do vivo oplem merivą z babą i dzieciorami
@ Lewy
dnia 28.11.2021, 19:23
Ocena
komentarza:
14
Tak się składa że to był mój 3 mecz w tym sezonie i liczba kibiców jest praktycznie stała,więc nie pisz mi tutaj głupot bo na mecze chodzę od lat i pamiętam w 3 lidze dobrych parę lat temu po 500-800 osób
@ Jks
dnia 29.11.2021, 08:10
Ocena
komentarza:
-7
Gdyby nie internet to rodzina do dzisiaj by pewnie nie wiedziała żeś głupi
@ G.K.
dnia 28.11.2021, 13:33
Ocena
komentarza:
-10
Tak jest, to jest promocja przez sport. Słyszałem, że w przyszłym roku
będą mieli wyższą dotacje.
@ Czarni Jasło
dnia 28.11.2021, 15:42
Ocena
komentarza:
-7
Gratulacje! Oby tak dalej!
@ Siatkareczka
dnia 28.11.2021, 16:13
Ocena
komentarza:
-6
To był najlepszy mecz w sezonie. Jesteście super chłopaki!!!
@ kibic
dnia 28.11.2021, 18:11
Ocena
komentarza:
-7
Gratulacje :)
@ Jasielskie odbijokiii paluchami.
dnia 28.11.2021, 21:18
Ocena
komentarza:
17
Bęben jest najlepszy!!!
@ Natural Born Leader
dnia 29.11.2021, 13:06
Ocena
komentarza:
-3
Wychodzi na to, że w "mieście sportu" Jaśle na mecze sztandarowych sportów, czyli kopanej i siatkówki chodzi po 80 osób...
Jak to nawet skomentować?
@ wezyr
dnia 29.11.2021, 13:18
Ocena
komentarza:
12
Tak to można skomentowac że jaslanie to ludzie o mentalności typowych cebularzy,janusze i grażynki.Zamiast sportu powiedz im ze na rynku za darmo beda jabłka albo cebulę rozdawać to tłumy będą od rana okupować to miejsce
@ Pycha_chciwość_zazdrość
dnia 29.11.2021, 14:05
Ocena
komentarza:
-4
Ludzka chciwość niszczy ten świat!
@ tych_tamtych
dnia 29.11.2021, 14:04
Ocena
komentarza:
-7
Czemu nie ma zdjęciów ludziów siedzących na trybunie?
@ arek
dnia 29.11.2021, 14:09
Ocena
komentarza:
5
Bo wstyd pokazywac puste krzesełka
@ _rjs
dnia 29.11.2021, 21:03
Ocena
komentarza:
7
Bo wolą jeżdzić do galerii krośnieńskiej wspierać sąsiednie miasto a potem krośniaki śmieją się że wspieramy ich gospodarkę. To samo dotyczy rejestracji samochodów-rejestracja jasielska a tabliczka krosno-miasto szkła-żałosne. Potem dziwić się że puste krzesełka na meczach jak mamy takich mieszkańców!
@ Czarni Jasło
dnia 29.11.2021, 16:18
Ocena
komentarza:
4
I jak zwykle zawiść w Jaśle, czy to w stosunku do siatkarzy czy piłkarzy. Nieważne jak dobrze by sobie radzili jedni i drudzy zawsze znajdą się hejterzy. Przykre.
@ PKS
dnia 30.11.2021, 10:01
Ocena
komentarza:
0
No niby masz racje, ale od kiedy to piłkarze radza sobie dobrze ?
@ Jks
dnia 30.11.2021, 14:24
Ocena
komentarza:
2
Od czasu jak lekarze zdiagnozowali u ciebie demencję starczą.
@ Czarni Jasło
dnia 30.11.2021, 17:29
Ocena
komentarza:
-4
Odkąd nastąpiła zmiana trenera.
@ Kiero
dnia 30.11.2021, 18:38
Ocena
komentarza:
2
Nowego trenera zweryfikują mecze z Rymanowem,Beskiem Nienaszowem,Nowotańcem i Targowiskami a nie z ostatnimi w tabeli uhercami,kołaczycami,sanokiem,cisami,duklą
@ równia pochyła
dnia 04.12.2021, 23:20
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ PKS
dnia 05.12.2021, 09:51
Ocena
komentarza:
0
Sportowa chluba miasta.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105