Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Młodzi pasjonaci robotyki z jasielskiego „Chemika” znów triumfują

4

W minioną sobotę (25 listopada br.) w Kampusie Techniczno-Sportowym Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie odbyła się pierwsza edycja Ogólnopolskich Zawodów Robotycznych RobON. Do Krosna ściągnęło kilkudziesięciu pasjonatów robotyki i nowych technologii. Do udziału w zawodach przystąpiło ponad trzydzieści ekip. Wśród nich znalazły się drużyny reprezentujące jasielskie szkoły ponadpodstawowe. Najlepiej spisali się uczniowie „Chemika”. Młodzi pasjonaci robotyki triumfowali w trzech z czterech kategorii.

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie nigdy nie szczędziła wysiłków w staraniach o popularyzację nauki i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Zwody „RobON” są najlepszym dowodem na potwierdzenie tak postawionej tezy. Do udziału w pierwszej edycji imprezy zaproszono młodych pasjonatów robotyki z całej Polski. Na zaproszenie odpowiedziało kilkudziesięciu konstruktorów, przede wszystkim reprezentujących szkoły ponadpodstawowe z regionu oraz podkarpackie szkoły wyższe. W rywalizacji wzięło udział ponad trzydzieści zespołów.

W gronie uczestników sobotnich zawodów nie mogło zabraknąć uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle – popularnego ”Chemika” oraz jasielskiego „Ekonomika” (Zespół Szkół nr 4 w Jaśle). Fenomenalnie spisał się zespół „Trzech Pancernych” w składzie: Damian Iwanicki, Jakub Lechwar i Mateusz Zagórski. Uczniowie „Chemika” triumfowali w kategoriach: Line Follower i Sumo. W pierwszej z nich zdystansowali konstruktorów z I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie (Michał Głowacki) i Uniwersytetu Rzeszowskiego (Anna Głowacka i Maciej Głowacki). W kategorii Sumo pokonali swoich kolegów: Dawida Dziadosza i Krystiana Marszałka, których opiekunem jest Dominik Mitoraj. Dawid i Krystian zdecydowanie lepiej poradzili sobie w kategorii Lego Sumo, pozostawiając w pokonanym polu studentów Politechniki Rzeszowskiej, Marka Giżę i Jakuba Remiśko.

„Trzej Pancerni” rywalizowali także w kategorii Freestyle. Zajęli w niej drugą lokatę, ustępując jedynie reprezentantom Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (Mateusz Szynal, Jakub Mazur, Jakub Sikora, Sebastian Soczawa, Krzysztof Niedziela).

Warto dodać, że w zawodach uczestniczyły także dwie inne drużyny z powiatu jasielskiego: „Devious Deers” oraz „Kilerów Trzech”. Tym razem jednak, wróciły do Jasła bez pucharów.

Wyniki Ogólnopolskich Zawodów Robotycznych „RobON” przedstawiają się następująco.

Kategoria: Line follower

1. miejsce
JDM – Linev2
Zespół Szkół nr 3 w Jaśle („Trzej Pancerni” - Damian Iwanicki, Jakub Lechwar, Mateusz Zagórski)
2. miejsce
 Ye_Kan
I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie (Michał Głowacki)
3. miejsce
Kanye555
Uniwersytet Rzeszowski (Anna Głowacka, Maciej Głowacki)

Kategoria: Lego Sumo

1. miejsce
Johnson
Zespół Szkół nr 3 w Jaśle (Dawid Dziadosz, Krystian Marszałek)
2. miejsce
Rzit_5
Politechnika Rzeszowska (Marek Giża)
3. miejsce
Sumo Rzit
Politechnika Rzeszowska (Jakub Remiśko)

Kategoria: Sumo

1. miejsce
Sumuś
Zespół Szkół nr 3 w Jaśle („Trzej Pancerni” - Damian Iwanicki, Jakub Lechwar, Mateusz Zagórski)
2. miejsce
Synuś
Zespół Szkół nr 3 w Jaśle (Dawid Dziadosz, Krystian Marszałek)

Kategoria: Freestyle

1. miejsce
Zebulon & Zebulon 2.0
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (Mateusz Szynal, Jakub Mazur, Jakub Sikora, Sebastian Soczawa, Krzysztof Niedziela)
2. miejsce
JDM Dzik
Zespół Szkół nr 3 w Jaśle („Trzej Pancerni” - Damian Iwanicki, Jakub Lechwar, Mateusz Zagórski)
3. miejsce
Cyber Pansik
Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie (Kacper Guzik, Paweł Szafrański)
3. miejsce
Robosun
Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie (Krzysztof Kubacki, Jakub Ostalecki, Wiktor Guzik)

Nagroda publiczności trafiła do studentów krośnieńskiej PANS – Kacpra Guzika i Pawła Szafrańskiego (robot Cyber PANSIK).   

Sobotnim zawodom towarzyszyło sporo atrakcji naukowych, przygotowanych przez studentów ze Studenckich Kół Naukowych oraz wykładów tematycznych prowadzonych przez specjalistów: dra hab. Tomasza Korbiela, oraz mgr inż. Daniela Białego, dotyczących bezpieczeństwa w sieci oraz współczesnej robotyki.                 

MD

Napisany dnia: 28.11.2023, 09:00

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
2
@ Beti.
dnia 29.11.2023, 09:38 · Zgłoś
Gratulacje i powodzenia.
Odpowiedz
11
@ Mózgotrzep
dnia 28.11.2023, 10:24 · Zgłoś
Pisałem już kilkakrotnie ale powtórzę. Gratulacje da zawodników i kadry nauczycielskiej która potrafi zachęcić młodzież do zdobywania wiedzy i rozwijania pasji.Jak widzimy efektem są liczne sukcesy uczniów szkoły w różnych dziedzinach od robotyki po cukiernictwo.
Odpowiedz
7
@ mój pseudonim
dnia 28.11.2023, 11:08 · Zgłoś
Cukiernictwo to chyba nie w tamtej szkole, ale faktycznie, gratulacje się należą :)
Tak trzymać!
Odpowiedz
16
@ Rudek
dnia 28.11.2023, 09:21 · Zgłoś
Wspaniali pasjonaci i dobrzy nauczyciele. Można pewnie ze można jeśli się chce. Gratulacje! Jesteście super.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657