Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Motomikołaje znów w akcji! Paczki trafiły do ponad tysiąca dzieci

13

Organizatorzy MOTOMIKOŁAJEK od kilku już lat uszczęśliwiają dzieci wręczając im prezenty. Dzięki darczyńcom, w tym roku paczki trafiły do ponad tysiąca dzieciaków. W Dębowcu i Jaśle na spotkanie z mikołajem przybyły setki osób.

Mikołajki są dniem, w którym wszyscy, bez wyjątku oczekują, że od Mikołaja otrzymają upragniony prezent. W tym czasie, w centrum naszej uwagi znajdują się dzieci, którym Mikołaj niesie nie tylko upominki, lecz również olbrzymią radość. Tę radość od sześciu już lat starają się zapewnić naszym pociechom organizatorzy MOTOMIKOŁAJEK. Dzięki wysiłkowi organizacyjnemu, w tym roku udało się im przygotować ponad tysiąc paczek. Akcja rozpoczęła się już piątek. Wówczas, po raz pierwszy w historii prezenty trafiły do wychowanków Domu Dziecka w Wolicy. Mikołaj wręczył tam 23 paczki oraz komputer. Tego samego dnia MOTOMKOŁAJKI zawitały do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle. Jego podopieczni przygotowali dla Mikołaja krótki montaż słowno-muzyczny. Prezentami obdarowano 150 dzieci.

W sobotę z kolei Motomikołaje dotarli do Dębowca. Opady deszczu wcale nie zniechęciły dzieci do spotkania z Mikołajem. Na zmarzluchów czekała ciepła herbata i kawa. Tutaj dla dzieci przygotowano 300 mikołajkowych paczek. W niedzielę prezenty trafiły również do małych pacjentów oddziału Pediatrycznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Mikołaja, podróżującego zaprzęgiem można było ponadto spotkać w towarzystwie aniołków na ulicach Jasła. W godzinach popołudniowych wreszcie zjawił się w Parku Miejskim, gdzie czekały na niego setki dzieci. To właśnie tutaj odbył się finał akcji. Na dzieci czekało 800 paczek. Zanim jednak każde z nich otrzymało swój upominek, organizatorzy zaprosili mieszkańców miasta do wspólnego śpiewania. Rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową zorganizowany przez Urząd Miasta w Jaśle. Nagrody i dyplomy zwycięzcy i pozostałym laureatom wręczyła Elwira Musiałowicz-Czech, zastępca burmistrza Jasła. W konkursie wzięły udział 254 prace.  

Organizatorami MOTOMIKOŁAJEK 2019 były: Miasto Jasło, Wójt Gminy Dębowiec (Zadanie realizowane ze środków budżetu Miasta Jasła i Gminy Dębowiec w ramach zadania "Organizacja MOTOMIKOŁAJEK 2019 w Jaśle i Dębowcu), Jasielski Dom Kultury, Klub Motocyklowy „Orzeł Biały”, Jasielskie Stowarzyszenie „Ikar” im. Leszka Preisnera, Jasielskie Stowarzyszenie Jeździeckie, M Lukas DJ Sound System, Trendy Radio, SPARTAN Jasło Fight Club oraz Fundacja im. Stanisława Barabasza.

Przygotowanie paczek mikołajkowych, które następnie trafiły do dzieci było możliwe dzięki ofiarności darczyńców. W tym roku było to 60 firm i osób prywatnych.

MD

Napisany dnia: 09.12.2019, 10:38
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ vc
dnia 09.12.2019, 11:21
Ocena
komentarza:
-2
te motomikolaje to przypominaja mi ,byli w programie superwizjer taki wlasnie,tez tak pomagali i z wladza robili fotki,ale czy to jest to samo to nie wiem
@ MŁODY
dnia 09.12.2019, 11:51
Ocena
komentarza:
5
Jaka śliczna Glorietka ile takie malowanie kosztowało?
@ przypadek ? nie sondze
dnia 09.12.2019, 12:08
Ocena
komentarza:
-4
Strój mikołaja jest łudząco podobny do muchomora czerwonego.
@ ELA
dnia 09.12.2019, 12:21
Ocena
komentarza:
4
Bardzo fajna inicjatywa,radość dzieci jest najważniejsza,serdeczne podziękowania dla Wszystkich darczyńców,organizatorów i ich "pomocników",którzy poświęcali swój prywatny czas .
Szacunek wielki dla Was(nie wszyscy wiedzą ,że ta inicjatywa wymaga wielu rąk do pracy)Szczególne podziękowania dla Pana Józefa Źrebca ,który udostępnił miejsce na pakowanie paczek aby wspomóc Mikołaja i "zwerbował"swoich kolegów i przyjaciół.
Serdeczne pozdrowienia.
@ polecam
dnia 09.12.2019, 13:06
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ Z h
dnia 09.12.2019, 13:26
Ocena
komentarza:
-6
Ladny gest ze strony władz miasta gratulacje
@ ELA
dnia 09.12.2019, 15:08
Ocena
komentarza:
3
Nie tylko Miasta Jasła...
@ Że co?
dnia 10.12.2019, 16:02
Ocena
komentarza:
3
Kilka prywatnych osób zoeganizowało akcję, kolejnych kilku przedsiębiorców sfinansowalo paczki, a wy piszecie że to urząd miasta zrobił? Nie wstyd wam?
@ TT
dnia 09.12.2019, 13:46
Ocena
komentarza:
9
Klany polityczne tez pomogły? Ile ze swoich dali zające, pawlusie, pabiany...?
@ Maliniak
dnia 09.12.2019, 13:48
Ocena
komentarza:
-3
Rysiek pono dyche dał
@ Bareja
dnia 09.12.2019, 21:41
Ocena
komentarza:
6
Alicja ta od zapory w Kątach ponoć przekaże nożyczki na aukcje WOŚP.
@ Psl
dnia 09.12.2019, 17:35
Ocena
komentarza:
3
Władze miasta nigdy nic nie dały na Motomikołajki
@ xym
dnia 09.12.2019, 20:21
Ocena
komentarza:
2
co tu komentować … kto się lansuje na tego typu imprezach!!! Czas chyba na zmiany w tym zaściankowym magistracie!!!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Jasielscy policjanci wkrótce przeniosą się do nowej komendy

  Już za kilka dni jasielscy policjanci przeniosą się do nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle mieszczącej się przy ul. Sroczyńskiego. Nowoczesny gmach powstał po ponad trzech latach prac.

 • Kursy językowe i komputerowe współfinansowane z Unii Europejskiej

   

  Czy wpisujesz w CV średnią znajomość języka angielskiego i obsługi komputera? Czy to rzeczywiście prawda? A może, za każdym razem, boisz się weryfikacji swoich umiejętność językowych i komputerowych? A może pragniesz po prostu swobodnie rozmawiać w języku angielskim?  Albo nareszcie samodzielnie korzystać z internetu?

 • „Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi

   

  Przy jasielskim szpitalu zebrało się dzisiaj blisko sto osób, aby zamanifestować swoją solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Przez przyległy do szpitalnych budynków teren niosły się okrzyki – „Nie oddamy ratowników”. Jasielscy ratownicy medyczni nie zgadzają się z planowaną reorganizacją funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, która w ich przypadku oznaczać będzie nieuchronną redukcję etatów.

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

 • Super promocja w salonie Visionoptyk z okazji Dnia Babci i Dziadka!

   

  Osoby starsze, które odwiedzają salon optyczny, zgłaszają najczęściej dolegliwości układu wzrokowego. Często samo badanie wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych nie jest ostatecznym rozwiązaniem. Osoby te narażone są bowiem na występowanie chorób układu wzrokowego, które występują wraz z wiekiem.

 • Do OSP Trzcinica trafił sprzęt o wartości 90 tys. zł

   

  Do kolejnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminach powiatu jasielskiego trafia sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Dzisiaj zaprezentowano nowe wyposażenie, które służyć ma strażakom ochotnikom z Trzcinicy. Na jego zakup przeznaczono kwotę 90 tys. zł.

 • Jak to jest z lodowiskami? Sanepid nie pozostawia złudzeń

   

  Lodowisko MOSiR w Jaśle pozostaje nieczynne od 28 grudnia ubiegłego roku. To efekt obowiązywania wprowadzonych przez rząd obostrzeń w związku z trwającą epidemią koronawirusa. W tej formie będą one obowiązywać do 17 stycznia bieżącego roku. Tymczasem są obiekty, na których bez problemu można szusować na łyżwach, z czego korzystają między innymi mieszkańcy Jasła. Sanepid stawia jednak sprawę jasno. Z lodowiska nie mogą korzystać klienci indywidualni.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105