Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Motomikołaje znów w akcji! Paczki trafiły do ponad tysiąca dzieci

13

Organizatorzy MOTOMIKOŁAJEK od kilku już lat uszczęśliwiają dzieci wręczając im prezenty. Dzięki darczyńcom, w tym roku paczki trafiły do ponad tysiąca dzieciaków. W Dębowcu i Jaśle na spotkanie z mikołajem przybyły setki osób.

Mikołajki są dniem, w którym wszyscy, bez wyjątku oczekują, że od Mikołaja otrzymają upragniony prezent. W tym czasie, w centrum naszej uwagi znajdują się dzieci, którym Mikołaj niesie nie tylko upominki, lecz również olbrzymią radość. Tę radość od sześciu już lat starają się zapewnić naszym pociechom organizatorzy MOTOMIKOŁAJEK. Dzięki wysiłkowi organizacyjnemu, w tym roku udało się im przygotować ponad tysiąc paczek. Akcja rozpoczęła się już piątek. Wówczas, po raz pierwszy w historii prezenty trafiły do wychowanków Domu Dziecka w Wolicy. Mikołaj wręczył tam 23 paczki oraz komputer. Tego samego dnia MOTOMKOŁAJKI zawitały do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle. Jego podopieczni przygotowali dla Mikołaja krótki montaż słowno-muzyczny. Prezentami obdarowano 150 dzieci.

W sobotę z kolei Motomikołaje dotarli do Dębowca. Opady deszczu wcale nie zniechęciły dzieci do spotkania z Mikołajem. Na zmarzluchów czekała ciepła herbata i kawa. Tutaj dla dzieci przygotowano 300 mikołajkowych paczek. W niedzielę prezenty trafiły również do małych pacjentów oddziału Pediatrycznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Mikołaja, podróżującego zaprzęgiem można było ponadto spotkać w towarzystwie aniołków na ulicach Jasła. W godzinach popołudniowych wreszcie zjawił się w Parku Miejskim, gdzie czekały na niego setki dzieci. To właśnie tutaj odbył się finał akcji. Na dzieci czekało 800 paczek. Zanim jednak każde z nich otrzymało swój upominek, organizatorzy zaprosili mieszkańców miasta do wspólnego śpiewania. Rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową zorganizowany przez Urząd Miasta w Jaśle. Nagrody i dyplomy zwycięzcy i pozostałym laureatom wręczyła Elwira Musiałowicz-Czech, zastępca burmistrza Jasła. W konkursie wzięły udział 254 prace.  

Organizatorami MOTOMIKOŁAJEK 2019 były: Miasto Jasło, Wójt Gminy Dębowiec (Zadanie realizowane ze środków budżetu Miasta Jasła i Gminy Dębowiec w ramach zadania "Organizacja MOTOMIKOŁAJEK 2019 w Jaśle i Dębowcu), Jasielski Dom Kultury, Klub Motocyklowy „Orzeł Biały”, Jasielskie Stowarzyszenie „Ikar” im. Leszka Preisnera, Jasielskie Stowarzyszenie Jeździeckie, M Lukas DJ Sound System, Trendy Radio, SPARTAN Jasło Fight Club oraz Fundacja im. Stanisława Barabasza.

Przygotowanie paczek mikołajkowych, które następnie trafiły do dzieci było możliwe dzięki ofiarności darczyńców. W tym roku było to 60 firm i osób prywatnych.

MD

Napisany dnia: 09.12.2019, 10:38
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ vc
dnia 09.12.2019, 11:21
Ocena
komentarza:
-2
te motomikolaje to przypominaja mi ,byli w programie superwizjer taki wlasnie,tez tak pomagali i z wladza robili fotki,ale czy to jest to samo to nie wiem
@ MŁODY
dnia 09.12.2019, 11:51
Ocena
komentarza:
5
Jaka śliczna Glorietka ile takie malowanie kosztowało?
@ przypadek ? nie sondze
dnia 09.12.2019, 12:08
Ocena
komentarza:
-4
Strój mikołaja jest łudząco podobny do muchomora czerwonego.
@ ELA
dnia 09.12.2019, 12:21
Ocena
komentarza:
4
Bardzo fajna inicjatywa,radość dzieci jest najważniejsza,serdeczne podziękowania dla Wszystkich darczyńców,organizatorów i ich "pomocników",którzy poświęcali swój prywatny czas .
Szacunek wielki dla Was(nie wszyscy wiedzą ,że ta inicjatywa wymaga wielu rąk do pracy)Szczególne podziękowania dla Pana Józefa Źrebca ,który udostępnił miejsce na pakowanie paczek aby wspomóc Mikołaja i "zwerbował"swoich kolegów i przyjaciół.
Serdeczne pozdrowienia.
@ polecam
dnia 09.12.2019, 13:06
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ Z h
dnia 09.12.2019, 13:26
Ocena
komentarza:
-6
Ladny gest ze strony władz miasta gratulacje
@ ELA
dnia 09.12.2019, 15:08
Ocena
komentarza:
3
Nie tylko Miasta Jasła...
@ Że co?
dnia 10.12.2019, 16:02
Ocena
komentarza:
3
Kilka prywatnych osób zoeganizowało akcję, kolejnych kilku przedsiębiorców sfinansowalo paczki, a wy piszecie że to urząd miasta zrobił? Nie wstyd wam?
@ TT
dnia 09.12.2019, 13:46
Ocena
komentarza:
9
Klany polityczne tez pomogły? Ile ze swoich dali zające, pawlusie, pabiany...?
@ Maliniak
dnia 09.12.2019, 13:48
Ocena
komentarza:
-3
Rysiek pono dyche dał
@ Bareja
dnia 09.12.2019, 21:41
Ocena
komentarza:
6
Alicja ta od zapory w Kątach ponoć przekaże nożyczki na aukcje WOŚP.
@ Psl
dnia 09.12.2019, 17:35
Ocena
komentarza:
3
Władze miasta nigdy nic nie dały na Motomikołajki
@ xym
dnia 09.12.2019, 20:21
Ocena
komentarza:
2
co tu komentować … kto się lansuje na tego typu imprezach!!! Czas chyba na zmiany w tym zaściankowym magistracie!!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • OSP Wolica otrzymała swój pierwszy samochód

   

  Strażacy z OSP Wolica, wreszcie mogą cieszyć się z pierwszego samochodu, jaki znalazł się na wyposażeniu jednostki. Zawdzięczają go swoim kolegom po fachu z OSP w Zimnej Wodzie, którym ford transit wiernie służył od dziesięciu lat. W piątkowy wieczór dokonano uroczystego przekazania pojazdu.

 • Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji

   

  Na skrzyżowaniu ul. Władysława Jagiełły z ul. Mickiewicza doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierujący citroenem berlingo, sprawca zdarzenia, prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

 • Prace przy budowie mostu ruszyły pełną parą

   

  Na plac budowy mostu na osiedlu Gądki wjechał ciężki sprzęt. Ekipa budowlana realizuje obecnie roboty przygotowawcze rozpoczęte jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Most kosztował będzie blisko 8,5 mln zł.  

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Witali Nowy Rok na Górze Liwocz. Ucierpiała 27-latka

  Starosta jasielski, wójt gminy Brzyska i kustosz sanktuarium na Górze Liwocz zapraszali mieszkańców powiatu jasielskiego na uroczystości związane z zakończeniem 2019 r. Po mszy świętej odbył się pokaz sztucznych ogni, w trakcie którego ranna została 27-letnia dziewczyna.

 • Ferie z dreszczykiem emocji

   

  Dla wszystkich, którzy ferie postanowili spędzić w domu, nie muszą być one wcale nudne. Ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu jest wiele. Wyjątkowym, któremu towarzyszyć może dodatkowo dreszczyk emocji jest z pewnością wystawa pająków i skorpionów w JDK. Każdy, kto zechce zobaczyć te fascynujące stworzenia, będzie mógł zrobić to do 19 stycznia.

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

 • Jasło zagrało z WOŚP. Jest rekord!

   

  W niedzielę odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Jasła i okolicznych miejscowości pojawiło się ponad stu wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami, do których zbierano pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Do puszek oraz z licytacji udało się zebrać 118 307,53 zł. To rekordowa suma.

 • Zdobądź nowe kwalifikacje i płatny staż z UE!

   

  Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do udziału w projekcie pn. „ Start – Praca” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Strażacy odwiedzili małych pacjentów Kliniki Onkohematologii

   

  Prezenty są jedynie symbolem, narzędziem, dzięki któremu strażacy ochotnicy po raz kolejny podarowali dzieciom chorym na raka mnóstwo radości. W ramach finału akcji „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka” odwiedzili w piątek pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

 • KG2 otwarta dla ruchu

   

  Kierowcy mogą już bez przeszkód korzystać z nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992. Wczoraj droga KG2 została otwarta dla ruchu pojazdów.

 • Mateusz Cholewiak podpisał kontrakt z Legią Warszawa

   

  Legia Warszawa, lider piłkarskiej Ekstraklasy podpisała kontrakt z Mateuszem Cholewiakiem. Jaślanin przenosi się do stołecznego klubu ze Śląska Wrocław. Umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2021 r. z opcją przedłużenia o rok.

 • Już w niedzielę 28 Finał WOŚP w Jaśle. Zbierają na najnowocześniejszy sprzęt!

  12 stycznia odbędzie się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach Jasła i powiatu jasielskiego kwestować będzie 150 wolontariuszy..

 • Na drogach i chodnikach wciąż będzie ślisko

  W środę wieczorem pojawiły się marznące opady deszczu. Na drogach i chodnikach powiatu jasielskiego pojawiła się gołoledź. Trudne warunki pogodowe udzieliły się również kierowcom. IMGW ostrzega, że taka sytuacja będzie mieć miejsce do piątku.

 • W mieście powstaną HotSpoty

  W tym roku na terenie miasta Jasła powstaną punkty otwartego dostępu do bezpłatnego Internetu w ramach inicjatywy WiFi4EU. Ich lokalizacja nie jest jeszcze ustalona, niemniej pojawią się w miejscach najczęściej uczęszczanych, w pobliżu budynków użyteczności publicznej.

 • Drogi Licealisto!

   

  Jeśli czujesz się przytłoczony zgiełkiem, doskwiera Ci anonimowość, masz poczucie, że Twoje szanse na rozwinięcie potencjału intelektualnego mogą się zmarnować, giniesz w tłumie i nikt nie ma dla Ciebie czasu – rozważ naszą propozycję.

 • Budżet Jasła przyjęty z wyrzutami opozycji w tle

  Budżet miasta na 2020 r. został przyjęty, a wszystkie poprawki zgłoszone przez trzech radnych zostały w całości odrzucone. To wywołało falę ich niezadowolenia, a emocje wzięły górę. Padło wiele gorzkich słów pod adresem władz miasta i radnych..

   

 • Krav Maga w Jaśle. Darmowe seminarium już w sobotę

   

  Podkarpacka Szkoła Krav Maga zagości w Podkarpackim Centrum Sportów Walki. Już w najbliższą sobotę, 11 stycznia w Podkarpackim Centrum Sportów Walki odbędzie się darmowe seminarium Krav Maga oraz warsztaty samoobrony dla kobiet z cyklu "Siła jest Kobietą".

 • Ulicami Jasła przeszedł Orszak Trzech Króli

   

  Ulicami Jasła przeszedł dzisiaj Orszak Trzech Króli. Setki mieszkańców miasta wspólnie obchodziły uroczystość Objawienia Pańskiego.  Barwnemu orszakowi towarzyszyły bożonarodzeniowe sceny odgrywane przez uczniów jasielskich szkół podstawowych oraz harcerzy.

 • Psychoterapeuta-Lekarz jak każdy inny

  Gdy zachorujemy na grypę nie odwlekamy wizyty u lekarza. Jednak gdy potrzebujemy pomocy psychoterapeutycznej, długo się zastanawiamy czy udać się do terapeuty,albo wręcz nie bierzemy tego pod uwagę. A sesje terapeutyczne są wielkim wsparciem i pomocą prowadzącą do wyzdrowienia. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105