Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

139

W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych. - Betonowe place, szerokie ulice, chodniki bez drzew i rośliny w donicach? Nie zgadzamy się na to! Mówimy stanowcze "NIE" urzędnikom, którzy zgadzają się na takie „rewitalizacje”. To nie są tylko wasze drzewa – grzmi Aleksandra Marszałek.

Róg ulic Słowackiego i Jagiełły w Jaśle

W Internecie zbierane są podpisy pod petycją "STOP wycince drzew na ul. Jagiełły w Jaśle". Akcje poparło już 239 osób, które są przeciwne pozbywaniu się roślinności z przestrzeni miejskiej. W tym przypadku chodzi o planowaną przez miasto budowę ścieżek rowerowych od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle aż do Ogródka Jordanowskiego. Pod topór ma pójść pięć drzew na ul. Słowackiego. Drzewa mają zostać wycięte do końca lipca. Mieszkańcy zaznaczają, że nie są przeciwni samej inwestycji. - Nie zgadzamy się na wycinkę pięknych i zdrowych drzew, przez co ul. Jagiełły zmieni się w betonową pustynię. Popieramy wsparcie dla transportu rowerowego ale uważamy za bezcelowe i szkodliwe dla miasta oraz mieszkańców wycinanie zieleni miejskiej – czytamy w petycji.

Z apelem skierowanym do burmistrza miasta Jasła wystąpiła w mediach społecznościowych wzburzona Aleksandra Marszałek. Jaślanka przypomniała włodarzowi i urzędnikom z jasielskiego magistratu, że Jasło staje się bardziej zakorkowanym, a coraz mniej zielonym miastem. - My też chcemy ścieżek rowerowych, ale nie kosztem drzew! Można budować, modernizować, rewitalizować bez wyżynania wszystkiego wokół w pień, z szacunkiem dla przyrody. My chcemy cienia, powietrza bez smogu, śpiewu ptaków nad głowami. Chcemy zieleni! "Zielonego Jasła"! Upalnym latem jest nie do wytrzymania, a klimat się zmienia i będzie jeszcze gorzej. Ulic w nieskończoność poszerzać się nie da, samochodów wciąż przybywa. Aby polepszyć jakość przemieszczania się po mieście rozwiązań trzeba szukać gdzie indziej – sugeruje jaślanka.

 ul. Słowackiego w Jaśle

Podobne zdanie ma Klaudia Pucykowicz, która zwraca uwagę na aspekt ekologiczny. - Spalin przybywa, planeta umiera, a drzewa, które mogą przynajmniej część tych spalin zneutralizować poddawane są wycince. Paradoks. Rozumiem, że ktoś może nie mieć wrażliwości ani szerszej, globalnej perspektywy, ale pozostają jeszcze kwestie praktyczne. Przychodzi lato i wszyscy ledwie żyją od panujących upałów. Zamiast cieszyć się wakacjami w cieniu drzew, ludzie chowają się za zamkniętymi okiennicami, bo na własne życzenie kazali sobie wyciąć drzewa pod domem i wzdłuż ulic – komentuje. Mieszkańcy ul. Czackiego dobrze pamiętają ubiegły rok, kiedy jasielski magistrat wyciął kilka drzew tłumacząc to złym stanem biologicznym, zagrażającym bezpieczeństwu przechodniom i użytkownikom drogi. Dzisiaj to miejsce stało się pustym placem, z którego kierowcy zrobili sobie parking. - Negatywnie oceniam decyzję władz miasta o kolejnej wycince drzew przy ul Jagiełły. Ścieżka rowerowa nie może i nie powinna być realizowana kosztem wycinki wieloletnich drzew i likwidacji naturalnego źródła tlenu jakim są drzewa wchłaniające dwutlenek węgla z powietrza. Ostatnio w światowych mediach pojawiły się apele o sadzenie jak największej liczby drzew co jest najtańszym i najpewniejszym źródłem walki z nadmiernym dwutlenkiem węgla, a tym samym globalnym ociepleniem zagrażającym klimatowi na kuli ziemskiej – podkreśla Małgorzata Furmanek.

Będą nowe nasadzenia

Władze miasta nie ukrywają, że wycinka drzew w mieście zawsze będzie trudnym problemem. Z jednej strony mieszkańcy domagają się większej liczby miejsc parkingowych, z drugiej powstania ścieżek rowerowych, po których rowerzyści mogliby bezpiecznie poruszać się po centrum Jasła. Mają również świadomość, że to przecież drzewa i krzewy stanowią zielone płuca naszego miasta i dają odetchnąć świeżym powietrzem. Urzędnicy zapewniają, że z wielką starannością analizują przypadki, w których konieczne jest usunięcie drzew. - Pomimo tego, że co roku usuwane są drzewa w mieście, to zawsze w ramach rekompensaty przyrodniczej pojawiają się nowe. I tak w ubiegłym roku, kiedy ze względu m.in. na zły stan biologiczny i bezpieczeństwo, usunięto 49 drzew, to Miasto posadziło 131 drzew, a dodatkowo rozdało mieszkańcom Jasła do posadzenia na prywatnych posesjach kolejnych 300 sztuk. Miasto żyje swoim życiem, rozwija się i zmienia. Tak jest i teraz kiedy ruszają inwestycje związane z budową ścieżki rowerowej od MOSiR-u do Ogródka Jordanowskiego, a także realizacją projektu „Rewitalizacja Miasta Jasła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego”. Inwestycje te wymuszają usuniecie drzew na ul. Jagiełły, Słowackiego, Czackiego. Stąd też już wcześniej zaplanowano kilkadziesiąt nowych nasadzeń, które pojawią się jesienią na terenie całego naszego miasta, z naciskiem by uzupełnianie zieleni odbywało się w ścisłym centrum miasta – informuje Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle.

Pierwszy etap budowy ścieżki rowerowej obejmuje trasę od MOSiR-u do ul. Słowackiego w Jaśle na długości 1220 metrów. Kolejny będzie od ul. Czackiego do ul. 3 Maja na długości 350 metrów. W przyszłym roku zostanie wykonana pozostała część trasy do Ogródka Jordanowskiego, a następnie do Przystanku Kwiatowa na łacznej długości 1400 metrów. Na całym odcinku przebiegu ścieżki rowerowej zostanie wyciętych 11 drzew. - Gatunki drzewa, które pojawią się w naszym mieście będą sadzone zgodnie z rodzimym drzewostanem. W pierwszej fazie zaplanowano nasadzenie szpaleru drzew (znacznej wielkości) wzdłuż ul. Słowackiego. W drugim etapie nowe drzewa i krzewy pojawią się na ul. Floriańskiej, a także w Ogródku Jordanowskim. By racjonalnie i planowo gospodarować zielenią miejską Miasto Jasło przystąpiło do prac związanych ze sporządzeniem kompleksowej inwentaryzacji zasobów zieleni miejskiej. Pozwoli to na określenie miejsc, w których konieczne jest odmłodzenie istniejącego drzewostanu. Poprawi to nie tylko estetykę i bezpieczeństwo, ale również korzystnie wpłynie na jakość powietrza – dodaje A. Koba.

Urzędnicy zachęcają jaślan do aktywności i wskazywania miejsc, w których ich zdaniem powinny pojawić się nasadzenia. Miejsca te będą weryfikowane pod kątem własności gruntu, jak również możliwości technicznej zasadzenia (instalacje podziemne). Informacje można przekazywać do Wydziału Gospodarki Komunalnej: mailowo wgo@um.jaslo.pl, lub osobiście ul. Sokoła 8 (koło kina „Syrena”).

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Napisany dnia: 18.07.2019, 14:19
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Pikolo
dnia 18.07.2019, 14:51
Ocena
komentarza:
6
Jak najwięcej ścieżek rowerowych a drzewa niech rosną w lesie
@ QWERTY
dnia 18.07.2019, 16:25
Ocena
komentarza:
70
W Jaśle wszystko jest na nie. Gdyby chcieli nam dać 100 mld euro z Unii za darmo to też byłoby na nie bo pewnie podstęp...
@ Edis
dnia 18.07.2019, 18:27
Ocena
komentarza:
148
Mam samochód. Jeżdżę codziennie do miasta. Kiedy muszę coś załatwić - parkuję bliżej lub dalej i idę. Nie potrzeba więcej miejsc parkingowych. Wystarczy się trochę przejść. Chyba nie ma potrzeby parkowania pod same drzwi ? Uwielbiałam ulicę Czackiego. .. właśnie za te piękne drzewa które w lecie dawały mnóstwo cienia. Piękna była ta ulica. Dziś szłam tamtędy. ... beton ... beton ... beton. Łza się w oku zakreciła ...
@ jano
dnia 18.07.2019, 18:38
Ocena
komentarza:
64
Super spostrzeżenie, oburącz popieram. Istotnie tylko zapłakać!!
@ Nie
dnia 18.07.2019, 20:34
Ocena
komentarza:
37
Pisanie komentarzy które nic nie dają. Rozpocząć zbieranie podpisów pod referendum w sprawie odwołania burmistrza. Tych spraw się nazbierało, a nie minął rok. Rodacy Jaślanie do dzieła!
@ WALEC
dnia 18.07.2019, 20:44
Ocena
komentarza:
54
Myślę że magistrat powinien zacząć od obcięcia tych paskudnych KRZAKOW wokół UM. Obecnie służą jedynie za śmierdzącą latryne w centrum miasta. WSTYD
@ Jeremi
dnia 18.07.2019, 22:23
Ocena
komentarza:
48
Bardzo smutna prawda z tymi drzewami na Czackiego. Jasło jest taka metropolia ze 30 minut zajmuje przejście z jednego końca na drugi wiec parkingi powinny być na obrzeżach miasta. Podobno Jasło miało promować hulajnogi ??
@ ixi
dnia 18.07.2019, 22:48
Ocena
komentarza:
-41
Ludzie nie popadajmy w skrajności. Kosztem kilku starych drzew będziesz mieć ścieżki rowerowe a i znajdzie się miejsce na nowe drzewa które się zasadzie.. Opanujcie się... Słyszało któreś z was słowo KOMPROMIS i DEBATA!?!?
@ BEZPIECZENSTWO I EKOLOGIA
dnia 18.07.2019, 22:56
Ocena
komentarza:
17
Obok placu Bartłomieja (żielony rynek )leżą 3 paczki na chodniku stwarzają zagrożenie , gdzie jest Straż Miejska?
@ Ghf
dnia 18.07.2019, 23:47
Ocena
komentarza:
10
Osoba, która w wyborach zdeklaruje np posadzenie w Jaśle 1000 drzew, ma wygraną w kieszeni :)
@ Jedliczok
dnia 19.07.2019, 06:41
Ocena
komentarza:
-53
Popieram, jak ktos chce lasu to buduje sie na wsi. Miasto to nie las i drzewa tylko przeszkadzają.
@ hahaha
dnia 19.07.2019, 06:49
Ocena
komentarza:
-51
mieszkancy mowią tak wycince!!!
za kazdym razem kiedy parkuje samochod pod drzewami po kilku minutach cała karoseria jest usyfiona od teg co leci z drzew.
wycinac i nie zwracac uwagi na mniejsosc ktora pewno w zyciu nie posadzila drzewa a uwaza sie za przyjaciol zieleni.
@ jaślak
dnia 19.07.2019, 07:52
Ocena
komentarza:
39
W Strzyżowie już CBA prowadzi kontrolę urzędu miejskiego , czas chyba na kontrolę w jasielskim magistracie, nie sądzicie?
@ oczywiście
dnia 19.07.2019, 08:55
Ocena
komentarza:
24
W Strzyżowie CBA sprawdza zasadność umorzeń podatków i najwyższy czas sprawdzić to w Jaśle:-)
@ do nie
dnia 19.07.2019, 09:02
Ocena
komentarza:
30
Masz rację, trzeba zbierać podpisy pod referendum za odwołaniem burmistrza, zero pomysłu na rozwój miasta, zero inwestycji, problem z brudem i śmieciami ( kiedyś na [...] pokazał redaktor "latryny" pod nosem władz obok UM) brak parkingów, w zimie problemy z odśnieżaniem , wieczne korki w całym mieście itd. O hulajnogach i innych mądrych pomysłach z litości nie wspomnę.
@ Zzz
dnia 19.07.2019, 10:07
Ocena
komentarza:
-34
Wycinac wcinac i jeszcze raz wycinac. Bo to siedliska [...]acego ptactwa i kleszczy.
Przeprowadzilem sonde i 60% mieszkancow popiera czyszczenie ze zbutwiałych i uschnietych badyli.
@ do do nie
dnia 19.07.2019, 12:19
Ocena
komentarza:
20
Ale mamy winnicę miejską. Tzn. może nie mamy, bo z niej nie my korzystamy, tylko klienci prywatnych szkoleń, ale w każdym razie płacimy za nią. Hurra.
@ miastowy
dnia 19.07.2019, 22:20
Ocena
komentarza:
-1
przenieś sie na forum swojej gminy, my dyskutujemy o swoim miescie, ciebie to nie dotyczy
@ jas
dnia 20.07.2019, 08:00
Ocena
komentarza:
6
".. Słyszało któreś z was słowo KOMPROMIS i DEBATA!.." Kompromis to wg Ciebie narzucenie woli rzadzacych a debata to brak możliwości wyrazenia własnego zdania nawet na forum internetowym ?- tak brzmi caly twój wpis.."Opanujcie się.."
@ jas
dnia 20.07.2019, 08:03
Ocena
komentarza:
-2
Nie jesteś mieszkańcem bo mieszkańcem więc nie podpinaj sie pod jaslan. A wine za [...] ponosza ptaki więc je powystrzelać... a drzewa zostawić
@ Zośka
dnia 20.07.2019, 09:43
Ocena
komentarza:
12
W całej Polsce trwa wycinka drzew. Przygotowanie pod 5G?, które "nasz" sejm i senat przegłosowały w kilka minut. Polska jest pierwszym i na razie jedynym krajem w którym wprowadza się tą zabójczą technologię. W Izraelu jest to zakazane pod karą więzienia. Info w internecie.
@ Do Edis.
dnia 20.07.2019, 13:22
Ocena
komentarza:
-9
chyba ta łza ci się kręci na pokaz. drzewo rośnie, starzeje się i się je wycina - taka jest kolej rzeczy - ludzie na dajcie się nabrać na sentymentalne gierki edisa.
@ Czyńcie na
dnia 21.07.2019, 13:55
Ocena
komentarza:
0
Czyńcie sobie ziemię poddana. Nie znaczy to ulegać pseudoekologo, nie usunąć nawet krzaczka, czy robić Boga z zuczka [...]arka.
Jeżeli drzewo zakończyło swój żywot, to należy go usunąć- tak jak zmarłego pochowac.
Zdarza się też, że drzewo przeszkadza lub było nasadzone bezmyślnie. Na przykład masowo firmy niby ogrodnicze sadza tuje co pół metra , tuż przy siatce- aby skasować klienta- płaci się od sztuki.
Po parur latach co druga tuja jest do wycinki, a po następnych paru latach wszystkie muszą być wycięte- z przyczyn oczywistych. Przy nasadzeniu należy widzieć drzewo takie jakie będzie za 20 lub 30 lat- a nie małą sadzonke.
Wszędzie, nie tylko przy nasadzeniach, należy kierować się rozumem, a nie zacietrzewieniem czy niby ekologią czy przekonaniem o swojej wszechwiedzy.
@ Ale jaja
dnia 18.07.2019, 14:53
Ocena
komentarza:
6
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ ss
dnia 18.07.2019, 15:10
Ocena
komentarza:
46
bardzo dobrze niech u siebie na podwórku w tym małpim gaju wycina. A ścieżki rowerowe nie pomogą bo i tak będą jeździć środkiem drogi jednośladowe [...]
@ Do ss
dnia 18.07.2019, 15:39
Ocena
komentarza:
-5
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ hahaha
dnia 19.07.2019, 06:50
Ocena
komentarza:
-38
dokladnie tak. wycinac i nie zwracac uwagi na grupke pseudo ekologow.
@ dragoness
dnia 19.07.2019, 12:04
Ocena
komentarza:
13
Dokładnie tak. Protestować i nie zwracać uwagi na grupę promagistrackich oszołomow.
@ bazalt
dnia 18.07.2019, 15:24
Ocena
komentarza:
94
Na Czackiego też miały być nasadzenia. Będą - chyba jak piekło zamarznie.
I niech jasielskie władze nie plotą bzdur - jedno rachityczne drzewko (które wątpliwe żeby zdołało pokonać betonozę i dożyć chociaż 50 lat) ma zastąpić dorosłe ZDROWE drzewo?
@ kursant
dnia 19.07.2019, 02:30
Ocena
komentarza:
24
Sprzątać liści się im nie chcę, nawet cudzymi rękami bandyci
Bo nie do waszej kieszeni zapłata leci za sprzątanie jesienią.
a końcem roku zaciesz
premie za zasługi dla miasta... z czegoś musza być.
chłopak nie jeden który by sprzątał ucieknie za granice.
świnie najedzą się jeden raz. bo nie dożyją powrotu tych ludzi.

Betonowe lasy rosną popatrz przez okno
ptaszka już nie zobaczysz z pewnością
gdy ostatnie gołębię z rynku wchłoną kebaby
w internecie tylko ptaszki będą ptaszki latały...
@ podrabianiec
dnia 18.07.2019, 15:44
Ocena
komentarza:
-71
Jak komuś brakuje zieleni to niech się na wieś przeprowadzi !
@ abc
dnia 18.07.2019, 23:47
Ocena
komentarza:
32
[...]u, w Urzędzie Miasta w Jaśle pracuje 80% ludzi ze wsi. Oni właśnie na szkodę jaślan decydują o wycince drzew w mieście między innymi. Taki łor wróci z miasta do wsi po "pracy" i ma przyrodę. Jest wokół roślinności i ma wszystko gdzieś. A po co mu drzewostan w mieście, jak on (ten łor) ma to w domu i jeszcze na wycince drzewa w mieście może nieźle zarobić.
@ abc
dnia 19.07.2019, 00:45
Ocena
komentarza:
43
Co zrobili z rynkiem?
Rondo Hitlera? O.K. Tam była ładna wierzba. Ona mogła "przeszkadzać" w budowie ruchu okrężnego. Ale ta druga koło niej bliżej Supersamu? Komu przeszkadzała? Mało tego. Wierzba koło szkoły zawodowej nr 1 na Staszica. Piękne drzewo koło czwórki na Wincentego Pola. Zobaczysz jak w miejscu wyciętych topoli na Czackiego będzie niebawem parking z namalowanymi pasami. Jak tak dalej pójdzie to zacznę się martwić o nasz jasielski park miejski.
@ ekoludek
dnia 19.07.2019, 13:09
Ocena
komentarza:
26
do abc nr 1 - trafione w punkt z tym komentarzem, to samo pomyślałem. Robią z tego miasta betonową dżunglę. Drogi rowerowe jak najbardziej, ale co ma na celu połączenie mosiru z mdk i to przez środek miasta w spalinach - jeśli rekreację to marnie to wygląda. Tu potrzeba nietypowych rozwiązań jak np. parkingi na obrzeżach i dobrze zarządzany transport miejski oparty na bezemisyjnych mks-ach. A za tymi drzewami jeszcze zatęsknimy bo problem smogu nadal nie rozwiązany a podobno program "czyste powietrze" tak szumnie reklamowany to lipa.
@ Piechotą do drzew
dnia 19.07.2019, 23:28
Ocena
komentarza:
13
Podrabiańcu,przyjdzie czas,że będziesz się czołgał do ocalałego drzewa.Porombańce,niedoceniającymi roli drzew w mieście,zrozumieją,lecz za późno.Zapłakać nad wyglądem obecnego Jasła.Ludzie,opamiętajcie się.
@ Bobo
dnia 22.07.2019, 22:24
Ocena
komentarza:
3
Jak komus nie pasuje zielen i przyroda to wyjazd na pustybie
@ Aigrene
dnia 23.07.2019, 11:59
Ocena
komentarza:
4
Dokładnie.Ja jeszcze dodam pytanie, jak można budować ścieżkę rowerową w środku osiedla, pomiędzy blokami, gdzie wokół biega mnóstwo dzieci.Do tego żeby dojść z klatki do prakingu będę musiała wejść wprost na ścieżkę.A wwiadomo, rowerzyści w większości zachowują się jak święte krowy na tych ścieżkach.Kto i po co wymyśla takie absurdalne trasy. Ścieżki buduje się wzdłuż ulicy a nie podrodku blokowisk.
@ greg
dnia 18.07.2019, 15:58
Ocena
komentarza:
48
Chcą zabetonować już całą Polskę za chwilkę to nie będzie gdzie wyjść na spacer i posiedzieć na ławce pod drzewem czy to w parku czy na rynku tak jak to zrobiono za kadencji byłej pani burmistrz w Kołaczycach jeden beton i zero cienia i jeszcze taką piękną fontannę zniszczyć. Co dopiero mówić co to będzie z oddychaniem za parę lat tylko niestety władze nie rozumieją co to jest klimat bo nie poznali definicji klimatu na poziomie gimnazjalnej geografii, już nie będzie gimnazjalnej bo mamy deforme edukacji. Rząd też pokazał jak się wycina drzewa w Puszczy Białowieskiej puszcza zniszczona drzewa wywiezione, kasa wzięta tylko ciekawe kto wziął.
@ ...
dnia 18.07.2019, 20:17
Ocena
komentarza:
-31
Drzewa... Po co mi drzewo, stary "bartek". Ja żyje tu i teraz mam 500+ mam 300+ mam, wiek emerytalny. Niech się potem martwią moje dzieci i wnuki... Ja glosuje na PIS...
@ Tez
dnia 18.07.2019, 20:22
Ocena
komentarza:
0
Dodać należy że jeszcze piję harnasia i griluje kiełbasę z biedry za 6.99 za kilo. Jest mi super
@ greg
dnia 18.07.2019, 23:32
Ocena
komentarza:
31
do... Takie są sytuacje - Przyszła pani po kościele do sklepu z dzieckiem i kupuje dwa czteropaki piwa, papierosy dziecko pyta mamę mogę wafelka sobie kupić nie bo za drogie mówi mama. Pani z kasy mówi do dziewczynki ale masz ładna sukienkę, a klientka mówi no ładna na szmateksie kupiłam dobrze, że tyle tych szmateksów pootwierali bo nie byłoby w co dziecka ubrać takie wszystko drogie w sklepach. Także na piwo jest na papierosy jest ale wafelka dziecka nie kupi, a ubiera w szmateksie- takie jest to twoje 500+. Nic nie warty system tylko ludzie są nim zaślepieni bo dostaną na miesiąc kasę i myślą, że im się żyje lepiej, a nie widzą że ten chory system wprowadził straszne podwyżki NIC NE MA ZA DARMO. To niech sobie przeliczą ile dane rzeczy, produkty kosztowały jeszcze niedawno, a ile teraz i niech sobie przemnożą ile razy to kupują w miesiącu i zobaczymy czy jest na plusie
@ Aigrene
dnia 23.07.2019, 12:01
Ocena
komentarza:
1
Widać na tym forum z rozpoznaniem sarkzmu ciężko. No i co się dziwić,że tak to wszystko wygląda.
@ Blue
dnia 18.07.2019, 16:06
Ocena
komentarza:
50
Ratujmy drzewa !!!
@ ABSOLUT
dnia 18.07.2019, 16:55
Ocena
komentarza:
20
Jakby ten Pabian myslał to by sadził drzewa i został KROLEM :
"zastał Jasło zabetonowane, a zostawił ZIELONE!"
@ ksiądz Mateusz
dnia 18.07.2019, 16:10
Ocena
komentarza:
25
Ścieżki rowerowe w Jaśle, na co to komu, dla kilku dziadków rowerzystów.
@ Dziadek Rowerzysta.
dnia 18.07.2019, 18:56
Ocena
komentarza:
3
Ja nikogo się nie boję choćby niedźwiedź to dostoję. Objeżdżę wszystkie nowe ścieżki rowerowa po kilkaset jakem chwat nad chwaty stary rowerzysta dziadziu kudłaty.
@ Dziadek rowerzysta nr 2.
dnia 20.07.2019, 10:11
Ocena
komentarza:
-3
Pędzę, pędzę mym potworem szos zwanym Wigry 3, nowe trasy rowerowe są potrzebne mi. Panie Burmistrzu powycinaj Pan to spruchniałe badziewie wtedy my zmotoryzowani emeryci będziemy kochać Ciebie.
@ Ringo
dnia 18.07.2019, 16:20
Ocena
komentarza:
66
A ile nowych drzew miasto posadziło na ulicy czackiego w miejsce zaciętych topoli?
@ Antares
dnia 18.07.2019, 16:39
Ocena
komentarza:
60
Jestem zbulwerdowana wycinką drzew na ulicy Czackiego.Komu one przeszkadzały.
@ dragoness
dnia 18.07.2019, 21:09
Ocena
komentarza:
38
Dostawcy kostki.
@ ABSOLUT
dnia 18.07.2019, 21:39
Ocena
komentarza:
22
i tym co grzeją drewnwm
@ Leśniak
dnia 18.07.2019, 17:32
Ocena
komentarza:
28
Jasło do straszny zacofany zaścianek
@ to ja
dnia 18.07.2019, 17:39
Ocena
komentarza:
43
Rynek - cały w kostce. Trudno przejść latem, bo słońce "daje po oczach", w zimie - ślizgawka. Piękne duże drzewa skona jasło nie jest takie duże, żeby całe zbudować parkingami, odleglośći do przejścia są ły, bo nie mogły rosnąć w otoczeniu betonu. Nowo posadzone kiepsko rosną. Ulica Czackiego - zabetonowana natychmiast po wycięciu topoli,żeby przypadkiem komuś nie przyszła ochota na posadzenie nowych drzew (szkoda, że inne działania prowadzone są ślamazarnie).
Mam wrażenie, że władze mieszkają w domach prywatnych i po pracy spędzają czas w otoczeniu własnej zieleni. A może by tak pomyśleć o mieszkańcach bloków i starszych ludziach, którym ciężko przejść przez miasto pozbawione cienia.
Ale właściwie nie ma się co dziwić - władze miejskie prezentują poglądy partii rządzącej - wyciąć i sprzedać, co się da (albo zasilić swoje kominki).
@ ABSOLUT
dnia 18.07.2019, 20:31
Ocena
komentarza:
24
wybrancy jaslakow mieszkaja poza jaslem,
oni chca parkingow - zielen maja u siebie!
a jaslo w ...
@ Adam
dnia 18.07.2019, 17:54
Ocena
komentarza:
32
Po jaką cholerę robić w Jaśle ścieżki rowerowe? Ruch samochodowy jest tak powolny, nie ma ani jednej trzypasmowej dwujezdniowej drogi w mieście, każdy kto chce może może spokojnie i bezpiecznie jeździć rowerem po jezdni. Poza tym w godzinach szczytu samochody stoją w korkach, bo samochodów w mieście jest ZA DUŻO, więc należy ludzi ZNIECHĘCAĆ do wyjeżdżania samochodem do miasta zmniejszając choćby liczbę parkingów, a nie na odwrót. Miasto nie jest z gumy i więcej się nie zmieści. W końcu Jasło jest tak małe, że wszędzie można dojść piechotą.
@ .
dnia 18.07.2019, 19:05
Ocena
komentarza:
33
jak piechotą jak to wszystko utyte z brzuchami jak beczki i tkanka tłuszczowa wylewajacą się na wszystkie strony, nogi bolą, nie dojdzie 200 metrów bo sie męczy, zero ruchu , o czym my w ogóle tu mówimy i marzymy.
@ ksiądz Mateusz
dnia 19.07.2019, 11:50
Ocena
komentarza:
22
Jaką piechotą? Przecież nawet dzieci trzeba podwozić do szkoły w strefy kisss and ride bo biedactwa same nie są w stanie przejść kilkuset metrów, to czego tu wymagać od dorosłych.
@ Uj
dnia 18.07.2019, 18:04
Ocena
komentarza:
33
Burmistrz potrzebuje na zimę do kominka...
@ Leśniak
dnia 18.07.2019, 18:26
Ocena
komentarza:
33
To jedyna konkretną inwestycja w Jaśle. Zamiast dróg i ułatwień
typu deptak nad Jesiolka mamy wycinkę drzew. Jakie miasto takie
inwestycje.
@ Do wszystkich pseudoekologów.
dnia 18.07.2019, 18:40
Ocena
komentarza:
-36
Coraz starsze drzewa stwarzają zagrożenie ponieważ pruchnieją (starzeją się jak ludzie) - trzeba uważać aby gałąź na głowę nie spadła. A przecież nowe nasadzenia będą.
@ Antares
dnia 19.07.2019, 12:53
Ocena
komentarza:
21
Gdzie te nowe nasadzenia będą jak wszystko już zabetonowane
@ nie siedz w domu Antares
dnia 20.07.2019, 02:40
Ocena
komentarza:
1
Rusz sie z przed ekranu w koncu Antares I pospaceruj po Jasle to zobaczysz.
@ Tylko normalność
dnia 18.07.2019, 19:10
Ocena
komentarza:
-20
Budować fabryki , dać młodym ludziom z Jasła pracę, mają rodziny i z koniecz-
nośći wyjeżdżają "za chlebem" . W konsekwencji , Jasło pustoszeje. Proszę, wyci-
najcie drzewa rosnące przy ul. Asnyka.
@ Jaslanka@
dnia 18.07.2019, 22:10
Ocena
komentarza:
13
Fabryki byly ,pytanie tylko komu przeszkadzaly??Komu tak bardzo zalezy aby Jaslo opustoszalo z Polakow.Nie tylko my kochamy to miasto ,sa tacy co chetnie przejma je w swoje posidanie.
@ Bogdan
dnia 19.07.2019, 10:34
Ocena
komentarza:
11
A jakie są drzewa przy ul.Asnyka? Asnyka to betonowo asfaltowa ulica z kamienicami z których odpadają kawałki elewacji lub balkonów. Piękny widok to balkony zabezpieczone jakimiś materiałami aby kawałki nie spadały bezpośrednio na przechodniów.
@ do jaślanki
dnia 19.07.2019, 14:03
Ocena
komentarza:
8
Sto procent racji. Coraz częściej przyjeżdżają do Jasła wycieczki z turystami w fikuśnych pejsatych fryzurach i szukają w muzeum śladów swoich mitycznych majątków bezspadkowych.
@ Do Jaślanka
dnia 19.07.2019, 23:38
Ocena
komentarza:
5
Nowi przyjdą i nasadzą dorodne,wielkie drzewa.A kto pomyślał tak:wytną drzewa,a po nich nas.
@ Oh
dnia 18.07.2019, 19:14
Ocena
komentarza:
-5
Zaproponować mieszkańcom 500 złotych za drzewo i sami wytną i już nie będą protestować. Przecież teraz w Polsce pisowej wszystko się załatwia za 500 zeta. I nie trzeba będzie dalej tłumaczyć że to drzewo sama skorupa uschnięta.
@ Cycaty Ben
dnia 18.07.2019, 19:40
Ocena
komentarza:
27
Nie no za dużo tej kostki brukowej. W dużych polskich aglomeracjach nie
Da się wytrzymać podczas upałów. Drzewa są potrzebne, dużo drzew. I ładne
@ Drzewo
dnia 18.07.2019, 20:30
Ocena
komentarza:
21
W sanoku potrafią zrobić ścieżkę rowerową i dodatkowo w tym samym rejonie zasadzić 3 tys drzew a u nas tylko wycinka. Co zrobić taką władza. Czymś musi palić w zimie
@ ixi
dnia 18.07.2019, 23:04
Ocena
komentarza:
-22
Przecież będą sądzić nowe drzewa. Czytaj.
@ dragoness
dnia 19.07.2019, 12:03
Ocena
komentarza:
19
Nie zauważyłam żadnych nasadzeń od kilku lat.
@ jas
dnia 18.07.2019, 20:43
Ocena
komentarza:
30
Nowo nasadzone drzewo to nie to samo co kilkudziesięcioletnie. Popis betonowania jasło dało w rynku. Drzewa uschły a nowe nasadzenia dorosna po 30 latach i tez uschną.
Może pomysł z betonowaniem jest metodą włodarzy aby trudniej było zaorać miasto a i wtedy też niedzwiedzie sie tu nie sprowadzą. Czyli to jest nasz patent na "rozwój"
@ dragoness
dnia 18.07.2019, 21:08
Ocena
komentarza:
32
Nasadzenia? Sorry, ale to [...] prawda. Po pięknych wierzbach na Staszica został [...] przez psy trawnik, a nowych nasadzeń nie będzie, bo "Nasadzenie nowych jest utrudnione ze względu na podziemną infrastrukturę (instalacje przesyłowe)." To cytat z wiadomości. Dziwne, że korzenie kilkudziesięcioletnich wierzb nie przeszkadzały. Jednym słowem kit dla idiotów.
@ keller
dnia 18.07.2019, 21:29
Ocena
komentarza:
-16
zawsze powtarzam,chcesz zieleni i krzaczorów mieszkancu blokowiska ? rusz 4 litry na Gądki,krzaczorów i trawska nie koszonego od LICHA. rusz 4 litery z m4-ry !!!
@ Barteczek
dnia 18.07.2019, 21:49
Ocena
komentarza:
18
A mowilem zeby mądrze głosować a nie teraz na forum żale wylewać
@ Jaslanka@
dnia 18.07.2019, 22:11
Ocena
komentarza:
4
Ty myslisz ,ze popaprancy PO byli by lepsi.Czy nie widzisz ,ze kazda wladza w Polsce jest przeciw Polakom??
@ Bogdan
dnia 19.07.2019, 10:36
Ocena
komentarza:
11
I po co w to mieszać politykę skoro wystarczy zdrowy rozsądek.
@ ja
dnia 18.07.2019, 21:53
Ocena
komentarza:
30
Jaslo w czasach mojego dziecinstwa a bylo to okolo 20 lat temu, bylo bsrdzo zielonym miastem. Drzewa byly wszedzie, wzdloz kazdego chodnika. Od pewnego czasu wycina sie drzewa a niwych nasadsen nie widac. W miejsca eycietych drzew przy ulicach powinno sie sadzic nowe, podobnie na plscach i skwerach. Na rynku miejsca po wycietych chotych drzewach zostaly zalozone kostka zamiast nasadzic w to miejsce mlode drzewa. Na Ogrodku Jordanowskim wiatr wylamal kilka drzew lub zostaly wyciete, nie nasadzono nowych w to miejsca, a kiedys to bylo bardzo zielone miejsce. Nalezy sadzic jak najwiecej drzew. Argumenty za tym podano we wczesniejszych komentarzach.
@ Jaslanka@
dnia 18.07.2019, 22:01
Ocena
komentarza:
29
Wreszcie ktos madry sie odezwal,popieram Veto.Jak mozna byc tak glupim I wycinac drzewa,niszczyc zielen??Wszedzie na swiecie dbaja o kazde drzewo I skwerek w miescie a geniusze z Jasla chca wszystko betonowac.Sciezke rowerowa robi sie na obrzezach miasta I nie wycina przy tym drzew.Pani Kurowska w Chicago tak sie puszyla na polskim radiu jakie to polskie kobiety sa madre I inteligentne I jak sobie radza w biznesach.Ciekawe co miala na mysli???Czy ten biznes co za jej kadencji wyciol drzewa w Jale I wybetonowall miasto???Podroze ksztalca ,Wiec czego nauczyla sie p.Kurowska w Chicago ,czy nie widziala jakie to miasto jest zielone I na kazdym skwerku ludzie moda usiasc na trawie I ciszyc sie przyroda.Nam zafundowala beton na ktorym ktos dobrze zarobil.Teraz tez ktos potrzebuje zbic kase.NIE POZWALAJCIE WYCINAC DRZEW W JASLE !!!To drzewa naleza do wszystkich mieszkancow Jasla a nie do urzednikow ,urzednik wybrany przez jaslan ma im sluzyc a nie podemowac decyzje wbrew spoleczenswu.
@ Jaslanka@
dnia 18.07.2019, 22:02
Ocena
komentarza:
19
Tak swoja drogo ,co sie stalo zycietymi drzewami???
@ Jaslanka@
dnia 18.07.2019, 22:12
Ocena
komentarza:
8
Mialo byc co sie stalo z wycietymi drzewami???
@ Magdalena
dnia 18.07.2019, 22:15
Ocena
komentarza:
14
Najlepiej wszystkie drzewa powycinajcie żeby już cienia nie było.
@ smog
dnia 18.07.2019, 22:58
Ocena
komentarza:
11
Niemcy w wojnę pierwsze dzewa sadzili w JAŚLE
@ ixi
dnia 18.07.2019, 23:00
Ocena
komentarza:
-15
Ja mówię głośno TAK wycince starych drzew, mówię TAK sciezkom rowerowym,, mówię również TAK sadzeniu nowych drzew i krzewów w mieście. Donice to bardzo zły pomysł. Ludzie uspokujcie się trochę i nie popadajcie w skrajności..
@ Bartosz Igielski
dnia 19.07.2019, 08:20
Ocena
komentarza:
24
Jedno stare duże drzewo produkuje tyle tlenu i pochłania tyle zanieczyszczeń co ponad tysiąc młodych dziesięcioletnich drzew.
Czy za trzynaście wyciętych drzew na Jagiełły i Słowackiego Ratusz posadzi trzynaście tysięcy drzew? Nawet jeśli tak, to trzeba będzie poczekać co najmniej 10 lat na zrównoważenie efektu wycinki.
@ Antares
dnia 19.07.2019, 12:58
Ocena
komentarza:
15
No dobrze ale ja się pytam gdzie są te nowe nasadzenia?
@ Jakiś Pan
dnia 18.07.2019, 23:08
Ocena
komentarza:
-10
A ja mówię "TAK" na wszystko. Co to znaczy że NIE??
@ Ronin
dnia 18.07.2019, 23:08
Ocena
komentarza:
-9
Włączcie myślenie. Nie buduje się 100 miejsc na jednej powierzchni a skupia się na dwóch miejscach np. 12 samochodów. Koszty są duże ale przez okres żywot ości pozwala na zysk. Wiadomo to inwestycja długoterminowa. Parkingi buduje się poto aby udrożnic drogi. Np. Floriańska od Jana Pawła do skrzyżowania za przedszkole bankowym, cała Jana Pawła czy ul Kadyiego ponieważ one są teraz alteriami ruchliwy i to samo tyczy Mickiewicza od świateł do ul. Kołłątaja i Asnyka z Mickiewicza... Tam jest skrzyżowanie w obszarze 10 m jest zakaz zatrzymywania i postoju zgodnie z kodeksem.
@ blokowisko
dnia 18.07.2019, 23:14
Ocena
komentarza:
-21
Po co wam miastowi drzewa ? Miasto to ma być miasto czyli taka betonowa wieś.
@ em
dnia 19.07.2019, 04:06
Ocena
komentarza:
37
Spruchniała jest Rada Miasta i Burmistrz.Nadają się do wycinki
@ Aab
dnia 19.07.2019, 10:15
Ocena
komentarza:
8
Polać mu ✊✊✊
@ Jerzy
dnia 19.07.2019, 06:38
Ocena
komentarza:
27
Zdecydowane NIE! Dosyć niszczenia przyrody w Jaśle!Łapy precz od drzew!Komu na tym tak bardzo zależy?Burmistrz chyba już jest ubezwłalnościowy?Ludzie,ratujcie Jasło przed wandalami!!!
@ KKK
dnia 19.07.2019, 07:35
Ocena
komentarza:
26
Już wycięli 6 drzew na Górce Klasztornej- fakt niektóre były chore i groziły powaleniem. Następne będą kasztanowce z ulicy Wileńskiej/Klasztornej - ostatnia okazja przespacerować się w koronie ich drzew - niesamowity cień w upalne dni - jakieś 10 stopni mniej jak w pełnym słońcu.
@ Obiłankenobi
dnia 19.07.2019, 08:02
Ocena
komentarza:
20
Ja nie wiem co przez ostatnie 15 lat odbija im z wycinką drzew, wszystkie rynki w miastach i miasteczkach ogołocili, zalali betonem, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Jasło i nie tylko... Teraz wycinają wszędzie, na Bednarskiej też chcą zlikwidować ostatni zieleni i powiększyć parking mimo że nie ma takiej potrzeby. Niech wszystko najlepiej wytną... masakra.
Ktoś już tam pisał ale ja skopiuje link do petycji:
https://www.petycjeonline.com/stop_wycince_drzew_na_ul_jagiey_w_jale?fbclid=IwAR0HbdZrwC-3zRoyZqIYZL9smSmHdeWBNcbaKtD4HOCH7tjwR66Rriu5yyQ
@ DŻEWO
dnia 19.07.2019, 09:31
Ocena
komentarza:
-5
drzewa drzewa drzewa wytnie je kto poczeba
@ Bogdan
dnia 19.07.2019, 10:39
Ocena
komentarza:
6
A co to jest poczeba?
@ Oddział Choroszcz
dnia 19.07.2019, 09:31
Ocena
komentarza:
13
Ciekawe któremu z naszej władzy brakuje drewna do kominka.
@ wkkw
dnia 19.07.2019, 09:53
Ocena
komentarza:
-17
W Jaśle bardzo głośna jest lewacka ekologia - ekoterroryzm. Korniki, wiewiórka, Rozpuda już nieaktualne?.
@ Ss
dnia 19.07.2019, 09:57
Ocena
komentarza:
20
Wara od drzew bezmózgi . Burmistrza i ta całą zgraję przywiązać do tych nowo posadzonych drzewek gdzie cienia nie ma i ciekawe ile w takim upale wytrzymają!
@ Szwung
dnia 19.07.2019, 11:38
Ocena
komentarza:
9
betowona dżungla wooonnn!!!
@ Tryt
dnia 19.07.2019, 12:50
Ocena
komentarza:
0
Ech, ludziska. Wszyscy niby rację macie. Ale jak tak dalej pójdzie to za jakiś czas na miejscu Jasła będzie Jasielska Puszcza Narodowa. Młodzi uciekną. Starzy jak ja umrą a po ruinach miasta będą gonić dziki. W kanałach lisy i borsuki. No chyba że nasi włodarze zmądrzeją w co niezbyt wierzę, lub wyborcy pójdą po rozum do głowy i pogonią w wyborach tych co PiSzczą i zadymiają.
@ :/
dnia 19.07.2019, 12:50
Ocena
komentarza:
9
A może by tak wyciąć kilku "rowerzystów - terrorystów"...
@ yozef
dnia 19.07.2019, 15:14
Ocena
komentarza:
-6
stare drzewaa zagrazajace trzeba usunac ,,jako emeryt chodze po jasle okolo 5 km dziennie ,,,i naliczylem takich drzew okolo 50 ,,kiedys w parku w 1990 roku byla wichutra i zrobila porzadek z starymi drzewami ...pamietacie sierpien 1990 r ,zagrazaja trzeba ich usunac ,,,jako pierwszy jesion na cmentarzu naa przeciwko pana antasa syna ,,przeciez rozwali cenne zabytkowe nagrobki , drugi dab ana ulicy szopena ,,,w jeden trafil juz pioryn ,,zniszczy auta na parkingu ,,, kolo liceum tam gdzie ptaki wrony maja gniazda ,,,przezrzedzic itd itd ale kogo to intesuje dpopiero jak sie cos stanie wtedy winnych nie ma ,,,
@ rekin
dnia 19.07.2019, 20:37
Ocena
komentarza:
12
jestem przeciw wycinaniu drzew!!! niedługo powstanie betonowe miasto..Ludzie popierajacy wycinke ogarnijcie sie ! nie patrzcie tylko w czubek wlasnego nosa ! nie bedzie drzew to nie bedzie ptakow, zrozumcie, ze jak zginie przyroda zginiemy i my..otworzcie troche szerzej oczy , a nie tylko wlasna wygoda a rezsta niewazne!!!
@ Aqq
dnia 19.07.2019, 23:06
Ocena
komentarza:
7
Spokojnie można zrobić tam przystanek rowerowy w cieniu drzew i droga może przebiegać między nimi. Natężenie ruchu rowerowego jest tak duże, że od razu trzeba wyciąć drzewa. Pabian to nie Szwecja - Holandia
@ do wszystkich
dnia 20.07.2019, 05:49
Ocena
komentarza:
-12
Tryb ma rację co do drzew w (mieście ) ,już lisy biegają po ulicach.Ogólnie to drzewa rosną w Jaśle tak samopas nikt nd Tym nie panuje przydał by sie taki co tylko jako jeden wstęgę otwarcia przecina.
@ Kierowca 8I0
dnia 20.07.2019, 07:38
Ocena
komentarza:
-5
Drzewo musi być w wieku rębnym ścięte.
Drzewo w wieku przeszło rębnym próchnieje, uschnięte kruche gałęzie łamią się,
zagrażają zdrowiu i życiu ludzi.
Na to miejsce sadzi się w mieście ciekawe odmiany drzew parkowych.
I tak jest wszędzie.
@ dragoness
dnia 20.07.2019, 10:44
Ocena
komentarza:
4
No i gdzie te "ciekawe" odmiany?
@ ja
dnia 20.07.2019, 10:43
Ocena
komentarza:
8
tak nasadzą trujących tui lub tych ozdobnych wymoczków i nazywają nasadzeniami.
@ Ludzie puknijcie się.
dnia 20.07.2019, 10:56
Ocena
komentarza:
-12
Tak się zachowujecie jakby było wycinane ze sto hektarów lasu a to tylko kilka habazi. A tyle drzew w mieście i naokoło miasta - nie bójcie się tlenu wam nie zabraknie, nie podusicie się. Brzydzę się wykorzystywaniem ojczystej przyrody do walki politycznej - O H Y DA - W S T Y D I H A Ń B A - trzeba iść po rozum do głowy - ...
@ Ludzie puknijcie się.
dnia 20.07.2019, 11:03
Ocena
komentarza:
-12
panie burmistrzu, wycinaj pan te zbędne habazie i nie patrz się na zawistny rozkrzyczany p l e b s. powodzenia w rewitalizacji jasła.

precz z wykorzystywaniem ojczystej przyrody do walki politycznej. zawiść co po niektórym odejmuje rozum.
@ Ludzie puknijcie się.
dnia 20.07.2019, 12:25
Ocena
komentarza:
-13
Proponuję wszystkim "obrońcom przyrody" wypowiadających się w tym artykule udać się do Brazylii gdzie wylesianie lasów deszczowych osiągnęło najwyższy poziom od dekady. Tam na pewno waszą energię spożytkujecie w odpowiedni sposób. W Polce przyroda ma się świetnie.
@ Pacjentka
dnia 20.07.2019, 16:58
Ocena
komentarza:
4
a może warto sobie przypomniec co to kultura? Bo to fajna rzecz...
@ hahahehehahahehe
dnia 20.07.2019, 17:08
Ocena
komentarza:
13
jestem bardzo aktywnym rowerzystą i jestem przeciw wycince! Dlaczego w innych miastach wydzielają pas jezdni a u nas wycinają drzewa? Bardzo często bywa tak, że ulice w tym mieście są wręcz puste... również jeżdżąc codziennie nie mam problemów z przejazdem z punktu A do B... Czy jasło musi przypominać warszawę czyli betonowy moloch? Ilu mamy tych rowerzystów aby niszczyć przyrodę rosnącą wiele lat? Komu zostaną sprzedane te drzewa albo który z kolegów burmistrza je dostanie za darmo? Nie ma potrzeby w jaśle budować ścieżek rowerowych bo przykładowo koło 1liceum wystarczy wydzielić pas z chodnika, który jest tam szeroki!
@ hihihi
dnia 20.07.2019, 18:00
Ocena
komentarza:
-3
Przyroda w formie drzew się starzeje i w końcu znika hehehehehe.
@ Hejka
dnia 20.07.2019, 17:18
Ocena
komentarza:
-11
Ścieżki rowerowe, trasy biegowe, kluby fitness, trenerzy i propagatorzy zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia , tego potrzeba społeczeństwu!!! Wielu z tych co tu komentują że drzewa daja tlen i cień nie łapie powietrza, albo ma krótki oddech z obtłuszczenia organizmu spowodowanego brakiem ruchu i obżarstwem. Wokół Jasła akurat jest tyle leśnych terenów że wystarczy rowerkiem podjechać i spacerować. Podejrzewam ze niektórzy mieszkańcy Jasła w parku na ławce nie siedzieli nigdy. Wycinac drzewa i nie słuchac garstki maruderów!!! Jestem za!!!
@ wróż
dnia 20.07.2019, 17:34
Ocena
komentarza:
3
Pan/Pani Hejka jest Jaślaninem z centrum ? Czy jego/jej przodkowie sadzili tu drzewa, czy może przyjezdża tu na zakupy czy tam do UG/Kruz i ma tylko problem gdzie ma postawić swoje Ferrari , a potem wraca do siebie... ( ? )
@ Katarynka
dnia 20.07.2019, 21:16
Ocena
komentarza:
8
Słuchaj Hejka czy jak ci tam. Nie pitol głupot że można sobie pojechać za miasto czy posiedzieć w parku na ławce, bo są ludzie, co może Cię zdziwi, którzy w centrum miasta mieszkają i pracują. Albo już tylko mieszkają, bo są na emeryturze, i takich osób jest w. Jaśle mnóstwo, a będzie coraz więcej, bo miasto się starzeje. I te osoby mają prawo mieć za oknem zieleń, po drodze do pracy ZIELEŃ, i chodząc po ulicach mają prawo nie dusić się z powodu spalin.
@ Oki
dnia 20.07.2019, 23:28
Ocena
komentarza:
10
Jakim prawem burmistrz wydał zgodę na wycinkę. DRZEWA w mieście są dobrem ogólnym więc należy w tym temacie poprzez referendum spytać mieszkańców a nie samemu podejmować decyzję i zwalać na rowerzystów że to oni chcieli. JEŚLI chce pan burmistrz budować ścieżki rowerowe to w miejscach gdzie jest mało spalin - czyli wzdłuż wałów. Tam jest sporo miejsca i ścieżka będzie miała kilka kilometrów. Zadowoleni byliby zapewne rowerzyści, rolkarze i niejednokrotnie biegacze i spacerowicze. Ale taka dedukcja wymaga myślenia a niestety poprzez już zabetonowaną ulicę czackiego słońce komuś z urzędu ograniczyło poprawne rozumowanie. I pytanie a co na to radni???
@ dfgh
dnia 21.07.2019, 11:58
Ocena
komentarza:
6
A o co chodzi z planowaną likwidacją przystanku autobusowego na Czackiego, z którego dziennie korzystają setki albo tysiące ludzi ?
Przecież tam trzeba tylko powiększyć zatoczkę i dołożyć ławek dla ludzi, a nie likwidować. Dzięki tym ludziom miasto żyje. Rewitalizacja to "przywracanie życia", ale ono już tam jest. Takie zmiany nie są potrzebne. Bez tych ścieżek rowerowych tez przeżyjemy.
@ xxx
dnia 21.07.2019, 15:12
Ocena
komentarza:
3
Jaślanie mówią "NIE" na wszystko. Dlatego nic w nim nie powstaje.
@ Obywatel
dnia 21.07.2019, 22:27
Ocena
komentarza:
13
Wyciąć te wszystkie drzewa w środku miasta i święty spokój.
@ Wyciąćdrzewa
dnia 21.07.2019, 22:28
Ocena
komentarza:
10
wyciąć drzewa
@ Mieszkaniec
dnia 21.07.2019, 23:46
Ocena
komentarza:
-4
I dobrze niech miasto wycina stare pruchnioki i niech przyzedzi swierki na
krasinskiego 85
@ Ahaaaa
dnia 22.07.2019, 09:06
Ocena
komentarza:
-3
Drzewa stare się wycina. Wszystko ma swoją żywotność. Jak wam kiedyś spadnie na głowę nie dzwońcie po pomoc "ekolodzy "
@ odyr
dnia 22.07.2019, 09:44
Ocena
komentarza:
-3
ktos chce mieszkac w lesie ...to do lasu..proste
@ Bobo
dnia 23.07.2019, 10:04
Ocena
komentarza:
0
Proponuje zamieszkac na pustyni tsm nie bedzie drzew ani zwierzat tylko piach
@ Bu
dnia 23.07.2019, 15:48
Ocena
komentarza:
4
Powariowali. Wszędzie wycinka zachwile nie będzie żadnego cienia. Na czackiego i kolo szkół też wytną no bez przesady. Tak nowe nasadzenia no ale zacznijmy od tego ze jak jest taka susza to drzewa nie będą chciały rosnąć. A za nim staną się takie duzr to minie wiele lat. Jakoś wcześniej nikomu nie wsadziły tylko dotecje unijne na jakieś inwestycje pewnie dostali to powycinają.
@ em
dnia 24.07.2019, 08:46
Ocena
komentarza:
2
Urzędnicy mówią o nowych nasadzeniach.Ile lat trzeba żeby drzewka urosły.Lata są coraz gorętsze,a w mieście duchota, cienia coraz mniej,jak oszpecona została ul Czackiego.Niby drzewa tam były chore.Jakoś nie zostały zasadzone nowe drzewka,powstał parking.
Jedyne co wychodzi naszej władzy to wycinka na potęgę.
@ Gw332
dnia 25.07.2019, 08:48
Ocena
komentarza:
2
Od urodzenia mieszkam w jaśle i kocham to miasto. Boli mnie, że
przy tej wycince miasto wygląda paskudnie. Odsłania wszystkie
brzydkie budynki i powstają placki. Robi się pusto. Lipy naprzeciw
Agromarketu są prześliczne a z kasztanowców obok od zawsze
za dziecka zbierało się kasztany. Jeżeli powstanie ta ścieżka rowerowa
zaczną po niej łazić ludzie z kijkami jak to na torze dla rolek na mosirze
i znowu będą kłótnie. Niech powstają ścieżki, ale nie kosztem drzew.
Droga przy kościele Stanisława jest okropna po wycince.
@ Marcin
dnia 25.07.2019, 11:46
Ocena
komentarza:
1
Burmiszcz* i wszystko jasne!!!

*burmiszcz jest celowe!!!
@ em
dnia 01.10.2019, 09:53
Ocena
komentarza:
1
Jasło miasto ani dla starych ani dla młodych.Dla młodych pracy nie ma szkoły też lepsze w Krośnie.Starzy w lecie będą się kisić w domu bo nie da się wyjść gdyż cienia coraz mniej.Smog coraz większy.Robi się coraz bardziej brzydko, zbyt czysto też nie jest.
@ em
dnia 03.10.2019, 07:12
Ocena
komentarza:
0
Co na to radni i przew. Rady Miasta pan Rak jak sądzę byli za
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Realne szanse na kolejne połączenia kolejowe z Jasła do Małopolski

   

  Starania o uruchomienie nowych połączeń kolejowych z Jasła w kierunku zachodnim mogą zmaterializować się już wiosną 2020 r. Głosy, domagające się uwzględnienia w rozkładach jazdy pociągów do Krynicy, czy też Stróż zdają się wreszcie przynosić wymierne efekty.

 • Więcej miejsc parkingowych w Jaśle!

 • W Pielgrzymce oddano do użytku nowe mosty

   

  Na drodze wojewódzkiej 993 w Pielgrzymce oddano do użytku dwa mosty na tamtejszych potokach. Wartość inwestycji przekracza kwotę 6 mln zł. Budowa i przebudowa mostów w zamyśle inwestorów stanowić ma jeden z elementów modernizacji ciągu komunikacyjnego łączącego województwo podkarpackie z małopolskim.

 • Fascynujący sposób na przekraczanie granic wyobraźni

   

  Gry fabularne są wielką pasją Jakuba Węgrzynowicza. Już niebawem na rynku pojawi się pierwszy tytuł jego autorstwa. Jaślanin ma nadzieję, że w dobie renesansu gier RPG sięgać będzie po nie coraz więcej osób.

 • Jasielski szpital ma nowy ambulans

   

  Jasielski szpital ma nową kartkę. Trafiła ona do jasielskiej lecznicy w ramach rządowego programu wymiany ambulansów. Jego zakup w znacznej mierze sfinansowany został ze środków Skarbu Państwa. Wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny służyć będzie ratowaniu życia i zdrowia mieszkańców powiatu jasielskiego.

 • Dom w krótkim czasie, tani w utrzymaniu? Teraz to możliwe.

   

  Twoje wymarzone miejsce do życia to dom z ogródkiem? To marzenie nie jednego z nas. Bardzo wiele osób po kilku latach życia w mieście zaczyna marzyć o własnym domu. Niestety nadal wygrywa przekonanie, że luksus posiadania i zbudowania własnego domu wiąże się  z bardzo odległym czasem i kosztami jego utrzymania. Prawdą jest że budowa nie musi ciągnąć się latami.

 • Budowa mostu na Gądkach coraz bliżej. Miasto wybrało wykonawcę.

   

  Rozstrzygnięto przetarg na budowę mostu na osiedlu Gądki. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma REMOST Sp. z o.o. z Dębicy. Wartość inwestycji przekracza kwotę 8 mln zł.

 • Powiat podejmie się budowy prawoskrętu

  Radni powiatowi popierają inwestycję związaną z przebudową ul. Kasprowicza i wiążącą się z tym budową prawoskrętu między drogami wojewódzką nr 992 a krajową nr 28. Na wczorajszej sesji wyrazili zgodę na przeznaczenie 50 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji techniczno-projektowej w 2020 r.

 • Nowy klip Mateusza Mijala już we wtorek!

  "W Zakopanem Cię poznałem" to najnowsza piosenka Mateusza Mijala, którą będziemy mieli okazję po raz pierwszy usłyszeć już w najbliższą sobotę po godzinie 19. w Radiu Wawa. Klip do utworu pojawi się we wtorek...

 • "OSP by chciała nowe auto"

  Strażacy ochotnicy z Myscowej znaleźli się w patowej sytuacji. Ich jedyny, a zarazem najstarszy w gminie Krempna samochód ratowniczo-gaśniczy jest niezdatny do wyjazdów. Swój dotychczasowy wóz chcą im przekazać strażacy z województwa warmińsko-mazurskiego. Aby samochód mógł trafić do Myscowej potrzebne jest 6 tys. zł.

 • Wpadnij do nas na „Szamkę”

 • Powinniśmy starzeć się w zdrowiu

   

  Polskie społeczeństwo starzeje się. Żyjemy coraz dłużej. Jakie jednak mamy szanse na to, aby u schyłku życia cieszyć się dobrym zdrowiem? Na to i wiele innych kluczowych z punktu widzenia pacjentów w podeszłym wieku pytań starano się odpowiedzieć podczas zorganizowanej w Jaśle konferencji medycznej „Interdyscyplinarne aspekty geriatrii”.

 • Nie pozwól, aby mróz Cię zaskoczył

 • Rozpoczynają się prace remontowe na chirurgii

  W jasielskim szpitalu rusza przebudowa męskiej części oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej. Prace mają zakończyć się wiosną przyszłego roku...

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105