„Na świąteczny czas”
Święta Bożego Narodzenia to czas zupełnie wyjątkowy. Proza codzienności ustępuje miejsca chwilom wspólnie przeżywanej radości. Z zapachem choinki mieszają się dźwięki znanych wszystkim kolęd i pastorałek. W tak opisany klimat świąt wprowadza nas w tym roku specjalnie przygotowany z tej okazji przez Jerzego Gronkiewicza program. „Na świąteczny czas” to liryczno-muzyczna esencja form bożonarodzeniowego świętowania.
Choć Mikołajki są już za nami, to wkrótce w wielu domach będziemy obdarowywać się świątecznymi podarunkami. Najcenniejszymi prezentami mogą okazać się nie te, których możemy dotknąć i które cieszą zaledwie przez krótką chwilę, lecz te, których nie da się zmaterializować. Podarujmy, więc naszym bliskim dobre słowo, miłość. Poświęćmy im swój czas na wspólne przeżywanie tajemnicy Bożego Narodzenia.
Spotkania przy wigilijnym stole są autentyczną emanacją rodzinnych tradycji. Sprzyjają pielęgnowaniu więzi, o których troszczenie się we współczesnym świecie jest coraz trudniej. Tym, co łączy nas w tym szczególnym czasie jest muzyka. Czasami warto popuścić wodze muzycznych fantazji, czego dowodem niech będzie „Wigilijna bossa nova”.
Boże Narodzenie jest symbolem nowego początku. Narodziny Chrystusa mogą stać się inspiracją dla zmian, czy też podejmowania ważnych decyzji. Zmuszają do chwilowego zatrzymania się w ciągłym biegu za zaspakajaniem doczesnych potrzeb. W czasie świąt Bożego Narodzenia każdy z nas może znaleźć „swoje Betlejem”.
Słowem kluczem, dla pełnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia jest radość, która najpełniej przejawia się we wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek. Z gitarą w ręku i radosnymi słowami na ustach w prosty sposób możemy stać się piewcami dobrej nowiny. Zresztą, zobaczcie sami.
Wesołych Świąt!
Artykuł sponsorowany

