Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Nad regionem mogą wystąpić burze z gradem [AKTUALIZACJA]

21

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle wydało ostrzeżenie przed możliwością wystąpienia burz z gradem. Burzom towarzyszyć mogą opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, a w czasie burz nawalnym. 

IIMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że od dnia 29.06.2020 r. od godz. 14:30 do dnia 30.06. do godz. 00:00, prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 50 mm do 60 mm oraz porywami wiatru do 120 km/h. Miejscami grad. Niewykluczona trąba powietrzna.

Prawdopodobieństwo: 80 % (Burze z gradem).

Burze mogą spowodować: zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, szkody w uprawach rolnych, zagrożenie życia od uderzenia piorunów, utrudnienia na terenach zurbanizowanych, utrudnienia komunikacyjne, lokalne podtopienia.

W  związku  z  ostrzeżeniem :

            UPRASZA  SIĘ  O :

 1. Dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed burzami (pozamykanie okien, drzwi).
 2. Zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (przedmioty na balkonach, parapetach okien itp.) pod wpływem silnych podmuchów wiatru.
 3. Usunięcie samochodów z okolic drzew.
 4. Dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.

MCZK w Jaśle

Napisany dnia: 29.06.2020, 10:27
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Pierwszy Poliniak Kraju
dnia 29.06.2020, 10:34
Ocena
komentarza:
10
Jedno jest pewne suszy na razie nie będzie.
@ Pioter
dnia 29.06.2020, 13:57
Ocena
komentarza:
3
Mogą trawę pokosic
@ Woytazzz
dnia 29.06.2020, 10:52
Ocena
komentarza:
28
Spokojnie, skoro Jasło zostało zawierzone opiece Króla Wszechświata nic złego stać się nie może.
@ dragoness
dnia 29.06.2020, 11:17
Ocena
komentarza:
1
Coś słabo, sądząc po sobocie.
@ Januszex kompany
dnia 29.06.2020, 11:40
Ocena
komentarza:
3
Dokładnie. Jednak aby opieka działała trzeba ją doładowywać regularnymi
Przelewami gotowki
@ Dana
dnia 29.06.2020, 11:51
Ocena
komentarza:
4
Więcej wiary dragoness, to nie koncert życzeń
@ Dana
dnia 29.06.2020, 11:53
Ocena
komentarza:
-2
Faktycznie Janusz...
@ Woytazzz
dnia 29.06.2020, 12:20
Ocena
komentarza:
5
@dragoness: System stoi od tygodnia, nie wszystko może jeszcze działać, ale skoro Jezus tyle kosztował, to na pewno musi być na gwarancji.
@ BogdanT
dnia 29.06.2020, 10:55
Ocena
komentarza:
7
Kolejna instytucja na czerpanie korzyści majątkowych z naszych pieniędzy.
Wielkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Ostrzeże i co więcej zrobi... Ostrzegają wszyscy i co z tego...
Zamiast dosprzętowić straż pożarną i wszystkie OSP to kasa idzie na te pożal się Boże instytucje. Straż sama wie najlepiej co robić, a robią chłopaki co mogą...
A jak jest już bardzo źle Centrum Zarządzania Kryzysowego oznajmi - JEST ŹLE... Nastąpił Kryzys...

To tylko moje zdanie...
@ Naczelny Poliniak Poliniaków
dnia 29.06.2020, 11:01
Ocena
komentarza:
-1
Poliniakom to już telewizja wytłumaczy do czego im potrzebne Centrum Zarządzania Kryzysowego.
@ Marcin.
dnia 29.06.2020, 12:38
Ocena
komentarza:
5
To wszystko wina Dudy, bo marzyły mu się oczka wodne przed każdym domem!!!
@ Bareja
dnia 29.06.2020, 12:41
Ocena
komentarza:
4
W TVP nie ma ani epidemii wirusa ani powodzi i tylko jest Duda.
Dziwne że jeszcze go nie ma w pisowskim Jaśle dałbym mu taczki do sprzątania Trzcinicy.
@ Marcin.
dnia 29.06.2020, 14:05
Ocena
komentarza:
-2
Lepiej niech nie przyjeżdża.
W piątek w Trzcinicy był Gliński, a w sobotę Trzcinica prawie znikła z powierzchni ziemi, więc co się stanie jak przyjedzie Duda?
@ Alan
dnia 30.06.2020, 11:49
Ocena
komentarza:
0
Za godzinę ma być w trzcinicy
@ O co zaklad ?
dnia 29.06.2020, 13:57
Ocena
komentarza:
2
Dziś o godzinie 15,30 burza w Jaśle. To jest pewne jak to, że wygra Andrzej Duda.
@ do O co zaakła?
dnia 29.06.2020, 16:31
Ocena
komentarza:
0
Wygrać to może Agate
@ laki
dnia 29.06.2020, 19:32
Ocena
komentarza:
0
nie wszyscy wiedzą co sami piszą
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Sprawcy rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło w rękach policji

   

  Dwóch mężczyzn, którzy w minioną sobotę pobili 17-letniego zawodnika Czarnych Jasło oraz zerwali z niego klubową koszulkę trafiło w ręce policji. To mieszkańcy powiatu gorlickiego. Usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

 • Prezydenta Andrzej Duda odwiedził Jasło

   

  W ostatnim dniu kampanii wyborczej, kandydaci na urząd prezydenta RP, nie szczędzą sił w zabiegach o głosy wyborców. Andrzej Duda w piątek odwiedzi kilka miejscowości na Podkarpaciu. Rano zawitał do Jasła. W okolicach zielonego rynku prezydenta RP przywitały tłumy mieszkańców miasta i okolic.

 • Do mieszkańców Trzcinicy dotkniętej skutkami podtopień trafiły kuchenki i pralki od PGNiG S.A.

   

  Od tragedii, jaka dotknęła ponad dwieście gospodarstw domowych w Trzcinicy, minęły niemal dwa tygodnie. Powoli kończy się wielkie sprzątanie skutków nawałnic i podtopień, które stały się ich następstwem. Wiele rodzin straciło niemal cały dobytek. Do najbardziej potrzebujących trafił dzisiaj sprzęt AGD, podarowany przez PGNiG S.A.   

 • "Bitwa o wozy" w drugiej turze

  W niedzielę odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Gminy do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją otrzymają wóz strażacki wart 800 tys. zł. Do wygrania jest 49 samochodów ratowniczo-gaśniczych. W pierwszej edycji "Bitwy o wozy" promesę na zakup nowego, średniego wozu z województwa podkarpackiego otrzymała gmina Cisna.

 • Trwa zażarta walka o urząd prezydencki

  Na ostatniej prostej wyścigu o fotel prezydenta RP kampanijna retoryka staje się coraz ostrzejsza. W walce wyborczej kandydaci i ich sztaby sięgają po przeróżne formy oddziaływania na elektorat. Rywalizacja prowadzona jest nie tylko w sieci, np. przy wykorzystaniu mediów społecznościowych lecz również materiałów tradycyjnych...

 • Z pomocą kolejnym samorządom

  Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski zamierza udzielić dotacje gminom Brzyska i Kołaczyce do 200 tys. zł dla każdej z nich w związku z poniesionymi stratami w wyniku klęski żywiołowej. Decyzja o przyznaniu środków zostanie podjęta przez Radę m.st. Warszawy. Z kolei z pomocą samorządowi miejskiemu Jasła przychodzi Związek Miast Polskich...

 • Ten zawód może okazać się strzałem w dziesiątkę!

   

  W ofertach szkół ponadpodstawowych znaleźć można mnóstwo ciekawych kierunków. Sęk w tym, aby obrać taką ścieżkę, w której wybrany zawód pozwoli nam patrzeć na z optymizmem na zawodową przyszłość. Spoglądając perspektywicznie na dostępne możliwości wybór może być znacznie prostszy. Takim przyszłościowym kierunkiem jest z pewnością technik chłodnictwa i klimatyzacji w ZSUiS w Jaśle. 

 • Trwa budowa boiska przy ZSUiS

   

  Przed budynkiem Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle trwają prace przy budowie wielofunkcyjnego boiska sportowego. Ma być ono gotowe do końca października bieżącego roku. Inwestycja o wartości blisko pół miliona złotych jest elementem realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Jaśle zadania pn. „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego”.

 • Pstryk i gotowe! Zobacz jak robi to fotograf Karolina Kaleta

   

  Obrazy towarzyszą nam w niemal każdym miejscu i chwili. Fotografia stała się nieodłącznym elementem naszego życia, zarówno prywatnego, jak również zawodowego. 

 • Organizujesz przyjęcie? Wybierz nową salę bankietową w Sepia Restauracja Noclegi

   

  Udane przyjęcie, to nie tylko smaczne menu, doskonała obsługa oraz przyjazna atmosfera. Sukces zależy również od miejsca, w którym zamierzamy zorganizować np. wesele, komunię, czy też spotkanie biznesowe. 

 • Pseudokibice pobili zawodnika Czarnych Jasło. 17-latek trafił do szpitala

   

  Dzisiaj, na ul. 3 Maja w Jaśle doszło do kuriozalnej sytuacji. Dwóch mężczyzn, prawdopodobnie pseudokibiców, dotkliwie pobiło zawodnika klubu JKS Czarni 1910 Jasło, który wracał do domu rowerem z meczu sparingowego swojej drużyny. Kiedy zakrwawiony 17-latek ocknął się, nie miał na sobie klubowego trykotu. Bandyci zerwali z niego koszulkę i oddali się w nieznanym kierunku.

 • „Sobota dla Rafała”. Poseł Borys Budka w Jaśle

  Przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej pytany o kwestie związane z funkcjonowaniem samorządu zwrócił uwagę na fakt, że niedzielne głosowanie (drugą tura odbędzie się 12 lipca) będzie wyborem pomiędzy modelem centralistycznym, preferowanym przez PiS a decentralizacją i autonomią samorządu, której zwolennikiem jest Rafał Trzaskowski.

 • Psychoterapeuta - po co?

   

  Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania. To tylko niektóre z najczęściej występujących trudności.
 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle. Szef resortu sprawiedliwości ostro o Rafale Trzaskowskim

   

  Dzisiejszego popołudnia w Jaśle zjawił się Zbigniew Ziobro. Szef resortu sprawiedliwości, na jasielskim rynku spotkał się ze strażakami ochotnikami i samorządowcami. Wizytę zdominowały dwie kwestie. 

 • Trwa walka o głosy wyborców. W mateczniku Prawa i Sprawiedliwości posłanki PO apelowały o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego

   

  Walka o głosy wyborców przed drugą turą głosowania w wyborach prezydenckich trwa w najlepsze. Dzisiaj, na jasielskim rynku o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w wyborczej dogrywce apelowały posłanki Platformy Obywatelskiej – Joanna Frydrych i Krystyna Skowrońska. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105