Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

„Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi

108

Przy jasielskim szpitalu zebrało się dzisiaj blisko sto osób, aby zamanifestować swoją solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Przez przyległy do szpitalnych budynków teren niosły się okrzyki – „Nie oddamy ratowników”. Jasielscy ratownicy medyczni nie zgadzają się z planowaną reorganizacją funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, która w ich przypadku oznaczać będzie nieuchronną redukcję etatów.

Dla ratowników medycznych zatrudnionych w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle, ostatnich kilka tygodni jest czasem niepewności o zawodową przyszłość. Ich obawy są pokłosiem planowanych zmian w organizacji państwowego ratownictwa medycznego na terenie województwa podkarpackiego. W ich wyniku Zespół Ratownictwa Medycznego w Dziale Pomocy Doraźnej działający w strukturze organizacyjnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle miałby zostać włączony do zreorganizowanego systemu, w ramach którego funkcjonować będzie jedna dyspozytornia medyczna i jeden rejon operacyjny.   Dysponentem starającym się o środki w ramach konkursu na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie ratownictwa medycznego zostanie największy podmiot, który wykaże, że jest w stanie zabezpieczyć całe województwo. W tym przypadku Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie zawiązała konsorcjum, w którego skład wchodzą pogotowia ratunkowe z Krosna, Mielca, Przemyśla, oraz powiatu bieszczadzkiego. Jasielskich ratowników miałoby przejąć Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie. Wciąż jednak pracowaliby na terenie powiatu jasielskiego, na tym samym sprzęcie, na którym pracują obecnie. O planowanym przejęciu jasielskiego pogotowia ratunkowego pisaliśmy między innymi w artykule > Ważą się losy jasielskich ratowników medycznych.

Negocjacje w sprawie przejęcia ZRM w Jaśle prowadzone z udziałem ratowników w grudniu ubiegłego roku i styczniu roku bieżącego nie przyniosły kompromisu. Jasielscy ratownicy konsekwentnie obstają przy swoim. Krytycznie oceniają również zmiany w organizacji pracy polegające na wprowadzeniu dwuosobowych zespołów ratownictwa medycznego (obecnie zespoły pracują w trzyosobowych składach). Nie zamierzają zwalniać się z pracy, aby następnie podjąć zatrudnienie w innym podmiocie na nowych warunkach i zasadach. Boją się utraty pracy. Ze strony SPPR w Krośnie padła deklaracja zatrudnienia 45. ratowników, co oznacza, że 19. pozostałych znalazłoby się bez pracy. Trudno powiedzieć, czy znalazłoby się dla nich miejsce w jasielskim szpitalu.

Trudna sytuacja ratowników medycznych stała się dla grupy mieszkańców Jasła motywacją do zorganizowania demonstracji w ich obronie. Dzisiaj wieczorem na przyszpitalnym parkingu zgromadziło się blisko sto osób, które w geście solidarności swoją obecnością postanowiły dodać im otuchy. W tłumie skandowano – „Nie oddamy ratowników”.

Wsparcie jasielskim ratownikom medycznym okazali również strażacy ochotnicy z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim. Dwukrotnie przejechali oni wozami strażackimi (7 pojazdów) ul. Lwowską potwierdzając swoją obecność poprzez użycie klaksonów.

Na placu przy kontenerach socjalnych, które od ubiegłego roku służą jasielskim ratownikom medycznym znaleźli się także wolontariusze należący do Legionu Gerarda – Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej w Krośnie. Do Jasła przyjechali, aby pokazać, że stoją murem za kolegami po fachu. – Dla mnie jako ratownika priorytetem są zdrowie i bezpieczeństwo ludzi. Aby to bezpieczeństwo zapewnić potrzebujemy ratowników medycznych, karetek i sprzętu medycznego. Zmiany, o których słyszymy mogą zakłócić ten porządek. Istnieje zagrożenie, że nie wszyscy ratownicy będą pracować, że ich część zostanie zwolniona.  Na tym ucierpią wszyscy mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego, którzy korzystają z usług jasielskiego ratownictwa medycznego. Praca ratownika często jest niedoceniana. To bardzo odpowiedzialna służba. Dzisiaj walczymy ich dobro i pracę – mówił Rafał Wędrychowicz. Wolontariusz Legionu Gerarda ocenił także planowane zmiany w zakresie zmniejszenia obsady zespołów ratownictwa medycznego. – Duże zespoły zawsze mają większe możliwości. Jako grupa poszukiwawcza często znajdowaliśmy się w sytuacjach, w których należało przenieść poszkodowanego. Do takiej pracy często trzeba więcej niż dwóch osób. Liczebniejsze zespoły to większe szanse na uratowanie komuś życia, które przecież jest najważniejsze – podkreślił. 

Demonstracja trwała nieco ponad pół godziny. Przed godziną 20. jej uczestnicy opuścili teren Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

MD

Napisany dnia: 19.01.2021, 22:13
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ jaslo
dnia 19.01.2021, 22:40
Ocena
komentarza:
122
ratownictwo w tym szpitalu jest na dobrym poziomie a teraz nawet to chcą nam zabrac... brońmy tego bo kto nas bedzie ratował w potrzebie?( (1 ratownik z kierowcą to nonsens)
@ ULA
dnia 19.01.2021, 22:46
Ocena
komentarza:
-111
A kierowca to kto niby?? Czy aby nie ratownik też?
Nonsens to płacić z naszych podatków za nic nie robienie.
@ Pepe
dnia 19.01.2021, 23:05
Ocena
komentarza:
90
Ula , nie życzę Ci źle , ale gdy przyjdzie kiedyś potrzeba wezwania pogotowia do Ciebie lub bliskiej Ci osoby zrozumiesz wtedy to, co teraz ktrytykujesz...Dużo zdrowia życzę , i bys nie musiala nic nie robić w pracy
@ 45 zasad zniewolenia narodu polskiego
dnia 19.01.2021, 23:35
Ocena
komentarza:
41
Holokaust polaków trwa.
@ Darek
dnia 20.01.2021, 00:25
Ocena
komentarza:
17
Co to była za rozdarta baba która zaczęła coś się drżeć o protestach pro aborcyjnych ?

Współczuję jej mężowi jeśli wogole ma.
@ ...
dnia 20.01.2021, 06:48
Ocena
komentarza:
78
Dziewczyno co Ty piszesz? Wyobraź sobie reanimacje. TY wiesz jak wygląda taka akcja.podejrzewam że pojęcia nie masz.Twoj komentarz jest bezdennie glupi.Kurcze wy macie z tymi podatkami. Przypominam że ratownicy też odprowadzają podatki i ich praca jest bardzo ciężka. Po Twoim komentarzu sądzę że nie masz pojęcia o ich pracy
@ Do Ula
dnia 20.01.2021, 07:42
Ocena
komentarza:
43
I jeśli zajdzie potrzeba ratowania Twojego życia to ten ratownik-
kierowca w czasie gdy będzie Ci udzielana pomoc powinien
dłubać w nosie lub palić papierosa wtedy byś zrozumiała że
krytykujesz a nie wiesz jak wygląda ich praca
@ do ula
dnia 20.01.2021, 08:09
Ocena
komentarza:
37
nic nie robienie? idz sobie na jeden dyzur jedz do pokrwawionych po wypadku albo do nacpanego w amoku to zrozumiesz o co kaman A co mi pomoze ratownik kierowca ktory w czasie gdy mam np zawal on prowadzi ambulans??? mysl troche to nie boli!
@ Do Darek
dnia 20.01.2021, 08:39
Ocena
komentarza:
-5
To była ta co organizowała już raz protest w Jaśle u przyszło dwie osoby włącznie z nią
@ Sowinka
dnia 20.01.2021, 09:33
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ wp
dnia 20.01.2021, 10:28
Ocena
komentarza:
-19
to jedziesz do wypadku i amoku a wieziesz zawał?Juz przestańcie sie zachwalać,skomleć.Macie portki ?
@ Małgorzata Szpak
dnia 20.01.2021, 10:47
Ocena
komentarza:
1
Przyszło trochę więcej jak dwie osoby o poglądach pani Joli
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 15:12
Ocena
komentarza:
-2
Przyszły tylko nie uprawiały lansu jak "ruch społeczny" Konfederacja.
@ Kris
dnia 19.01.2021, 22:50
Ocena
komentarza:
-15
Peawie 100 osób, jak to dumnie brzmi, to,, prawie " tyle co ratowników
@ dragoness
dnia 19.01.2021, 23:52
Ocena
komentarza:
42
Lepsze to niż siedzieć przed monitorem i klepać, jak ty, głupie komentarze.
@ karol
dnia 20.01.2021, 00:40
Ocena
komentarza:
22
Amusiała pani kolezanka od strajku kobiet atakowac ludzi z Konfederacji,którzy przyszli wspierac ratowników?Przez takie osoby wasza akcja sporo traci a wy jesteście postrzegane jako pyskacze.
@ Lol
dnia 20.01.2021, 05:13
Ocena
komentarza:
-19
Ty dragoness się nie udzielam jaslo prawie 36tyś mieszkańców i ledwo tyle ludzi poSzło.poprostu każdy się jeżeli ratownika nie odpowiada zmiencie pracę protestu nic nie dadzą bo i tak Krosno przejmie jaslo i tak w Polsce tyle kobiet protestowało i co wszystko uciekło a tu kilkunastu ratowników nikt się nimi nie przejmuje ale w jasle te strajki to tak wychodzą ze jak by to pokazali w tv ogólnopolskiej to by jebli smiechem
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 09:57
Ocena
komentarza:
13
Życzę zdrowia i oby nigdy nie potrzebował pan czy pogotowia, czy kobiety :-D
@ Amigo
dnia 19.01.2021, 22:51
Ocena
komentarza:
45
Szkoda że nie było wstęgi i nożyczek. Momentalnie by się zjawili starosta Pawluś i burmistrz Pabian. Wstyd włodarze Jasła
@ Do @ Amigo
dnia 20.01.2021, 07:45
Ocena
komentarza:
26
Jeszcze obecna byłaby senator z synkiem, poseł za euro Bogdan, no i pani Kurowska ale że to nie dożynki czy świecenie 50 m chodnika to ich nie było
@ marcel
dnia 20.01.2021, 08:08
Ocena
komentarza:
13
Gdzie gospodarz miasta?j schowany w norze i do ludzi nie wyjdzie ?
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 09:43
Ocena
komentarza:
12
Szpital jest zarządzany przez powiat.
@ Strażak stary
dnia 19.01.2021, 22:54
Ocena
komentarza:
48
Trzymam za Was kciuki koledzy ratownicy. Nie raz i nie dwapodziwialem Wasze przygotowanie i oddanie sprawie pomocy poszkodowanym. Trzymajcie się i brońcie siebie przed pisią zarazą. Broniąc siebie, bronicie nas.
@ Xyz
dnia 19.01.2021, 23:01
Ocena
komentarza:
50
Do Uli chyba nie masz prawa jazdy. A tak w ogóle jak będziesz wzywac karetkę to poproś bez kierowcy !!! minimum socjalne nie odbiją Ci podatku!!!
@ Maurycy z Dębicy
dnia 19.01.2021, 23:30
Ocena
komentarza:
66
Do władz wybraliście sobie osoby będące w stanie "załatwić" co najwyżej sikawki dla OSP (które straż i tak by dostała). Ale wystarczy że pojawi się problem, który wymaga faktycznego zaangażowania, szukania trudnych kompromisów czy nawet uruchomienia znajomości na najwyższych szczeblach i wasi wybrańcy są kompletnie bezradni. Albo nie chcą, albo nie potrafią.

A co w tym najzabawniejszego? To, że za kilka lat wybierzecie ich ponownie...
@ Do @ Maurycy z Dębicy
dnia 20.01.2021, 07:46
Ocena
komentarza:
22
Bardzo dobrze napisane. Świętą prawda.
@ dragoness
dnia 19.01.2021, 23:54
Ocena
komentarza:
56
Nie raczył się pojawić ani jeden przedstawiciel jasielskiej władzy, nie mówiąc o posełce, senatorzynie, jej synku, radnym wojewódzkim, czy pośle za euro. Czyżby stchórzyli?
@ Woytazzz
dnia 20.01.2021, 00:03
Ocena
komentarza:
55
To nie tchórzostwo tylko wyrachowanie. W Jaśle wybory wygrywa się obecnością na mszach świętych, nie na demonstracjach.
@ Do@dragoness
dnia 20.01.2021, 00:25
Ocena
komentarza:
-15
Po co miał się pojawiać przedstawiciel władzy. Sprawa jest już zamknięta. Nikt nie stchorzyl.,a nastepne wybory i tak wygramy.
@ on_
dnia 20.01.2021, 07:33
Ocena
komentarza:
-4
Tak, na udawaniu grzecznych i uprzejmych.
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 07:43
Ocena
komentarza:
17
Tchórzostwo i oportunizm w końcu się zemści.
@ disko
dnia 20.01.2021, 12:04
Ocena
komentarza:
2
@dragoness co to jest "posełce"? Może poślicy? xD
@ Demo. . . krata
dnia 20.01.2021, 12:43
Ocena
komentarza:
5
Są przecież uczestnikami tego " zamachu " i wspierają tą pseudoreformę ratownictwa medycznego. Dlaczego jasielska jednostka nie może być członkiem tego tworu zwanego konsorcjum, tylko podwykonawcą krośnieńskiej spółki? Nie dawno jeszcze wszyscy negowali centralizację. . .
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 15:13
Ocena
komentarza:
5
@ disko.
Patrząc na zerową aktywność parlamentarną, faktycznie, pasuje idealnie.
@ Romek
dnia 20.01.2021, 00:15
Ocena
komentarza:
28
To jest według mnie wgl chora sytuacja... Z jakiej racji krosno ma przejąć Jasielskie pogotowie? Marzy im się nowe województwo czy coś? Wspomnę tylko, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu to właśnie Jasło miało zostać miastem wojewódzkim, ale niestety pewny komuch z krosna z układami w Warszawie temu zapobiegł... Poczytajcie o tym. Jak marzy się krosnowi metropolia to niech nadal starają się o przyłączenie Miejsca Piastowego do swoich granic wtedy będzie Warszawa z prawdziwego zdarzenia, ale niestety nawet mieszkańcy tamtej miejscowości tego nie chcą.
@ Marc
dnia 20.01.2021, 00:36
Ocena
komentarza:
18
Dokładnie też coś takiego kojarzę. Dodatkowo należy wspomnieć, że w tamtym latach nawet planowano budowę linii trakcyjnej dla tramwajów i trolejbusów w Jaśle. Ale niestety układziki jak kiedyś tak i dzisiaj
@ doktormax
dnia 20.01.2021, 00:30
Ocena
komentarza:
9
Praca do której trzeba mieć powołanie,

pieniądze ponoć nic nie znaczą,

szczęścia nie dają,

za czasów wojennych nie tak było ciężko i pracownicy medyczni z POWOŁANIA,

NIE NARZEKALI tylko pracowali...

jakie strajki===pracowali ,

i nikomu by nie przyszło rezygnować z tak wspaniałego powołania i służbie drugiemu człowiekowi

mniej krzyczej a więcej pochylić się nad chorym i potrzebującym człowiekiem,

oby wróciły stare, dobre czasy i fachowcy z POWOŁANIA I ODDANIA POTRZEBUJĄCYM

POZDRAWIAM kolegów z branży
@ #
dnia 20.01.2021, 06:38
Ocena
komentarza:
-2
Właśnie i gdzie jest ta pomoc kiedy chory potrzebuje pomocy, gdzie etyka, nawet do chorego odmawiają przyjechać, gdzie powołanie...
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 07:44
Ocena
komentarza:
4
Karetkę wysyła dyspozytor, "eksperci". A z powołania to pracują podobno księża i zakonnicy, na przykład Rydzyk :-D
@ goess
dnia 20.01.2021, 09:05
Ocena
komentarza:
8
Ponoć mogą też być nauczyciele z powołania ?
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 09:41
Ocena
komentarza:
2
I są, ale powołaniem się nie najesz.
@ Brawo Artur
dnia 20.01.2021, 10:43
Ocena
komentarza:
2
Nareszcie normalny komentarz.
W niedzielę też będziemy protestować, tylko jako mieszkańcy ponad podziałami...
@ goess
dnia 20.01.2021, 17:48
Ocena
komentarza:
1
Pani dragoness a jakie ma Pani najsilniejsze powołanie, do czego jeżeli to nie jest oczywiście tabu?
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 18:04
Ocena
komentarza:
3
Niesienie kaganka oświaty miedzy ludzi. Młodych i starszych. Poważnie.
@ goess
dnia 20.01.2021, 19:53
Ocena
komentarza:
1
Jak poważnie?
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 19:59
Ocena
komentarza:
1
Bardzo poważnie.
@ Husarz
dnia 20.01.2021, 20:37
Ocena
komentarza:
2
Pani psorka mnie uczyła. Potwierdzam. Mówiła, że ściąga nas z drzewa niewiedzy :-)
@ PiS musi odejść
dnia 20.01.2021, 01:27
Ocena
komentarza:
9
Nie napisano czy była milicja i czy tym razem łamała ręce w pisowskim mieście?
@ Solidarni z Ratownikami Jasielskimi
dnia 20.01.2021, 03:39
Ocena
komentarza:
15
Jak dobrze widziałam,
(maski ograniczają znacznie rozpoznanie ludzi), to chyba widziałam Radnego Miejskiego który wsparł manifest swoją obecnością.
Brawo Panie Radny !
@ WALCZYMY
dnia 20.01.2021, 08:36
Ocena
komentarza:
4
Czy to Radny Pan Marcin Węgrzyn ?
@ Jasło
dnia 20.01.2021, 19:28
Ocena
komentarza:
4
Tak dokładnie! pod szpitalem był Radny Pan Węgrzyn jako jedyna osoba z władz Miejskich.
Dziękujemy.
@ Szczery
dnia 20.01.2021, 06:42
Ocena
komentarza:
7
Nastepny protest bedzie wiekrzy
@ onomatopeja
dnia 20.01.2021, 07:31
Ocena
komentarza:
2
...większy...
@ Xxxx
dnia 20.01.2021, 07:29
Ocena
komentarza:
-13
Nic wam nie dadzą te śmieszne protesty sprawa już jest zaklepana i nic nie zmienicie nikt się z jakąś grupka 100 osób nie liczy
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 07:45
Ocena
komentarza:
6
Najdłuższą podróż rozpoczyna pierwszy krok, proszę pana.
@ Xxxx
dnia 20.01.2021, 07:47
Ocena
komentarza:
-5
Na nic wasze cyrki już baby łaziły po Polsce i co?
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 09:42
Ocena
komentarza:
-1
I "wyrok" Towarzystwa Kulinarnego p. Przyłębskiej nadal nieopublikowany.
@ goess
dnia 20.01.2021, 17:50
Ocena
komentarza:
0
Bedzie Pani skladać deklaracje przystąpienia do 2050?
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 18:03
Ocena
komentarza:
5
A z jakiej przyczyny? Mam alergię na zbiorowe formy ogłupiania ludzi, więc nie zapisuję sie do żadnej partii, ani "ruchu społecznego".
@ _jr
dnia 20.01.2021, 07:30
Ocena
komentarza:
16
Nie poddawać sie walczyć, za chwilę wszystko przeniosą do Krosna albo Tarnowa.
@ pp
dnia 20.01.2021, 07:49
Ocena
komentarza:
4
osp skołyszyn nie wsparło protestu
@ ali
dnia 20.01.2021, 07:51
Ocena
komentarza:
-15
HIPOKRYZJA. Ratownicy chcą odprawę ze szpitala z Jasła wyciągnąć,te 1,7 mln zł.októrych pisał starosta Pawluś i przejsc do pracy do Krosna bo przecież zostają tu gdzie są,pieniądze mają dobre bo co miesiąć wypłata pluc do vtego 100% dodatku Covid.A zespoły 3 osobowe pewnie jest im wygodniej ale jakieś argumenty muszą mieć zeby zwoływać ludzi i robić szum.A 19 osób nie wiadomo czy znajdzie pracę w jasielskim szpitalu co za problem zapytać dyrektora.Nie ma kto szczepić ludzi w wyznaczonych punktach,na oddziałach mało pielęgniarek.Kto ich zwolni?
@ Life
dnia 20.01.2021, 08:00
Ocena
komentarza:
-4
Aniu, proszę przestań głupią rozmowę, skoncentruj się na mojej obecności.
Ponownie zapraszam na kawę z ciastem.
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 09:41
Ocena
komentarza:
2
Musimy poczekać do otwarcia lokali gastronomicznych, niestety. Niemniej dziękuję.
@ Gruby
dnia 20.01.2021, 08:19
Ocena
komentarza:
16
Byłem i popieram zdecydowanie znam ratowmictwo
jasielskie jest profesjonalne i na wysokim poziomie
świadczenia usług a gdzie ci nasia włodarze
jasielscy, Pani Zajacowa z synem, posłanka Kurowska
Pan Rzońca (mógł nie dojechać z Brukseli bo syplo i pr
zymrozilo) wielkie "Obronczynie "zdrowia i życia ludzki
ego a mieszkańcach powiatu to myślą jak się wybory zblizaja
obiecując gruszki na wierzbie a potem to ich daleko w tyle maja
Żenada. Szacun dla Pani Lukaciejewskiej ktora
potrafiła się wstawić za ratownikami chociaz
Jasło nie jest bastionem liberałów i komuchow.
@ ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
dnia 20.01.2021, 08:20
Ocena
komentarza:
19
Takie kontenery jak kupili ratownikom to powinni kupić do Starostwa i urzędnicy powinni popracować w kontenerach to inaczej by myśleli .
@ Darek
dnia 20.01.2021, 08:40
Ocena
komentarza:
8
Ich miejsce jest w innych kontenerach, tych z ekomaxu
@ Juz przenieśliście energetyke do Krosna
dnia 20.01.2021, 08:31
Ocena
komentarza:
5
Teraz zgłoszenie wyglada tak: Jesteś 1005 w kolejce -czekaj na połączenie o dyspozytorem.
@ lek
dnia 20.01.2021, 08:42
Ocena
komentarza:
5
Włodarze Jasla mają w nosie pracowników. A oni miastu placa podatki
@ Małgorzata Szpak
dnia 20.01.2021, 08:57
Ocena
komentarza:
2
Życzę zdrowia!!!
@ lemur dziki
dnia 20.01.2021, 09:10
Ocena
komentarza:
1
Czy mógłby ktoś napisać, ile wynosi roczny koszt funkcjonowania jasielskiego pogotowia?
@ Pytek
dnia 20.01.2021, 09:20
Ocena
komentarza:
11
A gd,ie radny Czeluśniak
@ kkjj
dnia 20.01.2021, 09:49
Ocena
komentarza:
0
Było tam około sto osób ale to była większość która przyszła popatrzeć na ten strajk.
@ Demo. . . krata
dnia 20.01.2021, 12:55
Ocena
komentarza:
8
Nie pie...l jak nie byłeś. Było zdecydowanie więcej ludzi niż 100 i większość z nich była aktywna, a nie ciekawscy obserwatorzy. Krytyka pochodzi zwykle od nieobecnych malkontentów. . .
@ Antek
dnia 20.01.2021, 10:16
Ocena
komentarza:
-1
A czyj to pomysł, bo jakoś nie mogę takiej informacji znaleźć
@ pan
dnia 20.01.2021, 10:25
Ocena
komentarza:
-5
A młodzi to dalej chodzą i wojują zamiast sie za robote wziac
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 10:25
Ocena
komentarza:
-1
O siódmej wieczór?
@ Małgorzata Szpak
dnia 20.01.2021, 10:56
Ocena
komentarza:
9
Jaką robotę. Zaraz ratownicy nie będą mieć roboty, a my będziemy na miejscu umierać!
@ do babska dragones
dnia 20.01.2021, 11:26
Ocena
komentarza:
1
Tak o siodmej wieczor niektorzy pracuja na 3 zmiany a nie jak ty wlocza sie po miescie
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 15:15
Ocena
komentarza:
-1
Jak mawia mój teść, nie chciało się nosić teczki, trzeba taskać woreczki.
@ x
dnia 20.01.2021, 15:23
Ocena
komentarza:
-5
A co ty myslisz paskudo ze na 3 zmiany zawsze jest praca fizyczna?
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 15:32
Ocena
komentarza:
3
Fakt, parę innych zawodów w nocy się wykonuje. Współczuję.
@ x
dnia 20.01.2021, 15:53
Ocena
komentarza:
-5
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 17:36
Ocena
komentarza:
5
Nie brnij w to, bo się kompromitujesz z każdym postem bardziej. Zmiana nicka nie pomaga.
@ x
dnia 20.01.2021, 18:08
Ocena
komentarza:
-4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ x
dnia 20.01.2021, 18:25
Ocena
komentarza:
-6
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Darek
dnia 21.01.2021, 02:09
Ocena
komentarza:
-3
To co wieczne narzekasz naukowcu
@ Badyl
dnia 20.01.2021, 10:31
Ocena
komentarza:
6
Macie włodarzy Jasielskich oni są widoczni wtedy gdy trzeba głosować ,bo wtedy dba się o swoją [...] i kasę. Pani Kurowska już ma wszystko głęboko w trzech literach a tyle zła co zrobiła dla Jasła to już wystarczy(chociażby Spalarnia śmieci ) Ich wszystkich widać wtedy jak trzeba głosować i jak jest imprezka gdy trzeba przeciąć wstęgę i za darmo się opić , a czy ktoś widział kiedyś na jakimś proteście księdza ich to nie dotyczy a ciągle mają tyle do gadania i pouczania a są też mieszkańcami Jasła.
@ pogrzeb
dnia 20.01.2021, 11:07
Ocena
komentarza:
10
zabranie pogotowia z jasła to będzie jak pogrzeb dla tego miasta gdzie prawa człowieka,
wszyscy mówią o prawach człowieka ,najpierw sprzedali płyty potem gamrat potem pektowin ,rafinerię i na końcu chcą przejąc pogotowie potem jeszcze szpital
jestem w pełmi szacunku do pracy jasielskich ratowników to wspaniali ludzie co walczą o nasze zycie kazdego dnia niech dobry Bóg im błogosławi
@ jaslo
dnia 20.01.2021, 11:11
Ocena
komentarza:
0
Szkoda naszego miasta
Powinniśmy utrzymać to co nasze ,co wypracowali nasi ojcowie i dziadkowie
A może będziemy sobie opłacać nasze pogotowie .
Tyle mieszkańców nie było by tak źle
@ x
dnia 20.01.2021, 11:37
Ocena
komentarza:
1
sam sobie oplacaj
@ Antek
dnia 20.01.2021, 11:23
Ocena
komentarza:
2
Do jaslo,
chętnie będę płacił za pogotowie i nawet za ewentualne leczenie w szpitalu
jak nie będę musiał płacić ZUSu.
Taki postulat ma Konfederacja
@ Frik
dnia 20.01.2021, 12:24
Ocena
komentarza:
4
Pierwszy raz widzę , że @dragoness ma pare komentarzy , z łapkami na zielono :) ciekawie ten rok się rozpoczął
@ Wspaniali Ratownicy
dnia 20.01.2021, 13:50
Ocena
komentarza:
3
Nasi Ratownicy często lepsi od lekarzy.Ratują z wielkim poświęceniem i zawsze wspierają psychicznie- Wspaniali Ludzie.Boże,pomóż,aby nasze życie nie było odebrane przez politykierów.Całe Jasło pod szpital i wykrzyczeć ratunek.
@ oooo!
dnia 20.01.2021, 14:05
Ocena
komentarza:
2
panie ratowniku ale EGO i chyba tylko tyle
@ Do oooo!
dnia 20.01.2021, 15:40
Ocena
komentarza:
2
Mylisz się,to nie ratownik pisze o należnym szacunku dla Nich,lecz zwykły,szary człowiek,obserwujący pracę jasielskich Ratowników.Chwała Im - tylko Oni zdołają nas ochronić i uratować życie.
@ Darek
dnia 21.01.2021, 02:11
Ocena
komentarza:
-2
Jak trzeba to ich nie jak lekarzy
@ rs
dnia 20.01.2021, 14:49
Ocena
komentarza:
4
To jest specyficzne. Obecnie PODOBNO dołożono mnóstwo pieniędzy na Służbę Zdrowia i jaki mamy efekt ( przynajmniej w Jaśle ) ?. Chcą zmniejszyć zatrudnienie w Pogotowiu Ratunkowym !. To GDZIE są te pieniądze ?. Skoro je dołożono i mamy podobno pandemię to LOGIKA mówi że zatrudnienie szczególnie w Pogotowiu Ratunkowym powinno wzrosnąć lub przynajmniej zostać na wcześniejszym poziomie. Dlaczego ktoś chce obniżyć jakość usług świadczonych przez Służbę Zdrowia ?. Kto za to odpowiada ?. Jasło jest niestety miastem w którym mieszka sporo starszych ludzi ( młodzi ze względu na wysokość zarobków i możliwości znalezienia pracy ) w większości wyjeżdżają. Pogotowie Ratunkowe jest więc u Nas naprawdę konieczne - bo nieraz starszej osobie nawet nie ma kto pomóc. Czy wybrani przez mieszkańców włodarze nie powinni się w tą sprawę bardziej zaangażować ?. Kto, oprócz samych ratowników ma się zainteresować tą sprawą ?.
@ Do rs
dnia 20.01.2021, 15:46
Ocena
komentarza:
3
Słuszna uwaga,bo wolą wydawać na zbędne covidowe rzeczy,niż ratowanie ludzi.Umiera więcej ludzi,niż podczas wojny.To cios w plecy- to likwidowanie ratowników.
@ Magda
dnia 20.01.2021, 16:04
Ocena
komentarza:
3
A czy był ktoś na tej manifie co by to zaprezentował sprzęt ciężki.
@ lek
dnia 20.01.2021, 18:43
Ocena
komentarza:
1
Będziemy walczyć. Ratownicy poprzemy was słowem i czynem.
@ kebab
dnia 20.01.2021, 19:24
Ocena
komentarza:
0
jeszcze poprzyj modlitwa to uz napewno zostana
@ lek
dnia 20.01.2021, 18:44
Ocena
komentarza:
1
A jak przyjdzie co do czego kosy wiszą nad boiskiem. Po
@ Kiler
dnia 20.01.2021, 19:21
Ocena
komentarza:
1
Popieram strajk! A gdzie te wszystkie błyskawice?co chodzily
po ulicach Jasła.?Ratownicy medyczni to nie partia!
Szacun dla ratowników.
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 19:58
Ocena
komentarza:
2
Nie powtarzaj się. W dodatku głupio.
@ Pomoc
dnia 21.01.2021, 06:30
Ocena
komentarza:
3
Błyskawice dużo zdziałały,teraz jednoczyć się w siłę.
@ Czy to prawda?
dnia 21.01.2021, 09:55
Ocena
komentarza:
2
W niedzielę około 15.00 ma być kolejny spacerek po parkingu przy Szpitalu w Jaśle?
Podajcie kiedy faktycznie się spotykamy ?
@ Zarazek
dnia 24.01.2021, 15:32
Ocena
komentarza:
0
Tak tutaj w dworku ul sroczynskiego powinna byćSzkoła Medyczna
Dla pięlęgniarek
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina Anety Michalak z Kołaczyc nie daje za wygraną. Walczą o jej powrót do zdrowia

  Pan Janusz robi wszystko, aby żona rozpoczęła rehabilitację w Polsce. W opolskim ośrodku już czekają na jej przyjazd. Pani Aneta obecnie przebywa w klinice w Niemczech. Aby mogła wrócić do kraju i w nim rozpocząć leczenie potrzebna jest karetka, którą zostanie przewieziona. Koszty transportu są bardzo duże. Potrzebne jest 22 tysiące złotych.

 • Czy Lotos Infrastruktura S.A. i Lotos Asfalt w Jaśle trafią w zagraniczne ręce? Politycy KO krytycznie o fuzji PKN ORLEN i Grupy Lotos

   

  Rządowe plany fuzji PKN ORLEN z Grupą Lotos budzą coraz większe wątpliwości wśród polityków Koalicji Obywatelskiej. Posłowie KO dali temu wyraz podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w Jaśle przy dawnych zakładach rafineryjnych. Ich zdaniem sprzedaż spółek Lotos Infrastruktura i zakładu należącego do Lotos Asfalt w Jaśle, które zgodnie z przewidywaniami mają trafić w ręce zagranicznego kapitału wpłynie negatywnie na sytuację zatrudnionych w nich pracowników.  

 • Prezenty od VIVO! Krosno dla jaślanek z okazji Dnia Kobiet

   

  Choć Dzień Kobiet przypada dopiero jutro, to już wczoraj VIVO! Krosno postanowiło sprawić jaślankom wyjątkowy prezent z okazji ich święta. Na ulicach miasta pojawili się młodzi mężczyźni odziani w stylowe garnitury z kwiatami oraz Kartami Podarunkowymi VIVO! Krosno w ręku. W sobotnie przedpołudnie zdołali obdarować nimi 150 mile zaskoczonych tym faktem kobiet. Jedyną formą odwdzięczenia się za upominek były uśmiechy, którymi jaślanki dzieliły się bardzo chętnie.

 • Trwają zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne

   

  Ruszyły zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne. Zorganizowane je z myślą o uczniach klas 5-7 uczęszczających do jasielskich szkół podstawowych, których interesuje produkcja filmowa, aktorstwo bądź fotografia. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w Jasielskim Domu Kultury.

 • Policjanci apelują do pieszych i kierowców o rozwagę na drodze

  Przez najbliższe miesiące funkcjonariusze pełniący służbę, a także podczas kontroli drogowych będą przekazywać uczestnikom ruchu drogowego ulotki zawierające informacje na temat najczęściej popełnianych wykroczeń oraz sankcji jakie za nie grożą...

   

 • Czy fotowoltaika w Jaśle się opłaca?

   

  Fotowoltaika Jasło to aktualnie jedno z najczęściej tworzonych zapytań w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Świadczy o szerzącej się wśród mieszkańców Jasła i okolic świadomości ekologicznej i korzyści ekonomicznych jakie niesie darmowy prąd ze słońca.

 • Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid porównywalna jak w momencie szczytowym drugiej

  Wojewoda Ewa Leniart oraz Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie Adam Sidor poinformowali o trudnej sytuacji związanej ze znacznym wzrostem zachorowań na Covid-19. Jeszcze w połowie lutego br. liczba pacjentów hospitalizowanych w podkarpackich szpitalach wynosiła 790 osób. Obecnie odnotowano ich 1245.

 • Grób „Lisa” niczym wyrzut sumienia

   

  Najnowsza historia Jasła naznaczona jest w sposób szczególny tragedią wojennej pożogi. Niemal całkowite zniszczenie miasta odcisnęło na losach jego mieszkańców piętno, którego brzemię zmuszeni są dźwigać po dziś dzień. Pokrzepienia jaślanie mogą jednak szukać przywołując w swojej pamięci postaci, które dla tej wielkiej, jak również małej ojczyzny gotowi byli poświęcić wszystko. Tym smutniejszy wydaje się więc widok nagrobka ppłk. Józefa Modrzejewskiego, na którym jeszcze wczoraj stały wyblakłe sztuczne kwiaty a na nagrobnej płycie zalegały pamiętające zapewne minioną jesień liście i igliwie z rzucających na mogiłę cień drzew.

 • Sprawcy uszkodzenia samochodu w rękach policji

   

  W minioną środę policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali 19-letniego sprawcę uszkodzenia samochodu na jednym z jasielskich osiedli. Tego samego dnia mężczyzna dopuścił się szeregu innych wykroczeń. Krewki młodzieniec miał we krwi 0,5 promila alkoholu. W sprawie 2 dni później zatrzymano kolejną osobę, 18-letniego mieszkańca województwa małopolskiego.

 • Bezskuteczna trzecia próba odwołania przewodniczącego rady powiatu

  Po raz kolejny w tej kadencji samorządu wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle Roberta Snocha złożyło ośmiu radnych z klubów PSPP oraz SDM. Przedstawiane argumenty za podjęciem takiej decyzji nie przekonały jednak większości w radzie i do zmian personalnych nie doszło.

   

 • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych W Jaśle 2021

   

  Od 10 lat 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. Pomimo pandemii władze samorządowe nie zrezygnowały z organizacji jasielskich obchodów tego święta, chociaż w tym roku były one bardziej skromne. Rozpoczęły się o godzinie 11:30 na Starym Cmentarzu.

 • Pani Magda schudła 12 kg

   

  Pani Magda jest doskonałą motywacją dla tych, którzy marzą o zmianie sylwetki, ale często   decyzję o zmianie stylu życia odkładają na jutro, za miesiąc czy za kilka lat.  Nasza bohaterka uważa, że ,,Warto zawalczyć o marzenia, o zdrowie, o lepszą wersję siebie. Nie czekać na okazje, na jutro, tylko zacząć od dziś i dać sobie szansę’’.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105