Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

„Niech się łączą dobre serca przez kolejnych wiele lat...” – Jasielskie Aniołkowe Granie

W czwartek 30 stycznia br. odbyło się uroczyste podsumowanie trzeciej jasielskiej edycji „Aniołkowego Grania”. Ta piękna idea miała swój początek 16 lat temu, kiedy to jedno z wrocławskich przedszkoli zapragnęło nieść pomoc dzieciom nie tylko w rodzinach zastępczych, ale także integrować przedszkola z placówkami opiekuńczymi w coraz to większej liczbie miast w Polsce.

Działania w ramach akcji obejmują różne przedsięwzięcia edukacyjne na temat rodzicielstwa zastępczego oraz zbiórkę prezentów dla dzieci pozostających w pieczy zastępczej. Organizatorami Koncertu Charytatywnego było Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle oraz Jasielski Dom Kultury.

Obok licznie zebranych przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli, na widowni zasiedli honorowi goście: wychowankowie z Państwowego Domu Dziecka w Wolicy, dla których w ramach akcji zbierano dary i bony upominkowe oraz  Małgorzata Piątkowska Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie,  Patrycja Bimkiewicz kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki UM w Jaśle, Katarzyna Głowik-Jamróz dyrektor Przedszkola nr 56 we Wrocławiu inicjatorka „aniołkowej akcji”, Danuta Baczul  dyrektor  Przedszkola 124 we Wrocławiu, Robert Halik redaktor naczelny Wydawnictwa Bliżej Przedszkola, Ludmiła Fabiszewska edukator, metodyk zajęć muzycznych, Anna Bomba autorka wierszy, scenariuszy przedszkolnych uroczystości, Estera Kowalik dyrektor Niepublicznych Orawskich Placówek w Jabłonce, Agata Dziechciarczyk i Dorota Kluska, poetki wspierające nauczycieli edukacji przedszkolnej, Grażyna Jędryczka kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle, dyrekcja placówek oświatowych Elżbieta Krzysiak, Gabriela Zdunek-Gajda, Aneta Banaś, Leokadia Wróbel, Komendant Straży Miejskiej w Jaśle Kazimierz Wiśniowski, Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Andrzej Nykiel, Barbara Pawłowska z Wydziału Prewencji KPP w Jaśle, Iwona Dziedzic Komendant Hufca ZHP w Jaśle, Marek Tęcza i Damian Czuchra Prezesi Spółdzielni Socjalnej „Radość” w Jaśle, Krystyna Długosz kierownik Oddziału Rejonowego PCK w Jaśle, Lucyna Michnal i Seniorzy z Gminnego Dziennego Domu Pomocy w Osobnicy, s. Joanna Krupa oraz przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas przy ZS nr 4 w Jaśle.

Na scenie z piękną opowieścią pt. „Sen Aniołów” zaprezentowały się dzieci z Bajkowego Prywatnego Przedszkola (oddział Grunwaldzka) oraz soliści JDK. Artystom akompaniowali nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Jaśle -Mateusz Gałuszka (fortepian) oraz Maciej Wulw (skrzypce barokowe), w rolę narratora wcielił się Zenon Delimata. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Dziecka, Podkarpacki Kurator Oświaty, Wydawnictwo Bliżej Przedszkola oraz Burmistrz Miasta Jasła.

 Podczas Koncertu na ręce Pani Renaty Pięty dyrektor Domu Dziecka w Wolicy zostały przekazane paczki z upominkami dla podopiecznych placówki. Darczyńcom, Gościom zaś zostały wręczone Anioły Dobroci, które są symbolem wdzięczności za bezinteresowną chęć pomagania innym. Akcja miała charakter otwarty, do grona Dobrych Aniołów dołączyli: Rodzice, Dzieci, Uczniowie oraz społeczność Bajkowego Prywatnego Przedszkola i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle, Przedszkole Miejskie nr 12 w Jaśle, Przedszkole nr 3 im. Św. Jana Pawła II w Jaśle, Adasiowe Przedszkole w Jaśle, uczniowie z klasy I c , III a oraz III b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, uczniowie z klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, Straż Miejska w Jaśle, Państwowa Straż Pożarna w Jaśle, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Jaśle, Seniorzy z Gminnego Dziennego Domu Pomocy w Osobnicy, Komenda Hufca ZHP w Jaśle,  Szkolne Koło Caritas przy ZS nr 4 w Jaśle, Spółdzielnia Socjalna „Radość”, PCK w Jaśle, Piekarnia Jan Wątroba w Jaśle, Kamil PPHU Hurtownia Owoców i Warzyw w Jaśle, Duet Papier S.C Hurtownia Artykułów Biurowych w Jaśle. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i zechcieli podzielić się dobrem! Dzięki Państwa hojności i ofiarności udało nam się spełnić marzenia podopiecznych placówki! Bez wątpienia Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Aniołkowe Granie” stała się cykliczną imprezą, promującą równość, szacunek i bezinteresowną pomoc, a udział w tym wyjątkowym wydarzeniu to prawdziwa lekcja otwartości i życzliwości. Koncert dostarczył wszystkim wiele emocji i wzruszeń, a jego hasłem przewodnim były słowa Jana Pawła II - „Człowiek jest wielki, nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

BPP

www.bajkoweprzedszkole.com

FB/Bajkoweprzedszkolejaslo

Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 11.02.2020, 07:24
 • Służą tam, gdzie są potrzebni. Harcerze niosą pomoc w czasie epidemii

   

  Mają misję i konsekwentnie ją realizują. Harcerze z Komendy Hufca ZHP w Jaśle im. Rodziny Madejewskich uzbrojeni w maski, rękawiczki i środki dezynfekcyjne każdego dnia pomagają osobom starszym i samotnym w codziennym życiu. Służą potrzebującym, bo jak sami mówią, jest to ich obowiązek.

 • Lekarka z Jasła zakażona koronawirusem. Przychodnia zamknięta do odwołania

  Od dzisiaj decyzją dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena będą nieczynne aż do odwołania. W budynku przeprowadzana jest dezynfekcja. Jedna z osób, która przebywała wczoraj w poradni miała uzyskać pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2... AKTUALIZACJA

 • Trzeci przypadek zakażenie koronawirusem w powiecie jasielskim

   

  Służby wojewody podkarpackiego przekazały kolejny komunikat o liczbie osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Mowa o trzynastu przypadkach, wśród których znajduje się kobieta z powiatu jasielskiego. Łącznie na Podkarpaciu na COVID-19 zachorowały do tej pory 93 osoby.

 • Rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku z epidemią

   

  Władze zaostrzają reżim sanitarny Polsce. O wprowadzeniu nowych obostrzeń w dobie epidemii koronawirusa poinformowali podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zmiany mają ograniczyć kontakty międzyludzkie w przestrzeni publicznej np. podczas zakupów.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

 • Sekundniki mają usprawnić ruch na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Szkolnej

   

  Na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Szkolną przy sygnalizacji świetlnej zainstalowano sekundniki i zielone strzałki warunkowe. Rozwiązanie ma przede wszystkim usprawnić przepustowość i płynność ruchu na tym często uczęszczanym przez kierowców skrzyżowaniu. Koszt montażu sekundników wyniósł 7 293,90 zł.

 • Dwie kolejne ofiary koronawirusa na Podkarpaciu

   

  Dzisiaj rano, służby wojewody podkarpackiego przekazały informację o dwóch kolejnych zgonach pacjentów szpitala w Łańcucie zakażonych koronawirusem. To młoda kobieta i starszy mężczyzna.

 • Duchowni apelują – "Zostańcie w domach". Święta bez poświęcenia pokarmów

  Biskup Rzeszowski Jan Wątroba udziela dyspensy wszystkim wiernym z uczestnictwa we mszy św.  w niedzielę i inne święta od 28 marca do odwołania. Jednocześnie przypomina, że należy uczestniczyć w Eucharystii przez media...

 • Janusz G. skazany na 25 lat pozbawienia wolności

  W Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł wyrok w sprawie Janusza G. Sąd skazał go na 25 lat więzienia za zabójstwo byłej żony. Wyrok jest nieprawomocny.

 • Nie ma mowy o odwołaniu sesji Rady Powiatu

   

  Sesja Rady Powiatu w Jaśle zwołana na 3 kwietnia 2020 r. odbędzie się zgodnie z planem. Tak zapewnia Anna Nigborowicz, wiceprzewodnicząca rady. Przekonuje jednocześnie, że w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, w której obrady mają się odbyć zapewnione zostaną jak najlepsze warunki sanitarne.

 • Szyją maseczki ochronne, których część trafić ma do służb walczących z koronawirusem

   

  Wczoraj Zakład Krawiecki Beaty i Łukasza Gałuszków rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Część z nich zamierza on nieodpłatnie przekazać m.in. ratownikom medycznym oraz funkcjonariuszom służb, które stoją na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa. Inicjatywa ma być odpowiedzią na stałe zapotrzebowanie w materiały ochronne.

 • Jasielski Inkubator Przedsiębiorczości poczeka na otwarcie

   

  Prace, których efektem będzie powstanie Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle zmierzają ku końcowi. Na jego otwarcie trzeba będzie jednak poczekać nieco dłużej niż zakładano. Zmiany w harmonogramie spowodowane są panującą w kraju epidemią koronawirusa.

 • Sesja Rady Powiatu w Jaśle w obliczu epidemii

   

  Każdego dnia w Polsce notuje się wzrost liczby zakażonych koronawirusem. Rząd po raz kolejny zaostrzył zasady dyscypliny sanitarnej. Samorządy decydują o odwołaniu lub przesunięciu terminów sesji rad gmin i powiatów. Tymczasem na 3 kwietnia bieżącego roku zaplanowano sesję Rady Powiatu w Jaśle. Zgodnie z zawiadomieniem ma się ona odbyć w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego.

 • Czy podgrzewacze tytoniu mogą się stać alternatywą dla papierosów?

   

  O tym, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia, nie trzeba nikogo przekonywać. Przywiązanie nałogowego palacza do papierosów jest jednak silniejsze niż można się spodziewać. Jak zatem rozpocząć walkę z nałogiem? Dobrym rozwiązaniem będzie metoda „małych kroków”. W tym nierównym pojedynku palacza mogą np. wspomóc coraz bardziej popularne podgrzewacze tytoniu.

 • Zamawiaj jedzenie z dostawą do domu w „Domowych Smakach”!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105