Strona główna

Niedziela dla aktywnych

2

W minioną niedzielę MOSiR zaprosił jaślan do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Trenerzy personalni prowadząc treningi starali się dowieść, że każda wolna chwila jest doskonałą okazją do uprawiania sportu. Wygląda na to, że pierwsza edycja „Aktywnej Niedzieli z MOSiR-em” nie będzie ostatnią i na stałe zagości w kalendarzu imprez sportowych organizowanych w Jaśle.

Zobacz fotorelację > FOTOGALERIA

Inicjatorami wydarzenia są trenerzy personalni, którzy, na co dzień prowadzą różnego rodzaju zajęcia sportowe w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. W gronie tym znaleźli się: Dorota Nagacz, Gabriela Ciborowska, Hubert Kamiński  i Wojciech Rak. Aby zachęcić do uprawiania sportu mieszkańców miasta, którzy z różnych względów stronią od aktywności fizycznej, postanowili zaprosić ich na pokazowe treningi oraz zawody. – Pomysł na organizację tego rodzaju imprezy zrodził się w głowach kilku trenerów personalnych, prowadzących zajęcia w MOSiR. Robimy to po to, aby zachęcić ludzi do aktywności fizycznej. Mam nadzieję, że impreza będzie organizowana cyklicznie. Dzisiaj widzimy tutaj przede wszystkim osoby, które swoją przygodę z treningiem rozpoczęły wcześniej i z żelazną konsekwencją ją kontynuują. Liczymy jednak na to, że przyłączą się do nas mieszkańcy Jasła i okolic, którzy chcieliby zacząć trenować - wyjaśnia Wojciech Rak, trener personalny, a zarazem jeden z organizatorów „Aktywnej Niedzieli z MOSiR-em”.   

Wszystko zaczęło się od treningu HIIT. Pod tym skrótem kryje się trening interwałowy o wysokiej intensywności. Jest on nie tylko doskonałym sposobem na osiągnięcie dobrej kondycji fizycznej. Pozwala także na szybką redukcję tkanki tłuszczowej. W rytm muzyki, pod okiem Doroty Nagacz na boisku wielofunkcyjnym przy basenie ćwiczyło kilkanaście osób, bez względu na wiek i stopień zaawansowania.

To była jedynie rozgrzewka, bowiem po kilku minutach przerwy do treningu CORE zaprosiła Gabriela Ciborowska. Jest on bardzo popularny w klubach fitness i siłowniach. Pozwala na utrzymanie prawidłowej postawy i wzmocnienie całej sylwetki. Kulminacją sportowej zabawy dla kobiet były zawody, w których na torze uczestniczki musiały sprostać przygotowanym ćwiczeniom. Rywalizacja o uzyskanie najlepszego czasu była bardzo zacięta. Na koniec przyszedł czas na upominki oraz pamiątkowe zdjęcia.

W południe cała uwaga skupiła się na rywalizacji mężczyzn w CrossFit. W połączeniu z wysoką temperaturą, wyzwanie okazało się piorunująco trudne. Nie wszyscy zdołali ukończyć zmagania. Podciąganie na drążku, pompki, przysiady, brzuszki oraz wyciskanie sztangi nad głowę wycisnęły z uczestników siódme poty. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał Hubert Kamiński, instruktor w Jasielskim Klubie Kształtowania i Modelowania Sylwetki „ATLAS”.

To jednak nie było wszystko.  Pod okiem Wojciecha Raka odbyły się zawody Strongman. Zawodnicy mieli okazję na zademonstrowanie swojej siły w spacerze farmera z walizkami o wadze 70 kg każda, podrzucie sztangą (55 kg) oraz wyciskaniu kettli jednorącz nad głowę, z których najcięższy ważył 32 kg.  

Zawody dla postronnego obserwatora mogły wydać się zmaganiami, przeznaczonymi jedynie dla osób trenujących od dawna oraz co równie istotne regularnie. Jak przekonuje jednak Wojciech Rak, treningi CrossFit to forma aktywności dedykowana dla niemal każdej osoby, która zamierza zadbać o swoją kondycję i sylwetkę. – Trening tego typu może rozpocząć w dowolnej chwili każdy, kto nawet trochę się rusza. Obciążenia dobiera się proporcjonalnie do stopnia zaawansowania ćwiczącego oraz masy jego ciała. Z każdym nowym podopiecznym rozpoczynamy od tego samego schematu. Sprawdzamy jego wydolność, dobierając następnie model treningowy. To naprawdę fantastyczny sposób na podnoszenie swoich możliwości fizycznych, a co za tym idzie poprawę ogólnej kondycji i zdrowia. Ćwiczyć może każdy, bez względu na wiek i płeć. Z każdym rokiem liczba osób rozpoczynających przygodę z tego typu aktywnością jest coraz większa – mówi.

Kolejne zawody z cyklu „Aktywnej Niedzieli z MOSiR-em” odbędą się już w sierpniu. Patronem medialnym wydarzenia był portal informacyjny www.jaslo4u.pl

MD

Napisany dnia: 23.07.2019, 10:19 , Tagi: Brak
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ czarny
dnia 24.07.2019, 17:24
Ocena
komentarza:
0
i fajna inicjatywa. Oby frekwencja była co zawody to coraz liczniejsza , bo osób ćwiczących na siłce nie brakuje .
@ Papryka
dnia 24.07.2019, 20:30
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Nie daj się cukrzycy!

  14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji razem z lek. med. Piotrem Plutą, kierownikiem Oddziału Diabetologicznego jasielskiego szpitala przypominamy o tym, że cukrzyca to niebezpieczna choroba, która prowadzi do wielu powikłań. Niestety z każdym rokiem coraz więcej osób na nią zapada.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Wierzą, że oddając krew mogą uratować komuś życie

   

  O tym, że krew jest niezwykle cenna dla każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością do grupy osób przekonanych o jej olbrzymim znaczeniu należą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, którzy oddali krew z myślą o tych, którym może ona uratować życie.

 • Zapalając znicze na ich grobach spłacamy dług

   

  Ulice miasta spowite są gęstą mgłą. Wszyscy tłoczą się z drzwiach autokaru, aby po chwili sennie zasiąść na swoich miejscach. Od odjazdu dzieli ich zaledwie kilka minut. Z niecierpliwością oczekują chwili, w której warkot silnika oznajmi, iż wyprawa na Ukrainę wreszcie się rozpoczyna.

 • 26-latek zniszczył osiem samochodów

  W minioną sobotę w nocy na ul Szkolnej w Jaśle doszło do dewastacji ośmiu samochodów osobowych. 26-letni mieszkaniec Jasła przyznał się do winy. Policja skierowała sprawę do sądu.

 • Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Jaśle

   

  W całej Polsce odbywają się dzisiaj uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Jaśle uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Parku Miejskim, gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty.

 • Ceny targowe na zakup obrączek w salonach Łazur!

   

  Planujecie ślub, a nie macie jeszcze obrączek? Stoiska targowe i ich gwar Was przytłaczają?Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich w Jaśle i Sanoku, gdzie w ciszy i spokoju wybierzecie Wasze wymarzone obrączki po targowych cenach!

 • Czarni lepsi od wicelidera. Jaślanie mistrzami jesieni

   

  Jesień należy do Czarnych Jasło. Podopieczni Ryszarda Skuby pokonali w ostatnim meczu rundy jesiennej drużynę MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne 2:1. Tym samym zimę spędzą na fotelu samodzielnego lidera rozgrywek klasy okręgowej.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105