Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Niedziela dla aktywnych

2

W minioną niedzielę MOSiR zaprosił jaślan do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Trenerzy personalni prowadząc treningi starali się dowieść, że każda wolna chwila jest doskonałą okazją do uprawiania sportu. Wygląda na to, że pierwsza edycja „Aktywnej Niedzieli z MOSiR-em” nie będzie ostatnią i na stałe zagości w kalendarzu imprez sportowych organizowanych w Jaśle.

Zobacz fotorelację > FOTOGALERIA

Inicjatorami wydarzenia są trenerzy personalni, którzy, na co dzień prowadzą różnego rodzaju zajęcia sportowe w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. W gronie tym znaleźli się: Dorota Nagacz, Gabriela Ciborowska, Hubert Kamiński  i Wojciech Rak. Aby zachęcić do uprawiania sportu mieszkańców miasta, którzy z różnych względów stronią od aktywności fizycznej, postanowili zaprosić ich na pokazowe treningi oraz zawody. – Pomysł na organizację tego rodzaju imprezy zrodził się w głowach kilku trenerów personalnych, prowadzących zajęcia w MOSiR. Robimy to po to, aby zachęcić ludzi do aktywności fizycznej. Mam nadzieję, że impreza będzie organizowana cyklicznie. Dzisiaj widzimy tutaj przede wszystkim osoby, które swoją przygodę z treningiem rozpoczęły wcześniej i z żelazną konsekwencją ją kontynuują. Liczymy jednak na to, że przyłączą się do nas mieszkańcy Jasła i okolic, którzy chcieliby zacząć trenować - wyjaśnia Wojciech Rak, trener personalny, a zarazem jeden z organizatorów „Aktywnej Niedzieli z MOSiR-em”.   

Wszystko zaczęło się od treningu HIIT. Pod tym skrótem kryje się trening interwałowy o wysokiej intensywności. Jest on nie tylko doskonałym sposobem na osiągnięcie dobrej kondycji fizycznej. Pozwala także na szybką redukcję tkanki tłuszczowej. W rytm muzyki, pod okiem Doroty Nagacz na boisku wielofunkcyjnym przy basenie ćwiczyło kilkanaście osób, bez względu na wiek i stopień zaawansowania.

To była jedynie rozgrzewka, bowiem po kilku minutach przerwy do treningu CORE zaprosiła Gabriela Ciborowska. Jest on bardzo popularny w klubach fitness i siłowniach. Pozwala na utrzymanie prawidłowej postawy i wzmocnienie całej sylwetki. Kulminacją sportowej zabawy dla kobiet były zawody, w których na torze uczestniczki musiały sprostać przygotowanym ćwiczeniom. Rywalizacja o uzyskanie najlepszego czasu była bardzo zacięta. Na koniec przyszedł czas na upominki oraz pamiątkowe zdjęcia.

W południe cała uwaga skupiła się na rywalizacji mężczyzn w CrossFit. W połączeniu z wysoką temperaturą, wyzwanie okazało się piorunująco trudne. Nie wszyscy zdołali ukończyć zmagania. Podciąganie na drążku, pompki, przysiady, brzuszki oraz wyciskanie sztangi nad głowę wycisnęły z uczestników siódme poty. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał Hubert Kamiński, instruktor w Jasielskim Klubie Kształtowania i Modelowania Sylwetki „ATLAS”.

To jednak nie było wszystko.  Pod okiem Wojciecha Raka odbyły się zawody Strongman. Zawodnicy mieli okazję na zademonstrowanie swojej siły w spacerze farmera z walizkami o wadze 70 kg każda, podrzucie sztangą (55 kg) oraz wyciskaniu kettli jednorącz nad głowę, z których najcięższy ważył 32 kg.  

Zawody dla postronnego obserwatora mogły wydać się zmaganiami, przeznaczonymi jedynie dla osób trenujących od dawna oraz co równie istotne regularnie. Jak przekonuje jednak Wojciech Rak, treningi CrossFit to forma aktywności dedykowana dla niemal każdej osoby, która zamierza zadbać o swoją kondycję i sylwetkę. – Trening tego typu może rozpocząć w dowolnej chwili każdy, kto nawet trochę się rusza. Obciążenia dobiera się proporcjonalnie do stopnia zaawansowania ćwiczącego oraz masy jego ciała. Z każdym nowym podopiecznym rozpoczynamy od tego samego schematu. Sprawdzamy jego wydolność, dobierając następnie model treningowy. To naprawdę fantastyczny sposób na podnoszenie swoich możliwości fizycznych, a co za tym idzie poprawę ogólnej kondycji i zdrowia. Ćwiczyć może każdy, bez względu na wiek i płeć. Z każdym rokiem liczba osób rozpoczynających przygodę z tego typu aktywnością jest coraz większa – mówi.

Kolejne zawody z cyklu „Aktywnej Niedzieli z MOSiR-em” odbędą się już w sierpniu. Patronem medialnym wydarzenia był portal informacyjny www.jaslo4u.pl

MD

Napisany dnia: 23.07.2019, 10:19
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ czarny
dnia 24.07.2019, 17:24
Ocena
komentarza:
0
i fajna inicjatywa. Oby frekwencja była co zawody to coraz liczniejsza , bo osób ćwiczących na siłce nie brakuje .
@ Papryka
dnia 24.07.2019, 20:30
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Mieszkańcy Jasła chcą płacić mniej za śmieci. Gotowi są zakładać kompostowniki. Miasto jednak nie spieszy się z wprowadzeniem stosownego rozwiązani

   

  Większość Polaków uważa, że ceny za wywóz odpadów są zbyt wysokie. Mieszkańcy Jasła, nie są w tym względzie wyjątkiem. 

 • Wrak samochodu w centrum osiedla Gamrat w Jaśle. Kto i kiedy go uprzątnie?

  Od blisko dwóch miesięcy na osiedlu Gamrat w Jaśle, w pobliżu boiska do koszykówki stoi doszczętnie zdewastowany samochód, którego właściciel nie żyje. Pojazd stał się doskonałym miejscem do zabawy przez dzieci. Okazuje się, że sprawa uprzątnięcia wraku nie będzie taka prosta..

 • Bez skrupułów nadal podrzucają wielkogabaryty

  Na osiedlu Kopernika w Jaśle po raz kolejny podrzucono śmieci pod drzewem w pobliżu przejazdu kolejowego, gdzie pojemniki śmietnikowe nie są w żaden sposób zabezpieczone. Miejsce okazało się być doskonałe do składowania odpadów wielkogabarytowych. Tym razem zalegają tam stare kanapy, lodówki, materac, a nawet opona samochodowa.

 • U pacjentki przyjętej na Oddział Ortopedii potwierdzono zakażenie koronawirusem

  Pacjentka przyjęta do jasielskiego szpitala trafiła na oddział zakaźny. Po trzech dniach pobytu na Oddziale Ortopedii pojawiły się duszności oraz wysoka temperatura. Test na obecność wirusa Covid-19 potwierdził się. Sala, w której przebywała kobieta została zdezynfekowana. Przyjęcia na oddział nie zostały wstrzymane.

   

 • Szkoła języka niemieckiego - Prestiż

   

  (Mobilna) Szkoła Języka Niemieckiego Prestiż oferuje naukę języka niemieckiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdaję sobie sprawę jak cenny jest czas w dzisiejszych czasach dlatego wychodząc naprzeciw potrzebą kursantów istnieje możliwość dojazdu do dzieci i młodzieży. Kursy i szkolenia dla firm odbywają się w siedzibach firm.

 • W Osieku Jasielskim ma powstać farma fotowoltaiczna

  Prywatny inwestor wydzierżawił już od prywatnych osób około 20 ha działki na terenie gminy Osiek Jasielski. Okazuje się, że firma ma w planach budowę farmy fotowoltaicznej. Aby jednak inwestycja mogła się ziścić potrzebna była zmiana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Radni gminy nie mieli żadnych wątpliwości, że podjęcie tej uchwały przyniesie wymierne korzyści.

 • LAUDERM – nowe oblicze kosmetologii estetycznej

   

  Troska o dobrą kondycję i wygląd nie jest już postrzegana jako coś wyjątkowego, zarezerwowanego dla wąskiego grona osób. Coraz więcej kobiet poszukuje najnowocześniejszych rozwiązań, aby właściwie zadbać o swoje ciało. 

 • Spotkanie z posłem Winnickim cieszyło się ogromnym zainteresowaniem jaślan

  W minioną sobotę w Jaśle gościł poseł na Sejm Robert Winnicki, jeden liderów Konfederacji, który spotkał się z lokalną społecznością podejmując dyskusję na temat bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Salę wypełniona była po brzegi...

 • Europoseł Łukacijewska po latach przerwy wraca z biurem do Jasła

  Dzisiaj w Jaśle odbyło się uroczyste otwarcie biura europoseł Elżbiety Łukacijewskiej, do którego będą mogli przyjść ze swoimi problemami i innymi ważnymi sprawami mieszkańcy powiatu jasielskiego. Pracownicy biura będą do ich dyspozycji przez trzy dni w tygodniu...

 • Na ścianie bloku przy ul. Szajnochy powstaje monumentalny mural

   

  W Jaśle, coraz więcej budynków zachwyca pracami Sylwestra Łaskawskiego. Jego najnowszą realizacją jest mural na bloku mieszkalnym przy ul. Szajnochy. Wkrótce będzie można podziwiać go w pełnej krasie. Dzieło, tematyką nawiązuje do postaci jasielskich bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

 • Catering dla firm na każdą okazję

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych.

 • Czarni na remis w meczu z liderem tabeli

   

  Po trzech porażkach z rzędu, Czarni Jasło, w końcu zdołali zapunktować w ligowym starciu. Podopieczni Adama Domaradzkiego, dla którego sobotni mecz był debiutem w roli szkoleniowca drużyny seniorów, zremisowali na własnym boisku z Piastem Tuczempy 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił w drugiej połowie spotkania Paweł Setlak.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105