Strona główna

Niedziela dla aktywnych

2
Napisany dnia: 23.07.2019, 10:19 , Tagi: Brak

W minioną niedzielę MOSiR zaprosił jaślan do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Trenerzy personalni prowadząc treningi starali się dowieść, że każda wolna chwila jest doskonałą okazją do uprawiania sportu. Wygląda na to, że pierwsza edycja „Aktywnej Niedzieli z MOSiR-em” nie będzie ostatnią i na stałe zagości w kalendarzu imprez sportowych organizowanych w Jaśle.

Zobacz fotorelację > FOTOGALERIA

Inicjatorami wydarzenia są trenerzy personalni, którzy, na co dzień prowadzą różnego rodzaju zajęcia sportowe w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. W gronie tym znaleźli się: Dorota Nagacz, Gabriela Ciborowska, Hubert Kamiński  i Wojciech Rak. Aby zachęcić do uprawiania sportu mieszkańców miasta, którzy z różnych względów stronią od aktywności fizycznej, postanowili zaprosić ich na pokazowe treningi oraz zawody. – Pomysł na organizację tego rodzaju imprezy zrodził się w głowach kilku trenerów personalnych, prowadzących zajęcia w MOSiR. Robimy to po to, aby zachęcić ludzi do aktywności fizycznej. Mam nadzieję, że impreza będzie organizowana cyklicznie. Dzisiaj widzimy tutaj przede wszystkim osoby, które swoją przygodę z treningiem rozpoczęły wcześniej i z żelazną konsekwencją ją kontynuują. Liczymy jednak na to, że przyłączą się do nas mieszkańcy Jasła i okolic, którzy chcieliby zacząć trenować - wyjaśnia Wojciech Rak, trener personalny, a zarazem jeden z organizatorów „Aktywnej Niedzieli z MOSiR-em”.   

Wszystko zaczęło się od treningu HIIT. Pod tym skrótem kryje się trening interwałowy o wysokiej intensywności. Jest on nie tylko doskonałym sposobem na osiągnięcie dobrej kondycji fizycznej. Pozwala także na szybką redukcję tkanki tłuszczowej. W rytm muzyki, pod okiem Doroty Nagacz na boisku wielofunkcyjnym przy basenie ćwiczyło kilkanaście osób, bez względu na wiek i stopień zaawansowania.

To była jedynie rozgrzewka, bowiem po kilku minutach przerwy do treningu CORE zaprosiła Gabriela Ciborowska. Jest on bardzo popularny w klubach fitness i siłowniach. Pozwala na utrzymanie prawidłowej postawy i wzmocnienie całej sylwetki. Kulminacją sportowej zabawy dla kobiet były zawody, w których na torze uczestniczki musiały sprostać przygotowanym ćwiczeniom. Rywalizacja o uzyskanie najlepszego czasu była bardzo zacięta. Na koniec przyszedł czas na upominki oraz pamiątkowe zdjęcia.

W południe cała uwaga skupiła się na rywalizacji mężczyzn w CrossFit. W połączeniu z wysoką temperaturą, wyzwanie okazało się piorunująco trudne. Nie wszyscy zdołali ukończyć zmagania. Podciąganie na drążku, pompki, przysiady, brzuszki oraz wyciskanie sztangi nad głowę wycisnęły z uczestników siódme poty. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał Hubert Kamiński, instruktor w Jasielskim Klubie Kształtowania i Modelowania Sylwetki „ATLAS”.

To jednak nie było wszystko.  Pod okiem Wojciecha Raka odbyły się zawody Strongman. Zawodnicy mieli okazję na zademonstrowanie swojej siły w spacerze farmera z walizkami o wadze 70 kg każda, podrzucie sztangą (55 kg) oraz wyciskaniu kettli jednorącz nad głowę, z których najcięższy ważył 32 kg.  

Zawody dla postronnego obserwatora mogły wydać się zmaganiami, przeznaczonymi jedynie dla osób trenujących od dawna oraz co równie istotne regularnie. Jak przekonuje jednak Wojciech Rak, treningi CrossFit to forma aktywności dedykowana dla niemal każdej osoby, która zamierza zadbać o swoją kondycję i sylwetkę. – Trening tego typu może rozpocząć w dowolnej chwili każdy, kto nawet trochę się rusza. Obciążenia dobiera się proporcjonalnie do stopnia zaawansowania ćwiczącego oraz masy jego ciała. Z każdym nowym podopiecznym rozpoczynamy od tego samego schematu. Sprawdzamy jego wydolność, dobierając następnie model treningowy. To naprawdę fantastyczny sposób na podnoszenie swoich możliwości fizycznych, a co za tym idzie poprawę ogólnej kondycji i zdrowia. Ćwiczyć może każdy, bez względu na wiek i płeć. Z każdym rokiem liczba osób rozpoczynających przygodę z tego typu aktywnością jest coraz większa – mówi.

Kolejne zawody z cyklu „Aktywnej Niedzieli z MOSiR-em” odbędą się już w sierpniu. Patronem medialnym wydarzenia był portal informacyjny www.jaslo4u.pl

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ czarny
dnia 24.07.2019, 17:24
Ocena
komentarza:
0
i fajna inicjatywa. Oby frekwencja była co zawody to coraz liczniejsza , bo osób ćwiczących na siłce nie brakuje .
@ Papryka
dnia 24.07.2019, 20:30
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • eOBRAZ 2.0 – czyli masa nowych możliwości!

   

  Łap swój tablet, smartfona albo smart lodówkę i zamawiaj foty w kilku prostych krokach. Nasz nowy konfigurator odbitek to istny kombajn zbierający plony.

   

 • Co za grzyb! Pan Wojciech znalazł borowika giganta

   

  To grzybobranie Pan Wojtek z pewnością uzna za jedno z najbardziej udanych w swoim życiu. W lesie, wraz z żoną znalazł bowiem rekordowego borowika. Grzyb ważył aż 1,6 kg!

 • Partie wytoczyły działa i szykują się do batalii o mandaty

   

  Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Polacy 13 października zdecydują, którzy z kandydatów uzyskają mandaty i zasiądą w przyszłej kadencji w ławach poselskich i senatorskich. Perspektywa jest niezwykle kusząca. Nie powinien, więc dziwić fakt, że politycy aspirujący do roli parlamentarzysty coraz mocniej angażują się w prowadzenie kampanii.

 • Studenci z Krosna stworzyli prototyp łazika

  Co oznacza tajemniczy termin VDesign? Odpowiedź na to pytanie nie tylko nie przysparza trudności, ale wręcz sprawia przyjemność członkom Studenckiego Koła Naukowego, pasjonatom informatyki, mechaniki, mechatroniki, cybernetyki i innych podobnych dziedzin nauki.

 • Minione wieki przemówiły po raz dziewiąty

   

  Karpacka Troja nigdy wcześniej nie doświadczyła tak dużej liczby odwiedzających. Dziewiąta edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa Oblicza" potwierdziła rosnącą popularność tego unikatowego miejsca. Po raz kolejny organizatorzy największego wydarzenia plenerowego w kalendarzu imprez organizowanych w skansenie zabrali swoich gości w fascynująca podróż do przeszłości.

 • Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

   

  W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105