Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Niespodziewany "spadek" po poprzedniej władzy

58

Z początkiem tygodnia Andrzej Kachilk został powołany na stanowisko pierwszego wiceburmistrza miasta Jasła. Zastępcy podlegają wydziały techniczne takie jak: architektura, gospodarka mieniem, geodezja i ochrona środowiska oraz placówki budżetowe m.in. Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej i Miejski Zakład Gospodarki Odpadami.

Nowy wiceburmistrz zabrał się ostro do roboty już pierwszego dnia. Jak sam przyznaje jest mnóstwo do zrobienia. W pierwszej kolejności zajął się ZMKS-em, który tylko w ciągu ubiegłego roku wygenerował straty w wysokości blisko 3 mln zł. - Jeżeli byśmy chcieli zbilansować dochody z wydatkami w okolicach „zera”, to trzeba byłoby przewieźć około 130 tysięcy mieszkańców miesięcznie, a nie mamy wielkiego ruchu – mówi portalowi jaslo4u.pl Andrzej Kachlik.

Obecnie w Zakładzie Miejskiej Komunikacji Samochodowej zatrudnionych jest 51 kierowców, 16 pracowników umysłowych i 14 mechaników. Wydatki osobowe, czyli płace wraz z pochodnymi stanowią 64% całości kosztów. - Musimy przewozić mieszkańców, bo to nasz ustawowy obowiązek. Poza tym mamy 11 nowych autobusów zakupionych przy wkładzie środków unijnych i warunki umowy muszą zostać zrealizowane. Pozostaje więc bolesna operacja, która musi być wykonana, bo Rada Miejska nie będzie w nieskończoność w ten organizm pieniędzy wtłaczać – tłumaczy wiceburmistrz. Zaznacza, że redukcja jest nieunikniona, nie zdradza nam jednak szczegółów. W środę spotkał się natomiast ze związkowcami Zakładu i poinformował ich o bieżącej sytuacji. - Przedstawiłem im szczegółową sytuację finansową, o której nie wiedzieli. Ta operacja jest bolesna, ale niezbędna – mówi Kachlik.

W ZMKS-ie został ogłoszony już konkurs na dyrektora, bo pełniącemu obowiązki dyrektora Zdzisławowi Wilisowskiemu wygasała umowa z końcem 2010 roku. W ciągu dwóch najbliższych tygodni poznamy więc nazwisko nowego dyrektora ZMKS-u.

Równie trudna sytuacja jest w jasielskich szkołach, na które Urząd Miasta wydaje 20 mln zł rocznie. Kolejny problem stanowi liczba pracowników zatrudnionych w Urzędzie Miasta. Obecnie na liście płac UM znajduje się 240 osób, podczas gdy 4 lata temu zatrudnionych było tam 120 pracowników. Urząd dopłaca także do utrzymania Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami. Jakie jeszcze niespodzianki zostawiła poprzednia władza dowiemy się niebawem. Na polecenie Andrzeja Czerneckiego, burmistrza Jasła przygotowywany jest bilans otwarcia, z którego dowiemy się jak rzeczywiście wygląda sytuacja w mieście.

 

(kp)

Reklama

Komentarze: 58

Dodaj komentarz Widok:
0
@ dd
dnia 11.01.2011, 22:16 · Zgłoś
A za co wyromontuje dom w Kowalowach za nasze podatki i dalej szczury się będą tam pasły,i całe lato będą tam imprezy
Odpowiedz
0
@ mlody
dnia 09.01.2011, 12:39 · Zgłoś
do "to ja"
i tu jest propaganda sukcesu pani burmistrz bo podala tylko koszt basenu a zapomniala podac koszt robot ktore towarzysza takiej inwestycji z uzbrojeniem terenu elacznie oraz jego adaptacja pod
budowe tego typu obiektu ktory kilkakrotnie przekroczyl wartosc
obiektu piszac oczyms trzeba miec oty pojecie
Odpowiedz
0
@ miro
dnia 09.01.2011, 12:07 · Zgłoś
Marian a co w magistracie robi 250 osób ?
Odpowiedz
0
@ ACAB
dnia 08.01.2011, 00:10 · Zgłoś
ZMKS to bankrut. gorzej- to dotowany bankrut. PKS przy obecniej strukturze ledwo przedzie, ich struktury uslugowo-handlowe pokrywaja straty przewozow i w bilansie rocznym wychodza na zero. Ludzie tam mocno pracuja glowami aby funkcjonowac. A ZMKS?? z roku na rok nie robi sie w ich sprawie NIC. Mega Mozgi z UM i BEZradni sa chyba na dietach i to im wystarcza.
ZMKSowi potrzebna jest gruntowna restrukturyzacja i to jak najszybciej. Rownolegle inwestycje ktore wykorzystaja potencjal tej grupy sa tu najwlasciwsze, w tym wypadku szliby szlakiem juz czesciowo przetartym. Bez zmian ta Sktruktura utonie. Swoja droga nie wiem jakim sposobem oni zatrzymali tam tych 14mechanikow (...) Chlopaki na zachodzie czekaja na was stawki 60pln/h, bogate pakiety socjalne i o wiele wiecej, tylko chciec ...
Odpowiedz
0
@ kornelia
dnia 07.01.2011, 18:11 · Zgłoś
nie wiem dlaczego ktos kto niema pojecia dlaczego taka sytuacja jest w ZMKS i wypisuje bzdury .ludzie na stanowiskach umyslowych ,kierowcy ,mechanicy to ludzie ,ktorzy pracuja po 30i wiecej lat i pracuja dobrze a ich obwinia sie o straty finansowe a co zrobil pseudo p.o wilisowski zniszczyl do spodu ludzi to potrafil zrobic jego powinno sie rozliczyc ze wszystkiego i jego kolesiow a on odejdzie wyplaci mu sie zalegly urlop jak i pani burmistrz ,Umowa skonczyla sie 31 grudnia wiec co on robi w ZMKS moze ktos to wytlumaczy nic nie robi weszy i obraza bezustannie pracownikow przy takim ;dyrektorze;to i [...] w toalecie bo na porzadku tez sie niezna to jest nemo a za to zaplaca pracownicy ,ktorzy zarabiaja marne pieniadze i do dzisiaj maja niewyplacone 13_tki,brak socjalnego od lat tu niema za to odpowiedzialnosci i kodeksu bo to zwykli ludzie ,ludzie pracy a chwala nalezy sie [...] i za urlop tez bedzie mial zaplacone bo ciezko bawil sie z kolesiami robil wycieczki i biedaczek nie mial czasu urlopu wykorzystac
Odpowiedz
0
@ max
dnia 07.01.2011, 17:18 · Zgłoś
Do Marian. Zanim zaczniesz coś [...].ć to sobie policz na palcach. Na 46 autobusów przypada 13 mechaników. Wychodzi 3,53. Sprawdź sobie średnią krajową, jest jedną z najniższych. Więc zanim zaczniesz się wymądrzać sprawdź swoje wiadomości.
Odpowiedz
0
@ Pasażerka
dnia 07.01.2011, 15:08 · Zgłoś
Pan Kachlik ma duzo racji odnośnie ZMKS. Autobusy wożą przede wszystkim powietrze, ale są potrzebne, sama nimi jeżdże.Nie rozumiem jednak czemu nie ma kursów po godzi. 17. Przecież ludzie pracują do 17 i nie maja czym dojechaćdo domów. Postarajcie sie zachęcić pasażerów do jazdy MKS-em niech będą kursy którymi dojedziemy do domów.
Odpowiedz
0
@ KONRAD
dnia 07.01.2011, 10:31 · Zgłoś
Liberalizm w sytuacji,o której mowa wyżej,jest konieczny.Tak więc zwolnienia z pracy,zastanowienie nad możliwością funkcjonowania firm podległych UM w dotychczasowej formie.Pan Kachlik pojął,że podstawą prawidłowej gospodarki publicznym groszem jest ekonomia,a nie układy.Gratuluję odważnych deklaracji.Oby tylko pozwolono p. Kachlikowi zapowiadane zmiany wdrożyć w życie,bez położenia głowy, bo są one sprzeczne z ideologią tworzenia miejsc pracy p. Czerneckiego pozostającego pod urokiem p. Czeluśniaka.
Odpowiedz
0
@ liczydełko
dnia 07.01.2011, 10:03 · Zgłoś
strata 3 000 000 zł, a mieszkańców w Jaśle 37 533 na dzień ostatnich wyborów tzn. na 1 mieszkańca wypada 79,93zł
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 06.01.2011, 22:53 · Zgłoś
Panie Kachlik!
Życzę Panu sukcesu w rozwaleniu tej enklawy i pseudosocjalistycznej "pracy".Na pierwszy ogień z 16 "umysłowych" (bez umysłu) do 6 - od razu się poprawi !!!
Odpowiedz
0
@ nauczycielka
dnia 06.01.2011, 22:25 · Zgłoś
będąc ostatnio w firmie zmks skorzystałam z toalety - to był dla mnie totalny szok... [...], bród i ubóstwo. Gdzie osoby odpowiedzialne za CZYSTOŚĆ!!!
Odpowiedz
0
@ dfre
dnia 06.01.2011, 21:54 · Zgłoś
dlaczego słynne tablice na przystankach już nie działają?? /
Odpowiedz
0
@ mechanik
dnia 06.01.2011, 21:25 · Zgłoś
Nie dałbym w ręce tych kierowców- związkowców nowych autobusów. Kachlik ratuj nowy tabor!!!
Odpowiedz
0
@ t
dnia 06.01.2011, 21:08 · Zgłoś
Może pan O..... zadziałał w urzędzie i trzeba się zająć zlikwidowaniem konkórencji w postaci Zmks,brawo dla vice Burmistrza
Najprościej wyzwalniać zlikwidować za nic nie odpowiadać,bo jest ciepła posadka przez cztery latka.
Odpowiedz
0
@ nuśka
dnia 06.01.2011, 19:29 · Zgłoś
inne instytucje się rozwijają, modernizują, zmieniają profil i dostosowują się do zmieniającego się rynku,mają jakiś pomysł. ZMKS od lat nic nie robi, zostali w XIX wieku. Mogli zainwestować w myjnie bezdotykową lub stację obsługi - przecież mają mechaników, ostatecznie stacja tankowania samochodów, przecież mają dystrybutory. Jeszcze mam masę innych pomysłów a oni nie mają.
Odpowiedz
0
@ jaślanka
dnia 06.01.2011, 19:23 · Zgłoś
sam został zlicytowany i dom i samochody (oczywiście A.Kachlik)a teraz się bierze za naprawę innych firm. Uważacie,że jak ktoś wszystko sp[...] w swoim życiu nadaje się na koło ratunkowe dla MKS-u czy innych. Pani Burmistrz też miała chyba poważne powody gdy go wy[...]a.
Odpowiedz
0
@ Bodek
dnia 06.01.2011, 17:39 · Zgłoś
No, to nowa władza bierze się do "byczej roboty". Najpierw mega XXL podwyżki dla starosty i reszty "darmozjadów". A następnie aby koryto było pełne, no bo za jakiś czas znów trzeba pomyśleć o sobie, bierze się za zwolnienia ludzi z pracy i likwidację szkół. Oczywiście ciemny i coraz biedniejszy lud na podkarpaciu, będzie siedział cicho, no bo kto będzie śmiał wyjść na ulicę, aby pogrozić władzy /czyt./ darmozjadom paluszkiem...? Chyba się jeszcze taki tutaj nie narodził...
No, no, nowa władza to ma byczy [...], tylko czy utrzyma długo te ostre rogi, a może ktoś je spróbuje ściąć. Osobiście stawiam na wyborców, tylko kiedy ci wyborcy się obudzą???
Odpowiedz
0
@ marian
dnia 06.01.2011, 17:24 · Zgłoś
A co w tym ZMKS robi aż 16 umysłowych toż to jakaś paranoja. Czas wyczyścić w tej firmie kadry oraz wprowadzić dyscyplinę i ograniczyć tych sobiepańskich kierowców, którym wydaje się, że cały świat się wokół nich kręci. Tych wszystkich cwaniaczków którzy sa aroganccy w stosunku do pasażerów wysłać na zieloną trawę. Tych wszystkich znajomków ( szczególnie przyjętych umysłowych opo znajomościach) wysłać do domku.Tak jakoś licząc to niemal na 2 autobusy przypada 1 mechani. Skoro otrzymali nowe jednostki to chyba aż tylu mechaników nie potrzeba i tych, którzy są nie bardzo chętni do pracy czas pożegnać? PROPONUJĘ ABY CI KTÓRZY PISZĄ NAJWIĘKSI KRYTYKANCI PRZECZYTALI WCZEŚNIEJ O CO CHODZI A PÓŹNIEJ KRYTYKOWALI np. Pana Kachlika za jego działalność jako właściciela firmy bo ZMKS i jego sytuacja nie ma nic wspólnego np. z domem ludowym na osiedlu Żółków czy też z innymi. Osobiście jako podatnik i mieszkaniec Jasła nie mam zamiaru dopłacać do firmy i ludzi tam zatrudnionych, którzy w poprzednim okresie nie zrobili nic aby się utrzymać na rynku tylko cwanialkowali, straszyli strajkami i zajmowali się politykowaniem - DOSYĆ. Panie Burmistrzu Kachlik czas zrobić porządek.
Odpowiedz
0
@ zainteresowany
dnia 06.01.2011, 16:01 · Zgłoś
;Bolesna prawda; śmieszne słowa kachlika dotycząca ZMKS.Dobrze,że ma ciepłą posadke u burmistrza, a innych zwolnić.On sie nie przejmuje czy znajdą prace i gdzie.To jest nowa władza w mieście.
Odpowiedz
0
@ Ojciec
dnia 06.01.2011, 15:23 · Zgłoś
Natworzyła Kurrowska jakieś wirtualne szkoły, no i mamy teraz pasztety. Andrzeje dadzą sobie rady.
Odpowiedz
0
@ Jaślanka
dnia 06.01.2011, 13:00 · Zgłoś
Szkoda mi Ciebie zlikwiduj siebie sam a nie gimnazjum Wojciechu bo z daleka od ciebie [...]!!!
Odpowiedz
0
@ Matka
dnia 06.01.2011, 12:57 · Zgłoś
ZMKS jak najszybciej roz[...]. Nie mam zamiaru dopłacać do tego 350 zł. Moja rodzina liczy 5 osób.
Odpowiedz
0
@ lolek
dnia 06.01.2011, 12:01 · Zgłoś
zwolnić wszystkich a dać podwyżki radnym a długi które zostawił poprzedni burmistrz były wielokrotnie wyższe ale pamięć ludzka jest zawodna a MZKS jak chce wożić wioski niech gminy płacą
Odpowiedz
0
@ jujek
dnia 06.01.2011, 11:52 · Zgłoś
Ustawowo samorząd musi przewozić czyli pełni rolę firmy transportowej. Może by tak sprywatyzować zmks? A co jak w ogóle nie będzie chętnych do korzystania z usług zmks? To oni muszą realizować przewozy bo taka jest ustawa ! Chora i niepotrzebnie działająca ustawa. Do bani z taką ustawą. Albo niech uchwalą że ustawowo samorząd ma reperować buty, kominy, zegarki itp.
Odpowiedz
0
@ das
dnia 06.01.2011, 11:50 · Zgłoś
Do liczydelka -[...] i to jak najszybciej na glowe
Odpowiedz
0
@ jel
dnia 06.01.2011, 11:48 · Zgłoś
Kaclik jak jestes taki bystry to sproboj zrobic tzw porzadek w szkolach ......jest to tak samo mozliwe jak nakazanie przebywania w szpitalu w godzinach ich pracy lekarzom ....
Odpowiedz
0
@ sta
dnia 06.01.2011, 11:43 · Zgłoś
Nowy uzdrowiciel kachlik ....rozwiazac ,zwolnic,zlikwidowac ....nie placic Zusu ,zaciagac kredyty,starac sie o umorzenia,oto sposob na zycie...
Odpowiedz
0
@ za burmistrzostaw p.
dnia 06.01.2011, 11:26 · Zgłoś
za burmistrzostaw p.Kachlika został wybudowany dom ludowy przy ul. św. Jana z Dukli . Byłem tam na sylwestra śmiem nazwać ten dom"semstą Kachlika . Jest jedna ubikacja kobiety stały w kolejce [...] do deski przymarzał. Na sali około 14 celsjusza .Jak powiedzieli gosporarze sali ogrzewanie elektryczne wykonywała firma Kachlika. Dach był już remontowany nowo kryty bo przeciekał. Instalacje elektryczną remontowali bo bezpieczniki wyrzucało . A wlecie to jak w piekarniku gdy się odbywają imprezki. Pozdrawiam.
Odpowiedz
0
@ Wojciech
dnia 06.01.2011, 11:21 · Zgłoś
NALEŻY ZASTANOWIĆ SIĘ NAD LIKWIDACJA NOWYCH GIMNAZ, PRZY TAK NIEWLIELKIEJ ILOŚCI UCZNIOW POWSTAŁY DWA!!!! NOWE. PARANOJA!!!! . I TAK NAJLEPSI UCZNIOWIE UCIEKAJA DO GIMNAZJUM NR 1.GIMNAZJUM PRZY UL. P. SKARGI NA SIŁE ZATRZYMUJĄ UCZNIÓW, W TEN SPOSÓB MAJA PO 2 KLASY. I PO CO TAKIE OGROMNE PIENIADZE TAM POSZLY???? WSZYSCY WIEMY, ŻE P. kUROWSKA TO KOLEŻNKA OBECNEJ P. DYREKTOR TEJ SZKOŁY, ALE SKOŃCZMY JUŻ Z "LIZUSOWSTWEM" I KUMOTERSTWEM. TO MY MIESZKAŃCY JASŁA I NASZE DZIECI NAJWIECEJ TRACĄ. ZLIKWIDUJMY TE DWIE SZKOŁY, A OSZCZĘDNOŚCI BĘDA OGROMNE!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ do PIS-man
dnia 06.01.2011, 11:09 · Zgłoś
Szkoda mi Ciebie . . .
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 06.01.2011, 11:01 · Zgłoś
No to ma Jasło nowego Burmistrza i całą resztę DZ[...]KACHLIK NA I miejscu.
Odpowiedz
0
@ Radczyni
dnia 06.01.2011, 10:47 · Zgłoś
Będą jaja. Podobno wiele dokumentów zniknęło!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 06.01.2011, 10:44 · Zgłoś
wzszyscy czekamy na ten BILANS - opublikowc go jak najszybciej; winnych postawic pod sad, a marnotrawcom kazac zaplacic za niekompetencje - co do grosza!
Odpowiedz
0
@ ZZ
dnia 06.01.2011, 10:36 · Zgłoś
utrzymać miejsca pracy mozna na wiele sposobów niech miasto zamiatają zamiast wozić się za publiczne fundusze pustymi mynkolami. mniejsze koszty i czystsze miasto.
Odpowiedz
0
@ cd M
dnia 06.01.2011, 09:59 · Zgłoś
A może nie każdy???
Odpowiedz
0
@ sabina
dnia 06.01.2011, 09:58 · Zgłoś
zwolnienia, zwolnienia- "genialne" rozwiązania...
Odpowiedz
0
@ M
dnia 06.01.2011, 09:03 · Zgłoś
Ot zimna nieludzka ekonomia. A to przecież człowiek jest najważniejszy, bo musi zarabiać,aby żyć, utrzymać rodzinę, dom itd.... Ale najprostsze rozwiązanie to zwolnienia. Naprawdę nie trzeba wyszkolonych ludzi, aby podejmować takie decyzje. To potrafi każdy!
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 06.01.2011, 01:26 · Zgłoś
I kłamstwa wypływają o oddłużaniu miasta - a dlaczego panie ex burmistrz w jaśle nakłada kase 10 razy większą niż np. sanok ??
Odpowiedz
0
@ wPiSdu
dnia 05.01.2011, 23:10 · Zgłoś
obrońcy Kurowskiej, gdzie jesteście ????
Odpowiedz
0
@ Beta
dnia 05.01.2011, 22:39 · Zgłoś
Czy to jest wstęp do podwyżek cen biletów MKS i opłat za wywóz śmieci?
Odpowiedz
0
@ liczydełko
dnia 05.01.2011, 22:33 · Zgłoś
policzmy szybko strata przez rok około 3mln, pracowników jest w sumie 81 czyli każdy zatrudniony pracownik oskubał (według możnych)ZMKs na jakieś 37037zł pewnie sobie premie wzięli hahah
co pozostaje zwolnić wszystkich autobusy podłączyć do gps niech same jeżdżą hahha
albo nie zlikwidujmy ZMKs dajmy każdemu z tych pracowników po 2000zł miesięcznie (a co niech mają :D ) wysprzedajmy wszystko a na samych zarobkach i tak będzie mniejszy dług bo 1.944.000zł czyli zarobiliśmy milion złotych a do tego jeszcze kasa za sprzedane mienie hahahahhahaha
Odpowiedz
0
@ LIKWIDACJA
dnia 05.01.2011, 22:15 · Zgłoś
To super 3 mln rocznie a za to mozna bylo wybudowac drugi basen ktory przynajmniej na siebie zarabia . . .
Odpowiedz
0
@ fan
dnia 05.01.2011, 22:15 · Zgłoś
nareszcie zmiany w zmks .Panowie tak dalej.....
Odpowiedz
0
@ obywatel J
dnia 05.01.2011, 22:08 · Zgłoś
Panie Kachlik Dyrektor ZMKS to nie ma nazwiska i to nie władza ? Cwaniactwo to Pana specjalność !
Odpowiedz
0
@ to ja
dnia 05.01.2011, 22:05 · Zgłoś
Ciekawe podejście pana Kachlika? Jak Czernecki odchodząc zostawił basen za 15 melonów który można było wybudować za 8 to winni byli wszyscy tylko nie on. Natomiast jak dyr ZMKS narobił długów w jednym roku i to wyborczym to winna jest Kurowska. Widać pan Kachlik to tylko PR-owiec a nie żaden fachowiec.
Odpowiedz
0
@ jaślan
dnia 05.01.2011, 21:44 · Zgłoś
nie ma w mieście wielkiego ruchu... Racja, bo i po co:-(( Jasło umiera, jest w agonii.
Odpowiedz
0
@ lenkamii
dnia 05.01.2011, 21:22 · Zgłoś
teraz pan kachlik odzyje ludziom zacznie płacić hahaha to sa jaja w jaśle
Odpowiedz
0
@ niezdziwiony
dnia 05.01.2011, 21:13 · Zgłoś
no to widać skutki rządów [...],jeszcze jedna kadencja i większość jaślan zatrudniona by była w urzędzie miejskim.
Odpowiedz
0
@ max
dnia 05.01.2011, 21:03 · Zgłoś
Brawo."Fachowiec" wykończy następny zakład. Poskładać będzie znacznie trudniej.
Odpowiedz
0
@ mietek
dnia 05.01.2011, 20:38 · Zgłoś
Kopiuję ze strony ******
Myślę, że autor się nie obrazi.

"W artykule czytamy o rzeczach, które są ogólnodostępne, nie są owiane klauzulą tajności i każdy kto ma zamiar rządzić powinien takie informacje znać. Dlaczego jest to więc: "niespodziewany spadek", a autor artykułu pyta w tekście "jakie niespodzianki zostawiła jeszcze poprzednia władza?".

Czyżby ktoś nie zapoznał się ze stanem miasta przed obejmowaniem władzy? Na jakiej więc podstawie formułował swój program wyborczy?

Czyżby zasada TKM, o której pisałem wcześniej została połączona z zasadą "wszystko jest winą poprzedników"?"
Odpowiedz
0
@ lol
dnia 05.01.2011, 19:47 · Zgłoś
Wozicie ale samych emerytów, bo mają za darmo niech zaczną płacić niech to sie skończy !! Przynajmniej symbiliczną złotówkę !
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 05.01.2011, 19:39 · Zgłoś
Z tego, co pamiętam to mr Czernecki w swej kampanii obiecywał tworzenie miejsc pracy w Jaśle a nie ich likwidowanie. Młode PO-czwary - proszę dać głos i zacząć pieśni pochwalne na rzecz tych, którzy będą wyrzucać pracowników na bruk! p.s. A co na to ten, który jeszcze parę miesięcy temu tak bohatersko walczył z panią Kurowską? Jaja mu wycięli wraz z językiem? :D
Odpowiedz
0
@ soprano
dnia 05.01.2011, 19:25 · Zgłoś
Ładnie się podwoiła liczba pracowników w UM w przeciągu 4. lat. Niech się wezmą w końcu i sprawdzą kto tam pracuje. Żeby czasem nie było, że w urzędzie siedzi ktoś po biologii, kosmetologii czy też innych kierunkach, które nijak mają się do pracy urzędniczej.
Odpowiedz
0
@ kot
dnia 05.01.2011, 19:20 · Zgłoś
co tak brak komentarzy .(((.nikt nie ma niema ni do powiedzenia
Odpowiedz
0
@ emill
dnia 05.01.2011, 19:09 · Zgłoś
no to ładnie sie porobiło ż MYNKOLAMI ..
Odpowiedz
0
@ uczeń
dnia 05.01.2011, 19:09 · Zgłoś
zlikwidować niektóre szkoły, co tylko po wsiach mają likwidować?!
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 05.01.2011, 19:07 · Zgłoś
Proszę wstrzymać byłej Burmistrz pieniądze za niewykorzystany urlop z przed 4-ch lat. Złamała bowiem ustawowe przepisy Kodeksu Pracy gdyż winna za każdy rok do marca taki urlop wykorzystać. Chyba nie chorowała przez ten okres czasu żeby nie mogła go wykorzystać. Może z nadzieją na dalszą władzę na kolejne 4 lata. Sprawę za wyłudzenie przez nią pieniędzy winno skierować się do Prokuratury.
Odpowiedz
0
@ wujem dobra rada
dnia 05.01.2011, 18:57 · Zgłoś
Polecam wykorzystanie reklamy na nowych przystankach, więcej kilka groszy wpadnie do kasy zmks.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.