Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nowe parkingi przy ul. Wincentego Pola – będą, nie będą, nie wiadomo

21

W planie zagospodarowania przestrzennego miasta Jasła pojawiło się zielone światło z możliwością budowy dodatkowych miejsc postojowych przy ul. Wincentego Pola w Jaśle. Nadzieja na to, że faktycznie mieszkańcy na tym skorzystają może prysnąć jak bańka mydlana.

Z wnioskiem o wprowadzenie zmian do planu zagospodarowania przestrzennego wystąpiła Spółdzielnia „Naftowiec”. O możliwość budowy dodatkowych miejsc postojowych na długości 80 metrów przy ul. Wincentego Pola w Jaśle starają się już od czterech lat. Dwa lata temu od mieszkańców zbierano zgody na użyczenie terenu pod inwestycję.

Wszystko zmierzało ku najlepszemu do czasu, gdy miasto oznajmiło, że pomoc finansowa jaką mogą zadysponować to 30 tysięcy złotych i ani złotówki więcej. Wówczas zaczęły się schody. Spółdzielnia stanęła przed niemałym dylematem, czy w ogóle parking powstanie. Koszt budowy nowych miejsc postojowych wraz z chodnikiem opiewa na około 100 tysięcy złotych. W tym wypadku musieliby dołożyć 70 tysięcy złotych. - Skąd wziąć te pieniądze? – zastanawia się Krystyna Woźniak, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Naftowiec”.

Dwa lata temu opisywaliśmy spór o parking za blokiem nr 3 przy ul. Wincentego Pola. Z piętnastu metrów parkingu w tygodniu korzystają pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej. Nie raz brakowało miejsca dla mieszkańców, by zaparkować samochód. Dochodziło tam również do absurdalnych sytuacji, w których interweniować musiała Policja i Straż Miejska.

Jeśli powstaną parkingi to będą one ogólnodostępne, a nie jedynie dla mieszkańców ul. Wincentego Pola. Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Naftowiec” nie chce podejmować decyzji pochopnie. - Musimy tę sprawę przemyśleć. Na początku rozmów była mowa o tym, że miasto będzie prowadzić inwestycję. Teraz jednak miasto nie da całej sumy pieniędzy, a jedynie 30 tysięcy złotych - podkreśla prezes spółdzielni.

Budowa zielonego parkingu nie jest jeszcze przesądzona. Spółdzielnia stanęła przed faktem, że jeżeli nie wygospodaruje 70 tysięcy złotych na inwestycję, nie będzie o czym rozmawiać, bo miasto nie da więcej niż zaproponowało. Powód? Trudna sytuacja finansowa miasta.

- W budżecie Miasta Jasła na rok 2013 Rada Miejska wprowadziła w zadaniach inwestycyjnych „Budowę parkingu przy ul. Wincentego Pola” przeznaczając na to zadanie kwotę 30 tys. zł”. Inwestycja w ramach realizacji budżetu jest inwestycją miejską – wyjaśnia Antoni Pikul, zastępca burmistrza miasta Jasła. - W dniu 25 lutego RMJ uchwaliła zmianę w MPZP „Śródmieście” co umożliwia burmistrzowi realizację tego zadania. Inwestycja ta nie została jeszcze pod względem formalno-prawnym i ekonomicznym przygotowana – dodaje.

Więcej czytaj tutaj:

<Parking kością niezgody>

(icz)

Reklama

Komentarze: 21

Dodaj komentarz Widok:
0
@ groby
dnia 01.03.2013, 17:05 · Zgłoś
pani redaktor nie zna pani tematu proszę głupot nie wypisywać to są bzdety
Odpowiedz
-2
@ policja do paki
dnia 28.02.2013, 23:36 · Zgłoś
Na ul.W.Pola jest znak zakaz zatrzymywania się i postoju, a stale jakieś [...] parkują i utrudniają wyjazd z ul.Ujeskiego w prawo. Czy policja ma jakieś patrole które nie jeżdżą tylko po [...] ?.
Odpowiedz
1
@ 202
dnia 28.02.2013, 17:09 · Zgłoś
A może ktoś odblokowałby ul. Staszica . Może ten kto wydał pozwolenie na zablokowanie tej ulicy przedstawiłby się nam tutaj. Przecież to paranoja Zespół Szkół 2 Centrum Zdrowia oraz Bank i wszystko w ulicy ZAMKNIĘTEJ[...]
Odpowiedz
-1
@ wojtq
dnia 28.02.2013, 14:18 · Zgłoś
Hahahahaha 15 metrów? W sam raz na 3 auta (prowadzone przez mężczyzn bo kobieta 3 aut na 15 metrach nie zaparkuje). Nie głupio pomysłodawcom? Tyle zachodu i kasy żeby upchnąć tam 3 samochody...PORAŻKA!
Odpowiedz
1
@ hej
dnia 28.02.2013, 11:01 · Zgłoś
a kiedy w urzedzie miejskim jaslo beda mieli wreszcze pieniadze ze co roku mowia ze maja ciezka sytuacje finansowa mniej biurokratow mniej na pensyjki a moze tak burmistrz i cale zlodziejskie srodowisko z magistratu mniejsze pobory sobie i na wszystko wystarczy przyrost urzednikow [...] w urzedzie jest zastraszajaca
Odpowiedz
3
@ ap
dnia 27.02.2013, 21:27 · Zgłoś
trochę drogi te 15 m parkingu, ciekawe kto obgryzie te 100 tyś
Odpowiedz
3
@ JA
dnia 27.02.2013, 19:40 · Zgłoś
a ile dali kilka lat temu na grotę? Kto tam chodzi? nikt!
Odpowiedz
5
@ Kasia
dnia 27.02.2013, 19:35 · Zgłoś
Wstyd aby dawali 30 tysięcy nie mają pieniędzy to może trochę mniej pań zatrudnionych w Urzędzie Miasta bo akurat dzisiaj byłam i tylko na korytarzach i przez komóreczkę rozmawiają widocznie za dużo czasu mają? i już oszczędności powinni zacząć od siebie . A nie ludzie pod własnym blokiem nie maja miejsca !!!
Odpowiedz
1
@ yhy
dnia 27.02.2013, 19:31 · Zgłoś
a juz myślołem że my ze wsi zagrocomy place,,i nimajom dzie stawać.hyhyhy...
Odpowiedz
0
@ xXx
dnia 27.02.2013, 17:23 · Zgłoś
Jasne ze wiadomo . Nasze maisto nie da funduszy na taką inwestycje ..:(
Odpowiedz
2
@ :-))
dnia 27.02.2013, 17:22 · Zgłoś
jak będą płatne to szybko powstaną
Odpowiedz
4
@ Geoeye
dnia 27.02.2013, 16:47 · Zgłoś
I co z tego wybudują ten parking. Ja mieszkam w tym bloku. Ze stawaniem jest tragedia jeśli się nie zaparkuje z tyłu do godz 14 to później o wolnym miejscu można zapomnieć. [...] trzeba zastawiać te [...] 15 metrów. I cała ul. Kraszewskiego jest zastawiona. Wybudują ten parking to będą stawały same [...] a jak zrobią płatny parking to nie będę im na pewno płacił za miejsce postojowe. Zrobili tez [...] przed urzędem gminy. Zrobili mieszkańcom płatny parking. To jest chore żebym ja płacił za miejsce postojowe pod swoim oknem. A sobie obiecałem ze jak wygram w lotto to sam zbuduje parking ale wtedy go ogrodzę i tylko dostęp dla mieszkańców.
Odpowiedz
1
@ majewska
dnia 02.03.2013, 19:07 · Zgłoś
jak wygrasz w lotto to w takim slamsowatym bloku nie będziesz mieszkał tylko na swojej ogrodzonej posesji wybudujesz piękny domek i garaż... tak ja ja mieszkam i nie martwię się o parkowanie... pozdrawiam i życzę wygranej... nawet nie wyobrażasz sobie jak wspaniale jest mieszkać w swoim domu...
Odpowiedz
0
@ kobieta
dnia 03.03.2013, 11:45 · Zgłoś
to sobie wjedz do swojego mieszkania, nie bedziesz musial placic...ja sobie wjezdzam do ogrzwanego garazu pod walsnym domem
Odpowiedz
13
@ puzon
dnia 27.02.2013, 15:51 · Zgłoś
Miasto ma trudną sytuację finansową a umarza Gamratowi 400 tys zł i teraz nie ma kasy na kawałek parkingu a Gamrat w podziękowaniu za umorzenie domaga się 18 tys...
Odpowiedz
3
@ zaufny
dnia 27.02.2013, 15:11 · Zgłoś
Tak to bywa w tej naszej ukochanej Polsce. Tak wygląda dajcie mi ludziska kasę ja wybuduję sobie sklep a wy będziecie u mnie kupować towary. Za publiczne pieniądze zrobić parking a ty ludu płać..
Odpowiedz
2
@ Tarzan-zan
dnia 27.02.2013, 22:23 · Zgłoś
no, i jeszcze ile sobie potem nachwalą i pewnie jeszcze nagrody sobie dadzą że płatny parking zrobili :)
Odpowiedz
5
@ ktos
dnia 27.02.2013, 14:58 · Zgłoś
jak mieszkancy na tym skorzystają jak z pewnoscia postoj bedzie platny to kto skorzysta mieszkancy czy urzedasy
Odpowiedz
0
@ felek
dnia 27.02.2013, 20:03 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
1
@ Tarzan-zan
dnia 27.02.2013, 22:16 · Zgłoś
To że będzie płatny to jasna sprawa :) To jak z parkingiem przy DH Zgoda... Dawniej można było stanąć, i owszem - ludzie tam parkowali, odkąd zrobili płatny - parking zionie pustką - nawet tego mydlanego trabancika już tam nie ma :) no i oczywistą rzeczą jest że obroty w DH Zgoda spadły... by żyło się lepiej... tak miasto pomaga obywatelom... Za chwilę resztka ledwo zipiących sklepików padnie i miasto będzie musiało zrobić płatne przy biedronce kauflandzie i lidlu bo gdzie indziej nikt nie będzie parkował bo i po co :) skoro nic tam nie ma...
Odpowiedz
2
@ fan
dnia 27.02.2013, 22:41 · Zgłoś
http://markd.pl/afery-po/ moderator usuwa te link o aferach PO,czego sie boisz ze ludzie przejrzą na oczy
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.