Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

O krok od tragedii. Ruszył proces Łukasza G. oskarżonego o stworzenie zagrożenia zawalenia się bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle

65

W czwartek 3 listopada br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle odbyła się pierwsza rozprawa bez udziału oskarżonego Łukasza G., który przedłożył zwolnienie od lekarza psychiatry. Prokuratura postawiła mu zarzut sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia katastrofy budowlanej bloku wielorodzinnego przy ul. Metzgera 10 w Jaśle. Sąd zdecydował się otworzyć przewód sądowy pod jego nieobecność i przesłuchał w tej sprawie pierwszych świadków.

Oskarżony Łukasz G. nie stawił się na pierwszą rozprawę i przedłożył zwolnienie lekarskie od lekarza psychiatry. Mimo to, sędzia Bożena Wilisowska-Gołąbek postanowiła rozpocząć proces i przesłuchać świadków.

- Oskarżam Łukasza G. o to, że w okresie od 11 do 14 października 2021 r. będąc inwestorem robót budowlanych wykonywanych w lokalu użytkowym, zlokalizowanym na parterze budynku wielorodzinnego usytuowanego na działce (...) położonej w Jaśle przy ul. Metzgera 10 bez uzyskanej wymaganej decyzji o pozwoleniu na ich wykonywanie zlecił wyburzenie istotnych elementów konstrukcji wymienionego budynku, w wyniku czego wyburzono w całości jedno oraz częściowo drugi słup żelbetonowy podtrzymujący podciągi stropowe we wschodnim narożniku budynku, czym sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo zdarzenia stwarzającego zagrożenie dla życia lub zdrowia wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach mogącego przybrać postać zawalenia się budynku. To jest o przestępstwo z art. 164 par 1 kk. - odczytał na początku przewodu sądowego akt oskarżenia prokurator rejonowy Artur Bartoszewicz.

Sędzia Wilisowska-Gołąbek uznała za wystarczające odczytanie wyjaśnień oskarżonego złożonych w postępowaniu przygotowawczym. Łukasz G. nie przyznał się wówczas do winy oraz odmówił składania wyjaśnień, a także odpowiadania na pytania prokuratora i obrońcy. Na sali sądowej natomiast pojawili się oskarżyciele posiłkowi, którymi są mieszkańcy bloku ul. Metzgera 10 (łącznie wszystkich jest 31 osób), a także pełnomocnicy: oskarżycieli posiłkowych, wspólnoty mieszkaniowej, Urzędu Miasta Jasła oraz spółki PKP SA. Ponadto ze strony oskarżonego reprezentowało go dwóch obrońców.

Wspólnota mieszkaniowa żąda od oskarżonego zadośćuczynienia w kwocie 87,6 tys. zł zaś Miasto Jasło 142 tys. zł za poniesione koszty związane z akcją ewakuacyjną, sporządzeniem ekspertyzy, czy zapewnieniem mieszkańcom lokali zastępczych.

"Włamał się do lokalu, wymienił zamki i rozpoczął prace"

Media w całej Polsce rozpisywały się o ewakuacji mieszkańców z bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle. Miała ona miejsce 14 października 2021 r. z powodu uszkodzeń konstrukcji budynku i bezpośredniego zagrożenia zawalenia się bloku. Jak zeznali pierwsi świadkowie, było to dla nich okropne przeżycie i ogromny stres. Najbardziej dotknęło to starsze osoby. Dwie nie wróciły już do swoich mieszkań ze względu na śmierć. Prace remontowe prowadzone w lokalu po dawnej stołówce kolejowej prowadzone były od początku września ubiegłego roku, mimo iż formalnie oskarżony nie był jeszcze właścicielem nieruchomości. Okazało się, że PKP SA wystawiało lokal na sprzedaż trzykrotnie, a ostatni przetarg ogłoszony był 2 września 2021 r. i finalnie wygrał go Łukasz G., który następnego dnia dokonał wpłaty należności. Nieruchomość nie była ubezpieczona - Klucze miał otrzymać po podpisaniu aktu notarialnego wraz przekazanym protokołem. 20 września kontaktował się ze mną (dane osobowe oskarżonego) telefonicznie, że wszystko wpłacił i chce zobaczyć lokal. Miał się zgłosić do administratora. Nie zrobił tego, tylko samowolnie do niego wszedł. Co więcej, zmienił wkładkę w zamku – tłumaczył zarządca rejonu PKP SA na terenie województwa podkarpackiego. Oskarżony wymienił drzwi i przystąpił do prac remontowych, z początku polegających na wymalowaniu elewacji od frontu lokalu oraz wymianie płytek na schodach wejściowych. Zarządca zeznał, że żądał od oskarżonego zaprzestania tych prac, gdyż oficjalnie nie był jeszcze właścicielem nieruchomości. Niemniej tak się nie stało. W końcu, gdy rozpoczęły się prace wewnątrz budynku rozdzwoniły się telefony od mieszkańców. - Gdy poinformowali mnie, że coś się tłucze w środku, administratorka obiektu poszła sprawdzić co się dzieje. Zobaczyła, że trwały prace, a ścianka działowa była wyburzona. Szyby w lokalu były zasłonięte tekturą i nie było widać co się tam dzieje. Ja nie wyrażałem zgody na jakiekolwiek prace, w tym na wyburzenie filaru. Zgodziłem się, aby poszedł z naszym administratorem na obejrzenie lokalu – wyjaśnił.

Oskarżony, jak potwierdził pracownik PKP włamał się do lokalu, mimo to ani on ani dyrekcja PKP SA nie zdecydowali się powiadomić o tym organy ścigania. Do ewakuacji mieszkańców doszło 14 października. Akt notarialny był podpisany następnego dnia - 15 października.

- Akt notarialny miał zostać podpisany 20 września i ten termin się przesuwał. Dyrekcja kontaktowała się poprzez wydział sprzedaży z oskarżonym. Ja konkretnych zaleceń od dyrekcji w kwestii oskarżonego nie miałem. W momencie jak się sytuacja zadziała, lokal nie był nasz. Oskarżony oświadczył, że samowolnie zajął lokal, jest to zawarte w akcie notarialnym – dodał pracownik PKP SA.

Sąd przesłuchał również 19-latka, z wykształcenia montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, syna znajomego Łukasza G., który wykonywał dla oskarżonego prace w lokalu. Z zeznań świadka wynika, że przedsiębiorca proponował mu zapłatę za wyniesienie gruzu z budynku przy ul. Metzgera 10. Niewiele jednak pamiętał, chociażby to, ile zarobił za wykonaną prace. Nie wiedział jakie roboty zostały wykonane w lokalu, dlaczego jego ojciec nie chciał wpuścić do środka policjantów, czy też nie interesował się przyczyną zagrożenia zawalenia się budynku, o czym poinformował go tato, kiedy on czekał na przystanku na autobus. - Zdziwiło mnie, że ojciec nie chce wpuścić policji, ale nie tłumaczył, dlaczego. Nie interesowało mnie to – wyjaśnił świadek.

Niepamięć u 19-latka pytanego o wydarzenia, które miały miejsce zaledwie rok temu i dotyczyły jednego dnia spowodowały, że adwokat Andrzej Sierżęga, pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych wnioskował do sądu o zbadanie świadka pod kątem stanu psychicznego. Przesłuchiwany przyznał, że ma lekkie problemy z pamięcią. - Nie pamiętam wydarzeń, które miały miejsce rok temu – wytłumaczył. Prokurator przychylił się do wniosku w odróżnieniu od obrońcy oskarżonego, który stał na stanowisku, że nie ma podstaw do przeprowadzania takiego badania. - Pamięć ludzka nie jest doskonała. U jednych jest lepsza u innych trochę gorsza i nic to do tej sprawy nie wniesie” - powiedział adwokat Andrzej Lisowski. Sędzia Bożena Wilisowska-Gołąbek nie uwzględniła wniosku.

Wielu mieszkańców nadal się boi..

W tym dniu przesłuchanych zostało również trzech mieszkańców bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle. Członek wspólnoty mieszkaniowej opowiadał m.in. o traumie, jaką przeszli lokatorzy bloku w związku z ewakuacją, a także o relacjach i postawie oskarżonego w stosunku do mieszkańców. Opisał również co działo się 13 i 14 października 2021 r. - Dzień wcześniej przed ewakuacją wróciłem z pracy. W mieszkaniu przez ten huk było trudno wytrzymać. Zadzwoniłem po kolegę, byłego mieszkańca tego bloku, gdyż chciałem zareagować na to co się dzieje na dole, ale sam się bałem tam pójść. Wcześniejsze kontakty z panem G(...) nie były dla mnie przyjemne. Zwróciłem oskarżonemu uwagę, że zmiany koloru elewacji powinien uzgadniać ze wspólnotą i TBS-em. Był bardzo opryskliwy. Mówił, żebym spadał. Uważał, że skoro zapłacił to jest właścicielem lokalu, może wszystko i nie będzie się liczył z nikim. Był bardzo pewny siebie, jednym słowem wulgarny – mówił świadek. Dzień przed ewakuacją poszedł z kolegą do lokalu, gdzie prowadzone były prace remontowe, aby nakłonić robotników do ich zaprzestania. Drzwi jak zeznał były otwarte. Zauważyli wówczas, że usunięta została cienka ścianka, nie było również jednego filara, a drugi był w trakcie rozburzania młotami udarowymi. - Powiedzieliśmy, aby zaprzestali roboty, bo zadzwonię na policję. Doszło do burzliwej wymiany zdań, ale prace ustąpiły. Zadzwoniłem do pana Jacka, który też jest w zarządzie wspólnoty. Nie wpuścili nas drugi raz – zeznał mieszkaniec. - Następnego dnia pojechałem do pracy, ale sprawa tych filarów nie dawała mi spokoju. Zadzwoniłem wiec do nadzoru budowlanego. Pracownik nadzoru przez telefon był przerażony, o czym ja mówię. Jego reakcja była natychmiastowa – dodał. W wyniku prac prowadzonych w lokalu świadek miał pękniętą ścianę na całej długości między pokojem a łazienką, a w toalecie miał zniszczoną jedną płytkę. W godzinach wieczornych 14 października odbyła się ewakuacja mieszkańców. - To było straszne przeżycie. Na początku miasto nie było przygotowane na lokale zastępcze to skorzystaliśmy z gościnności rodzin. Ewakuacja była szybka i braliśmy najbardziej przydatne rzeczy, które przyszły do głowy. W pierwszym momencie sąsiedzi musieli sobie zorganizować odzież. Ja myślę że niektóre osoby do tej pory się boją, została trauma. W pierwszą noc, która spędziłem w mieszkaniu zastępczym na ul. Franciszkańskiej przeżyłem kolejną ewakuację, gdyż w bloku miał miejsce pożar. Warunki w mieszkaniu były straszne, spałem na łóżku polowym, wkoło było robactwo. W ubiegłym roku przeszedłem zawał, w kwietniu ubiegłego roku miałem operację wszczepienia bypassów – dodał świadek.

Zasugerował konsultację z konstruktorem

Sąd przesłuchał również przedsiębiorcę z Krakowa, który początkiem października 2021 r. znalazł w Internecie ogłoszenie oskarżonego o sprzedaży lokalu. Prosił o nadesłanie zdjęć budynku. Dostał jedynie trzy zdjęcia z zewnątrz lokalu, który miał już odremontowany front. 8 października umówiony był z Łukaszem G. na obejrzenie budynku. - Spotkaliśmy się przy garażach. Po wejściu do lokalu zauważyłem, że ściana przy wejściu do lokalu w środku już była wyburzona a gruz znajdował się za garażami. W oczy rzucił mi się pierwszy słup, który był odkuty i widać było zbrojenie. Zwróciłem na to uwagę. Pokazał mi pierwsze piętro, piwnice, łazienkę, a następnie wróciliśmy na górę. Zaczęliśmy rozmawiać o pracach, które planował, bo stwierdził że chce podwieszane sufity, położyć płytki i wyburzyć słupy. Ja mu powiedziałem, bo mam trochę pojęcia na ten temat, że konstruktor powinien się tym zająć i wyliczyć, czy filary można usunąć – mówił przedsiębiorca. Świadek zeznał, że poinformował oskarżonego, że ich usuwanie nie jest konieczne, lecz on uznał, że to zwiększy wartość lokalu. Łukasz G. zapewnił, że ma pozwolenie na wyburzenie dwóch słupów przy oknie i będzie mógł usunąć pozostałe słupy. Całość lokalu wraz z piwnicą i garażami chciał sprzedać za około 400 tys. zł. - Byłem zainteresowany tylko górnym piętrem i zaproponowałem mu tę samą kwotę, którą zapłacił za cały lokal. Nie zgodził się – dodał. Świadek po tym, jak dowiedział się, że mieszkańcy zostali ewakuowani z bloku przy ul. Metzgera 10 z powodu zagrożenia zawalenia się budynku napisał do oskarżonego wiadomość SMS, że był świadomy ile zapłacił za ten lokal. - Odpisał mi, że ma miliony na kontach i mogę Ciebie w całości kupić dwa razy – podkreślił przedsiębiorca.

Oskarżonemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Kolejna rozprawa odbędzie się w przyszłym roku. Sąd przesłucha wówczas kierownika Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle, jak również inspektora z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Jaśle.

id

Napisany dnia: 05.11.2022, 13:06
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Zainteresowana
dnia 05.11.2022, 13:37
Ocena
komentarza:
101
Facet nadal skupuje nieruchomości, remontuje, burzy ściany. Nie ma na takich siły?
@ Paniera
dnia 05.11.2022, 14:29
Ocena
komentarza:
11
Ale niektórym te dwa słupy pomogły w prezesurze
Miasto kolesi
@ Urząd
dnia 05.11.2022, 16:37
Ocena
komentarza:
-57
Człowiek jest NIEWINNY i taki otrzyma wyrok.
@ do zainteresowanej
dnia 06.11.2022, 12:33
Ocena
komentarza:
26
Kto to jest? Jakie nazwisko tego człowieka? Wyrok 8 lat kryminału ani dnia krócej, by takie "pomysły" nigdy więcej nikomu nie przyszły do głowy. Kara finansowa - pokrycie wszelkich kosztów z tym związanych i zadośćuczynienie pieniężne dla lokatorów. Należy przypomnieć i pamiętać, że dwie osoby nie wytrzymały tego wszystkiego i nie wróciły już do swoich mieszkań. Głupotę i w tym przypadku pazerność należy surowo karać.
@ Do tu
dnia 11.11.2022, 08:07
Ocena
komentarza:
1
Pytanie kto za nim stoi. Bo skąd kasa
@ ...
dnia 05.11.2022, 13:39
Ocena
komentarza:
46
po ponad roku... skandal!!
@ Mecenas
dnia 05.11.2022, 16:38
Ocena
komentarza:
27
Tyle pisania, oskarżeń- z dużej chmury mały deszcz!!
@ ostatnia prosta
dnia 05.11.2022, 17:07
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Rocznica
dnia 05.11.2022, 19:08
Ocena
komentarza:
23
W rocznicę tego wydarzenia warto przypomnieć ile było teorii spiskowych posądzających władze miasta, powiatu, czy inne podmioty, o celowo szkodliwe rozwalenie bloku dla kosmicznych korzyści, które z tego działania miały wyniknąć.
Gdzie są dzisiaj autorzy tych bredni?
Nagle zamilkli, a w owym czasie popuszczali wodze wyobraźni.
Rzeczywistość okazała się prosta i prozaiczna: mamy do czynienia z głupotą w czystej postaci, podpartą kasą, co stworzyło niebezpieczną sytuację.
Czy i jak zostanie ukarana? Zobaczymy.
@ ostatnia prosta
dnia 05.11.2022, 20:20
Ocena
komentarza:
16
[Komentarz nie na temat]
@ Rr
dnia 06.11.2022, 04:59
Ocena
komentarza:
0
Dbaja o.swoich kolesiostwo . Zachwile to usuną. Wszystko jest reglamentowane. .Tak nie powinno byc
@ któś
dnia 06.11.2022, 11:48
Ocena
komentarza:
18
a kolejna rozprawa DOPIERO w nowym roku... W ten sposób będą się sądzić kilka ładnych lat!!! To jest skandal!!!
@ no nieźle
dnia 07.11.2022, 14:51
Ocena
komentarza:
4
Nie wiem gdzie są autorzy tych wypowiedzi,ale tak się spytam zamiast tego : ile teraz są warte nieruchomości tych ludzi którzy tam mieszkają ?

Niby budynek został zabezpieczony,ale raczej konstrukcja nie jest już tak solidna jak była. Filary może i naprawili trochę,ale jak ściany popękały to wiadomo że żywotność jest obniżona.
@ Abnegat
dnia 07.11.2022, 18:41
Ocena
komentarza:
1
@19:08
Zapomniałeś już kto był, a może nadal jest administratorem tego nieszczęsnego budynku i jaki podmiot jest 100% właścicielem tej firmy? W całej tej aferze zastanawiający był brak komentarzy dotyczących właśnie tegoż administratora, jakby on" nie był z tego filmu".
@ wieczorowy amator chirurgii plastycznej
dnia 05.11.2022, 13:58
Ocena
komentarza:
106
Prymitywy robią co chcą i należy to wreszcie zmienić. Mała korekta nosa, szczęki i po sprawie. A lekarzem psychiatrą, który wystawił mu zaświadczenie też ktoś powinien się zainteresować.
@ ixi
dnia 06.11.2022, 06:45
Ocena
komentarza:
18
To jest to o czym piszę tu od lat. Ten betonowy komunizm mentalny, chamstwo i prymitywizm. Rak tego narodu.
@ Anita
dnia 06.11.2022, 09:35
Ocena
komentarza:
30
polowa biznesmenow dziala na zoltych papierach, choroba nie do sprawdzenia, nie do podwazenia, lekarz wie jak prowadzic papiery zeby wszyscy bylo zadowoleni
@ Konrad
dnia 05.11.2022, 14:18
Ocena
komentarza:
20
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Diagnoza i leczenie
dnia 05.11.2022, 14:52
Ocena
komentarza:
44
Na tym przykładzie widać, że pieniądze, zwłaszcza duże, nie są dla wszystkich, niektórym szkodzą, rzeczywiście mogą zmienić psychikę, czyli spowodować oderwanie od rzeczywistości, co skutkuje czasami tragedią i krzywdą ludzką.
W dawnych czasach, (gdy nie było psychiatrów, adwokatów, powolnych sądów, procedur itp.) często stosowano karę fizyczną, którą wymierzano przy tzw. pręgierzu na rynku lub w innym miejscu publicznym, także dla przestrogi mieszkańców.
Metodą "leczenia" delikwenta były okłady, dokładniej: okłady bukowe, batożenie lub podobne zabiegi.
Teraz pewno skończy się po kilku latach procesu na karze finansowej, bo możliwe, że wyjdzie niepoczytalność w chwili popełniania tego czynu.
@ do mieszkańców
dnia 05.11.2022, 15:14
Ocena
komentarza:
44
to jest tragedia z którą ktoś powinien odpowiedzieć, jest konfiskata majątku rozszerzona itp.

Sprawa jest prosta, nikt tam już mieszkania nie kupi jeśli osiadły podłogi, zawsze będzie ryzyko, w zasadzie ludzie którzy kupili tam mieszkania stracili z 90% wartości tego.

Skandal
@ Ktos
dnia 05.11.2022, 15:25
Ocena
komentarza:
48
Biznesmen za pięć groszy, podobnie działa jak ten od śmierci
@ bolo
dnia 05.11.2022, 15:30
Ocena
komentarza:
53
Dobrze, że się sąd nie dał nabrać na lewe zwolnienie.
@ Pkp
dnia 05.11.2022, 16:16
Ocena
komentarza:
19
Ok
Raczej wątpię żeby gościu się włamał
Raczej współdziałał z tymi z PKP
I dostał klucze
Bo inaczej SOK by gościa od razu wywaliła bo to był teren pkp
Ale to wyjdzie
Bo wg mnie do wydania lokalu nie doszło więc właścicielem jest lub wtedy było PKP więc oni powinni na równi odpowiadać
Ciekawe jak to się rozwinie
@ no nieźle
dnia 07.11.2022, 14:46
Ocena
komentarza:
4
Nijak się pewnie nie rozwinie ot co.
@ Ufo
dnia 05.11.2022, 17:22
Ocena
komentarza:
70
Do pierdla i tego psychiatrę co wystawił zwolnienie też!
@ wsiur
dnia 06.11.2022, 09:38
Ocena
komentarza:
1
czlowieku zobacz jakie czasy na swiecie, kur[...]l u wladzy, czarni sie panosza, kryzysy, covidy, wojny - o depresje nie trudno hahaha. Idz mu udowonij ze jest zdrowy to stawiam cysterne wodki
@ Mirosław
dnia 05.11.2022, 17:38
Ocena
komentarza:
39
Za kraty go!!!
@ Wiadomo....
dnia 05.11.2022, 18:19
Ocena
komentarza:
21
Omijanie przepisów budowlanych, nawet przez władze, to w Jaśle NORMA. A nadzór siedzi cicho, bo kolesi się nie rusza...
@ Pijaczek
dnia 05.11.2022, 19:40
Ocena
komentarza:
17
Tak to prawda Nadzor budowlany swoich kolesi nie rusza,przekonalam sie o tym na wlasnym przykladzie.
@ Janusz
dnia 05.11.2022, 18:38
Ocena
komentarza:
48
Do pierdla z psychiatra
@ wrona
dnia 05.11.2022, 21:45
Ocena
komentarza:
33
Na obserwację psychiatryczną
do Jarosławia do psychiatryka
go wysłać i szybko wyzdrowieje.
@ a urzędasy kryją mu du..
dnia 05.11.2022, 22:41
Ocena
komentarza:
21
rączka rączkę myje. gdyby nie awaria to by wszyscy byli zadowoleni. ciekawe ile jeszcze takich przekrętów gościu zrobił...
@ 18cm
dnia 05.11.2022, 23:11
Ocena
komentarza:
18
to żaden gość tylko prostak. po podpisaniu aktu przechodzi własność
@ EKG
dnia 05.11.2022, 23:40
Ocena
komentarza:
23
A kolej sprzedała nieruchomość świrowi...
@ praw
dnia 06.11.2022, 01:16
Ocena
komentarza:
31
Jeśli jest i wtedy był psychiczny, to akt notarialny jest nieważny i właścicielem jest nadal PKP.
Jeśli nie był psychiczny to zamknąć go na osiem lat, bo na to zasłużył.
@ Wp
dnia 06.11.2022, 07:00
Ocena
komentarza:
20
Dokładnie zamknąć razem z tymi z PKP co mu to umożliwili
@ pjoter wr125
dnia 06.11.2022, 11:57
Ocena
komentarza:
13
Niepowiadomienie odpowiednich służb to powinien być kolejny zarzut. z zeznań wynika że przypadkowi ludzie zapobiegieli katastrofie budowlanej
@ Ja
dnia 06.11.2022, 18:33
Ocena
komentarza:
15
Z zeznań wynika że administrator z PKP widział ale nic nie zrobił
To jaki to administrator
@ Pijaczek
dnia 09.11.2022, 18:58
Ocena
komentarza:
1
Taki sam administrator,jak na niektorych osiedlach.
@ Jasiek
dnia 25.11.2022, 16:09
Ocena
komentarza:
0
Taki sam jak z osiedla Szajnochy.
@ Skromny
dnia 06.11.2022, 05:51
Ocena
komentarza:
17
Ten co wycinał tego słupa to ma chyba coś z rycerza ?
@ Gosc
dnia 06.11.2022, 19:44
Ocena
komentarza:
-12
Ty masz coś z rycerza tylko kup sobie konia i będziesz donkiszotem z jasla
@ Rozwój
dnia 06.11.2022, 06:20
Ocena
komentarza:
11
Teraz to "rycerstwo" rozwinęło się, weszło na wyższy poziom poprzez oddelegowanie przedstawicieli aby go
bronili, gdyż po upadku z konia nie włada w sposób pełny tym, co ma pod przyłbicą.
Jeżeli nic z tego zdarzenia nie dotarło pod czaszkę, to nie będzie to ostatni występ i o kolejnych (może jeszcze bardziej śmiałych) usłyszymy.
@ ixi
dnia 06.11.2022, 06:51
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ Cele kary
dnia 06.11.2022, 08:38
Ocena
komentarza:
7
Wg wikipedii, to m.inn.:
-uczynienie zadość sprawiedliwości;
-naprawienie szkody spowodowanej przestępstwem;
-satysfakcja pokrzywdzonego;
-prewencję szczególną (doświadczenie kary kształtuje przyszłe zachowanie sprawcy w ten sposób, że sprawca raczej będzie starał się nie wrócić do przestępstwa);
prewencję ogólną (świadomość karania sprawców określonych czynów kształtuje zachowanie społeczeństwa)

Naprawienie szkody to nie tylko wypłata kasy. Ważne jest także słowo "przepraszam" ,
a tego pokrzywdzeni zapewne nie usłyszą.
@ Sajmon
dnia 06.11.2022, 12:15
Ocena
komentarza:
32
Ten cały łukaszek jes adoptowanym dzieckiem. Mieszkał w Lisowie i prawie skończył finansowo swoją przybraną matkę. Ojciec już nie żyje.
@ bolek
dnia 06.11.2022, 12:32
Ocena
komentarza:
19
Lekarza psychiatre wyslac do Jaroslawia do psychiatry niech go tam zbadaja a wlasciciela do wiezienia
@ felczer
dnia 06.11.2022, 15:02
Ocena
komentarza:
19
Te zaświadczenia od szamanów są super. Jak nie zabójcze teleporady, to lewe recepty albo lewe zwolnienia. Powinno się upubliczniać nazwiska i wizerunki tych potencjalnych morderców szamanów, żeby ich odrożnić od prawdziwych lekarzy.
@ Mieszkaniec Jasła
dnia 06.11.2022, 17:15
Ocena
komentarza:
22
Robi siebie wariata aby pozostać niewinnym. A co najgrosze sądy mu wierzą
@ Gosc
dnia 06.11.2022, 19:49
Ocena
komentarza:
-15
W tych komentarzach to sami geniusze szkoda że tylko pisać umiecie A weźcie się do roboty A nie do pisania głupot wszyscy posiadali rozumu to jest jego sprawa myślę że wybranie z tego cało tylko że każdy widzi kogos A nie siebie jachcie wszyscy doskonali
@ Gad
dnia 06.11.2022, 21:13
Ocena
komentarza:
12
Na gościa to trzeba mieć wygląd
@ Gosc
dnia 06.11.2022, 23:35
Ocena
komentarza:
-12
Oczywiście bo z Ciebie jest panisko
@ Poszkodowany
dnia 06.11.2022, 20:11
Ocena
komentarza:
11
Z ciebie gość jak z koziej d..py trąba, po co robi innym szkode ?
@ Gosc
dnia 06.11.2022, 23:17
Ocena
komentarza:
-11
Nie życzę sobie obrażania bo ja Ciebie nie obrażam chcesz to szybko sprawdzę co to jesteś za geniusz
@ Mieszkaniec Jasła
dnia 06.11.2022, 21:51
Ocena
komentarza:
16
Do Gość a co Ty tak zawzięcie bronisz oskarżonego? Brałeś może w tym udział? Mam pytanie chciałbyś mieć tam swoje mieszkanie? Życzę dużo zdrowia psychicznego też.
@ Xoxoxo
dnia 06.11.2022, 22:08
Ocena
komentarza:
15
Zamawianie dalej pizzę w this it is i szamce a może tam też filary wyburzył i wam sufit na głowę
spadnie. Pierwsze niech długi po spłaca a później wyjeżdża z tekstem że może pół jasła wykupić przekręt jak ich mało nie dziwne że psychiatra go wita i zaprasza
@ Gosc
dnia 07.11.2022, 05:16
Ocena
komentarza:
-15
Piszesz że niech pierwsze długi popłaca tak proszę podaj mi chociaż jeden przykład komu winien jest pieniądze na dzień dzisiejszy może tobie przyjdź i ci odda nie wiesz A piszesz banały
@ Xoxoxo
dnia 07.11.2022, 09:23
Ocena
komentarza:
2
Obrońca jak ich mało tylko bronisz nie tego co trzeba @Mieszkaniec Jasła ma rację co tak bronisz też brałes w tym udział ?Widocznie tak bo inaczej byś nie bronił takiego człowieka . A przykładów publicznie nie będę dawać ja wiem komu i ten kto ma wiedzieć też wie komu wisi kase a cienie to za burse 1 zapraszam byś się tam zdał razem z panem z arykułu
@ Elon Musk
dnia 07.11.2022, 04:16
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie n temat]
@ ***** ***
dnia 07.11.2022, 09:53
Ocena
komentarza:
6
Ciekawe ile przesiedział w areszcie? Piję tu do sprawy policjantów, podejrzanych o wzięcie kilku stów łapówki. W tej sprawie nie ma zagrożenia że będzie mataczył. Teraz czekam na komentarze, że bronię policjantów. Podejrzenie wzięcia kilku złotych lapowki - kontra, nie podejrzenie, tylko zagrożenie życia kilkudziesięciu lub kilkuset osób. Teraz hejterzy do komentarzy!!!
@ Uduchowiony
dnia 07.11.2022, 10:27
Ocena
komentarza:
1
Jak zamykają na 15 dni bezdomnego alkoholika co chodzi po Jaśle to jest normalne ? Jakie koszty ponosi państwo a Policjanci dlaczego ma nie siedzieć?
@ Dcs
dnia 07.11.2022, 21:33
Ocena
komentarza:
2
Skąd ten pomysł, że bezdomny alkoholik jest zamykany na 15 dni? Chyba do odsiadki za nękanie ludzi to i owszem.
@ xxxx
dnia 08.11.2022, 13:46
Ocena
komentarza:
-1
Nie placi menel mandatow za picie w miejscu publicznym to go zamykaja o dobrze
@ obserwator 333
dnia 07.11.2022, 14:18
Ocena
komentarza:
5
> Zdziwiło mnie, że ojciec nie chce wpuścić policji, ale nie tłumaczył, dlaczego. Nie interesowało mnie to

ciekawe zeznania. Przyjeżdżają bagiety, a kolesia nie interesuje dlaczego.
@ no nieźle
dnia 07.11.2022, 14:56
Ocena
komentarza:
9
Rżnie głupa - bo może.Prawo jest takie,że można legalnie odmówić składania zeznań które by obciążały siebie lub rodzinę,ale jak sąd i policja to obchodzą to rżnie głupa.

Oczywiście,że typ powinien tak samo siedzieć na ławie oskarżonych jak ten "właściciel".
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Kubę Procanina

   

  Ciało zmarłego w minioną środę Kuby Procanina spoczęło dzisiaj w grobie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie. Zmarłemu, w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, bliscy, przyjaciele oraz setki mieszkańców Jasła i okolic, którzy kibicowali Kubie zarówno w hali sportowej, jak też w walce z chorobą. Nazwisko Kuby Procanina na zawsze pozostanie symbolem nieustępliwości w dążeniu do upragnionego celu oraz godnego naśladowania hartu ducha.

 • Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł

  W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji...

 • Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec” w kinie Helios Krosno

   

  Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z myślą o wszystkich zakochanych we współpracy z Kinem Helios Krosno przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec”. Zapraszamy do udziału w zabawie.

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657