Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Od niedzieli wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów

16

Od 13 czerwca bieżącego roku obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się w nim kilka połączeń, dzięki którym, podczas wakacji będzie można podróżować z Jasła między innymi do słowackich Medzilaborec oraz małopolskiej Krynicy - Zdroju. W rozkładzie zostają również pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło.

Czerwcowa zmiana rozkładu jazdy pociągów, z każdym rokiem oznacza pojawienie się w nim ciekawych połączeń wakacyjnych. W tym roku, w ofercie przewoźników znajdziemy połączenia między innymi do słowackich Medzilaborec, czy też Krynicy - Zdroju. Pociąg Przewozów Regionalnych - POLREGIO sp. z o.o. ze stacji Jasło do Medzilaborec będzie odjeżdżał w piątki o godzinie 7:09. „Wojak Szwejk” z Rzeszowa przez Jasło do Medzilaborec zatrzyma się między innymi na stacjach: Krosno miasto, Sanok miasto, Komańcza, czy też Łupków. W Medzilaborcach pociąg zamelduje się o godz. 10:24. Sobotni i niedzielny pociąg odjedzie ze stacji Jasło dziesięć minut później.

Rozkład jazdy został tak skonstruowany, aby pasażerowie „Wojaka Szwejka”, którzy na przykład z Rzeszowa bądź Strzyżowa dotrą do Jasła kilka minut po godz. 7. mogli bez przeszkód przesiąść się do pociągu, który od 3 lipca bieżącego roku kursować będzie z Jasła do Krynicy - Zdroju. Połączenie realizować będą Koleje Małopolskie sp. z o.o. Pociąg ze stacji Jasło odjeżdżał będzie do popularnej miejscowości uzdrowiskowej w soboty i niedziele o godz. 7:17. Jego pasażerowie do Krynicy – Zdroju dotrą o godz. 10:25. Po drodze pociąg będzie zatrzymywał się między innymi na stacjach w Bieczu, Szalowej, Stróżach, Grybowie, Ptaszkowej, Nowym Sączu, Starym Sączu, Piwnicznej – Zdroju, Żegiestowie – Zdroju, czy też Muszynie. Kurs powrotny pociąg rozpocznie w Krynicy – Zdroju o godz. 17:55. Przyjazd na stację Jasło zaplanowano na godz. 20:52.

W rozkładzie jazdy wciąż obecne będą pociągi relacji Zagórz – Kraków przez Jasło. Warto dodać, że po zakończeniu pierwszego etapu remontu linii kolejowej nr 108 (Biecz – Skołyszyn) od 20 czerwca 2021 r. będą mogły one poruszać się na tej trasie bez żadnych utrudnień. Tym samym, od 21.06.2021 r. pociąg „Wetlina” będzie odjeżdżał ze stacji Jasło punktualnie o godz. 6:24 (do tego momentu pociąg będzie kursował przez Rzeszów oraz obowiązywać będzie komunikacja zastępcza). Na stację Kraków Główny pociąg wjedzie o godz. 9:26. Na leży podkreślić, że

Do Krakowa z Jasła dojedziemy również pociągiem „Bieszczady”. Będzie on kursował od poniedziałku do piątko oraz w każdą niedzielę. Po zakończeniu remontu na linii nr 108, o którym była już mowa, pociąg odjedzie ze stacji Jasło o godz. 16:33. Podróżni dotrą nim do stolicy województwa małopolskiego o godz. 19:29. Należy podkreślić, że „Bieszczadami” będzie można dostać się do Jasła wsiadając do pociągu na stacji Kraków Główny o godz. 09:40 (od 21.06. do 28.08.). Tym samym połączeniem dotrzemy następnie do między innymi do Krosna, Sanoka oraz Zagórza.

Warto zaznaczyć, że w czerwcu bieżącego trzy kursy zdąży odbyć również pociąg Kolei Małopolskich „Hubal”. Weekendowym połączeniem, dedykowanym przede wszystkim studentom krakowskich uczelni będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa 13 (na odcinku Jasło – Biecz autobusowa komunikacja zastępcza), 20 i 27 czerwca. Podczas wakacji pociąg ten nie będzie kursował.

Tradycyjnie, najwięcej połączeń Jasło będzie miało z Rzeszowem. Mieszkańcy miasta i okolic, których celem podróży jest stolica województwa podkarpackiego będę mieć do wyboru kilka par pociągów. Pociągami Przewozów Regionalnych - POLREGIO sp. z o.o. będzie można dojechać również do Sanoka.

Poniżej prezentujemy szczegółowy rozkład jazdy pociągów ze stacji Jasło.

Kliknij aby powiększyć

MD

Napisany dnia: 10.06.2021, 18:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ jas
dnia 10.06.2021, 21:00
Ocena
komentarza:
3
100 lat temu entuzjazm dziennikarza piszącego powyższy tekst o "rozwoju koleji' byłby uzasadniony, teraz to trochę komiczne
@ Janusz z Pisdu
dnia 11.06.2021, 15:45
Ocena
komentarza:
-1
Pecu jedziemy do kokotów?
@ fd
dnia 10.06.2021, 21:34
Ocena
komentarza:
10
niedlugo zabraknie liter w alfabecie do legendy pod rozkladem

nikt nic z tego nie wie ile pociagow z tych wszystkich jedzie codziennie do rzeszowa???

pytanie z milionerow za 20 tys:):):)
@ ALA
dnia 11.06.2021, 00:48
Ocena
komentarza:
9
ekstra . bardzo dobrze że kursują pociągi do krakowa ,jechałam i skorzystam jeszcze ,wygodnie i szybko bez stania w korkach i cena rozsądna.
@ js
dnia 11.06.2021, 07:22
Ocena
komentarza:
5
3 oodziny do Krakowa to szybko? W l. 90 "Wetllina" jechała szybciej.
@ pokolenie 2000
dnia 11.06.2021, 09:27
Ocena
komentarza:
6
to jest Polska więc dobrze ze w ogóle dojeżdża do celu
@ joppi
dnia 11.06.2021, 17:33
Ocena
komentarza:
6
W latach 90 tych do Krakowa przez Gorlice, Stróże, Tuchów i Tarnów pociąg jechał ok. 4 godziny z tego około pół godziny lub więcej stał na stacji w Stróżach, przepinano lokomotywę i czekano na skład jadący od Tarnowa. Generalnie do połowy lat 90 tych było bardzo dużo róznorodnych połaczeń kolejowych ale i autobusowych w Polsce i wszędzie można było się dostać o róznych porach doby. Teraz jest skromnie za to ogromny ruch prywatnych samochodów.
@ js
dnia 11.06.2021, 22:53
Ocena
komentarza:
4
4 i pół godziny to jechał do Krakowa osobowy, przyspieszony na odcinku Tarnów - Kraków. W l. 60 "Bieszczady" składające się z wagonu silnikowego prod. węgierskiej typu "Ganz Mawag" i 3 wagonów jechały do Krakowa 3 godz. 25 min. Po wybudowaniu pod konien l. 80 łącznicy omijającej Stróże "Wetlina" jechała do Krakowa niecałe 3 godz. i pociąg ten miał duże wzięcie nawet w środku tygodnia ale szczęście skończyło się w 1997 r. po dojściu do władzy Solidaruchów. Po interwencji wszechwładengo młotkowego ze Stróż Koguta przywrócono słynną mijankę w Stróżach, przez co wydłużono czas jazdy do Krakowa do 3 godz. 40 min. a po kilkuy latach połączenie to skasowano bo ludzie przestali nim jeździć.
@ 112
dnia 11.06.2021, 23:26
Ocena
komentarza:
-2
W latach 90 nie byłeś nawet w planach rodziców więc nie pisz głupot. Gimbusie
@ Mak
dnia 11.06.2021, 08:03
Ocena
komentarza:
3
Z całej redakcji z całego serca powrotu karmy.Tylu łez ile przez wasze partaniny w dodatku nie legalne wylali ludzie.
@ tralala
dnia 11.06.2021, 11:00
Ocena
komentarza:
-1
Wieczorny z Bieszczad o 19:39 do Krakowa w soboty? A dla kogo? Ludzie wracają z weekendów w niedziele. Planiści z Warszawy...
@ Dike
dnia 11.06.2021, 11:14
Ocena
komentarza:
2
O to właśnie chodzi! Po co kasa ma zostawać gdzieś na końcu świata. Kasa ma płynąć do Krakowa. Gorączka sobotniej nocy - tylko w Krakowie, Warszawie ...
@ irena
dnia 12.06.2021, 09:15
Ocena
komentarza:
3
dawniej byl tez pociag do Warszawy i Lodzi - BEZPOSREDNIE!!!
@ js
dnia 12.06.2021, 11:16
Ocena
komentarza:
1
Do W-wy jechał 10 godz. a do Łodzi 12 godz. Teraz Misiem jedziesz niecałe 6 godz,
@ pokolenie 2000
dnia 12.06.2021, 16:44
Ocena
komentarza:
3
misiem jedziesz ale jak worek kartofli albo przesyłka kurierska busem na resorze
@ js
dnia 12.06.2021, 17:40
Ocena
komentarza:
0
Lepsze to jak stanie przez 10 godz. na jednej nodze!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Remont drogi wewnętrznej przy ul. Szopena w Jaśle. Tylko na części miejskiej

  Droga wewnętrzna przy ul. Szopena w Jaśle wymaga pilnego remontu. Mieszkańcy osiedla oraz osoby przyjeżdżające do pobliskiej poradni często zwracały uwagę na jej fatalny stan. Z trzech właścicieli drogi pozostało tylko miasto, które wyłoniło już wykonawcę robót. Na dniach zostanie podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle. Zadanie ma być zrealizowane do końca sierpnia br.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Agresywny mężczyzna uderzył 13-latka w twarz. Poruszał się samochodem na tablicach RJS

  W minioną niedzielę kilkanaście minut przed godziną 21. na stacji Orlen w Krakowie nieznany mężczyzna podszedł do 13-letniego chłopca, po czym uderzył go dwukrotnie w twarz wykrzykując w jego stronę wulgaryzmy. Napastnik wsiadł do samochodu na tablicach rejestracyjnych RJS i odjechał. Sprawa trafiła na policję.

 • Zamawiaj domowe obiady u "Wojtka" w obniżonych cenach!

   

  Bar mleczny u „Wojtka” nie przestaje myśleć o swoich klientach. Dlatego też, wciąż obowiązują nowe, obniżone ceny dań przy odbiorze osobistym oraz na dowóz! Pyszne potrawy kuchni domowej z łatwością można zamówić on-line lub w barze przy ul. 3 Maja 101. 

 • Burmistrz otrzymał absolutorium i wotum zaufania od Rady Miejskiej Jasła

  Absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu oraz wotum zaufania po debacie nad raportem o stanie miasta otrzymał Ryszard Pabian, burmistrz Jasła. Sesja, na której podjęte zostały stosowne uchwały, odbyła się 21 czerwca.

 • Gmina Tarnowiec ma nowego wójta. Wiktor Barański złożył ślubowanie

   

  Wiktor Barański odebrał w poniedziałek zaświadczenie o wyborze wójta gminy Tarnowiec. Złożył także ślubowanie, przekonując, że podczas swojej kadencji będzie dążył do tego aby łączyć, a nie dzielić. Losy przedterminowych wyborów, które odbyły się 13 czerwca bieżącego roku, rozstrzygnęły się już w pierwszej turze głosowania.

 • 19-latek wszedł na basen po godzinach otwarcia. Doznał urazu kręgosłupa

  Wczoraj około godziny 23. na terenie basenu otwartego w Jaśle doszło do wypadku. 19-letni jaślanin, który wszedł na teren pływalni po godzinach otwarcia najprawdopodobniej wskoczył do wody na główkę w rejonie zjeżdżalni. Młody mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do jasielskiego szpitala.

 • Gmina Osiek Jasielski sprzeda dwie atrakcyjne działki

   

  Wójt Gminy Osiek Jasielski informuje, że ogłoszony został przetarg na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Osiek Jasielski, położonych w miejscowości Załęże. Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego położone są w terenie zabudowy techniczno-produkcyjnej. Nieruchomości znajdują się w bardzo dobrej lokalizacji, posiadają dojazd do drogi powiatowej Dębowiec - Osiek Jasielski.

 • OSP z Trzcinicy prowadzi akcję pomocy dla pogorzelców z Nowej Białej

  W minioną sobotę w Nowej Białej na Podhalu ogień strawił 25 budynków mieszkalnych i 23 budynki gospodarcze. Ponad 100 osób straciło dach nad głową. Straty są ogromne a lista potrzeb jeszcze większa. Strażacy z OSP Trzcinica mając w pamięci ubiegłoroczną ogromną pomoc napływającą zewsząd po powodzi błyskawicznej zorganizowali zbiórkę materiałów budowlanych dla pogorzelców...

 • Drodzy mieszkańcy Gminy Tarnowiec

   

  W minioną niedzielę odbyły się w Naszej Gminie przedterminowe wybory na Wójta Gminy Tarnowiec. Spośród czwórki kandydatów, zaufaliście mi. Pragnę za to podziękować. 

 • Wypadek w Zimnej Wodzie. Dwie osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godziny 15.30 w Zimnej Wodzie doszło do zderzenia się trzech samochodów osobowych. Na chwilę obecną do jasielskiego szpitala trafiły dwie osoby. Obecnie ruch na dk 28 w kierunku Krosna jest zablokowany.

 • W żmigrodzkim liceum powstanie wirtualna strzelnica

  W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie powstanie pierwsza w powiecie jasielskim wirtualna strzelnica. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz powiatu jasielskiego. Wirtualna strzelnica ma powstać do końca roku. Dyrekcja szkoły ma jednak nadzieję, że już na jesień będzie gotowa.

 • Wyprzedzał na skrzyżowaniu i staranował ogrodzenie

   

  W minioną niedzielę na skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego z ul. Baczyńskiego w Jaśle doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca seata wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na chodnik i staranował ogrodzenie pobliskiej posesji. 18-latek został ukarany mandatem karnym.

 • Bezpłatne wakacyjne turnusy rewalidacyjno-terapeutyczne w Bajkowym Przedszkolu

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle ogłasza nabór na wakacyjny specjalistyczny turnus wakacyjny dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 • Rozwiń skrzydła w Jaśle- ruszył nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości

   

  Rozpoczynasz prowadzenie działalności gospodarczej w branży ICT lub branżach związanych z „jakością życia”? Szukasz inspirującego i nowoczesnego miejsca do jej wykonywania? Nie zwlekaj, zgłoś się do Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle.

 • Jest opinia eksperta w sprawie dwóch problematycznych skrzyżowań ze „stopami”

  Temat bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowań ul. Chopina z ul. Ujejskiego i Kraszewskiego, pomimo ciągłych apeli mieszkańców o jego poprawę, pozostaje nierozwiązany od co najmniej kilkunastu lat. Propozycje, jakie Urząd Miasta w Jaśle zgłaszał do Starostwa Powiatowego w Jaśle wciąż czekają na ostateczne decyzje. Dlatego też jasielski magistrat postanowił sięgnąć po opinię ekspercką, której efektem jest szczegółowy audyt i konkretne zalecenia...

 • Marzysz o zdobyciu konkretnego zawodu, który pozwoli Ci szybko się usamodzielnić i dobrze zarabiać? – Zespół Szkół Budow

   

  „Budowlańcy na wagę złota” – takie hasła widnieją w ogłoszeniach z ofertami pracy. Od kilku lat obserwuje się gwałtowny wzrost zapotrzebowania na pracowników branży budowlanej. Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle wychodząc naprzeciw – otwiera kierunki, które zapewniają fachowców w tej branży.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105