Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości

27

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i brak uprawnień do kierowania pojazdami, to tylko niektóre przewinienia jakie mają na swoim koncie trzej kierowcy kontrolowani przez policjantów podczas minionego weekendu. Mężczyźni za popełnione przestępstwa niebawem odpowiedzą przed sądem.

foto: KPP Jasło

Pomimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń, a także prowadzonych działań, których celem jest ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, niektórzy nadal decydują się wsiąść za kierownicę mimo wypitego wcześniej alkoholu.

W minioną sobotę około godziny 15:30, pełniący służbę na terenie Osobnicy policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zauważyli osobowego forda, który jechał nierównym torem jazdy. Mając podejrzenia, że kierujący nim mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu, mundurowi postanowili go zatrzymać. Kierujący fordem nie reagował na wydane sygnały do zatrzymania, wręcz przeciwnie próbował uniknąć kontroli. Funkcjonariusze zatrzymali go kiedy zjechał na polną drogę. Podczas kontroli okazało się, że powodów do ucieczki było kilka. Kierujący fordem 51-letni mieszkaniec gminy Jasło był pijany, miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód którym kierował nie był ubezpieczony.

Wczoraj natomiast, kilkanaście minut po północy, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej na ul. 3-Maja w Jaśle, kierującego osobowym oplem. Podczas czynności funkcjonariusze wyczuli od kierującego alkohol. Policyjny alkomat wskazał w organizmie 55-letniego mieszkańca gminy Jasło 2,4 promila alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Około godziny 23, na stacji paliw przy ul. Mezgera w Jaśle, policjanci zatrzymali także nietrzeźwego kierującego. 53-letni mieszkaniec Jasła kierował volkswagenem mając w organizmie 1,8 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mężczyznom za popełnione przestępstwa grożą surowe konsekwencje.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

 KPP w Jaśle

Napisany dnia: 13.01.2020, 10:41
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Maliniak
dnia 13.01.2020, 10:45
Ocena
komentarza:
14
i bardzo dobrze!trzepać na Osobnicy!proponuję jeszcze kontrolę predkośći bo szaleją oj oj!
coś ostatni osłabła aktywność sygnalisty Stanisława.
@ Stop
dnia 13.01.2020, 11:07
Ocena
komentarza:
30
Ferie i od razu dwóch nauczycieli pod wpływem. Ładny przykład dla uczniów.
@ robert
dnia 13.01.2020, 13:58
Ocena
komentarza:
17
No proszę nauczyciele. Ciekawe czy wylecą z pracy.
@ BOROWY
dnia 13.01.2020, 23:03
Ocena
komentarza:
-1
To chyba Sygnalistę złapali. Szkoda tylko jego dzieci. A jak by nie pił ale dalej robił w policji toby już siedział na emeryturze.
@ do stop
dnia 13.01.2020, 23:40
Ocena
komentarza:
-4
Ładny przykład. Co się czepiasz. Jakby to był przedstawiciel innego zawodu, byłoby dwa razy więcej promili.
@ do@do stop
dnia 14.01.2020, 10:50
Ocena
komentarza:
3
Z Twojego twierdzenia wynika, że nauczyciel nawet wypić nie może, bo ma dwa razy mniej promili. Tak piją, tak uczą... .Zgroza.
@ Maliniak
dnia 14.01.2020, 11:33
Ocena
komentarza:
0
Pytanie dlaczego sygnalista Stachu dalej jeździ samochodem?
Kto go kryje? I kto odpowie gdy dojdzie do tragedii z jego udziałem?
@ Absens carens
dnia 13.01.2020, 11:08
Ocena
komentarza:
2
Cyt. " KWP w Jaśle Napisany dnia: 13.01.2020, 09:35 " = ale ulga zdążyłem skopiować !!! . Skopiowałem a tu bach zmiana. A zastanawiałem się czy Jasło województwem zostało przez noc
@ On1
dnia 13.01.2020, 11:59
Ocena
komentarza:
-2
Im wiecej zakazów tym będzie gorzej. Zakazany owoc najlepiej smakuje.
@ tomuśGie
dnia 13.01.2020, 12:02
Ocena
komentarza:
-3
dobra robota sławek : )
@ gazda
dnia 13.01.2020, 13:26
Ocena
komentarza:
4
na ten kraj nie można patrzeć na trzeźwo...
@ sedzia dred
dnia 13.01.2020, 13:41
Ocena
komentarza:
-2
ten kraj sie stacza stonka zafascynowana groszem za free od panstwa wziela sobie slowa premiera dyzmy doslownie ze te pieniadze wroca do budzetu no i wracaja szkoda tylko ze pasozyty na nich nie pracuja chyba ze w przerwach miedzy cugiem a nam pracujacym ciezko od rana do wieczora zostaja tylko dlugi bo przeciez kolejni pasozyci czytaj politycy rozdaja nie swoje pieniadze
@ Jaślok
dnia 13.01.2020, 13:42
Ocena
komentarza:
-1
A wyszczylać pijoków !!!
@ xyz
dnia 13.01.2020, 14:16
Ocena
komentarza:
8
Że się tacy jeździć nie boją... I traf tutaj na takiego... A nie daj Boże, że wypadek ze skutkiem śmiertelnym spowoduje - jemu się nic nie stanie a ktoś inny życie straci...
@ Marcin
dnia 13.01.2020, 14:26
Ocena
komentarza:
19
Wizerunek złapanych pijaków / ćpunów powinien być publikowany łącznie z imieniem i nazwiskiem plus konfiskata samochodu, którym kierował pijany / naćpany - niezależnie od tego czy jest jego własnością.
Może to zmieni podejście do jazdy po pijaku i będzie skuteczniejszą karą niż dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
@ PL
dnia 13.01.2020, 14:57
Ocena
komentarza:
-2
Na temat pijaków za kierownicą można zastosować słowa obecnego prezydenta Polski:
"Trzeba spokojnie zaczekać, aż odejdą."
@ Ewa
dnia 13.01.2020, 15:13
Ocena
komentarza:
1
Czekam na zarzuty i areszt dla tych pijanych kierowców zwłaszcza dla tego z dożywotnim zakazem kierowania. To ile tam jest górna granica paki 5 10 15. Miłej odsiadki.
@ git koleś
dnia 13.01.2020, 15:57
Ocena
komentarza:
6
pozdrawiam szeryfa KGR który dziś passatem w tdi-ku gonił mnie w Osobnicy i zajechał mi drogę bo nie "mieścił się na drodze" następnym razem zaliczysz dzwon na zderzak za zajechanie drogi
jak chcesz szczegóły akcji to będą dostępne wkrótce dla ciebie bo pewnie Policja udostępni ci
nagranie video które otrzyma.Szerokości
@ sedzia dred
dnia 13.01.2020, 16:08
Ocena
komentarza:
0
ostatnio tez zauwazylem wysyp aut z rejaestracjami KGR niestety w wiekszosci te typy to chamy i nagrywajmy ta cholote drogowa i przekazujmy policji lub bierzmy sie za nich sami a jest jeszcze jeden sposob dosadzic trzeba drzew bo tylko one zatrzymaja wariatow
@ kaziu
dnia 15.01.2020, 17:57
Ocena
komentarza:
0
kgery - to frajery
@ swojak
dnia 13.01.2020, 18:02
Ocena
komentarza:
1
Czyżby Sławek nie jeżdził po imprezach na służbie po alkohol.Dlatego piją bo on pewnie zaprzestał tego procederu co robił kilka lat temu.
@ Do Ewa
dnia 13.01.2020, 18:03
Ocena
komentarza:
0
Zeby Ciebie nie zamkneli czasem.
@ ciekawy
dnia 13.01.2020, 23:50
Ocena
komentarza:
-1
jezeli o to chodzi to policja jest ok
@ nie ma dyskusji z badaniami naukowymi !!
dnia 14.01.2020, 11:54
Ocena
komentarza:
-1
I znowu alkoholowy ĆPUN w akcji. Mądrzy ludzie wiedzą że po wpisaniu w przeglądarkę hasła "the most harmful drug" (najniebezpieczniejszy narkotyk świata) i przejściu na grafikę ukazują się piękne wykresy. Dane te pochodzą z ośrodków naukowych rozmieszczonych na całym globie i wszyskie one mówią jedno: ŻE ALKOHOL to NAJGROŹNIEJSZY NARKOTYK świata.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi

   

  Przy jasielskim szpitalu zebrało się dzisiaj blisko sto osób, aby zamanifestować swoją solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Przez przyległy do szpitalnych budynków teren niosły się okrzyki – „Nie oddamy ratowników”. Jasielscy ratownicy medyczni nie zgadzają się z planowaną reorganizacją funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, która w ich przypadku oznaczać będzie nieuchronną redukcję etatów.

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

 • Super promocja w salonie Visionoptyk z okazji Dnia Babci i Dziadka!

   

  Osoby starsze, które odwiedzają salon optyczny, zgłaszają najczęściej dolegliwości układu wzrokowego. Często samo badanie wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych nie jest ostatecznym rozwiązaniem. Osoby te narażone są bowiem na występowanie chorób układu wzrokowego, które występują wraz z wiekiem.

 • Do OSP Trzcinica trafił sprzęt o wartości 90 tys. zł

   

  Do kolejnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminach powiatu jasielskiego trafia sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Dzisiaj zaprezentowano nowe wyposażenie, które służyć ma strażakom ochotnikom z Trzcinicy. Na jego zakup przeznaczono kwotę 90 tys. zł.

 • Jak to jest z lodowiskami? Sanepid nie pozostawia złudzeń

   

  Lodowisko MOSiR w Jaśle pozostaje nieczynne od 28 grudnia ubiegłego roku. To efekt obowiązywania wprowadzonych przez rząd obostrzeń w związku z trwającą epidemią koronawirusa. W tej formie będą one obowiązywać do 17 stycznia bieżącego roku. Tymczasem są obiekty, na których bez problemu można szusować na łyżwach, z czego korzystają między innymi mieszkańcy Jasła. Sanepid stawia jednak sprawę jasno. Z lodowiska nie mogą korzystać klienci indywidualni.  

 • Ważą się losy jasielskich ratowników medycznych

  Ratownicy medyczni zatrudnieni w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle stracili nadzieję na osiągnięcie porozumienia z dyrektorem SPPR w Krośnie. Prowadzone w ostatnich dniach negocjacje nie przyniosły żadnej ze stron oczekiwanego kompromisu. Ratownicy z Jasła nie zwolnią się z pracy, bo jak twierdzą ich przyszłość jest niepewna.

 • Przedszkolaki zalogowały się… do ferii z SP1!

   

  Ferie w czasie pandemii to dla wielu dzieci – oraz ich rodziców – prawdziwe wyzwanie. Jak bowiem kreatywnie spędzić czas, połączyć wartościowe aktywności z zabawą i zapewnić taką ich różnorodność, aby maluchy nie odczuwały nudy? Z pomocą spieszy Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle, która postanowiła bezpłatnie zaprosić wszystkie jasielskie przedszkolaki na kreatywne spotkania ze sztuką, językami obcymi oraz szachami.

 • Dyrektor jasielskiego szpitala Michał Burbelka złożył wypowiedzenie z pracy

   

  31 grudnia 2020 r. Michał Burbelka złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Swoje obowiązki będzie pełnił do końca marca br. Jasielską lecznicą kierował niespełna 8 lat.

 • Dr Marek Janiak. Psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych

   

  Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania.

 • 1600 osób zgłosiło się do szczepienia w etapie „0”

  Końcem grudnia jasielski szpital rozpoczął szczepienia przeciwko Covid-19. Choć początkowo niewiele osób zgłosiło się do szczepienia to niedługo po tym  liczba zainteresowanych wzrosła z 200 do 1600. Wśród nich są mieszkańcy Krosna, Miejsca Piastowego, a nawet Krakowa.

 • Pomagają potrzebującym dzieciom dzieląc się swoją wielką pasją i sercem

   

  Pole dance jest ich pasją, sposobem na zachowanie dobrej kondycji fizycznej. Grupa kobiet postanowiła wykorzystać rosnącą popularność tej dyscypliny sportu, aby pomóc potrzebującym dzieciom, organizując akcję charytatywną. Zdecydowały się więc wziąć udział w sesji fotograficznej...

 • OSP Dobrucowa ma serce dla Honoraty

  Strażacy ochotnicy z Dobrucowej zawsze gotowi są do pomocy drugiemu człowiekowi. Tym razem postanowili wesprzeć 16-letnią Honoratę, która kilka lat temu uległa wypadkowi. Dzisiaj potrzebuje rehabilitacji. Druhowie z Dobrucowej pomagają jej w zbiórce nakrętek, dzięki którym będzie mogła mieć sfinansowany turnus.

 • W 24 placówkach w powiecie jasielskim można przyjąć szczepienie przeciw koronawirusowi

   

  Rząd opublikował listę punktów, gdzie możliwe jest realizowanie szczepień przeciw koronawirusowi. Na Podkarpaciu jest ich 393, z czego 24 w powiecie jasielskim. Obecnie trwają szczepienia m.in. personelu medycznego i niemedycznego szpitali.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105