Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości

27

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i brak uprawnień do kierowania pojazdami, to tylko niektóre przewinienia jakie mają na swoim koncie trzej kierowcy kontrolowani przez policjantów podczas minionego weekendu. Mężczyźni za popełnione przestępstwa niebawem odpowiedzą przed sądem.

foto: KPP Jasło

Pomimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń, a także prowadzonych działań, których celem jest ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, niektórzy nadal decydują się wsiąść za kierownicę mimo wypitego wcześniej alkoholu.

W minioną sobotę około godziny 15:30, pełniący służbę na terenie Osobnicy policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zauważyli osobowego forda, który jechał nierównym torem jazdy. Mając podejrzenia, że kierujący nim mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu, mundurowi postanowili go zatrzymać. Kierujący fordem nie reagował na wydane sygnały do zatrzymania, wręcz przeciwnie próbował uniknąć kontroli. Funkcjonariusze zatrzymali go kiedy zjechał na polną drogę. Podczas kontroli okazało się, że powodów do ucieczki było kilka. Kierujący fordem 51-letni mieszkaniec gminy Jasło był pijany, miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód którym kierował nie był ubezpieczony.

Wczoraj natomiast, kilkanaście minut po północy, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej na ul. 3-Maja w Jaśle, kierującego osobowym oplem. Podczas czynności funkcjonariusze wyczuli od kierującego alkohol. Policyjny alkomat wskazał w organizmie 55-letniego mieszkańca gminy Jasło 2,4 promila alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Około godziny 23, na stacji paliw przy ul. Mezgera w Jaśle, policjanci zatrzymali także nietrzeźwego kierującego. 53-letni mieszkaniec Jasła kierował volkswagenem mając w organizmie 1,8 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mężczyznom za popełnione przestępstwa grożą surowe konsekwencje.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

 KPP w Jaśle

Napisany dnia: 13.01.2020, 10:41
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Maliniak
dnia 13.01.2020, 10:45
Ocena
komentarza:
14
i bardzo dobrze!trzepać na Osobnicy!proponuję jeszcze kontrolę predkośći bo szaleją oj oj!
coś ostatni osłabła aktywność sygnalisty Stanisława.
@ Stop
dnia 13.01.2020, 11:07
Ocena
komentarza:
30
Ferie i od razu dwóch nauczycieli pod wpływem. Ładny przykład dla uczniów.
@ robert
dnia 13.01.2020, 13:58
Ocena
komentarza:
17
No proszę nauczyciele. Ciekawe czy wylecą z pracy.
@ BOROWY
dnia 13.01.2020, 23:03
Ocena
komentarza:
-1
To chyba Sygnalistę złapali. Szkoda tylko jego dzieci. A jak by nie pił ale dalej robił w policji toby już siedział na emeryturze.
@ do stop
dnia 13.01.2020, 23:40
Ocena
komentarza:
-4
Ładny przykład. Co się czepiasz. Jakby to był przedstawiciel innego zawodu, byłoby dwa razy więcej promili.
@ do@do stop
dnia 14.01.2020, 10:50
Ocena
komentarza:
3
Z Twojego twierdzenia wynika, że nauczyciel nawet wypić nie może, bo ma dwa razy mniej promili. Tak piją, tak uczą... .Zgroza.
@ Maliniak
dnia 14.01.2020, 11:33
Ocena
komentarza:
0
Pytanie dlaczego sygnalista Stachu dalej jeździ samochodem?
Kto go kryje? I kto odpowie gdy dojdzie do tragedii z jego udziałem?
@ Absens carens
dnia 13.01.2020, 11:08
Ocena
komentarza:
2
Cyt. " KWP w Jaśle Napisany dnia: 13.01.2020, 09:35 " = ale ulga zdążyłem skopiować !!! . Skopiowałem a tu bach zmiana. A zastanawiałem się czy Jasło województwem zostało przez noc
@ On1
dnia 13.01.2020, 11:59
Ocena
komentarza:
-2
Im wiecej zakazów tym będzie gorzej. Zakazany owoc najlepiej smakuje.
@ tomuśGie
dnia 13.01.2020, 12:02
Ocena
komentarza:
-3
dobra robota sławek : )
@ gazda
dnia 13.01.2020, 13:26
Ocena
komentarza:
4
na ten kraj nie można patrzeć na trzeźwo...
@ sedzia dred
dnia 13.01.2020, 13:41
Ocena
komentarza:
-2
ten kraj sie stacza stonka zafascynowana groszem za free od panstwa wziela sobie slowa premiera dyzmy doslownie ze te pieniadze wroca do budzetu no i wracaja szkoda tylko ze pasozyty na nich nie pracuja chyba ze w przerwach miedzy cugiem a nam pracujacym ciezko od rana do wieczora zostaja tylko dlugi bo przeciez kolejni pasozyci czytaj politycy rozdaja nie swoje pieniadze
@ Jaślok
dnia 13.01.2020, 13:42
Ocena
komentarza:
-1
A wyszczylać pijoków !!!
@ xyz
dnia 13.01.2020, 14:16
Ocena
komentarza:
8
Że się tacy jeździć nie boją... I traf tutaj na takiego... A nie daj Boże, że wypadek ze skutkiem śmiertelnym spowoduje - jemu się nic nie stanie a ktoś inny życie straci...
@ Marcin
dnia 13.01.2020, 14:26
Ocena
komentarza:
19
Wizerunek złapanych pijaków / ćpunów powinien być publikowany łącznie z imieniem i nazwiskiem plus konfiskata samochodu, którym kierował pijany / naćpany - niezależnie od tego czy jest jego własnością.
Może to zmieni podejście do jazdy po pijaku i będzie skuteczniejszą karą niż dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
@ PL
dnia 13.01.2020, 14:57
Ocena
komentarza:
-2
Na temat pijaków za kierownicą można zastosować słowa obecnego prezydenta Polski:
"Trzeba spokojnie zaczekać, aż odejdą."
@ Ewa
dnia 13.01.2020, 15:13
Ocena
komentarza:
1
Czekam na zarzuty i areszt dla tych pijanych kierowców zwłaszcza dla tego z dożywotnim zakazem kierowania. To ile tam jest górna granica paki 5 10 15. Miłej odsiadki.
@ git koleś
dnia 13.01.2020, 15:57
Ocena
komentarza:
6
pozdrawiam szeryfa KGR który dziś passatem w tdi-ku gonił mnie w Osobnicy i zajechał mi drogę bo nie "mieścił się na drodze" następnym razem zaliczysz dzwon na zderzak za zajechanie drogi
jak chcesz szczegóły akcji to będą dostępne wkrótce dla ciebie bo pewnie Policja udostępni ci
nagranie video które otrzyma.Szerokości
@ sedzia dred
dnia 13.01.2020, 16:08
Ocena
komentarza:
0
ostatnio tez zauwazylem wysyp aut z rejaestracjami KGR niestety w wiekszosci te typy to chamy i nagrywajmy ta cholote drogowa i przekazujmy policji lub bierzmy sie za nich sami a jest jeszcze jeden sposob dosadzic trzeba drzew bo tylko one zatrzymaja wariatow
@ kaziu
dnia 15.01.2020, 17:57
Ocena
komentarza:
0
kgery - to frajery
@ swojak
dnia 13.01.2020, 18:02
Ocena
komentarza:
1
Czyżby Sławek nie jeżdził po imprezach na służbie po alkohol.Dlatego piją bo on pewnie zaprzestał tego procederu co robił kilka lat temu.
@ Do Ewa
dnia 13.01.2020, 18:03
Ocena
komentarza:
0
Zeby Ciebie nie zamkneli czasem.
@ ciekawy
dnia 13.01.2020, 23:50
Ocena
komentarza:
-1
jezeli o to chodzi to policja jest ok
@ nie ma dyskusji z badaniami naukowymi !!
dnia 14.01.2020, 11:54
Ocena
komentarza:
-1
I znowu alkoholowy ĆPUN w akcji. Mądrzy ludzie wiedzą że po wpisaniu w przeglądarkę hasła "the most harmful drug" (najniebezpieczniejszy narkotyk świata) i przejściu na grafikę ukazują się piękne wykresy. Dane te pochodzą z ośrodków naukowych rozmieszczonych na całym globie i wszyskie one mówią jedno: ŻE ALKOHOL to NAJGROŹNIEJSZY NARKOTYK świata.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105