Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Odwodnienie zakończy gehennę mieszkańców z ul. Prusa

20

Od blisko dziesięciu lat jaślanie mieszkający przy ul. Bolesława Prusa w Jaśle byli zalewani przy większych opadach deszczu nawet kilka razy w ciągu roku. Każda większa ulewa budziła strach, bo straty jakie ponosili mieszkańcy były ogromne. Teraz problem ma rozwiązać odwodnienie. Prace mają zakończyć się najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Ostatni raz mieszkańcy zalewanych terenów spotkali się w czerwcu br. z przedstawicielami miasta, aby porozmawiać o możliwościach wykonania odwodnienia ul. Prusa w Jaśle. Temat powrócił jak bumerang po majowych intensywnych opadach deszczu. Woda po raz kolejny wdarła się na ich posesję i zalała ogrody, piwnice, garaże, dostała się nawet do domów. - Kiedy przychodzi ogromna ulewa modlą się, aby znów nie przechodzić kolejnej gehenny jaką są podtopienia. Mieszkańcy potrzebują właściwej sieci odpływu. Ostatnio zalanych było dziewięć domów, wszystko pływało. Historia powtarza się co kilka lat – zaznaczał na spotkaniu Jan Pierzchała, przewodniczący osiedla Górka Klasztorna w Jaśle.

Gdy w prognozach pogody zapowiadają deszcz, czuwają w oczekiwaniu na najgorsze. W tym roku jak podkreślali mieszkańcy było znacznie gorzej niż w latach ubiegłych. Podczas czerwcowego spotkania z kierownikiem Wydziału Inwestycji i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta w Jaśle, jaślanie oczekiwali konkretnych informacji na temat przystąpienia przez miasto do wykonania odwodnienia ul. Prusa. Pojawiło się wtenczas zielone światło dla tego przedsięwzięcia, gdyż właściciele prywatnej działki, przez którą przebiega kolektor wstępnie wyrazili zgodę na wejście w teren i rozpoczęcie prac.

Teraz wiadomo, że wszystko zakończyło się pomyślnie. Miasto zleciło przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskało wszystkie niezbędne pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. - Po wielu rozmowach udało się dojść do porozumienia z właścicielami jednej z działek, przez którą przechodzi kolektor. Obecnie trwają prace związane z dokończeniem budowy odwodnienia ul. Prusa,dzięki czemu mieszkańcy będą chronieni przed podtopieniami. Problem polegał na tym, że na działce prywatnej kończył się rów odkryty, a w dalszej części znajdowały się betonowe niedrożne rury, przez co nie było możliwości odpływu wód opadowych. Wykonanie tego odwodnienia ma uchronić mieszkańców przed zalewaniem ich posesji, co przez wiele lat miało miejsce nawet kilka razy w roku – wyjaśnia Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle.

Zadowolenia z podjętych prac nie kryje przewodniczący osiedla. - Bardzo się cieszę, że w końcu prace zostały rozpoczęte i w niedługim czasie odwodnienie zostanie wykonane. Mam nadzieję, że mieszkańcy nie będą już zalewani. Wiele lat zabiegaliśmy o tę inwestycję i wreszcie doczekaliśmy tej chwili. Bardzo dziękuję burmistrzowi miasta, że przychylił do przeprowadzenia tych niezbędnych i koniecznych prac. To była sprawa bardzo ważna, aby zabezpieczyć jaślan przed podtopieniami – mówił wdzięczny J. Pierzchała. Prace przy budowie odwodnienia zakończą się najpóźniej w przyszłym tygodniu.

id

Napisany dnia: 09.10.2019, 09:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Wincy Pomników w Jaśle !
dnia 09.10.2019, 11:17
Ocena
komentarza:
13
Buuuu nie było wstęg przecinania ani bończucznych lansów urzedników z czekami wielkiego bilbordu ?
@ Oddział Choroszcz
dnia 09.10.2019, 12:27
Ocena
komentarza:
8
Przecinanie wstęgi itp. rzeczy będą puźniej, proszę się nie martwić.
@ TOM
dnia 09.10.2019, 18:07
Ocena
komentarza:
2
do szkołyyyyyy!
@ Jasiu
dnia 09.10.2019, 11:33
Ocena
komentarza:
15
Szkoda, że w artykule nie ma nic napisane gdzie woda z odwodnienia będzie odprowadzana i czy teraz mieszkańcy innych ulic (np Polnej) nie będą częściej podtapiani.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 09.10.2019, 13:20
Ocena
komentarza:
7
A to już jest poważna sprawa i pewnie muszą się tym problemem zająć "Wody Polskie " i wybudować zbiornik retencyjny na okres suszy...
@ cytryna kwasna
dnia 09.10.2019, 12:18
Ocena
komentarza:
7
Cyt.: "Od blisko dziesięciu lat jaślanie mieszkający przy ul. Bolesława Prusa w Jaśle byli zalewani" - tzn prawie trzy kadencje burmistrza no i rów wykopali!
@ ABSOLUT
dnia 09.10.2019, 13:42
Ocena
komentarza:
5
A mogli nie wykopać - gratulacje dla um za owdażne decyzje!
@ Faktycznie
dnia 10.10.2019, 06:54
Ocena
komentarza:
5
Faktycznie odważna decyzja o wykopaniu rowu:-) Jasielski sukces, jakie władze taki sukces:-)
@ Maliniak
dnia 09.10.2019, 12:27
Ocena
komentarza:
8
Gehenną Iloncia gehenną!
Ale nie odstajesz od reszty tak że luzik
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 09.10.2019, 13:32
Ocena
komentarza:
0
Czy nawet w końcówce, na finiszu kampanii "nasi lokalni kandydaci" nie maja nic do powiedzenia swoim potencjalnym wyborcom oprócz samo uwielbiających sloganów
"głosujcie na nas bo jesteśmy najlepsi"...Czy nie pragną debaty i rozmowy ze swoimi potencjalnymi wyborcami - którym to notabene deklarują się służyć - a może oni wszyscy tak postępując utożsamiają się z "taśmami prawdy" niezależnie kto i gdzie nagrywał...???
@ yozef
dnia 09.10.2019, 15:11
Ocena
komentarza:
3
tasmy prawdy pokazaly jaki jest mechanizzm obsadzania stanowisk ,pani musialowicz czech nigdy by nie byla burmistrzem podobnie w kolaczycach kmiecik ,tak tak dzialaja wszysrkie partie ,ale nojmanowi zrobic takie swinstwo przy wodce napewno ,,,wstyd ,,podobnie niesiolowski taki pyskacz i wstyd ,ulica prusa to ulica ktora dawno powinna byc zrobiona ,dr owinski tyle za tym chodzil ,brawo panie radny pierzchala , bo to panska skutecznosc do tego doprowadzila , bo stanowiska tego typu powinny byc osadzane wiadomo z gory ,wygrywa partia wyvory bierze wszystko i sluzba w urzedach tylko kadencyjnie wtedy praca tych urzednikow byla by efektywna ,,,a dzis siedzi w powiecie miescie gminie cale zycie popatrzcie na kolaczyce ,,,pod siedemdziesiatke az ich wyprowadza z pracy ,szok ,i to wszystki rodzinnie nie partyjnie
@ call&voice recorder
dnia 09.10.2019, 19:24
Ocena
komentarza:
6
przyjdzie wkrótce pewnie czas na jasielskie taśmy
@ yozef
dnia 09.10.2019, 20:16
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 09.10.2019, 21:31
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ yozef
dnia 10.10.2019, 21:29
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ mieszkaniec
dnia 09.10.2019, 20:24
Ocena
komentarza:
-7
Bardzo , bardzo dziękujemy Panu Przewodniczącemu Pierzchale i Burmistrzowi za wykonanie prac odwodnienia. Jest nadzieja, że przy większych opadach będziemy spać spokojnie.
@ tropiciel
dnia 09.10.2019, 21:00
Ocena
komentarza:
6
Burmistrzowi dziękujemy, przewodniczącemu niestety nie! Dlaczego w tak młodym wieku, odszedł z pracy w policji, jako zastępca komendanta wojewódzkiego w Rzeszowie?
@ yozef
dnia 10.10.2019, 07:15
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ yozef
dnia 10.10.2019, 21:31
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ Youzef
dnia 10.10.2019, 20:53
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wrak samochodu w centrum osiedla Gamrat w Jaśle. Kto i kiedy go uprzątnie?

  Od blisko dwóch miesięcy na osiedlu Gamrat w Jaśle, w pobliżu boiska do koszykówki stoi doszczętnie zdewastowany samochód, którego właściciel nie żyje. Pojazd stał się doskonałym miejscem do zabawy przez dzieci. Okazuje się, że sprawa uprzątnięcia wraku nie będzie taka prosta..

 • Bez skrupułów nadal podrzucają wielkogabaryty

  Na osiedlu Kopernika w Jaśle po raz kolejny podrzucono śmieci pod drzewem w pobliżu przejazdu kolejowego, gdzie pojemniki śmietnikowe nie są w żaden sposób zabezpieczone. Miejsce okazało się być doskonałe do składowania odpadów wielkogabarytowych. Tym razem zalegają tam stare kanapy, lodówki, materac, a nawet opona samochodowa.

 • U pacjentki przyjętej na Oddział Ortopedii potwierdzono zakażenie koronawirusem

  Pacjentka przyjęta do jasielskiego szpitala trafiła na oddział zakaźny. Po trzech dniach pobytu na Oddziale Ortopedii pojawiły się duszności oraz wysoka temperatura. Test na obecność wirusa Covid-19 potwierdził się. Sala, w której przebywała kobieta została zdezynfekowana. Przyjęcia na oddział nie zostały wstrzymane.

   

 • Szkoła języka niemieckiego - Prestiż

   

  (Mobilna) Szkoła Języka Niemieckiego Prestiż oferuje naukę języka niemieckiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdaję sobie sprawę jak cenny jest czas w dzisiejszych czasach dlatego wychodząc naprzeciw potrzebą kursantów istnieje możliwość dojazdu do dzieci i młodzieży. Kursy i szkolenia dla firm odbywają się w siedzibach firm.

 • W Osieku Jasielskim ma powstać farma fotowoltaiczna

  Prywatny inwestor wydzierżawił już od prywatnych osób około 20 ha działki na terenie gminy Osiek Jasielski. Okazuje się, że firma ma w planach budowę farmy fotowoltaicznej. Aby jednak inwestycja mogła się ziścić potrzebna była zmiana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Radni gminy nie mieli żadnych wątpliwości, że podjęcie tej uchwały przyniesie wymierne korzyści.

 • LAUDERM – nowe oblicze kosmetologii estetycznej

   

  Troska o dobrą kondycję i wygląd nie jest już postrzegana jako coś wyjątkowego, zarezerwowanego dla wąskiego grona osób. Coraz więcej kobiet poszukuje najnowocześniejszych rozwiązań, aby właściwie zadbać o swoje ciało. 

 • Spotkanie z posłem Winnickim cieszyło się ogromnym zainteresowaniem jaślan

  W minioną sobotę w Jaśle gościł poseł na Sejm Robert Winnicki, jeden liderów Konfederacji, który spotkał się z lokalną społecznością podejmując dyskusję na temat bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Salę wypełniona była po brzegi...

 • Europoseł Łukacijewska po latach przerwy wraca z biurem do Jasła

  Dzisiaj w Jaśle odbyło się uroczyste otwarcie biura europoseł Elżbiety Łukacijewskiej, do którego będą mogli przyjść ze swoimi problemami i innymi ważnymi sprawami mieszkańcy powiatu jasielskiego. Pracownicy biura będą do ich dyspozycji przez trzy dni w tygodniu...

 • Na ścianie bloku przy ul. Szajnochy powstaje monumentalny mural

   

  W Jaśle, coraz więcej budynków zachwyca pracami Sylwestra Łaskawskiego. Jego najnowszą realizacją jest mural na bloku mieszkalnym przy ul. Szajnochy. Wkrótce będzie można podziwiać go w pełnej krasie. Dzieło, tematyką nawiązuje do postaci jasielskich bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

 • Catering dla firm na każdą okazję

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych.

 • Czarni na remis w meczu z liderem tabeli

   

  Po trzech porażkach z rzędu, Czarni Jasło, w końcu zdołali zapunktować w ligowym starciu. Podopieczni Adama Domaradzkiego, dla którego sobotni mecz był debiutem w roli szkoleniowca drużyny seniorów, zremisowali na własnym boisku z Piastem Tuczempy 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił w drugiej połowie spotkania Paweł Setlak.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105