Strona główna

Odwodnienie zakończy gehennę mieszkańców z ul. Prusa

20

Od blisko dziesięciu lat jaślanie mieszkający przy ul. Bolesława Prusa w Jaśle byli zalewani przy większych opadach deszczu nawet kilka razy w ciągu roku. Każda większa ulewa budziła strach, bo straty jakie ponosili mieszkańcy były ogromne. Teraz problem ma rozwiązać odwodnienie. Prace mają zakończyć się najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Ostatni raz mieszkańcy zalewanych terenów spotkali się w czerwcu br. z przedstawicielami miasta, aby porozmawiać o możliwościach wykonania odwodnienia ul. Prusa w Jaśle. Temat powrócił jak bumerang po majowych intensywnych opadach deszczu. Woda po raz kolejny wdarła się na ich posesję i zalała ogrody, piwnice, garaże, dostała się nawet do domów. - Kiedy przychodzi ogromna ulewa modlą się, aby znów nie przechodzić kolejnej gehenny jaką są podtopienia. Mieszkańcy potrzebują właściwej sieci odpływu. Ostatnio zalanych było dziewięć domów, wszystko pływało. Historia powtarza się co kilka lat – zaznaczał na spotkaniu Jan Pierzchała, przewodniczący osiedla Górka Klasztorna w Jaśle.

Gdy w prognozach pogody zapowiadają deszcz, czuwają w oczekiwaniu na najgorsze. W tym roku jak podkreślali mieszkańcy było znacznie gorzej niż w latach ubiegłych. Podczas czerwcowego spotkania z kierownikiem Wydziału Inwestycji i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta w Jaśle, jaślanie oczekiwali konkretnych informacji na temat przystąpienia przez miasto do wykonania odwodnienia ul. Prusa. Pojawiło się wtenczas zielone światło dla tego przedsięwzięcia, gdyż właściciele prywatnej działki, przez którą przebiega kolektor wstępnie wyrazili zgodę na wejście w teren i rozpoczęcie prac.

Teraz wiadomo, że wszystko zakończyło się pomyślnie. Miasto zleciło przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskało wszystkie niezbędne pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. - Po wielu rozmowach udało się dojść do porozumienia z właścicielami jednej z działek, przez którą przechodzi kolektor. Obecnie trwają prace związane z dokończeniem budowy odwodnienia ul. Prusa,dzięki czemu mieszkańcy będą chronieni przed podtopieniami. Problem polegał na tym, że na działce prywatnej kończył się rów odkryty, a w dalszej części znajdowały się betonowe niedrożne rury, przez co nie było możliwości odpływu wód opadowych. Wykonanie tego odwodnienia ma uchronić mieszkańców przed zalewaniem ich posesji, co przez wiele lat miało miejsce nawet kilka razy w roku – wyjaśnia Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle.

Zadowolenia z podjętych prac nie kryje przewodniczący osiedla. - Bardzo się cieszę, że w końcu prace zostały rozpoczęte i w niedługim czasie odwodnienie zostanie wykonane. Mam nadzieję, że mieszkańcy nie będą już zalewani. Wiele lat zabiegaliśmy o tę inwestycję i wreszcie doczekaliśmy tej chwili. Bardzo dziękuję burmistrzowi miasta, że przychylił do przeprowadzenia tych niezbędnych i koniecznych prac. To była sprawa bardzo ważna, aby zabezpieczyć jaślan przed podtopieniami – mówił wdzięczny J. Pierzchała. Prace przy budowie odwodnienia zakończą się najpóźniej w przyszłym tygodniu.

id

Napisany dnia: 09.10.2019, 09:00 , Tagi: Brak
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Wincy Pomników w Jaśle !
dnia 09.10.2019, 11:17
Ocena
komentarza:
13
Buuuu nie było wstęg przecinania ani bończucznych lansów urzedników z czekami wielkiego bilbordu ?
@ Oddział Choroszcz
dnia 09.10.2019, 12:27
Ocena
komentarza:
8
Przecinanie wstęgi itp. rzeczy będą puźniej, proszę się nie martwić.
@ TOM
dnia 09.10.2019, 18:07
Ocena
komentarza:
2
do szkołyyyyyy!
@ Jasiu
dnia 09.10.2019, 11:33
Ocena
komentarza:
15
Szkoda, że w artykule nie ma nic napisane gdzie woda z odwodnienia będzie odprowadzana i czy teraz mieszkańcy innych ulic (np Polnej) nie będą częściej podtapiani.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 09.10.2019, 13:20
Ocena
komentarza:
7
A to już jest poważna sprawa i pewnie muszą się tym problemem zająć "Wody Polskie " i wybudować zbiornik retencyjny na okres suszy...
@ cytryna kwasna
dnia 09.10.2019, 12:18
Ocena
komentarza:
7
Cyt.: "Od blisko dziesięciu lat jaślanie mieszkający przy ul. Bolesława Prusa w Jaśle byli zalewani" - tzn prawie trzy kadencje burmistrza no i rów wykopali!
@ ABSOLUT
dnia 09.10.2019, 13:42
Ocena
komentarza:
5
A mogli nie wykopać - gratulacje dla um za owdażne decyzje!
@ Faktycznie
dnia 10.10.2019, 06:54
Ocena
komentarza:
5
Faktycznie odważna decyzja o wykopaniu rowu:-) Jasielski sukces, jakie władze taki sukces:-)
@ Maliniak
dnia 09.10.2019, 12:27
Ocena
komentarza:
8
Gehenną Iloncia gehenną!
Ale nie odstajesz od reszty tak że luzik
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 09.10.2019, 13:32
Ocena
komentarza:
0
Czy nawet w końcówce, na finiszu kampanii "nasi lokalni kandydaci" nie maja nic do powiedzenia swoim potencjalnym wyborcom oprócz samo uwielbiających sloganów
"głosujcie na nas bo jesteśmy najlepsi"...Czy nie pragną debaty i rozmowy ze swoimi potencjalnymi wyborcami - którym to notabene deklarują się służyć - a może oni wszyscy tak postępując utożsamiają się z "taśmami prawdy" niezależnie kto i gdzie nagrywał...???
@ yozef
dnia 09.10.2019, 15:11
Ocena
komentarza:
3
tasmy prawdy pokazaly jaki jest mechanizzm obsadzania stanowisk ,pani musialowicz czech nigdy by nie byla burmistrzem podobnie w kolaczycach kmiecik ,tak tak dzialaja wszysrkie partie ,ale nojmanowi zrobic takie swinstwo przy wodce napewno ,,,wstyd ,,podobnie niesiolowski taki pyskacz i wstyd ,ulica prusa to ulica ktora dawno powinna byc zrobiona ,dr owinski tyle za tym chodzil ,brawo panie radny pierzchala , bo to panska skutecznosc do tego doprowadzila , bo stanowiska tego typu powinny byc osadzane wiadomo z gory ,wygrywa partia wyvory bierze wszystko i sluzba w urzedach tylko kadencyjnie wtedy praca tych urzednikow byla by efektywna ,,,a dzis siedzi w powiecie miescie gminie cale zycie popatrzcie na kolaczyce ,,,pod siedemdziesiatke az ich wyprowadza z pracy ,szok ,i to wszystki rodzinnie nie partyjnie
@ call&voice recorder
dnia 09.10.2019, 19:24
Ocena
komentarza:
6
przyjdzie wkrótce pewnie czas na jasielskie taśmy
@ yozef
dnia 09.10.2019, 20:16
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 09.10.2019, 21:31
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ yozef
dnia 10.10.2019, 21:29
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ mieszkaniec
dnia 09.10.2019, 20:24
Ocena
komentarza:
-7
Bardzo , bardzo dziękujemy Panu Przewodniczącemu Pierzchale i Burmistrzowi za wykonanie prac odwodnienia. Jest nadzieja, że przy większych opadach będziemy spać spokojnie.
@ tropiciel
dnia 09.10.2019, 21:00
Ocena
komentarza:
6
Burmistrzowi dziękujemy, przewodniczącemu niestety nie! Dlaczego w tak młodym wieku, odszedł z pracy w policji, jako zastępca komendanta wojewódzkiego w Rzeszowie?
@ yozef
dnia 10.10.2019, 07:15
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ yozef
dnia 10.10.2019, 21:31
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ Youzef
dnia 10.10.2019, 20:53
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Jaśle i okolicach grasują złodzieje

  W ostatnich dniach na terenie Jasła i Dębowca doszło do kradzieży z włamaniem. Mieszkańcom splądrowanego mieszkania oraz domu jednorodzinnego skradziono pieniądze i biżuterie. Sprawę bada jasielska policja.

 • Tablica z herbem Jasła zniknęła z mogiły jaślan poległych pod Firlejówką

   

  Firlejówka jest dla jaślan miejscem ze wszech miar wyjątkowym. W świadomości i kulturze historycznej lokalnej społeczności w ciągu dziesięcioleci urosła do rangi niepodważalnego symbolu męstwa i bezgranicznego poświęcenia ojczyźnie. Miejsce, które winno być otoczone szczególną czcią stało się jednak w ostatnim czasie polem dla zabiegów, które z trudem uznać można za przykład godnego upamiętnienia bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

 • Zderzenie BMW z volvo we Wrocance

  W miejscowości Wrocanka doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Tuż za łukiem drogi zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowcy obydwu pojazdów trafili do szpitala.

 • W Cieklinie powstanie strzelnica

  Rada powiatu zabezpieczyła 350 tys. zł na budowę strzelnicy powiatowej w Cieklinie. Inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku. Całe zadanie opiewa na blisko 2 mln zł. Zarząd powiatu ubiegać się będzie o dofinansowanie zadania z Ministerstwa Obrony Narodowej.

 • Małgorzata Adamska-Chmiel drugim zastępcą burmistrza

  Dzisiaj burmistrz Jasła Ryszard Pabian powołał swojego drugiego zastępcę. Małgorzata Adamska-Chmiel dotychczas pełniła funkcję kierownika Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego. Pod jej skrzydłami miasto pozyskało 150 milionów złotych dofinansowania.

 • Powiat planuje budowę dwóch mostów i dróg powiatowych

  Rada Powiatu w Jaśle wyraziła zgodę na przystąpienie do budowy dwóch mostów na rzece Jasiołce oraz na rzece Ropie, a także wyraziła zgodę na zabezpieczenie środków w kwocie 200 tys. zł na przygotowanie dokumentacji techniczno-projektowych.

 • Wkrótce odwiedzimy groby naszych bliskich

   

  Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Nasza polska tradycja nakazuje, abyśmy odwiedzali w te dni groby swoich bliskich z rodziny i znajomych. Zapalili znicze, złożyli stroiki i chryzantemy w doniczkach.

 • Frekwencja wyborcza w Jaśle wyższa niż 4 lata temu

  Trwają wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Do godziny 12.00 frekwencja wyborcza w mieście Jaśle wyniosła 20,1%.

 • Wypadek w Gorzycach. Trzech motocyklistów trafiło do szpitala

  Dzisiaj około godziny 10. na drodze wojewódzkiej nr 992 w Gorzycach doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i trzech motocykli. W wyniku tego zdarzenia do jasielskiego szpitala przetransportowano trzy osoby kierujące jednośladem. Obecnie droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do dwóch godzin.

 • Pożar sortowni odpadów w Wolicy. Strażacy walczą z ogniem

  Około godziny 17. w Wolicy wybuchł pożar sortowni odpadów w Wolicy. Ogromne kłęby ciemnego dymu zawisły nad Jasłem. Strażacy z ponad 30 jednostek z powiatu jasielskiego, a także z Krosna, Dębicy, Łańcuta, czy Sanoka zmagają się z gaszeniem pożaru.

 • Tam mógł być cmentarz. Budowa drogi wstrzymana

   

  Budowa odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle została wstrzymana zanim na dobre się rozpoczęła. Na placu budowy blisko dwa tygodnie temu podczas prac archeologicznych odnaleziono szkielet kobiety. Zagadkowe odkrycie pozwoliło na postawienie istotnego z punktu widzenia inwestycji pytania. Czy na trasie przebiegu drogi znajdował się niegdyś cmentarz żydowski?

 • Rusza kolejna edycja społecznej zbiórki zniczy na polskie groby na Ziemi Lwowskiej

   

  W ubiegłym roku w listopadzie harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  Zabrali ze sobą ponad 1 100 zniczy zgromadzonych w społecznej zbiórce, której organizatorami było Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego i 139. DH „Lisy”. W tym roku postanowili powtórzyć akcję.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105