Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Ogród Jordanowski znów tętnił życiem. Najmłodsi jaślanie obchodzili dzisiaj swoje święto

10

Datę 1 czerwca znają dosłownie wszyscy, bez względu na wiek. Nic w tym dziwnego. Tego dnia bowiem na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka. Najmłodsi jaślanie świętują swój dzień nie tylko w wąskim gronie rodzinnym. Od wielu lat chętnie odwiedzają również Ogród Jordanowski, gdzie czekają na nich atrakcje przygotowane przez pracowników jasielskich instytucji kultury.

Zdjęcia z Dnia Dziecka obejrzysz w FOTOGALERII

Słoneczna i ciepła aura sprawiła, że mieszkańcy Jasła i okolic tłumnie odwiedzili dzisiaj Ogród Jordanowski. Na dzieci czekało tam mnóstwo atrakcji. Ich przygotowanie jak zwykle spoczęło na barkach pracowników jasielskich instytucji kultury, w tym: Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, Jasielskiego Domu Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Regionalnego w Jaśle. Organizatorem wydarzenia było Miasto Jasło.

Zanim jednak swój wokalny, taneczny i akrobatyczny talent zaprezentowali młodzi artyści, dorośli, a wśród nich wiceburmistrz Elwira Musiałowicz-Czech wyrecytowali wiersz Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”. Potem scena należała niemal wyłącznie do dzieci, przede wszystkim artystów Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, którzy zafundowali widzom prawdziwą „karuzelę artystyczną”. Swoje ponadprzeciętne umiejętności zaprezentowały również dziewczę ta z Klubu Sportowego Akrobatyka MDK Jasło. Program artystyczny pt. „Tycie Marzenia” przygotował także Jasielski Dom Kultury.

Na dzieci czekało jednak o wiele więcej atrakcji. Nie zabrakło między innymi popularnych dmuchańców. Dzieci mogły również skorzystać z oferty stref kreatywności, gdzie królowały mega klocki, farby i pędzle, kredki i wiele innych. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się pojazdy policyjne, wóz strażacki oraz ambulans.

MD

Napisany dnia: 01.06.2023, 22:18
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Kapitan Wąs
dnia 02.06.2023, 07:51
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ To ja 2
dnia 02.06.2023, 07:59
Ocena
komentarza:
18
Tak powinno wyglądać dzieciństwo każdego dziecka.Radość ,szczęście i kochający rodzice .
Ale nadal zbyt często słyszymy o kolejnym dziecku krzywdzonym przez najbliższe osoby,lub w szkole przez rówieśników.
@ Seba
dnia 02.06.2023, 08:49
Ocena
komentarza:
5
Jak pieknie Polska to wspaniały bezpieczny kraj.
@ rw 84
dnia 02.06.2023, 09:25
Ocena
komentarza:
5
Fajnie to wyglądało w środku , ale ... parkingu brak
@ Vg
dnia 02.06.2023, 11:13
Ocena
komentarza:
0
Cena że dmuchane zjeżdżalnie to lekka przesada.
@ jasio
dnia 02.06.2023, 16:50
Ocena
komentarza:
0
kup dmuchance za 200tys, odpal miastu placowe 10tys i sprzedawaj bilety po 50gr. Bravo za przedsiebiorczosc
@ super partia
dnia 02.06.2023, 22:14
Ocena
komentarza:
1
widzimy gdzie jest problem, haracz 10tys za nic, to jest problem.
@ Super
dnia 04.06.2023, 09:22
Ocena
komentarza:
3
Wspaniałe jest to, że święto nie zostało zawłaszczone przez miejscowych "polityków" obu płci. Nie pokazało się słusznie nie psując dzieciom i rodzicom humoru i zabawy. Tak powinno być również przy innych uroczystościach.
Wiem, że jest to nierealne, zwłaszcza przed wyborami - ale pomarzyć można.
@ LALOYD
dnia 02.06.2023, 13:06
Ocena
komentarza:
1
Kolejki wszędzie, więcej czasu zeszło na to niz na zabawę. Pan który dmuchał baloniki bardzo się opracowali wiecej go nie bylo widać.
@ Junior
dnia 03.06.2023, 23:15
Ocena
komentarza:
1
Szkoda że tętni życiem tylko raz w roku
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Cały czas trwają poszukiwania jaślanina w Tatrach na Słowacji

  Do tej pory ratownikom górskim nie udało się odnaleźć 50-letniego jaślanina, który w sobotę zaalarmował służby, że jest poszkodowany i nie może samodzielnie kontynuować wyprawy. Horska Zachranna Służba we wtorkowym komunikacie poinformowała, że dalsze działania poszukiwawcze zostaną dzisiaj wznowione.

   

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

 • Szpital otrzymał ponad 7 mln zł na przebudowę i doposażenie SOR

  Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle odebrała dzisiaj z rąk starosty Adama Pawlusia czek na kwotę ponad 7,5 mln zł. Środki przyznane na przebudowę SOR oraz pracowni diagnostycznych wraz z adaptacją pomieszczeń oraz zakup potrzebnego sprzętu pochodzą z Funduszu Medycznego. - Prace rozpoczną się niezwłocznie od zaprojektowania, a następnie wyboru wykonawcy robót – podkreśla Beata Trzop, dyrektor jasielskiego szpitala.<FOTORELACJA>

 • Pies Kudłaty – nowy salon groomerski na mapie Jasła

 • Czarni z kolejnym wysokim zwycięstwem w lidze. Jaślanie rozbili osłabione Zamczysko Odrzykoń 5:0

   

  Czarni Jasło kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. W minioną sobotę (23 września) podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zmierzyli się na własnym stadionie z Zamczyskiem Odrzykoń. Osłabieni kadrowo goście zainkasowali aż pięć goli. Trzy trafienia padły łupem Karola Potery.

 • „To mogą być ostatnie demokratyczne wybory”

  Dzisiaj na jasielskim rynku odbyła się konferencja z udziałem polityków oraz kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiego z okręgu 22 przemysko-krośnieńskiego do polskiego parlamentu. Wśród nich były osoby znane z Jasła, które apelowały do mieszkańców o podjęcie właściwej decyzji 15 października.

 • Szukasz legalnej pracy w Holandii? Oferty już na Ciebie czekają!

   

  Mieszkańcy Podkarpacia chętnie poszukują pracy za granicą. Dużą popularnością cieszy się wśród nich między innymi Holandia. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców, w tym właśnie kraju, poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, w szczególności jednak na produkcji przy rybach. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • W Jaśle powstaną dwa zielone przystanki

  W centrum Jasła powstaną dwa zielone przystanki. Zadanie jest realizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle w ramach projektu „Realizacja inwestycji w zakresie zielononiebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki".

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657