Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Oleje tłoczone na zimno – z czym to się je?

Oleje są jednym z kluczowych produktów zbilansowanej diety. Nierafinowane, wytwarzane w gospodarstwach ekologicznych są szczególnie bogate w związki o charakterze przeciwutleniającym. Postaw na zdrową żywność i zasmakuj w olejach z gospodarstwa „Nasze Bio” w Dębowcu.

Świadomość tego, jak olbrzymie znaczenie ma dla naszego zdrowia właściwa dieta jest wśród konsumentów coraz większa. Dlatego też, coraz częściej sięgamy po naturalne produkty i żywność nieprzetworzoną, w tym również oleje tłoczone na zimno. Dlaczego działają one dobroczynnie na nasze organizmy? Odpowiedź jest bardzo prosta. Otóż, nierafinowane są szczególnie bogate w związki o charakterze przeciwutleniającym.  Co więcej pozwalają wykorzystać właściwości roślin, z których są produkowane.

Oczywistym jest, aby w oleje tłoczone na zimno zaopatrywać się u sprawdzonych producentów. Na lokalnym rynku bez trudu można zdobyć produkty, które spełnią nasze oczekiwania, jak choćby oleje wytwarzane w gospodarstwie ekologicznym „Nasze Bio” w oddalonym od kilka kilometrów od Jasła Dębowcu. Powstają tam oleje z rzepaku, lnu,  oraz z ostropestu. O ich zaletach przekonuje Barbara Gumienna, właściciel gospodarstwa. – Olej tłoczony na zimno powinien znajdować się w każdej kuchni. Stąd też nie wyobrażam sobie naszego gospodarstwa bez jego produkcji. Przede wszystkim należy podkreślić, że oleje tłoczone na zimno są nieocenionym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Znajdziemy w nich kwasy omega-6 i omega-3. Pamiętajmy także o tym, że kwasy tłuszczowe pochodzenia roślinnego są cenniejsze niż te pochodzenia zwierzęcego. Nasze oleje z powodzeniem mogą zastąpić na przykład masło i margarynę. Każdy, kto stawia sobie za cel dbałość o zdrowie własne i swoich bliskich powinien mieć w podorędziu tego rodzaju olej – przekonuje.

Aby zaopatrzyć się w oleje tłoczone na zimno w gospodarstwie „Nasze Bio” wcale nie trzeba udawać się do Dębowca. Teraz produkty żywnościowe wytwarzane w gospodarstwie można bez trudu nabyć w sklepie przy ul. Towarowej 29 w Jaśle (budynek BUD-MARIO).

 Dębowiec 651 | Sklep – ul. Towarowa 29 w Jaśle
Tel. 509 921 401

Zapraszamy i życzymy smacznego!

Artykuł sponsorowany    

Napisany dnia: 22.10.2019, 08:51 , Tagi: Brak
 • Wspaniały gest Vitala Heynena! Belg oddał Kubie Procaninowi swój srebrny medal

   

  Vital Heynen z łatwością zaskarbił sobie sympatię kibiców siatkówki w Polsce. Jak się okazuje, charyzmatyczny Belg jest nie tylko doskonałym trenerem, lecz również wielkim człowiekiem. Srebrny medal Pucharu Świata postanowił bowiem oddać osobie, której historia zdoła go najbardziej poruszyć. Tą osobą okazał się Kuba Procanin z Jasła, który od kilku już lat toczy batalię z nowotworem.

 • Kuba Procanin też popłynął!

   

  454 kilometry i 350 metrów. To dystans, jaki w z soboty na niedzielę przepłynęli uczestnicy piątej edycji Nocnego Charytatywnego Pływania w Jaśle. Płynęli dla Kuby Procanina, który po amputacji ręki marzy o funkcjonalnej protezie. W zbiórce środków na jej zakup liczy się każdy grosz. Swoją cegiełkę w drodze Kuby do osiągnięcia kolejnego celu dołożyli także organizatorzy i uczestnicy imprezy.

 • Czy grozi nam śmieciowy chaos?

  Władze miasta chcą zrezygnować ze świadczenia usług odbioru i zagospodarowania odpadów z nieruchomości niezamieszkałych po nowych stawkach narzuconych przez ustawodawcę. To oznacza, że przedsiębiorcy będą zobowiązani do podpisywania umów na odbiór śmieci z firmą odbierającą odpady po cenach rynkowych...

 • Gmina Tarnowiec dołączyła do gospodarki odpadami w Krośnie

  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Krośnie otrzymało dodatkowe środki unijne na modernizację Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. Dzięki kolejnym ośmiu gminom, w tym jednej z powiatu jasielskiego, które dołączyły do projektu wartość inwestycji wzrosła do 86 mln zł.

 • Chemikalia w Gorlicach zagrożeniem dla ludzi i środowiska

  Na terenie byłej Rafinerii Nafty Glimar w Gorlicach leży ponad 5 tysięcy ton odpadów niebezpiecznych. Istnieje potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia mieszkańców oraz obawa, że mogłoby dojść do skażenia rzeki Ropy...

 • Stop zmęczonym oczom!

   

  Pracujesz dużo przed komputerem, a do tego Twoje oczy wlepione są w ekran telefonu dłużej niż godzinę dziennie? Zdecydowanie potrzebujesz okularów ze szkłami BlueCare od JAI KUDO, które neutralizują szkodliwe dla oczu światło niebieskie, emitowane przez ekrany LED! 

 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105