Ortograficzne zmagania maluchów
W Zespole Szkół Miejskich Nr 2 odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego.

Celem konkursu było:
• kształtowanie postaw odpowiedzialności za własne pismo
• podnoszenie poziomu sprawności ortograficznej u uczniów klas młodszych.
O tytuł „ Małego mistrza ortografii miasta Jasła” rywalizowali uczniowie jasielskich szkół podstawowych. Uczestnicy rozwiązywali test ortograficzny obejmujący materiał zgodny z podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej.
Tytuł „Małego mistrza ortografii miasta Jasła” zdobył Maciej Ochwat uczeń Szkoły Podstawowej Nr 8
Drugie miejsce w konkursie zajął Kacper Augustyn uczeń Szkoły
Podstawowej Nr 2, a trzecie uczeń Szkoły Podstawowej Nr 4 Damian
Wysokie wyniki oraz wyróżnienia otrzymali uczniowie:
Wiktoria Rączka SP Nr 2
Kinga Kosiba SP Nr 1
Amelia Kwaśniewska SP Nr4
Mamy nadzieję, że kontynuacja tego przedsięwzięcia przyczyni się do uzyskiwania pozytywnych rezultatów w nauczaniu ortografii, zwłaszcza, że aktywizuje wszystkie sfery osobowości uczniów: aktywność intelektualną, pełne zaangażowanie emocjonalne, zainteresowania, pozytywną motywację i codzienną radość z osiągania celów.
Jako organizatorki konkursu dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom za udział i przygotowanie do zmagań ortograficznych.
Dziękujemy również sponsorom konkursu:
Burmistrzowi Miasta Jasła za sfinansowanie nagród dla dzieci,
Panu Krzysztofowi Piechowi oraz Radzie Rodziców przy SP nr 11 w Jaśle za wsparcie finansowe konkursu.
Organizatorki konkursu: D. Przybyłowicz, I. Skóra, B. Gajda
