Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

OSP Dobrucowa ma serce dla Honoraty

26

Strażacy ochotnicy z Dobrucowej zawsze gotowi są do pomocy drugiemu człowiekowi. Tym razem postanowili wesprzeć 16-letnią Honoratę, która kilka lat temu uległa wypadkowi. Dzisiaj potrzebuje rehabilitacji. Druhowie z Dobrucowej pomagają jej w zbiórce nakrętek, dzięki którym będzie mogła mieć sfinansowany turnus.

Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrucowej włączyła się w wyjątkową akcję zbierania nakrętek dla 16-letniej Honoraty Wojdyły, mieszkanki Umieszcza. Nastolatka jest zawodniczą uprawiającą badmintona. Niestety, w grudniu 2017 r. uległa wypadkowi, którego skutki odczuwa do chwili obecnej.

Z pomocą młodej mieszkance Umieszcza przyszli strażacy ochotnicy z Dobrucowej, którzy włączyli się w akcję zbiórki nakrętek. "Pomaganie przez odkręcanie. Możesz pomóc właśnie Ty" – tym hasłem zachęcają wszystkie osoby, które mogą wesprzeć zbiórkę, a ta jest możliwa dzięki sercu, które znajduje się przy ich remizie. W zamian za nakrętki może mieć sfinansowany turnus rehabilitacyjny.

Nakrętki można również przynieść do Gminnego Ośrodka Kultury oraz Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Umieszczu.

id

Napisany dnia: 07.01.2021, 14:17
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Detektyw
dnia 07.01.2021, 14:31
Ocena
komentarza:
13
Brawo chłopaki, Brawo Grzegorz za zrobienie ser ducha
@ OSP UMIESZCZ
dnia 07.01.2021, 16:00
Ocena
komentarza:
17
Dziękujemy za włączenie się w akcję chłopakom z OSP Dobrucowa. Jesteście wielcy.
@ OSP Gąsówka
dnia 07.01.2021, 16:52
Ocena
komentarza:
11
My też wspieramy tą akcje.
@ e
dnia 07.01.2021, 23:16
Ocena
komentarza:
4
pozdrowienia od osp gliniczek
@ guc
dnia 08.01.2021, 07:38
Ocena
komentarza:
1
A jest OSP w Gąsówce? Nie wiedziałem że jest tam OSP. W Czeluśnicy to owszem i to prężna
@ guc
dnia 08.01.2021, 07:39
Ocena
komentarza:
0
A jest OSP w Gliniczku?
@ Rocki.
dnia 07.01.2021, 18:02
Ocena
komentarza:
9
Piekna akcja. Ale czemu ludzie ciagle musza wspierac takis akcje a rzad przeznacza po 60 mln Rydzykowi?
@ Do Rocki
dnia 07.01.2021, 18:19
Ocena
komentarza:
2
Dlatego ludzie muszą wspierać takie akcje bo bogata rodzina nie wspomoże.
@ Nakrętka plasticova
dnia 07.01.2021, 19:47
Ocena
komentarza:
-7
Ile kosztowało wyspawanie tego serca to jedno. Ile jeszcze lat będą te akcje dla osoby z wypadku w Chlebnej. Nakretki są odpadem, nie trzeba za te smieci płacić. Kto i gdzie odbiera i jeszcze płaci oddającemu ?
@ Jola
dnia 07.01.2021, 20:45
Ocena
komentarza:
4
Gdyby Sasin wrzucił do tego serca zmarnowane 70 milionów złotych to zbiórka była by już zakończona z nadwyżką.
@ Do-- Nakrętka plastikowa
dnia 07.01.2021, 20:46
Ocena
komentarza:
1
Akcje dla tej osoby będą trwały do końca życia i jeszcze jeden dzień.
@ OSP Gliniczek
dnia 07.01.2021, 20:49
Ocena
komentarza:
3
Jesteśmy z wami i was wspieramy.
@ Sens zbierania nakrętek ?
dnia 07.01.2021, 22:28
Ocena
komentarza:
2
Jestem ciekawy z jakich powodów społeczeństwa nie uświadamia się, że butelkę plastikową można zgnieść jak puszkę , następnie zakrętkę umieścić na swoim miejscu. Czym różni się plastik z nakrętki od PET butelki ? Ja popieram takie akcje ale nie rozumie zagadnienia , że nakrętki łatwiej przetworzyć i zajmują miej miejsca.
@ Sens zbierania nakrętek ?
dnia 07.01.2021, 23:57
Ocena
komentarza:
1
Już sam dałem sobie odpowiedz , że chodzi o zalenie rynku plastikiem w "szczytnych celach" . Wiele osób po prostu jest naciągana na zakup plastiku w "szczytnym celu" tak samo jak ekologia elektroniki i cyna bezołowiowa.
@ Zza
dnia 08.01.2021, 01:22
Ocena
komentarza:
3
Brawo dla druhów z Osp Dobrucowa za pomysł ,wykonanie I wsparcie dla młodej dziewczyny do dalszej walki. NIE BĄDŹMY OBOKETNI POMAGAJMY!
@ strażak
dnia 08.01.2021, 06:58
Ocena
komentarza:
10
dlaczego ludzie mają tyle nienawiści w SERCACH swoich???
dlaczego nie potrafią docenić innych ludzi na niesione dobro?

Nakrętka... każdy ją kupuje z produktami wystarczy odkładać w jedno miejsce i przekazać je na szczytny cel. Pomoc innym nie boli.
Krytykujesz??? a powiedz co osiągnąłeś w swoim życiu, ktoś Cię rozpoznaje na ulicy? Jesteś Dyrektorem znanej firmy?
NIE jesteś ZEREM społecznym które nie wie co ze sobą zrobić w życiu, ale nie rób głupot ze sobą swoim życiem bo jedno serce nie wystarczy.

pozdrowienia dla Druhów OSP Dobrucowa, którzy przyczynili się zrobienia serca i niesienia pomocy.
@ Do Maniaczka "empaty"
dnia 08.01.2021, 09:14
Ocena
komentarza:
1
Znowu troll . Masz faktycznie NPD i to klinicznie potwierdzam.
@ OSP Gliniczek
dnia 08.01.2021, 10:44
Ocena
komentarza:
2
Czekamy z niecierpliwością na seducho zrobione przez Grzegorza.
@ XXX
dnia 08.01.2021, 10:48
Ocena
komentarza:
0
Z tego co wiem to ona ma już 18 lat,i ile razy można wspierać tą dziewczynę , są jeszcze inni potrzebujący pomocy
@ Do strażak
dnia 08.01.2021, 11:06
Ocena
komentarza:
0
Masz racje ludzie nie potrafią docenić innych za niesione im dobro , nie potrafią nawet pomodlić się za nich, ani podziękować.
@ i ja też
dnia 08.01.2021, 11:44
Ocena
komentarza:
1
Wielu ludzi pomaga innym, ale nie reklamuje się przez media o swojej pomocy i nie pragnie z tego tytułu jakiegoś rozgłosu, i to jest pomoc z serca.
@ Sup
dnia 08.01.2021, 12:57
Ocena
komentarza:
2
A dajcie już spokój z tą pomocą dla tej dziewczyny,ma rodzeństwo i rodziców to niech pomagają ,bo z tego co wiem to ludzie dobrego serca bardzo dużo im pomogli , są inni którzy też potrzebują a nie tylko jedna i ta sama osoba
@ hanka
dnia 08.01.2021, 21:49
Ocena
komentarza:
0
A ja proszę o kilka takich pięknych serc na ulice miasta. Niech zostaną na dłużej i służą innym w razie potrzeby. I może prośba: gdyby był ktoś zorientowany jak działają potem te zebrane nakrętki, kto to odbiera wówczas odzew byłby zdecydowanie większy
@ Do hanka
dnia 09.01.2021, 15:31
Ocena
komentarza:
3
Haneczko kochana tu nie chodzi o pieniądze, bo nakrętki na skupie są po 17 groszy za kilogram, tu chodzi o promowanie się. Jak sama widzisz to nikt nie chce zrobić tych serc.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina Anety Michalak z Kołaczyc nie daje za wygraną. Walczą o jej powrót do zdrowia

  Pan Janusz robi wszystko, aby żona rozpoczęła rehabilitację w Polsce. W opolskim ośrodku już czekają na jej przyjazd. Pani Aneta obecnie przebywa w klinice w Niemczech. Aby mogła wrócić do kraju i w nim rozpocząć leczenie potrzebna jest karetka, którą zostanie przewieziona. Koszty transportu są bardzo duże. Potrzebne jest 22 tysiące złotych.

 • Czy Lotos Infrastruktura S.A. i Lotos Asfalt w Jaśle trafią w zagraniczne ręce? Politycy KO krytycznie o fuzji PKN ORLEN i Grupy Lotos

   

  Rządowe plany fuzji PKN ORLEN z Grupą Lotos budzą coraz większe wątpliwości wśród polityków Koalicji Obywatelskiej. Posłowie KO dali temu wyraz podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w Jaśle przy dawnych zakładach rafineryjnych. Ich zdaniem sprzedaż spółek Lotos Infrastruktura i zakładu należącego do Lotos Asfalt w Jaśle, które zgodnie z przewidywaniami mają trafić w ręce zagranicznego kapitału wpłynie negatywnie na sytuację zatrudnionych w nich pracowników.  

 • Prezenty od VIVO! Krosno dla jaślanek z okazji Dnia Kobiet

   

  Choć Dzień Kobiet przypada dopiero jutro, to już wczoraj VIVO! Krosno postanowiło sprawić jaślankom wyjątkowy prezent z okazji ich święta. Na ulicach miasta pojawili się młodzi mężczyźni odziani w stylowe garnitury z kwiatami oraz Kartami Podarunkowymi VIVO! Krosno w ręku. W sobotnie przedpołudnie zdołali obdarować nimi 150 mile zaskoczonych tym faktem kobiet. Jedyną formą odwdzięczenia się za upominek były uśmiechy, którymi jaślanki dzieliły się bardzo chętnie.

 • Trwają zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne

   

  Ruszyły zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne. Zorganizowane je z myślą o uczniach klas 5-7 uczęszczających do jasielskich szkół podstawowych, których interesuje produkcja filmowa, aktorstwo bądź fotografia. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w Jasielskim Domu Kultury.

 • Policjanci apelują do pieszych i kierowców o rozwagę na drodze

  Przez najbliższe miesiące funkcjonariusze pełniący służbę, a także podczas kontroli drogowych będą przekazywać uczestnikom ruchu drogowego ulotki zawierające informacje na temat najczęściej popełnianych wykroczeń oraz sankcji jakie za nie grożą...

   

 • Czy fotowoltaika w Jaśle się opłaca?

   

  Fotowoltaika Jasło to aktualnie jedno z najczęściej tworzonych zapytań w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Świadczy o szerzącej się wśród mieszkańców Jasła i okolic świadomości ekologicznej i korzyści ekonomicznych jakie niesie darmowy prąd ze słońca.

 • Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid porównywalna jak w momencie szczytowym drugiej

  Wojewoda Ewa Leniart oraz Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie Adam Sidor poinformowali o trudnej sytuacji związanej ze znacznym wzrostem zachorowań na Covid-19. Jeszcze w połowie lutego br. liczba pacjentów hospitalizowanych w podkarpackich szpitalach wynosiła 790 osób. Obecnie odnotowano ich 1245.

 • Grób „Lisa” niczym wyrzut sumienia

   

  Najnowsza historia Jasła naznaczona jest w sposób szczególny tragedią wojennej pożogi. Niemal całkowite zniszczenie miasta odcisnęło na losach jego mieszkańców piętno, którego brzemię zmuszeni są dźwigać po dziś dzień. Pokrzepienia jaślanie mogą jednak szukać przywołując w swojej pamięci postaci, które dla tej wielkiej, jak również małej ojczyzny gotowi byli poświęcić wszystko. Tym smutniejszy wydaje się więc widok nagrobka ppłk. Józefa Modrzejewskiego, na którym jeszcze wczoraj stały wyblakłe sztuczne kwiaty a na nagrobnej płycie zalegały pamiętające zapewne minioną jesień liście i igliwie z rzucających na mogiłę cień drzew.

 • Sprawcy uszkodzenia samochodu w rękach policji

   

  W minioną środę policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali 19-letniego sprawcę uszkodzenia samochodu na jednym z jasielskich osiedli. Tego samego dnia mężczyzna dopuścił się szeregu innych wykroczeń. Krewki młodzieniec miał we krwi 0,5 promila alkoholu. W sprawie 2 dni później zatrzymano kolejną osobę, 18-letniego mieszkańca województwa małopolskiego.

 • Bezskuteczna trzecia próba odwołania przewodniczącego rady powiatu

  Po raz kolejny w tej kadencji samorządu wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle Roberta Snocha złożyło ośmiu radnych z klubów PSPP oraz SDM. Przedstawiane argumenty za podjęciem takiej decyzji nie przekonały jednak większości w radzie i do zmian personalnych nie doszło.

   

 • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych W Jaśle 2021

   

  Od 10 lat 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. Pomimo pandemii władze samorządowe nie zrezygnowały z organizacji jasielskich obchodów tego święta, chociaż w tym roku były one bardziej skromne. Rozpoczęły się o godzinie 11:30 na Starym Cmentarzu.

 • Pani Magda schudła 12 kg

   

  Pani Magda jest doskonałą motywacją dla tych, którzy marzą o zmianie sylwetki, ale często   decyzję o zmianie stylu życia odkładają na jutro, za miesiąc czy za kilka lat.  Nasza bohaterka uważa, że ,,Warto zawalczyć o marzenia, o zdrowie, o lepszą wersję siebie. Nie czekać na okazje, na jutro, tylko zacząć od dziś i dać sobie szansę’’.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105