Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

30

Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. Druhowie z Tarnowca pozyskali również profesjonalną kamerę termowizyjną FLIR K33, która w znacznym stopniu pozwoli usprawnić ich działania podczas pożarów.

fot. OSP Tarnowiec

Nowy pojazd zastąpił znajdującego się do tej pory na wyposażeniu jednostki ,,technika” na podwoziu Renault Traffic, który służył strażakom ochotnikom z Tarnowca przez 10 lat. Był w bardzo dobrym stanie, lecz z uwagi na swoje niewielkie rozmiary nie był w stanie sprostać rosnącym potrzebom druhów, których jednostka jako jedyna w gminie Tarnowiec znajduje się w strukturach KSRG. Samochód ten został przekazany do OSP Potakówka, gdzie zastąpi wysłużonego 50-letniego Magirusa. Warto podkreślić, że na wyposażeniu OSP w Tarnowcu znajduje się jeszcze średni samochód ratowniczo- gaśniczy GBA STAR266, który docelowo, także ma zostać zastąpiony w najbliższej przyszłości przez nowoczesny pojazd. Druhowie wspólnie z władzami gminy oraz ZOG ZOSP RP w Tarnowcu, czynią już w tej materii starania.  

Zakup samochodu został zrealizowany w ramach projektu: "Zapobieganie i zwalczanie zagrożeń poprzez zakup pojazdu specjalnego dla OSP w Gminie Tarnowiec" - realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2004-2020. Projekt realizowany był przez gminę Tarnowiec w partnerstwie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Tarnowcu. Wartość pojazdu wraz z wyposażeniem to 276 tys. zł (dotacja z RPO wyniosła 230 tys. zł; pozostała kwota to środki gminy Tarnowiec). Pojazd został wykonany przez firmę ,,DRAGON'' z Dąbrowy Górniczej, wyłonionej w postępowaniu przetargowym.

Samochód pojawił się w jednostce 3 sierpnia bieżącego roku. Druhowie oraz mieszkańcy gminy Tarnowiec zgotowali mu tradycyjne w takich przypadkach powitanie. Strażacy ochotnicy z jednostki OSP w Tarnowcu, za pośrednictwem naszego portalu zdecydowali się podzięka tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do pozyskania nowego pojazdu. „Dziękujemy osobom, które wspierały nas w pozyskaniu tego samochodu, a zwłaszcza władzom gminy Tarnowiec na czele z Panem wójtem Janem Czubikiem. Tak samo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się w poniedziałek na przywitaniu nowego samochodu” – czytamy w nadesłanej wiadomości.

Lekki samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu OPEL MOVANO, który trafił do OSP w Tarnowcu, wyposażony jest w silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem o mocy 163 koni mechanicznych, spełniający normę emisji spalin EURO 6 oraz manualną skrzynię biegów. Pojazd posiada elektroniczny system kontroli trakcji jezdnej ESP, układ hamulcowy ze wspomaganiem ABS. Kabina umożliwia transport sześciu osób (kierowca, dowódca oraz czterech ratowników). Zabudowa pożarnicza wykonana jest w formie kontenerowej. Znajduje się w niej 5 skrytek na sprzęt ratowniczo-gaśniczy (dwie po obu bokach oraz jedna z tyłu) zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Pojazd wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności tysiąca litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego, agregat wysokociśnieniowy wyposażony w 60 m linię szybkiego natarcia, wysuwany maszt oświetleniowy LED, wciągarkę elektryczną o długości 25 metrów i sile uciągu 5,5 tony, hak holowniczy, kamerę cofania. Oświetlenie zabudowy pożarniczej i pola roboczego zostało wykonane w technologii LED. Dach zabudowy pożarniczej wykonany jest w formie podestu roboczego, na którym znajduje się skrzynia do przewozu sprzętu strażackiego oraz drabiny strażackiej.

MD

Napisany dnia: 06.08.2020, 18:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ds
dnia 06.08.2020, 19:57
Ocena
komentarza:
5
ale bedzie w sobote na remizie uuuu,dziewczyny nie znacie swojego dnia ani godziny;)
@ .
dnia 06.08.2020, 20:10
Ocena
komentarza:
0
Tylko się przygotuj...
@ ds
dnia 06.08.2020, 20:21
Ocena
komentarza:
2
no raczej ;),juz sie podmywam ;)
@ ee
dnia 06.08.2020, 23:32
Ocena
komentarza:
0
Woda z zardzewiałej miski w fosie.
@ robert biedron
dnia 07.08.2020, 09:05
Ocena
komentarza:
-1
Wpad e na pewno kolego ds
@ sam
dnia 07.08.2020, 09:55
Ocena
komentarza:
0
strata pieniędzy.. po co ładowac kase w osp skoro są zawodowcy z psp???
@ Qwa
dnia 07.08.2020, 10:13
Ocena
komentarza:
-5
Bierni mierni ale wierni ! Czyżby pislimy płaciły za głosy które zniszczyły moją Ojczyznę!!
@ STRAŻAK
dnia 07.08.2020, 10:23
Ocena
komentarza:
4
Jak chłop pali nać z ziemniaków to nie wolno, mandat 500zł bo skażenie a race palą na [...] co widac na filmiku ,widać jak kopcą jakie skażenie i co ? Strażakom i panom wolną?
@ Tryt
dnia 07.08.2020, 14:29
Ocena
komentarza:
-1
Nie pieprz bzdur . Na nasze szczęście pisiory nic nie miały do tego samochodu. Samochód został kupiony za środki unijne i gminne. Gdyby choć grosz dała na ten samochód pisiorska pseudoadministracja to o zakład idę że by jeszcze przed przywiezieniwm kazali sobie chołdy dziękczynne składać lub by to przekazali tam gdzie byłby większy interes polityczny.
@ STRAŻAK
dnia 07.08.2020, 15:55
Ocena
komentarza:
1
Pis powinien objąć władzę w tej gminie
@ Inka
dnia 07.08.2020, 17:39
Ocena
komentarza:
-2
Twoją ojczyzną jest Republika Kapurtalu
@ Passat
dnia 07.08.2020, 20:33
Ocena
komentarza:
0
Do sam.Zobacz ilu mieszkańców ma powiat i jaką ma powierzchnie.Teraz sprawdź ile jest kilometrów np. do Krępnej i jaki jest czas dojazdu samochodu ciężarowego,teraz pomyśl co się może stać z rannym w wypadku samochodowym lub w czasie pożaru,z wyrazami współczucia z powodu braku jakiegokolwiek myślenia.Dumny strażak OSP
@ Do szefostwa redakcji
dnia 07.08.2020, 23:23
Ocena
komentarza:
0
Musicie ludziska znacznie popracować nad moderowanim komentarzy, nieuzasadnionym usuwaniem, cenzurowaniem. Proponuję ogólną zmianę i restrukturyzację graficzną i logiczną wypowiadania swoich opinii przez czytelników. Latami ciągnięcie to samo już pora coś zmienić bo jest za bardzo mdłe i stare. Porozglądajcie się po innych portalach jak sobie z tym radzą. Nie rozumiem jak można udostępniać komentowanie przy tragediach jaką jest śmierć np. w wypadkach
@ KKK
dnia 06.08.2020, 19:57
Ocena
komentarza:
1
Gratulecje. Kamerę FLIR obowiązkowo powinny dostać każde jednostki. Ten sprzęt bardzo pomoga, także w energetyce wskazując "gorące" przewody które są zagrożeniem.
@ stary
dnia 06.08.2020, 20:18
Ocena
komentarza:
-11
i wykrywa koronowirusa ???
@ Luka
dnia 10.08.2020, 21:52
Ocena
komentarza:
0
Tylko głupotę,dlatego musisz być ostrożny.
@ Regulamin
dnia 06.08.2020, 21:05
Ocena
komentarza:
-8
No ładno szopka, ten jamnik jest za mały. A użycie sygnałw pojazdu uprzywilejowanego to regulują przepisy kiedy i gdzie , nieprawdaż???
@ Strażak
dnia 06.08.2020, 21:41
Ocena
komentarza:
7
Jest ratownik . To rozwiązuje bardzo poważny problem związany z Trafikiem A mianowicie niewielką przestrzeń ładunkową ograniczoną jeszcze tylko drzwiami z tyłu pokazu gdzie w razie potrzeby ,,królował,, się kilku ratowników by wyciągnąć potrzebny sprzęt, nie wspominam o takich drobiazgach jak brak możliwości podania piany czy wody bo brakowało możliwości zamontowania zbiorników na wodę, środek pianotwórczy czy też inny sprzęt który był w remizie A nie było gdzie to zmieścić. Była duża szansa na samochód średni gaśniczy ale cała pula zaplanowanych na potrzeby średnich pojazdów gaśniczych przez komendantów powiatowych i wojewódzkich poszła na łapówki za głosy w wyborach. Żeby było śmieszniej z pierwszej tury samochód wygrała np. Gmina Cisna i otrzymali promesę, czyli samochód na papierze i za to w realu kontrolę NIK w jednostkach OSP. Oczywiście to wszystko jest tylko przupadkowy znieg okoliczności bo tam większość mieszkańców wolała prezydenta nie z partii przez PiS PiSanej. Czy też jakaś gminą którą w ogóle nie ma OSP też dostała samochód gaśniczy. Tego typu kwiatków było więcej. Dobrze,ktoś powie że tak czy siak samochody trafią do OSP. To fakt. Tylko czy akurat do tych jednostek które w pierwszej kolejności powinny je otrzymać? Tak się dzieje gdy następuje jakże skompromitowana w przeszłości A obecne wprowadzana centralizacji państwa. Na nic opracowania komend powiatowych PSP o zagrożeniach ludności i najważniejszych potrzebach w niesieniu pomocy. Liczy się polityka i głos z centrali umieszczonej na Żoliborzu. A ģłupi lud to kupuje.
@ Mieszkaniec
dnia 07.08.2020, 00:06
Ocena
komentarza:
1
A na kolejne nowe wozy bedziemy czekać następne pare lat. Obym sie mylił. Gratulacje nowego nabytku :) m
@ STRAŻAK
dnia 07.08.2020, 10:16
Ocena
komentarza:
0
Nowy ? Dlaczego ma tablice z innego miasta jak jest nowy?
@ Tryt
dnia 07.08.2020, 11:19
Ocena
komentarza:
0
Bez tych tablic byłby konieczny transport lawetą. A tak mniejszym kosztem bo na ,,własnych kołach, do remizy.
@ Stara strarz
dnia 07.08.2020, 10:18
Ocena
komentarza:
2
Oby jak najmniej wyjazdów powodzona koledzy
@ life
dnia 07.08.2020, 10:47
Ocena
komentarza:
0
Kamerka Flirt jest wskazana, zbliża się jesień, krótkie dnie - tylko z kamerką Flirt. Strażaki mają farta.
@ OSPa
dnia 07.08.2020, 18:00
Ocena
komentarza:
1
Czyli rozmiem że stary wóz pojedzie do OSP Nowy Glinik
@ H
dnia 07.08.2020, 18:11
Ocena
komentarza:
0
Nie, pójdzie do Potakówki a NG sam sobie ma kupić
@ oOeSPeee
dnia 07.08.2020, 21:52
Ocena
komentarza:
2
Podkowa leśna pod Warszawą w wyborach wygrała WÓZ STRAZACKI tylko nie ma OSP mozna bez OSP można
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rusza modernizacja ponad 7 kilometrów drogi wojewódzkiej nr 993

  Dzisiaj przy Domu Ludowym w Pielgrzymce odbyło się uroczyste rozpoczęcie modernizacji drogi wojewódzkiej nr 993 na odcinku Pielgrzymka-Nowy Żmigród. Zadanie ma zostać zrealizowane do października przyszłego roku.

   

 • Givaudan sprzeda produkcję pektyn Herbstreith &Fox

   

  Spółka Givaudan oświadczyła dzisiaj, że przekazuje produkcję pektyn, stanowiącą element działalności spółki Naturex, spółce Herbstreith & Fox (Grupa H&F) – rodzinnej firmie będącej czołowym producentem pektyn, której siedziba znajduje się w niemieckim mieście Neuenbürg. 

 • Mieszkańcy ul. Łąkowej i Kwiatowej zapowiadają protest. Chcą przejścia dla pieszych na budowanej drodze wojewódzkiej 992

   

  Skarżą się, że przez budowę nowej drogi zostali niemal odcięci od świata. Mieszkańcy ul. Łąkowej i Kwiatowej w Jaśle apelują o budowę przejścia dla pieszych, aby mogli łatwo dotrzeć, tak jak było do tej pory, do kościoła, czy też szkoły. Zapowiadają organizację protestu, jeżeli ich postulaty nie zostaną uwzględnione. 

 • Petycja w sprawie drzew przy ul. Rejtana trafiła do Urzędu Miasta. Dzisiaj rozpoczęła się ich wycinka

   

  W ubiegłym tygodniu, do Urzędu Miasta w Jaśle, trafiła petycja przeciwko wycince drzew pod realizowaną budowę ścieżki rowerowej. Podpisało ją blisko 580 osób. Tymczasem, dzisiaj rozpoczęto wycinkę drzew przy ul. Rejtana. Jak przekonuje jasielski magistrat, wbrew pierwotnym założeniom, udało się ocalić 10 drzew.

 • Rozpoczęto budowę boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Sobniów

  Wczoraj przy Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle rozpoczęto prace budowlane związane z budową boiska wielofunkcyjnego. Inwestycja jest realizowana ze środków w ramach drugiej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

 • W Nowym Żmigrodzie powstał klub radnych PiS

  W radzie gminy Nowy Żmigród powstał klub radnych Prawa i Sprawiedliwości liczący siedmiu członków. Przewodniczącym nowego klubu został Grzegorz Munia.

 • "Dwójka" przeszła na zdalne nauczanie. U uczennicy potwierdzono Covid-19

  Uczniowie klas od I-III w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle od dzisiaj rozpoczynają nauczanie w formie zdalnej. Starsze klasy normalnie będą się uczyć w budynku szkoły. W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem u jednej z uczennic szkoły, na kwarantannie przebywa około 200 osób.

 • Mieszkańcy Jasła chcą płacić mniej za śmieci. Gotowi są zakładać kompostowniki. Miasto jednak nie spieszy się z wprowadzeniem stosownego rozwiązani

   

  Większość Polaków uważa, że ceny za wywóz odpadów są zbyt wysokie. Mieszkańcy Jasła, nie są w tym względzie wyjątkiem. 

 • Wrak samochodu w centrum osiedla Gamrat w Jaśle. Kto i kiedy go uprzątnie?

  Od blisko dwóch miesięcy na osiedlu Gamrat w Jaśle, w pobliżu boiska do koszykówki stoi doszczętnie zdewastowany samochód, którego właściciel nie żyje. Pojazd stał się doskonałym miejscem do zabawy przez dzieci. Okazuje się, że sprawa uprzątnięcia wraku nie będzie taka prosta..

 • Bez skrupułów nadal podrzucają wielkogabaryty

  Na osiedlu Kopernika w Jaśle po raz kolejny podrzucono śmieci pod drzewem w pobliżu przejazdu kolejowego, gdzie pojemniki śmietnikowe nie są w żaden sposób zabezpieczone. Miejsce okazało się być doskonałe do składowania odpadów wielkogabarytowych. Tym razem zalegają tam stare kanapy, lodówki, materac, a nawet opona samochodowa.

 • Szkoła języka niemieckiego - Prestiż

   

  (Mobilna) Szkoła Języka Niemieckiego Prestiż oferuje naukę języka niemieckiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdaję sobie sprawę jak cenny jest czas w dzisiejszych czasach dlatego wychodząc naprzeciw potrzebą kursantów istnieje możliwość dojazdu do dzieci i młodzieży. Kursy i szkolenia dla firm odbywają się w siedzibach firm.

 • LAUDERM – nowe oblicze kosmetologii estetycznej

   

  Troska o dobrą kondycję i wygląd nie jest już postrzegana jako coś wyjątkowego, zarezerwowanego dla wąskiego grona osób. Coraz więcej kobiet poszukuje najnowocześniejszych rozwiązań, aby właściwie zadbać o swoje ciało. 

 • Catering dla firm na każdą okazję

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105