Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

OSP z Trzcinicy prowadzi akcję pomocy dla pogorzelców z Nowej Białej

8

W minioną sobotę w Nowej Białej na Podhalu ogień strawił 25 budynków mieszkalnych i 23 budynki gospodarcze. Ponad 100 osób straciło dach nad głową. Straty są ogromne a lista potrzeb jeszcze większa. Strażacy z OSP Trzcinica mając w pamięci ubiegłoroczną ogromną pomoc napływającą zewsząd po powodzi błyskawicznej zorganizowali zbiórkę materiałów budowlanych dla pogorzelców. - Zachęcamy wszystkich ludzi dobrego serca do przekazywania materiałów budowlanych, które z pewnością przydadzą się w odbudowie mieszkań dla osób poszkodowanych. Materiały będziemy zbierać przy remizie w Trzcinicy – apelują.

 fot. podhaleregion.pl

Ogromny pożar wybuchł w sobotę po godzinie 18 obejmując obszar o powierzchni hektara. W ogniu stanęły liczne domy, budynki gospodarcze. Kto tylko mógł to ratował wszystko, co udało mu się wynieść z domu. Na ile to było możliwe wyprowadzano zwierzęta gospodarcze na pobliskie łąki. Niestety, wiele z nich zginęło. Ucierpieli również mieszkańcy. Jak donoszą ogólnopolskie media 9 osób zostało poszkodowanych i przetransportowanych do szpitali w Zakopanem oraz w Nowym Targu.

W akcję gaśniczą zaangażowanych było około 100 zastępów straży pożarnych, w tym 400 strażaków PSP i OSP z dziewięciu powiatów. Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcinicy po sobotnim dramacie, który rozegrał się w Nowej Białej zorganizowała zbiórkę materiałów budowlanych dla pogorzelców. Dary zostaną wykorzystane do odbudowy ich domów. - Mając w pamięci 2020 rok oraz ogromny odzew i zaangażowanie ludzi dobrego serca, którzy pomagali naszym mieszkańcom po powodzi błyskawicznej, nie możemy przejść obojętnie obok tragedii w Nowej Białej. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrego serca do przekazywania materiałów budowlanych, które z pewnością przydadzą się w odbudowie mieszkań dla osób poszkodowanych. Materiały będziemy zbierać przy remizie w Trzcinicy – apelują strażacy z Trzcinicy.

Zbiórka potrwa około miesiąca. Po zebraniu odpowiedniej ilości materiały zostaną dostarczone do pogorzelców w Nowej Białej. Dary można przekazywać w każdej chwili po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem: 665 898 600. - Bardzo prosimy o wsparcie osoby prywatne jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą. Pokażmy mieszkańcom Małopolski, że nie zostajemy obojętni na ich los – dodaje OSP w Trzcinicy.

Środki finansowe na pomoc można również przekazać za pośrednictwem strony: <zrzutka.pl/duuwaw>. Zbiórkę zorganizował portal informacyjny nowabiala24.pl.

 

id

Napisany dnia: 21.06.2021, 10:33
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Duda
dnia 21.06.2021, 10:37
Ocena
komentarza:
-8
Wygrali mi wybory dobry czyn
@ brawo
dnia 21.06.2021, 12:45
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ brawo
dnia 21.06.2021, 13:12
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ dragoness
dnia 21.06.2021, 13:43
Ocena
komentarza:
8
Podziękowania dla ludzi wielkiego serca.
@ Astra
dnia 21.06.2021, 16:06
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ Ciocia
dnia 22.06.2021, 06:45
Ocena
komentarza:
2
Dobra inicjatywa
@ jas
dnia 22.06.2021, 06:56
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ Kornik
dnia 22.06.2021, 10:23
Ocena
komentarza:
1
Trzeba się dzielić dobrem bo nigdy nie wiadomo kiedy nas to spotka.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Chodnik na ul. Żniwnej jest zdewastowany. Mieszkanka - " Strach na spacer wyjść z dziećmi"

  Od kiedy rozpoczęły się prace przy budowie nowego mostu na rzece Jasiołce, chodnik przy ul. Żniwnej jest w kompletnej rozsypce. Mimo, iż przez wiele lat nie był w najlepszych stanie, to przejazd ciężkich samochodów zniszczył go doszczętnie. - Rzadko wychodzimy na spacery, bo teraz strach przy tych autach gigantach...

 • Mecze przy Śniadeckich 15 najwcześniej wiosną przyszłego roku

   

  Prace przy modernizacji płyty stadionu piłkarskiego przy ul. Śniadeckich w Jaśle rozpoczęły się niemal rok temu. Pomimo upływu wielu miesięcy, na ich finalizację trzeba będzie jeszcze poczekać. Wciąż nie wysiano trawy, co ma kluczowe znaczenie dla właściwego przygotowania naturalnej murawy, na której swoje mecze już tej jesieni chcieli rozgrywać Czarni Jasło. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie ona gotowa rozgrywania zawodów sportowych najwcześniej wiosną przyszłego roku.

 • Dlaczego tak uwielbiamy pierogi?

   

  Czołowe miejsce, jakie pierogi zajmują w jadłospisie każdego Polaka jest absolutnie bezdyskusyjne. Dlaczego tak jest? Po pierwsze prostota. Ciasto wypełnione smacznym farszem z łatwością jest w stanie zaspokoić kulinarne oczekiwania amatorów dobrego jedzenia. Po drugie, lubią je wszyscy, od dzieci po dziadków. To także dobry sposób na szybki i tani obiad, na zamówienie.

 • Wielkie otwarcie Magurskiej Spiżarni

   

  W najbliższą środę o godzinie 9:00 otwieramy nowe miejsce w Jaśle. To sklep Magurska Spiżarnia.

 • W Nowym Żmigrodzie zagrał zespół Enej

   

  Pomimo deszczowej pogody, w Pikniku Rodzinnym – „Żmigrodzki Smok” wzięły udział tłumy głodnych rozrywki mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości. Gwiazdą wieczoru był zespół Enej.

 • 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Polacy oddają hołd bohaterom

  Dzisiaj w wielu miejscach Warszawy odbywają się uroczystości związane z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Pod pomnikiem "Mokotów Walczący 1944" rozpalono "ogień pamięci" i włączono iluminacje pomnika na 63 dni. To jedno z wielu wydarzeń w tym szczególnym dniu. Dzisiaj w Jaśle w rocznicę godziny "W" o godzinie 17. włączone zostaną syreny alarmowe.

 • Zmarł Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. Wybitny kompozytor miał 93 lata

   

  O śmierci jaślanina poinformował jego menadżer. Muzyk jazzowy, saksofonista i kompozytor miał 93 lata. Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz skomponował muzykę do kultowych polskich seriali i filmów fabularnych. Nigdy nie zapomniał o swojej małej ojczyźnie, między innymi fundując stypendium artystyczne dla najbardziej uzdolnionych muzycznie młodych mieszkańców miasta.  

 • Jasielscy policjanci obchodzą dzisiaj swoje święto

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj powiatowe obchody Święta Policji. Miejscem uroczystego apelu był plac przy nowej siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Symboliczny klucz do nowo powstałego budynku odebrał Komendant Powiatowy Policji w Jaśle insp. Robert Wróbel. Wydarzeniu, tradycyjnie towarzyszyło wręczenie funkcjonariuszom jasielskiej jednostki aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.

 • Minister Andrzej Adamczyk z wizytą w Przysiekach i Desznicy. Poświęcono zmodernizowany przed kilkoma miesiącami odcinek DK28

   

  Po upływie dziewięciu miesięcy od oddania do użytku zmodernizowanego odcinka DK28 Siepietnica – Trzcinica, dokonano jego poświęcenia. Do Przysiek zawitał szef resortu infrastruktury Adam Adamczyk. Padły zapowiedzi kierowania kolejnych rządowych środków na realizację inwestycji infrastrukturalnych na terenie powiatu jasielskiego.

 • W Trzcinicy powstanie centrum kultury?

  Radni powiatowi większością głosów przyjęli uchwałę w sprawie przystąpienia i zabezpieczenia środków finansowych na realizację zadań inwestycyjnych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Wśród wielu inwestycji zaplanowano do realizacji budowę Regionalnego Centrum Kultury Trzcinica Park.

 • Zamawiaj domowe obiady u "Wojtka" w obniżonych cenach!

   

  Bar mleczny u „Wojtka” nie przestaje myśleć o swoich klientach. Dlatego też, wciąż obowiązują nowe, obniżone ceny dań przy odbiorze osobistym oraz na dowóz! Pyszne potrawy kuchni domowej z łatwością można zamówić on-line lub w barze przy ul. 3 Maja 101. 

 • ESSA! Robotyk! Essa reszta! Nowy Ty w ZS3 – biegiem póki są miejsca – Zespół Szkół nr 3 w Jaśle „CHEMIK&rdqu

   

  TECHNIK ANALITYK to elitarny i ponadczasowy zawód. W skali kraju w tym zawodzie kształci się zaledwie kilkuset uczniów. Absolwenci tego zawodu są bardzo poszukiwani przez pracodawców w kraju jak i zagranicą ze względu na duże umiejętności praktyczne, gdyż w ramach kształcenia spędzają wiele godzin w laboratorium.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105