Strona główna

Ostatnie starty zawodników JSC w sezonie 2019

8

Powoli sezon zawodów sportowych w 2019 roku dobiega końca. 21 września odbył się ostatni maraton MTB z serii „Szprycha”. Miejscem ścigania się zawodników były rejony Boguchwały, a zawodnicy startowali na dwóch dystansach: Mini Tour – 22km i 650m przewyższenia, oraz Maxi Tour - 47km, 1300m przewyższenia. Na krótszym dystansie Sebastian Cyran zajął 4 miejsce w kategorii M3, natomiast Krzysztof Kosiek wybrał dłuższy dystans i zajął 9 miejsce w kategorii M4.

Natomiast Jakub Siemiączko w tym dniu wystartował w IV Mistrzostwach Polski Farmaceutów w maratonie MTB. Miejscem mistrzostw były tereny Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, a do pokonania było 17 km. Jakub z czasem 36min 35s., zajął pierwsze miejsce, zdobywając tytuł Mistrza Polski.

22 września odbyła się kolejna edycja kultowego wyścigu kolarskiego „Piekło Południa”. Dystans, jaki kolarze mieli do pokonania liczył 54km, w tym 28km samych podjazdów (860m przewyższenia). Start i meta ulokowane były w miejscowości Łużna, a zawodnicy ścigali się po terenach Pogórza Ciężkowickiego i Beskidu Niskiego. Wyniki zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów prezentują się następująco:

Kat. M0 – Dominik Szumiec miejsce 14

Kat. M2 – Tomasz Leśniak miejsce 5

                  Mateusz Dachowski miejsce 10

                  Damian Faryj miejsce 39

                  Maciej Żyra miejsce 45

Kat. M3 – Łukasz Szumiec miejsce 5

                  Jerzy Reczek miejsce 24

Kat. M4 – Marek Gorczyca miejsce 6

28 września w Rzykach odbyły się ostatnie zawody z serii „Cyklokarpaty”. Miejscem ścigania się zawodników MTB był Beskid Mały. Zawodnicy startowali na trzech dystansach:

Hobby – 24km, 886m przewyższenia

Mega – 39km, 1641m przewyższenia

Giga – 52km, 2099m przewyższenia.

Nasi zawodnicy wybrali dystanse mega i giga, a poszczególne wyniki prezentują się następująco:

Mega:

Kat. M3 – Mateusz Dachowski miejsce 10

Kat. M4 – Adam Poniatowski miejsce 9

                  Artur Gorczyca miejsce 17

                  Krzysztof Kosiek miejsce 19

Giga:

Kat. M3 – Tomasz Leśniak miejsce 2

                   Jakub Siemiączko miejsce 8

                   Sebastian Cyran miejsce 15

Kat. M4 – Łukasz Szumiec miejsce 7

W klasyfikacji open na dystansie Giga, Tomasz Leśniak zajął 3 miejsce. W Klasyfikacji drużynowej, JSC zajęło również miejsce 3.

29 września odbyło się II Kryterium Rowerowe dookoła mieleckiego lotniska. Trasa liczyła 18km (3 pętle po 6km). Start czasówki był z pozycji zatrzymanej pojedynczo w jednakowych odstępach czasowych. W zawodach uczestniczył Mateusz Bienias, który z czasem 26min 49s, zajął w swojej kategorii 3 miejsce.

Inni zawodnicy JSC wybrali w tym dniu Bieg Beskidnika. To już czwarta edycja tego biegu, którego współorganizatorem jest JSC.  Trasa biegu głównego (21km) przebiegała po terenach Magurskiego Parku Narodowego. Zawodnicy mieli do pokonania Diabli Kamień, Magurę Wątkowską i Kornuty. Najlepiej z zawodników JSC spisał się Łukasz Szumiec, który z czasem 1h 38min, zajął 5 miejsce. Jakub Gryzło zajął 34 miejsce, a Maciej Żyra – 54.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy.

JSC

Napisany dnia: 02.10.2019, 10:27 , Tagi: Brak
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ RJS
dnia 02.10.2019, 10:32
Ocena
komentarza:
1
Ej Siemiączko Siemiączko :D
@ Wielebny
dnia 02.10.2019, 13:19
Ocena
komentarza:
2
Zachciało mu się Mistrza Polski ;) Ciekawym jakie farmaceutki poznał i co mu zaaplikowały ;) ;) Brawo Kuba ;)
@ Kuba
dnia 02.10.2019, 18:35
Ocena
komentarza:
0
Dzięki! :D
@ Czytelnik
dnia 02.10.2019, 13:11
Ocena
komentarza:
2
JSC coś wymyśli i nie sądzę aby zakończyli już sezon. Zaraz coś wynajdą. Brawo dla wszystkich zawodników.
@ He he
dnia 02.10.2019, 15:50
Ocena
komentarza:
1
Mistrz Polski farmaceutów, to brzmi dumnie!
@ Kuba
dnia 02.10.2019, 18:31
Ocena
komentarza:
1
Dokładnie to "Pracowników Firm Farmaceutycznych" ;)
@ Bbq
dnia 02.10.2019, 16:15
Ocena
komentarza:
3
Teraz zapewne rozpoczną się przygotowania do sezonu 2020.
@ Rally
dnia 03.10.2019, 06:30
Ocena
komentarza:
3
Brawo Gryszu !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Jaśle i okolicach grasują złodzieje

  W ostatnich dniach na terenie Jasła i Dębowca doszło do kradzieży z włamaniem. Mieszkańcom splądrowanego mieszkania oraz domu jednorodzinnego skradziono pieniądze i biżuterie. Sprawę bada jasielska policja.

 • Tablica z herbem Jasła zniknęła z mogiły jaślan poległych pod Firlejówką

   

  Firlejówka jest dla jaślan miejscem ze wszech miar wyjątkowym. W świadomości i kulturze historycznej lokalnej społeczności w ciągu dziesięcioleci urosła do rangi niepodważalnego symbolu męstwa i bezgranicznego poświęcenia ojczyźnie. Miejsce, które winno być otoczone szczególną czcią stało się jednak w ostatnim czasie polem dla zabiegów, które z trudem uznać można za przykład godnego upamiętnienia bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

 • Zderzenie BMW z volvo we Wrocance

  W miejscowości Wrocanka doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Tuż za łukiem drogi zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowcy obydwu pojazdów trafili do szpitala.

 • W Cieklinie powstanie strzelnica

  Rada powiatu zabezpieczyła 350 tys. zł na budowę strzelnicy powiatowej w Cieklinie. Inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku. Całe zadanie opiewa na blisko 2 mln zł. Zarząd powiatu ubiegać się będzie o dofinansowanie zadania z Ministerstwa Obrony Narodowej.

 • Małgorzata Adamska-Chmiel drugim zastępcą burmistrza

  Dzisiaj burmistrz Jasła Ryszard Pabian powołał swojego drugiego zastępcę. Małgorzata Adamska-Chmiel dotychczas pełniła funkcję kierownika Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego. Pod jej skrzydłami miasto pozyskało 150 milionów złotych dofinansowania.

 • Powiat planuje budowę dwóch mostów i dróg powiatowych

  Rada Powiatu w Jaśle wyraziła zgodę na przystąpienie do budowy dwóch mostów na rzece Jasiołce oraz na rzece Ropie, a także wyraziła zgodę na zabezpieczenie środków w kwocie 200 tys. zł na przygotowanie dokumentacji techniczno-projektowych.

 • Wkrótce odwiedzimy groby naszych bliskich

   

  Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Nasza polska tradycja nakazuje, abyśmy odwiedzali w te dni groby swoich bliskich z rodziny i znajomych. Zapalili znicze, złożyli stroiki i chryzantemy w doniczkach.

 • Frekwencja wyborcza w Jaśle wyższa niż 4 lata temu

  Trwają wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Do godziny 12.00 frekwencja wyborcza w mieście Jaśle wyniosła 20,1%.

 • Wypadek w Gorzycach. Trzech motocyklistów trafiło do szpitala

  Dzisiaj około godziny 10. na drodze wojewódzkiej nr 992 w Gorzycach doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i trzech motocykli. W wyniku tego zdarzenia do jasielskiego szpitala przetransportowano trzy osoby kierujące jednośladem. Obecnie droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do dwóch godzin.

 • Pożar sortowni odpadów w Wolicy. Strażacy walczą z ogniem

  Około godziny 17. w Wolicy wybuchł pożar sortowni odpadów w Wolicy. Ogromne kłęby ciemnego dymu zawisły nad Jasłem. Strażacy z ponad 30 jednostek z powiatu jasielskiego, a także z Krosna, Dębicy, Łańcuta, czy Sanoka zmagają się z gaszeniem pożaru.

 • Tam mógł być cmentarz. Budowa drogi wstrzymana

   

  Budowa odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle została wstrzymana zanim na dobre się rozpoczęła. Na placu budowy blisko dwa tygodnie temu podczas prac archeologicznych odnaleziono szkielet kobiety. Zagadkowe odkrycie pozwoliło na postawienie istotnego z punktu widzenia inwestycji pytania. Czy na trasie przebiegu drogi znajdował się niegdyś cmentarz żydowski?

 • Rusza kolejna edycja społecznej zbiórki zniczy na polskie groby na Ziemi Lwowskiej

   

  W ubiegłym roku w listopadzie harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  Zabrali ze sobą ponad 1 100 zniczy zgromadzonych w społecznej zbiórce, której organizatorami było Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego i 139. DH „Lisy”. W tym roku postanowili powtórzyć akcję.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105