Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Paczki dla dzieci chorych na nowotwory już przygotowane

6

Zbiórka prezentów dla dzieci zmagających się z tą chorobą dobiegła końca. Przygotowane podarunki w ramach akcji „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka” już w najbliższy piątek, 10 stycznia, trafią do pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Strażacy ochotnicy z jednostek OSP w Zimnej Wodzie, Jaśle – Hankówka i Turzym Polu wzięli udział w akcji po raz drugi. Przedstawiciele wyżej wymienionych jednostek są członkami ogólnopolskiej Ochotniczej Straży Pożarnej Grupy Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce. Do udziału w akcji zaprosili także inne zaprzyjaźnione jednostki. Przez blisko dwa miesiące gromadzili oni zabawki, gry edukacyjne, artykuły szkolne i wiele innych drobiazgów, które wkrótce trafią do dzieci przebywających w szpitalach. Przez ten cały czas prezenty ofiarowywane przez darczyńców skrzętnie gromadzone były w magazynach.

Wczoraj w Domu Ludowym w Zimnej Wodzie strażacy i nie tylko przez kilka godzin kompletowali paczki. – To niesamowite, że udało nam się zebrać tak wiele rzeczy. Za kilka dni podarki trafią do dzieciaków. Dla nich i nas wszystkich, w tym darczyńców, tak jak w ubiegłym roku będzie to olbrzymie przeżycie. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w tę akcję. Jednak szczególne podziękowania składam pani Wiolettcie i Małgorzacie, bo choć same potrzebują pomocy to pomogły nam w realizacji tego przedsięwzięcia. Dziewczynka, mimo tego, że choruje na mukowiscydozę A przyjechała i przywiozła upominki dla dzieci. To niesamowite – podkreśla Marcin Dziedzic, koordynator akcji „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka” na Podkarpaciu.

 

W piątek strażacy ochotnicy wręczą podarunki najmłodszym pacjentom Kliniki w Rzeszowie. Tak jak w ubiegłym roku nie zabraknie zapewne wspólnych zabaw z dziećmi, rozmów i łez szczęścia.

MD

Napisany dnia: 07.01.2020, 20:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Pismo ŚW
dnia 07.01.2020, 20:27
Ocena
komentarza:
4
Niech nie wie twoja lewa ręka ,co czyni prawa
@ KRAMER
dnia 07.01.2020, 20:41
Ocena
komentarza:
0
Strażaki dawali rzeczy do paczek z własnych pieniędzy czy tylko kompletowali paczki na sali w Zimnej Wodzie bo to są dwie różna rzeczy?
@ Darczyńca
dnia 08.01.2020, 15:24
Ocena
komentarza:
2
Strażacy z własnych pieniędzy stworzyli ogromne paczki dla chorych dzieci. Jak nie wiesz to nie obrażaj i nie komentuj głupio.
@ Gość
dnia 08.01.2020, 15:39
Ocena
komentarza:
3
Strażacy skompletował i paczki z własnej ręki oraz z darowizn ludzi dobrego serca chętnych dołączyć swoją " cegiełke" do zbiórki dla dzieci. Po co być tak uszczypliwym...ludzie !
@ doris
dnia 07.01.2020, 21:55
Ocena
komentarza:
14
super akcja i niech tego nie krytykują ci,którzy nie mieli i nie mają w rodzinie osób nieuleczalnie chorych,bo nie są w stanie zrozumieć tego bólu.
@ taka prawda
dnia 08.01.2020, 14:13
Ocena
komentarza:
4
Nie widzę tu nożyczkowych pań i panów z pierwszych stron gazet z okazji otwierania deski nad kałużą i przy okazji darmowej wyżerki. Za małe zyski z wyborców i za dużo by trzeba dać od siebie?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czy doszło do profanacji ludzkich szczątków?

   

  Odkrycie w styczniu kolejnych pochówków na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle ponownie skomplikowało realizację inwestycji. Sytuacja wydaje się patowa. Stanowisko Komisji Rabinicznej ds. Cmentarzy jest jasne. Jej zdaniem prace prowadzone są na tzw. „nowej” części cmentarza żydowskiego. 

 • Zbierają podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy - Błońskiej - kandydatki KO

  Dzisiaj na jasielskim rynku zbierane były podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020. Do chwili obecnej do sztabu krajowego kandydatki z samego Jasła zebrano już 2500 podpisów.

 • „Pacjent czuje się dobrze. To typowa grypa”

  Stan zdrowia 71-letniego mężczyzny, który trafił wczoraj rano do jasielskiego szpitala poprawia się. Dyrekcja szpitala uspokaja, że u pacjenta nie stwierdzono żadnych objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem...

 • Kolejne drzewa zniknęły z przestrzeni miejskiej

  Budowa ścieżki rowerowej mającej połączyć obiekty jasielskiego MOSiR-u z Ogrodem Jordana zbliża się ku końcowi. W piątek wycięto kolejne drzewa u zbiegu ulic Jagiełły i Słowackiego, wzdłuż których ma ona przebiegać. Rozczarowania nie kryją mieszkańcy, którzy w ubiegłym roku protestowali przeciwko wycince.

 • Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle na ulicy Kopernika otwarte na dzieci i rodziców

   

  W sobotę 22 lutego 2020 r. odbył się dzień otwarty w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Jaśle im. Pluszowego Misia, przy  ulicy Kopernika 8a w Jaśle. Była to doskonała okazja do zapoznania się z placówką oraz jej ofertą edukacyjną.

 • Przyjęto pacjenta z objawami grypy. Czy to koronawirus?

  Szpitalny Oddział Ratunkowy w Jaśle został zamknięty. Na drzwiach zamieszczono informację "Przejścia nie ma! Dezynfekcja". Dowiedzieliśmy się, że dzisiaj rano do szpitala przyjęto pacjenta z objawami grypy. Ludzie obawiają się, że może to być koronawirus. - Wszyscy chodzą w maseczka – informują nas Czytelnicy.

 • Jak w marcu zmieni się rozkład jazdy pociągów?

   

  Od 15 marca obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Ze stacji Jasło ponownie dojedziemy np. do Gdyni. W planach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego nie znajdziemy jednak kolejnych połączeń w kierunku zachodnim, głównie do Stróż, o które w ostatnich miesiącach zabiegali samorządowcy.

 • „Takiej ignorancji się nie spodziewałam” – radna Wawro ostro o staroście

  Radna Ewa Wawro podczas ostatniej sesji rady powiatu powróciła do tematu dotyczącego tragicznego wypadku, do którego doszło podczas przywitania Nowego Roku na Górze Liwocz. Radna żądała od starosty jasielskiego wyjaśnień w sprawie organizacji i przebiegu imprezy plenerowej. Nie otrzymała jednak odpowiedzi na zadane pytania..

 • Kto wygrał konkurs na dyrektora I LO w Jaśle?

  Końcem stycznia br. zarząd powiatu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Postępowanie konkursowe odbyło się w miniony wtorek. Do konkursu przystąpił tylko jeden kandydat, który jak wiemy z nieoficjalnych źródeł został wybrany na dyrektora szkoły. Pracę ma rozpocząć już w najbliższy poniedziałek.

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci
  z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

 • Sieklówka: Wiejski Ośrodek Zdrowia w fatalnym stanie. Czy przeniosą go do szkoły?

  Władze miasta Kołaczyc zaproponowały przeniesienie ośrodka zdrowia do budynku szkoły społecznej w Sieklówce. Koszt obecnej siedziby przekracza możliwości finansowe budżetu gminy. Mieszkańcy najpierw się zgodzili, później wycofali swoją aprobatę...

 • Chcą odwołać sołtysa Łask i Sobniowa

   

  Wójt Gminy Jasło zarządził przeprowadzenie głosowania w sprawie odwołania sołtysa wsi Łaski-Sobniów. To efekt wniosku złożonego przez Radę Sołecką na ręce Wojciecha Piękosia. Pismo podpisało blisko 100 mieszkańców wsi. Padają w nim poważne oskarżenia, którym jednak Mieczysław Baran stanowczo zaprzecza.

 • Jedz smacznie i tanio „U Wojtka”

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105