Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pani Jolanta z Sadek pomagała innym. Dzisiaj sama potrzebuje wsparcia

14

Pani Jola Wygnał w gminie Nowy Żmigród znana jest ze swojej dobroci, chęci pomocy innym, pracy na rzecz lokalnej społeczności oraz poczucia humoru. W Sadkach pełni funkcję sołtysa. Przed tym jak doznała udaru udzielała się w parafialnym zespole Caritas. Stan zdrowia pani Joli pogorszył się w sierpniu, kiedy doznała udaru krwotocznego. - Razem z rodziną, pragniemy zapewnić mamie najlepszy ośrodek rehabilitacyjny. Spędzi w nim wiele miesięcy, a może i lat. To wiąże się z ogromnymi kosztami, których nie jesteśmy w stanie udźwignąć – apeluje rodzina.

Na stronie Fundacji Siepomaga utworzono zbiórkę na rzecz 50-letniej Jolanty Wygnał z Sadek (gmina Nowy Żmigród), która doznała wylewu oraz porażenia czterokończynowego. Do tragedii doszło w sierpniu. To była niedziela, kiedy pani Jola szykowała się na imprezę rodzinną. Wcześniej z powodzeniem leczyła się na nadciśnienie. Jednak wakacyjny skwar dał się we znaki pani sołtys.

- Tamtej feralnej niedzieli mama szykowała się na imprezę rodzinną. Nagle poczuła zawroty głowy. Później było już tylko gorzej. Bełkotliwa mowa, paraliż lewej strony! Karetka odwiozła ją na OIOM! Lekarze nie dawali nam nadziei, wylew okazał się bardzo rozległy. Ale mama się nie poddała! Po miesiącu wybudziła się ze śpiączki – wyjaśnia córka Angelika. - Mama dalej jednak przebywa na OIOM-ie. Niestety, porażenie czterokończynowe utrzymuje się. Musimy zawalczyć o jej sprawność, tak jak ona zawalczyła o swoje życie! Aktualnie nie mówi, karmiona jest dojelitowo oraz została poddana tracheostomii – dodaje.

Rodzina wierzy, że pani Jolanta wróci do sprawności, ale pomóc w tym może jej jedynie rehabilitacja. Najbliżsi pragną umieścić ją w ośrodku rehabilitacyjnym, jednak to wiąże się z niemałym kosztem, którego sami nie są w stanie udźwignąć. Zdają sobie sprawę, że pani Jola będzie potrzebowała czasu, może nawet lat, aby przywrócić jej sprawność. Jak podkreślają, nie każdy ośrodek przyjmuje osoby w jej stanie, przez co poszukiwania były znacznie utrudnione. - Z całego serca proszę o was o pomoc, ludzi dobrej woli! Niedawno walczyliśmy tu o każdą złotówkę dla małej Igi. Teraz to jej ciocia potrzebuje wsparcia. Dziękuję za każdą wpłatę. Wierzę, że dobro wraca – apeluje córka.

id

Napisany dnia: 17.11.2023, 09:38
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Wardy
dnia 17.11.2023, 11:30
Ocena
komentarza:
-42
Zbiórki w kraju dobrobytu to jak próba wyłudzenia.
Ja oferuję jedynie modlitwę.
@ Przeznaczenie
dnia 17.11.2023, 12:17
Ocena
komentarza:
9
Byle była szczera
@ odpowiedź
dnia 17.11.2023, 12:32
Ocena
komentarza:
40
Każda zbiórka prowadzona w celu ratowani zdrowia i życia innego człowieka jest sensowna i zawsze uzasadniona. Zastanowić to się można poważnie nad sensem zrzutek na "ratowanie" biznesów pseudo biznesmenów.
@ neospasmina
dnia 18.11.2023, 12:42
Ocena
komentarza:
0
Idź być idiotą gdzie indziej. Prowokator [...]. Jakbyś musiał facjatę pokazać,to byś już nie był taki dow- cipny!
@ Xxc
dnia 20.11.2023, 21:41
Ocena
komentarza:
0
Karma wraca pamietaj
@ To ja 2
dnia 17.11.2023, 12:31
Ocena
komentarza:
26
Masakra jak to w jednej chwili życie potrafi się zmienić o 180 stopni.
@ Tedi
dnia 17.11.2023, 17:03
Ocena
komentarza:
12
proszę was każdego z nas to może spotkać , odmówmy sobie paczkę fajek , albo jakieś piwo i przekażmy parę złoty , to tak nie wiele kosztuje , a możemy pomóc , pozdrawiam męża tej pani bo pracowałem z nim , trzymajcie się , będzie dobrze dacie radę
@ ciekawy
dnia 17.11.2023, 21:06
Ocena
komentarza:
0
...kutcze...ale fatalna wiadomosc...taka młoda kobieta...
@ Tedi
dnia 18.11.2023, 16:32
Ocena
komentarza:
2
Proszę was dajmy choć po 20 zł ,tak jak mój proboszcz mówił , kto ile dziś i teraz może dać , to kiedyś wróci do nas na pewno
@ Sołtysi powiatu łączcie się
dnia 18.11.2023, 16:48
Ocena
komentarza:
1
Jest okazja się wykazać przed świętami, JEDNA MIĘSIECZNA GAŻA dla potrzebującej koleżanki.
@ Bebe
dnia 19.11.2023, 12:47
Ocena
komentarza:
2
To Caritas powinien dać tym co dawali jemu.
@ Orin
dnia 19.11.2023, 21:57
Ocena
komentarza:
-1
Zdrowia dla wszystkich
@ ukrainiec
dnia 20.11.2023, 11:47
Ocena
komentarza:
-1
dingi ja lublu a wy juz teraz nic nie maju
@ Ola
dnia 21.11.2023, 12:12
Ocena
komentarza:
1
Powodzenia będzie dobrze
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Menopauza bez tabu

  W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

 • Na "Słodkie Andrzejki" przyszli dla Wiktorii

  9-letnia Wiktoria Hajnas cierpi na zespół Leigha, agenezję ciała modzelowatego, padaczkę oraz opóźnienie psychoruchowe. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznego wózka do codziennego funkcjonowania, który kosztuje ponad 21 tys. zł. Jasielski "Medyk" włączył się w pomoc dla córki absolwentki ich szkoły i zorganizował "Słodkie Andrzejki".

 • Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia

  W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

 • MKS w Jaśle wymienia tabor

  Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW...

 • Jakub W. podejrzany o zabójstwo matki nie był pod wpływem narkotyków

  W październiku w jednym z domów jednorodzinnych w Sławęcinie doszło do makabrycznej zbrodni. Zginęła w nim 44 - letnia kobieta. Miała kilkadziesiąt ran ciętych i kłutych. Jej mąż przeżył, chodź nie wyszedł z tego bez szwanku. 46-letni mężczyzna został ugodzony nożem w szyję oraz w brzuch. Policjanci zorganizowali obławę na ich syna. 20-letni Jakub W. został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Nie znajdował się również pod wpływem narkotyków...

 • W Jaśle znaleźli dla siebie bezpieczną przystań. Dla wielu ukraińskich rodzin nasze miasto stało się drugim domem

   

  Wydarzenia z 24 lutego 2022 r. na zawsze zmieniły historię narodu ukraińskiego. W wyniku rosyjskiej inwazji, terytorium naszego wschodniego sąsiada opuściło kilka milionów Ukraińców, przede wszystkim kobiet i dzieci. 

 • Mała Nadia nadal przebywa w szpitalu. Jest rehabilitowana

  Kilku miesięczna Nadia, która trafiła w październiku do szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie ze śladami znęcania się, niebawem opuści szpital. Dziewczynka przeszła badania neurologiczne. Lekarze czekają na wyniki.

 • To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

   

  Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. 

 • Szykują się podwyżki za śmieci

  Już wiadomo, że odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych na terenie Miasta Jasła w 2024 r. będzie kosztował mieszkańców więcej niż w mijającym roku. - Brakuje nam 1,7 mln zł na zabezpieczenie i pokrycie planowanych wydatków w 2024 r. - poinformował burmistrz Ryszard Pabian. Czy miasto dopłaci z budżetu do gospodarki odpadami i obniży mieszkańcom opłatę za śmieci?

 • Przy ul. Szajnochy w Jaśle powstał parking z 30 miejscami postojowymi

  Plac przy ul. Szajnochy w Jaśle został przebudowany w parking z 30 miejscami postojowymi. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Koszt inwestycji wyniósł blisko 300 tys. zł.

 • W Jaśle jest miejsce dla młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi

   

  Jednym z zasadniczych problemów, z jakimi, od co najmniej dwóch dekad muszą borykać się małe i średnie miasta w Polsce, są niekorzystne procesy demograficzne. Nie od dziś wiadomo bowiem, że wielu młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi szuka swojej szansy na rozwój w większych ośrodkach miejskich. Przed władzami samorządowymi miast zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych stoi więc mnóstwo wyzwań, jakim muszą sprostać na trudnej drodze do zwiększenia swojej konkurencyjności. 

 • Kupuj bramy segmentowe HORMANN w atrakcyjnych cenach

   

  Na remont zawsze jest dobra pora. Zasada ta dotyczy między innymi bram garażowych. Decydując się na konkretny produkt, warto postawić na bramy, które  są gwarancją trwałości i bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania. Wybierając markę HORMANN możemy być pewni tego, że brama garażowa posłuży nam wiele lat. Szeroki ich wybór znajdziemy w salonie HORMANN w Jaśle, który mieści się w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657