Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Pasja, która nie może ustać w garażu

18

Zaczęło się od dużego Fiata, potem pojawił się Cadillac, Rolls Royce oraz piękna Księżniczka. Dziś pomaga innym w spełnianiu ich marzeń, a to wszystko z czystej pasji do klasyków. Zapraszamy na mały spacer po garażu Tomasza Węgrzynowicza, zakochanego w samochodach zabytkowych rzeczoznawcy.

Zobacz kolekcję klasyków Tomasza Węgrzynowicza w naszej FOTOGALERII

Pierwszym pojazdem, który przyjechał pod dom Tomasza Węgrzynowicza, był Fiat 125p. To właśnie ten samochód rozbudził w nim zamiłowanie do klasyków. Duży Fiat, o którym mowa jako pierwszy w powiecie otrzymał “żółte tablice” przyznawane tylko autom zabytkowym. Dlatego też posiada unikatowy numer rejestracyjny RJS 1A. Pasja bohatera naszego artykułu widoczna jest niemal we wszystkich aspektach jego życia prywatnego, jak również zawodowego. W ogrodzie Tomasza Węgrzynowicza nawet doniczki mają kształt samochodów.

Niedługo potem pojawiło się kolejne kultowe auto, tym razem zza oceanu. Mowa tutaj o “Różowym Cadillacu”- Cadillacu De Ville. Różowy kolor nie przemknie obojętnie na żadnym pojeździe. Nie dziwne więc, że budzi podziw znajdując się na długiej, szerokiej karoserii amerykańskiego symbolu motoryzacji. Samochód możemy zobaczyć między innymi w najnowszym teledysku piosenki “Plan awaryjny” Lanberry. Gosia Uściłowska wygrała tą piosenką Koncert Premiery na tegorocznym 57. Krajowym Festiwalu w Opolu. Na czerwonych siedzeniach De Ville byli także artyści zespołu MONK, a nawet osobisty fotograf Elvisa Presleya.

W kolekcji Tomasza Węgrzynowicza znajdują się również dwa samochody, które związane są z historią brytyjskiej korony.  To stylowy Rolls Royce, a także jej królewska mość Vanden Plas Princess, zwana potocznie Księżniczą. To ulubiony samochód królowej Elżbiety, jest to ręczna robota i wyprodukowano jedynie 3344 egzemplarze. Na premierze w 1952 dwa egzemplarze kupiła królowa Elżbieta i od tej pory tak to wyglądało. Przy tym samochodzie nie można nic złego mówić na jego temat. Wcale nie żartuje. Raz powiedziałem o nim źle, drzwi się otworzyły i je zagiąłem – przekonuje. Oba te pojazdy często upiększają swoją obecnością ceremonie ślubne.

Już wkrótce kolekcja miłośnika motoryzacji poszerzy się o takie kultowe auta jak: BMW 323, czy Volkswagen Scirocco. Pojazdy czeka gruntowna renowacja. Jak podkreśla Tomasz Węgrzynowicz koszty takiej operacji mogą być bardzo zróżnicowane. – Koszty renowacji pojazdu zabytkowe zależą od tego, w jakiej klasie zamierzamy ją przeprowadzić. Czasem wystarczy 10 tysięcy złotych, aby móc wyjechać takim samochodem na drogę. Może być też tak, że nawet 50 tysięcy złotych nie wystarczy żeby klasyk wyglądał tak jak tego chcemy- tłumaczy.

Swoje wieloletnie doświadczenie związane z pojazdami zabytkowymi, Tomasz Węgrzynowicz wykorzystuje, na co dzień, jako rzeczoznawca samochodowy pojazdów zabytkowych wykonują ekspertyzy dotyczące pojazdów zabytkowych, historycznych, kolekcjonerskich i unikatowych. W tym celu zdarza się mu podróżować do wielu zakątków naszego kraju.

Podziwiając samochody, które znajdują się w kolekcji bohatera artykułu, aż chce się ich dotknąć, usiąść w ich wnętrzu, posłuchać warkotu silnika i wybrać się na przejażdżkę. Słuchając opowieści o tych żywych reliktach motoryzacji z łatwością przenosimy się do czasów, kiedy projektanci aut i ich użytkownicy, wcale nie przejmowali się takimi kwestiami jak aerodynamika czy poziom spalania. Kiedy liczyły się wrażenia z jazdy, emocje i wyjątkowość samego samochodu.

PH

Napisany dnia: 18.09.2020, 16:00

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
9
@ Inox
dnia 20.09.2020, 07:28 · Zgłoś
Świetna pasja, zabiera dużo czasu i zdrowia. A jeśli chodzi o zazdrosnikow to niestety całe Jasło. Pozdrawiam wszystkich miłośników zabytków.
Odpowiedz
1
@ fg
dnia 19.09.2020, 15:14 · Zgłoś
a swistak siedzi i zawija te sreberka!
Odpowiedz
8
@ dragoness
dnia 19.09.2020, 11:42 · Zgłoś
Wspaniałe samochody. Milo pczytać o kimś pozytywnie "zakręconym".
Odpowiedz
5
@ prezes
dnia 19.09.2020, 11:01 · Zgłoś
Piękna inicjatywa !!! Młodzi patrzcie i uczcie się.
Odpowiedz
11
@ Super autka !!
dnia 19.09.2020, 09:09 · Zgłoś
Świetne samochody i wspaniała pasja. Trzeba robić to co się lubi, życie jest jedno !!

Gratuluję !
Odpowiedz
3
@ edi
dnia 19.09.2020, 03:59 · Zgłoś
brawo. pozdrawiam
Odpowiedz
10
@ Nufio
dnia 18.09.2020, 23:10 · Zgłoś
Witam.
Świetna pasja! Umiejmy coś w sobie odnaleźć miłego!
Pozdrawiam.
Odpowiedz
21
@ vv
dnia 18.09.2020, 19:50 · Zgłoś
Brawo Tomku podtrzymuj tradycje taty ,mamy ,i swoją pozdrawiam
Odpowiedz
19
@ Picolo
dnia 18.09.2020, 19:36 · Zgłoś
Super,robic to co sie kocha,jest pasja jest moc.
Odpowiedz
31
@ SĄSIAD
dnia 18.09.2020, 18:27 · Zgłoś
Panie Tomku tego fiata 125 pamiętam 40lat w garażu jak się wietrzył na Ducala. Pamiętam fioletowego golfa 1 .BMW e21 ,super pasja ,pozdrawiam
Odpowiedz
-22
@ żyguli
dnia 18.09.2020, 18:20 · Zgłoś
mam dwa samochody z lat 80 , bez żółtych tablic i się nie muszę chwalić
Odpowiedz
-20
@ Pezet
dnia 18.09.2020, 17:42 · Zgłoś
Szału nie ma
Odpowiedz
44
@ Piękne !
dnia 18.09.2020, 17:04 · Zgłoś
Mnie się zawsze samo uśmiecha gdy widzę na ulicy jakiegoś ładnego, błyszczącego dużego Fiata czy nawet już malucha. Coś takiego mają w sobie, że cieszą gdy jadą.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657