Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pasowanie na przedszkolaka

5

Dwu- i trzylatki z Bajkowego Przedszkola mają za sobą bardzo ważne wydarzenie – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość miała miejsce w jednym z trzech oddziałów placówki przy ulicy Na Kotlinę.

Dzieci zaprezentowały bardzo licznie zgromadzonym rodzicom oraz dziadkom swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem i radością. Mimo tremy przedszkolaczki bardzo chętnie zaprezentowały rodzicom swoje zdolności, a sami rodzice byli bardzo mile zaskoczeni zaangażowaniem swoich dzieci – mówi nam Teresa Tęcza, współwłaścicielka Bajkowego Przedszkola. Po występie „Słoneczka” i „Misiaczki” zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka, otrzymały także dyplomy, plakietki i upominki.

Przedszkole przy ulicy Na Kotlinę jest już trzecim oddziałem Bajkowego Prywatnego Przedszkola. Kiedy trzy lata temu Jaśle została utworzona pierwsza tego typu placówka niewielu wierzyło w jego sukces. Ciężką pracą właścicielki Teresa Tęcza i Danuta Pociask udowodniły, że ta idea świetnie się sprawdziła, a chętnych do korzystania z oferty placówki jest coraz więcej.

Bajkowe Przedszkole rozpoczęło działalność w 2007 roku. Do niedawna mieściło się w dwóch wynajętych lokalach – jeden przy ul. Floriańskiej dla dzieci od 2,5 do 3 lat oraz drugi przy ul. Wyspiańskiego, gdzie uczęszczają 3-, 4-,5- i 6-latki. Pod koniec sierpnia z myślą o najmłodszych dzieciach, czyli 2,5-3- latkach został oddany do użytku kolejny oddział, tym razem przy ulicy Na Kotlinę. - Mieliśmy bardzo dużo chętnych i w pewnym momencie musieliśmy zacząć odmawiać. Chcieliśmy się nadal rozwijać, a trafił się nam bardzo ładny lokal, więc zaadaptowaliśmy go nasz oddział i utworzyliśmy miejsca dla najmłodszych, bo w tej grupie było największe zapotrzebowanie – mówi Teresa Tęcza.

Wiadomo już, że panie nie poprzestaną na działalności przedszkolnej. Mają kolejne plany, tym razem dotyczące utworzenia żłobka w Jaśle. - Czekamy jednak na korzystniejsze zmiany w przepisach, dotyczące dofinansowania takich placówek. Wiadomo jednak, że opłata za żłobek będzie dużo większa, bo tego typu placówki podlegają pod Ministerstwo Zdrowia, a tu są pewne wymogi – wyjaśnia T. Tęcza.

Utworzenie żłobka wiąże się z zatrudnieniem nie tylko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, ale także pielęgniarek i opiekunek dzieci. A to znacznie podwyższa opłaty związane z pobytem malucha w żłobku. – Przyglądałyśmy się jak to wygląda w Rzeszowie. Tam opłata wynosi 700 za dziecko, ale mleko rodzice dostarczają we własnym zakresie – dodaje T. Tęcza.

Do żłobka trafiają dzieci już od 5 miesiąca życia. To duża odpowiedzialność, stąd też tak rygorystyczne warunki. Dyrektor Tęcza zapewnia nas jednak, że razem ze swoją współwłaścicielką są w stanie temu podołać. Trudniej jednak będzie rodzicom, dla których taka kwota to spory wydatek.

 

Katarzyna Pacwa 
k.pacwa@jaslo4u.pl

Napisany dnia: 07.12.2010, 18:24
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ aaa
dnia 08.12.2010, 19:04
Ocena
komentarza:
0
a dlaczego pasowania nie miały dzieci z Floriańskiej ??????
@ halina
dnia 09.12.2010, 12:57
Ocena
komentarza:
0
W PRZEDSZKOLU NR 3 również było pasowanie.Było bardzo uroczyście postarała się o to PANI DYREKTOR,PANIE NAUCZYCIELKI I CAŁY PERSONEL.
@ MAŁA
dnia 09.12.2010, 13:43
Ocena
komentarza:
0
mieszkam na kotlinie, sama nie mam dzieci, ale to przedszkole tchnęło w ta okolicę życie. Nauczycielki codziennie spacerują z dziećmi, śpiewają piosenki ostatnio wyszły w przebraniach mikołaji na osiedle. To jest wspaniała placówka. Popieram takie idee i życzę powodzenia, oby więcej takich przedszkoli w Jaśle.
@ Fru
dnia 09.12.2010, 18:20
Ocena
komentarza:
0
Czy ktoś w końcu do jasnej ciasnej zrobi tę droge do przedszkola ? Przecież to jest jakiś koszmar. Biedne dzieciska, biedne matki.
@ nina
dnia 10.12.2010, 19:32
Ocena
komentarza:
0
KOCHANI DROGA BĘDZIE !!!przecież KOALICJA taka pięknie zawiązana miasto i powiat w miłosnym uścisku....tylko dzieci nie głosują...ale za lat kilka PODZIĘKUJĄ starym prykom przy władzy!!!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105