Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Piąte zwycięstwo MKS-u „MOSiR” Jasło w siatkarskiej II lidze mężczyzn

19

Siatkarze MKS-u „MOSiR” Jasło pokonali we własnej hali KS Hutnika-Wandę Kraków 3:1. Dla podopiecznych Bartosza Kilara było to piąte zwycięstwo w trwającym sezonie siatkarskiej II ligi mężczyzn. Jaślanie z kompletem zwycięstw umocnili swoją pozycję w czołówce ligowego zestawienia.

W sobotnim spotkaniu przeciwko Hutnikowi-Wandzie Kraków jaślanie musieli radzić sobie bez nieobecnych Przemysława Czado i Krzystofa Pamuły. Gospodarze rozpoczęli mecz od dwóch niewymuszonych błędów. Jaślanie pomylili się w polu zagrywki oraz w ataku. Podopieczni Bartosza Kilara potrzebowali kilku akcji, aby złapać właściwy rytm gry. Po tym, jak jednego z rywali podwójnym blokiem zatrzymali Mateusz Armata i Szymon Soboń, miejscowi objęli prowadzenie w pierwszej partii. W kolejnych akcjach powiększali przewagę punktową, która po asie serwisowym w wykonaniu Mateusza Armaty urosła do czterech punktów. Łukasz Przybyła, szkoleniowiec krakowian nie zwlekając poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Gospodarze dzięki mocnej zagrywce, która sprawiała spore trudności ekipie przyjezdnej w pełni kontrolowali przebieg rywalizacji. Wkrótce jednak roztrwonili czteropunktowe prowadzenie. W decydującej fazie pierwszego seta zrobiło się nerwowo. W kilku akcjach piłka po bloku siatkarzy MKS-u lądowała na aucie. Co więcej, jaślanom zdarzały się proste błędy w przyjęciu i rozegraniu piłki. Kiedy asem serwisowym popisał się Michał Krzyżak, dając drużynie gości prowadzenie, trener Bartosz Kilar postanowił zareagować prosząc o przerwę. Końcówka pierwszej odsłony meczu za sprawą Rafała Matuły, należała ostatecznie do gospodarzy. Przyjmujący MKS-u najpierw skutecznie zaatakował znajdując lukę w bloku krakowian, dzięki czemu doprowadził do remisu 22:22. W dwóch kolejnych akcjach popisał się asami serwisowymi przybliżając swój zespół do końcowego sukcesu w pierwszym secie.

Na drugą partię, krakowianie wyszli z zamiarem powetowania sobie niepowodzenia z pierwszego seta. Zmotywowani do walki od początku zaczęli budować przewagę punktową. Zadanie to ułatwiali im gospodarze. Ulubieńcom jasielskiej publiczności brakowało koncentracji, co skutkowało prostymi błędami w grze. Goście poczuli się pewniej. W polu zagrywki postanowił zaryzykować Michał Krzyżak. Decyzja przyjmującego zespołu Hutnika opłaciła się. Krakowianie prowadzili już 6:1. Gospodarze długo nie potrafili przełamać impasu w ataku. W grze blokiem świetnie radzili sobie przyjezdni, o czym na własnej skórze przekonał się w kilku akcjach Rafał Matuła. Jaślanie nie zamierzali składać broni. Za sprawą Matuły, który zagrywką siał postrach w szeregach rywala zaczęli odrabiać straty. Przewaga krakowian zmalała do zaledwie jednego punktu. Szymon Soboń starał się zaskoczyć gości rozegraniem na środek siatki, co skrzętnie wykorzystali przynajmniej dwukrotnie Artur Bartosik i  Mateusz Armata. Pomimo ambitnej postawy gospodarzom nie udało się rozstrzygnąć drugiego seta na swoją korzyść. W końcowej fazie partii ze zmiennym szczęściem w ataku radził sobie Matuła. Z pokonaniem dobrze funkcjonującego bloku krakowian trudności miał także Kamil Warzocha. Dodając to tak kreślonego obrazu gry błędy w polu zagrywki, rozstrzygnięcie drugiej odsłony meczu nie mogło być inne, niż zwycięstwo Hutnika.

Gra na początku trzeciej partii toczyła się dla obydwu ekip ze zmiennym szczęściem. Tak, jak w decydującej fazie drugiego seta, gospodarze mieli trudności z rozwinięciem skutecznych ataków. Błędów w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła nie ustrzegli się zarówno Anatol Lejko, jak również Kamil Warzocha. Coraz więcej błędów zaczęli jednak popełniać krakowianie. W szeregach gości szwankowało przede wszystkim przyjęcie. Piłki oddawane przez siatkarzy Hutnika za darmo, bezlitośnie zaczęli wykorzystywać jaślanie. W pewnym momencie przewaga MKS-u wynosiła już siedem punktów. Krakowianie próbowali wrócić do gry. Wprawdzie zdołali zniwelować straty do czterech punktów, lecz w końcowym rozrachunku to gospodarze cieszyli się zwycięstwem w trzecim secie.

Początek czwartej odsłony sobotniego spotkania był popisem skuteczności gospodarzy. Kompletnie zagubieni krakowianie nie potrafili przeciwstawić się dobrze grającej ekipie MKS-u. Przy stanie rywalizacji 4:0 dla jaślan o przerwę poprosił Łukasz Przybyła. Trener Hutnika zdołał wpłynąć pozytywnie na swoich podopiecznych, którzy zaczęli mozolnie odrabiać straty. Seryjnie błędy zaczęli z kolei popełniać gospodarze. Dwukrotnie blokiem zatrzymany został w ataku Warzocha. Jaślanie nie ustrzegli się także błędów w przyjęciu. Gra wyrównała się. W kluczowej dla losów czwartej partii a zarazem całego spotkania fazie rywalizacji, to jednak siatkarze MKS-u lepiej radzili sobie na boisku. W secie, który zdecydował ostatecznie o końcowym rezultacie gospodarze wygrali 25:19.    

Za tydzień podopieczni Bartosza Kilara staną przed kolejną szansą na powiększenie dorobku punktowego. W hali MOSiR w Jaśle zmierzą się z zespołem Błękitnych Ropczyce.  

MKS „MOSiR” Jasło – KS Hutnik-Wanda Kraków 3:1 (25:22, 22:25, 25:18, 25:19)

MKS „MOSiR” Jasło: Szymon Soboń (kapitan), Artur Bartosik, Kamil Warzocha, Marcin Gorczyca, Bartosz Ochoński (libero), Piotr Kulikowski (libero), Anatol Lejko, Mateusz Michalec, Mateusz Armata.

Trener: Bartosz Kilar

KS Hutnik-Wanda Kraków: Jakub Filipczak, Dawid Fremel, Maciej Jedwabny, Michał Krzyżak, Piotr Macheta (libero), Paweł Michałek, Jakub Popardowski, Hubert Szymczak, Tomasz Wojciechowski, Marcin Zabawa, Daniel Żuchowski.

Trener: Łukasz Przybyła

MD

Reklama

Komentarze: 19

Dodaj komentarz Widok:
-3
@ obecny siatkarz
dnia 18.11.2020, 20:49 · Zgłoś
Nie mogłeś być siatkarzem, bo gadasz głupoty. Ochota to trochę za mało, żeby grać na poziomie II ligi. Co masz na myśli, stękając o jakimś zakończeniu sezonu? Pić ci się chciało, czy piszesz po [...]?
Odpowiedz
5
@ bum,bum
dnia 18.11.2020, 11:14 · Zgłoś
Z Jasła gra tylu chłopaków, ilu ma na to ochotę. Nikt nie jest uwiązany, i gra tam gdzie ma szansę znawco spraw ci nieznanych...
Odpowiedz
2
@ Były siatkarz
dnia 18.11.2020, 13:33 · Zgłoś
Nieprawda,ochotę na grę miało wiecej osób ale zostalismy potraktowani w mysl zasady [...] zrobił swoje,[...] moze odejśc.Zakończenie sezonu po awansie pokazało stosunek grupy miejscowych zawodników do takich a nie innych decyzji kadrowych.Karma wraca jednak.
Odpowiedz
1
@ Tarariraaaaa riraraaaa rammm
dnia 16.11.2020, 19:45 · Zgłoś
Ile chłopaków z Jasła gra? Jak zostali potraktowani gracze jasielscy? Szkoda gadać...
Odpowiedz
-1
@ pedologia
dnia 16.11.2020, 18:21 · Zgłoś
ty kiero chyba się z prezio z nowogrodzkiej mózgiem zamienił.
Odpowiedz
-1
@ Xy
dnia 15.11.2020, 14:46 · Zgłoś
Nie bedzie nie ma pieniedzy a i spotowo w walce o awans odstaja troche. Awans fo połfinałow to bedzie sukces
Odpowiedz
8
@ xyz
dnia 15.11.2020, 19:12 · Zgłoś
Więcej optymizmu. A nuż się uda. W II ligę też mało kto wierzył. Nie przesądzajmy z góry, że nic się w Jaśle nie da zrobić. Cierpliwości. Po przebudowie stadionu czas na budowę nowej hali, bo zapachu na wyremontowanej nikt nie jest w stanie zlikwidować.
Odpowiedz
-1
@ kiero
dnia 15.11.2020, 21:34 · Zgłoś
remont stadionu jeszcze sie nie zaczął i pewno przez najblizsze 2-3 lat nowego stadionu nie bedzie tak ze jesli ktos cos wspomina o budowie nowej hali to kwestia 10 lat,inna sprawa ze była szansa na nowa hale sportowa ale wiceprezes klubu siatkówkie mężczyzn a wtedy jeszcze dyrektor mosir stwierdził ze budowa nowej hali jest miastu nie potrzebna i wystarczy remony starej ,który sie obył a [...] pozostał i kryteria salki gimnastycznej nie pozwalajacej grać meczów na poziomie wyzszym niż amatorskie rozgrywki
Odpowiedz
1
@ do kiero
dnia 16.11.2020, 18:02 · Zgłoś
Bardzo kiepską masz wiedzę w tematach inwestycyjnych miasta. Od żadnego prezesa, dyrektora, czy pracownika zakładu podległego Burmistrzowi nie zależy żadna inwestycja. Decyzje o nowych inwestycjach zapadają na sesjach RM większością głosów radnych, a następnie stosownymi przepisami wykonawczymi. Ani prezesi klubów, ani dyrektorzy zakładów miejskich nie dysponują żadną kasą na powyższe cele. Słuchaj kiero?! Jak już zabierasz się do pisania bzdur, poproś jakieś dziecko, żeby napisało ci tekst, boś tyle byków nasadził, że [...] jak fiks! Mam pomysł dla ciebie kiero. Weź przejdź się do UM i poproś o projekt budowy nowej hali, lodowiska krytego, kortów tenisowych, zaplecza noclegowego, który kosztował nas podatników w granicach 1.000.000 PLN, a budowa przy obecnych cenach cirka 25.000.000 PL.
Odpowiedz
4
@ maffia manuel
dnia 16.11.2020, 21:57 · Zgłoś
https://www.jaslo4u.pl/mosir-przechodzi-metamorfoze-newsy-jaslo-16332
Wielu jaślan twierdzi, że powinna powstać nowa hala sportowa. Nie do końca popierają pomysły urzędników, co do jedynie remontu i termomodernizacji hali. Niemniej za inwestycją idą również koszty zadania. – Zarzuty, żeby budować nową halę to jest wydatek rzędu minimum 15 mln zł. Budowa nowego obiektu widowiskowo-sportowego z widownią na kilka tysięcy osób w Jaśle to zupełnie zbędny wydatek – podkreśla T. Baniak.
Czyli kiero miał racje jak napisał ze prezes klubu siatkówki Baniak uważał że budowa nowej hali jest zbędna.
Odpowiedz
4
@ konfederat
dnia 17.11.2020, 20:49 · Zgłoś
Na kilka tysięcy miejsc to dla kogo-czego potrzebna taka hala?. Baniak w tym zakresie zawsze miał rację. Obecna hala ma 400 miejsc i wystarcza nawet dla najliczniejszej grupy kibiców siatkówki. Nową z widownią na 1000-1500 miejsc mozna wybudować za około 5000000 zł, i taka wystarczy w Jaśle na wieki wieków amen, bo młodzież i tak ucieka z tej pisowskiej kolebki!
Odpowiedz
1
@ felek
dnia 18.11.2020, 09:04 · Zgłoś
Na kilka tysiecy miejsc to np.na dwa tysiace.Dla kogo? dla kibiców i zawodników.Jeśli odpowiedni poziom sportu byłby w Jasle to taka hala miała by racje bytu.Przykład? bardzo prosze ,mecze koszykówki w niewiele wiekszym od Jasła miescie Krosno gdzie na ekstraklase w kosza chodziło po 2 tys osób. Co prawda inna dyscyplina moze nie do konca zwiazana z parkietem ale hokej w Sanoku ,zima do hali przychodziło gdy grali o mistrzostwo Polski po 4 tys.ludzi. Zakładajac ze w Jasle nigdy nic nie bedzie może obecna hala istniec ale jak widac siatkówka ruszyła i tertaz blokowac ja beda rozmiary i nie przystosowanie do duzych imprez starej hali.Dodatkowo na obecnej nie mozna rozgrywac meczów w piłke ręczna czyli dyscypline z sporymi ttradycjami w Jasle oraz koszykówkę. Taka hala jak sama nazwa wskazuje byłaby hala widowiskowo-sportowa tak wiec mozna byłoby imprezy kulturalne typu koncerty odbywać. No cóż,swój swojego zawsze bedzie bronił a były dyrektor mosir po prostu nie był zainteresowany budowa i tyle.Brak w Jasle takiej hali i lodowiska z prawdziwego zdarzenia podobnie jak nie ma od wielu lat odpowiedniego stadionu do piłki noznej.
Odpowiedz
-3
@ konfederat
dnia 18.11.2020, 11:10 · Zgłoś
Felek?! Gdyby babka miała wąsy, to by była [...]kiem!!! Znasz to porzekadło? Skoro taki mocny jestes, to dlaczego nie nie ma piłki koszykowej, piłki ręcznej, ligii w futsalu, żużla, kajaków, lotniska, formuły1, toru krytego dla kolarzy. Weź wybuduj i wszystko będzie, co ci się podoba. Tylko dla kogo? PiS wymiótł z Jasła zdolną młodzież!!!
Odpowiedz
2
@ Felek
dnia 18.11.2020, 12:23 · Zgłoś
Dlaczego nie ma?poproszę popytać nauczycieli wf.specjaluzujacych się w koszykówce czy piłce ręcznej.Nie dlatego że nie ma młodzieży tylko nie ma w Jaśle bazy dla tych dzieciaków.Gdzie mają trenować a potem rozgrywać mecze ligowe?Młodzież zdolna do lat 19 jest na miejscu w Jaśle i to nie jest żaden argument że potem wyjeżdżają na studia bo gdyby mieli stworzone odpowiednie warunki to z Rzeszowa przyjazd nie jest żadnym obecnie problemem
Odpowiedz
10
@ sluszalemurrt
dnia 15.11.2020, 14:08 · Zgłoś
w jaśle ma być 1 liga !!! i będzie !!!
Odpowiedz
3
@ kieg
dnia 15.11.2020, 18:41 · Zgłoś
A gdzie będą grać nawet gdy awansowaliby?
Odpowiedz
13
@ czarny
dnia 15.11.2020, 10:37 · Zgłoś
Brawo dla siatkarzy Mosiru.
Odpowiedz
0
@ Panorama
dnia 15.11.2020, 10:09 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
9
@ jks
dnia 15.11.2020, 07:23 · Zgłoś
brawo banioki
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.