Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Pierwsza porażka w sezonie

43

Czarni zanotowali dziś pierwszą w sezonie porażkę. Na trudnym terenie w Skołyszynie przegrali z miejscowym LKS-em 1:2. Jedyną bramkę dla jasielskiej ekipy strzelił Wietecha.  

Czarni przystępowali do dzisiejszego meczu z pozycji zwycięzcy rozgrywek. O ostatecznym triumfie jaślan zadecydował wczorajszy mecz w Dukli, w którym miejscowa Przełęcz przegrała z Iskrą Przysietnica.

Mecz rozpoczął się o godz. 13:00. Zawodnikom obydwu drużyn oprócz rywali dawała się we znaki wysoka temperatura. Sędzia spotkania dwukrotnie przerywał grę, aby piłkarze mogli uzupełnić płyny.

Zapewne ze względu na wymagające warunki atmosferyczne mecz toczył się w nie najszybszym tempie. Kibice od pierwszych minut mogli obserwować twardą grę, w której nie brakowało starć bark w bark. Należy jednak podkreślić, że piłkarze nie uciekali się do ostrych czy wręcz brutalnych zagrań. Czarni rozpoczęli mecz spokojnie nie forsując tempa. W pierwszych piętnastu minutach jaślanom udało się wywalczyć cztery rzuty rożne. Po dwóch z nich do piłki wrzuconej w pole karne doszedł Kulig, lecz jego uderzenia głową nie trafiły w światło bramki. Gospodarze pierwszą okazję do zdobycia gola stworzyli sobie w 22 minucie spotkania, choć już od pierwszego gwizdka widoczna była w ich grze ogromna determinacja do tego, aby rozstrzygnąć mecz na własną korzyść. Minutę po strzale zablokowanym przez obrońcę Czarnych, okazję do zdobycia bramki miał Mateusz Skrzyszowski. Zawodnik gospodarzy uderzył jednak wprost w Cyrana, który bez trudu złapał piłkę.

Po akcji z 30 minuty z pewnością w brodę będzie sobie pluł Munia. Pomocnik Czarnych szarżując lewą stroną boiska wbiegł w pole karne rywali oddając strzał w kierunku bliższego słupka bramki strzeżonej przez Mateusza Furmanka. Bramkarz gospodarzy stanął jednak na wysokości zadania i instynktownie obronił strzał nogą. Czarni musieli zadowolić się jedynie rzutem rożnym.

W ostatnim kwadransie żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie klarownej sytuacji bramkowej. Gospodarze próbowali zaskoczyć Cyrana kilkukrotnie oddając strzały z dystansu, lecz wszystkie próby były bardzo niecelne. Kiedy w doliczonym czasie gry wydawało się, że pierwsza połowa nie przyniesie już większych emocji, sędzia po jednej z akcji pod bramką Czarnych zdecydował się wskazać na „wapno”. Sędzia liniowy, bowiem dopatrzył się zagrania ręką jednego z graczy jasielskiej drużyny. Wydawało się jednak, że ręką w polu karnym zagrał zawodnik LKS-u. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Sebastian Figura. Piłka po strzale oddanym przez dziewiętnastolatka trafiła jednak w słupek. Po pierwszej połowie był remis.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia w wykonaniu gospodarzy. Już w pierwszej akcji do siatki trafił Bogdan Rąpała, zmuszając do kapitulacji Damiana Niemczyńskiego, który zastąpił w bramce Cyrana. Od 46 minuty, zatem to gospodarze prowadzili w meczu.

W 55 minucie Niemczyńskiego próbował pokonać wprowadzony do gry w drugiej połowie, zaledwie piętnastoletni Kacper Stój. Napastnik gospodarzy jednak oddał strzał wprost w bramkarza. Wprowadzenie gracza z numerem 17 na koszulce było przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Młodzian grający dla LKS-u mocno dał się we znaki obrońcom Czarnych, nie szczędząc sił w walce z roślejszymi przeciwnikami.

Czarni dopiero w 52 minucie zagrozili bramce gospodarzy. Z dystansu piłkę uderzał Stelmach. Furmanek był jednak na posterunku i pewnie złapał piłkę zmierzającą w dolny róg bramki. Kiedy wydawało się, że Czarni wreszcie weszli we właściwy rytm gry gospodarze w 68 minucie podwyższyli prowadzenie w meczu do dwóch bramek. Indywidualną akcją popisał się Stój, który dryblując rywali na pełnej szybkości wpadł w pole karne, oddając strzał po ziemi obok interweniującego Niemczyńskiego.

Nadzieje na wywiezienie ze Skołyszyna choćby skromnego punktu wlał w serca jaślan Wietecha, który w 78 minucie pokonał Furmanka oddając mocny strzał z kilku metrów. W tej akcji doskonałym podaniem z prawej strony boiska w pole karne popisał się Wójtowicz.

Wynik meczu nie uległ już zmianie, choć Czarni do ostatniej minuty starali się strzelić wyrównującą bramkę. Pomimo porażki jaślanie pewni są awansu do IV ligi. Na świętowanie będzie okazja w najbliższą sobotę, kiedy Czarni podejmować będą na własnym stadionie Szarotkę Uherce.   

LKS Skołyszyn – JKS Czarni Jasło 2:1 (0:0)

Bramki.

JKS Czarni Jasło: Kamil Wietecha(78’)

LKS Skołyszyn: Bogdan Rąpała (46’), Kacper Stój (68’)

Żółte kartki.

JKS Czarni Jasło: Munia Grzegorz

LKS Skołyszyn: Kaszycki Jacek (57’), Stój Kacper (70’), Furmanek Mateusz (88’)

Składy

JKS Czarni Jasło: Cyran Wiktor (Br) (Niemczyński 46’) – Dziedzic Wojciech (C), Borowiec Michał, Chrząszcz Piotr, Dziobek Tomasz (Blok 82’), Stelmach Jakub, Munia Grzegorz, Wójtowicz Artur, Urban Łukasz (Jamuła 59’), Wietecha Kamil, Kulig Damian – Niemczyński Damian (Br), Jamuła Patryk, Blok Michał.

Trener: Skuba Ryszard

LKS Skołyszyn: Furmanek Mateusz (Br)  – Kmiotek Tomasz, Jankowicz Mateusz (C), Kaszycki Jacek, Syzdek Tomasz (Walczyk Dawid 70’), Figura Sebastian, Zawisza Marek (Piwowar 32’), Walczyk Artur, Skrzyszowski Mateusz (Skok 82’), Rąpała Bogdan (Stój 50’), Myśliwiec Norbert – Walczyk Dawid, Stój Kacper, Piwowar Stanisław, Skok Mateusz, Gutkowski Paweł, Kędzior Grzegorz.

Trener: Żmigrodzki Zdzisław

PP

Reklama

Komentarze: 43

Dodaj komentarz Widok:
2
@ ekstraklasowicz
dnia 02.06.2016, 17:53 · Zgłoś
Generalnie mecz na fajnym poziomie, mimo że to Okręgówka, to walki było sporo, LKS mógł przegrywać 3,4-0. Z drugiej strony jak chłopaki ze Skołyszyna strzeliły bramke na 1:0 to sami pocisnęli i mogło być 3,4:0 dla nich ;) W sumie to mecz godny derbów powiatu, nie wydaje mi sie, żeby Czarni odpuścili sobie to spotkanie, wynik był raczej zasługą dobrej gry LKS'u.
Odpowiedz
2
@ czarny
dnia 01.06.2016, 12:14 · Zgłoś
ze swojej strony moge powiedziec ze chodze na mecze czy to 3 ,4 czy 5 liga to regularnie jestem praktycznie na kazdym meczu .
Odpowiedz
1
@ Joan
dnia 01.06.2016, 11:31 · Zgłoś
Jak nie macie nic do powiedzenia na temat meczu i naszej druzyny to zamilczcie i nie dawajcie komentarzy a jak was interesuje to na mecze zacznijcie chodzic a nie w internecie komentujcie ciekawe ilu was krzykacze na meczu w sobote bedzie!!!Z samej relacji przeczytanej wyciagacie wnioski przyjdz jeden z drugim na mecz i daj 6zl na bilet i popatrz jak chlopaki walcza i potem komentuj
Odpowiedz
-6
@ kibic
dnia 31.05.2016, 22:10 · Zgłoś
Nareszcie zobaczymy Słowaków w Czarnych, albo, pana Szalonego.
Odpowiedz
3
@ czarny
dnia 31.05.2016, 22:30 · Zgłoś
jedz pod Przemysl tam zobaczysz duzo Ukraincow
Odpowiedz
9
@ lks
dnia 31.05.2016, 16:11 · Zgłoś
Szanujemy Czarnych jako klub z wielkimi tradycjami.Granie z nimi w jednej lidze jest zaszczytem dla naszego klubu,a zwyciestwo w meczu o punkty przejdzie do historii.Nie odbierajcie nam radości z sukcesu rożnymi złośliwościami.Znamy swoje miejsce w szyku.Cieszy nas to ,gdzie jesteśmy sportowo i organizacyjnie.Gratulujemy serdecznie Czarnym awansu i życzymy wielu wygranych w następnym sezonie włącznie z kolejnym awansem.
Odpowiedz
8
@ czarny
dnia 31.05.2016, 22:27 · Zgłoś
a to milo z waszej strony.Jakby nie bylo wygraliscie zasluzenie i Gratulacje.
Odpowiedz
8
@ Skołyszyn
dnia 31.05.2016, 15:56 · Zgłoś
Panowie po co się tak kłócić,dogryzać po co?Czarnych miejsce jest w 4 i walczenie o pierwszą trójkę ,a Skołyszyn godnie reprezentuje Powiat w klasię Okręgowej...Gratulację za awans i powodzenia w następnym sezonie... Pozdrowienia z Skołyszyna ...
Odpowiedz
-3
@ czarny
dnia 31.05.2016, 15:47 · Zgłoś
nie ma sie z czego tak cieszyc mecz o czapke gruszek Czarni przynajmniej awansowali sportowo o klase rozgrywkowa wyzej ,a lks dalej bedzie gral w okregowce .
Odpowiedz
3
@ giligili
dnia 31.05.2016, 09:59 · Zgłoś
Moze chcial ubierać sedziego bocznego w swoje wyroby?
Odpowiedz
-1
@ xxx
dnia 31.05.2016, 05:55 · Zgłoś
A co wielki Pan Major robił na środku murawy podczas meczu?
Odpowiedz
0
@ stan
dnia 31.05.2016, 06:07 · Zgłoś
A nerwy mu puszczały w tym niby odpuszczonym meczu przez Czarnych...karygodne zachowanie.Brak słow na takie coś.
Odpowiedz
2
@ do od
dnia 30.05.2016, 22:26 · Zgłoś
a co ty masz do osobnicy zajmij sie tym za co ci placa a nie rob wrogiej atmosfery i nie obgaduj znajomych
Odpowiedz
4
@ edek
dnia 30.05.2016, 21:37 · Zgłoś
to wam w balon Zdzichu pokazał jak się powino grać w piłke , kopacze w balon , musicie sie jeszcze trochę podbijać piłkę
Odpowiedz
-4
@ czarny
dnia 31.05.2016, 22:24 · Zgłoś
po sezonie Zmigrodzki opuszcza lks .
Odpowiedz
-4
@ olek
dnia 30.05.2016, 18:58 · Zgłoś
Jak się nazywa trener Skołyszyna?
Odpowiedz
10
@ Do olek
dnia 30.05.2016, 20:46 · Zgłoś
Zdzisław Żmigrodzki - najlepszy trener południowej Polski.
Odpowiedz
-15
@ PATRIOTA
dnia 30.05.2016, 16:08 · Zgłoś
ostatni wyjazd sezonu 12 czerwca !
kierunek korczyna ! ! !

całe jasło zawsze razem ! ! !
Odpowiedz
-6
@ x
dnia 30.05.2016, 16:36 · Zgłoś
tak jest zbiorka na przystanku kolo urzedu pracy hahahahahahah a gdzie plakaty WSZYSCY JEDZIEMY DO KORCZYNY hahahaha
Odpowiedz
-4
@ xxx
dnia 30.05.2016, 17:15 · Zgłoś
A nie 11 czerwca?
Odpowiedz
9
@ Czarny jak węgiel
dnia 30.05.2016, 18:10 · Zgłoś
Zawsze?hehehe [...] wy wspieracie Czarnych tylko wtedy gdy uda sie wam zebrac w wiecej jak 20 osób i tylko na wybrane mecze. Nic w was z prawdziwych kibiców wspierajacych klub na dobre i na złe.
Odpowiedz
4
@ x
dnia 30.05.2016, 18:31 · Zgłoś
jak moga wspierac jak wiekszosc od mamusi wyciaga pieniadze na bilet
Odpowiedz
1
@ xxx
dnia 30.05.2016, 15:56 · Zgłoś
Żal [...] ściska Czarnym
Odpowiedz
0
@ czarny
dnia 31.05.2016, 22:23 · Zgłoś
a ty czym sie tak podniecasz ?.
Odpowiedz
-2
@ czarny
dnia 30.05.2016, 13:34 · Zgłoś
no coz gratulacje dla Skolyszyna ,ale dla Czarnych wynik juz nie byl tak wazny aby wygrac ,bo dzien wczesniej mieli juz awans .Mecz jedynie prestizowy.Czarni dali uklon w strone Skolyszyna ze ci wczesniej odebrali punkty Dukli i przysluzyli sie Czarnym. Co do stadionu pomimo ze na Sniadeckich jest juz wiekowy po remontach to ten stadion w Skolyszynie masie nijak do stadionu typowego obiektu pilkarskiego .Ciekawe ze w Skolyszynie ani braku [...] dla kibicow tylko zapewne poza stadionem w plenerze trzeba sie zalatwic ,a i osoby ktore braly pieniqadze za wejscie nie dawaly zadnych biletow !!!.
Odpowiedz
-3
@ lks
dnia 30.05.2016, 13:47 · Zgłoś
Sugerujesz,źe Czarni odpuscili mecz?Że im się nie chciało wygrać?To gratuluję znajomości futbolu i zarazem poczucia humoru.Przegrać trzeba też umieć i docenić klasę rywala.A Skolyszyn to zapadła dziura bez wc...trzeba się rozejrzeć troszkę a nie pisać bzdury.Biletów pewnie brakło tylu kibiców z Jasła przyjechało obejrzeć odpuszczony mecz...Podaj adres skoro Ci tak zależy na pamiatce w formie biletu,a otrzymasz go od LKS razem z proporczykiem.Pozdrawiam.
Odpowiedz
6
@ max
dnia 30.05.2016, 15:20 · Zgłoś
Nie chce byc złosliwy ale otrzymałem tylko swistek papieru bez ceny,pieczątki czy tez nr.biletu czy czegos czym niby ten papierek mial byc.Pytanie gdzie kasa fiskalna czy dokumentacja z rozliczeniapobierania 5zł.za wstęp bez pokwitowania,.
Odpowiedz
1
@ maksiu
dnia 30.05.2016, 17:08 · Zgłoś
od księdza wołaj paragon
Odpowiedz
0
@ kibic
dnia 30.05.2016, 19:54 · Zgłoś
A widziałeś rozliczenia z biletów( pomimo że są numerowane) oraz dotacji z miasta jak i od garstki sponsorów przez Zarząd Czarnych !
Odpowiedz
1
@ do kibica
dnia 30.05.2016, 22:27 · Zgłoś
Wiesz co to jest i jaką spełnia rolę kasa fiskalna? Nie wiesz ? to doucz się i wtedy zabieraj głos w tematach o których na razie nie masz pojęcia. Lepiej abyś milczał i nie drążył tematu publicznie bo żle sie swojemu klubowi ze Skołyszyna mozesz przysłuzyc.
Odpowiedz
1
@ czarny
dnia 31.05.2016, 15:41 · Zgłoś
nie pisalem o odpuszczeniu ,ale raczej o braku mobilizacji i motywacji do tego meczu aby go wygrac bo juz nie mialo to zadnego oprocz prestizu znaczenia.Natomiast co do biletu to zakupilem dwa tez dla drugiej osoby i nie otrzymalem zadnego biletu czy kwitka.Niczego nie sugeruje ,ale troche to podejrzane.Troche kibicow na meczu bylo .Natomiast nie potrzebuje zadnego biletu i proporczyka bo to zadna pamiatka.
Odpowiedz
0
@ Marek Koniarek
dnia 30.05.2016, 11:30 · Zgłoś
"Gorący teren w Skołyszynie"- jasny gwint !!! Co za upadek. Śmiesznie się czyta te relacje o występach Czarnych w "lidze porosołowej" , "pokomunijnej" i "poweselnej".
Historia 106 lat porażek.
Odpowiedz
-1
@ Alfa i Omega
dnia 30.05.2016, 10:36 · Zgłoś
Jeśli go nie zablokują jak wielu innych zawodników to ma szansę grać w wysokich ligch. No ale cuz, to tylko Skolyszyn.
Odpowiedz
-2
@ lks
dnia 30.05.2016, 13:35 · Zgłoś
Ty jesteś raczej lebiega niz omega skoro piszesz takie bzdury,ze Skołyszyn zablokował jakiemuś chłopakowi drogę do klubu z wyźszej ligi.Może podasz jakiś przykład?
Odpowiedz
-3
@ czarny
dnia 31.05.2016, 15:56 · Zgłoś
nikt mu nie broni przyjsc do Czarnych i sprobowania sil w 4 lidze.To zupelnie inny poziom niz okregowka.Jezeli klub go nie chce blokowac to niech probuje swoich sil.Daleko od Jasla nie ma.Natomiast jesli ktos mysli ze jak strzela ponawet kilka goli w m meczu w juniorach 2 ligi i strzeli pare bramek w seniorach na takim niskim szczeblu rozgrywek ze od razu go wezma do 2 czy 3 ligi to niech dalej buja w oblokach.
Odpowiedz
0
@ Lks
dnia 30.05.2016, 07:51 · Zgłoś
Skołyszyn jest najlepszy ☺
Odpowiedz
6
@ hans sztetke
dnia 30.05.2016, 07:59 · Zgłoś
W Skołyszynie na bank.
Odpowiedz
5
@ xxx
dnia 30.05.2016, 05:51 · Zgłoś
Piękny obiekt mają w tym Skolyszynie
Odpowiedz
6
@ PATRIOTA
dnia 30.05.2016, 12:00 · Zgłoś
Na Skołyszyn idealny :)
Odpowiedz
17
@ Xxx
dnia 30.05.2016, 00:38 · Zgłoś
Zdobywca bramki ten 15 latek to bd talent na lige
Graj chlopie i sie rozwijaj a kariera wielka przed toba .
Odpowiedz
0
@ LKS
dnia 30.05.2016, 07:05 · Zgłoś
Pasowaloby napisać do jakiegoś klubu (wyższej ligi) żeby tam poszedł na testy.
Odpowiedz
1
@ O d
dnia 30.05.2016, 15:45 · Zgłoś
Najlepiej do osobnicy
Odpowiedz
0
@ toksyczna ciotka...
dnia 30.05.2016, 19:11 · Zgłoś
wyjątkowo trudny teren...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.