Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pijani kierowcy tracą samochody

12

Każdy kierowca samochodu, motocykla, ciągnika przyłapany na jeździe po pijanemu od kilku dni ryzykuje znacznie więcej. Jeśli alkomat wskaże stężenie wyższe niż 1 promil alkoholu w wydychamym powietrzu, kierowca traci samochód. Wóz, którym jechał, platforma przewozi na parking strzeżony.

Auto pozostaje w dyspozycji policji, potem prokuratury, na końcu sądu, do którego trafia akt oskarżenia. Zostaje na parkingu albo wydawane jest osobie godnej zaufania, która zobowiązuje się, pod odpowiedzialnością karną, nie używać i nie udostępniać samochodu kierowcy, który prowadził po pijanemu.

Policja zatrzymuje dowód rejestracyjny takiego samochodu, zatrzymuje też prawo jazdy kierowcy.

Tylko w miniony weekend, tylko policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zatrzymali 30 nietrzeźwych kierowców. Wiekszość z nich straciła samochody.

Policja organizuje wzmożone działania wymierzone przeciwko osobnikom, którzy po pijanemu wsiadają za kierownicę. Na drogi wysyłane są dodatkowe patrole. To przynosi efekty, które na pewno jeszcze nie cieszą, ale mogą oznaczać, że pijanych użytkowników dróg Polacy już nie akceptują.

W pierwszym półroczu podkarpacka policja zatrzymała 4420 pijanych kierowców (średnio 24 dziennie). Między styczniem a czerwcem roku ubiegłego było ich 4617, a więc o 197 więcej.

Nie pozwalajmy innym wsiadać do samochodu po wypiciu! Zabraniajmy im kierować, nie wahajmy się wzywać policji!

źródło: KWP Rzeszów 

 

 

Dziś, w dniu św. Krzysztofa, patrona kierowców, przyłączamy się do apelu policji JEDZIESZ  NIE PIJ !!

Napisany dnia: 25.07.2006, 13:54
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ No to ja
dnia 25.07.2006, 15:52
Ocena
komentarza:
0
JUż widzę jak w Jaśle zabierają samochody nietrzeźwym. śmiech
@ No to jeszcze raz ja
dnia 25.07.2006, 15:53
Ocena
komentarza:
0
Dziś, w dniu św. Krzysztofa, patrona kierowców, [b]przyłanczamy[/b] się do apelu policji JEDZIESZ NIE PIJ !!

Ludzie! robicie portal a takie błędy ortograficzne?!
@ Golab
dnia 25.07.2006, 17:16
Ocena
komentarza:
0
błąd poprawiony a ja dodam tylko tyle że nie myli się ten co nic nie robi
@ nic nie robiący filozof :):):)
dnia 25.07.2006, 22:57
Ocena
komentarza:
0
[url]a ja dodam tylko tyle że nie myli się ten co nic nie robi[/url]
Myślę, ze się kolego szanowny mylisz tak mówiąc, czy powtarzając to potoczne powiedzenie. Po pierwsze nie można nic nie robić :lol:. Zawsze robi się coś, nawet jak inni uważają, że nic się nie robi :lol:. Ponadto, ten co niby też nic nie robi, może się mylić bardzo, bo mógłby coś w tym czasie zrobić bardziej pożytecznego :lol:. No dobra, tyle tej filozofii :)
@ Jestem z miasta
dnia 26.07.2006, 13:29
Ocena
komentarza:
0
I chwała Bogu panie przemądrzały
@ :D
dnia 26.07.2006, 19:34
Ocena
komentarza:
0
jak to nie można nic nie robic?? co ty Kubusia puchatka nie czytałes??
@ nic nie robiący filozof :):):)
dnia 26.07.2006, 20:41
Ocena
komentarza:
0
Panie szanowny z miasta, choć nie wiadomo z którego:), co to obrażonyś pan jest, czy co? A może jesteś kolegą niejakiego Golaba i się wstawiłeś za nim, choć niezbyt treściwie to wyraziłeś? :) Jak się pewne rzeczy pisze publicznie, to sie trzeba nad nimi zastanowić :)
A Ty D mógłbyś mnie oświecić o co chodzi z tym Kubusiem, bom rzeczywiście chyba nie czytał tego arcydzieła :|
@ Henry
dnia 26.07.2006, 22:45
Ocena
komentarza:
0
boze...człowieku skoncz juz...:sourgrapes:
@ winek
dnia 26.07.2006, 23:56
Ocena
komentarza:
0
:smilewinkgrin:
@ Jestem z miasta
dnia 27.07.2006, 11:58
Ocena
komentarza:
0
Gołab ani mnie ziębi ani grzeje choć wydaje mi się sympatycznym facetem w przeciwieństwie do Ciebie, a ze się do mnie przysrałeś to Ci odpowiem.
Wlazłeś tu jak baba z wielka dupą i rozdarta paszczą w piątek do autobusu jadącego "na święto dyszla", chcesz zająć od razu dwa miejsca i łaskawie donieść społeczności lokalnej jakież to wielkie przestępstwo popełnił niejaki G. i jego wspólnicy. Toż to kryminał normalnie.

ps. Śmiejesz sie jak głupi do sera. Z siebie czy do siebie ?
@ To znów ja :)
dnia 27.07.2006, 17:35
Ocena
komentarza:
0
No no, jak się tu nerwowo zrobiło :bigeek:. To chyba przez te upały. Żadnego poczucia humoru :). Gołąb nie musi Cię grzać, bo jest wystarczająco ciepło :lol:, lepiej byłoby jednak by Cię oziębił chyba :lol:. A to że jest sympatycznym facetem, tego niestety nie wiem, bo go nie znam, ale nie można tego wykluczyć, że jest. Ale ja przynajmniej wiem jakim Ty jesteś człowiekiem. Typowym dla swojego gatunku sfrustrownym człowieczkiem, który potrafi ocenić wszystko i wszystkich, nawet nie znając czegoś lub kogoś. Żałosne!!!! I na dodatek jeszcze te wulgaryzmy, niby mające wzmocnić wyrażane myśli :lol:. . Ponadto popatrz, kto do kogo się najpierw - jak to nazwałeś - przysrał, bo zdaje mi się że Ty do mnie. A Twoja odpowiedź była dla mnie druzgocąca :). No ale jak się nie ma nic ciekawego do powiedzenia, to się pisze takie dyrdymały, jakie wypisałeś wyżej.
Pozdrawiamupalnie i więcej luzu
@ Anonim
dnia 13.11.2008, 13:09
Ocena
komentarza:
0
co za matol he he
:lol:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Szebniach powstała prywatna strzelnica

   

  Trzech pasjonatów strzelectwa, kupiło w Szebniach działkę położoną w szczerych polach, aby zorganizować strzelnicę plenerową. Pierwsze strzelanie, które przeprowadzono na niej wczoraj, stanowiło swoistego rodzaju zwieńczenie wielomiesięcznych wysiłków, jakie w jej powstanie włożyli właściciele obiektu. To jedyne tego typu miejsce na terenie powiatu jasielskiego.

 • Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

  Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, która badania podzieliła na trzy etapy. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

 • Właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 został przesłuchany i postawiono mu zarzuty

  Śledczy przesłuchali właściciela lokalu i postawili mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Ryszard to pacjent, nie przestępca”. Manifest przed sądem w Krośnie

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się druga rozprawa przeciwko Ryszardowi, 69-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna został oskarżony o uprawę marihuany oraz uprawę i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. Pan Ryszard podkreśla, że jest pacjentem medycznym marihuany. Uprawiał ją, bo nie stać go na realizację recept i wizyty lekarskie.

 • Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

   

  Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

 • Prokuratura ustala, czy mogło dojść do katastrofy budowlanej

  W miniony czwartek w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle zostali ewakuowani z budynku, ze względu na wyburzenie filarów nośnych podtrzymujący strop, nad którym znajdują się mieszkania. W obawie przed zawaleniem się bloku zmuszeni byli go opuścić. Śledczy sprawdzają, czy w tym dniu mogło dojść do katastrofy budowlanej.

 • Większy wybór pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

 • Wygraj bilety na spektakl „Odjechana farsa” - WYNIKI

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. 23 października na scenie JDK zobaczymy spektakl – „Odjechana farsa”. Zgodnie z zapowiedzią, widzowie otrzymają dwie, najbardziej nieprzewidywalne godziny w życiu. Wspólnie z JDK przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na sztukę.

 • Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?

   

  Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

 • Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Okulistyczno - Optycznego w Jaśle

   

  Od ponad 40 lat świadczymy wysokiej jakości usługi łącząc je z najbardziej zaawansowanymi technologiami. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105