Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pijani kierowcy tracą samochody

12

Każdy kierowca samochodu, motocykla, ciągnika przyłapany na jeździe po pijanemu od kilku dni ryzykuje znacznie więcej. Jeśli alkomat wskaże stężenie wyższe niż 1 promil alkoholu w wydychamym powietrzu, kierowca traci samochód. Wóz, którym jechał, platforma przewozi na parking strzeżony.

Auto pozostaje w dyspozycji policji, potem prokuratury, na końcu sądu, do którego trafia akt oskarżenia. Zostaje na parkingu albo wydawane jest osobie godnej zaufania, która zobowiązuje się, pod odpowiedzialnością karną, nie używać i nie udostępniać samochodu kierowcy, który prowadził po pijanemu.

Policja zatrzymuje dowód rejestracyjny takiego samochodu, zatrzymuje też prawo jazdy kierowcy.

Tylko w miniony weekend, tylko policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zatrzymali 30 nietrzeźwych kierowców. Wiekszość z nich straciła samochody.

Policja organizuje wzmożone działania wymierzone przeciwko osobnikom, którzy po pijanemu wsiadają za kierownicę. Na drogi wysyłane są dodatkowe patrole. To przynosi efekty, które na pewno jeszcze nie cieszą, ale mogą oznaczać, że pijanych użytkowników dróg Polacy już nie akceptują.

W pierwszym półroczu podkarpacka policja zatrzymała 4420 pijanych kierowców (średnio 24 dziennie). Między styczniem a czerwcem roku ubiegłego było ich 4617, a więc o 197 więcej.

Nie pozwalajmy innym wsiadać do samochodu po wypiciu! Zabraniajmy im kierować, nie wahajmy się wzywać policji!

źródło: KWP Rzeszów 

 

 

Dziś, w dniu św. Krzysztofa, patrona kierowców, przyłączamy się do apelu policji JEDZIESZ  NIE PIJ !!

Napisany dnia: 25.07.2006, 13:54
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ No to ja
dnia 25.07.2006, 15:52
Ocena
komentarza:
0
JUż widzę jak w Jaśle zabierają samochody nietrzeźwym. śmiech
@ No to jeszcze raz ja
dnia 25.07.2006, 15:53
Ocena
komentarza:
0
Dziś, w dniu św. Krzysztofa, patrona kierowców, [b]przyłanczamy[/b] się do apelu policji JEDZIESZ NIE PIJ !!

Ludzie! robicie portal a takie błędy ortograficzne?!
@ Golab
dnia 25.07.2006, 17:16
Ocena
komentarza:
0
błąd poprawiony a ja dodam tylko tyle że nie myli się ten co nic nie robi
@ nic nie robiący filozof :):):)
dnia 25.07.2006, 22:57
Ocena
komentarza:
0
[url]a ja dodam tylko tyle że nie myli się ten co nic nie robi[/url]
Myślę, ze się kolego szanowny mylisz tak mówiąc, czy powtarzając to potoczne powiedzenie. Po pierwsze nie można nic nie robić :lol:. Zawsze robi się coś, nawet jak inni uważają, że nic się nie robi :lol:. Ponadto, ten co niby też nic nie robi, może się mylić bardzo, bo mógłby coś w tym czasie zrobić bardziej pożytecznego :lol:. No dobra, tyle tej filozofii :)
@ Jestem z miasta
dnia 26.07.2006, 13:29
Ocena
komentarza:
0
I chwała Bogu panie przemądrzały
@ :D
dnia 26.07.2006, 19:34
Ocena
komentarza:
0
jak to nie można nic nie robic?? co ty Kubusia puchatka nie czytałes??
@ nic nie robiący filozof :):):)
dnia 26.07.2006, 20:41
Ocena
komentarza:
0
Panie szanowny z miasta, choć nie wiadomo z którego:), co to obrażonyś pan jest, czy co? A może jesteś kolegą niejakiego Golaba i się wstawiłeś za nim, choć niezbyt treściwie to wyraziłeś? :) Jak się pewne rzeczy pisze publicznie, to sie trzeba nad nimi zastanowić :)
A Ty D mógłbyś mnie oświecić o co chodzi z tym Kubusiem, bom rzeczywiście chyba nie czytał tego arcydzieła :|
@ Henry
dnia 26.07.2006, 22:45
Ocena
komentarza:
0
boze...człowieku skoncz juz...:sourgrapes:
@ winek
dnia 26.07.2006, 23:56
Ocena
komentarza:
0
:smilewinkgrin:
@ Jestem z miasta
dnia 27.07.2006, 11:58
Ocena
komentarza:
0
Gołab ani mnie ziębi ani grzeje choć wydaje mi się sympatycznym facetem w przeciwieństwie do Ciebie, a ze się do mnie przysrałeś to Ci odpowiem.
Wlazłeś tu jak baba z wielka dupą i rozdarta paszczą w piątek do autobusu jadącego "na święto dyszla", chcesz zająć od razu dwa miejsca i łaskawie donieść społeczności lokalnej jakież to wielkie przestępstwo popełnił niejaki G. i jego wspólnicy. Toż to kryminał normalnie.

ps. Śmiejesz sie jak głupi do sera. Z siebie czy do siebie ?
@ To znów ja :)
dnia 27.07.2006, 17:35
Ocena
komentarza:
0
No no, jak się tu nerwowo zrobiło :bigeek:. To chyba przez te upały. Żadnego poczucia humoru :). Gołąb nie musi Cię grzać, bo jest wystarczająco ciepło :lol:, lepiej byłoby jednak by Cię oziębił chyba :lol:. A to że jest sympatycznym facetem, tego niestety nie wiem, bo go nie znam, ale nie można tego wykluczyć, że jest. Ale ja przynajmniej wiem jakim Ty jesteś człowiekiem. Typowym dla swojego gatunku sfrustrownym człowieczkiem, który potrafi ocenić wszystko i wszystkich, nawet nie znając czegoś lub kogoś. Żałosne!!!! I na dodatek jeszcze te wulgaryzmy, niby mające wzmocnić wyrażane myśli :lol:. . Ponadto popatrz, kto do kogo się najpierw - jak to nazwałeś - przysrał, bo zdaje mi się że Ty do mnie. A Twoja odpowiedź była dla mnie druzgocąca :). No ale jak się nie ma nic ciekawego do powiedzenia, to się pisze takie dyrdymały, jakie wypisałeś wyżej.
Pozdrawiamupalnie i więcej luzu
@ Anonim
dnia 13.11.2008, 13:09
Ocena
komentarza:
0
co za matol he he
:lol:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Trwa budowa boiska przy ZSUiS

   

  Przed budynkiem Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle trwają prace przy budowie wielofunkcyjnego boiska sportowego. Ma być ono gotowe do końca października bieżącego roku. Inwestycja o wartości blisko pół miliona złotych jest elementem realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Jaśle zadania pn. „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego”.

 • Pstryk i gotowe! Zobacz jak robi to fotograf Karolina Kaleta

   

  Obrazy towarzyszą nam w niemal każdym miejscu i chwili. Fotografia stała się nieodłącznym elementem naszego życia, zarówno prywatnego, jak również zawodowego. 

 • Księża z Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle są na kwarantannie

  Trzech księży z Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle od zeszłego tygodnia znajduje się na kwarantannie. Nie mogą oni sprawować liturgii w kościele z wiernymi, ale mogą to czynić prywatnie...

 • Organizujesz przyjęcie? Wybierz nową salę bankietową w Sepia Restauracja Noclegi

   

  Udane przyjęcie, to nie tylko smaczne menu, doskonała obsługa oraz przyjazna atmosfera. Sukces zależy również od miejsca, w którym zamierzamy zorganizować np. wesele, komunię, czy też spotkanie biznesowe. 

 • Pseudokibice pobili zawodnika Czarnych Jasło. 17-latek trafił do szpitala

   

  Dzisiaj, na ul. 3 Maja w Jaśle doszło do kuriozalnej sytuacji. Dwóch mężczyzn, prawdopodobnie pseudokibiców, dotkliwie pobiło zawodnika klubu JKS Czarni 1910 Jasło, który wracał do domu rowerem z meczu sparingowego swojej drużyny. Kiedy zakrwawiony 17-latek ocknął się, nie miał na sobie klubowego trykotu. Bandyci zerwali z niego koszulkę i oddali się w nieznanym kierunku.

 • „Sobota dla Rafała”. Poseł Borys Budka w Jaśle

  Przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej pytany o kwestie związane z funkcjonowaniem samorządu zwrócił uwagę na fakt, że niedzielne głosowanie (drugą tura odbędzie się 12 lipca) będzie wyborem pomiędzy modelem centralistycznym, preferowanym przez PiS a decentralizacją i autonomią samorządu, której zwolennikiem jest Rafał Trzaskowski.

 • Psychoterapeuta - po co?

   

  Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania. To tylko niektóre z najczęściej występujących trudności.
 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle. Szef resortu sprawiedliwości ostro o Rafale Trzaskowskim

   

  Dzisiejszego popołudnia w Jaśle zjawił się Zbigniew Ziobro. Szef resortu sprawiedliwości, na jasielskim rynku spotkał się ze strażakami ochotnikami i samorządowcami. Wizytę zdominowały dwie kwestie. 

 • Trwa walka o głosy wyborców. W mateczniku Prawa i Sprawiedliwości posłanki PO apelowały o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego

   

  Walka o głosy wyborców przed drugą turą głosowania w wyborach prezydenckich trwa w najlepsze. Dzisiaj, na jasielskim rynku o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w wyborczej dogrywce apelowały posłanki Platformy Obywatelskiej – Joanna Frydrych i Krystyna Skowrońska. 

 • Ogromna tragedia dotknęła wiele rodzin w Trzcinicy

  To kolejne rodziny, którym gwałtowne burze i wichury wyrządziły ogromne szkody. Dom państwa Szwedów został zalany na wysokości blisko dwóch metrów. Nie udało się uratować ich samochodów, urządzeń AGD, kotła i wielu innych rzeczy. Rodzina Kmiecików także znalazła się w trudnej sytuacji, podobnie państwo Synowieccy. Wierzą, że dzięki pomocy innych znów będą mogli wrócić do swoich domów.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105