Strona główna

Pijany kierowca w rękach funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w Przemyślu

4
Napisany dnia: 12.03.2019, 13:44 , Tagi: Brak

W poniedziałek w godzinach wieczornych Funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu ujęli pijanego kierowcę, który wjechał na torowisko. W związku z tym ruch pociągów na szlaku kolejowym Przemyśl – Medyka został chwilowo wstrzymany.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 10 marca br. o godz. 18:30 podczas patrolu szlaku kolejowego Przemyśl – Medyka funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu zauważyli pojazd marki Renault Twingo koloru czerwonego, który był zaparkowany na torowisku.

Zdarzenie miało miejsce na wysokości stacji benzynowej MOYA w Przemyślu. Powiadomiony przez SOK-istów telefonicznie dyżurny ruchu PKP Stacji Przemyśl niezwłocznie wstrzymał ruch pociągów w tym rejonie. Na nasypie funkcjonariusze zastali mężczyznę kłócącego się z kobietą którzy stali na torach. Dlatego tez zostali oni wylegitymowani. W związku z tym, iż mężczyzna podczas przebiegu interwencji zachowywał się agresywnie i usiłując przy tym wsiąść do samochodu funkcjonariusze SOK zmuszeni byli użyć środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej oraz kajdanek.

Podczas interwencji funkcjonariusze SOK wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu dlatego też na miejsce zdarzenia został wezwany patrol Policji z KMP Przemyśl. Po obejrzeniu zapisu z monitoringu znajdującego się na stacji benzynowej MOYA wynikało, że pojazd powadził ujęty mężczyzna. Był to 38 letni mieszkaniec Przemyśla, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdów. W związku z tym został on poddany badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał 1,96 promila alkoholu w organizmie.

Szybka i zdecydowana reakcja podjęta przez Funkcjonariuszy SOK pozwoliła uniknąć tragedii na torach. W celu udrożnienia i wznowienia ruchu pociągów pojazd został zepchany z torowiska na parking stacji benzynowej. Dalsze czynności prowadzi KMP Przemyśl.

Komenda Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Liki
dnia 12.03.2019, 21:50
Ocena
komentarza:
6
A co mas to w jasle interesuje ludzie nie macie juz co pisac
@ fgdfg
dnia 13.03.2019, 10:49
Ocena
komentarza:
4
co to za wiadomosc???
@ łojtam
dnia 13.03.2019, 18:45
Ocena
komentarza:
1
"że pojazd !!! powadził !!! ujęty mężczyzna." pisać każdy może brawo ty... heh
@ On
dnia 15.03.2019, 07:52
Ocena
komentarza:
1
Co mnie to obchodzi piszcie o Jaśle
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kuba Procanin znów staje do walki z rakiem

   

  Tego chłopaka nikomu nie trzeba przedstawiać. Kuba Procanin, zaledwie dwa tygodnie temu wraz z kolegami z drużyny cieszył się z awansu do II ligi. Teraz siatkarza z Jasła czeka kolejna trudna walka, w której rywalem jest nowotwór.

 • Grzegorz Schetyna był w Jaśle

  Do Jasła przyjechał szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, a wraz z nim prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz posłowie Joanna Frydrych i Zdzisław Gawlik. Politycy spotkali się ze strażakami, którzy przez całą noc zabezpieczali domy jaślan przed podtopieniami...

 • Mateusz Mijal i jego nowy singiel

  "Wiem już czego chce"- to tytuł nowego singla Mateusza Mijala. Czy utwór stanie się hitem tegorocznych wakacji? - Jest to taneczny utwór połączony z nowoczesnym brzmieniem – zdradza artysta.

 • PILNE! Ropa przekroczyła stan alarmowy. W powiecie liczne podtopienia

   

  Na rzece Ropie przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscowościach powiatu jasielskiego dochodzi do lokalnych podtopień.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • LOTOS zagra z jasielską „Szóstką”

   

  W Jaśle powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Wszystko w ramach rozszerzenia programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Dzisiaj doszło do parafowania umowy, w ramach, której beneficjentem programu będzie szkółka piłkarska UKS „Szóstka” Jasło.

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105