Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pociągiem z Jasła do Krakowa? To możliwe

52

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku jaślanie będą mogli jeździć do Krakowa pociągiem. To dobra wiadomość przede wszystkim dla studentów. Wszystko w rękach samorządowców.

W poprzednim roku rozpoczęto starania o uruchomienie połączenia kolejowego pomiędzy Jasłem a Krakowem. W planach ujęto również Krynicę, która przede wszystkim w okresie wakacyjnym stanowi atrakcyjny kierunek podróży dla mieszkańców nie tylko Jasła, lecz także całego województwa podkarpackiego. Otwarcie nowego połączenia ze stolicą województwa małopolskiego stanowiłoby kolejny, ważny krok w drodze do pełniejszego skomunikowania Jasła z ważniejszymi ośrodkami miejskimi regionu małopolskiego. Od kwietnia ubiegłego roku z przerwami na trasie Jasło-Gorlice kursują już pociągi relacji Rzeszów – Gorlice – Rzeszów.

Adam Filar, współkoordynator kampanii „Kocham kolej” oraz inicjator uruchomienia połączenia ocenia, iż szanse na to, aby na linii Jasło – Kraków pojawiły się pociągi są duże. Starania podjęliśmy już w ubiegłym roku. W grudniu wystosowane zostało pismo intencyjne do urzędu marszałkowskiego w Krakowie z propozycją uruchomienia połączenia kolejowego pomiędzy miastami. Dobrą prognozą dla tego połączenia jest z pewnością fakt, iż doszło do spotkania przedstawicieli samorządów województwa podkarpackiego i małopolskiego. Wykonawcą połączeń zarówno do Krakowa jak i Krynicy miałyby być Koleje Małopolskie.  Miejmy nadzieję, że dojdzie pomiędzy władzami samorządowymi do porozumienia i już jesienią będzie można pojechać pociągiem z Jasła do Krakowa. – mówi Adam Filar.

Odpowiedź na pismo skierowane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego nadeszła w styczniu bieżącego roku. Władze sąsiedniego województwa zapewniają w nim, że temat uwzględnienia w rozkładzie jazdy pociągów połączenia Gorlic, Biecza oraz Jasła z Krakowem jest przez urząd analizowany. Dodajmy, że chodzi o kursy realizowane w piątki i niedziele. Zaznaczono jednocześnie, że termin jego uruchomienia oraz okres kursowania uzależniony jest od dostępności środków finansowych. W piśmie czytamy również, że nie jest obecnie planowane uruchomienie połączenia relacji Krynica – Jasło w soboty.  Nie oznacza to jednak, że jego wprowadzenie do rozkładu będzie niemożliwe. Urząd zwraca uwagę, że konieczne będzie w tym przypadku uruchomienie przez województwo podkarpackie połączenia z Rzeszowa do Jasła w godzinach porannych. Jak widać, wiele zależeć będzie od wyniku rozmów pomiędzy przedstawicielami dwóch sąsiednich województw, podkarpackiego i małopolskiego.

Kwestia uruchomienia połączenia relacji Jasło - Kraków nie jest jednak przesądzona. W tej sprawie 1 lutego 2017 r. doszło do spotkania przedstawicieli władz samorządowych województwa podkarpackiego i małopolskiego w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. W skład delegacji podkarpackiej weszli: Lucjan Kuźniar, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Wojciech Zając, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, starosta jasielski Adam Pawluś, burmistrz Jasła Ryszard Pabian oraz Adam Filar, przedstawiciel kampanii społecznej kochamKolej.pl, a także przedstawiciele urzędów marszałkowskich. Wszyscy zgodnie podkreślają, że rozmowy idą we właściwym kierunku.

Bardzo się cieszę, że doszło do tego spotkania. Warto podkreślić podejście strony małopolskiej, które jest przychylne dla wiązanych połączeń. W tym przypadku musi dojść do ustalenia współpracy pomiędzy władzami samorządowymi dwóch województw, przede wszystkim pod kątem sposobów współfinansowania przejazdów. Jestem dobrej myśli. Uruchomienie połączenia byłoby możliwe prawdopodobnie od października bieżącego roku, co związane jest z remontami, które będą prowadzone na terenie województwa małopolskiego. Niegdyś byliśmy ściśle powiązani z kierunkiem zachodnim. Nie powinien, więc dziwić fakt, iż staramy się zmierzać w tym właśnie kierunku. Liczymy na to, że nasz region stanie się jeszcze popularniejszy pod względem turystycznym. Dzięki lepszemu skomunikowaniu z oferty turystycznej Jasła i okolic mogłaby skorzystać większa liczba mieszkańców województwa małopolskiego.  Kraków z kolei to duży ośrodek akademicki, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem jasielskiej młodzieży. Warto zapewnić, więc studentom alternatywną formę podróżowania do stolicy województwa małopolskiego. – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Optymizm burmistrza Jasła podziela Adam Pawluś, starosta jasielski. Jestem przekonany, że efektem spotkania będzie uruchomienie połączenia na trasie Jasło – Kraków już od jesieni tego roku. Moim zdaniem marszałek województwa małopolskiego (Jacek Krupa –red.), jest przychylnie nastawiony dla tego projektu. Pozytywnie do pomysłu odnoszą się również władze samorządu województwa podkarpackiego. Przede wszystkim może ono służyć studentom, uczącym się na krakowskich uczelniach. Dodajmy, że skorzystać z połączenia mogliby nie tylko mieszkańcy Jasła, lecz również takich miejscowości jak na przykład Biecz oraz Gorlice, które znajdują się na trasie przejazdu z Jasła do Krakowa i odwrotnie. Ich przedstawiciele obecni na spotkaniu, również wyrazili pełne poparcie dla pomysłu uruchomienia tego połączenia. – mówi Adam Pawluś, starosta jasielski.

W ramach dyskusji ustalono, że nowe połączenia Jasło – Kraków mogłyby zostać uruchomione wraz z początkiem roku akademickiego (październik 2017 r.).

Połączenie kolejowe Jasło – Kraków może okazać się atrakcyjne przede wszystkim dla osób studiujących w stolicy województwa małopolskiego. Dziś, aby dostać się do Krakowa koniecznym jest skorzystanie z transportu własnego bądź komunikacji autobusowej. Bilet normalny w przypadku dwóch wiodących na linii Jasło – Kraków przewoźników to wydatek rzędu 29 zł i 30 zł. Ulgowy 21,80 zł i 23 zł. Studenci z Jasła do Krakowa jeżdżą odpowiednio za 21 zł i 15,40 zł. Czas przejazdu autobusem z Jasła do stolicy województwa wynosi blisko 2 i pół godziny.  Czy pociąg może stać się realną alternatywą dla komunikacji autobusowej pomiędzy Jasłem a Krakowem? Wiele zależeć będzie od czasu przejazdu oraz ceny biletu.

Szczegółowe ustalenia w kwestii ceny biletu na uruchomionej trasie z Jasła do Krakowa będą przedmiotem dodatkowych konsultacji na szczeblu dyrektorów departamentów urzędów marszałkowskich. Przewidywany czas tych przejazdów oscyluje w granicach od 2.40 do 3 godzin w zależności od godzin uruchomienia tych przejazdów, jak również od tego czy pociąg będzie zatrzymywał się na wszystkich stacjach czy też będzie to kurs przyśpieszony.  Co o projektowanym uruchomieniu połączenia sądzą studenci?

Jeżeli czas przejazdu nie odbiegałby znacząco od czasu, w jakim z Jasła do Krakowa dojeżdżam autobusem zmiana środka lokomocji byłaby do poważnego rozważenia. Chociaż, kiedy wracam do Jasła z Krakowa zdarza się, że czas podróży wynosi blisko 3 godziny. Jadąc autobusem trzeba często wcześniej rezerwować miejsce. Kiedy pasażerów jest dużo w autobusach panuje ścisk. Jazda pociągiem byłaby z pewnością bardziej komfortowa. Poza tym alternatywa w postaci pociągu byłaby dużym plusem – mówi Magda, studentka z Jasła.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za uruchomieniem połączenia kolejowego na trasie Jasło – Kraków są z pewnością względy ochrony środowiska. Linia jest, bowiem zelektryfikowana.

Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety, w której zadaliśmy pytanie „Czy uważasz, że uruchomienie połączenia kolejowego na trasie Jasło - Kraków to dobry pomysł?”. Ankieta jest anonimowa. Służyć ma zebraniu ogólnych opinii.

Ankieta dostępna po kliknięciu w link http://bit.ly/ankieta_Jasło-Kraków lub w poniższą grafikę.

MD

Napisany dnia: 06.02.2017, 10:48
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Ja
dnia 06.02.2017, 10:52
Ocena
komentarza:
67
Bardzo dobry pomysł,oby został zrealizowany!
@ Ktoś
dnia 06.02.2017, 11:17
Ocena
komentarza:
65
Zrobić referendum w sprawie powrotu powiatu jasielskiego do województwa małopolskiego jak to było do 1939 r.!
@ yoł
dnia 06.02.2017, 12:51
Ocena
komentarza:
2
a jak to widzi radny Pec tak bardzo zaangażowany swego czasu w ten pomysł?
osiadł na laurach...a raczej na fotelu?

podobno Misiewicz wyleciał dziś z MON-u???

który z listy będzie następny?
@ Jasam
dnia 06.02.2017, 19:46
Ocena
komentarza:
3
Pec radny Wychodził Swoje u księży teraz odpoczywa na fotelu jak coś będzie potrzeba znów zacznie chodzić i będzie aktywny
@ Świetnie
dnia 06.02.2017, 11:00
Ocena
komentarza:
38
Świetnie!!!
@ olo
dnia 06.02.2017, 11:03
Ocena
komentarza:
54
Trzymam kciuki! Trzeba przywrócić atrakcyjne kolejowe połączenia do Jasła.
@ turysta
dnia 06.02.2017, 11:24
Ocena
komentarza:
55
W koncu połaczenie z resztą kraju!
@ mery
dnia 06.02.2017, 11:32
Ocena
komentarza:
26
Adam dzięki za wytrwałość w działaniu zawsze wierzyłam w twój optymizm.Może wreszcie kolej trochę ruszy i będzie konkurencja dla Barbary, a i tory będą wykorzystane ,bo drogi to wszyscy wiemy w jakim są stanie
@ Rydzyk
dnia 06.02.2017, 11:50
Ocena
komentarza:
-29
Jak na taka wies.to i tal dobra wiadomowc. Ogladam wczoraj tv i slysze se Szpak pochodzi z prowincji,a miescowi wiejscy blokersi mysla ze jak jest rynek i 4 ulice to sa mieszczuchami i mieszkaja w metropolii a na mieszkancow okolicznych wsi mowia.wiesniaki
@ ojej
dnia 06.02.2017, 11:59
Ocena
komentarza:
10
3 godz w jedną stronę , czyli w obie 6 godzin. i tak przez 5 dni o 30 godz w tygodniu w pociagu :) Alternatywą by to było jakby jechało się 2 godz. maxymalnie
@ .
dnia 06.02.2017, 12:01
Ocena
komentarza:
26
Jasło - Kraków poniżej trzech godzin przez Stróże - Gromnik? Nie uwierzę, dokąd nie zobaczę.
@ Tomasz
dnia 06.02.2017, 19:25
Ocena
komentarza:
12
Jest to moźliwe kiedyś w latach 90 był taki pociąg nazywał się "Wetlina"omijał Stróźe jadąc łącznicą. W Krakowie był po 2 godz 40 minutach .
@ mg
dnia 08.02.2017, 23:51
Ocena
komentarza:
0
przy dzisiejszej ilości pociągów raczej każdy będzie wjeżdżał do Stróż
@ M
dnia 06.02.2017, 12:04
Ocena
komentarza:
21
Super pomysl jasielska kolonia w KRK jest ZA!!!
@ malkontent
dnia 06.02.2017, 12:24
Ocena
komentarza:
40
Czyli wracamy do tego co już dawno było, lecz w ramach walki z tym co było za komuny zlikwidowano.
Były pociągi relacji Gliwice - Zagórz oczywiście przez Jasło, Jasło-Krynica, Jasło-Łódź Kaliska.
Boję się, że lobby prywatnych przewoźników skutecznie zablokuje te plany.
@ tak
dnia 06.02.2017, 13:19
Ocena
komentarza:
31
Jaslo bylo kolejowa potega na Podkarpaciu.Po jakie licho madrale wymyslaja obwodnice,objazdy,cudawianki,wystarczy jak na razie uruchomic transport materialow na koleii.na drogach Podkarpacia tylko samochody ciezarowe przewozace zywnosc,inne towary na wagony.Komuna wybudowala stacje Hankowka-Towarowa,demokracja ja zniszczyla,uruchomic transport kolejowy jak to jest w normalnych krajach.Duzo pracy dla ludzi,mniejszy ruch tirow po drogach,no i bezpiecznstwo.Jezeli chodzi o kurs do Krakowa to sa na razie marzenia,prywaciarze nie dopuszcza do tego.PKS Jaslo mial kursy do.Watszawy,Gliwic,Katowiic,3×dziennie Krakow,Przemysl,Piwniczna Zdroj,Stalowa Wola,nowe rzady i nowi politycy dali rade to rozwalic,a teraz chca reanimowac to co juz bylo.
@ ida
dnia 06.02.2017, 12:35
Ocena
komentarza:
10
pomysl dobry ale z czaem przejazdu do d ... py za dlugo ,
@ Kolejarz
dnia 06.02.2017, 12:37
Ocena
komentarza:
17
Miła wiadomość. Jak pociąg poleci do Krakowa tak jak dawniej bywało 5 godzin to ja dziękuję. "Barbara" śmiga do Krakowa 2-2,5 godziny za 30 zeta. To kto zdecyduje się na wycieczkę krajoznawczą przez Biecz-Zagórzany-Stróże do Krakowa chyba tylko szaleniec.
To samo z połączeniem do Krynicy-Zdrój przez Stróże-Nowy Sącz-Piwniczną do Krynicy-2,5- 3 godziny. Samochodem śmiga się przez Grybów-Florynkę do Krynicy 1 godz. Chyba, że w artykule chodzi o Krynice Morską to się zgodzę, dobre by to było.
@ Warez
dnia 06.02.2017, 13:21
Ocena
komentarza:
7
A-cha! w piątki i w niedziele...?! - porażka. Może w przedostatni piątek lutego w roku przestępnym...
@ bhp
dnia 06.02.2017, 13:24
Ocena
komentarza:
8
Dobrze ze na poczatek drobnymi krokami miasto zacznie istniec..Sam fakt ze w Krakowie mieszkancy kochający to miasto usłyszą dawno daaawno nie podawany komunikatPOCIAG RELACJI JASŁO KRAKÓW WYJEŻDŻA NA TOR PIERWSZY PRZY PERONIE PIERWSZYM. Dumnie to będzie brzmiec.
@ yoł
dnia 06.02.2017, 13:37
Ocena
komentarza:
4
taaa...uwaga uwaga pociąg relacji jasło kraków opóźniony o 2 godziny...bardzo przepraszamy...
@ Abnegat
dnia 06.02.2017, 13:40
Ocena
komentarza:
7
Rewelacja - na miarę XIX wieku!

Po wielu latach, kiedy ludzie odzwyczaili się jeździć pociągami i samochodów było coraz więcej, pomysł nie ma sensu, gdyż nikt (poza miłośnikami kolei) nie zdecyduje się jechać blisko 5 godzin pociągiem zamiast 2,5 godz. busem za tę samą cenę. Można ewentualnie rozważyć wariant pominięcia postoju w Stróżach na zmianę czoła pociągu i objazd Stróż łącznicą (tak już kiedyś jeździły pospieszne), ale to spowoduje skrócenie czasu przejazdu najwyżej o 20 min. i nie spowoduje, że połączenie stanie się atrakcyjne wobec komunikacji busem.

Takie pomysły miałyby sens, gdyby istniała bezpośrednia linia kolejowa Jasło - Tarnów. W sytuacji, gdy długość połączenia kolejowego z Tarnowa do Jasła wynosi 108 km, a drogą jest 55 km - to rozwala wszelkie kalkulacje dotyczące komunikacji kolejowej. Trzeba tutaj jeszcze dodać, że trasa kolejowa Tarnów - Jasło to są w większości odcinki o charakterze podgórskim, z dużą liczbą łuków o małych promieniach oraz znacznych pochyleniach profilu, gdzie ze względów bezpieczeństwa nie da się rozwinąć prędkości większej niż 40 km/h.

Natomiast ma sens przywrócenie komunikacji kolejowej na trasie Jasło - Stróże - Nowy Sącz - Krynica, gdyż linia kolejowa przebiega w przybliżeniu równolegle do trasy drogowej (za wyjątkiem odcinka Nowy Sącz - Krynica). Wtedy, jeżeli ktoś jest miłośnikiem kolei, bez problemu może podjechać pociągiem do Stróż i tam oczekiwać na przesiadkę do pociągu relacji (Krynica) Nowy Sącz - Tarnów (Kraków). Przecież kto powiedział, że komunikacja kolejowa Jasło - Kraków musi być bezpośrednia? Dla miłośników kolei, oczekiwanie nawet godzinami na przesiadkę, to żaden problem.
@ ad
dnia 06.02.2017, 19:30
Ocena
komentarza:
11
Trasa z Jasła do Krakowa w max 3 godziny .Jadąc autobusami , które nie jadą autostradą czas jazdy szczególnie w piątek to blisko yle samo .Samo wydostanie się z Krakowa o godzina
@ KKK
dnia 08.02.2017, 07:30
Ocena
komentarza:
0
Wyobraź sobie, że są ludzie którzy nie trawią ciasnoty i stylu jazdy busiarzy i te kilka złotych więcej jak 30 za ich bilet wolą w pociągu z nawet dłuższym czasem przejazdu. Ten który od PKP IC jest aktualnie to dla ludzi z głębi Polski - nocny, bo sam doświadczyłem nim podróż - idziesz w sobote w środku nocy na dworzec o 3 rano, zazwyczaj ten skład spóźniony, do Stróż rewelka - 2 godziny a potem i tak się dowiadujesz że Pesadło się popsuło i na ZKA trzeba czekać, jakby wcześniej tego nie mogli załatwić. W drugą strone nie lepiej - lądujesz w Krakowie po 1 w nocy i jesteś zdany na komunikacje nocną raz na godzine, w łóżku znajdziesz się o 3 nad ranem.
jesli KM dogadają się z PolRegio podkarpackim i rozkład będzie także dla ludzi pracujących do 17 czy 18 to chętni się znajdą. W drugą stronę albo w niedziele tak żeby w Krakowie o 22 wylądować najpóźniej(ale to zapewnia osobowy do Rzeszowa o 18 i przesiadka na PKP IC) albo w poniedziałek w okolicy 5 rano.
@ Latawiec
dnia 06.02.2017, 13:53
Ocena
komentarza:
5
Szybciej samolotem z Czeluśnicy do Krakowa .Proponuje zainwestować w lotnisko w Czelusnicy
@ Agent Delegat
dnia 06.02.2017, 14:20
Ocena
komentarza:
31
A może kilka słów na temat dlaczego pociągiem z Jasła do Rzeszowa jest "niemożliwe"? I dlaczego po zmodernizowanej linii poruszają się 2 pociągi na dobę? Jest godzina 14 - najbliższy pociąg do Rzeszowa już za 15 godzin...

Może jakieś słowo komentarza ze strony Urzędu Marszałkowskiego, który odpowiada za układanie rozkładów jazdy? Zdaje się, że Jasło ma tam kogoś wysoko postawionego...
@ ABC
dnia 06.02.2017, 21:43
Ocena
komentarza:
9
Ta osoba wysoka postawiona woli kościelne imprezy, to jest jej elektorat a nie pasażerowie pociągów.
@ mazur
dnia 06.02.2017, 14:53
Ocena
komentarza:
17
Mamy XXI wiek a wiadomość jakby z XIX wieku będzie połączenie kolejowe z Jasła do Krakowa .Sensacja z atrakcją brawo !
@ Sensacja
dnia 06.02.2017, 16:29
Ocena
komentarza:
12
Tak, kolej zbudował Franciszek Józef, Niemcy pod nadzorem W,Gentzw 1944-45 wywieżli całe dobytki z Jasła do Niemiec ,a 2017 w jesieni może będzie pociąg do Krakowa .Sensacja
@ ser_dziurawiec
dnia 06.02.2017, 15:05
Ocena
komentarza:
8
Rozbawili mnie. Czas przejazdu za długi i raczej nie do skrócenia. A częstotliwość kursów to już zupełna porażka. Teraz busy jeżdżą właściwie co pół godziny. Z wi-fi w komplecie. Owszem czasem ciasno, ale szybciej i w dodatku busy znacznie częściej się zatrzymują, więc nie trzeba dodatkowych przesiadek
@ jurciu
dnia 06.02.2017, 15:14
Ocena
komentarza:
8
Kto pojedzie pociągiem 2 razy dłużej za tę samą kasę co bus / pasjonat lub emeryt /.Trasa Jasło Rzeszów miała być konkurencyjna gdzie pasażerowie gdzie czas przejazdu a cena i godz dostosowane do pracujących odjazdy i przyjazdy paranoja.
@ fffffff
dnia 06.02.2017, 17:44
Ocena
komentarza:
3
Kolejna autopromocja czyli z dużej chmury...
@ oby
dnia 06.02.2017, 18:36
Ocena
komentarza:
10
Zdecydowanie uruchomić wszystkie linie kolejowe. Sezonowo do Gdańska, Kołobrzegu. Tak jak dawniej było.
@ marek
dnia 06.02.2017, 18:52
Ocena
komentarza:
-6
Adam z pisowcami nic nie zrobisz to sa nieudacznicy
@ Nie tedy
dnia 06.02.2017, 19:24
Ocena
komentarza:
-4
Nie tedy droga Adamie
@ lipton
dnia 06.02.2017, 19:48
Ocena
komentarza:
7
Jest taki pociąg o22 czas jazdy 4 godz 30min bilet 47 zł zapłaciłem ijechałem 3 osoby w wagonie pełny luz
@ Pytam
dnia 06.02.2017, 20:20
Ocena
komentarza:
7
Ten pomysł to po to aby się promować czy po to aby był opłacalny
i potrzebny?
Sensu ekonomicznego nie ma. To pewne.
Wiec. ...

PR...
Starosto rozejrzyj się ile masz zbędnych kosztów w swoim budynku,
szpitalu, itd.
Tego jest mnóstwo! !!!
@ ONA
dnia 06.02.2017, 20:27
Ocena
komentarza:
10
super,sama jeździłam do Krakowa pociągiem,lepszy komfort niż w autobusie,jestem ZA
@ hihi
dnia 06.02.2017, 21:37
Ocena
komentarza:
5
Jak widać to tylko chwilowo być może uda się przed wyborami uruchomić pociąg. Mam pytanie. Czy Wykup przez Burmistrza Pabiana rozwalającego się budynku na stacji PKP w Jaśle za kwotę 400 tyś. zł. z budżetu miasta to był po to by dać kolei na chwilowe uruchomienie pociągu. ???
@ Pasjonat pl.
dnia 06.02.2017, 22:05
Ocena
komentarza:
8
Świetne połączenie. Oby były kolejne!
@ marzyciel
dnia 06.02.2017, 22:32
Ocena
komentarza:
-1
Szkoda, ze juz nikt nie pamieta starego pomyslu o budowie trasy kolejowej : Jaslo - Pilzno - Czarna przed Tarnowem... majac na uwadze projektowana droge 73 gdyby tak polaczyc obie sprawy byloby kosmicznie... Wyjazd na szeroki swiat z stacji Jaslo z wykorzystzniem wiaduktu i bocznicy na Pektowin... C
ala Polska mialaby najblizej i najszybciej w Bieszczady... i Jaslo nie byloby pomijane jak to krosniacy spiskuja z rzeszowkiem.
@ JasMen
dnia 06.02.2017, 22:53
Ocena
komentarza:
13
Nasi studenci pociąg do nauki już mają
teraz za to pociąg do Krakowa dostają
nieraz na tych obietnicach się przejechali
i co figę dostali
teraz patrzeć ino
jak zajedzie do Jasła Pendolino
pomysła to wy tu dobrego mocie
tylko czy się dogodocie
życzymy wam powodzenia
i przy pociągu do zobaczenia
@ ace
dnia 06.02.2017, 22:59
Ocena
komentarza:
7
w czasie drugiej wojny światowej Niemcy planowali połączenie kolejowe z Jasła przez Pilzno do Tarnowa, myślę że taka inwestycja , która umożliwiałaby podróż do Krakowa poniżej 2 godzin koleją byłaby lepszą alternatywą niż nowa droga projektowana Jasło- Pilzno, która skróci czas podróży na tej trasie o ok. 5-10 minut. 500 mln zł lepiej wydać na KOLEJ!
@ JasMen
dnia 06.02.2017, 23:06
Ocena
komentarza:
6
I nie zapomnijcie drugiej obietnicy
by pociągiem jechać z Jasła do Krynicy
PIS to popiera=powie damy rady
i w lecie ruszymy z Jasła w Bieszczady
rząd jak się dowie, napewno pomoże
w najbliższe wakacje pojedziem nad morze
na samą myśl wszyscy się radują
a niektórzy walizki pakują
forsy nie żałują
@ Jolo
dnia 07.02.2017, 09:15
Ocena
komentarza:
5
Wstyd, że dopiero teraz się za to zabierają
@ ja12345
dnia 07.02.2017, 10:27
Ocena
komentarza:
-2
Dojeżdża ktoś do pracy do rzeszowa?
@ jas
dnia 07.02.2017, 11:46
Ocena
komentarza:
4
Dawno , dawno temu pociągi jeździły z Jasła do... Krakowa , Warszawy, Rzeszowa...Czy powrót do przeszłości to "nowy pomysł", innowacja czy po prostu ostatnia deska ratunku przed ostateczną degradacją miasta do poziomu Kołaczyc . Przepraszam Kołaczyce
@ romi
dnia 07.02.2017, 20:20
Ocena
komentarza:
3
a kto będzie powoził tym parowozwem , jak wszystkich maszynistów pozwalniali , może Pabijan
@ Aneta
dnia 08.02.2017, 21:02
Ocena
komentarza:
3
Krosno się rozwija a Jasło umiera panie burmistrzu wstyd...
@ krakus z musu
dnia 08.02.2017, 21:50
Ocena
komentarza:
0
Widze ze tu sami fachowcy od kolei ,czas przejazdu to spokojnie ponizej 2,40 nowoczesne impulsy a i o maszynistòw nie ma sie co martwic bo kilku jezdzi w najlepszych kolejach KM Kolejach Małopolskich na co dzien mieszkajacych w Jasle .Cena biletu to ok 25 zł
@ krak28
dnia 09.02.2017, 22:47
Ocena
komentarza:
0
Pomysł zdecydowanie godny realizacji. Nawet jeśli czas przejazdy będzie około 3 godzin chętnie przesiądę się z Barbary, która dyktuje warunki w regionie, zwłaszcza cenowe
@ Rafał Witowski
dnia 07.04.2017, 08:14
Ocena
komentarza:
0
Popieram ten pomysł. Tylko trzeba jeszcze urządzić porządne toalety na dworcu kolejowym. Bo kilka lat temu ta na dworcu kolejowym w Jaśle była zagrożeniem epidemiologicznym.
Jest na szczęście blisko dworzec autobusowy z przejściem podziemnym.
A podróż pociągiem jest bardziej wygodna, właśnie ze względu na toaletę. W autobusie Barbara trzeba prosić kierowcę o postój na stacji benzynowej. Poza tym w busie jest ciasno.
Tylko ,żeby nie robić objazdu przez Rzeszów i Dębice , bo wtedy pociąg robi się drogi i czas jazdy się wydłuża. Również powinno się przywrócić dojazd do Warszawy z Rzeszowa przez Kolbuszową i zwiększyć ilość pociągów z Jasła do Rzeszowa. Również należy przywrócić pociągi na trasie Jasło-Zagórz. Sama jazda do Krosna jest krótka , to autobus wystarczy i kurs "Barbarą" z Jasła do Krosna jest tani tylko 5,5 zł.
ta ankieta za szybko się wyłączyła.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Urząd Miasta w Jaśle zamierza oszczędzać pieniądze skracając godziny otwarcia orlików

   

  Jasielski magistrat zamierza skrócić godziny otwarcia boisk sportowych typu orlik na Ogródku Jordanowskim i osiedlu Gamrat. Już wkrótce, obiekty, o których mowa, mają być czynne tylko do godz. 18. Wyjątek stanowić będą wyłącznie zajęcia organizowane przez szkółki piłkarskie i kluby sportowe. Uzasadnieniem dla decyzji podjętej przez urzędników ma być konieczność ograniczania kosztów za zużycie energii elektrycznej. Suchej nitki na pomyśle Urzędu Miasta w Jaśle nie zostawiają mieszkańcy, którzy korzystają z orlików w godzinach wieczornych. Mówią wprost, że hasło „Jasło – klimat do sportu” jawi się obecnie jako ponury żart.

 • 180 tys. zł powiat przeznaczy na zakup nowego auta dla starostwa

  Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jaśle większość radnych zgodziła się na zabezpieczenie środków w kwocie 180 tys. zł na zakup nowego samochodu do celów służbowych dla pracowników Starostwa Powiatowego w Jaśle. - Mój kierowca preferuje skodę – podkreślił starosta Adam Pawluś.

 • Jako pierwsi pokonali 30 pięter i 800 schodów. Druhowie Bartosz i Tomasz najlepsi spośród 49 drużyn w kategorii OSP

  W minioną sobotę 1 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach-Wieżowiec 2022, w których udział wzięło 165 drużyn z całej Polski. Tomasz Kurek i Bartosz Maciejowski, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Święcanach po raz trzeci z rzędu byli nie do pokonania!

 • W trosce o dobrą kondycję psychiczną uczniów, jasielskie podstawówki realizować będą program - „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocj

   

  Jasielskie szkoły podstawowe przystąpiły do realizacji programu, którego celem jest rozwijanie u uczniów umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami, a także kształtowanie postaw optymizmu, empatii, wytrwałości i wiary w siebie. „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej” to program skierowany do osób w wieku od 8 do 12 roku życia. Kluczowy wpływ na podjętą przez władze samorządowe Jasła decyzję o wdrożeniu programu, miał apel trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, w którym domagali się oni podjęcia aktywnych działań w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści.

 • Powiat inwestuje w kolejną wirtualną strzelnicę. Tym razem powstanie w Zespole Szkół w Trzcinicy

  Końcem ubiegłego roku w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie oddano do użytku pierwszą w powiecie jasielskim wirtualną strzelnicę. W czerwcu br. Rada Powiatu wyraziła zgodę na powstanie kolejnej w liceum w Kołaczycach. To jednak nie koniec. Ostatnio zabezpieczono w budżecie powiatu 50 tys. zł na budowę wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół w Trzcinicy.

 • Ostatnie pożegnanie Wiktora Barańskiego, wójta gminy Tarnowiec

   

  Rodzina, przyjaciele i kilkuset mieszkańców gminy Tarnowiec towarzyszyło Wiktorowi Barańskiemu w ostatniej drodze. Ciało zmarłego przed kilkoma dniami wójta spoczęło w rodzinnym grobie na cmentarzu parafialnym w Tarnowcu.

 • Kino Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Kolejny tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno zapowiada się arcyciekawie. W ramach Projektów Specjalnych, kinomani będą mogli obejrzeć na dużym ekranie między innymi film pt. „Niewierna” z Juliette Binoche i Vincentem Lindonem w rolach głównych.

 • Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów do Krakowa

   

  Od 1 października br. obowiązywać będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, którymi mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego podróżują do Krakowa. Ich wprowadzenie wynika z realizacji prac remontowych na linii kolejowej nr 96 (odcinek Tarnów – Stróże). Pociągi PKP IC „Wetlina” i „Bieszczady” kurować będą przez Rzeszów. W przypadku „Hubala” z kolei, na trasie z Jasła do Tarnowa obowiązywać będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

 • WIOŚ przedstawił wyniki badań próbek ścieków i wody z Wisłoki. Kontrola inspektorów wykazała m.in. nieprawidłowości w eksploat

  Początkiem września inspektorzy WIOŚ pobrali do badań próbki ścieków i wody z Wisłoki poniżej kolektora oczyszczalni ścieków w Kołaczycach. Wyniki wykazały przekroczenia dopuszczalnych wartości stężeń zanieczyszczeń zawartych w ściekach...

 • Mój dom to… Jasło!

   

  Każde miasto szuka swojej ścieżki rozwoju, która poprowadzi je do miejsca, gdzie jakość życia jego mieszkańców będzie na najwyższym poziomie. Dla mieszkających w Jaśle ludzi właśnie to miasto stało się domem, domem do którego zaprasza się z otwartym sercem i ogromną życzliwością, bo to jaślanie są największym potencjałem tego miejsca. 

 • Osiem kilogramów mniej. Kuracja Pani Magdaleny zakończona sukcesem

   

  Wiosenna Metamorfoza w gabinecie dietetycznym Bonne Sante Jasło dobiegła końca. Pani Magdalena wysłała swoje zgłoszenie i wygrała casting do metamorfozy, a dziś przedstawiamy tego efekty.

 • Przywróć sobie piękny uśmiech dzięki leczeniu implantologicznemu

  Leczenie implantologiczne pozwala na skuteczne i przewidywalne odtworzenie utraconych zębów, w sposób najbardziej zbliżony do zębów naturalnych. Dzięki zastosowaniu implantów zębowych możemy odzyskać piękny uśmiech. Zastosowanie najnowocześniejszych metod leczenia gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości i precyzji leczenia. Specjalistycznych gabinetów stomatologicznych nie trzeba daleko szukać. W Jaśle, leczenie implantologiczne oferuje PrecisDENT.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657