Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Podzieleni na tych co muszą zamykać szkoły i na tych co nie chcą

85

W gminie Tarnowiec sześć szkół podstawowych jest zagrożonych likwidacją. Rodzice i nauczyciele są oburzeni i deklarują, że będą walczyć o placówki...

Samorząd stoi przed trudną decyzją. Jak twierdzi, musi szukać takich rozwiązań, które pozwolą utrzymać finanse na równym poziomie dochodów i wydatków. W obecnej chwili gmina Tarnowiec zadłużona jest na około 9.000.000 zł. Zdaniem Bogusława Wójcika, wójta gminy Tarnowiec jest to spowodowane dużym nakładem pieniędzy na oświatę.

- Od 2005 r. do tej pory do oświaty gmina dołożyła 13.000.000 zł po to, aby te placówki utrzymać. Są szkoły, gdzie w klasach jest po 7 - 10 dzieci i nauka odbywa się w klasach łączonych. My nie jesteśmy zadowoleni z tego że ci uczniowie muszą się w takich warunkach uczyć jeżeli chodzi o łączenie klas - mówi Bogusław Wójcik, wójt gminy Tarnowiec.

Rodzice i nauczyciele nie rozumieją, dlaczego ich szkoła w Gliniku Polskim, nowa i wyremontowana ma zostać zlikwidowana. Zorganizowali spotkanie wiejskie, na które zaprosili wójta, zastępcę i przewodniczącego rady gminy, by odpowiedzieli na pytania mieszkańców. Niestety nikt ich zdaniem nie pojawił się  i nie porozmawiał z ludźmi, których była ponad setka.

- Bronimy szkoły do ostatniej kropli krwi. Bo nasza szkoła, jest nowa, piękna i przy drodze. Nasze dzieci będą kierowane do szkoły w Łajscach. My się z tym absolutnie nie zgadzamy i szkołę naszą chcemy, aby została. Patrząc na radnych gminy Tarnowiec i naszego wójta nie wiem czy jest jeszcze szansa dla naszej szkoły. Wczoraj było zebranie wiejskie. Władze gminy nie wstawiły sie na to spotkanie. Pan wójt nie był, zastępca również. Nie ma szans na obronę naszej szkoły bo nie ma z kim rozmawiać - twierdzi Renata Wiśniowska, mieszkanka Glinika Polskiego, mama dwójki dzieci.

- Mam ogromny żal do włodarzy gminy Tarnowiec, ponieważ trzy miesiące temu przyjeżdżali do każdej wioski na zebrania przedwyborcze i nic nie mówili o tak fatalnej sytuacji finansowej. Teraz, czyżby sytuacja finansowa tak się zmieniła? Wczoraj mieliśmy zebranie wiejskie. Poinformowani o nim zostali pan wójt, zastępca i przewodniczący rady. Nikt z nich nie pojawił się. Na spotkanie przyszło około stu ludzi. Nie było z kim rozmawiać. Nasza szkoła to centrum oświaty. Zamknięcie jej to jest degradacją środowiska. Mam nadzieję, że jeśli nie będzie innego wyjścia  to pan wójt i cały samorząd gminy pomoże nam utrzymać tę szkołę przez stowarzyszenie - powiedziała Małgorzata Machowska, przewodnicząca Rady Rodziców szkoły im. Marii Konopnickiej w Gliniku Polskim.

I chęci udzielenia pomocy są...

- Jestem za tym, że jeżeli będą chętni tworzyć takie stowarzyszenia, deklaruję się, że wszelką pomoc jaka będzie potrzebna udzielimy. Szkoła w Łajscach jest nowa i nie wymaga remontu. Ma ona o wiele większe pomieszczenia klasowe niż placówka w Gliniku Polskim, ale nie posiada prawdziwej sali gimnastycznej. Szkoła w Gliniku Polskim też nie ma prawdziwej. To jest sala pełnowymiarowa na potrzeby małej szkółki i na pewno spełnia ona swoje zadanie. Dla nas te szkoły są porównywalne. Dwadzieścia lat pracuję w samorządzie i dopiero pierwszy raz zdarzyło mi się, że nie mogłem przyjechać na zaproszone spotkanie. Nie dlatego, że nie chciałem, ale zdrowie czasem też wysiada - dodaje Wójcik.

Piotr Sikora, zastępca wójta uważa, że niepotrzebne są spory. Zapewnia, że podejmą wszelkich starań,
aby dzieci mogły czuć się bezpiecznie i miały dobre warunki nauki w szkołach.

- Sytuacja dla nas jako samorządowców niezmiernie trudna i to co z mojego punktu widzenia i pracy zawodowej, nie podoba mi się retoryka gry wojennej, która wkrada się w całe to zagadnienie oraz sugeruje jakby samorząd stał po jednej stronie barykady a rodzice po drugiej. Chciałbym zapewnić, że jest nam drogie każde dziecko w naszej gminie i nie zależnie od tego jakie rozwiązania będą przyjmowane, my jako organ wykonawcy będziemy się starać, żeby wszystkim dzieciom zapewnić bezpieczeństwo i dobre warunki nauki w szkołach. Niestety sytuacja, jaką mamy w naszym kraju stwarza takie pozory, że to my walczymy z rodzicami i jesteśmy złymi osobami, które chcą skrzywdzić najmniejszych naszych mieszkańców. Chce zapewnić, że tak nie jest. Jesteśmy zatroskani o wszystkie dzieci i szkoły - komentuje Piotr Sikora.

Ilona Czarnecka
czarnecka.ilona@gmail.com

Reklama

Komentarze: 85

Dodaj komentarz Widok:
0
@ kot
dnia 03.02.2011, 19:49 · Zgłoś
0
@ pytam czy to prawda.
dnia 03.02.2011, 19:23 · Zgłoś
Podobno w gminie Osiek Jasielski to samo tylko po cichu...
Odpowiedz
0
@ Mądrala
dnia 02.02.2011, 21:36 · Zgłoś
Litości!!!!!!!!!!!!!! Ludzie. właśnie oglądałem filmik z sesji jest [...]. Kogo wyście wybrali???????????????????????? Rzeczywiście szkół wam nie trzeba, bo was już rozumu nic nie nauczy.
PRZEPRASZAMY ZA DEMOKRACJĘ.
Odpowiedz
0
@ do miesz. Łajsc III
dnia 02.02.2011, 16:07 · Zgłoś
Dziękuję panu lub pani pedagog z Łąjsc. Niestety normalny człowiek pracuje i nie zwraca czasem uwagi na to czy jest czy nie ma przecinka. No ale wy wspaniali którzy dalej zostajecie na Karcie Nauczyciela i [...]cie te 18 godzin tygodniowy jesteście w stanie zdobyć się na ten wysiłek i wyłapać błędy. Chwała i cześć. I życzę dużo powodzenia podczas promocji. Ps. Może by tak Piotrusia wziął ze sobą ma chłop wykształcenie w tym kierunku ściągnął by unijnej kasiorki i wybudowało by się kilka dzwonnic w koło kaplicy. Taka mała atrakcja turystyczna.
Odpowiedz
0
@ ....
dnia 02.02.2011, 12:58 · Zgłoś
Misją P. Sikory oddelegowanego przez Ks dr S. Mazura do nadzoru szkolnictwa w UG jest doprowadzenie do sytuacji jak w Zespole Szkół Tarnowiec. Panie dyrektor prowadzą kampanię ŻARCIA się z gronem pedagogicznym, a UG Tarnowiec przegrywa procesy z pedagogami. Wszystkie te żenujące sytuacje odbijają się na dzieciach, z błogosławieństwem wielebnych. To ZS w Tarnowcu z paniami dyrektor, którym podobno wystaje słoma z japonek, należy rozwiązać bo jest pośmiewiskiem w całym powiecie.
Odpowiedz
0
@ ...................
dnia 02.02.2011, 12:51 · Zgłoś
Nie opłaca się szkoły utrzymywać dla kilkudziesięciu uczniów lepiej bilety miesięczne zafundować. Niestety ciężko będzie przekonać tych kilkudziesięciu wygodnych. ZAMKNĄĆ!!!
Odpowiedz
0
@ Mieszkaniec Łajsc
dnia 02.02.2011, 00:41 · Zgłoś
Do do mieszk. łajsc II
Literkę Ł pisze się z prawym altem, przed "ale", "bo" i "że" stawia się przecinek. W szkole jest jedna kaplica, a więc będziemy promować kaplicę, a nie kaplice. Właśnie przygotowujemy się do podróży. Po przecinku koniecznie spacja, tak, tak, koniecznie.
I jeszcze coś ci się tam świeci, ale nie wiem co.
Poza tym wypowiedź na poziomie i co najważniejsze... na temat.
Odpowiedz
0
@ do ------
dnia 01.02.2011, 21:09 · Zgłoś
Czy ty celowo zrobiłeś te błędy w każdym wyrazie , czy TAKI [...]
jesteś? Wiem że to drugie. Zapytam z ciekwaości o co ci chodziło w tym komentarzu???
Odpowiedz
0
@ rekord
dnia 01.02.2011, 19:48 · Zgłoś
A u nas jest 18 dzieci w całej szkole i 5 nauczycieli. Rekord Guinessa!!! Nie powiem gdzie, ale to prawda!!!

Fajnie mamy, nie???
Odpowiedz
0
@ dfs
dnia 01.02.2011, 12:08 · Zgłoś
A skąd te długi jak Gmina Tarnowiec nic nie robi .W tych miejscowościach gdzie się likwiduje szkoły nic nie jest zrobione dziury w drogach ogółem nic więc JA SIĘ K[...]!!!! pytam skąd te długi.
Odpowiedz
0
@ XXXXXXXXXXXX
dnia 01.02.2011, 11:22 · Zgłoś
Radni-jezeli tak wam tak jak mówicie zależy na losach ludzi wiec zrzeknijcie sie swoich diet napewno nie staniecie sie biedniejsi moze przez taki czyn ludzie znów popatrzą na was z szacunkiem.Bo po wczorajszym głosowaniu szybko go nie odzyskacie.Niestety zyjemy w kraju demokratycznym ale to co wy robicie to można porównac do tego co się dzieje na BIAŁORUSI
Odpowiedz
0
@ do wsciekły mieszkan
dnia 01.02.2011, 11:08 · Zgłoś
POMOZEMYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY
Odpowiedz
0
@ -----
dnia 01.02.2011, 10:27 · Zgłoś
wiecie czemu ludzie som fauszywi [...] bo majom [...] w sobie
Odpowiedz
0
@ do mmm
dnia 01.02.2011, 10:25 · Zgłoś
ale jesteś chamowaty wiecie czemu ludzie som fauszywe chamowate bo majom [...] w sobie
Odpowiedz
0
@ do mieszk. łajsc II
dnia 01.02.2011, 09:55 · Zgłoś
OSLABIASZ SIĘ DALEJ ALE NIE PRZEJMUJ SIĘ ZA ROK DO KASACJI ŁAJSCE. ALE CIEBIE W TYM CZASIE TU NIE BĘDZIE BO SŁYSZAŁEM ŻE BĘDZIESZ Z NOBLISTKĄ JEŹDZIŁ PO ŚWIECI I PROMOWAŁ KAPLICE W ŁAJSCACH. TAK,TAK TĄ CO MACIE W SZKOLE.
Odpowiedz
0
@ zniesmaczony
dnia 01.02.2011, 07:41 · Zgłoś
Czyli każdy może stracić pracę, tylko nie nauczyciel. Oni są nietykalni, bo oni sie uczyli. Reszta to pleps. Przecierz upadło w regionie tyle firm i tyle osób straciło pracę. Wiekszośc z nich musiała sie przekwalifikować i podjąć inna pracę, a nauczyciele nie mogliby? Jest tyle innych branży. Tylko oni wolą szpuntować ludzi , bo gdzie znajda lepszą i wygodniejsza pracę? Pomyślcie tylko ile mądrych i inteligentnych ludzi po studiach pracuje jako sprzedawcy w sklepach albo robotnicy na budowach. Takioe jest zycie. Poprostu jak cos się kończy to rzeba zaczać coś noweo.
Odpowiedz
0
@ gosia
dnia 01.02.2011, 06:37 · Zgłoś
Odkąd pojawiły się problemy finansowe w oświacie staram się codziennie czytać komentarze dotyczące tego problemu. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że poszczególne gminy muszą dopłacać do szkół, ponieważ rodzi się coraz mniej dzieci,a subwencja idzie za dziećmi. Ministerstwo nie daje ani grosza więcej. Dlatego też gminy mają ogromne problemy finansowe z utrzymaniem poszczególnych szkół. Ciężko jest zamykać szkoły. Wielu uczniów będzie musiało dojeżdżać do pobliskich miejscowości.Szkoda jest również nauczycieli, którzy stracą pracę.Wielu z nich jest wspaniałymi pedagogami. Nieprawdą jest, że uczą tylko 18 godzin. Są to ludzie z powołania,którzy wiele czasu poświęcają na przygotowywanie się do lekcji,czytanie lektur, poprawę sprawdzianów, klasówek,organizują uroczystości,jeżdżą z dziećmi na konkursy, zawody, przeglądy, szukają sponsorów.Aby mieć zapewniony cały etat,posiadają po 2,3 kierunki, za które w większości sami musieli sobie zapłacić. Non stop uczestniczą w kursach, szkoleniach, warsztatach.Reforma narzuciła jeszcze opracowywanie dodatkowych dokumentów,programów... Tak więc proszę nie mówić, że nauczyciele pracują tylko 18 godzin.Doszły jeszcze 2 godziny dodatkowe. Uczą niejednokrotnie w klasach liczących po 30 osób, gdzie ciężko jest utrzymać dyscyplinę. Do każdego wychowanka podchodzą indywidualnie. Na bieżąco informują rodziców o problemach wychowawczych swoich podopiecznych, dzwoniąc do rodziców, niejednokrotnie z własnego domu. Naprawdę są tacy nauczyciele. Jest wiele szkół w których tak właśnie jest.Dlatego proszę nie obrażać nauczycieli,jeżeli ktoś nie jest w temacie. Dochodzą jeszcze problemy natury psychicznej,a przecież zdrowie,również to psychiczne, każdy ma z nas tylko jedno. Tak więc proszę nie zazdrościć nauczycielom wakacji, ferii, czy urlopów dla poratowania zdrowia. A zresztą trwają prace nad Kartą Nauczyciela. Ma być 52 dni wolego,zamiast 78. Natomiast panie przedszkolanki 35. Więcej na wczorajszym onecie lub w gazecie prawnej. Każdemu z komentatorów życzę więcej rozwagi w tym co pisze i jak pisze, a także patrzenia na świat z wielu perspektyw, a nie tylko ze swojej.
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 01.02.2011, 00:17 · Zgłoś
Jakieś stowarzyszenie z Jasła chce wszytskie szkoły wziąść pod siebie - oddajcie im będą nadal trwały.
Odpowiedz
0
@ antyPO
dnia 31.01.2011, 23:34 · Zgłoś
Znam z gminy Tarnowiec wielu zagorzalych zwolennikow PO wiec panowie zbierac PLONY rzadow Platwormy Obywatelskiej.Brawo.
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 31.01.2011, 23:15 · Zgłoś
Nikt nie zrozumie, co to znaczy być nauczycielem, jeżeli sam tego ciężkiego kawałka chleba nie posmakuje, zgodnie z powiedzeniem - "wszędzie jest dobrze tam, gdzie nas nie ma." Dlatego tym wszystkim laikom, którzy atakują nauczycieli, łatwo jest oceniać i krytykować. A kto bronił Wam - zaciekli krytycy i "znawcy" trudu tego zawodu - postawić w życiu na rozwój (nie bez wyrzeczeń) i wybrać zawód nauczyciela? Jest to droga ciężka i kosztowna!!! Mało tego. W dzisiejszych czasach nauczyciel musi wciąż podnosić swoje kwalifikacje, co oczywiście też darmowe nie jest. Musi pokrywać to z własnej kieszeni, a studia podyplomowe do najtańszych nie należą. Nauczyciel pracuje kilkanaście godzin tygodniowo? Nic bardziej mylnego. Szkoda, że nikt nie pomyśli, ile wieczorów, ile weekendów w ciągu roku nauczyciel poświęca na sprawdzanie i ocenianie testów, kartkówek, wypracowań,zeszytów, psując sobie nierzadko wzrok na rozszyfrowywaniu uczniowskich bazgrołów? Na feriach są nauczycielskie dyżury, więc nikt na wczasy za te "wysokie" pensje też sobie nie pozwoli. Dla wiadomości ignorantów - obecnie nauczyciele muszą jeździć od szkoły do szkoły, żeby uzbierać cały etat. 5 godzin w jednej szkole, siedem w drugiej, a resztę w trzeciej. Więc jeżeli te rajskie kokosy, jakie zarabia nauczyciel, są dla kogoś solą w oku i powodem do nienawiści i tylu gorzkich słów pod ich adresem, to proszę poważnie rozważyć zmianę profesji i zainwestować w samokształcenie. Bo na naukę nigdy nie jest za późno..... Dlatego zastanówcie się ludzie, co wy pleciecie. Ciekawe, gdyby to was osobiście dotknął problem nagłego bezrobocia, jakbyście się czuli i co powiedzielibyście swoim dzieciom? "Przykro mi dzieci, ale od jutra nie dostaniecie chleba." Jeżeli taką nienawiść żywicie do nauczycieli i tak was cieszy ich krzywda w postaci utraty pracy, to współczuję Wam i Waszym dzieciom takich rodziców.
P.S. Ku zaskoczeniu wielu osób, nie jestem nauczycielem.
Odpowiedz
0
@ bez emocji
dnia 31.01.2011, 22:42 · Zgłoś
Czuje się ta "gorsza", to przez moje wynagrodzenie(sit!!) wysokie, gmina upadła tak nisko. 4 podyplomowe kierunki, by ciągle spełniać wymagania, po 20 latach pracy .... bez pracy... bez emocji jednak z pytaniem, i co dalej??? czekać do września czy już się pakować i wyjechać, by nie być ciężarem...
Odpowiedz
0
@ golf
dnia 31.01.2011, 21:26 · Zgłoś
Brawo Panie wójcie! reforma być musi!
Odpowiedz
0
@ RACJA
dnia 31.01.2011, 20:47 · Zgłoś
Wszyscy mają sporo racji. Nasi rodzice szkoły budowali, często w czynie społecznym, myśmy do nich uczęszczali i było dobrze. Własnie, BYŁO. Czasy się zmieniają, dzieci coraz mniej, nauczyciel coraz więcej, funduszy na oświatę coraz mniej. Coraz więcej biurokracji i urzędników, rosnące koszty, nepotyzm i kolesiostwo. W takiej rzeczywistości żyjemy i jeszcze długo tak będzie. Kto jest temu winien?? My sami. My, obywatele i mieszkańcy. Wybieramy stale tych samych ludzi, którzy stale to samo nam obiecują. Jesteśmy naiwni, wręcz [...]. Jestem niemal pewnie, że za 4 lata wybierzemy tych samych ludzi bo u nas jak u Kargula i Pawlaka. "Wróg, ale swój wróg".
A teraz już jest za późno. Jak się kosztów nie zmniejszy, a tak się składa, że szkoły generują ogromne koszty, które łatwo zmniejszyć zamykając tyle szkół ile się tylko da. Jeśli koszty nie zostaną obniżone to za rok lub dwa przyjdzie zarząd komisaryczny i zamknie nie 6 szkół tylko 9. Finanse są nieubłagane. Każdy to wie, kto pracuje i ma wydatki. Portfel się sam nie napełnia i nie dadzą nam kredytów bez końca.
Szkoły powinny być stopniowo zamykane przez minione lata. Skoro tego nie robiono to teraz trzeba hurtem. Przykre to jest ale prawdziwe. Niektóre z zamykanych szkół może prowadzić tzw stowarzyszenie i takie inicjatywy Wójt powinien mocno wspierać.
W takiej sytuacji Wójt robi to co musi, a niekoniecznie to co chce.
Trzymam kciuki za Wójta w tym momencie aby nie poddał się presji, która na pewno wynika z silnych emocji i żalu, żeby miał odwagę pójść krok dalej i nie kończył szukania oszczędności tylko w oświacie ale też w innych miejscach, o których pisali mieszkańcy powyżej.
Pozdrawiam wszystkie strony.
Krzysiek
Odpowiedz
0
@ sd
dnia 31.01.2011, 20:45 · Zgłoś
Brawo!! W końcu Rada Gminy podjęła słuszną decyzję! A tych kilku wrzaskliwych i nie mających pojęcia o świecie moherów to niestety pozostałość po minionych czasach, ale może i to wkrótce minie.
Odpowiedz
0
@ Pawel
dnia 31.01.2011, 20:26 · Zgłoś
To jest chore. Przeciez wiecej sie urodzilo dzieciatek niz odeszlo ludzi. Co wy [...]e o jakims nizu. Powiedzcie otwarcie ze na "diety"wam potrzeba od ktorych zaczeliscie kadencje...
Odpowiedz
0
@ pro
dnia 31.01.2011, 20:26 · Zgłoś
najlepszym sposobem na pozbycie sie problemu to zlikwidowanie gminy i ile oszczednosci bedzie z tego powodu a wioski poprzydzielac do sasiednich gmin po co komu taka gmina TARNOWIEC co nikt nic nir robi i mysli tylko o swoich interesach a nie o mieszkancach
Odpowiedz
0
@ Za likwidacją...
dnia 31.01.2011, 20:23 · Zgłoś
Właśnie przegłosowali, szkoły zamykają :) i po co było sie tak pienić? Wreszcie jakaś mądra decyzja :) brawo!
Odpowiedz
0
@ end
dnia 31.01.2011, 20:15 · Zgłoś
nie ma[...]a we wsi!!! sołtys na urlopie
Odpowiedz
0
@ ole
dnia 31.01.2011, 20:06 · Zgłoś
Czekam na to jak to dobrze i bogato będzie teraz w szlachetnej gminie Tarnowiec. Ciekawa też jestem gdzie za moje pieniądze pojedzie się bawić RADA, aby uczcić taki sukces! Czy zafundują sobie w nagrodę za wybitne decyzje po złotym zegarku? Bo łańcuszki złote dostały swego czasu już Panie w gminie... A Wy Ludzie z Gminu, tak z GMINU cieszcie się, bo będziecie mieć dzieci miastowe. To co dziś zobaczyłam na sesji w Tarnowcu zakrawa na kpinę-kpinę z wyborców, z rodziców, z nauczycieli, a przede wszystkim z dzieci. To ropiejąca rana- te uśmieszki Przewodniczącego Rady, ci Radni siedzący plecami do ludzi, te ironiczne p[...]i. Dla wielu spośród tych ludzi, mam nadzieję, to polityczna śmierć. Ten radny rzucający obelgi w jakimś żałosnym liście- żenada, ci radni [...], wstydzący się podnieść rękę w głosowaniu wyżej od własnego nosa... "Miałeś [...] złoty róg, ostał Ci się jeno sznur..." Pozostaje jedynie pochylić czoła przed ludźmi,których pot wsiąkł kiedyś w te mury, które dziś SPRZEDALIŚCIE!!!
Odpowiedz
0
@ do mmm
dnia 31.01.2011, 19:34 · Zgłoś
[...] mnie trafia, jak czytam Twoje bezpodstawne zarzuty (czyt. [...]) wobec ludzi wykonujących zawód nauczyciela! Co Ty sobie myślisz? Ze z ulicy się do szkół uczyć przychodzi? ze się uczy kilka godz, jak to rzesza ciemnego ludu śmie na każdym kroku wytykać!(Karta Nauczyciela mówi o 40 godz!!!Tyle się średnio spędza w szkole!płaca za 18, reszta charytatywnie!) Proszę-idź na 5-letnie studia!(podejrzewam, że najpierw próg szkoły ponadpodstawowej musisz przeskoczyć) Człowieku, co masz na myśli pisząc "kupa kasy"??1600 po 6 latach pracy? takie kokosy Ci się marzą ??? Znasz powiedzenia "Obyś cudze dzieci uczył"...?Zapewne nie!Pewnie sam wychowujesz, albo wychowasz kiedyś to biedne, poszkodowane dziecko, które nie zna słowa "szacunek" ! Odczepcie się raz na zawsze od wypominania tych wakacji! Szkoda, że nie wiecie, że nauczycielowi nie przysługuje oprócz tego wolnego ani jeden dzień urlopu w razie nagłych sytuacji, jak innym zawodom!Jakby nie te wakacje, to połowa uczących wasze kochane pociechy trafiłaby do psychiatryka! Dla wszystkich, którzy tak bardzo zazdroszczą tej kasy i wolnego mam propozycje - proszę przyjść na choćby jedną przerwę do szkoły! Zapraszamy do "małpiego gaju"! I nie piszę to jako n-ciel, ale jako osoba postronna pracująca w szkole na innym stanowisku!!!
Odpowiedz
0
@ do mmm
dnia 31.01.2011, 19:22 · Zgłoś
Wiesz, mam świetny pomysł. Najlepiej żeby szkoły zostały, uczniowie też ,tylko........... usunąć z nich nauczycieli.

Przez nauczycieli zamykają szkoły, ot apogeum intelektu.
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec Łajsc
dnia 31.01.2011, 19:09 · Zgłoś
do do mieszkańca Łajsc
Przepraszam cię, że się osłabiam, ale jak czytam twoje [...] to naprawdę lekko nie jest. Nogi się same uginają. A jeżeli myślisz, że przestanę pisać, bo ty tak chcesz, to się przeceniasz.:)))
Odpowiedz
0
@ x
dnia 31.01.2011, 18:56 · Zgłoś
Hehehe...parodia
Odpowiedz
0
@ yyyyyy
dnia 31.01.2011, 17:57 · Zgłoś
Decyzja zapadła...!!!
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 31.01.2011, 17:47 · Zgłoś
precz z urzędu miasta jasła biedni radni ci co zwalniajom z pracy ludzi i co szkoły likwidujom w radzie urzędu miasta jasła powinni być sami bogaci radni to by nie zwalniali ludzi biednych z pracy
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 31.01.2011, 17:46 · Zgłoś
precz z urzędu miasta jasła biedni radni ci co zwalniajom z pracy ludzi i co szkoły likwidujom w radzie urzędu miasta jasła powinni być sami bogaci radni to by nie zwalniali ludzi biednych z pracy
Odpowiedz
0
@ ........
dnia 31.01.2011, 16:41 · Zgłoś
Panie wójcie i radni czyżby trauma okresu szkolnego? zemsta na szkole za niepowodzenia ?-prowadzenie szkół podstawowych należy do OBOWIĄZKOWYCH zadań własnych gminy, na wynagrodzenia nauczycieli OTRZYMUJE subwencje i dotacje od państwa. A do radnych należy tak zaplanować budżet tj. wpływy i wydatki aby starczyło na zadania gminy. Poszukajcie oszczędności również w innych wydatkach nie tylko w szkolnictwie.A to już jest wyższa szkoła jazdy i w tym problem Wy idziecie po najmniejszej linii oporu w myśl zasady " po nas choćby potop".
Odpowiedz
0
@ do wikus
dnia 31.01.2011, 16:29 · Zgłoś
nie po to studiowałem 5 lat a potem robiłem dwa razy studia podyplomowe i wszystko za własna kasę-międzyczasie pracowałem żeby miec za co żyć w róznych miejscach-żeby teraz zarabiac 1000zł. A Ty jak przygotowaleś się do zawodu który teraz wykonujesz?
Odpowiedz
0
@ muza
dnia 31.01.2011, 15:35 · Zgłoś
Czytam te komentarze i myślę sobie, że trzeba zostawić te szkoły, bo duże macie państwo braki w poprawnym pisaniu: wiele błędów ortograficznych, stylistycznych, brak kultury pisania...
Zawalczcie sami o edukację waszych dzieci, na Boga!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ WśCIEKłY MIESZKANIEC
dnia 31.01.2011, 15:18 · Zgłoś
A DLACZEGO SZKOLA WE WROCANCE OBYWATELE JEśLI ZAMKNą TO DO BRONI I NA GMINE SłYNNE SłOWO POMOżECIE.........
Odpowiedz
0
@ olewka
dnia 31.01.2011, 15:10 · Zgłoś
PROPOZYCJA zróbmy ustawki tak jak kibole która wieś wygra to tam zostanie szkoła i po problemie.
Odpowiedz
0
@ WśCIEKłY MIESZKANIEC
dnia 31.01.2011, 14:54 · Zgłoś
Jeszcze jedno pozwalniać trochę ciężko pracujących nauczycieli i po co płacić księżom dawniej chodziłem na religie i ksiądz nie brał pieniędzy powinien nieść słowo Boże za darmo!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 31.01.2011, 14:54 · Zgłoś
Wystarczy poczytać kartę nauczyciela. Wszystko im się należy, dodatek za dodatkiem, podwyżki,co chwilę wolne a pracują po kilka godzin dziennie. To zadłużenie gminy przez ich "niziutkie" wypłaty. [...] apele przygotowują z uczniami na lekcjach, bo przecież gdyby zostali 40 minut po pracy to trzeba by im płacić godziny nadliczbowe. Ale że dzieciom przepadają lekcje to już nie jest dla nich ważne. Nauczyciele to święte krowy , których nie można ruszyć.
Odpowiedz
0
@ WśCIEKłY MIESZKANIEC
dnia 31.01.2011, 14:44 · Zgłoś
A może by tak zacząć oszczędności od samej góry połowę obciąć wójtowi bo jest przesadą ile on zarabia ,radnych zwoływać w konkretnych sprawach organizuje się spotkania bez celu a płacić trzeba , zredukować obsadę ciężko tam zapracowanych ludzi jeszcze trochę i trzeba będzie rozbudować budynek bo się zatratują!!A dopiero wtedy zacząć szukać oszczędności dalej.
Odpowiedz
0
@ HITLER
dnia 31.01.2011, 13:31 · Zgłoś
a po [...].!! ta wogule [...] gmina funkcjonuje , rozwiazać ja i wioski podzielić pod madrzejszych , a nie mafia tarnowiecka, pilnuja wlasne [...] i tyle, jeszcze koryto troche pełne to rzrom!! ale sie skonczy!!
Odpowiedz
0
@ rodzic
dnia 31.01.2011, 09:24 · Zgłoś
jesteście zatroskani Panie Sikora Jak Pani Dzrektor Łubienka walcyza o szkołe dopuki miała posadkę a jak zabrakło to szybko [...]... wsadziła na dyrektora przedszkola a kapitan z statku schodzi ostatni tak dbała o dobro dzieci spo prostu wstyd i wykopał bardzodobrą dyrektorkę ...
Odpowiedz
0
@ kibic
dnia 31.01.2011, 09:18 · Zgłoś
To wina Pana PRZEWODNICZĄCEGO przz osiem lat nic nie robił tyko jeżdzi po wsiach iploty suej nastawia ludzi na siebie a konkretnie na ludzi którzy mieli pomysł na gminę i teraz macie coście chciel czy stary emeryt który całeżycie nic nie zrobił człowiek bezpomysłu może rozwiązać problem gminy lub postawić ją na nogi ,,,, nie ha ha macie a ja dzieci wywiozę do jasła bo kadra to jest tak że zero zanngażowania w szkoły i naukę ....... SS
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 31.01.2011, 00:48 · Zgłoś
ODDAJCIE TO JEDNEMU STOWARZYSZENIU NIECH JA WSZYSTKI E PROWADZI IDA SOBIE ŚWIETNIE RADĘ PRZY TYCH SUBWENCJACH I SZKÓŁ NIE TRZBA BĘDZIE LIKWIDOWAĆ WE WSIACH!!!
Odpowiedz
0
@ do zniesmaczonego
dnia 30.01.2011, 23:44 · Zgłoś
A co cię tak dziwi, że nauczyciele bronią swoich miejsc pracy. To przecież normalne. KAŻDY broni swojego miejsca pracy. A co komu z nowej drogi jak będzie siedział w domu na bezrobociu. Będzie szedł nowo wyasfaltowaną dróżką po dotacje dla potrzebujących albo po zasiłek, który nie wystarczy nawet na opłacenie kanalizacji albo będzie prowadził swoją pociechę po nowiuśkim chodniku 5 km do szkoły, bo na samochód nie będzie go stać. I czym tu się zniesmaczać, że każdy chce jakoś żyć, bo ma na utrzymaniu rodzinę, dom itd. i nie chce wylądować na Foluszu. Każdy likwidowałby miejsca pracy, ALE NIE SWOJE. Kochany troszeczkę empatii.
Odpowiedz
0
@ mmm
dnia 30.01.2011, 23:14 · Zgłoś
gmina nie da rady więcej dokładać tym wielmożnym pedagogom którzy wakacje maja wolne, ferie dwutygodniowe, przerwa miedzy świętami, soboty ,niedziele każdy by tak chciał tak pracować i tyle kasy zbierać.Pracują kilkanaście godzin tygodniowo i są wielce zapracowani.Przez nich i tylko przez nich szkoły idą do likwidacji i wreszcie ludzie powinni to zrozumieć!! a niektórzy są już na emeryturze ale sobie dalej dorabiają jako emerytowani nauczyciele.
Odpowiedz
0
@ wikuś
dnia 30.01.2011, 22:26 · Zgłoś
Niech jeszcze strajkują o podwyżki a będzie ich jeszcze mniej.Przekonają się jak to dobrze zarabiać 1000zł.i wychowywać czworo dzieći.
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec gminy
dnia 30.01.2011, 21:24 · Zgłoś
takiego rządu w gminie jeszcze nie było żeby 6 szkół w jednym roku zamykać to mamy,oczywiście zamykają np.kołaczyce 1 szkołę ale 6 szkół trzeba próbować ratować a nie iść na łatwiznę brak kasy to zamknąć szkoły najlepiej
Odpowiedz
0
@ koi
dnia 30.01.2011, 21:10 · Zgłoś
bedzie jeszcze gorzej
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 30.01.2011, 21:08 · Zgłoś
Ale jak nie dam rady przyjechać na zebranie to wysyłam zastępcę to po co mianować ludzi na funkcję z-cy wójta jak w rezultacie jak wójt zachoruje to z-ca nie zastępuje go,chyba po to żeby tylko był i pieniądze większe pobierał.
Odpowiedz
0
@ Staszek
dnia 30.01.2011, 20:50 · Zgłoś
Panie Wójcie niech sie Pan nie przejmiuje tymi obraźliwymi wpisami bo oni nie mają pojęcia o finanach Gminy. dobrze sie im gada bo nie ponoszą z tego tyt żadnych konsekwencji. Dlaczego nie podpiszą swoich wpisów z imienia i nazwiska? bo to zwykłe [...] !!!
Odpowiedz
0
@ xxxxxxxxxxxxxxx
dnia 30.01.2011, 20:04 · Zgłoś
ja współczuje radnym co oni jutro pokażą na spotkanie z ludzmi nie mieli cywilnej odwagi sie stawic.Jutro wyborcy wam podziękują.
Odpowiedz
0
@ do zniesmaczony
dnia 30.01.2011, 19:57 · Zgłoś
myślisz że jak zamkną szkoły to będą nowe chodniki, drogi itp.? A nauczyciele to nie ludzie? Nie mają rodzin? Zamknięcie jednej szkoły to moze byc strata pracy dla dwojga rodziców. Zastanówcie się ludzie czy to "wysokie" pensje nauczycieli doprowadziły gmine do takiego stanu? moim zdaniem to banda niekompetentnych cwaniaków, która przez ostatnie 4 lata chulała za gminne pieniadze potem zamydliła oczy [...] która znowu ich wybrała a teraz dalej robi co chce-a Wy Ludzie przy nastepnych wyborach ruszcie mózgiem zanim postawicie krzyzyk przy nazwisku. A dzieci jesli juz to najbardziej poszkodowane sa przez rodziców!
Odpowiedz
0
@ Do mieszk Nowego G
dnia 30.01.2011, 19:45 · Zgłoś
Coś mi się zdaje że ty nie z Nowego G tylko z Rostok ???.
Odpowiedz
0
@ ona_a
dnia 30.01.2011, 19:43 · Zgłoś
o co tyle hałasu. dzieci z dobrucowej, sądkowej dojeżdżają do szkoły od zawsze i nie zauważam, żeby były poszkodowane. zbyt wygodni ludzie żyją na tym świecie. macie teraz szkolny autobus który podwozi wam dzieci pod dom i pod sama szkole to i tak narzekacie.
Odpowiedz
0
@ do mieszkańca Łajsc
dnia 30.01.2011, 19:27 · Zgłoś
DZIĘKI ZA TAK WSPANIAŁĄ NOWINĘ.WRESZCIE MAMY CZŁOWIEKA ROKU 2010 GMINY TARNOWIEC. BARDZO KOMPETENTNA, PRZYJAZNA UCZNIOM I POGODNA OSOBA. PÓJDŹMY DALEJ PANI SIKORA DO POKOJOWEGO NOBLA A JAK NIE WIECIE ZA CO TO MIESZKANIEC ŁAJSC WAS OŚWIECI. PEWNIE JAKAŚ RO0DZINKA. CZŁOWIEKU LITOŚCI NIE OSŁABIAJ SIĘ I NIE PISZ JUŻ WIĘCEJ NIC.
Odpowiedz
0
@ hoop
dnia 30.01.2011, 19:20 · Zgłoś
A nauczyciel to nie może w dwóch szkołach uczyc tylko dzieci musza dojezdżać??
Odpowiedz
0
@ oszczędny
dnia 30.01.2011, 18:58 · Zgłoś
A może szanowne towarzystwo na poczatek zaczęło by oszczędzać od samych siebie. I tak szacowny pan wójt nie 11 000 tylko 5000, jego zastępca 2500 jak normalny katecheta, chyba że te lata w seminarium liczone są jak DYPLOMOWANEMU,zięć największego reformatora ten co niby tak strasznie haruje w GOK i uczy przez godzinę tygodniowo jak fotografować ptaszki 1500, do tego dochodzi jeszcze szef zakładu budżetowego i tak robimy całkiem niezłe oszczędności. Ale mistrzowie reformy szukają gdzie indziej wyliczając że w takich szkołach to i dwie sprzątaczki się zatrudnia. A one we dwie zarabiaja mniej niż szacowny PAN TADEUSZ co to radzie przewodzi. Radnym tez obciąć niech coś zrobią społecznie dla tej gminy. A tak nawiasem to w tej radzie siedzą sami EKSPERCI, myślę że nieszczęśnicy mają za małe emeryturki wiemy że emeryt i rencista groszem nie [...] i muszą dorobić żeby jakoś wiązać koniec z końcem. Popatrzcie na nich wszyscy ledwo wiążący koniec z końcem, brakuje na życie trzeba dorobić. A najlepiej taki ROBIĆ ŻEBY DOROBIĆ I NIC NIE ROBIĆ, A DIETKI LECĄ.
Odpowiedz
0
@ zniesmaczony
dnia 30.01.2011, 18:52 · Zgłoś
Współczucia dla władz gminy, że przyszło im sprawować rządy wśród tylu im[...]i i ludzi nie mających pojęcia o ekonomii. Wszyscy chyba chcieliby mieć w swojej gminie dobre drogi, chodniki, kanalizację, dotacje dla osób potrzebujących itp. - no ale mieszkańcy gminy Tarnowiec (na szczęście nie wszyscy) wolą cały budżet przeznaczyć na utrzymanie szkół, w których (jak nie ma epidemii [...]) uczy się 7 dzieci. Ciekaw jestem komu bardziej zależy na utrzymaniu tych szkół - rodzicom, którzy mają pewność że dziecko będzie bezpiecznie uczęszczać do szkoły zlokalizowanej zaledwie parę kilometrów dalej, czy wielmożnym pedagogom, którzy boją się o swoje stołki? Bo każdy broniłby zaparcie takiego miejsca pracy, jak ich. Tym bardziej że mają w ręku taką broń jak "poszkodowane" dzieci.
Odpowiedz
0
@ wróbel
dnia 30.01.2011, 18:29 · Zgłoś
mkji
Odpowiedz
0
@ krzysztof558
dnia 30.01.2011, 18:28 · Zgłoś
Panowie Radni. To wy, nie tak dawno przecież, obiecywaliście swoim wyborcom,min., że szkół nie oddacie.A wszystko wskazuje na to, że oddacie. I jak wyglądają teraz te wasze idiotyczne zapewnienia. Czy nie szkoda było czasu, który spędziliście w szkołach na dyskusjach z ich dyrektorami. Radni z Czeluśnicy i z Umieszcza odnieśli sukces? Nie prawda. Za kilka lat i tu dojdzie "modernizacja". W Umieszczu tylko fakt, że są "dwie" szkoły,przesunął wykonanie wyroku w czasie. Taki jest rachunek ekonomiczny i nie ma od niego odwołania.Nauczyciele ze swoimi "niskimi" zarobkami położyli oświatę na łopatki i jest to fakt oczywisty. Wypowiedzi odnośnie Wójta, oczywiście te wszystkie obraźliwe i przez to beznadziejne, bo nie prawdziwe , tylko zaogniają sytuację i tak już bardzo gorącą. A wypowiedź tego "patrioty' na temat zaradności parafii trąci głębokim PRL-em.Gdyby nie dostawali w każdą niedzielę, nie "obdzierali" przy pochówku, chrzcie czy ślubie, mieliby to samo co teraz mają szkoły. Trzeba było rozmawiać dużo wcześniej a nie teraz jak mleko jest już rozlane. Panie Wójcie, tylko mocne cięcie może rozładować tą przykrą sytuację. A na jak długo, to się dopiero okaże jak
"góra" znowu zrzuci na barki najniższego szczebla następne koło młyńskie. Odwagi Panie Wójcie a szczekaczom niech Pan rzuci Radę kultury i oświaty, bo do niczego innego się nie nadają.
Odpowiedz
0
@ Mieszkaniec Łajsc
dnia 30.01.2011, 18:03 · Zgłoś
Do mieszkańca Nowego G.
Szkoła w Łajscach oprócz tego, że pracuje tam żona zastępcy wójta (nawiasem mówiąc bardzo kompetentna, przyjazna uczniom i pogodna osoba)ma jeszcze inne atuty; jest nowiutkim, dobrze utrzymanym budynkiem z obszernymi salami lekcyjnymi, pracownią komputerową, salką gimnastyczną, boiskiem. Dwa ogromne korytarze służą do spotkań z rodzicami, występów dzieci, organizowania uroczystości,zabaw, dyskotek, które nie muszą odbywać się w [...], nie przystosowanej do tego sali gimnastycznej, jak ma to miejsce w niektórych nawet dużych szkołach.
Nie wiem dlaczego solą w oku stała się dla kogoś szkoła w Łajscach, przecież w gminie zostaje pięć szkół.
I jeszcze jedno, rozumiem, że bronisz swojej szkoły, ale nie rozumiem sposobu w jaki to robisz.
Odpowiedz
0
@ t.w
dnia 30.01.2011, 16:31 · Zgłoś
Ludzie nie narzekajcie tylko bierzcie się do roboty. W rodzinach po jednym max dwójka dzieciaków i dziwić się że w szkołach klasy maja po 5 uczniów. Tak więc wszystko w waszych rękach(może rękach to niewłaściwe słowo ale..) DO ROBOTY A NIE BIADOLIĆ...
Odpowiedz
0
@ do [...]
dnia 30.01.2011, 16:19 · Zgłoś
Na pewno znajdą sie lokatorzy.
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 30.01.2011, 16:18 · Zgłoś
Zastrzegam , że na problem spoglądam stojac z boku. Nie bronie Wóta, ale chce powiedzieć Pani Wiśniowskiej i Machowskiej , że to nie wyglad szkoły jak Pani Wiśniowska mówi tylko jakość kadry nauczania liczy się w procesie dydaktycznym.Kolejna sprawa to drogie Panie Wójt odpowiada za sytuację finansową. Gdyby doszło do krachu finansowego , a tak może być to obywatele niestety nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Kolejna sprawa to protesty. Jedźcie protestować tam gdzie dają pieniądze na oświate czyli do Warszawy!!!!
Odpowiedz
0
@ m....p
dnia 30.01.2011, 16:12 · Zgłoś
Szkoła w łajscach nie prawdą jest jak mówi wójt żę jest nowa.
Nadaj sie jedynie do remontu , na który trzeba będzie wyłożyć dużo pieniędzy.
A szkoła w Gliniku polskim jest nowa , w dobrej lokalizacji, świetnie zadbana . są sporzadzone listy i z nich wynika żę w 2017 roku w gliniku bedzie wiecej napewno dzieci niz w lajscach czy w umieszczu.

W umieszczu jest tyle samo dzieci co w gliniku i tam szkoły nie zamykacie bo co , bo ymieszcz jest leoszy i nie mamy zamiru płacić za dekoracje świąteczne umieszcz bo to bądż , co bądż idzie z kieszeni mieszkańców całej gminy.

Wójcie ostrzegamy za 4 lata bedą wybory i zobaczymy kto wtedy bedzie musiał odejść z gminy!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ Roszic
dnia 30.01.2011, 16:10 · Zgłoś
Jestem oburzony w gminie chcą zamknąć szkoły a ja się pytam: Gdzie są rodzice?Ł=:)
Odpowiedz
0
@ mieszkanka
dnia 30.01.2011, 16:04 · Zgłoś
JESTEŚCIE BEZNADZIEJNI. GLINIK POLSKI WIOSKA JAK KAŻDA INNA, ZLIKWIDOWAĆ TE SZKOŁY W PIERON, NA CO TYLE TEGO, LUDZIE ZMĄDRZEJCIE TROCHĘ, W KAŻDEJ WSI SZKOŁA TO CHORE, BRAWO DLA WÓJTA!!!!!!! WRESZCIE NORMALNE POMYSŁY, NAUCZYCIELE TO ŚWIĘTE KROWY, DAĆ IM NAJNIŻSZĄ, CIEKAWE CZY NADAL BĘDĄ TACY CHĘTNI DO PRACY, JEST ICH WIĘCEJ NIŻ MRÓWEK, WYTĘPIĆ TO TROCHE,...
Odpowiedz
0
@ fachura
dnia 30.01.2011, 15:41 · Zgłoś
Dlaczego nie oznajmiliscie ludziom przed wyborami o zamknięciu szkoł......teraz już byście wszyscy byli zarejestrowani w urzędzie pracy jako bezrobotni ponieważ nikt by was nie wybrał.
Odpowiedz
0
@ elf
dnia 30.01.2011, 15:30 · Zgłoś
Wystarczy popatrzec na ostatnie zdjęcie .CZY TO JEST MINA CZŁOWIEKA KTÓRY MÓWI PRAWDĘ.W gminie Tarnowiec na pierwszym miejscu jest projekt unijny RODZINA NA SWOIM,i w gminie i w szkołach wyobsadzac rodzinkę
Odpowiedz
0
@ oooo
dnia 30.01.2011, 15:26 · Zgłoś
czyżby całe zadłużenie gminy to tylko oświata, a czemu nie ma mowy o nietrafionych inwestycjach, o remontach akurat przed samymi wyborami ( np rynek w Tarnowcu). Jeżeli jest taka zła sytuacja to dlaczego otwarto nową jednostkę budżetową GOK w Tarnowcu, jest on niezbędny ale nie można było poczekać z otwarciem parę lat. A pensje samorządowców, czy sprawiedliwe jest aby wójt malutkiej gminy Tarnowiec zarabiał tyle samo co prezydent Warszawy, bo chyba z swoim zastępcą to kwota przekraczająca 20 tys. zł. Wyliczać można by było dalej. Pan Śmietana ile wynosi jego pensja jako przewodniczącego i diety radnego o pensji sołtysa nie wspomnę. Dlaczego widząc od 20 lat tak trudną sytuację nie podali się państwo do dymisji, nie można zwalać winę na wójta, którego nie ma bo panowie razem z nim rządzili i robili te długi, jak się nie podobało można było odejść, ale chyba bardziej zależało na wypłatach. oskarżając nauczycieli niech Pan publicznie powie ile dokłada do pensji nauczycieli, ale samych pensji a nie na całą oświatę i na szkoły. Na pensje nauczycieli jest subwencja od państwa, a na Pana pensje nie i trzeba także ją zabezpieczyć ze środków własnych !!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ zmartwiona mama
dnia 30.01.2011, 14:52 · Zgłoś
Panie Wójcie jest Pan w Gminie od ok.20 lat i to Pan pracował na te długi zacznijcie oszczędzać od siebie,mnie jak brakuje pieniędzy to nie zaczynam oszczędzać na dzieciach tylko na sobie.Nasze szkoły były budowane przez rodziców [...]ków i pradziadków wtedy Wójt i cała rada p[...]a to tego nie pchała bo zysków nie było,a teraz zamknąć chcecie najładniejsze szkoły w gminie żeby coś obgryść do podziału.Ruszcie głowami a może opamiętanie przyjdzie
Odpowiedz
0
@ mikołaj
dnia 30.01.2011, 14:16 · Zgłoś
Szkoła w której brak sali gimnastycznej i okna do wymiany,a także cały budynek do remontu zostaje,a nowe budynki chcą nasze władze zamknąć !!!Istna głupota i brak zdrowego rozsądku.....
Odpowiedz
0
@ a...z
dnia 30.01.2011, 13:33 · Zgłoś
czy gdyby wójt na zarządzanie swoim domem miał mało pięniędzy to pierwsze co by zrobił to nie posłałby dzieci do szkoły?
Przecież to byłoby bardzo oszczędnie bo nie wydawałby na książki, dojazdy, śniadania, ubrania itp..Można by też dzieci wydelegować do pracy najlepiej do UK.Następnie każdemu z dzieci kazać przysyłać co miesiąc pieniądze oczywiście dla gospodarza domu. Wtedy miał by już pieniędz ale pewnie nie miał by rodziny.
Odpowiedz
0
@ pop
dnia 30.01.2011, 13:29 · Zgłoś
a co bedzie w tych budynkch po szkołach ,na które gmina też dawała pieniądze ? Czy przybędzie nowych pustostanów , które będzie trudno utrzymac
Odpowiedz
0
@ ........
dnia 30.01.2011, 13:22 · Zgłoś
Wójtowie i burmistrzowie uczcie się zarządzania gminami od księży. Popatrzcie ile w tym samym czasie i dla tej samej społeczności którą wy chcecie uczynić analfabetami oni zrobili. Popatrzcie ile wybudowano nowych kościołow i plebani, ile odremontowano m.in. z funduszy unijnych.Oni potrafią zarządzać i jakoś nie boją się niżu demograficznego. Szanowne władze uczcie się od mądrzejszych od siebie.
Odpowiedz
0
@ j
dnia 30.01.2011, 12:44 · Zgłoś
caly czas wszyscy twierdza ze najwiecej ucierpia na likwidacji szkol dzieci ale mniesie wydaje ze rownie wznym czynnikiem walki o szkoly jest niemalze paralizujacy strach przed utrata cieplych niekiedy niemalze dziedzicznych posad przez tak zwane panie kture w wiekszosci niesa najwyzszych lotow pedagogami
Odpowiedz
0
@ JAN
dnia 30.01.2011, 11:48 · Zgłoś
To nie jest podział na tych co musza zamykać i na tych co nie chcą ale sztuczny podział wymyslony przez Pana Wójcika aby skonfliktować wioski.Nalezy przekształcić wszystkie szkoły aby nie były finansowane przez gminę.
Odpowiedz
0
@ JAN
dnia 30.01.2011, 11:34 · Zgłoś
"Sześć szkół zagrożonych likwidacją"A dlaczego nie wszystkie Panie Wójcik???Taki plan urodził sie wpana głowie czy tez głowie zastepcy i to jest nieodwołalne??Przeciez to prowadzi do sporów między wioskami w którymi pan chce zlikwidowac a tymi w których szkoły maja zostać.Skoro pieniadze są "z jednego worka" i dostaje je gmina to niech poszuka rozwiazania zadowalającego WSZYSTKICH.Dlaczego akurat pan wskazuje które szkoły przekształcać i zakładac stowarzyszenia a inne maja zostacpo staremu i byc utrzymywane przez gminę .Skoro szuka sie oszczednosci to moim zdaniem nie ma równych równiejszych tylko przekształcamy wszystkie szkoły w gminie tzn zakładamy stowarzyszenia i utrzymujemy sie niezaleznie od gminy.A pan [...] nie wciskaj że akurat w pana wsi szkoła musi zostać pod patronatem gminy.Albo sie jest Wójtem gminy albo wójtem Tarnowca??
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec gminy
dnia 30.01.2011, 11:33 · Zgłoś
Ble,ble,ble. Panie wójcie przestań ludziom po raz kolejny wciskac ten kit o porównywalnych szkołach i tym podobne. Prawda jest taka że boicie się o swoje stołki i kasę jaką dostajecie. dobre jeszcze trochę byc przy żłobie i za nic nie robienie ciągnąc kasiure. Gdzie pan byłes przez ostatnie dwadzieścia lat i co pan zrobiłeś. A jeżeli chodszi o Łajsce to wiemy że uczy tam PANI SIKORA a na zwolnienie tak zacnego i wielkiego pedagoga jak rozumiem nie ma przyzwolednia mieszkańców. O tak jak można nawet myslec o takich rzeczach zwolnic taką szacowną panią pedagog. Ale niech się pan nie martwi mieszkańcy za cztery lata rozliczą waszą klike. Mam nadzieje że pół tej pańskiej Rady na czele z panem i tym pięknisiem ze zdjęcia za cztery lata dostanie kopa za to wasze nieróbstwo. Mieszkańcy z wiosek w których są rozwiązywane szkoły napewno będą pamiętac. A może dostaniecie kopa jeszcze wcześniej.
Odpowiedz
0
@ Mieszkaniec Nowego G
dnia 30.01.2011, 10:28 · Zgłoś
Szkoła w Łajscach nie jest do likwidacji bo pracuje w niej żona zastępcy wójta p. Sikora Za cztery lata wybory my tego nie zapomnimy albo referendum i czterech lat nie trzeba .
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.