Strona główna

Policjanci brali udział w liczeniu bezdomnych

9
Napisany dnia: 15.02.2019, 14:10 , Tagi: Brak

Policjanci pełniący służbę na terenie powiatu jasielskiego wzięli udział w ogólnopolskich działaniach zainicjowanych przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, polegających na liczeniu osób bezdomnych. Mundurowi sprawdzali miejsca, w których bezdomni szukali schronienia przed niskimi temperaturami.

"Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych" odbywa się co dwa lata. Według resortu, określenie liczby osób bezdomnych jest niezbędnym działaniem zmierzającym do poznania obecnej skali bezdomności w Polsce. Informacje uzyskane w wyniku badania mogą zostać wykorzystane przez gminy do uwzględnienia problemu bezdomności w gminnych strategiach rozwiązywania problemów społecznych, czy podejmowania decyzji w zakresie działań związanych z polityką mieszkaniową gmin.

Jasielscy policjanci, w szczególności dzielnicowi systematycznie odwiedzają miejsca, w których bezdomni szukają schronienia przed zimnem. W większości przypadków osoby te zasiedlają różnego rodzaju wiaty i opuszczone budynki. Wczorajsze działania polegające na liczeniu osób bezdomnych były dogodną okazją do współpracy wielu podmiotów, by zdiagnozować problem bezdomności na terenie powiatu jasielskiego i skutecznie nieść tym osobom pomoc. W akcję włączyli się także jasielscy policjanci w szczególności dzielnicowi, którzy najlepiej znają podległy im teren oraz miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby bezdomne.

Wczoraj wieczorem funkcjonariusze rozpoczęli sprawdzanie miejsc, w których gromadzili się bezdomni. Podczas patrolu sprawdzili kilkanaście pustostanów, teren ogródków działkowych, rejon dworców PKS i PKP. Policjanci sprawdzali także piwnice i klatki schodowe bloków.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub poinformujmy ośrodek pomocy społecznej. Zwróćmy także uwagę na osoby starsze nieporadne życiowo i osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

KPP w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Xxx
dnia 15.02.2019, 20:43
Ocena
komentarza:
-9
To wstyd dla władz, że w Polsce są bezdomni, niektórzy na własne życzenie ale wystarczy brak pracy i niepłacenie czynszu i mieszka się pod chmurką. A miało być tak dobrze pod rządami dobrej zmiany.
@ Abc
dnia 15.02.2019, 21:47
Ocena
komentarza:
29
A czy przed rzadami dobrej zmiany nie bylo bezdomnych?
@ kaja
dnia 15.02.2019, 22:43
Ocena
komentarza:
-13
Jak to, przecież PO nie rządzi już ponad 3 lata.
@ Marian
dnia 17.02.2019, 10:50
Ocena
komentarza:
-22
A ile lat będziemy czekać na naprawę tego, co obecna władza nabroiła? Bądźmy obiektywni.
@ RJS
dnia 18.02.2019, 08:12
Ocena
komentarza:
17
A co robią MOPS-y, GOPS-y, że mundurowi muszą liczyć
@ Asasa
dnia 18.02.2019, 12:55
Ocena
komentarza:
18
Na sile nie pomagac. Szczegolnie tym co na Rynku jasielskim wymuszaja pieniadze od klientow kawiarni na tanie wino.
@ Gars
dnia 19.02.2019, 21:54
Ocena
komentarza:
4
Dziki tez nie dawno liczyli
@ ulan
dnia 21.02.2019, 16:39
Ocena
komentarza:
5
Pozbierac wszystkich do obozu pracy,tam dostana wikt ,zajecie i opieke oraz wskazowki na przyszlosc
@ aaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuu
dnia 26.02.2019, 07:39
Ocena
komentarza:
-1
Nie czarujmy się - bezdomność to sposób bycia. Ja miałam w swoim życiu paromiesięczny epizod , gdy oboje z mężem byliśmy bez pracy, bez zasiłku, bez oszczędności i mieliśmy dziecko na wychowaniu. Jak było tak było, ale przy pomocy dobrych ludzi i chęci wykonywania każdej pracy przeżliliśmy. W tym czasie korzystałam tylko z dopłaty do mieszkania. Po żadne zasiłki do opieki społecznej czy kościoła nie chodziłam. Nieraz zastanawiałam się jak nam się to udało. Doszłam do wniosku, że to dzięki Rodzicom, którzy nauczyli nas samoszielności i odpowiedzialności.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Od stu lat pomagają potrzebującymi

  W Jasielskim Domu Kultury odbył się jubileusz z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do podziękowań dla zasłużonych działaczy Okręgu Rejonowego PCK w Jaśle, wręczenia odznaczeń zasłużonym honorowym dawcom krwi oraz medali i aktów nadania za wsparcie oraz aktywną działalność na rzecz najstarszej organizacji humanitarnej.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105