Strona główna

Policjanci spotkali się z seniorami

5
Napisany dnia: 12.04.2019, 09:25 , Tagi: Brak

Jasielscy policjanci we współpracy z Klubem Seniora funkcjonującym przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zorganizowali spotkanie poświęcone między innymi współczesnym zagrożeniom. Podczas spotkania słuchacze mieli również okazję zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

W miniony poniedziałek policjanci z jasielskiej komendy zorganizowali spotkanie edukacyjno-profilaktyczne. Powodem organizacji tego przedsięwzięcia była realizacji wniosków i rekomendacji uzyskanych od seniorów podczas ubiegłorocznej debaty społecznej. Mundurowi na prośbę uczestników omówili wiele ciekawych zagadnień dotyczących przemocy domowej, przestępczości narkotykowej, a także udzielili instruktażu z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Seniorzy wypełniając ankiety podczas debaty społecznej sygnalizowali policjantom wiele istotnych zagrożeń wpływających negatywnie na bezpieczeństwo lokalnych społeczności. Jednym z najczęściej pojawiających się w ankietach tematów, była przestępczość narkotykowa. Uczestnicy debaty dostrzegli potrzebę edukowania pedagogów, rodziców, dziadków w zakresie rozpoznawania u swoich podopiecznych nielegalnych substancji oraz przedmiotów służących do ich przechowywania. Policjanci w odpowiedzi na rekomendacje seniorów przygotowali pakiet najważniejszych informacji i zaleceń z obszaru zwalczania przestępczości narkotykowej. W ramach trwającej ok kilku dni kampanii MSWiA pn. " Narkotyki i dopalacze zabijają", sierż. szt. Barbara Pawłowska wykorzystując "walizkę narkotykową" omówiła zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków oraz dopalaczy, w tym także odpowiedzialności prawnej za posiadanie i rozprowadzanie takich środków. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Rekwizyty imitujące środki narkotyczne bądź przedmioty służące do rozdrabniania lub przechowywania narkotyków do złudzenia przypominające przedmioty codziennego użytku, wzbudziły u wielu osób zdziwienie.

W dalszej części spotkania mł. asp. Łukasz Brej przypomniał seniorom najważniejsze zagadnienia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także zapoznał słuchaczy z algorytmem postępowania przy resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Seniorzy mieli także okazję wysłuchać prelekcji dzielnicowego asp. szt. Edwarda Misiołka, który odniósł się do zagadnienia w obszarze zjawiska przemocy domowej, a także do współpracy międzyinstytucjonalnej w zakresie wspierania rodziny i przeciwdziałania przemocy.

KPP w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Kierowca 8I0
dnia 12.04.2019, 16:15
Ocena
komentarza:
0
Starsza osoba wprost łaknie rozmowy.
Dajmy im tą radość i porozmawiajmy ze starszymi, także i bliskimi osobami.
@ Stary Glina
dnia 12.04.2019, 17:24
Ocena
komentarza:
-4
Seniorzy sá dobrymi ,,sygnalistami,,. Tak troszkę złośliwie ale prawdziwie pozwolę sobie napisać.
@ H.ujosek
dnia 12.04.2019, 18:12
Ocena
komentarza:
0
Skad tych staruszkow zescie ogarneli ? Czemu tak malo?
@ kawosz
dnia 13.04.2019, 17:20
Ocena
komentarza:
2
Myślę, ze to dobrze że są organizowane takie spotkania i policja może coś przekazać jak reagować na zagrożenia np metoda na wnuczka czy innych możliwościach którzy wykorzystują takie osoby chcące wykorzystać starszych ludzi.
@ Wyborca
dnia 15.04.2019, 16:36
Ocena
komentarza:
0
Towarzystwo wzajemnej adoracji burmistrza i radnych 60+
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Nie o pieniądze tutaj chodzi, lecz o szacunek

   

  Nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jasło wkrótce otrzymają wyższe dodatki za wychowawstwo. Teraz będzie to kwota, co najmniej 300 zł. Rada Miasta dzisiaj miała podjąć w tej materii właściwą uchwałę. Ożywioną dyskusję wywołała jednak kwota, jaką za wychowawstwo otrzymywać będą nauczyciele opiekujący się oddziałami przedszkolnymi. Zdaniem części radnych powinni dostawać więcej pieniędzy.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Starosta zawiadomił prokuraturę. Doszło do oszustwa i zniesławienia?

  Starosta Adam Pawluś złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę zarządu powiatu i Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez Stowarzyszenie na Rzecz Wszystkich Istot. Jak twierdzi zostali narażeni na poniżenie i utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska.

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105