Strona główna

Policjanci spotkali się z seniorami

5
Napisany dnia: 12.04.2019, 09:25 , Tagi: Brak

Jasielscy policjanci we współpracy z Klubem Seniora funkcjonującym przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zorganizowali spotkanie poświęcone między innymi współczesnym zagrożeniom. Podczas spotkania słuchacze mieli również okazję zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

W miniony poniedziałek policjanci z jasielskiej komendy zorganizowali spotkanie edukacyjno-profilaktyczne. Powodem organizacji tego przedsięwzięcia była realizacji wniosków i rekomendacji uzyskanych od seniorów podczas ubiegłorocznej debaty społecznej. Mundurowi na prośbę uczestników omówili wiele ciekawych zagadnień dotyczących przemocy domowej, przestępczości narkotykowej, a także udzielili instruktażu z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Seniorzy wypełniając ankiety podczas debaty społecznej sygnalizowali policjantom wiele istotnych zagrożeń wpływających negatywnie na bezpieczeństwo lokalnych społeczności. Jednym z najczęściej pojawiających się w ankietach tematów, była przestępczość narkotykowa. Uczestnicy debaty dostrzegli potrzebę edukowania pedagogów, rodziców, dziadków w zakresie rozpoznawania u swoich podopiecznych nielegalnych substancji oraz przedmiotów służących do ich przechowywania. Policjanci w odpowiedzi na rekomendacje seniorów przygotowali pakiet najważniejszych informacji i zaleceń z obszaru zwalczania przestępczości narkotykowej. W ramach trwającej ok kilku dni kampanii MSWiA pn. " Narkotyki i dopalacze zabijają", sierż. szt. Barbara Pawłowska wykorzystując "walizkę narkotykową" omówiła zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków oraz dopalaczy, w tym także odpowiedzialności prawnej za posiadanie i rozprowadzanie takich środków. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Rekwizyty imitujące środki narkotyczne bądź przedmioty służące do rozdrabniania lub przechowywania narkotyków do złudzenia przypominające przedmioty codziennego użytku, wzbudziły u wielu osób zdziwienie.

W dalszej części spotkania mł. asp. Łukasz Brej przypomniał seniorom najważniejsze zagadnienia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także zapoznał słuchaczy z algorytmem postępowania przy resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Seniorzy mieli także okazję wysłuchać prelekcji dzielnicowego asp. szt. Edwarda Misiołka, który odniósł się do zagadnienia w obszarze zjawiska przemocy domowej, a także do współpracy międzyinstytucjonalnej w zakresie wspierania rodziny i przeciwdziałania przemocy.

KPP w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Kierowca 8I0
dnia 12.04.2019, 16:15
Ocena
komentarza:
0
Starsza osoba wprost łaknie rozmowy.
Dajmy im tą radość i porozmawiajmy ze starszymi, także i bliskimi osobami.
@ Stary Glina
dnia 12.04.2019, 17:24
Ocena
komentarza:
-4
Seniorzy sá dobrymi ,,sygnalistami,,. Tak troszkę złośliwie ale prawdziwie pozwolę sobie napisać.
@ H.ujosek
dnia 12.04.2019, 18:12
Ocena
komentarza:
0
Skad tych staruszkow zescie ogarneli ? Czemu tak malo?
@ kawosz
dnia 13.04.2019, 17:20
Ocena
komentarza:
2
Myślę, ze to dobrze że są organizowane takie spotkania i policja może coś przekazać jak reagować na zagrożenia np metoda na wnuczka czy innych możliwościach którzy wykorzystują takie osoby chcące wykorzystać starszych ludzi.
@ Wyborca
dnia 15.04.2019, 16:36
Ocena
komentarza:
0
Towarzystwo wzajemnej adoracji burmistrza i radnych 60+
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u

  Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105