Strona główna

Policjanci spotkali się z seniorami

5
Napisany dnia: 12.04.2019, 09:25 , Tagi: Brak

Jasielscy policjanci we współpracy z Klubem Seniora funkcjonującym przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zorganizowali spotkanie poświęcone między innymi współczesnym zagrożeniom. Podczas spotkania słuchacze mieli również okazję zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

W miniony poniedziałek policjanci z jasielskiej komendy zorganizowali spotkanie edukacyjno-profilaktyczne. Powodem organizacji tego przedsięwzięcia była realizacji wniosków i rekomendacji uzyskanych od seniorów podczas ubiegłorocznej debaty społecznej. Mundurowi na prośbę uczestników omówili wiele ciekawych zagadnień dotyczących przemocy domowej, przestępczości narkotykowej, a także udzielili instruktażu z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Seniorzy wypełniając ankiety podczas debaty społecznej sygnalizowali policjantom wiele istotnych zagrożeń wpływających negatywnie na bezpieczeństwo lokalnych społeczności. Jednym z najczęściej pojawiających się w ankietach tematów, była przestępczość narkotykowa. Uczestnicy debaty dostrzegli potrzebę edukowania pedagogów, rodziców, dziadków w zakresie rozpoznawania u swoich podopiecznych nielegalnych substancji oraz przedmiotów służących do ich przechowywania. Policjanci w odpowiedzi na rekomendacje seniorów przygotowali pakiet najważniejszych informacji i zaleceń z obszaru zwalczania przestępczości narkotykowej. W ramach trwającej ok kilku dni kampanii MSWiA pn. " Narkotyki i dopalacze zabijają", sierż. szt. Barbara Pawłowska wykorzystując "walizkę narkotykową" omówiła zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków oraz dopalaczy, w tym także odpowiedzialności prawnej za posiadanie i rozprowadzanie takich środków. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Rekwizyty imitujące środki narkotyczne bądź przedmioty służące do rozdrabniania lub przechowywania narkotyków do złudzenia przypominające przedmioty codziennego użytku, wzbudziły u wielu osób zdziwienie.

W dalszej części spotkania mł. asp. Łukasz Brej przypomniał seniorom najważniejsze zagadnienia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także zapoznał słuchaczy z algorytmem postępowania przy resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Seniorzy mieli także okazję wysłuchać prelekcji dzielnicowego asp. szt. Edwarda Misiołka, który odniósł się do zagadnienia w obszarze zjawiska przemocy domowej, a także do współpracy międzyinstytucjonalnej w zakresie wspierania rodziny i przeciwdziałania przemocy.

KPP w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Kierowca 8I0
dnia 12.04.2019, 16:15
Ocena
komentarza:
0
Starsza osoba wprost łaknie rozmowy.
Dajmy im tą radość i porozmawiajmy ze starszymi, także i bliskimi osobami.
@ Stary Glina
dnia 12.04.2019, 17:24
Ocena
komentarza:
-4
Seniorzy sá dobrymi ,,sygnalistami,,. Tak troszkę złośliwie ale prawdziwie pozwolę sobie napisać.
@ H.ujosek
dnia 12.04.2019, 18:12
Ocena
komentarza:
0
Skad tych staruszkow zescie ogarneli ? Czemu tak malo?
@ kawosz
dnia 13.04.2019, 17:20
Ocena
komentarza:
2
Myślę, ze to dobrze że są organizowane takie spotkania i policja może coś przekazać jak reagować na zagrożenia np metoda na wnuczka czy innych możliwościach którzy wykorzystują takie osoby chcące wykorzystać starszych ludzi.
@ Wyborca
dnia 15.04.2019, 16:36
Ocena
komentarza:
0
Towarzystwo wzajemnej adoracji burmistrza i radnych 60+
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105