Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pomagają dzieciom chorym na raka

5

Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Dla druhów i druhen z OSP w Zimnej Wodzie, Jaśle – Hankówce oraz Turzym Polu tegoroczna edycja akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka” będzie drugą, w której wezmą udział. Wszyscy są członkami Stowarzyszenia Strażaków Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszającego strażaków ochotników w całej Polsce. W ubiegłym roku zabawki, gry edukacyjne, artykuły szkolne i wiele innych potrzebnych dzieciakom rzeczy, które udało im się zgromadzić, trafiły do pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Sama wizyta na oddziale w styczniu bieżącego roku stała się żywym dowodem na to, że tego rodzaju akcje są potrzebne, dając pacjentom dodatkowy, znaczący bodziec do walki z rakiem. O finale jej ubiegłorocznej edycji pisaliśmy w artykule > Podarowali dzieciom chorym na raka moc radości.

To jednak nie wszystko. Strażacy ochotnicy zorganizowali w tym roku również zbiórkę krwi. Można oddawać ją od października 2019 r. do końca stycznia 2020 r. we wszystkich punktach Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie województwa podkarpackiego. Krew trafi do dzieci z Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Każdy, kto chciałby włączyć się w akcję, oddając krew powinien podać hasło o następującej treści – „STRAŻACY WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE".     

Magazyn, do którego każdy darczyńca będzie mógł przywieźć nowe m.in. zabawki, książki, gry planszowe, kredki, mazaki, bloki, kolorowanki, grzechotki, gryzaki, klocki, tradycyjnie znajduje się w remizach OSP Zimna Woda, Jasło – Hankówka i Turze Pole. W sprawie ich przekazania należy kontaktować się z koordynatorami akcji: Marcinem Dziedzicem  607-224-693, Małgorzatą Szostkiewicz  883-050-528 - OSP Zimna Woda (teren działania Powiat Jasielski i Krośnieński); Kamilem Sajdakiem  796-062-159 - OSP Jasło - Hankówka (teren Jasła); Kingą 725-633-142 - OSP Turze Pole  i Brzozów; Arturem 690-453-727 – Krosno oraz Dominiką 726-343-197 – Rzeszów.

Partnerem medialnym akcji jest portal www.jaslo4u.pl

MD

Napisany dnia: 02.10.2019, 08:53 , Tagi: Brak
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ pamiętajcie że
dnia 02.10.2019, 14:20
Ocena
komentarza:
-1
chemioterapia w przeciągu 5 lat jest w 97% śmiertelna.
@ Dzięki niej smiertelnej
dnia 03.10.2019, 08:10
Ocena
komentarza:
0
wielu ludzi żyje i to bdb długo...może pokrzywą leczmy onkologicznie
@ do @ Dzięki niej smiertelnej
dnia 03.10.2019, 17:31
Ocena
komentarza:
2
głowa cie nie boli ?
@ olo
dnia 02.10.2019, 16:49
Ocena
komentarza:
3
Zacna inicjatywa którą należy wspierać.Wspomóżmy starażaków w tym dziele.
@ Lord
dnia 07.11.2019, 20:02
Ocena
komentarza:
1
To prawdziwi bohaterowie dzisiejszych czasów.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wspaniały gest Vitala Heynena! Belg oddał Kubie Procaninowi swój srebrny medal

   

  Vital Heynen z łatwością zaskarbił sobie sympatię kibiców siatkówki w Polsce. Jak się okazuje, charyzmatyczny Belg jest nie tylko doskonałym trenerem, lecz również wielkim człowiekiem. Srebrny medal Pucharu Świata postanowił bowiem oddać osobie, której historia zdoła go najbardziej poruszyć. Tą osobą okazał się Kuba Procanin z Jasła, który od kilku już lat toczy batalię z nowotworem.

 • Kuba Procanin też popłynął!

   

  454 kilometry i 350 metrów. To dystans, jaki w z soboty na niedzielę przepłynęli uczestnicy piątej edycji Nocnego Charytatywnego Pływania w Jaśle. Płynęli dla Kuby Procanina, który po amputacji ręki marzy o funkcjonalnej protezie. W zbiórce środków na jej zakup liczy się każdy grosz. Swoją cegiełkę w drodze Kuby do osiągnięcia kolejnego celu dołożyli także organizatorzy i uczestnicy imprezy.

 • Czy grozi nam śmieciowy chaos?

  Władze miasta chcą zrezygnować ze świadczenia usług odbioru i zagospodarowania odpadów z nieruchomości niezamieszkałych po nowych stawkach narzuconych przez ustawodawcę. To oznacza, że przedsiębiorcy będą zobowiązani do podpisywania umów na odbiór śmieci z firmą odbierającą odpady po cenach rynkowych...

 • Gmina Tarnowiec dołączyła do gospodarki odpadami w Krośnie

  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Krośnie otrzymało dodatkowe środki unijne na modernizację Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. Dzięki kolejnym ośmiu gminom, w tym jednej z powiatu jasielskiego, które dołączyły do projektu wartość inwestycji wzrosła do 86 mln zł.

 • Chemikalia w Gorlicach zagrożeniem dla ludzi i środowiska

  Na terenie byłej Rafinerii Nafty Glimar w Gorlicach leży ponad 5 tysięcy ton odpadów niebezpiecznych. Istnieje potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia mieszkańców oraz obawa, że mogłoby dojść do skażenia rzeki Ropy...

 • Stop zmęczonym oczom!

   

  Pracujesz dużo przed komputerem, a do tego Twoje oczy wlepione są w ekran telefonu dłużej niż godzinę dziennie? Zdecydowanie potrzebujesz okularów ze szkłami BlueCare od JAI KUDO, które neutralizują szkodliwe dla oczu światło niebieskie, emitowane przez ekrany LED! 

 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105