Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pomagają dzieciom chorym na raka

5

Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Dla druhów i druhen z OSP w Zimnej Wodzie, Jaśle – Hankówce oraz Turzym Polu tegoroczna edycja akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka” będzie drugą, w której wezmą udział. Wszyscy są członkami Stowarzyszenia Strażaków Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszającego strażaków ochotników w całej Polsce. W ubiegłym roku zabawki, gry edukacyjne, artykuły szkolne i wiele innych potrzebnych dzieciakom rzeczy, które udało im się zgromadzić, trafiły do pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Sama wizyta na oddziale w styczniu bieżącego roku stała się żywym dowodem na to, że tego rodzaju akcje są potrzebne, dając pacjentom dodatkowy, znaczący bodziec do walki z rakiem. O finale jej ubiegłorocznej edycji pisaliśmy w artykule > Podarowali dzieciom chorym na raka moc radości.

To jednak nie wszystko. Strażacy ochotnicy zorganizowali w tym roku również zbiórkę krwi. Można oddawać ją od października 2019 r. do końca stycznia 2020 r. we wszystkich punktach Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie województwa podkarpackiego. Krew trafi do dzieci z Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Każdy, kto chciałby włączyć się w akcję, oddając krew powinien podać hasło o następującej treści – „STRAŻACY WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE".     

Magazyn, do którego każdy darczyńca będzie mógł przywieźć nowe m.in. zabawki, książki, gry planszowe, kredki, mazaki, bloki, kolorowanki, grzechotki, gryzaki, klocki, tradycyjnie znajduje się w remizach OSP Zimna Woda, Jasło – Hankówka i Turze Pole. W sprawie ich przekazania należy kontaktować się z koordynatorami akcji: Marcinem Dziedzicem  607-224-693, Małgorzatą Szostkiewicz  883-050-528 - OSP Zimna Woda (teren działania Powiat Jasielski i Krośnieński); Kamilem Sajdakiem  796-062-159 - OSP Jasło - Hankówka (teren Jasła); Kingą 725-633-142 - OSP Turze Pole  i Brzozów; Arturem 690-453-727 – Krosno oraz Dominiką 726-343-197 – Rzeszów.

Partnerem medialnym akcji jest portal www.jaslo4u.pl

MD

Napisany dnia: 02.10.2019, 08:53
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ pamiętajcie że
dnia 02.10.2019, 14:20
Ocena
komentarza:
-3
chemioterapia w przeciągu 5 lat jest w 97% śmiertelna.
@ Dzięki niej smiertelnej
dnia 03.10.2019, 08:10
Ocena
komentarza:
0
wielu ludzi żyje i to bdb długo...może pokrzywą leczmy onkologicznie
@ do @ Dzięki niej smiertelnej
dnia 03.10.2019, 17:31
Ocena
komentarza:
2
głowa cie nie boli ?
@ olo
dnia 02.10.2019, 16:49
Ocena
komentarza:
5
Zacna inicjatywa którą należy wspierać.Wspomóżmy starażaków w tym dziele.
@ Lord
dnia 07.11.2019, 20:02
Ocena
komentarza:
4
To prawdziwi bohaterowie dzisiejszych czasów.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Na naukę programowania nigdy nie jest zbyt wcześnie. Mówi się, że kodowanie to „trzeci język”. Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • OSP Wolica otrzymała swój pierwszy samochód

   

  Strażacy z OSP Wolica, wreszcie mogą cieszyć się z pierwszego samochodu, jaki znalazł się na wyposażeniu jednostki. Zawdzięczają go swoim kolegom po fachu z OSP w Zimnej Wodzie, którym ford transit wiernie służył od dziesięciu lat. W piątkowy wieczór dokonano uroczystego przekazania pojazdu.

 • Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji

   

  Na skrzyżowaniu ul. Władysława Jagiełły z ul. Mickiewicza doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierujący citroenem berlingo, sprawca zdarzenia, prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

 • Prace przy budowie mostu ruszyły pełną parą

   

  Na plac budowy mostu na osiedlu Gądki wjechał ciężki sprzęt. Ekipa budowlana realizuje obecnie roboty przygotowawcze rozpoczęte jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Most kosztował będzie blisko 8,5 mln zł.  

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Witali Nowy Rok na Górze Liwocz. Ucierpiała 27-latka

  Starosta jasielski, wójt gminy Brzyska i kustosz sanktuarium na Górze Liwocz zapraszali mieszkańców powiatu jasielskiego na uroczystości związane z zakończeniem 2019 r. Po mszy świętej odbył się pokaz sztucznych ogni, w trakcie którego ranna została 27-letnia dziewczyna.

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105