Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pomagają dzieciom chorym na raka

5

Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Dla druhów i druhen z OSP w Zimnej Wodzie, Jaśle – Hankówce oraz Turzym Polu tegoroczna edycja akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka” będzie drugą, w której wezmą udział. Wszyscy są członkami Stowarzyszenia Strażaków Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszającego strażaków ochotników w całej Polsce. W ubiegłym roku zabawki, gry edukacyjne, artykuły szkolne i wiele innych potrzebnych dzieciakom rzeczy, które udało im się zgromadzić, trafiły do pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Sama wizyta na oddziale w styczniu bieżącego roku stała się żywym dowodem na to, że tego rodzaju akcje są potrzebne, dając pacjentom dodatkowy, znaczący bodziec do walki z rakiem. O finale jej ubiegłorocznej edycji pisaliśmy w artykule > Podarowali dzieciom chorym na raka moc radości.

To jednak nie wszystko. Strażacy ochotnicy zorganizowali w tym roku również zbiórkę krwi. Można oddawać ją od października 2019 r. do końca stycznia 2020 r. we wszystkich punktach Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie województwa podkarpackiego. Krew trafi do dzieci z Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Każdy, kto chciałby włączyć się w akcję, oddając krew powinien podać hasło o następującej treści – „STRAŻACY WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE".     

Magazyn, do którego każdy darczyńca będzie mógł przywieźć nowe m.in. zabawki, książki, gry planszowe, kredki, mazaki, bloki, kolorowanki, grzechotki, gryzaki, klocki, tradycyjnie znajduje się w remizach OSP Zimna Woda, Jasło – Hankówka i Turze Pole. W sprawie ich przekazania należy kontaktować się z koordynatorami akcji: Marcinem Dziedzicem  607-224-693, Małgorzatą Szostkiewicz  883-050-528 - OSP Zimna Woda (teren działania Powiat Jasielski i Krośnieński); Kamilem Sajdakiem  796-062-159 - OSP Jasło - Hankówka (teren Jasła); Kingą 725-633-142 - OSP Turze Pole  i Brzozów; Arturem 690-453-727 – Krosno oraz Dominiką 726-343-197 – Rzeszów.

Partnerem medialnym akcji jest portal www.jaslo4u.pl

MD

Napisany dnia: 02.10.2019, 08:53
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ pamiętajcie że
dnia 02.10.2019, 14:20
Ocena
komentarza:
-3
chemioterapia w przeciągu 5 lat jest w 97% śmiertelna.
@ Dzięki niej smiertelnej
dnia 03.10.2019, 08:10
Ocena
komentarza:
0
wielu ludzi żyje i to bdb długo...może pokrzywą leczmy onkologicznie
@ do @ Dzięki niej smiertelnej
dnia 03.10.2019, 17:31
Ocena
komentarza:
2
głowa cie nie boli ?
@ olo
dnia 02.10.2019, 16:49
Ocena
komentarza:
5
Zacna inicjatywa którą należy wspierać.Wspomóżmy starażaków w tym dziele.
@ Lord
dnia 07.11.2019, 20:02
Ocena
komentarza:
4
To prawdziwi bohaterowie dzisiejszych czasów.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Jasielscy policjanci wkrótce przeniosą się do nowej komendy

  Już za kilka dni jasielscy policjanci przeniosą się do nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle mieszczącej się przy ul. Sroczyńskiego. Nowoczesny gmach powstał po ponad trzech latach prac.

 • Kursy językowe i komputerowe współfinansowane z Unii Europejskiej

   

  Czy wpisujesz w CV średnią znajomość języka angielskiego i obsługi komputera? Czy to rzeczywiście prawda? A może, za każdym razem, boisz się weryfikacji swoich umiejętność językowych i komputerowych? A może pragniesz po prostu swobodnie rozmawiać w języku angielskim?  Albo nareszcie samodzielnie korzystać z internetu?

 • „Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi

   

  Przy jasielskim szpitalu zebrało się dzisiaj blisko sto osób, aby zamanifestować swoją solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Przez przyległy do szpitalnych budynków teren niosły się okrzyki – „Nie oddamy ratowników”. Jasielscy ratownicy medyczni nie zgadzają się z planowaną reorganizacją funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, która w ich przypadku oznaczać będzie nieuchronną redukcję etatów.

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

 • Super promocja w salonie Visionoptyk z okazji Dnia Babci i Dziadka!

   

  Osoby starsze, które odwiedzają salon optyczny, zgłaszają najczęściej dolegliwości układu wzrokowego. Często samo badanie wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych nie jest ostatecznym rozwiązaniem. Osoby te narażone są bowiem na występowanie chorób układu wzrokowego, które występują wraz z wiekiem.

 • Do OSP Trzcinica trafił sprzęt o wartości 90 tys. zł

   

  Do kolejnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminach powiatu jasielskiego trafia sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Dzisiaj zaprezentowano nowe wyposażenie, które służyć ma strażakom ochotnikom z Trzcinicy. Na jego zakup przeznaczono kwotę 90 tys. zł.

 • Jak to jest z lodowiskami? Sanepid nie pozostawia złudzeń

   

  Lodowisko MOSiR w Jaśle pozostaje nieczynne od 28 grudnia ubiegłego roku. To efekt obowiązywania wprowadzonych przez rząd obostrzeń w związku z trwającą epidemią koronawirusa. W tej formie będą one obowiązywać do 17 stycznia bieżącego roku. Tymczasem są obiekty, na których bez problemu można szusować na łyżwach, z czego korzystają między innymi mieszkańcy Jasła. Sanepid stawia jednak sprawę jasno. Z lodowiska nie mogą korzystać klienci indywidualni.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105