Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pomosty na kompleksie Kwiatowa w Jaśle są w fatalnym stanie. Rodziny proszą o ich remont

84

Młode rodziny korzystające z kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego „Przystanek Kwiatowa” dopytują, kiedy miasto zamierza wyremontować pomosty pływające, które od kilku lat są zamknięte i wyłączone z użytkowania. - Dla dzieci była to duża atrakcja. Niestety, od dłuższego czasu nie mamy możliwości z nich skorzystać – mówi pani Ania. Zdaniem urzędników prace naprawcze mają rozpocząć się już w czerwcu.

Przystanek Kwiatowa w Jaśle to teren rekreacyjno-wypoczynkowy z jeziorem. Jedną z atrakcji dla rodzin z dziećmi była pływająca przystań, z której od kilku lat nie można korzystać. Już w ubiegłym roku mieszkańcy zwracali się do nas z interwencją w tej sprawie. Do dzisiaj wielu z nich zastanawia się, kiedy w końcu miasto podejmie się ich naprawy.

- Pomost na Kwiatowej był sukcesywnie remontowany, jest to jednak konstrukcja drewniana, nie tak odporna na warunki atmosferyczne jak tworzywo sztuczne. Stąd też biorąc pod uwagę koszty ponoszone na naprawy i trwałość materiału, jakim jest drewno, postanowiono zmienić pomost na tworzywo sztuczne. Kompleksowy remont i wymianę zaplanowano na przyszły rok. Dokładne koszty nie są jeszcze znane – poinformowała nas w ubiegłym roku Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle.

Z nadejściem wiosny i ciepłych dni, które zachęcą do korzystania z takich miejsc jak Przystanek Kwiatowa, ponownie zwróciliśmy się z zapytaniem o termin i zakres prac, jakie miasto planuje wykonać, aby dopuścić do użytkowania pływających pomostów. - Obecnie przygotowywany jest przetarg na budowę pływających pomostów na ośrodku rekreacyjnym „Przystanek Kwiatowa” w Jaśle z wykorzystaniem materiałów rozbiórkowych. Szacowany termin rozpoczęcia prac to czerwiec 2022 r., prace polegać będą na naprawie konstrukcji oraz wymianie poszycia pomostów na kompozytową deskę tarasową - wyjaśnia A. Koba.

 fot. Andrzej Czernecki, radny Rady Miejskiej Jasła

Temat ten został poruszony również na jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej Jasła. Radny Andrzej Czernecki zwrócił uwagę na kilka rzeczy, które można byłoby zmienić, aby kompleks stał się jeszcze bardziej zachęcający do jego odwiedzenia. - Czy mają państwo jakieś plany w najbliższym okresie związane np. z wykonaniem kurtyny zieleni od strony drogi wojewódzkiej, przy której jest duże natężenie ruchu oraz hałas? – pytał burmistrza Miasta Jasła. Zaproponował także, aby miasto zwróciło się do zarządcy drogi o wsparcie w zakresie wykonania zielonych ekranów. Jego uwagę również przyciągnęły zamknięte od dłuższego czasu pomosty. - Pomosty były atrakcją, obecnie są całkowicie wyłączone z eksploatacji. Kiedyś myśleliśmy o basenach pływających. Ponadto na kompleksie jest bardzo dużo ograniczeń m.in. na rowerach nie można jeździć. Nie wiem, czy wszystkie są niezbędne. Obok Przystanku Kwiatowa jest ścieżka pieszo-rowerowa. Przejazd rowerem po kompleksie zachęciłby rowerzystów do odwiedzania tego miejsca – przekonywał A. Czernecki.

 fot. Ryszard Pabian, burmistrz Miasta Jasła

Burmistrz Ryszard Pabian przypomniał, że miasto boryka się z brakiem środków i należy mierzyć siły na zamiary. Pomosty jak zaznaczył będą remontowane. Uznał również za dobry pomysł zwiększenie ilości zieleni na terenie oraz przy kompleksie. W tej kwestii będzie prowadził rozmowy z zarządcą drogi wojewódzkiej, aby zaproponowana zielona bariera mogła powstać. Przypomniał jednak, że na terenie ośrodka tuż po jego wykonaniu miały zostać nasadzone duże drzewa. Tych niestety nie ma, co przyczyniło się do takiego odbioru, że tej zieleni brakuje. - Od początku trwają różnego rodzaju działania, aby przyciągnąć chętnych m.in. są to wydarzenia kulturalne, czy rekreacyjne. Ośrodek jest nieco na uboczu miasta, ale to też jest jego atut. Myślę, że tężnia przyciągnie nowe osoby a wraz z dziadkami przyjdą również wnuki. Każde nowe działania pociągają za sobą koszty, a tych miasto ponosi wiele – podkreślał burmistrz miasta.

Przewidywany termin udostępnienia pomostów dla osób korzystających to lipiec-sierpień br.

id

Napisany dnia: 12.05.2022, 10:48
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Wiki
dnia 12.05.2022, 11:04
Ocena
komentarza:
64
Miasto nie wyremontuje bo musi oszczędzać na Dni Wina.
@ dragoness
dnia 12.05.2022, 13:43
Ocena
komentarza:
-3
Czyli jedyną imprezę przyciągającą odwiedzających z kraju i zagranicy.
@ .
dnia 12.05.2022, 13:47
Ocena
komentarza:
19
Kwiatowa jest przyjemnym ośrodkiem, natomiast ma ten minus, że nie można obejść całego jeziorka, co byłoby przyjemną sprawą dla wszystkich gości.
Skoro władze będą remontować pomosty to proszę rozważyć opcję usadowienia pomostu pływającego w okolicach tężni, tak aby uzupełnić brakujący odcinek chodnika. Tym sposobem możliwe będą spacery wokół jeziorka, co na pewno umili ludziom pobyt na Kwiatowej.
@ Stary
dnia 12.05.2022, 14:32
Ocena
komentarza:
13
Milion euro dziennie kary za cwaniactwo ministra podatnicy placic musza a tu problem ???
@ @
dnia 12.05.2022, 15:41
Ocena
komentarza:
22
Rumiany i Rikardo tuzy przedsiębiorczości i zaradności:D
@ Jaślak
dnia 12.05.2022, 16:27
Ocena
komentarza:
25
Człowieku, oni piasku z zimowego posypywania ulic nie potrafią usunąć z jezdni, a ty wymagasz tak dużego wysiłku intelektualnego. Zapomnij. Ja zapomniałem i czekam do wyborów.
@ Prywatyzacja
dnia 12.05.2022, 16:32
Ocena
komentarza:
12
Obiekt ten od dawna powinien być w prywatnych rękach ale miasto ma chęć pakowania grubej kasy na zbytki (jak inkubator , centrum przedsiębiorczości czy tężnia).
Kto bogatemu zabroni?
@ Standart
dnia 12.05.2022, 16:37
Ocena
komentarza:
12
Pomosty były wykonane najtaniej, (z drewna) bo taki jest wymóg wydawania kasy na roboty publiczne, a tanie mięso jedzą psy.
Ich wymiana na tworzywo , czyli deskę tarasową, kosztować będzie parę setek tysięcy zł, co najmniej jak tężnia.
Nie swoje, czyli podatnika, łatwo się wydaje.
@ Fakt
dnia 12.05.2022, 23:09
Ocena
komentarza:
6
Pomosty kiepskie już po kilku chyba latach, jak widzę że ta drewniana deska zbutwiała to się zastanawiam dlaczego raz do roku nie była nasączana aby ją uodpornić. Tego dużo nie ma więc ktoś kto pilnuje ten obiekt w ramach zabicia nudy powinien odkręcić z pięć desek na dzień i zastąpić ich roboczymi a te odpowiednio przeczyscic i że trzy razy napuścić, nawet pięć desek aby to porządnie zrobić na dwa dni. Problemu by nie było, a tak to chulaj wiatr. Tym sposobem można by pomalować, odnowić plac zabaw dla dzieci, altany, posadzić drzewa, krzewy itd. Nie trzeba zatrudniać kosztownej ekipy, wystarczy ktoś kumaty i z pasją kto ogarnie temat. Dać takiej osobie kilka stówek więcej na miesiąc i z pewnością byłby zadowolony, koszty ogólne mniejsze, wyremontowane, ład i skład. No tak dużo nie trzeba a wszyscy byliby zadowoleni. Najgorsza jest ta niepewna skarpa, która może podczas długotrwałych opadów narobić kłopotów i to niemałych. Ps. Pszczółki niektórych zniechęcają w tężni, ale niech sobie piją spragnione.
@ do Fakt
dnia 13.05.2022, 06:31
Ocena
komentarza:
1
1. "chulaj" to nie po polsku - ortografia się kłania.
2. Proste rozwiązania są najczęściej prostackie: to nie pomost na tarasie, tylko tuż nad wodą i odkręcić deski mocowane od spodu to nie taka prosta sprawa jak robienie dzieci.
3. Za kilka stówek na miesiąc dobry fachowiec może najwyżej udzielić porady co zrobić; porady równie mądrej jak w powyższym komentarzu.
4. Skarpa jest od wielu i będzie stateczna, bo jest to wyrobisko po cegielni i natura sama utrzymuje kąt nachylenia stoku, odpowiedni dla rodzaju gruntu.
5. Tężnia to porażka: oprócz odległego usytuowania od miasta, usypano dla niej górkę aby opary soli szły do nieba. Zrobiono to w sytuacji, gdy cała Kwiatowa jest w dolinie i spokojnie można by ją postawić bliżej jeziorka: jest tam wiele lepszych miejsc dla tego obiektu - ale brakło jak zwykle myślenia.

Jednym słowem: porażka.
@ eva
dnia 13.05.2022, 07:40
Ocena
komentarza:
-5
Proponuję mały sondaż na temat remontu tych pomostów. Poparcie remontu przez co najmniej 10000 polubień , będzie uzasadniało taki remont.
@ ixi
dnia 13.05.2022, 08:28
Ocena
komentarza:
4
Niestety, w mentalności polskich urzędników nie ma miejsca na koszty utrzymywania i remonty. Tu się działa jedynie by coś zrobić pod publikę i najlepiej pod nożyczki politycznych modeli i modelki pozujacym fotografom. Każdy rozsądny gospodarz wie, że po wybudowaniu czegokolwiek , trzeba REGULARNIE to utrzymywać i na naprawiać drobne rzeczy - by unikać kompletnego zaniedbania i ruiny. Niestety krótkowzroczność urzędników i polityków to wada genetyczna...Takich trzeba usuwać i wypalać gorącym by już nigdy nie wrócili do swoich ukochanych stołków.
@ Józek
dnia 13.05.2022, 08:35
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz wprowadza w błąd. Inwestorem jest PKP PLK]
@ Jaślak
dnia 13.05.2022, 09:29
Ocena
komentarza:
5
Zgadza się, inwestorem remontu przejazdu kolejowego jest PKP, ale organizacja ruchu drogowego w mieście Jasło w tym na ulicy Wojska Polskiego oraz związane z tym oznakowanie i zabezpieczenie objazdów dla pojazdów TIR i pozostałych leżało w obowiązku Urzędu Miasta Jasło i jego wydziału infrastruktury drogowej. A że akurat ten wydział totalnie szwankuje na całej linii i robi złe notowania magistratu i burmistrza to jest jak jest. Dziwię się burmistrzowi że pozwala na taką niekompetencję i błędy garstki urzędników miejskich którzy robią tak złą robotę i szkodzą pozostałym,
Dodam tylko że już w trakcie wykonywania tych robót objazdy zostały oznaczone, bardzo mało widoczne i byle jak. To powinno być zrobione wcześniej, informacja winna być ogłoszona w mediach jasielskich wcześniej i można było uniknąć tego bałaganu i zbędnych nerwówek.
@ mieszczuch
dnia 13.05.2022, 09:33
Ocena
komentarza:
-7
Taki z ciebie Jaślak, że nawet nie wiesz, kto jest zarządcą ul. Wojska Polskiego.
@ do do Fakt
dnia 14.05.2022, 07:29
Ocena
komentarza:
-1
Jeśli jest takie myślenie i podejście do wszelakich spraw związanych z np. utrzymaniem obiektów użyteczności publicznej że człowiek z ulicy nie ma koncepcji , pomysłu czy możliwości zdemontowania prostych połączeń śrubowych gdzie z racji bezpieczeństwa zostały umiejscowienie od strony wody to gratuluję innowacyjnego myślenia i nie doceniania ludzkich umiejętności. Lepiej wynająć ekipę po której za jakiś czas znowu trzeba będzie poprawiać a potem następna i następna bo nic nie jest na wieki. Stały dozór jest najodpowiedniejszy
@ do powyżej
dnia 14.05.2022, 12:47
Ocena
komentarza:
0
Jeżeli masz pomysł czy koncepcję, to zgłoś się do władz miasta, złóż ofertę, przytulisz kasę i jeszcze otrzymasz pocałowanie, może nawet w rękę.
P{o co wynajmować ekipę jeżeli jest autor innowacyjnego myślenia i doceniania ludzkich umiejętności, który nie tylko wie najlepiej ale może nawet i o zrobi.
Sam, własnymi rękami, oczywiście nie za darmo.
Czekają z utęsknieniem rodzice i władze miasta.
Przecież to tak proste jak robienie dzieci.
Dziwne tylko dlaczego od paru lat nie zostało zrobione?
Robota czeka zatem na człowieka z głową, który potrafi nurkować pod pomostami
i jednocześnie operować wiertarką, piłą, cyrkularką, spawarką itp. narzędziami.
@ dodatek
dnia 14.05.2022, 12:56
Ocena
komentarza:
1
Na dodatek trzeba jeszcze wymienić i zamocować po obu stronach balustrady.
To wszystko nad powierzchnią wody. bo pomosty są pływające, tj. unoszą się nad powierzchnią wody na pływakach tj. zbiornikach z tworzywa sztucznego wypełnionych powietrzem.
Powodzenia i do zobaczenia przy robocie.
@ do powyżej
dnia 14.05.2022, 18:53
Ocena
komentarza:
-1
Szkoda czasu na jałowe dyskusje, nie było mowy kompleksowym remoncie
@ Oz
dnia 14.05.2022, 23:17
Ocena
komentarza:
1
I co dalej z tym przyciąganiem? Jakie są tego , już chyba kilkuletnich starań , rezultaty?
@ xddddddd
dnia 15.05.2022, 15:38
Ocena
komentarza:
-2
reklamowanie alkoholu jest złe
@ Yozef
dnia 17.05.2022, 17:49
Ocena
komentarza:
0
Kwiatowa ...kto tam chodzi .osrodek nie wykorzystany na uboczu
@ Zofia
dnia 12.05.2022, 11:10
Ocena
komentarza:
7
Baseny pływające. Co to takiego?
@ myjcie sie dziewczyny
dnia 12.05.2022, 13:56
Ocena
komentarza:
8
Przecież to nie downo było oddane to i na pewno urzędnicy zadbali aby wykonawca w ramach rękojmi i gwarancji to napsawił. No chyba że ...
@ Elwirka
dnia 12.05.2022, 11:10
Ocena
komentarza:
48
Macie tężnie to siadać przy niej a nie łazić na pomosty!!! Kasa jest potrzebna na pensje!!
@ To i owo
dnia 13.05.2022, 20:21
Ocena
komentarza:
4
Super!!! Tężnia to chyba osiągniecie ostatniej dekady. Brak pieniędzy na remont pomostów więc wyłączyć z użytkowania Ponieważ może dojść do tragedii Wstęgi przecięte drzewa posadzone pijar osiągnięty Więc to by było na tyle
@ Yozef
dnia 17.05.2022, 17:50
Ocena
komentarza:
0
Po co pomosty .tam plywac nie wolno .wszedzie za daleko .ale dla sobnowa super
@ Ziom
dnia 12.05.2022, 11:15
Ocena
komentarza:
22
Młode rodziny dopytuja. A stare rodziny tez ?
@ do Ziom
dnia 12.05.2022, 11:28
Ocena
komentarza:
17
Stare rodziny nie, im nie zależy mogą się utopić.
@ Bubu
dnia 12.05.2022, 11:30
Ocena
komentarza:
40
Burmistrz Ryszard Pabian przypomniał, że miasto boryka się z brakiem środków i należy mierzyć siły na zamiary. Jakiej innej odpowiedzi się spodziewacie?
@ dobra rada
dnia 12.05.2022, 12:05
Ocena
komentarza:
45
Niech zatrudni trzeciego zastępcę (koniecznie kobietę) i się w Jaśle polepszy, znacząco jak dzięki tym, które już są zatrudnione i "pracują".
@ Margo Zibi
dnia 16.05.2022, 16:50
Ocena
komentarza:
-2
Moim zdaniem, to wcale bym tych pomostów nie remontowała, bo to koszt i tam jest niebespiecznie . Tylko tam można jeziorko ogrodzić, bo od strony placu zabaw nie ma ogrodzenia. A jeziorko można zarybić i jako, atrakcją można było by łowić ryby jak na Foluszu.
@ miś kolorowy
dnia 12.05.2022, 11:38
Ocena
komentarza:
19
Pływające pomosty kilo mułu i wodorosty idzcie żebrać do starosty :)
@ Woytazzz
dnia 12.05.2022, 11:45
Ocena
komentarza:
44
"Pomost na Kwiatowej był sukcesywnie remontowany, jest to jednak konstrukcja drewniana, nie tak odporna na warunki atmosferyczne jak tworzywo sztuczne."

Fajnie. W takim razie prosimy o imię, nazwisko i stanowisko służbowe osoby, która bezpośrednio zdecydowała o wydaniu pieniędzy na nietrwałą konstrukcję drewnianą.
@ Jaslanka
dnia 12.05.2022, 11:51
Ocena
komentarza:
28
Nie wyważyli sił na zamiary. Sobie władze dały podwyżki prawie 100% i nie miały najmniejszych kłopotów ze środkami finansowymi.nie słychać było żeby nie było pieniędzy.
@ bona
dnia 12.05.2022, 11:55
Ocena
komentarza:
25
A kiedy fontanna na Rynku znacznie działać?
@ menel
dnia 12.05.2022, 12:06
Ocena
komentarza:
14
przed Dniami Wina
@ dragoness
dnia 12.05.2022, 13:44
Ocena
komentarza:
-11
Nick adekwatny do obsesji.
@ menel
dnia 12.05.2022, 15:20
Ocena
komentarza:
6
Ja się z moim hobby nie kryję a o twoim i tak wszyscy wiedzą :)
@ dragoness
dnia 12.05.2022, 15:35
Ocena
komentarza:
-13
Kim są wszyscy i co to za hobby, panie menel?
@ menel
dnia 12.05.2022, 15:44
Ocena
komentarza:
7
Kto ma wiedzieć, ten wie.
@ em
dnia 12.05.2022, 12:13
Ocena
komentarza:
26
Na kwiatowej kwiatów brak, jest ponurawo. Dla starszych ludzi właściwie nic tam nie ma. Do grila daleko, nie ma gdzie posiedzieć w cieniu. Przydałaby się duża tablica z informacją skąd odjeżdżają mksy którymi można tam dojechać, jakie jest połączenie tam i z powrotem, gdyż nie każdy ma samochód. Ja napewno wnet się tam nie wybiorę.
@ Woytazzz
dnia 12.05.2022, 12:30
Ocena
komentarza:
32
MKSy? Łahahahaha!

No dobra, sprawdźmy na stronie MKS, ile jest bezpośrednich połączeń z największych jasielskich osiedli na Przystanek Kwiatowa (przystanek "Floriańska PGNiG") w porę najbardziej dogodną do siedzenia nad wodą albo przy tężni czyli w sobotnie i niedzielne popołudnia:

z Rynku - ZERO
z os. Kopernika - ZERO
z os. Na Kotlinę - ZERO
z os. Szajnochy/Szkolna - ZERO
z os. Rafineryjnego - ZERO

No to może chociaż jakiś powrót, w sobotę i niedzielę ok. 17-18? Będzie coś? Tak jest, zgadli Państwo - ZERO
@ Jola
dnia 12.05.2022, 13:31
Ocena
komentarza:
-23
Jak się jedzie nad wodę to się nie pije. Nie masz samochodu idź na nogach, schudniesz.
@ miś kolorowy
dnia 12.05.2022, 13:49
Ocena
komentarza:
11
nad jaką wodę? chyba nad bajoro zresztą tam jest zakaz pływania i kąpieli
mks jest z rynku można podjechać pod pgnig relacjami nowy glinik,wolica ,łajsce itp
@ dragoness
dnia 12.05.2022, 14:21
Ocena
komentarza:
-9
Była mowa o konkretnych osiedlach, z których dojazdu nie ma.
@ no
dnia 12.05.2022, 15:27
Ocena
komentarza:
6
Polaczenia nie ma-to prawda.Ale mozna sciezka rowerowa?Przeciez mamy przez centrum miasta-a i dalej tez...
@ dragoness
dnia 12.05.2022, 15:36
Ocena
komentarza:
-4
O tak. Zwłaszcza Lwowska w godzinach szczytu jest zalecana do przejazdów rowerem. Szczególnie osobom starszym i chorym.
@ Zuzanna
dnia 12.05.2022, 19:46
Ocena
komentarza:
6
Z miastem Jasło stanie się tak jak z gminą Ostrowice w Zachodniopomorskim.
@ Ed
dnia 12.05.2022, 12:25
Ocena
komentarza:
24
pabian do wymiany i to juz
@ KŁEK
dnia 12.05.2022, 18:03
Ocena
komentarza:
6
[Komentarz nie na temat]
@ Jkl
dnia 12.05.2022, 12:32
Ocena
komentarza:
22
Cala ta Kwiatowa to pieniądze wyrzucone w błoto. Zrobione bez pomyślu
@ P.
dnia 12.05.2022, 13:01
Ocena
komentarza:
18
Pomysł był, ale włodarze się zmienili... i jest, to co jest.
@ mrX
dnia 12.05.2022, 12:33
Ocena
komentarza:
24
No tak, poczekajmy z pół roczku, aż minitężnia zacznie się sypać. Wtedy zrobimy remont kompleksowy z wyłożeniem pomostów naszą ulubioną kostką brukową.
@ Do mrX
dnia 12.05.2022, 23:32
Ocena
komentarza:
0
Rozumiem że dla Ciebie kostka brukowa to paskudztwo, drogi interes i mało stabilna w czasie. Popieram
@ Maro
dnia 12.05.2022, 12:49
Ocena
komentarza:
3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Maro
dnia 12.05.2022, 13:59
Ocena
komentarza:
3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Maro
dnia 12.05.2022, 16:34
Ocena
komentarza:
4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Bogdan
dnia 12.05.2022, 12:49
Ocena
komentarza:
14
Zostanie troche desek z budek legowych to wyremontuja
@ jaślanin
dnia 12.05.2022, 13:00
Ocena
komentarza:
-5
Panie radny !. Jak się było Burmiostrzem to trzeba było się więcej zaangażować w ten ośrodek Zapomniał o swoich rządzach.
@ P.
dnia 12.05.2022, 13:02
Ocena
komentarza:
11
Akurat za Jego rządów Kwiatowa funkcjonowała jak należy... Przypomnieć kto nam miłościwie panuje od ponad 7 lat?
@ Do P.
dnia 12.05.2022, 20:48
Ocena
komentarza:
8
Siedem lat to wystarczający czas, aby drewniany pomost zaczął się sypać... jak i Jasło.
@ kbs
dnia 13.05.2022, 17:42
Ocena
komentarza:
3
Co chcecie pan radny postawił sobie przystanek kwiatowa pod domem był burmistrzem mógł ...teraz widząc pustki na tym niby wypoczynku ..dla kogo?..na siłę następca wkłada tężnie ..i co ??? DALEJ PUCHY!! Ktoś zdziwiony??
Kiedyś jak budowano osiedla i siano trawę obserwowano którędy mieszkańcy przechodzą i w TYM miejscu budowano chodniki ..teraz ludzie chcieli gdzie indziej ..a figa!!!..trza uzasadnić wyrzucanie kasy na obiekt kwiatowa to zrobimy tężnie..Proponuję przenieść 1.park miejski 2.ogród jordanowski 3.dom kultury i co tam się nawinie..może wreszcie ludzie przyjdą?? ..pooddychać spalinami..
@ Natural Born Leader
dnia 12.05.2022, 13:06
Ocena
komentarza:
18
To miasto to jednak mental i stan umysłu.
Zamiast wziąć dechy i paczkę gwoździ, to siedzą i debatują jakby przygotowywali lot w kosmos, napominani przez burmistrza, który przypomina, że to Jasło i tu nic się nie da mimo, że niedawno w tym samym miejscu otwierano pomnik niegospodarności za pół miliona złotych.
To jest Ryś na miarę naszych możliwości.
@ łodyniec
dnia 12.05.2022, 14:11
Ocena
komentarza:
14
Tak się robi pieniądze,a raczej napycha nimi kieszenie.
Przetarg , zrobić byle jak ,byle na sezon. Po roku przetarg na remont.
Da się dwa razy ugryźć ? Da .
@ Rico
dnia 12.05.2022, 13:47
Ocena
komentarza:
24
Wiecie jakiś czas temu byłem w jednym z urzędów miasta po jeden papier i tam gdzie wybierałem ten papier zwróciłem się z zapytaniem do pani która mi go wydawała czy mogła by mi pomóc wypełnić ten dokument a ona do mnie że jest tylko od wydawania papierów i że się na tym nie zna to teraz już chyba wiecie co tacy ludzie umieją zrobić dodam jeszcze że pani przymnie piłowała sobie pazurki i je malowała od czasu do czasu popijała kawkę.
@ pzpr
dnia 12.05.2022, 15:13
Ocena
komentarza:
1
od rana do wieczora ławki wokół tężni zajęte ot sukces
@ Polo
dnia 12.05.2022, 17:54
Ocena
komentarza:
25
Taką nimotą jaką okazał się burmistrz to mistrzostwo świata. Nic nie ma,nic nie można zrobić bo nie ma pieniędzy. Naprzyjmowałeś pan takich samych niemot i miernot i oto efekt. Weź pan wreszcie i rusz pan...z fotela i zajmij się miastem. Wybierz się pan do okolicznych miast i miasteczek jak wyglądają. Proszę zobaczyć Rymanów Zdrój, Iwonicz Zdrój, Krosno,Gorlice a nawet Kołaczyce.Ostatnio byłem w Bardejowie i Svidniku po pandemii, aż miło patrzeć jak wyglądają rynki i główne ulice.A u nas syf brud na rynku,głównych ulicach,a park to jeden wielki bałagan.Czyściej jest nawet w lesie. Dworce PKS i PKP to szczyt obciachu.Przystanek koło poczty to szczyt głupoty organizacyjnej.Budy przy starostwie brak słów.Jak wam nie wstyd za ten stan rzeczy. Niestety jest jeszcze wiele innych spraw i można by o nich pisać,ale do waszych ciasnych mózgów nic i tak nie dotrze.
@ Pielgrzym
dnia 12.05.2022, 18:05
Ocena
komentarza:
11
Do Muszyny zapraszam jak wygląda rynek
@ Maro
dnia 12.05.2022, 18:43
Ocena
komentarza:
26
To prawda przystanek koło poczty to szczyt kretynizmu
@ Wyborca Pis
dnia 12.05.2022, 18:00
Ocena
komentarza:
6
Buduje się z dotacji a potem w dobrym stanie nie ma kto utrzymać ,?? Naukę jazdy na hulajnodze może by tak zrobić ,na tej elektrycznej
@ Naturel
dnia 12.05.2022, 18:57
Ocena
komentarza:
15
Wycięto wiele drzew w mieście,a desek brakuje na pomost?Gdzie się podziały tamte drzewa- grube i zdrowe,,
@ Misiek
dnia 12.05.2022, 20:56
Ocena
komentarza:
7
Słuchajcie kochani, dzisiejszymi rozważaniami zaczynamy program "Rodzina i ziomale na swoim".
Dla ambitnych jaślan mamy natomiast program "Bez pracy nie ma kołaczy, bez kołaczy nie ma haraczy, bez haraczy nie ma partaczy, bez partaczy nie ma naprawiaczy, bez naprawiaczy nie ma urzędniczych spinaczy, bez spinaczy nie ma udawaczy, bez udawaczy nie ma rodziny na swoim", czyli cykl staży i kursoszkoleń, a po wszystkim atrakcyjna praca w lokalnych Biedronkach, Stonkach i Groszkach lub dla najlepszych w Galeriach Handlowych, czyli tzw "Zajazd u Roberta".
Tzw. "Rikardo" wypadł z szafy jak mumia, więc pewnie wybory już za pasem.
@ Do dzieła
dnia 12.05.2022, 22:52
Ocena
komentarza:
1
Zrobić tratwę z wyciętych drzew i pływać z flisakiem od brzegu do brzegu.Powsadzać gałęzie wierzby,szybko wyrosną drzewa,dające cień.Wykonać z gałązek pleciony plotek,tzw chruściak,siłownię z bali,domki zabaw dla dzieci.Moc natury i piękno,a nie plastiki i betony.Dbajmy o zdrowie.
@ Polo
dnia 13.05.2022, 09:32
Ocena
komentarza:
5
A gdzie się podział wpis o sprzedaży kapusty w budach obok starostwa. Czyżby kogoś zabolao. Przypominam, że od handlu jarzynami jest zielony rynek,ale tam trzeba płacić. A jakim prawem ten ktoś sprzedaje te jarzyny wtym właśnie miejscu. Może by Staż miejska to sprawdziła,a protokół z interwencji opublikowała. A tak przy okazji - kiedy znikną te ochydne budy na ul.Czackiego.
@ Siara
dnia 15.05.2022, 21:53
Ocena
komentarza:
3
Bałagan w niedzielę w centrum miasta ,sadzonki ,pudełka ,paczki ,jest SM w Jasle?
@ Alab
dnia 13.05.2022, 11:12
Ocena
komentarza:
8
Pomisty, to zbyt wiele!!! Tam trzeba posprzątać, wykosić bo syf i zaniedbanie widać z daleka. No i koniecznie baner po ukraińsku zawiesić. Będzie pięknie jak wszędzie. Panie Burmistrz pieniędzy Pan nie ma - trzeba było robić jak były a nie kieszonki upychać. Bida idzie i na samorządy i na urzędy i na premie i podwyżki też nie będzie, bo i was mali włodarze też już mają tam gdzie resztę społeczeństwa...
@ Alab
dnia 13.05.2022, 11:13
Ocena
komentarza:
1
Pomosty, bo zaraz ortografy zaczną szczekać.
@ do Alab
dnia 13.05.2022, 21:11
Ocena
komentarza:
0
Pisanie poprawne, w tym zgodne z wymogami ortografii, jest miarą szacunku dla języka polskiego i ogólnie kultury. Nie "kółtóry" jak piszą to słowo osobniki, którym nie chciało się nosić woreczki z książkami, a teraz muszą nosić worki z cementem.
Z całym szacunkiem dla pracy fizycznej.
@ Okolica
dnia 14.05.2022, 09:27
Ocena
komentarza:
-1
Jaśloki znowu marudzą i jęczą. W genach mają krytykanctwo i narzekanie, NIGDY im się nie podoba...
@ Do PiS
dnia 15.05.2022, 09:09
Ocena
komentarza:
2
Tężnia za taką cenę powinna mieć z 20 m długości, tarniny nie brakuję na zapuszczonych gruntach przez właścicieli czworaków piętrowych w mieście. Teraz na kwiatowej zero atrakcji..dawniej było co oglądać...na żywo a nie z kasety wideo. Teraz spacerują takie dumne.
@ xddddddd
dnia 15.05.2022, 15:39
Ocena
komentarza:
0
urzędnicy powinni odpowiedzieć za to, że nie użyto odpowiedniej jakości drewna...
@ Czeslawek
dnia 17.05.2022, 00:08
Ocena
komentarza:
1
Co tam debatować parę desek z tartaku i juz
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Znaleźli receptę na szczęśliwe życie małżeńskie. Trzynaście par odznaczono Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

   

  Od pół wieku tworzą szczęśliwe małżeństwa. Trzynaście par z Jasła zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziewięć z nich odebrało je dzisiaj z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana w sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury. Nie zabrakło poczęstunku i tradycyjnego toastu.

 • „… A kultura tu podobno jest”. Krushfestu w tym roku nie będzie

   

  Fani ciężkiego brzmienia mogą czuć się rozczarowani. Krushfest, który przez ponad dekadę gościł na swojej scenie czołowe zespoły polskiej sceny rockowej, punk rockowej oraz heavy i death metalowej, w tym roku niestety się nie odbędzie...

 • Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

  Od dzisiaj przez trzy dni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą rozwiązywać testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Z Miasta Jasła do egzaminów przystępuje 515 uczniów.

 • Pani Natalia schudła 24 kg

   

  Poznajcie historię naszej pacjentki, która pod okiem dietetyka Pauliny Sitek w 8 miesięcy zredukowała nadmierne kilogramy i osiągnęła wyznaczony sobie cel. 

 • Kiedy ruszy budowa nowego łącznika na osiedlu Gądki w Jaśle? Projektanci kompletują dokumenty

  Oddany w ubiegłym roku most łączący osiedle Gądki z centrum miasta przyczynił się tego, że na do niedawna spokojnej i cichej ulicy znacząco zwiększył się ruch pojazdów. Miasto przymierza się do budowy nowej alternatywnej drogi. Obecnie są na etapie projektowym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Zgłoś swój projekt – rusza nabór propozycji od mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

   

  Od dzisiaj rusza nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO) na 2023 rok. Propozycję projektu może zgłosić każdy jaślanin, który ma 13 lat. Na propozycje naszych mieszkańców czekamy do końca czerwca.

   

 • Spędź dzień dziecka w Kinie Helios w Krośnie

   

  Kino Helios Krosno zaprasza na specjalne pokazy z konkursami z okazji Dnia Dziecka. Bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych wpisują się w cykl Helios Dla Dzieci. Na specjalne pokazy kino zaprasza 28-29 maja i 1 czerwca.

 • W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie łapówki. Wyrok jest nieprawomocny

  8 marca br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 500 złotych. Lekarz został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny. Do Sądu Okręgowego w Krośnie została złożona apelacja.

   

 • Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

   

  „Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

 • Kolosalne ceny za budowę krytego lodowiska w Jaśle. Miasto zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu

  Miasto Jasło może przeznaczyć na budowę krytego lodowiska w Jaśle 5 mln zł. Oferty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu znacznie przekraczają możliwości finansowe samorządu. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła prawie 13,5 mln zł! Miasto unieważniło postępowanie i zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.

 • Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już przyjmuje pacjentów

   

  Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne– Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657