Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Ponowna decyzja w sprawie wysokości opłat za odbiór śmieci już jutro

60

W ubiegłym tygodniu Rada Miejska Jasła nie zgodziła się na podniesienie opłaty za odbiór odpadów komunalnych z 29,17 zł na 39 zł od osoby. Przeciwko przyjęciu uchwały w sprawie podwyżek zagłosowało szesnastu radnych. Wszyscy mieli jednak świadomość tego, że przeprowadzone 21 listopada br. głosowanie, nie zamyka sprawy. Z istotnym dla miasta i jego mieszkańców problemem, radni zmierzą się ponownie już jutro. Tym razem magistrat zaproponował ustalenie stawki na poziomie 35 zł.

fot. Pixabay.com

Koszty związane z funkcjonowaniem systemu gospodarowania odpadami w Jaśle rosną z każdym kolejny rokiem. Fakt ten ma wpływ nie tylko na stan finansów jednostki samorządu terytorialnego, lecz również na budżety domowe mieszkańców Jasła. Proponowana przez urzędników zmiana stawki opłaty za odbiór śmieci z obecnych 29,17 zł na 39 zł od osoby, nie uzyskała jednak akceptacji radnych Rady Miejskiej Jasła, którzy przed niespełna dwoma tygodniami, w głosowaniu nad stosownym projektem uchwały dali jasny sygnał, że nie będzie ich zgody na tak znaczącą podwyżkę. Wynik głosowania nie zamykał jednak sprawy. Oczywistym było, że radni prędzej, czy później będą musieli ponownie zająć swoje stanowisko w sprawie podwyżek opłat za odbiór śmieci. Kluczowym stało się przygotowanie rozwiązania, które uzyskałoby akceptację większości składu rady. W tym celu radni spotkali się przynajmniej dwukrotnie. W dyskusjach nie wzięli udziału radni klubu „Jaślanie”, którzy niezmiennie obstają przy utrzymaniu stawek na obecnie obowiązującym poziomie.

Wszystko wskazuje na to, że sprawa wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych rozstrzygnie się jutro. Na czwartek bowiem zwołana została sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej Jasła. Projekt uchwały zakłada ustalenie wysokości opłaty za odbiór śmieci na poziomie 35 zł od osoby. Z punktu widzenia jasielskiego magistratu oznacza to, że konieczne będzie pokrycie części kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi z dochodów własnych gminy, niepochodzących z pobranej opłaty a odbiór śmieci. Opinia kierownika Wydziału Wymiaru Podatków i Opłat Lokalnych nie pozostawia w tej materii żadnych wątpliwości. Czytamy w niej bowiem, że „szacowane dochody według powyższych stawek to 11 546 471,77 złotych, przy 100% ściągalności. Ustalenia przez Radę Miasta Jasła stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości nie zapewniającej bilansowania się systemu gospodarowania odpadami komunalnymi tj. ustalenie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości poniżej opłaty kalkulacyjnej (szacunkowej), o której mowa w art. 6r ust.1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach rodzi konieczność pokrycia przez miasto Jasło części kosztów systemu gospodarowania odpadami komunalnymi innymi dochodami własnymi” – pisownia oryginalna. Chodzi o kwotę 1 245 600 zł, którą urzędnicy będą musieli znaleźć w miejskiej kasie.

Głosowanie nad projektem uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty na terenie Miasta Jasła, odbędzie się w najbliższy czwartek (1 grudnia br.) podczas sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej Jasła.  

MD

Napisany dnia: 30.11.2022, 11:44
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Lulek
dnia 30.11.2022, 11:53
Ocena
komentarza:
4
Pozbierajcie te śmieci popierajcie pisiorow.
@ Jaślak
dnia 30.11.2022, 13:27
Ocena
komentarza:
34
Kolejna ustawka burmistrza z radnymi. Czy w tej sprawie burmistrz przedstawi mieszkańcom jakieś sprawozdanie z przetargu na wywóz śmieci (o ile w ogóle się odbył), czy były jakieś negocjacje warunków,
@ Zaproszenie
dnia 30.11.2022, 13:56
Ocena
komentarza:
45
Należy koniecznie zaprosić posłanką na obrady co by wskazała z właściwym sobie wdziękiem jak konsumować piwo, które nawarzyła w 2007 r. odstępując od budowy zakładu zagospodarowania odpadów z dofinansowaniem unijnym w kwocie 12,85 miliona euro, argumentując m.inn. jako przeszkodę sławną "różę wiatrów".
Ponadto wskaże firmy, które miały się bić o jasielskie odpady, a tymczasem ofertę nie do odrzucenia składa wciąż jedna firma.
Tak się kończy populizm i brak podstawowej świadomości ekologicznej u rządzących i u rządzonych. Tylko, że płacą za to (i będą płacić coraz więcej) rządzeni.
@ Finał
dnia 30.11.2022, 14:04
Ocena
komentarza:
15
Wiadomo przecież jak będzie. Przecież nagle nie zbuduje się, zwłaszcza na sesji, systemu zagospodarowania odpadów, bo nie naleje się z pustego w próżne.
Podniesie się cenę o parę zł, a reszta to zwiększenie dotacji z budżetu i odłoszenia tego jako sukces, co niektóry, (mało kumaty) suweren odbierze jako sukces.
Tak będzie co roku: cena będzie coraz wyższa i dopłata będzie też coraz wyższa, a zarabiać będą podmioty dysponujące transportem odpadów i instalacją do ich zagospodarowania, bo jest to bardzo opłacalna branża.
@ Ekonomia
dnia 30.11.2022, 14:53
Ocena
komentarza:
6
Cudów nie ma. Jeżeli wszystko drożeje (energia, transport, koszty pracy, podatki) to i śmieci muszą drożeć. Żaden radny w chwili obecnej (obojętnie z jakiej opcji) nie ma możliwości zmniejszyć tych kosztów np. głosując przeciw podwyżce -chyba, że dopłaci różnicę ze swojej kieszeni - ale dieta nie wystarczy.
Za to każdy radny ma wpływ na decyzje rady, na każdym szczeblu: rady gminy, miasta czy sejmiku wojewódzkiego. Jeżeli da się zbajerować i omamić to podejmuje niekorzystne decyzje, czasem może nawet w dobrej wierze. Tym gorzej.
Radni w 2007r. przegłosowali rezygnację z budowy miejskiej instalacji.
Teraz ta sama rada (co z tego, że w innym składzie) konsumuję tą decyzję.
@ Jaślak
dnia 30.11.2022, 15:22
Ocena
komentarza:
10
Ale każdy radny i rada jako całość może zażądać od burmistrza uzasadnienia zwolnień z podatków i ograniczenie rozrzutności naszych podatków na zbędne projekty typu ścieżka rowerowa, gem i inne inkubatory świecące pustkami. A przede wszystkim ogłosić przetarg i wyłonić solidnego i tańszego wykonawcę usługi. Podobnie będzie z odśnieżaniem i podobnymi usługami na rzecz miasta. A w ogóle czy ktoś ma kontrolę nad wydawaniem przez magistrat naszych pieniędzy z podatków? Żądam wyjaśnień w tej sprawie na tym forum.
@ Miesz
dnia 30.11.2022, 16:50
Ocena
komentarza:
6
A dla czego wioski płacą 20 zł od osoby!!!???
@ Answer
dnia 30.11.2022, 18:21
Ocena
komentarza:
7
Odpowiedź jest prosta jak budowa cepa:
Bo rady niektórych gmin dogadały się z właścicielem instalacji (np. gmina Tarnowiec z Miastem Krosnem - to miasto ma własną instalację) na współpracę w tym temacie.
Jasło nie tylko nie dysponuje własną instalacją ale nie ma też żadnego pomysłu co dalej, oczywiście oprócz płacenia czy wzywania do tworzenia przez mieszkańców własnych kompostowników.
Kabaret lecz śmiechu w nim mało, bo życie przerosło kabaret.
@ Jaślak
dnia 30.11.2022, 18:47
Ocena
komentarza:
9
Jasło nie ma własnej instalacji bo i po co. My płacimy ogromne podatki a magistrat wydaje je ile kto zażąda. W końcu nie płacą swoimi to i po co się wysilać. I jeszcze im na coroczne nagrody wystarczy. Największe dziadostwo na Podkarpaciu. Na szczęście koniec ich coraz bliżej. Oby tylko nie wybrać podobnych. Bądźmy czujni na obiecanki niespełnione.
@ S
dnia 30.11.2022, 21:11
Ocena
komentarza:
4
Za każdym razem jest przetarg. O jakiej negocjacji Pan mówi skoro jest jeden Wykonawca ?
@ Wykonawca
dnia 30.11.2022, 22:23
Ocena
komentarza:
1
W branży odpadowej wykonawca musi mieć sprzęt do obioru i transportu odpadów oraz zakład, który przetworzy odpady zgodnie z przepisami. Nie wystarczy śmieciarki, które odbierają odpady. Nie na darmo planowany, miejski zakład miał kosztować ponad 12 milionów euro, tj. ponad 50 mln zł i taka jest skala porażki miasta w tym temacie.
Nie ma konkurencji, bo decyduje koszt transportu i miejscowy, prywatny podmiot dyktuje warunki, a miasto płaci. Ta wygląda "przetarg" z udziałem jednej firmy, bo drugiej, np. miejskiej nie ma wskutek działania "róży wiatrów" zbadanej przez wiadomą osobę.
@ Jaślak
dnia 01.12.2022, 06:26
Ocena
komentarza:
4
Ale są firmy które działają w sąsiednich miastach. Zaprosić ich do przetargu. Bez konkurencji zawsze jest drogo bo monopolista dyktuje warunki. A swoją drogą gdyby burmistrz nie marnował naszej kasy na jakieś po[...] typu gem, inkubatory, ścieżka rowerowe przez centrum zasmrodzonego miasta, to już dawno mieli byśmy własny zakład. Trzeba tylko chcieć i pracować a nie bawić się w urzędowanie. Od czasów Kurowskiej minęło już 16 lat. Ale łatwiej jest podnosić podatki, daniny, opłaty itp. niż coś zrobić sensownego dla mieszkańców.
@ Zaproszenie
dnia 01.12.2022, 06:42
Ocena
komentarza:
2
Do przetargu się nie zaprasza. Przetarg się ogłasza i chętni (zainteresowani przetargiem i spełniający warunki) składają oferty. Nie można nikogo przymusić . To, że mało jest takich firm jest zasługą suwerena (protesty ludzi przeciwko budowie takich instalacji) lub włodarza (pani burmistrz) jak w przypadku braku firmy miejskiej.
Ten tort jest już dawno podzielony i warunki dyktuje firma położona najbliżej, bo ma najmniejsze koszty transportu.
To też jest argument by miasto starało się wybudować własny zakład. Będzie konkurencja.
Jednak włodarze do tego nie dorośli i będą tylko podwyżki, to łatwiejsze. Z roku na rok coraz większe, bo praktycznie jest monopol.
@ Zamiast
dnia 01.12.2022, 06:51
Ocena
komentarza:
7
Zamiast budować generatory kosztów czy inne inkubatory miejsc pracy dla urzędników należy postarać się ponownie o dofinansowanie unijne na budowę własnego zakładu, bo nadal w planie przestrzennym miasta jest na to przewidziany odpowiedni teren.
Brakuje tylko chęci i ludzi do takiej roboty, trudniejszej niż wydanie kasy na bawidka.
@ Jaślak
dnia 01.12.2022, 07:36
Ocena
komentarza:
0
Ale istnieje też forma zapytań ofertowych. Czy ktoś w UM zadał sobie trudu wysłać takie zapytanie do firm które zajmują się śmieciami w ościennych powiatach. Wówczas z pewnością tę firmy przedstawiły by własne oferty, prawdopodobnie bardziej korzystne dla nas. A na samo ogłoszenie przetargu to nikt nie reaguje bo to raczej inne prawa rządzą.
@ do Jaślaka
dnia 01.12.2022, 10:42
Ocena
komentarza:
3
Z uporem maniaka twierdzisz, że w dobie internetu jakaś "ościenna" firma nie wie o jasielskich odpadach i oczywiście za friko, bez kosztów transportu, tanio odbierze i przewiezie te odpady np. do Rzeszowa. Zejdź na ziemię, ekonomia się kłania.
Prędzej czy później (oczywiście nie za tej kadencji -teraz buduje się inkubatory) Miasto wybuduje swoją instalację, np. sortownię odpadów, bo nie będzie innego wyjścia. Taki zakład jest np. w Jedliczu i nikomu nie przeszkadza. Dało rady wybudować w Jedliczu?
Tak samo jak obwodnica jest w Czudcu, Bieczu czy w Strzyżowie- a w Jaśle nie ma.
@ Okim
dnia 01.12.2022, 12:29
Ocena
komentarza:
1
To segregujcje te smieci jak się należy a patrząc na te wasze kontenery to jest parodia i potem macie dużo do gadamia
@ Jaślak
dnia 01.12.2022, 14:13
Ocena
komentarza:
0
Wiem co piszę i to nie jako maniak. Z pewnością ościenne powiaty wiedzą że Jasło ma problem ze śmieciami od lat. Ale też wiedzą że nie mają szans się ze swoimi ofertami przebić bo takie są realia małomiasteczkowej rzeczywistości. Głosują jak trzeba a wybierają kogo trzeba
Na układy nie ma rady jak mawiał pewien klasyk. Więc włącz myślenie i znajdź prawdziwą przyczynę drożyzny w jaśle i to nie tylko w temacie śmieci.
@ Miesz
dnia 01.12.2022, 19:10
Ocena
komentarza:
1
Dębowiec, Osobnicza, Folusz i okolice???!!! Też!!!???
@ youtube
dnia 30.11.2022, 11:54
Ocena
komentarza:
23
a co ze smieciami przywozonymi przez ludzi ze wsi bo nie ma u nich specjalnych kontenerow to przy okazji zakupow zostawiaja smieci w prezencie dla jaslan ,,, to prawdziwe pytanie czemu nikt nic nie robi ?
@ Wezyr
dnia 30.11.2022, 17:33
Ocena
komentarza:
5
Tylko pamiętaj że to działa w obie strony. Tak samo przywożą i z miasta na wieś.
@ do youtube
dnia 30.11.2022, 18:22
Ocena
komentarza:
4
Postaw przy każdym koszu strażnika miejskiego - jest ich na tyle.
@ youtube
dnia 30.11.2022, 21:02
Ocena
komentarza:
0
nie ,bo te w lesie to tez wiejskie smieci ,,nie szanujecie nawet lasow mam na mysli tych co maja firmy remontowe i zamiast na wolice to po znajomosci w las ,potok itp
@ smieci
dnia 30.11.2022, 11:57
Ocena
komentarza:
15
Pamiętajcie to wszystko zafundował wam PIS: Lockdowny, dodruk pieniądza, socjal, zamykanie przed Pis kopalń, brak kasy z UNI bo sie boją Ziobro...stąd macie drożyznę, inflację...a nie, że Putin-UE i Tusk...
@ Woytazzz
dnia 30.11.2022, 12:12
Ocena
komentarza:
16
Wyborca prawicowy nie zna innego życia niż trwanie w oblężonej twierdzy. Wtłacza mu się to od najmłodszych lat. Zły Niemiec, zły Rusek, zły żyd, zły somsiad, zły Tusk, zły gej, zły prywaciarz i każdy z nich stoi na przeszkodzie, żeby najuczciwszy na świecie Polak się dorobił. Ostatnio na listę tych złych doszła jeszcze Unia Europejska.

Przy podwyżce cen za śmieci też nie będzie refleksji skąd ona się w ogóle wzięła i co można byłoby zrobić, żeby płacić mniej. Wywindowanie na piedestał starej dewoty, która uwaliła instalację do segregacji odpadów (pozbawiając nie tylko niższych cen, ale i miejsc pracy) jest najlepszym przykładem.
@ Radni-Bezradni!!!
dnia 30.11.2022, 12:00
Ocena
komentarza:
29
Okaże się czy jesteście tylko od podnoszenia ręki i poboru diety, czy dbacie o interes mieszkańców. Oczywiście że na takich "radnych" jak ten, co się nie dziwi "że śmieci idą w górę" ale podatek od nieruchomości to inna sprawa, liczyć nie można ale inni? Czy wszyscy z was kierują się tyko własnym interesem? Skoro podawana jest inflacja 17% to chyba podwyżka nie powinna być wyższa? Popierając wyższą kwotę firmujecie swoimi nazwiskami nieudolność i marnotrawstwo publicznych pieniędzy w Jaśle. Będziemy o tym pamiętać przy najbliższych wyborach i taki BEZRADNYM powiemy stanowcze NIE!!
@ edek
dnia 30.11.2022, 12:11
Ocena
komentarza:
31
Idę o zakład że jutro bezradni podniosą rączki w gorę i już nawet nie kiwną palcem przeciw podwyżką , po to są tylko potrzebnie żeby przegłosować kolejną podwyżke , mówiem wam ja edek
@ patodeweloper
dnia 30.11.2022, 12:17
Ocena
komentarza:
22
Podniosą rączki, podniosą. Przecież jakieś układy chociaż śmieci idą w górę trzeba mieć. Robota w spółce miejskiej też nie jest najgorsza a i cieć w szpitalu się nie musi przemęczać. Nie ma już co nawet wspominać o tych, którzy dawniej bronili komunizmu ...ale się nawrócili.
@ Tak
dnia 30.11.2022, 17:58
Ocena
komentarza:
10
Dokładnie, najważniejsza rodzina na swoim, ją trzeba chronić, zadbać o karierę i awanse. Dlatego nieważne co mówią wyborcy, łapki w górę:-)))
@ hg
dnia 30.11.2022, 12:07
Ocena
komentarza:
-7
zacznijcie respektowac segregacje smieci!!!

niech wspolnota czy spoldzielnia zaplaci kary raz drugi trzeci i zaczna segregowac a co za tym idzie bedzie taniej ,proste

przeciez segregacja odpadow w wiatach to fikcja
@ Obserwator
dnia 30.11.2022, 13:18
Ocena
komentarza:
1
Otóż to, w blokach mieszkalnych nikt nie panuje nad tym. Segregacja to farsa. Już nie wspominając, że nikt nie weryfikuje liczby osób w mieszkaniach. Pozostali mieszkańcy płacą za nich i płacić będą coraz więcej...
@ bolo
dnia 30.11.2022, 12:33
Ocena
komentarza:
41
Smieci Kurowskiej pod biuro!
@ Iza
dnia 30.11.2022, 12:47
Ocena
komentarza:
28
Niech wezmą się za tych co nie płacą i nie będzie długów . My nie będziemy płacić za nich !!!
@ Ala
dnia 30.11.2022, 12:48
Ocena
komentarza:
15
Trzeba się zebrać i pod urząd iść ze śmieciami . Działkowicze nie płacą tylko palą nam nie wolno
@ Biznesmen
dnia 30.11.2022, 12:58
Ocena
komentarza:
33
A temu co śmieci zakopywał to jeszcze podatek umarzają
@ Paniera
dnia 30.11.2022, 13:34
Ocena
komentarza:
13
Bo duży może więcej!!!:D
@ Jaślak
dnia 30.11.2022, 13:48
Ocena
komentarza:
23
Bo kolesioztwo rządzi w tej mieścinie jak w każdym małym grajdole. Sami swoi.
@ do Paniera
dnia 30.11.2022, 15:35
Ocena
komentarza:
10
Duży czy gruby?
@ niewazne
dnia 30.11.2022, 23:27
Ocena
komentarza:
7
Ważne jest to że jest kolegą radnego tego od nieruchomości i wszystko jasne. Na układy nie ma rady
@ Okery
dnia 30.11.2022, 13:22
Ocena
komentarza:
13
Najlepiej zakopać jak pseudo przedsiębiorcy no i!
@ kul
dnia 30.11.2022, 14:29
Ocena
komentarza:
4
Cena smieci byla juz dawno ustalona .Urzad Miejski w gore radni wdol Oni wychodza z twarza .MY PLACIMY
@ smieci+
dnia 30.11.2022, 14:34
Ocena
komentarza:
4
W Jaśle za śmieci powinno być 50 zł bo przecież PiS nadal ma u was poparcie 75%
@ @@
dnia 30.11.2022, 14:54
Ocena
komentarza:
8
30 zl tyle i ani grosza wiecej
@ do @ @@
dnia 30.11.2022, 18:30
Ocena
komentarza:
0
Nie rozumiesz, że resztę do ceny za śmieci dopłacisz w dotacji z budżetu miasta?
To są też twoje pieniądze, wyjęte wcześniej z twojej kieszeni i fizycznie wpłacone w okienku kasy na parterze Urzędu Miasta.
Tak trudno to pojąć?
Za komuny też były dopłaty do zaniżonych cen i wszyscy (zwłaszcza starsi) wiedzą jak to się skończyło.
Wszyscy mieszkańcy zapłacą cenę rzeczywistą z przetargu, a oferent będzie jeden (prywatny właściciel instalacji), więc gdzie tu konkurencja, jeżeli ma najbliżej, a transport też kosztuje. Będzie was strzygł i golił.
@ Obserwator
dnia 30.11.2022, 14:55
Ocena
komentarza:
12
Opłata,za wywóz śmieci powinna być jeszcze obniżona bo
opłaty obecne są za wysokie.
Jak brakuje kasy to niech radni obniżą sobie wygórowane diety
które biorą za friko
@ pawian
dnia 30.11.2022, 16:41
Ocena
komentarza:
5
Talibowie z ludzmi się nie liczą płac ipłacz bo dobra zmiana da ci kasę ale wpodatkach zabierze 2 razy więcej
@ QQrQ
dnia 30.11.2022, 19:12
Ocena
komentarza:
2
Segreguję odpady, ale co z tego, skoro przyjeżdża śmieciarka
i wszystkie odpady ładuje na raz, mieszając je.
@ Ela
dnia 30.11.2022, 21:00
Ocena
komentarza:
8
Zróbmy protest chodźmy wszyscy pod urząd .
@ Ala
dnia 30.11.2022, 21:02
Ocena
komentarza:
8
Jak chodziło o coś innego to szli całymi ulicami jak o podwyżki to nic się nie robi a oni robią z nami co chcą
@ Mieszkaniec
dnia 30.11.2022, 22:44
Ocena
komentarza:
14
Straż miejska do likwidacji kto za
@ Mieszkaniec
dnia 30.11.2022, 22:58
Ocena
komentarza:
9
Budować spalarnię śmieci w Jaśle i będzie praca dla ludzi
Urząd miasta śpi i czeka na 13 i nagrody podatnik zapłaci bo musi
@ Do Mieszkańca
dnia 01.12.2022, 07:01
Ocena
komentarza:
6
Co powie przeciętny suweren na propozycję spalarni jeżeli protestował przeciwko budowie zwykłego zakładu jakie są w wielu miastach? Co prawda podpuszczony przez rządząca miastem ale jednak taka jest jego świadomość ekologiczna i za ten brak rozumu teraz musi płacić. Coraz więcej.
Czego wymagać od przeciętnego mieszkańca jeżeli nauczycielka z zawodu wykazała się w tej sprawie wiedzą na poziomie "róży wiatrów" , czy podobnymi banialukami i stereotypami.
@ Franciszek
dnia 01.12.2022, 08:04
Ocena
komentarza:
4
Nie będę poddawał pod dyskusję o naszych podatkach bo to nie prezent mikołajkowy ale poczekam na nagrody roczne wypłacane urzędnik - kasą, bezradnym i oczywiście ,,miłościwie nam panującemu,, za sukcesy osiągnięte przez cały rok. Troszkę pokory nie tylko przed udawaniem w niedzielę ale także przed wyborcami. Chcesz być RADNYM nie bądź bezradnym.
@ śmieci
dnia 01.12.2022, 09:21
Ocena
komentarza:
6
I nadal odbiorca śmieci będzie niszczył kubły, zaśmiecał miejsce odbioru albo odbierał dopiero na interwencję kilka dni później. Nie ma z ramienia magistratu nadzorcy nad tą tandetną firmą. A my mieszkańcy płacimy aż ...29 zł od osoby!!!
@ On
dnia 01.12.2022, 10:13
Ocena
komentarza:
0
W głowie pierwsze usuńcie śmieci sobie a później pomyslcie o podwyzkach
@ On
dnia 01.12.2022, 10:16
Ocena
komentarza:
3
Spalarnie śmieci wybudować ludzie będą mieć pracę nie będzie problemu z smiecmi i będzie można za darmo budynki ogrzac
@ do ON
dnia 01.12.2022, 10:28
Ocena
komentarza:
4
Wytłumacz to posłance. Na pewno podzieli twój entuzjazm i załatwi kasę na taki zakład np. w Warszawie, bo tam bywa. Ma szansę naprawić swój błąd sprzed lat i zrobić coś dobrego dla społeczności która ją po to wybrała.
@ Abstynent
dnia 01.12.2022, 11:25
Ocena
komentarza:
3
Tym bardziej że Prznajświętsza Posłanka wypłynęła na blokowaniu spalarni.
@ Yozef
dnia 01.12.2022, 12:36
Ocena
komentarza:
4
Po ca ta szopka ...35 zl uchwala od osoby ..
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Kubę Procanina

   

  Ciało zmarłego w minioną środę Kuby Procanina spoczęło dzisiaj w grobie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie. Zmarłemu, w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, bliscy, przyjaciele oraz setki mieszkańców Jasła i okolic, którzy kibicowali Kubie zarówno w hali sportowej, jak też w walce z chorobą. Nazwisko Kuby Procanina na zawsze pozostanie symbolem nieustępliwości w dążeniu do upragnionego celu oraz godnego naśladowania hartu ducha.

 • Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł

  W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji...

 • Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec” w kinie Helios Krosno

   

  Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z myślą o wszystkich zakochanych we współpracy z Kinem Helios Krosno przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec”. Zapraszamy do udziału w zabawie.

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657