Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Poseł Maria Kurowska podpisała się pod postulatami rolników

186

Delegacja rolników z powiatu jasielskiego spotkała się z posłanką Marią Kurowską. Rozmowy prowadzone były w biurze parlamentarzystki w Jaśle. - Rolnik polski zawsze żywił i bronił. Przyszli dzisiaj do mnie rolnicy z powiatu jasielskiego, którzy podzielili się ze mną swoimi problemami, ale nie są to tylko ich problemy, tylko wszystkich polskich rolników – mówi M. Kurowska. Posłanka podpisała się pod postulatami popierając polskich farmerów. Zobaczcie film.

W minioną sobotę, delegacja kilku rolników z powiatu jasielskiego została zaproszona do biura posłanki Marii Kurowskiej na spotkanie w sprawie problemów, z jakimi w ostatnim czasie borykają się właściciele gospodarstw rolnych w Polsce. Przedstawili 10 postulatów.

Przede wszystkim żądają:

1. likwidacji Zielonego Ładu,

2. likwidacji ekoschematów w unijnej polityce rolnej,

3. zatrzymania napływu produktów rolnych z Ukrainy,

4. ustawowego powołania reprezentatywnej Komisji Rolniczego Dialogu Społecznego i Wojewódzkich Komisji Rolniczego Dialogu Społecznego jako form szerokiego dialogu społecznego w rolnictwie,

5. ustawowego wprowadzenia cen minimalnych na podstawowe produkty: mleko, trzoda, wołowina, zboża – uruchomienie natychmiastowego skupu interwencyjnego zbóż np. na poziomie 303 euro/t pszenicy,

6. podjęcia zmian organizacyjnych w Holdingu Rolno-Spożywczym, który na zasadzie działalności globalnej będzie skupiał wszystkie działy produkcji zwierzęcej i roślinnej wraz z krajowym handlem i przetwórstwem w najistotniejszych gałęziach,

7. przywrócenia wcześniejszych emerytur dla rolników, w celu wzmocnienia wymiany pokoleniowej na wsi,

8. ustawowego uregulowania kwestii prowadzenia działalności rolniczej na wsi, które poprzez stworzenie rolniczej przestrzeni produkcyjnej zapewni pierwszeństwo dla produkcji rolniczej na terenach wiejskich - odstąpienie od szkodliwych w tym zakresie rozwiązań unijnych,

9. wprowadzenia obligatoryjnego systemu kontroli wag i urządzeń pomiarowych w punktach skupów płodów rolnych oraz systemu kontroli skupu i obrotu produktów rolnych,

10. wprowadzenia dopłaty do paliw – 2 zł do litra w 2024 r.

- Przyszliśmy prosić panią poseł o wsparcie, bo na naszym terenie nie dajemy sobie rady. Nikt się za nami nie wstawia, nie chce wysłuchać, nie rozumie naszych problemów, postulatów, dlatego szukamy sposobów, aby ktoś z nami porozmawiał. Sytuacja już nie jest po prostu zła, tylko tragiczna w rolnictwie i w całej gospodarce – mówi Tomasz Ancygier, rolnik z gminy Tarnowiec.

- Zaczynając od słynnego Zielonego Ładu, ekoschematów, które pod rygorem zmniejszenia dopłat nakazują nam jak mamy pracować, kiedy pole uprawiać, jak obsiewać, co mamy orać. Ponadto wprowadzanie towarów z zza granicy wschodniej z Ukrainy strasznie zepsuło nasz rynek. Mamy dużo większe koszty, mamy ceny unijne na nawozy i chemię. Jesteśmy obwarowani restrykcyjnymi przepisami, a wprowadzony jest towar z Ukrainy, który jest dużo tańszy w produkcji i w sprzedaży, więc nasze gospodarstwa przestają być w ogóle dochodowe – wyjaśnia Ancygier.

Rolnicy w tym momencie ponoszą straty, a jeśli zaczną dokładać z innych gałęzi rolnictwa nie poradzą sobie. Jak sami podkreślają, to ostatni moment, aby zareagować i pomóc im. - Jesteśmy na granicy bankructwa – mówią. - W ubiegłym roku cena za pszenicę wynosiła 1,5 tys., w tym roku 600-800 zł. To jest sto procent niższa cena, więc jak możemy gospodarować, inwestować, jak w obecnej chwili nie mamy żadnej stabilności, perspektywy na jakikolwiek zysk – skarży się pan Tomasz.

Pod postulatami podpisała się posłanka Maria Kurowska, która popiera i rozumie skalę problemu, z jaką mierzą się gospodarze. Jednym z najważniejszych punktów przedstawionych przez rolników jest zatrzymanie napływu produktów rolnych z Ukrainy. - Wiemy, że to jest w tej chwili największy problem i rolnicy proszą, aby tutaj ten problem przeszedł na sejmowe ławy i mównice. Towar ukraiński jest bardzo szkodliwy, gdyż często stosowane są pestycydy, które są niedozwolone, czy inne środki niespełniające norm jakościowych Polski, ale niestety wpływają na nasz rynek – zaznacza posłanka Maria Kurowska. -Te produkty żywnościowe już nie będą zdrowe. My będziemy na tym stratni. Nie można tak bezmyślnie wpuszczać na polski rynek produktów ukraińskich, ponieważ gdzie będą nasze polskie produkty? - podkreśla. - Dbając o Ukrainę nie możemy dbać o oligarchów, o te holdingi, nie widzieć własnych rolników, dlatego trzeba mocno bić na alarm i niech nowy rząd, który przyszedł zajmie się tym problemem, bo obiecywał, że będzie bardzo skuteczny – dodaje.

9 lutego ponad 100 ciągników wyjechało na drogi powiatowe. Liczyli, że parlamentarzyści przyjdą porozmawiać z nimi. Mimo zaproszeń, nikt nie pojawił się, aby ich wysłuchać, dlatego zdeterminowani zapowiadają kolejny strajk i blokadę ronda łączącego dk 28 z dw 992 (tzw. KG2) w Jaśle. Inicjatywą i chęcią rozmowy z nimi wykazała się jedynie posłanka Maria Kurowska. - Pani poseł podpisała się pod naszymi postulatami. Myślę, że rolnicy są usatysfakcjonowani z tego spotkania. Pani poseł wielu spraw nie rozumiała, ale po rozmowie z nami była nimi nawet zaskoczona. Jesteśmy zadowoleni, że nas zaprosiła i nie potraktowała jak wiatr. Przeprosiła, że nie może być na spotkaniu z rolnikami we wtorek ze względów służbowych – mówi Piotr Kędzior, rolnik ze Skołyszyna. - Przed strajkiem 9 lutego skonsultowała się z nami pani senator (Alicja Zając), obiecała przyjechać, ale nie pojawiła się na proteście. Czekaliśmy i liczyliśmy na to, że pojawią się przedstawiciele z miasta, ze starostwa. Wszyscy nas zlekceważyli, dlatego rolnicy podjęli decyzję, że wychodzą po raz drugi 20 lutego aż do 25 lutego do godziny 24.00. Zobaczymy, kto się do nas odezwie. Jeśli uszanują rolników, protest zakończy się 20 lutego. W tym dniu będą nas wspierać także koła łowieckie oraz pszczelarze. Jeśli się to odbędzie po ludzku, to 20 lutego schodzimy z drogi i nie będziemy utrudniać nikomu życia – dodaje P. Kędzior.

Od 26 lutego rolnicy rozpoczynają strajk na przejściu w Barwinku, który ma potrwać do 29 lutego. Na 27 lutego planowany jest również protest w Warszawie.

id

Napisany dnia: 19.02.2024, 12:29

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
2
@ Car
dnia 27.02.2024, 16:25 · Zgłoś
Parafianka Kurowska, wypromowana przez plebana P od lat ślizga się po parafiach i tumani ludzi.
Odpowiedz
2
@ Handel
dnia 23.02.2024, 12:25 · Zgłoś
Jeszcze górnikom dopłacajmy do węgla. Mi do ciężkiej pracy nikt nie dopłaca
Odpowiedz
6
@ Amiro
dnia 21.02.2024, 07:01 · Zgłoś
Wku... tylko normalnych ludzi tymi utrudnieniami. Weźcie kilka przyczep z obornikiem, kilka szambowozów z gnojówką i jedźcie do Warszawy na Żoliborz. Tam siedzi pokraka odpowiedzialna za wszystko.
Odpowiedz
6
@ Amiro
dnia 21.02.2024, 06:57 · Zgłoś
Wyglądacie jak pajace na tym zdjęciu. Jak takie chłopki co to przed panem "czopka z głowy" i czołobitny ukłon. Co ta leciwa sklerotyczka może wam zapewnić !? O czym ta kobieta decyduje ?
Odpowiedz
8
@ taki jeden
dnia 20.02.2024, 14:50 · Zgłoś
teraz wybory to PIS pod wszystkim sie podpisze
a komisarz UE do spraw z rolnictwa z PIS
Janusz Wojciechowski.
TEŻ SIĘ PODPISAŁ
Odpowiedz
4
@ Realista
dnia 20.02.2024, 14:37 · Zgłoś
Ludzie ale to jest tak samo jak z przykładowo konstytucją. Łamali ją praktycznie na każdym kroku a teraz jej "bronią". Wcześniej mieli na rolników wywalone a teraz ich bronią ;p nie jestem ani PiS ani KO tylko umiem patrzeć i tyle. Pozostało im się tylko promować jacy to oni wspaniali. A teraz hejty będą jak nic poniżej
Odpowiedz
1
@ Pisiory
dnia 20.02.2024, 13:18 · Zgłoś
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
Odpowiedz
10
@ Mix
dnia 20.02.2024, 13:08 · Zgłoś
Ci rolnicy to jednak mają sieke w głowie. Przecież ta baba w niczym im nie pomoże
to po jaką cholerę tam poszli?
Odpowiedz
6
@ tadek
dnia 20.02.2024, 21:39 · Zgłoś
Geniusz, zna się na neuronach, cały mózg prześwietliła. Zna się na rolnictwie, uprawach, dwutlenku węgla, zna się na wycince drzew, lasach.
Wszystkie zagadnienia to dla pani poseł łatwizna.
Nikt tak nie ośmiesza naszego regionu jak ona.
Odpowiedz
8
@ Wyborczyni
dnia 20.02.2024, 12:36 · Zgłoś
Trzeba być człowiekiem całkowicie pozbawionym logicznego myślenia, żeby udawać się o poparcie do tych którzy zgotowali im taki los. Do tej pory rozsądni ludzie popierali rolników w ich proteście ale teraz mówią, że rolnicy nie wyciągnęli wniosków z dotychczasowej polityki rolnej ukształtowanej przez ekipę rządową ugrupowania posłanki oraz komisarza UE. Nie dociera do nich, że posłanka się tylko w ten sposób promuje.
Odpowiedz
10
@ Jacek
dnia 20.02.2024, 11:46 · Zgłoś
Pani poseł,przecież Zielony Ład wymyślił komisarz Wojciechowski z PiS.Bardzo się nim chwalił jakie to jest dobre,jakie korzyści będą mieli i polscy rolnicy i polscy obywatele.Niech się Pani Poseł zdecyduje czy popiera własnego europosła Wojciechowskiego,który to wymyślił,czy popiera polskich rolników.Czy Pani tak robi aby przypodobać się rolnikom?Czy Pani kłamie w tych sprawach,albo udaje,że nic nie wie?Proszę się zastanowić.
Odpowiedz
-7
@ Vv
dnia 20.02.2024, 10:58 · Zgłoś
Do wszystkich[...] Jak rządził PIS To wam się nie podobało mimo że kasa była na wszystko. Teraz kasy nie ma a wy dalej na PIS mimo że rządzi PO. Albo V kolumna albo coś nie tak w waszych głowach.
Odpowiedz
8
@ Senior
dnia 20.02.2024, 10:45 · Zgłoś
Akuratnie Kurowska Wam pomoże podpisze do zdjęcia i tyle, bo więcej nie może.
Odpowiedz
2
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 20.02.2024, 10:14 · Zgłoś
Jeżeli władze odgórne , nie pomijając samorządowców nie chcą, nie potrafią rozwiązywać przedstawianych problemów, a nawet nie odpowiadają na zadawane pytania na piśmie - to komu i na co są oni potrzebni.
Odpowiedz
9
@ Tygrys
dnia 20.02.2024, 09:12 · Zgłoś
Spoko. Przyjść cyknąć fotkę napisać parę postulatów i utrudnić życie ludziom. Sami ich wybrali 8 lat rządzili i teraz problem nagle. To się dzieje od lutego 2022. Kto wtedy rządził? Ale niektórym nie wmówisz że czarne jest czarne a białe jest białe. PJK.
Odpowiedz
15
@ czytelnik
dnia 20.02.2024, 08:48 · Zgłoś
Najpierw wsparła z całym Pisem zielony ład zgodnie z wytycznymi Kaczora a teraz popiera protest przeciwko temu co poparła. Nie zła manipulantka.
Odpowiedz
11
@ Egi
dnia 20.02.2024, 08:19 · Zgłoś
Kobiety w tym wieku są od dawna na emeryturze:-)))Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść bo inaczej jesteśmy po prostu śmieszni
Odpowiedz
8
@ Xxxxxxxxxxx
dnia 20.02.2024, 06:37 · Zgłoś
Szok coś nieprawdopodobnego i niemożliwego.
Odpowiedz
10
@ Pani_Maryja
dnia 20.02.2024, 05:06 · Zgłoś
Hahahaha - ostatnia kadencja w Sejmie pani poseł.

Później (a może wcześniej) to już tylko kraty; widać strach w Pani oczach.
Odpowiedz
12
@ Xy
dnia 20.02.2024, 03:32 · Zgłoś
A gdzie jest ,, zero" szef partii nagle się rozchorował??? nikt w te bajki nie wierzy ...
Odpowiedz
15
@ path
dnia 19.02.2024, 23:31 · Zgłoś
Pani Poseł, pewnie ma Pani telefon do komisarza Janusza Wojciechowskiego ... przecież to Wasz komisarz z Waszego stronnictwa politycznego, wystarczy zadzwonić nie trzeba szopki z podpisami, chyba że chodzi o teatr a rolników ma Pani tam gdzie komisarz Wojciechowski ...
Odpowiedz
3
@ ruda pusia
dnia 19.02.2024, 23:11 · Zgłoś
Samoobrona na czele z Andrzejem Lepperem już w 2002r wysypala zboże z wagonów na tory, które to sprowadził do Polski działacz PSL. problem który jest dzisiaj nie zaczął się wczoraj, Polak mądry po szkodzie jak zwykle.
Odpowiedz
9
@ jas
dnia 19.02.2024, 21:49 · Zgłoś
Maryś - znowu zaistniałaś !!!
Odpowiedz
5
@ Maria K.
dnia 19.02.2024, 21:40 · Zgłoś
Drodzy państwo, przecież pszenica rośnie w polu a jak się w pole wjeżdża traktorem to opony od takich dużych traktorów wyciskają wody gruntowe i pola się wysuszają. Drodzy państwo, stąd się biorą susze w Polsce. Bo to trzeba żeby tradycyjnie wejść w pole całą rodziną rolnik z żoną i dziećmi żeby sierpem albo kosą pracowali bo inaczej to pola wyschną i będzie głód panował i nawet wtedy modlitwa nie pomoże. O Boże !
Odpowiedz
10
@ czytelnik
dnia 20.02.2024, 08:58 · Zgłoś
Ironicznie dodam - Nie do końca zgodzę się z Tobą. Wejście z rodziną w pole spowoduje zdeptanie, zrobienie klepiska i zostanie ugór. Proponuje św Marysie od Boboli z księżmi w pole wysłać. Lekkość od modlitwy uniesie ich ciała, ochroni plony przed zdeptaniem. Przy okazji prawdziwej pracy skosztują, a nie tylko dajcie, dajcie i dajcie.
Odpowiedz
5
@ jasl
dnia 19.02.2024, 21:19 · Zgłoś
Rolnicy narzekacie a traktorami za 300000 tyś jeździcie, blokujecie jak najbardziej przejścia graniczne z Ukrainą ale nie drogi, dzisiaj rolnictwo to biznes jak każdy inny , jak nie dajecie rady to zwijać biznes
Odpowiedz
2
@ Tadeusz
dnia 19.02.2024, 22:46 · Zgłoś
Ciągnik to narzędzie pracy tak jak samolot dla pilota ciężarówki dla kierowców kasa fiskalna dla sklepikarza czy młotek dla kowala.
Odpowiedz
4
@ greg
dnia 20.02.2024, 13:58 · Zgłoś
Kowal nie domaga się ceny minimalnej na to co wyprodukuje. W ogóle ten punkt 5 z tego zestawienia jest tak absurdalny, że głowa mała. Rolnikom marzy się gospodarka centralnie sterowana, ale jednocześnie protestują przeciwko takiej gospodarce.
Odpowiedz
3
@ Matka Boska Cieplarniana
dnia 19.02.2024, 20:17 · Zgłoś
Tylko "trzody" i innych ofiar mi żal.
Odpowiedz
15
@ Narciarz
dnia 19.02.2024, 19:41 · Zgłoś
Pani Marysia od tlenu pomagała Wam/czytaj sobie/przez kolejne 8 lat.Teraz też otrzymacie taką samą zapłatę za głosy
Odpowiedz
15
@ echhhh
dnia 19.02.2024, 19:28 · Zgłoś
Jej podpis miał jakąś wartość jak rządzili a teraz? Pamiętamy wesele pana wiceministra.
Odpowiedz
0
@ Frik
dnia 19.02.2024, 19:20 · Zgłoś
Za rządów pisu strajki rolników - bardzo dobrze niech strajkują bo biedni ! 8 gwiazdek !! 2024 strajk rolnnikow - niech się za robotę wezmą, jakie ciągniki mają za ule milionów, dotacje biorą...
Odpowiedz
13
@ dragoness
dnia 19.02.2024, 20:42 · Zgłoś
@Frik
Proszę nie mylić Agrounii z tzw. "Solidarnością" na pisowskiej smyczy.
Odpowiedz
-3
@ Anonim43504
dnia 19.02.2024, 22:40 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
0
@ PrawoMagdeburskie/Wołoskie
dnia 19.02.2024, 19:13 · Zgłoś
Z którym Nowym Rokiem Desznica otrzyma prawa miejskie. Desznica jest tego Godna
Odpowiedz
4
@ Jan
dnia 19.02.2024, 19:10 · Zgłoś
Gdyby pszenica była o 100% tańsza niż rok temu jak mówi pan Tomasz tzn. że była by za 0 zł czyli za darmo
Odpowiedz
10
@ Edek
dnia 19.02.2024, 18:39 · Zgłoś
A ja mam pytanie do ancygiera co tak głośno krzyczy. Gdzieś był jak młyn z którym sasiadujesz za drogę ściągał zboża z Ukrainy. Czego taki sąsiad nie wziął zboża od okolicznych rolników? Dalej z nim kawkę pijesz?
Odpowiedz
17
@ Biovital Pamięć
dnia 19.02.2024, 18:16 · Zgłoś
Dajcie spokój tej babci. Ona wszystko podpisze, tak jak przez ostatnie 8 lat podpisywała a później zapomni. Ona już nie pamięta jakie przepisy zostały uchwalone dzięki jej głosowaniom i podpisom. Teraz bije piane, bo jakoś stołka trzeba się trzymać. Ludzie, sklerotykom i tetrykom trzeba wreszcie powiedzieć stanowcze NIE!. Te wszystkie Kaczyńskie, Terleckie i inne Kurowskie żyją w swoim świecie odklejeni od rzeczywistości. Dość tej geriatrii!!!
Odpowiedz
17
@ marek
dnia 19.02.2024, 17:10 · Zgłoś
babciu gdzi byłaś jak pis żądził
Odpowiedz
13
@ Oj
dnia 19.02.2024, 17:05 · Zgłoś
Jak była u władzy to się nie podpisywała...
Odpowiedz
12
@ Xxxxxxx
dnia 19.02.2024, 17:11 · Zgłoś
Wtedy jeszcze nie umiała.
Odpowiedz
9
@ Matka Boska Cieplarniana
dnia 19.02.2024, 17:04 · Zgłoś
Na denialistkę klimatyczną zawsze można liczyć.
Odpowiedz
15
@ dragoness
dnia 19.02.2024, 17:02 · Zgłoś
Jak taka obłuda się ma do tak głośno wyznawanej wiary? No chyba że to głupota, to wybaczam.
Odpowiedz
21
@ tommi
dnia 19.02.2024, 16:49 · Zgłoś
Podpisała się pod protestem przeciw temu, co popierała do 15.10.2023. ????????????
Takie puste i słabe = takie w jej stylu.
Odpowiedz
-9
@ Tomek
dnia 19.02.2024, 16:49 · Zgłoś
Jakim trzeba byc dzbanem zeby im wierzyc
PopPis do tego doprowadzil a oni sie z nia lansuja.
Mozgi zaktualizujcie a PoPis niech spada
Zdrajcy Polski po 89
Odpowiedz
5
@ pisior
dnia 19.02.2024, 21:36 · Zgłoś
Kaczyński w wywiadzie dla Torańskiej mówił, że chciałby zostać emerytowanym zdrajcą narodu.
Odpowiedz
26
@ tommi
dnia 19.02.2024, 16:48 · Zgłoś
Podpisała się pod protestem przeciw temu, co wprowadziła jej partia i za czym do 15.10.2023 była "za". ????????????
Takie puste = takie w jej stylu.
Odpowiedz
11
@ SPRAWIEDLIWY
dnia 19.02.2024, 16:21 · Zgłoś
Rolnicy jestem z Wami ????
Ale po co iść do niej... szkoda było Waszego czasu, przecież ona nic już nie może, nie ma za sobą już pseudo ministrów z Slodarnej Polski. Przed wyborami z Wami nie była. Niech czuje się ważna ale nic nie może... skończyło się jej dobre. Ciekawe czy Bobole nosi dalej w torebce nie widzieliscie czasem? Nie mówiła, że on jWam pomoże? Bo tyle może...
Odpowiedz
7
@ Stefan ze wsi Jasło
dnia 19.02.2024, 16:15 · Zgłoś
PiS [...] i każe żreć to g... nowo- rządzącym.
Tutaj dalej Ukraina...
Jednak ciemny ten nasz lud.
Odpowiedz
21
@ realista
dnia 19.02.2024, 16:11 · Zgłoś
Kurowska, kobieto twój czas już minął. Wystarczyłby ciepły piec i różaniec w zacisznym pokoju. Kończ Pani, oszczędź wstydu.
Odpowiedz
1
@ Dejcietowompodpiszecochcecie
dnia 19.02.2024, 15:58 · Zgłoś
To ukraińskie zboże ale nie tylko bo min. cukier, miód, ziemniaki ono mialo przejeżdżać ale zostaje u nas - znaczy się ktośik z naszych je kupuje, no bo nasi bracia tego nam nie za darmo zostawiają. Za darmo to była manna na pustyni
Odpowiedz
-1
@ łodyniec
dnia 19.02.2024, 16:58 · Zgłoś
Nie. Za darmo my im daliśmy czołgi ,samoloty i haubice. A oni w zamian przybyli do zielonej Irlandii po 800+ , 13,14 emeryturę, lekarza bez kolejki i darmowe kształcenie.

Teraz zalewają rynek czym się da , rolnicy wieszają na nich koty , a szwab , żabojady i hamerykanie zacierają ręce.
Nie trzeba chyba pisać o tym ,że i nasze towary trafiają na Ukrainę,a nawet do Rosji,przez inne sąsiedzkie kraje , Kazachstan, Afganistan itp.

Mnie ciekawi,z czego żyją,co jedzą ci ,do których rok temu, dwa lata temu, trzy lata temu trafiały te ukraińskie frykasy? Skoro teraz pchają nam ,to ktoś inny umiera z głodu?
Czy może nie jest tak ,że koncern transport i logistyka, kupuje tanio na Ukrainie, sprzedaje u nas , następnie kupuje tanio u nas (nasze produkty) i sprzedaje dalej drożej w uni ?
Odpowiedz
2
@ js
dnia 19.02.2024, 18:04 · Zgłoś
Za Kraby dla Ukrainy zapłaciła nam UE. W zamian za czołgi dostaniemy od USA Abramsy.
Odpowiedz
1
@ łodyniec
dnia 19.02.2024, 23:34 · Zgłoś
Dostaniemy ? My ? Nie bądź śmieszny. Tak będziesz widział pieniądze jak te wydane handlarzowi bronią za respiratory.
Za Abramsa każdego jednego zapłacimy i to nie mało.
USA liczy zyski w miliardach $ za tą wojenkę.
Odpowiedz
1
@ łodyniec
dnia 20.02.2024, 06:43 · Zgłoś
3.75 mld $ to tylko Abramsy. A ile nam Ukraina dała za sprzęt?
Odpowiedz
-2
@ js
dnia 20.02.2024, 08:25 · Zgłoś
To nie cena Abramsów tylko ich wartość. Nie rozróżniasz pacanie?
Odpowiedz
-2
@ łodyniec
dnia 20.02.2024, 08:54 · Zgłoś
Brak argumentów i obrażanie. Typowe dla takich jak ty. Ze złości zanim ci żyłka pęknie,to rozwal monitor i telefon, potuptaj nóżkami i jak dziecko z płaczem schowaj się pod kołdrę.
Odpowiedz
-1
@ js
dnia 20.02.2024, 12:44 · Zgłoś
Skąd wiesz, próbowałeś?
Odpowiedz
1
@ js
dnia 20.02.2024, 12:56 · Zgłoś
Faktycznie kupili tych 114 Abramsów uprzednio wycofanych i rozkonserwowanych a nie dostali za T-72 dla Ukrainy jak podawano w mediach. Nie tylko PiSowskich bo im z góry nie wierzę.
Odpowiedz
8
@ obserwator
dnia 19.02.2024, 15:55 · Zgłoś
Nie wstyd wam a skąd macie traktory ,maszyny,opłaty żaden z was nie wyjechał c 330
Odpowiedz
1
@ Rjs
dnia 20.02.2024, 07:39 · Zgłoś
Żeby robić potrzebne są narzędzia to równa się kredyt czyli raty których teraz niema z czego płacić. Tak samo z mieszkaniem. Równie dobrze wszyscy możemy się wstydzić bo mamy kredyty na mieszkania i 30letni plan. Każą nam zaciągnąć pętle na szyję i liczyć że nasz zapadnia się nie otworzy
Odpowiedz
26
@ HAHA
dnia 19.02.2024, 15:45 · Zgłoś
Zaprosiła swoich sąsiadów i wyselekcjonowanych przez pisowskiego wójta i wójcinę na zrobienie sobie selfika. Tym rolnikom się mocno pomyliło po co tam poszli. Powinniście zapalić opony pod jej biurem a nie uśmiechać się do foci. Rolnik przed szkodą i po szkodzie głupi.
Odpowiedz
12
@ On
dnia 19.02.2024, 15:11 · Zgłoś
Podpisać a robić to różnica
Odpowiedz
21
@ 321
dnia 19.02.2024, 15:05 · Zgłoś
Fałszywa Mario a kiedy przyjmiesz delegacje ludzi którzy na ciebie głosowali bo od 20 lat obiecywałaś budowę zapory w Kątach. Twoje słowa są nic nie warte. Miał być turystyczny cud i gdzie jest?
Odpowiedz
18
@ Maurycy z Jasła koło Desznicy
dnia 19.02.2024, 15:25 · Zgłoś
Jaki znowu cud? Jedyne co miało być to mandat poselski. No i jest.

Czy wy w tych Kątach naprawdę wierzyliście, że ta kobieta będzie w stanie załatwić cokolwiek poważniejszego niż garnki albo sikawka?
Odpowiedz
18
@ Boss
dnia 19.02.2024, 14:59 · Zgłoś
A co robiła do tej pory? Nie wiedziała że rolnicy mają problemy?
Odpowiedz
9
@ FRED
dnia 19.02.2024, 16:20 · Zgłoś
do tej pory zarabia kasę
Odpowiedz
27
@ Rolnik
dnia 19.02.2024, 14:57 · Zgłoś
Gdzie była przez te 8 ostatnich lat p. Kurowska i cała reszta PiSu wrazz Wojciechowskim szefem komisji Europejskiej.
Bezrząd PiSu to katastrofa. Oby znaleźli się tam gdzie ich miejsce. Czyli za kratami.
Odpowiedz
11
@ Anonim90759
dnia 19.02.2024, 14:54 · Zgłoś
A z ciekawości, z jakich wiosek byli ci rolnicy goszczący u Pani poseł?? Bo chyba nie z Dąbrówki ??? Tam to jednej krowy nie uświadczysz na polu. No ale Pani poseł ekspertka jest z rolnictwa.
Odpowiedz
7
@ Rjs
dnia 19.02.2024, 14:52 · Zgłoś
Ja też się mogę podpisać. Co za brednie
Odpowiedz
31
@ QQrQ
dnia 19.02.2024, 14:43 · Zgłoś
Przykre jest to jak rolnicy dają się manipulować pisowi. To rząd zjednoczonej prawicy ustalał i podpisywał projekt zielonego ładu. To rząd zjednoczonej prawicy ustalał zasady handlu z Ukrainą.
Polityka zagraniczna rządu zjednoczonej prawicy w powyższych kwestiach nie istniała. Rząd zamiast współdecydować o polityce UE i szukać sojuszników, wolał szukać wydumanych wrogów i proputinowskich sojuszników. Pani poseł ma chyba krótką pamięć.
Odpowiedz
24
@ fug
dnia 19.02.2024, 14:29 · Zgłoś
Polecam przeczytać
p. Kurowska wybierała komisarza Wojciechowskiego jako spwcjaliste
a teraz krytykuje swojego wybranka.
https://pl.boell.org/pl/2020/05/07/zielony-lad-szansa-dla-polskich-rolnikow-zapewnia-komisarz-janusz-wojciechowski
Odpowiedz
34
@ ?
dnia 19.02.2024, 14:28 · Zgłoś
Rolnicy serio ? To wy nie wiecie kto wprowadził zielony ład ? Czemu dopiero teraz strajkujecie i dopiero teraz prosicie Kurowska o podpis mogła się wstawiać już rok temu bo wielu rolników już rok temu stała na granicy !! A wy gdzie byliście ? Nie widzieliście problemu?
Odpowiedz
31
@ Lulek
dnia 19.02.2024, 14:19 · Zgłoś
Pani Kurowska El dorado się skończyło i nie czaruj rolnikow bo nie ma niczego im zaoferować.
Odpowiedz
20
@ Anonim22355
dnia 19.02.2024, 14:13 · Zgłoś
No brawo. Maryśka im naprawdę pomoże. Hahaha
Odpowiedz
4
@ łodyniec
dnia 19.02.2024, 14:10 · Zgłoś
Pszenica po 303€ , nie mało, ale żeby było jeszcze lepiej to paliwo 2 PLN taniej , i wisienka na torcie - wcześniejszą emeryturę.
Będzie ciężko by to przeszło.
Ale działa to identycznie jak przy korycie, dadzą palec bierzesz rękę.
Odpowiedz
34
@ 7 04 2024
dnia 19.02.2024, 13:50 · Zgłoś
Pani Kurowska przestała by się ośmieszać przez 4 lata działając w partii ,która dla Polski zrobiła tyle zła powinna zamknąć się w swoim biurze i modlić się o zdrowie bo o rozum już za póżno.
Odpowiedz
35
@ Oro
dnia 19.02.2024, 13:45 · Zgłoś
Pani posłanko już nie będą się kłaniać w pas bo władza się zmieniła a Pani już nic nie może . Jeżeli Pani tego nie rozumie to niech pani zamilknie.
Odpowiedz
16
@ Omg
dnia 19.02.2024, 17:21 · Zgłoś
Ona nigdy nic nie mogła. Zajacowa, Kurowska, Rzońca które małe miasto miało tyłu parlamentarzystów, 8 lat rządzili i co zrobili dla tego miasta . Najgorzej rozwiązać się miasto na podjarpaciu z którego wszyscy mlodzi uciekaja
Odpowiedz
1
@ Oj
dnia 19.02.2024, 19:27 · Zgłoś
Jednak Kurowska to nie z Jasła
Odpowiedz
22
@ Ed
dnia 19.02.2024, 13:44 · Zgłoś
No brawo. Maryśka im naprawdę pomoże. Hahaha
Odpowiedz
26
@ Darko
dnia 19.02.2024, 13:42 · Zgłoś
Wszystko co z unii to źle tylko pensje i dotacje unijne są cacy
Odpowiedz
-11
@ Niebać EUSSR
dnia 19.02.2024, 15:10 · Zgłoś
polexit...
Odpowiedz
-13
@ Schwab
dnia 19.02.2024, 15:28 · Zgłoś
Źle. *** Eurokołchoz
Odpowiedz
11
@ js
dnia 19.02.2024, 16:36 · Zgłoś
To won do Putina.
Odpowiedz
17
@ Matematyka królową nauk
dnia 19.02.2024, 13:40 · Zgłoś
"W ubiegłym roku cena za pszenicę wynosiła 1,5 tys., w tym roku 600-800 zł. To jest sto procent niższa cena...". Serio?
Odpowiedz
14
@ o
dnia 19.02.2024, 13:47 · Zgłoś
Serio, serio, oni tak liczą i dlatego się im nie spina.
Odpowiedz
17
@ js
dnia 19.02.2024, 14:13 · Zgłoś
Trzeba było sprzedać pszenicę w ub. roku a nie wierzyć w bajeczki że podrożeje na 3 tys.
Odpowiedz
7
@ łodyniec
dnia 19.02.2024, 14:14 · Zgłoś
100% wyższa w ubiegłym roku, ale komu to tłumaczysz ? Rolnikom ,oni liczą sztuki ,tony i hektary ,a nie procenty ,no chyba że te zrobione z ziemniaków czy żyta;-)
Odpowiedz
39
@ Proboszczyk
dnia 19.02.2024, 13:36 · Zgłoś
Pis wprowadził zielony ład jak i brak jakiekolwiek kontroli nad importem z Ukrainy. Teraz pis nie może nic zrobić i idziecie do posłanki pis. W jakim celu ja się pytam? Nie zapomnijcie zagłosować na pis w najbliższych wyborach
Odpowiedz
0
@ haha
dnia 19.02.2024, 17:10 · Zgłoś
no tak, dziwne ze Polska w tamtym roku stała okoniem i zakazała importu razem z kilkoma krajami kilku artykułów Ukrainy.
Coś Ci się miesza albo dorabiasz historię...
Odpowiedz
9
@ Wstęt do obłudy
dnia 19.02.2024, 17:13 · Zgłoś
Poszukajcie sobie w necie listy biznesmenów- w większości związanych z prominentami pisowskimi, którzy zarabiali krocie na sprowadzaniu zboża i rzepaku z Ukrainy od 2020 r.
Odpowiedz
-2
@ Proboszczyk
dnia 20.02.2024, 08:40 · Zgłoś
Głosuj pisowczyku dalej na swe władzę albo i na PO nawet. Obyście po [...]ch dostali tak że wam w pięty pojdzie.

Zagranicznjak
Odpowiedz
52
@ o
dnia 19.02.2024, 13:27 · Zgłoś
Komisarz z PIS, niejaki Wojciechowski, przy wsparciu całego PiS wprowadza Zielony Ład - Rolnicy nie protestują

PiS zezwala na import zboża z Ukrainy, PiS rękami swoich ludzi importuje zboże z Ukrainy zarabiając na tym ogromne pieniądze - Rolnicy nie protestują

Rolnicy w wyborach popierają PiS - poparcie dla PiS waha się między 60 a 70%

PiS przegrywa wybory - Rolny protestują

Prezydent Czech analizując protesty rolników w Europie twierdzi, że są one inspirowane przez Rosję.

Rolnicy zostali zmanipulowani przez PiS i swoimi protestami a w zasadzie ich formą wspierają Rosję, bo jedynie Rosji zależy na tym, aby w Europie były protesty, które dezorganizują normalne funkcjonowanie.

Rolnicy protestujcie, ale dajcie normalnie fukcjonować społeczeństwu, bo niedługo społeczeństwo się od was odwróci.
Odpowiedz
9
@ rolnik miastowy
dnia 19.02.2024, 13:35 · Zgłoś
Przypomnisz, kto głosował za Zielonym Ładem w Parlamencie Europejskim a kto był przeciw? Nie wstydź się!
Odpowiedz
37
@ o
dnia 19.02.2024, 13:41 · Zgłoś
Kaczyśnki o Zielonym ładzie - Maj 2021:

Odrzucanie Europejskiego Zielonego Ładu oznaczałoby ustawienie się na marginesie i innego rodzaju kłopoty, to plan w którym warto uczestniczyć nawet za pewną cenę.

https://energetyka24.com/klimat/kaczynski-odrzucenie-europejskiego-zielonego-ladu-oznaczaloby-ustawienie-sie-na-marginesie
Odpowiedz
8
@ js
dnia 19.02.2024, 14:10 · Zgłoś
Tyle że tamci nie drą ryja na zielony lad.
Odpowiedz
-4
@ Polexit
dnia 19.02.2024, 15:16 · Zgłoś
PiS PO jedno zło
Odpowiedz
6
@ js
dnia 19.02.2024, 16:35 · Zgłoś
A Konpederastia obydwa razem wzięte.
Odpowiedz
31
@ Prawdziwy rolnik
dnia 19.02.2024, 13:27 · Zgłoś
A na te traktory co strajkują to pieniądze dał PiS czy dotację z unii się dostało
Odpowiedz
-2
@ Murem za Polskim Rolnikiem
dnia 19.02.2024, 15:07 · Zgłoś
Zarobili to mają. A mają bo ciężko pracują idioto.
Odpowiedz
14
@ Do Prawdziwy rolnik
dnia 19.02.2024, 15:26 · Zgłoś
Z unii dla młodych rolnikow szły ogromne pieniądze. Wykorzystali to i dziś woza się wypasionymi ciągnikami a prawdziwi rolnicy jeżdżą na sprzęcie 20 lat. I gospodarza i nie strajkują nie wiadomo o co. Co cała prawda o tej imprezie. Im dłużej potrwa tym bardziej ludzie będą wściekli na organizatorów strajku i rolnikow.
Odpowiedz
13
@ js
dnia 19.02.2024, 16:34 · Zgłoś
do "Murem": Inni też ciężko pracują mądry inaczej. Ciekawe czy by zarobili gdyby musieli zapłacić 2 tys. ZUSu na miesiąc, VAT, dochodowy i wziąć kredyt komercyjny na wypasiony ciągnik.
Odpowiedz
-5
@ haha
dnia 19.02.2024, 17:06 · Zgłoś
No tak, bo ciągniki za darmo rozdawali...
Rolnicy wzięli je na kredyt, bo co Ursusem z lat 70-80 będą robić? Stare maszyny się sypią. Spróbuj jeździć starym trabantem, czemu auto zmieniasz na nowsze? Dlaczego w firmie nie jeżdżą starymi żukami? Jak wszędzie maszyny do pracy trzeba zmieniać.
Odpowiedz
4
@ Abc
dnia 19.02.2024, 17:15 · Zgłoś
Na sprzęt dotacje, do hektara dopłaty, kruz płacą jakieś grosze, traktor nówka za pieniądze z Unii i ciągle mało! Ja mam mała firmę i żadnych dotacji, za gaz masakra ,za ZUS masakra, prąd... Jak sam sobie nie poradzę to bankructwo . Więc wypad z dróg i nie utrudniać nam prowadzenia biznesów, bo nam nikt nic nie da. A jak się wam nie opłaca to zamykać gospodarstwa i do roboty
Odpowiedz
42
@ Do Śmieszne
dnia 19.02.2024, 13:26 · Zgłoś
Zbysiu kazał i dawał pieniądze z funduszu aby wygrać wybory. To było tak śmieszne ze Kgw się śmiało . Dawała to brali. To trzeba wyjaśnić a paniusi wytoczyć proces defraudacji pieniędzy Funduszu Sprawiedliwości. To wielki przekręt. ZZ schował się za chorobę ale ktoś musi ponieść odpowiedzialność karno- skarbowa.
Odpowiedz
43
@ Smieszne
dnia 19.02.2024, 13:13 · Zgłoś
No a co z kasą na garnki do kół gospodyń wiejskich z funduszu sprawiedliwości, oj ktoś beknie i to grubo
Odpowiedz
49
@ Woytazzz
dnia 19.02.2024, 13:10 · Zgłoś
"Pani poseł wielu spraw nie rozumiała, ale po rozmowie z nami była nimi nawet zaskoczona."

Ależ piękna i szczera wypowiedź! Cudowne podsumowanie wiedzy i kompetencji waszej reprezentantki w sejmie w tak kluczowej sprawie jak gospodarka.
Odpowiedz
28
@ hi hi
dnia 19.02.2024, 13:54 · Zgłoś
Zero emisyjność spowoduje , że nie będzie CO2 w powietrzu i tu widzi problem pani Kurowska...;-)
Odpowiedz
9
@ kok
dnia 19.02.2024, 14:01 · Zgłoś
Bez dwutlenku węgla nie wyrośnie żadna roślina. Poczytaj, a później pisz głupoty.
Odpowiedz
15
@ js
dnia 19.02.2024, 14:09 · Zgłoś
do kok: O obiegu węgla w przyrodzie w szkole nie uczyli czy się przysypiało na lekcjach?
Odpowiedz
0
@ Manipulacje
dnia 19.02.2024, 14:32 · Zgłoś
CO2 jest rośliną bardziej potrzebne niż tlen.
Chora Unia walczy z emisją CO2.
Emisja CO2 uni to marne kilka (4-7%) całej emisji.
W Azji setki tysięcy nowych aut, rowerów, skuterów zalega i nie wiedzą co z tym zrobić.
W uni promuje się samochody elektryczne ( chociaż emisja CO2 przy produkcji baterii przekracza kilka razy tą,gdyby europejczyk jeździł 30 lat swoim pasatem w TDI)
Posły, osły,senatory, latają tam i z powrotem samolotami ,ministry,premier i reszta elit politycznych tak samo, ale ty szary człowieczku masz oddać na złom swoje auto i kupić elektryczne.
W Chinach czy Rosji dziennie wydobywa się tyle węgla co u nas rocznie , ale to my mamy walczyć z emisją CO2, bez którego żadna roślina nie urośnie.
Odpowiedz
6
@ Porada
dnia 19.02.2024, 15:58 · Zgłoś
To się przeprowadź do Chin albo do Rosji i korzystaj z dobrodziejstw azjatyckiego raju.
Odpowiedz
-1
@ Manipulacje
dnia 19.02.2024, 23:28 · Zgłoś
No lemingi ,widzę że szkoda było pisać cokolwiek. Wasza odporność na wiedzę i samodzielne myślenie jest zatrważająca.
Odpowiedz
-1
@ js
dnia 20.02.2024, 08:22 · Zgłoś
do Manipulację: A kto cię z zmusza do oddania swojego 20 letniego BMW?
Odpowiedz
1
@ Manipulacje
dnia 20.02.2024, 08:49 · Zgłoś
Nie mam tak młodego samochodu.
Ale jeśli ty masz ,to i tak nie wjedziesz do np Krakowa.
Odpowiedz
2
@ CO2
dnia 20.02.2024, 14:31 · Zgłoś
Roślinom, nie "rośliną".

Zeroemisyjność z przemysłu, nie z procesów naturalnych, tu wystarczy CO2 dla kwiatków.
Przed epoką industrialną też "o dziwo" rosły roślinki, tylko takiego gwałtownego postępu zmian klimatycznych nie było.
O CBAM coś dotarło?
Ślad węglowy elektryka w końcowym rozliczeniu, jest niższy niż auta spalinowego. Jednak uważam, że ta technologia wymaga jeszcze sporych zmian.
Odpowiedz
29
@ js
dnia 19.02.2024, 13:09 · Zgłoś
A toi koiło Jasła są jacyś rolnicy? Bo krowę ostatnio wydziałem w tamtym roku na Mazowszu.
Odpowiedz
-24
@ ccc
dnia 19.02.2024, 14:00 · Zgłoś
Ano właśnie. Dlaczego? Zapytaj rolnika czy może w swoim gospodarstwie mieć krowy i chociaż jednego świniaka na własny ubój. To właśnie sprawiła Unia.
Odpowiedz
-6
@ Do js
dnia 19.02.2024, 15:15 · Zgłoś
Po polsku pisz ukropoliniaku
Odpowiedz
12
@ js
dnia 19.02.2024, 15:43 · Zgłoś
Co to za rolnik co trzyma krowę jedną świnię na ubój? Chyba z Podkarpacia.
Odpowiedz
1
@ js
dnia 19.02.2024, 15:46 · Zgłoś
do "do js": To tylko literówki. Więc się nie podniecaj bo sztuczny orgazm to śmiertelny grzech.
Odpowiedz
-3
@ Oj
dnia 19.02.2024, 17:13 · Zgłoś
Czy to prawda że każdą kurę trzeba rejestrować ?
Odpowiedz
1
@ abc
dnia 20.02.2024, 12:49 · Zgłoś
To tak dla jaj.
Odpowiedz
-2
@ Anonim43145
dnia 20.02.2024, 14:17 · Zgłoś
Już dużo wcześniej, ciężko było uświadczyć krowę na wsi...
Odpowiedz
67
@ neo
dnia 19.02.2024, 13:06 · Zgłoś
Kolejna bzdura p. Kurowskiej. Gdzie byli ci rolnicy, gdy PiS i SP podpisywali Zielony ład? Dalczego ona wtedy nie protestowała?
Odpowiedz
47
@ jas
dnia 19.02.2024, 13:51 · Zgłoś
Bo Kaczyński nie kazł
Odpowiedz
15
@ OBSERWATOR
dnia 19.02.2024, 12:58 · Zgłoś
rolnicy z polski tez muszą poczuć trochę konkurencji bo inaczej chleb bedzie po 20zł.
Odpowiedz
15
@ Dziad
dnia 19.02.2024, 14:35 · Zgłoś
Chlebek zakopiański kosztuje 13 zł a tona przenicy ponoć 900_600 zł dwa lata temu ten sam chleb kosztował 6zl a tona przenicy 1600 zł to kto tu nas oszukuje ???
Odpowiedz
-22
@ PO
dnia 19.02.2024, 15:19 · Zgłoś
To żryj mirabelki i szczaw
Odpowiedz
70
@ tom
dnia 19.02.2024, 12:52 · Zgłoś
Mam pytanie kto rządził przez ostatnie 8 lat. Z jakiej partii jest Komisarz Unijny ds rolnictwa. Jak duże gospodarstwa mają rolnicy którzy spotykają się z Panią poseł.
Odpowiedz
12
@ x
dnia 19.02.2024, 13:57 · Zgłoś
Rolnicy w naszym regionie maja gospodarstwa max. 40-to, 60-cio hektarowe, a na Ukrainie 10 korporacyjnych oligarchów ma we władaniu 4 miliony hektarów. Z tego wynika, że jedno tzw. gospodarstwo ukraińskie to 400 ,tys. hektarów. Konkuruj z nimi tym bardzie, że oni nie muszą spełniać jakichkolwiek norm jakościowych.
Odpowiedz
0
@ Do.X
dnia 19.02.2024, 22:56 · Zgłoś
A w powiecie jasielskim 400tyś hektarów rolnicy strajkujący ugorują bo im się nic nie opłaca.
Odpowiedz
4
@ Joł
dnia 19.02.2024, 12:49 · Zgłoś
Zielono mi oooo nananana...
Odpowiedz
0
@ Oj
dnia 19.02.2024, 17:11 · Zgłoś
Jak miło płynie czas wśród farmerów
Odpowiedz
66
@ mózgotrzep
dnia 19.02.2024, 12:44 · Zgłoś
Zadziwiający jest tylko jeden fakt. Przez dwa lata gdy protestowała Agrounia rolnicy z solidarności powiązani z PiS nie wyszli na ulicę. Teraz po zmianie władzy nagle sobie przypomnieli. Ciekawe jest też ze protestuja tylko przeciw ukraińskiemu zbożu czy drobiowi a nikt nawet nie wspomni o zalewie taniej wieprzowiny z Niemiec czy Danii świecącej w mroku, czy tez tanich pomidorów, ogórków i innych warzyw nafaszerowanych chemią z Holandii,Włoch czy Hiszpanii. Ich jakość można obejrzeć wieczorami po marketach , gdzie wystawione rankiem z chłodni po paru godzinach zaczynają gnić.
Odpowiedz
-10
@ rolnik miastowy
dnia 19.02.2024, 13:34 · Zgłoś
Widzisz jakąś różnicę między przepływem towarów wewnątrz Unii Europejskiej a napływem towarów rolnych spoza Unii Europejskiej?
Odpowiedz
-12
@ Obserwator 333
dnia 19.02.2024, 13:49 · Zgłoś
Ja doskonale widzę. Młody polski rolnik otrzymuje 30% mniejszą dopłatę co niemiecki a inni aż 50%. Więc również nie mamy szans konkurować na tym polu z zachodem. Wytłumacz co za różnica dla polskiego rolnika czy wykończy go rolnik niemiecki czy ukraiński?
Odpowiedz
57
@ Anonim64479
dnia 19.02.2024, 12:37 · Zgłoś
Ktoś wierzy tej Pani i reszcie?
Odpowiedz
22
@ M.
dnia 19.02.2024, 15:04 · Zgłoś
Mnie zastanawia dlaczego wszystkie jej dzialania sa tak mocno relacjonowane na tej stronie, mam wrazenie ze jest faworyzowana. A artykul nie jest oflagowany jako sponsorowany.
Odpowiedz
0
@ kww.jaślanie
dnia 20.02.2024, 08:28 · Zgłoś
Oczywiscie ze tak, przecież dzieki tysiącom głosów obywateli znalazła sie w sejmie
Odpowiedz
19
@ Sven
dnia 19.02.2024, 12:37 · Zgłoś
Polka i kierowanie czymkolwiek to tak jakby lis pilnował kurzej fermy..
Odpowiedz
-9
@ Milcz dzbanie
dnia 19.02.2024, 15:04 · Zgłoś
Kolejny antypolak. Co pewnie Żyd by lepiej rządził...
Odpowiedz
85
@ Zbiniu
dnia 19.02.2024, 12:36 · Zgłoś
Problem powstał jeszcze za czasów rządów PiS. Także pani posłanka co zrobiła przez te ostatnie 8 lat? Teraz jak jest się jest w opozycji to raptem przejmuję się ich sprawami?
Odpowiedz
40
@ jas
dnia 19.02.2024, 13:50 · Zgłoś
Pani napisała petycję. A petycja do niczego nie zobowiązuje ani o niczy nie przesadza. To papier
Odpowiedz
-3
@ haha
dnia 19.02.2024, 16:56 · Zgłoś
Niech rzad wyda uchwalę i będzie po problemie
Odpowiedz
17
@ Oj
dnia 19.02.2024, 17:07 · Zgłoś
Europejski Zielony Ład jest powiązany z polityką rolną UE oraz na co zgadzali się w Brukseli polski komisarz z zPiSi rząd Mateusza Morawieckiego.
Odpowiedz
10
@ Parafianina dola
dnia 19.02.2024, 12:35 · Zgłoś
A na tik tok-u będzie relacja?
A na co narzekał pan Zoła?
Odpowiedz
19
@ Sven
dnia 19.02.2024, 12:34 · Zgłoś
Zapomniała jeszcze o budowie pomnika w wsi zwanej dalej Jasło świętej pamięci papieża Polaka.
Odpowiedz
-32
@ Męczące bzdury.
dnia 19.02.2024, 15:03 · Zgłoś
Lewaccy psychopaci mają obsesję na temat Papiza, Katolików I wiary!? Co ma piernik do wiatraka? Czep się Żydów, Muzułmanów i ateistów.
Odpowiedz
1
@ Oj
dnia 19.02.2024, 19:23 · Zgłoś
Przeciez są już dwa
Odpowiedz
-161
@ kww.jaślanie
dnia 19.02.2024, 12:33 · Zgłoś
Brawo Pani Mario. Tak trzeba, wspierajmy rolników.
Odpowiedz
269
@ Ddd
dnia 19.02.2024, 12:40 · Zgłoś
Popatrzmy na to chronologicznie. Czegoś tu nie rozumiem.

1. Rolnicy wybierają PiS
2. PiS wprowadza zielony ład
3. Rolnicy głosują na PiS (prawie 70 proc na Podkarpaciu)
4. Rolnicy strajkują przeciwko zielonemu ładowi.
Odpowiedz
144
@ Rumcajs
dnia 19.02.2024, 12:58 · Zgłoś
No jak się podpisała to sukces murowany
Jeszcze mogła by to przypieczętować leżąc krzyżem przed jakąś relikwią
Za robotę się weźmie
Odpowiedz
159
@ Woytazzz
dnia 19.02.2024, 12:59 · Zgłoś
1. "Ukraińskie zboże nie jest dla rolników żadnym zagrożeniem"
2. "To ma po prostu przejeżdżać przez Polskę, (...) na pewno nie będzie to przeciwko interesom polskich rolników, to bądźcie tego państwo pewni — nikt nie straci, wszyscy sprzedadzą swoje zboże po naprawdę bardzo przyzwoitych cenach".

Jarosław Kaczyński, lipiec 2022 r.

W ostatnich wyborach do Sejmu partia Kaczyńskiego w powiecie jasielskim uzyskała prawie 60% poparcia.
Odpowiedz
-87
@ rolnik miastowy
dnia 19.02.2024, 13:32 · Zgłoś
Rozumiesz różnicę między "przejeżdżać" a "zostawać"? A poza tym, to protesty rolników są w całej Europie, zatem nie sugeruj, że tam też rządzi PiS. Masz małą wiedzę, ale skoro partia-żywicielka kazała ci szczekać to to robisz!
Odpowiedz
96
@ Neo
dnia 19.02.2024, 14:17 · Zgłoś
A czy to nie firmy związane z pisem postanowiły zarobić na technicznym zbożu?
Odpowiedz
58
@ Babka
dnia 19.02.2024, 14:24 · Zgłoś
To jusz nie ma funduszu sprawiedliwości i brak pomocy dla kół gospodyń wiejskich teraz wybranka narodu wspomoże rolników odwalić ustawy które wprowadził PIS ???
Odpowiedz
51
@ Katastrofa
dnia 19.02.2024, 15:02 · Zgłoś
Głosowałem na PIS i nie w Jaśle, tej pani jednak nie trawię. Jej osobista głupota popędza skandaliczne wypowiedzi. Po sądach nie będę się włóczył. Szkodnik ...
Odpowiedz
-45
@ Wiki
dnia 19.02.2024, 15:42 · Zgłoś
Jakbyście nie minusowali to Marysia sie gdzieś pojawia i cos robi.
Ja ją lubię. Opowiedziała sie przeciw kłamstwu kofid, przeciw chorej polityce aut elektrycznych, teraz przeciw zaostrzeniu unijnych obostrzeń dla rolnictwa.
Najpierw uwala nam żywność, później szykują nowy wirus.
Szefu z who juz wie ze będzie, jeszcze nie wie kiedy, bo mu nie powiedzieli, ale juz mowil w dubaju ze będzie nowa choroba x, tylko teraz zeby uwiarygodnić swoje slowa, trzeba będzie puścić cos mocniejszego nic kofid, bo ludzie sie więcej nie nabiorą tak szybko.
Swoja droga, slynna firma od igiel zarobiła więcej na tym bałaganie niż nasze pkb roczne calego kraju. I to tylko jedna, a kto jest właścicielem i udzialowcem wielości tych firm. Wiadomo...
Warto postraszyć ludzi???
Pora pokazać siłe Polaków!
Odpowiedz
50
@ Żenada
dnia 19.02.2024, 15:47 · Zgłoś
Fiu, fiu... takie same spiskowe brednie lansuje w mediach Maryja od Boboli Kurowska. Pisowskie nieuki z lenistwa intelektualnego wolą WIERZYĆ w sensacyjne bzdury, jakie się im wciska, niż podjąc jakikolwiek trud umysłowy i WIEDZIEĆ, jaka jest prawda.
Odpowiedz
-36
@ Fan
dnia 19.02.2024, 16:13 · Zgłoś
Kto głosował PO SLD PSL za 55?

https://twitter.com/AnnaZalewskaMEP/status/1757069238735417696

Rządy komusze z Niemcem na czele większość mają od 15 października a rząd od 13 grudnia po nad 3 miesiące i co mamy?.

Proszę posłuchać i zobaczyć

https://youtu.be/YvV_1lRehHI?si=SJbD6HN1KLw4BEIn

https://youtu.be/QGWfdfCWrZk?si=79dq27yQEDQzbGdu

https://youtu.be/N1SWx3QOCsU?si=OePojK3ycFfWUJaq

https://jaslo.naszemiasto.pl/samorzadowcy-obudzmy-sie-badzmy-jak-rolnicy-bo-w-przeciwnym/ar/c8-9618495

https://youtube.com/shorts/PDl3tfS3Gf4?si=nrDFkpcGwWUzo86l

https://youtube.com/shorts/qKAJZYcvKzA?si=pkMiJ5nrovHy2ne8

https://youtu.be/DGwW40IzYnk?si=m3YtNqw_HqWNzGW7

Wszystko na YouTube
UE chce zniszczyć polskie rolnictwo doprowadzić do upadku a później wykupić za grosze
To samo ma być z firmami transportowymi.

Do strajków dołączają myśliwi leśnicy jak zaczną zamykać zakłady będziemy sami.
Dlatego należy wesprzeć w protestach protestujących i obalić mafijny rząd PO PSL SLD.
Tusk niszczy wszystko a oni cicho siedzą i sie przyglądają??
Odpowiedz
-41
@ Fan
dnia 19.02.2024, 16:17 · Zgłoś
Wojna trwa od 2 lat problemy zaczęły się w ubiegłym roku PiS chciał nałożyć na towary z Ukrainy cło i tylko tranzyt a UE powiedziała NIE!!!
A co mówili polityce z PO SLD PSL w 2023 roku? A na filmikach widać co mówią teraz większy złodziej może więcej???
Odpowiedz
44
@ Oj
dnia 19.02.2024, 17:09 · Zgłoś
Zapomniałeś Ddd dodać punkt:
5. PiS nie przyznając się, że jest PiS popiera rolników protestujących przeciwko wprowadzonym przez PiS regulacjom
Odpowiedz
-4
@ Wiki
dnia 19.02.2024, 17:28 · Zgłoś
No no teorie. Jeszcze się zdziwisz i to wsumie juz niedługo. Kolejny pseudo kruzys za pasem. Historia pokazał od zawsze ze mniejszość miała racje, reszta idzie jak owieczki na rzeź za innymi. Ideologie zaprzeczania własnemu wnętrzu działają niesamowicie.
Niszczenie ludzi z białych rękawiczkach trwa.
Odpowiedz
24
@ Darek
dnia 19.02.2024, 17:35 · Zgłoś
Mi ich nie szkoda bo sami PiS wybrali.
Odpowiedz
16
@ Rt
dnia 19.02.2024, 17:49 · Zgłoś
Po sieci krążą listy firm, które wprowadzają zborze z Ukrainy przeciez az sie prosi zeby to były dokładne adresy miejsc protestów rolników.
Odpowiedz
-11
@ Fan
dnia 19.02.2024, 18:16 · Zgłoś
Jutro myśliwi leśnicy proszę obejrzeć

https://youtu.be/BiS1a5rIFhs?si=nJzIOn5PUx3prmEM

Minister rolnictwa w rządzie Tuska to ta dobra zmiana.

Jak to możliwe, że mrówce, która wiezie 10 paczek papierosów, jest w stanie służba na granicy to sprawdzić, rozebrać tapicerkę w osobówce i wyjąć, albo komuś, kto przemyca pół litra jakiegoś oprysku, a cały wagon, cały pociąg, czy pięć tysięcy tirów, które tam teraz stoją, na to nie ma – pyta mężczyzna.
– Wie pan, to jest tak, że często za drobne przestępstwa się karze, za wielkie nie – odpowiada wyraźnie zadowolony z siebie minister
Odpowiedz
0
@ jo
dnia 19.02.2024, 18:26 · Zgłoś
to kto na chlebie zarabia ? pewnie piekarza kupujacy tania make .
Odpowiedz
24
@ Rolnik
dnia 19.02.2024, 20:51 · Zgłoś
Jestem rolnikiem od skończenia Twchnikum Rolniczego w 1981roku. Pamiętam różne lata. Ale takiego sk...eko pseudo rządu jaki stworzył obfajdany PiS to nie pamiętam. Dla przykładu: połowa lat '90. Za kg żywca wieprzowego dostawałem w granicach 6 złotych. Kiełbasa swojska w sklepie cena 18-20 zł. Osiem lat pie...onego PiS cena za kg. Żywca 4do 5 zł.cena kiełbasy 45 do 48 złotych. Cena dodatków białkowych dla świń w latach 90 o ile pamiętam 60 złotych. Za PiS 120 zł. PRECZ Z PiSowskimi złodziejami i kłamcami.
Odpowiedz
-3
@ do Babki
dnia 19.02.2024, 21:24 · Zgłoś
JUSZ czas skorzystać ze słownika ortograficznego!
Czas najwyższy.
Odpowiedz
-7
@ Maria K.
dnia 19.02.2024, 22:11 · Zgłoś
Będę z wami drodzy państwo i poprowadzę was do zwycięstwa. A ja wiem gdzie mnieszka pani senator i pani europoseł i pojedziemy drodzy państwo pod ich domy i będą z nami razem się radować i protestować. Bo drodzy państwo ja kocham to miasto i to miasto kocha mnie.
Odpowiedz
-3
@ Anonim43504
dnia 19.02.2024, 22:34 · Zgłoś
Musisz lepiej się przygotować i sprawdzić dokładnie ceny w połowie lat 90-tych!
Odpowiedz
-3
@ lis
dnia 20.02.2024, 02:47 · Zgłoś
tak pawlak i komorowski
Odpowiedz
13
@ Zmagania
dnia 20.02.2024, 04:58 · Zgłoś
Jak w poprzedniej, komuszej epoce, Maria K. bohatersko zmaga się z problemami, przy tworzeniu których miała udział, będąc w koalicji z PIS.
Coś podobnego jakby protestowała przeciwko zapaści w gospodarce odpadami, a sama rozwaliła pomysły
w tym zakresie (tj. budowa miejskiej
instalacji) i nie proponując nic konstruktywnego w tym temacie.
Odpowiedz
-9
@ Michał
dnia 20.02.2024, 05:18 · Zgłoś
PiS nie wprowadził zielonego ładu. Wymysł uni. To po,PSL,lewica głosowała za zielonym ładem i ograniczeniem CO2 w europarlamencie!!!
Odpowiedz
-1
@ xtr
dnia 20.02.2024, 09:00 · Zgłoś
Rolniku nie wiedziałem że PIS jest u władzy od 1981 roku... a pamięta ty kto wprowadził zakaz handlu dla rolników ,nawet babcia z jajkami była pogoniona z ryneczku...ojojoj kiepskie to technikum nie uczyli tam historii współczesnej ani geopolityki ale z tego co wiem to historii uczył znakomity wykładowca..a le ty chyba spałeś na lekcjach a w polu rosło.
Odpowiedz
7
@ Guma
dnia 20.02.2024, 10:04 · Zgłoś
Dokładnie tak. Przecież jeszcze za rządów PIS wszystko to przeciw czemu są teraz rolnicy zostało wprowadzone łącznie z importem z Ukrainy. Dlaczego Pani Kurowska wcześniej nie podpisywała tego typu dokumentów?!
Odpowiedz
-3
@ Vv
dnia 20.02.2024, 10:47 · Zgłoś
Jesteś rolnikiem ale chyba na Ukrainie.
Odpowiedz
16
@ Zero udaje chorego
dnia 20.02.2024, 10:58 · Zgłoś
Pani Marysiu, zboża z Ukrainy sprowadzały firmy związane z PiS jeszcze dwa miesiące temu. Komisarzem UE odpowiedzialnym za rolnictwo był Janusz Wojciechowski z PiS i on razem z PiS. A jak tam kasa przelana na Pani Marysi chłopców fundacje? Oddali, czy już w kieszeniach prywatnych? Pani Marysiu, hiper hipokryzja i ruska agentura bije z waszych udawanych trosk o Polskę. Partia powinna nosić nazwę Solidarni z Putinem.
Odpowiedz
1
@ abc
dnia 20.02.2024, 12:46 · Zgłoś
Wiki widzę że pobierałaś nauki u pani Kurowskiej.Niestety wagary zrobiły swoje.
Odpowiedz
5
@ zadaaa
dnia 20.02.2024, 12:53 · Zgłoś
Ona już tylko podpisuje bo co jej pozostało. Takie głupoty wygaduje, że wstyd wydychamy tlen, a wdychamy dwutlenek węgla wg niej taka mądra. Kto na nią jeszcze głosuje. Ta fryzura to jak na manekinie nawet do niej pasuje. Wycięła drzewa zdrowe w Jaśle i zabetonowała ulice razem z tym z długą szyją!
Odpowiedz
-4
@ Ela
dnia 20.02.2024, 13:50 · Zgłoś
Rolnik pamięta że za PIS ,zalało pomogli ,wyschło pomogli ,a nie mówili ,,frajerzy mogliście się ubezpieczyć ,, pamiętamy pslowców !!!
Odpowiedz
4
@ Norbert
dnia 20.02.2024, 17:20 · Zgłoś
Już niedługo. Nawet członkowie Pis wątpią w kolejne posunięcia:

"Doświadczony polityk PiS-u: - Rokowania dla nas są słabe, bo są realne. Dostaniemy srogiego łupnia w jednych i drugich wyborach. Nikt nie ma wątpliwości - ani w centrali, ani w Sejmie, ani w Senacie, ani w europarlamencie, ani w samorządach".
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657