Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Premier Ludwik Dorn w Jaśle

16
 Dziś Jasło odwiedził wicepremier rządu Ludwik Dorn. Śmigłowiec rządowy wylądował na boisku MOSIR około godziny 10:15. Po powitaniu premiera przez burmistrza i innych urzędników jasielskich kolumna samochodów udała się do pierwszego punktu wizyty, a mianowicie na osiedle Gądki, gdzie premier spotkał się z mieszkańcami. Kierowały nimi różne odczucia w stosunku do władz lokalnych. Niektórzy uważali, że coroczne podtopienia są w pewnym sensie winą ospałości urzędników, gdyż nie były dotąd prowadzone żadne działania w kierunku poprawy ich sytuacji. Inni z kolei odnosili się dobrym słowem, przede wszystkim do pana burmistrza który obronił wały przed ich rozbiórką planowaną przez wyższy szczebel władzy. To dzięki niemu wały zbudowane nielegalnie przez mieszkańców uchroniły ich przed większą tragedią.

 "...ten wał uratował nas kilkanaście razy!" - mówi mieszkanka osiedla Gądki

Niestety, po wylaniu rzek w tym roku wał został uszkodzony w kilku miejscach i nie jest w stanie uchronić mieszkańców przed kolejnym wielkim deszczem.

Podążając wzdłuż ulicy Plażowej wicepremier i burmistrz doświadczyli przykrego przyjecia ze strony jednego z mieszkancow Gadek.

Otóż mężczyzna ten miał za złe władzom lokalnym, że pozwoliły na budowe walu zaraz przy wjeździe do jego posesji. Miał również żal do rządu za brak zainteresowania corocznymi podtopieniami.

Następnie obrano kierunek na pobliski sklep na Gądkach, pod którym również doszło do wymiany zdań miedzy przedstawicielami władzy, a mieszkańcami. Padło wiele poważnych deklaracji ze strony premiera i burmistrza. Premier obiecał, że nie zostawi tej sprawy niedokończonej.

"Środki pomocowe dla osób poszkodowanych zostały już uruchomione."

Premier zadeklarował, że przyjedzie do Jasła ponownie za miesiąc aby sprawdzić czy cos się zmieniło. Nie mówił o konkretnych sumach które zostaną przekazane na pomoc Jaślanom, zapewnił jednak, że znajdą się środki na budowe całych wałów o długosci 6,5 km, lub początkowo przynajmniej na przebudowanie najważniejszych jego odcinków. Te słowa, które zresztą zostały nagrodzone oklaskami, z pewnością ucieszyły mieszkańców.

"Będziemy odliczać dni do następnej wizyty" – mówili.

Jeśli znajdą się obiecane środki pienieżne, budowa mogłaby rozpocząć się w tym roku. Jednak nie tylko pieniądze są problemem. Są tereny które uprzednio należy wykupic od wlaścicieli (mowa o fragmencie spornym), jednak wszystko jest na dobrej drodze.

Następnym punktem wizyty była konferencja w UMJ. Po przedstawieniu obecnych gości i po krótkiej konfrontacji z fotoreporterami poproszono media o wyjście.

Na konferencji poruszono wiele kwestii, między innymi: budowe zbiornika retencyjnego na rzecze Wisłoce który jest niezwykle potrzebny nie tylko dla Jasła ale również Dębicy jak i Mielca. Mówiono też o skuteczniejszej stabilizacji poziomu wody w zbiorniku retencyjnym w Klimkówce, to znaczy aby spuszczania wody w tym zbiorniku były dokonywane w odpowiednim czasie, aby nie potęgowały zagrożenia powodziowego dla okolic. Z kolei stosowanie monitoringu poziomu rzek mógłby gwarantować szybszą reakcje w fazie zagrożenia.

Po wysluchaniu tych wszystkich uwag przez Ludwika Dorna, pozostaje nam jedynie czekac na to, co przyniesie nam jego wizyta w naszym mieście.

Po zamkniętej konferencji premier udzielił ostatniego wywiadu mediom, po którym wkrótce ruszył na boisko Mosir gdzie już czekał na niego śmigłowiec. Z dużym entuzjazmem wśród zgromadzonych spotkał się serdeczny gest ze stony premiera. Mianowicie uścisnął on dłonie strażakom, którzy w trudnych chwilach pomagali mieszkańcom podtopionych domostw, jak tylko mogli. Po oficjalnym pożegnaniu władz jasielskich, powiatowych jak i wojewódzkich Ludwik Dorn odleciał. Teraz pozostaje tylko oczekiwanie na to czy coś się zmieni. Nadzieja umiera ostatnia.Tekst i foto: Reebel
Zredagowała: Clinton

[FOTORELACJA]
Napisany dnia: 07.06.2006, 19:03
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ qwert
dnia 07.06.2006, 22:23
Ocena
komentarza:
0
Reebel, czy "wice premier" nie pisze sie wiecepremier? :D
@
dnia 07.06.2006, 22:26
Ocena
komentarza:
0
a czy wice premier i wicepremier to nie to samo? :D
@ qwert
dnia 07.06.2006, 22:28
Ocena
komentarza:
0
jak dla mnie wice premier to błąd ortograficzny, a może ja sie nie znam :)
@ endrju
dnia 07.06.2006, 23:06
Ocena
komentarza:
0
Błahahaha!!! dziś zauważyłem pięknie odnowione malowanie jezdni w okolicach mostów na Wisłoce i Ropie...i wszysto to dla szanownego pana dorna, linie brutalnie kończą się kilkaaset metrów za mostem w Topolinach, czyż to nie żałosne??? za komuny malowali trawe na zielono jak miał przyjechać pierwszy sekretarz, jak widać nic sie nie zmieniło...
@ Francesco
dnia 07.06.2006, 23:14
Ocena
komentarza:
0
A co miało sie zmienic. Przeciez kolesie z PIS-u rzadza teraz jak komuniści. A mieli budowac IV RP. sodówka im do głowy uderzyła a najbardziej własnie temu dureniowi:lol: DORNOWI:D Co chwile jakąś GAFE walni. Po tym jak lekarzy w kamasze zagonił teraz biednych ludzi zalanych przez wode obwinił za to że ich woda zalała :confused:
@ byk
dnia 07.06.2006, 23:23
Ocena
komentarza:
0
Reebel piszesz takie niedozecznosci ze az głowa boli kogo te waly chronia chyba kieszeniae tych urzedasow ktorzy podzielili sie kasa za ich zrobienie
@
dnia 07.06.2006, 23:31
Ocena
komentarza:
0
tak myslisz? a potrafisz sobie wyobrazic jak wyglądały by te tereny po tegorocznych wylewach rzek gdyby nie bylo tych wałów wogole? zresztą to były komentarze mieszkańców, ja tylko je opisuje...
@ byk
dnia 07.06.2006, 23:35
Ocena
komentarza:
0
a co ty mozesz reebel wiedziec na temat tych walow to co ci urzedasy powiedza
@ Francesco
dnia 07.06.2006, 23:38
Ocena
komentarza:
0
A wiesz reebel jak powinny wyglądac porzadnie zbudowane WAŁY. Jak by tak było to by do zadnej tragedi nie doszło a tym bardziej takiej jak teraz. WAŁY zbudowali nie zgodnie z prawem i to jeszcze kosztem mieszkańców którzy sami włozyli w to swoja prace. A gdzie jest burmistrz i całe władze miejskie. Juz dawno powinni zrobic to porzadnie i zgodnie z prawem. Czy zawsze musi byc tak że najpierw jest tragedia a później dopiero zaczyna sie coś robic. Tak jest tylko w POLSCE
@ byk
dnia 07.06.2006, 23:39
Ocena
komentarza:
0
rozsadnie myslacy czlowiek by takiego czegos nie zrobil bo to ludzie z komuny robia takie badzieiw a ci co widzieli i byli na zachodzie to takiego gowna za wał nie uznaja a jak by tego nie wybudowali to dawno by juz moze waly z prawdziwego zdazenia staly i teraz by nie zalalo gadek a tak maja mieszkancy to co sobie wybudowali i z taka duma nazywali walami ktore mialy ich chronic cwaniaki jak byly takie dobre to czego chca teraz wybudowac te z prawdziwego zdarzenia
@
dnia 08.06.2006, 00:02
Ocena
komentarza:
0
heh..a tu okazuje sie ze projekty są od 2001 lecz jak zwykle potrzebna jest tragedia by zacząć wkońcu działać
@ bitelz
dnia 08.06.2006, 10:57
Ocena
komentarza:
0
Bardzo jestem ciekaw, czy po tej tragedii zaczna cos robic, bo mi sie jakos nie wydaje ;-)
@ aNia
dnia 08.06.2006, 15:53
Ocena
komentarza:
0
hMm.. po przeczytaniu Waszych komentów ,mnie zastanawia jeszcze sprawa jasielskich dróg .. Przeciez ten sznur samochodów jechał pod zakaz <pod most> , a nie normalnie przez rafinerie , jakby tam przewieźli Dorna ..to by sie chłopisko napatrzyło na jasielską biede .. (tu chodzi mi o dziury ) bo tak, to przewieźli go faktycznie najlepszym odcinkiem heheh (może niby,że na skróty..? ) miejsza z tym .. Wały muszą być i Już !
@ Reebel
dnia 08.06.2006, 18:24
Ocena
komentarza:
0
Udając się z Gądek na konferencje wracał własnie przez rafinerie, więc miał okazje widziec co nieco..
@ aNia
dnia 08.06.2006, 21:38
Ocena
komentarza:
0
UuUu.. takie buty :o
@ bitelz
dnia 09.06.2006, 00:48
Ocena
komentarza:
0
a myslicie ze on przez okno na taka dziure patrzyl... gowno mu do tego ze tu bieda i pipidówa.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105