Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Przekroczył prędkość. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu

21

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobową hondą, który przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas interwencji okazało się, że kierujący jest w stanie po użyciu alkoholu. Miał w organizmie 0,4 promila alkoholu. 48-letni mieszkaniec województwa łódzkiego przyznał się do postawionych mu zarzutów. O jego losie zdecyduje sąd.

Wczoraj po godz. 12, policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości na ulicy Lwowskiej w Jaśle. Mundurowi zwrócili uwagę ja kierującego osobową hondą, który przekroczył dozwoloną prędkość o 26 km/h. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że siedzący za kierownicą hondy 48-letni mieszkaniec województwa łódzkiego, ma 0,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i zatrzymali jego prawo jazdy.

Mężczyzna został przesłuchany i przyznał się do zarzucanych czynów. O jego losie zadecyduje sąd.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem przy stężeniu alkoholu w organizmie od 0,2 - 0,5 promila, skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie na podstawie przepisu art.87 kodeksu wykroczeń. Wymierzana kara polegać może na pozbawieniu wolności (tzw. kara aresztu), oraz grzywnie – jej maksymalna wysokość sięgnąć może 5.000 złotych.

KPP w Jaśle

Napisany dnia: 19.04.2021, 13:45
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Hmm
dnia 19.04.2021, 13:53
Ocena
komentarza:
20
Wypil 1 piwo i fest pijany. Juz nie macie o czym pisac?
@ .
dnia 19.04.2021, 15:52
Ocena
komentarza:
7
We Francji, Niemczech i Hiszpanii jest dopuszczalne 0,5 a w Anglii 0,8. U nas 0,4 na kacu to pijany.
@ wstyd panie burmistrzu
dnia 19.04.2021, 16:10
Ocena
komentarza:
7
[Komentarz nie na temat]
@ Do hmm
dnia 20.04.2021, 09:39
Ocena
komentarza:
3
Co z tego że w innych krajach przepisy dopuszczają 0.4 lub 0.8, jak ubezpieczyciele OC AC mają klauzule, że jeśli spowodujesz wypadek pod wpływem alkoholu nawet 0.1 to ubezpieczenie nie obowiązuje.

To tylko Polaczki za granicą "korzystają" z tego 0.5, wypija 4 piwa i jadą. A potem w Polsce opowiadają jaki to wspaniały kraj bo można pół promila mieć i jechać.

Pytam , po co ? Nie potrafisz sobie tego piwa odmówić jak wiesz że masz jechać? Widocznie masz problem z alkoholem.
@ łodyniec
dnia 19.04.2021, 13:58
Ocena
komentarza:
15
Ale nius ... 0.4 promila ... Nawalony w cztery d...
@ Nadęty gbur miejski
dnia 19.04.2021, 13:59
Ocena
komentarza:
11
Odkaził się
@ Rajstopka
dnia 19.04.2021, 14:15
Ocena
komentarza:
-7
W Holandii można mieć pół promila
@ Natural Born Leader
dnia 19.04.2021, 14:35
Ocena
komentarza:
7
No widzisz? Musisz tam zostać dla dobra Jasła i Holandii.
@ Markus
dnia 19.04.2021, 15:14
Ocena
komentarza:
6
Nie ma co Polski porównywać do cywilizowanych zachodnich krajów
@ Warez
dnia 19.04.2021, 15:22
Ocena
komentarza:
11
W USA możesz mieć 0,8 promila - polecam. W Szwecji 0,0 - też polecam. Po prostu po ch...j pić?
@ Edek
dnia 19.04.2021, 15:23
Ocena
komentarza:
2
W niektórych stanach USA można mieć i 8 promila. Zazwyczaj jak ktoś wzbudza podejrzenia to ma wykonać kilka ćwiczeń na równowage
@ Edek
dnia 19.04.2021, 15:24
Ocena
komentarza:
2
0.8 promila sorrry
@ you tube
dnia 19.04.2021, 15:25
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ hahaha
dnia 19.04.2021, 15:35
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Markus
dnia 19.04.2021, 15:16
Ocena
komentarza:
8
Szanowna redakcji. Ten człowiek popełnił wykroczenie i prawdopodobnie skończy się to na 200 złotowym mandacie. Czy w naszym mieście już nic więcej się nie dzieje? Czy to wina tej pseudo pandemii?
@ Stary Glina
dnia 19.04.2021, 15:46
Ocena
komentarza:
1
Popełnił dwa wykroczenia Markusie i nie skończy się na 200 zł mandatu
@ kkjj
dnia 19.04.2021, 16:04
Ocena
komentarza:
5
Pić w POLSCE nie wolno ale wolno kraść gdzie nie ma określonej górnej granicy,
a najlepiej jak jest to urzędnik PISu lub ktoś ze stanowiska kierowniczego .
@ Kamil
dnia 19.04.2021, 16:29
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Paweł
dnia 19.04.2021, 17:22
Ocena
komentarza:
3
po prostu użył dobrej wody po goleniu
@ Pończoszka
dnia 20.04.2021, 20:54
Ocena
komentarza:
0
Najlepiej to niemieć alkoholu w organiżmie
@ Meusz
dnia 21.04.2021, 08:33
Ocena
komentarza:
0
Zobaczył jaki wokół dobrobyt i pomyślał chłopina,że jest w Niemczech u Makreli to się napił a tu wielkie halo...hahaha...
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Remont drogi wewnętrznej przy ul. Szopena w Jaśle. Tylko na części miejskiej

  Droga wewnętrzna przy ul. Szopena w Jaśle wymaga pilnego remontu. Mieszkańcy osiedla oraz osoby przyjeżdżające do pobliskiej poradni często zwracały uwagę na jej fatalny stan. Z trzech właścicieli drogi pozostało tylko miasto, które wyłoniło już wykonawcę robót. Na dniach zostanie podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle. Zadanie ma być zrealizowane do końca sierpnia br.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Agresywny mężczyzna uderzył 13-latka w twarz. Poruszał się samochodem na tablicach RJS

  W minioną niedzielę kilkanaście minut przed godziną 21. na stacji Orlen w Krakowie nieznany mężczyzna podszedł do 13-letniego chłopca, po czym uderzył go dwukrotnie w twarz wykrzykując w jego stronę wulgaryzmy. Napastnik wsiadł do samochodu na tablicach rejestracyjnych RJS i odjechał. Sprawa trafiła na policję.

 • Zamawiaj domowe obiady u "Wojtka" w obniżonych cenach!

   

  Bar mleczny u „Wojtka” nie przestaje myśleć o swoich klientach. Dlatego też, wciąż obowiązują nowe, obniżone ceny dań przy odbiorze osobistym oraz na dowóz! Pyszne potrawy kuchni domowej z łatwością można zamówić on-line lub w barze przy ul. 3 Maja 101. 

 • Burmistrz otrzymał absolutorium i wotum zaufania od Rady Miejskiej Jasła

  Absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu oraz wotum zaufania po debacie nad raportem o stanie miasta otrzymał Ryszard Pabian, burmistrz Jasła. Sesja, na której podjęte zostały stosowne uchwały, odbyła się 21 czerwca.

 • Gmina Tarnowiec ma nowego wójta. Wiktor Barański złożył ślubowanie

   

  Wiktor Barański odebrał w poniedziałek zaświadczenie o wyborze wójta gminy Tarnowiec. Złożył także ślubowanie, przekonując, że podczas swojej kadencji będzie dążył do tego aby łączyć, a nie dzielić. Losy przedterminowych wyborów, które odbyły się 13 czerwca bieżącego roku, rozstrzygnęły się już w pierwszej turze głosowania.

 • 19-latek wszedł na basen po godzinach otwarcia. Doznał urazu kręgosłupa

  Wczoraj około godziny 23. na terenie basenu otwartego w Jaśle doszło do wypadku. 19-letni jaślanin, który wszedł na teren pływalni po godzinach otwarcia najprawdopodobniej wskoczył do wody na główkę w rejonie zjeżdżalni. Młody mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do jasielskiego szpitala.

 • Gmina Osiek Jasielski sprzeda dwie atrakcyjne działki

   

  Wójt Gminy Osiek Jasielski informuje, że ogłoszony został przetarg na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Osiek Jasielski, położonych w miejscowości Załęże. Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego położone są w terenie zabudowy techniczno-produkcyjnej. Nieruchomości znajdują się w bardzo dobrej lokalizacji, posiadają dojazd do drogi powiatowej Dębowiec - Osiek Jasielski.

 • OSP z Trzcinicy prowadzi akcję pomocy dla pogorzelców z Nowej Białej

  W minioną sobotę w Nowej Białej na Podhalu ogień strawił 25 budynków mieszkalnych i 23 budynki gospodarcze. Ponad 100 osób straciło dach nad głową. Straty są ogromne a lista potrzeb jeszcze większa. Strażacy z OSP Trzcinica mając w pamięci ubiegłoroczną ogromną pomoc napływającą zewsząd po powodzi błyskawicznej zorganizowali zbiórkę materiałów budowlanych dla pogorzelców...

 • Drodzy mieszkańcy Gminy Tarnowiec

   

  W minioną niedzielę odbyły się w Naszej Gminie przedterminowe wybory na Wójta Gminy Tarnowiec. Spośród czwórki kandydatów, zaufaliście mi. Pragnę za to podziękować. 

 • Wypadek w Zimnej Wodzie. Dwie osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godziny 15.30 w Zimnej Wodzie doszło do zderzenia się trzech samochodów osobowych. Na chwilę obecną do jasielskiego szpitala trafiły dwie osoby. Obecnie ruch na dk 28 w kierunku Krosna jest zablokowany.

 • W żmigrodzkim liceum powstanie wirtualna strzelnica

  W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie powstanie pierwsza w powiecie jasielskim wirtualna strzelnica. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz powiatu jasielskiego. Wirtualna strzelnica ma powstać do końca roku. Dyrekcja szkoły ma jednak nadzieję, że już na jesień będzie gotowa.

 • Wyprzedzał na skrzyżowaniu i staranował ogrodzenie

   

  W minioną niedzielę na skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego z ul. Baczyńskiego w Jaśle doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca seata wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na chodnik i staranował ogrodzenie pobliskiej posesji. 18-latek został ukarany mandatem karnym.

 • Bezpłatne wakacyjne turnusy rewalidacyjno-terapeutyczne w Bajkowym Przedszkolu

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle ogłasza nabór na wakacyjny specjalistyczny turnus wakacyjny dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 • Rozwiń skrzydła w Jaśle- ruszył nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości

   

  Rozpoczynasz prowadzenie działalności gospodarczej w branży ICT lub branżach związanych z „jakością życia”? Szukasz inspirującego i nowoczesnego miejsca do jej wykonywania? Nie zwlekaj, zgłoś się do Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle.

 • Jest opinia eksperta w sprawie dwóch problematycznych skrzyżowań ze „stopami”

  Temat bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowań ul. Chopina z ul. Ujejskiego i Kraszewskiego, pomimo ciągłych apeli mieszkańców o jego poprawę, pozostaje nierozwiązany od co najmniej kilkunastu lat. Propozycje, jakie Urząd Miasta w Jaśle zgłaszał do Starostwa Powiatowego w Jaśle wciąż czekają na ostateczne decyzje. Dlatego też jasielski magistrat postanowił sięgnąć po opinię ekspercką, której efektem jest szczegółowy audyt i konkretne zalecenia...

 • Marzysz o zdobyciu konkretnego zawodu, który pozwoli Ci szybko się usamodzielnić i dobrze zarabiać? – Zespół Szkół Budow

   

  „Budowlańcy na wagę złota” – takie hasła widnieją w ogłoszeniach z ofertami pracy. Od kilku lat obserwuje się gwałtowny wzrost zapotrzebowania na pracowników branży budowlanej. Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle wychodząc naprzeciw – otwiera kierunki, które zapewniają fachowców w tej branży.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105