Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Rachunek za gaz na kwotę 173 763, 92 zł.

29

To był najwyższy rachunek w historii pana Jerzego Lechowskiego - mieszkańca Jasła. Gdyby pomyłka nie wyszła na jaw za gaz musiałby zapłacić tyle co za nowego Mercedesa – ponad 173 tys. zł. Pan Jerzy zazwyczaj płacił za gaz 100 zł., jednak tym razem dostał rachunek o kilkaset tysięcy wyższy, a mianowicie na kwotę 173 763, 92 złotych.

Na fakturze widniały obliczenia, których wynikało, że w ciągu sześciu miesięcy pan Jerzy zużył 64 tysięcy metrów sześciennych gazu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby rachunek dotyczył np. huty czy dużego zakładu, ale nie 46-metowego mieszkania.

 

Najprawdopodobniej to inkasent źle odpisał stan gazomierza, a system, który teoretyczne chroni przed takimi pomyłkami – zawiódł i wystawił fakturę na taką bajońską kwotę.

 

Jak zapewnił Mariusz Konieczny, dyrektor PGNiG w Jaśle pan Jerzy zostanie przeproszony oraz dostanie fakturę korygującą, co jest równoznaczne z tym, że nie będzie musiał płacić pierwszej faktury, którą otrzymał. Zanim jednak pan Jerzy dowiedział się o tym, musiał przeżyć kilka bardzo trudnych dla niego dni.

Pan Jerzy na pewno będzie teraz dokładnie sprawdzał wszystkie swoje rachunki. Pozostaje jednak pytanie czy kwoty na rachunkach, które otrzymujemy są prawidłowo naliczane.

 

Jenny

Źródło: tvn24

Reklama

Komentarze: 29

Dodaj komentarz Widok:
0
@ patlik
dnia 28.08.2008, 07:22 · Zgłoś
jurek daj sobie spokój
Odpowiedz
0
@ Do ziomka
dnia 27.08.2008, 22:13 · Zgłoś
A co to jest PPNiG ? Coś tu chyba obrońca ucieśnionych pomylił. I dziękuj Bogu, że masz jeszcze w Jaśle taką firmę jak Gazownia, firmę, która w jakś tam sposób stara się wspierać to klerykalne, zaścinakowe miasteczko, dokładając i do sportu i do kultury i innych średnio istotnych [...]reli, bo za niedługo może się okazać, że poza Gamratem, "Poszukiwaniami" i Gazownią w Jaśle nie ma już żadnej firmy, która cokolwiek potrafi dla mieszkańców miasta zrobić i dołożyć parę groszy do organizacji imprez.
Najlepiej od razu opluć, zrzygać, bo jam jest debeściak, jam jest pan i wymagam... Typowe i dość żałosne niestety...
Odpowiedz
0
@ ziomek
dnia 26.08.2008, 21:56 · Zgłoś
Większośc komentarzy jak mniemam pisali pracownicy PPNiG?
Czyż nie?
Jak można taką "zacną" firmę naruszyc w posiadaniu???
Odpowiedz
0
@ olo
dnia 26.08.2008, 11:33 · Zgłoś
gosc dostal rachunek za gaz jak hitler :lol::lol:
Odpowiedz
0
@ hex
dnia 24.08.2008, 15:54 · Zgłoś
ale młot z tego gazozpisywacza... napewno był na podwójnym gazie jak kukułka. [...] zgubi nasze państwo
Odpowiedz
0
@ pomyka
dnia 22.08.2008, 16:38 · Zgłoś
???
Odpowiedz
0
@ pomyka
dnia 22.08.2008, 16:32 · Zgłoś
super bohaterze Jerzy nawet słabo rozwinięty szympans patrząc oczyma teskniącymi za rozumem na taki rachunek domysliłby sie ze jest to zwykła pomyłka. Wystarczyło TYLKO popatrzec na gazomierz zeby uświadomić siebie ze to zwykły bład. A mówiac w tvn o kobiecie w ciązy i pronieniu i zejsciu to trzeba było zejsc po schodach i pojsc do gazowni. a nie dzwonic do mediów. Po prostu wie pan ze dziennikarze nawet jak im bedą zone gwałcic to palcem nie rusza tylko wyciagna kamere i bedą krecic HITA. a pan Konieczny rozmawiał z panem bo jest wyjątkowo kulturalnym i obytym człowiekiem i dba o interes firmy która kieruje. a co do dzieci to chciał pan zrobic z siebie bohatera, mysle ze nie wyszło.
Odpowiedz
0
@ smart
dnia 21.08.2008, 23:16 · Zgłoś
Kolego Jurku, nie udzielaj mi rad, bo do pięt mi nie dorastasz, to jedno, po drugie nie zaslaniej się chorymi dziećmi bo to już zwykła podłość, po trzecie czytaj ze zrozumieniem, napisane było wyraźnie "słyszałem że ów...." to raczej nie jest stwierdzenie, więc nie rozumiem twego poruszenia..... no chyba że mimo chodem dotknąłem wrażliwego dla ciebie tematu, za co przepraszam.

Nie pozdrawiam.
Odpowiedz
0
@ taaaaaa......
dnia 21.08.2008, 23:02 · Zgłoś
[...] z wąsami = sprzedawca prasy w kiosku ?
Odpowiedz
0
@ do [...]
dnia 21.08.2008, 20:45 · Zgłoś
Jesteś pan takim malutkim szczurkiem, turkuciem podjadkiem albo jak kto woli normalnie - [...].
Zastanów się dwa razy zanim ponownie zrobisz coś tak [...] ludziom, z którymi być może mieszkasz przez ścianę i nawet tego nie wiesz.
Uważasz się za proroka ? Wydaje ci się, że naprawisz świat ?
Przemyśl to cudotwórco od siedmiu boleści.
Skąd możesz wiedzieć czy inkasent ma przechlapane czy nie ?
Skąd możesz wiedzieć jak zakończy się sprawa ?
Nawet jeżeli dyrektor tak ci powiedział to zrobił to tylko dlatego, że jest dobrze wychowanym, kulturalnym facetem, a poza tym zmusza go do tego stanowisko i nie czaruj się, że to twój urok osobisty sprawił, że coś ci tam obiecał...
Dom Dziecka zostaw w spokoju, poniżasz ich i siebie jeszcze bardziej niż dotychczas, no ale skąd takie indywiduum jak ty może sobie z tego zdawać sprawę...
Bez odbioru.
Odpowiedz
0
@ ***
dnia 21.08.2008, 15:36 · Zgłoś
najlepiej to na wrzucac drugiemu nie znacie sprawy nie zabierajcie glosu, aby kogos oceniac trzeba poznac sprawe najlepiej z jednej i drugiej strony. Wtedy mozna sie wypowiadac najlepiej modrze, a nie wypisywac bzdury
Odpowiedz
0
@ wczorajszy gość
dnia 20.08.2008, 22:19 · Zgłoś
• smart / dnia 19-08-2008 14:59 /
Aja słyszalem że ów pan Jerzy nie jest zbyt lubianym człowiekiem, ciekawe dlaczego????........ szkoda tylko że przez niego ten inkasent ma przechlapane.

zapytaj tego inkasenta czy tak naprawdę ma tak przechlapane jak śmiesz twierdzić,
zapytaj też dyrektora gazowni jak skończyłą się sprawa,
na koniec zapytaj dzieci z domu dziecka na ul. P.Skargi
Ty masz rodziców; zapewne jesteś zdrowy nic CI nie brakuje; jak jesteś takii wielki zamień się chocby cząstką tego co masz z nimi / na przyszłość nie bądz takim egoistą i nie wyrazaj opini o innych


pozdrawiam
Jerzy Lechowski
Odpowiedz
0
@ hahha
dnia 20.08.2008, 11:49 · Zgłoś
hahahha ludzie przestańcie!! przecież to tylko pomyłka, a GOSC zle porównuje sprawy!!! buhhahaha:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Odpowiedz
0
@ mm
dnia 20.08.2008, 10:30 · Zgłoś
czy Pan L.niewie gdzie sie sprawy zalatwia mógl przeciez isc do sadu --------paranoja :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 20.08.2008, 09:07 · Zgłoś
ty z Jasła: jak Ci utna noge w szpitalu przez pomyłke to też bedziesz taki mądry? Dobrze facio zrobił - ukrecil leb hydrze.
Odpowiedz
0
@ gość
dnia 19.08.2008, 23:39 · Zgłoś
Moim skromnym zdaniem "wartość NASZEGO MIASTA" zniszczyła Gazownia popełniając tak karygodny błąd, dlaczego tak się nie stało w pozostałych 19 Gazowniach w Polsce.
Wyobrażmy sobie robotnika (nie ubliżając nikomu) który ma wykopać dół metr na metr, a kopie 50 metrów na 50 metrów a potem tłumaczy to tym że nastąpiła pomyłka.

A tak na marginesie powiedzmy sobie sami czy zawsze sprawdzamy otrzymane faktury ?; myślę że od teraz będziemy to robić, a wszystko to dzięki temu który tak obnażył system działania gazowni w Jaśle i "szukając taniej sensacji zniszczył wartość Naszego Miasta - JASŁA
Odpowiedz
0
@ z Jasła
dnia 19.08.2008, 22:24 · Zgłoś
Niestety to nie przpadek, że ani poprzedni burmistrz ani obecny nie są "z Jasła". Przykre, że mieszkaniec Jasła szuka "pomocy" w tvn24 zamiast zapytać się u siebie w Gazociągach Jasielskich. To jest żenujące, że Jaślanin ośmiesza siebie - jako mieszkańca Jasła i szukając taniej sensacji niszczy wartość Naszego Miasta: JASŁA.
Sprawdziłem: ( http://www.pgnig.pl/dladomu/bok?r,main,bokName=Jasielska&r,main,bokType=BOK_GAZOWNIA ). W całej Polsce jest tylko 20 gazowni - w tym u nas w Jaśle. Nie ma gazowni ani w Krośnie, Sanoku, Dębicy czy Nowym Sączu, mimo że to są większe miasta od Naszego. Niestety nam w Jaśle przeszkadza wszystko co jest Nasze Jasielskie.
Bo nikt przy zdrowych zmysłach nie uważa, że Gazociągi od 40 metrowego mieszkania będą się upierarać o zapłatę blisko 180 tys.
Odpowiedz
0
@ EloMlodzieżowy
dnia 19.08.2008, 17:34 · Zgłoś
haha koles moze w mieszkaniu hute szkła ma i dlatego taki rachunek hahaha :lol::lol::lol:
Odpowiedz
0
@ Czyżby to był tata pana Witka?
dnia 19.08.2008, 17:12 · Zgłoś
Wicestarosty?:P
Odpowiedz
0
@ justa
dnia 19.08.2008, 16:01 · Zgłoś
:p:p:pbo gezownictwo w jasle to tylko przekrety.szukaje jak karzdego grosza od czlowieka wyciagnac.lepiej odciac gaz i miec spokuj z zdziercami.:lol:
Odpowiedz
0
@ smart
dnia 19.08.2008, 14:59 · Zgłoś
Aja słyszalem że ów pan Jerzy nie jest zbyt lubianym człowiekiem, ciekawe dlaczego????........ szkoda tylko że przez niego ten inkasent ma przechlapane.
Odpowiedz
0
@ hahaha
dnia 19.08.2008, 14:36 · Zgłoś
heheh już nie mają o czym pisać... pozdro dla bardzo skrzywdzonego mieszkańca Jasła. hej ludzie a może zrobimy zrzute na zapłakanego i bardzo oszukanego przez los mieszkańca;p:p:p:p:p:p pozdro
Odpowiedz
0
@ Monia
dnia 19.08.2008, 12:14 · Zgłoś
Ja miałam taki przypadek z rachunkiem za prad...inkasent pomylił sie o jedna liczbe na liczniku i rachunek byl taki ze mało zawału nie dostałam jak otworzyłam koperte! Po pół godzinie jak ochłonełam skapowałam sie dlaczego taki mi wystawili....udało sie sprawe odkrecic i zostałam przeproszona. Ale w tym przypadku dziwie sie ze tej Pan przezył do wyjasnienia sprawy:))
Odpowiedz
0
@ color
dnia 19.08.2008, 11:59 · Zgłoś
A le dlaczego Pan Lechowski nie inerweniował w Gazowni . Dzwoni po gazetach po telewizji i udaje zmarwionego i przestraszonego ale nie dzwonił do Gazowni. Jak idzie do sklepu i bierze chleb i jak każą mu zapłacic 1000 zł to martwi sie jak zaplacic i z ką wziąść 1 tys zł, czy po prostu zwraca sie uwage kasjerce ze sie pomyliła ???
Odpowiedz
0
@ Gość
dnia 19.08.2008, 11:46 · Zgłoś
Co za afera, naprawde warta zachodu:lol::lol:
Odpowiedz
0
@ wiedzący oco chodzi w życiu
dnia 19.08.2008, 11:22 · Zgłoś
a gdyby u każdego człowieka świadomie pomylili się o te 2 złote?kto wówczas by to sprawdził:lol::lol:
Odpowiedz
0
@ BORA BORA
dnia 19.08.2008, 11:01 · Zgłoś
MESIU za GAZ hehe :lol: Okey moze byc byle nie z instalacja gazowa :p
Odpowiedz
0
@ color
dnia 19.08.2008, 10:42 · Zgłoś
"Nie wyszła na JAW" - ludzie ludzie o czym mówicie jak ktos idzie do sklepu po chleb i w kasie każą mu zapłacic 1000- zł to co - płaci 1000 jesli " bo sprawa nie wyszła na jaw"?? oczywiscie że nie płaci i zwraca uwage a co dopiero 170 tys za gaz . A Pan Lechowski zadzwonił po wszystkich gazetach i telewizjach a tam gdzie trzeba nie miał nawet zamiaru dzwonic bo dobrze wiedział ze to zwykła pomyłka która była by załatwiona w pare minut.
Odpowiedz
-1
@ sport
dnia 19.08.2008, 10:40 · Zgłoś
Ludzie są tylko ludźmi i każdy moze się pomylić - nawet inkasent. A to, że ten zakomleksiony człowieczek zamiast załatwić sprawę jak dorosły facet płacze w mediach o głupotę, jest żenujące....
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.