Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Rada parafialna, Caritas i Akcja Katolicka bronią księdza

202

Mieszkaniec Tarnobrzega w jednym ze swoich wpisów na profilu facebook'owym wrócił wspomnieniami do czasów sprzed 34 lat, kiedy na lekcji religii ksiądz, który dzisiaj jest proboszczem w jednej z podjasielskich parafii miał brać dziewczynki na kolana i je dotykać. Przedstawiciele Akcji Katolickiej, Caritasu i rady parafialnej uważają, że duchowny został w perfidny sposób oczerniony i pomówiony. - Z wszystkich umieszczonych tam insynuacji nic się nie zgadza z rzeczywistością – podkreślają w piśmie wysłanym również do mediów.

fot. pixabay.com

Mieszkaniec Tarnobrzega po obejrzeniu filmu dokumentalnego „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza” postanowił podzielić się pewną historią sprzed 34 lat, kiedy jako młody chłopiec przystępował do I Komunii Świętej. Jak opisał na swoim profilu facebook'owym, a następnie potwierdził te informacje w rozmowie z nami - na lekcjach religii, które jak pamięta odbywały się w sali katechetycznej przy kościele, ksiądz miał brać dziewczynki na kolana i je dotykać. Dotarliśmy również do innych osób mających zajęcia religii z duchownym, który obecnie jest proboszczem w jednej z parafii pod Jasłem. Potwierdzili, że takie rzeczy miały miejsce pod osłoną wysokiego biurka.

Dyskusja na ten temat rozgorzała w mediach społecznościowych, gdzie internauci wymieniali się swoimi spostrzeżeniami i nie tylko. Pojawiły się również głosy osób broniących księdza. Po wielu publikacjach w mediach głos w sprawie zabrały także rada parafialna,  w parafii, w której posługę pełni ów ksiądz, Caritas oraz Akcja Katolicka. W piśmie rozesłanym do mediów czytamy - „W ostatnich dniach nasz ksiądz proboszcz (podano imię i nazwisko duchownego – przyp. red.) został w perfidny sposób oczerniony i pomówiony przez mieszkańca Tarnobrzega. Mężczyzna ten umieścił wpis na Facebooku, w którym usiłuje wmówić czytającym, że nasz ksiądz proboszcz zachowywał się niewłaściwie na lekcjach religii, gdy przygotowywał jego klasę do pierwszej Komunii Świętej. Z wszystkich umieszczonych tam insynuacji nic się nie zgadza z rzeczywistością. Np. autor wpisu twierdzi, że ksiądz został pospiesznie przeniesiony na inną parafię, tuż po Komunii Św. w 1986 roku. Otóż ksiądz pracował tam jeszcze dwa lata, czyli do 1988 roku, czyli w sumie 4 lata, co było wyjątkowe w tamtym czasie, gdyż wikariusze kierowani byli co dwa lata na inne parafie. Ponieważ dobrze się tam sprawował i zapowiadał, miał propozycję studiów na KUL-u, co było wielkim wyróżnieniem. Nie było też biurek katedralnych, o których pisze oszczerca, bo salki były zorganizowane na holu i za biurko służyła ławka szkolna. Ponadto ksiądz proboszcz, nigdy nie miał zwyczaju siedzieć za biurkiem, ale chodził po klasie i tak jest do dzisiaj”.

Grożą sądem

Rada parafialna, Caritas i Akcja Katolicka stają za księdzem murem. Uważają, że nie zrobił niczego złego i jest niewinny. - Nasz ksiądz proboszcz (podane imię i nazwisko – przyp. red.) jest kapłanem od 36 lat. W każdej parafii pracował z całym oddaniem i zaangażowaniem i nie ma na niego żadnej skargi w kurii. W naszej parafii (podana pełna nazwa – przyp. red.) jest już 11 lat i cieszy się nieposzlakowaną opinią. Stajemy murem za księdzem proboszczem, który jest dobrym człowiekiem, w sposób nienaganny wypełnia swoją misję kapłańską i od lat opiekuje się chorym Księdzem emerytem - prałatem (podane imię i nazwisko – przyp. red.) jak własnym ojcem. Ksiądz proboszcz jest bardzo dobrym nauczycielem religii i jesteśmy w posiadaniu bardzo pozytywnych opinii i ocen pracy złożonych przez dyrektorów szkół, w których pracuje. Przesłane nam również zostały bardzo dobre opinie dyrektorów szkół, w których wcześniej pracował przez 10 lat (...). Nikt nigdy nie był świadkiem jakiegoś dwuznacznego zachowania księdza” - dodali. Dlatego zapowiedzieli podjąć kroki prawne przeciwko „oszczercy”. - „Nie może być zgody na to, aby dorosły mężczyzna swoje subiektywne, dziecięce wyobrażenia traktował jako dowody i publikował je bezkarnie wraz z wizerunkiem kapłana w mediach społecznościowych. Chyba, że ten mężczyzna cierpiał wtedy lub cierpi teraz na zaburzenia psychiczne” - podkreślili w piśmie. Księdza proboszcza broni również poseł Maria Kurowska (Solidarna Polska). - „Brutalna walka z Kościołem dotknęła moją cichą, spokojną Parafię. Ludzie z mediów powielają jeden po drugim oszczercze artykuły... mimo że Ksiądz Proboszcz jest czysty jak łza. Co musi się stać, aby przyszło opamiętanie i nawrócenie ? Pandemia to jak widać za mało, gdy człowiek człowiekowi wilkiem” - napisała w mediach społecznościowych.

"Walczymy o prawdę i dobro społeczne"

Autor wpisu umieszczonego na swoim profilu facebook'owym na temat księdza uważa, że przedmiotem sprawy powinna być odpowiedź na pytanie czy ksiądz molestował dziewczynki w wieku komunijnym, czy nie. - Świadków jego nieprzyzwoitych zachowań jest wielu. Kilka pań czuje się ofiarami. Jedna złożyła zawiadomienie do kurii, druga wysłała do niej e-maila, trzecia chce zeznawać jako świadek. Mam nadzieję, że będzie ich więcej. Tymczasem kuria wydaje oświadczenie, że „żadne zawiadomienie nie wpłynęło”. W 1986 r. ksiądz nas przygotowywał do komunii, potem zniknął. To, czy był jeszcze dwa lata w naszej parafii do 1988 r. można przecież sprawdzić w księgach parafialnych – zaznacza. Odniósł się również do kwestii sal katechetycznych . - Jak rada parafialna z Jasła mogła sprawdzić, jakie to były biurka? Przypominam, w 1986 r. nie było żadnych salek w holu. Był hol i normalne sale katechetyczne. Jeżeli mnie pozwą podam świadków i liczę się z procesem cywilnym. Walczymy o prawdę i dobro społeczne, jakim jest bezpieczeństwo dzieci – przed takimi pasterzami jak ks. (podaje imię - przyp. red.) - podkreśla.

Do kurii wpływają zgłoszenia

Z naszą redakcją skontaktowała się osoba, która twierdzi, że jest ofiarą duchownego. Jak wyznała, zgłosiła się do kurii tuż po pierwszej publikacji w mediach na temat księdza, który miał pod koniec lat 80. molestować dziewczynki. Niemniej była zaskoczona, kiedy w komunikacie Kurii Diecezji Rzeszowskiej nie pojawiła się żadna wzmianka na temat pierwszych zgłoszeń w tej sprawie. Za to została opublikowana informacja nadesłana przez radę parafialną, z parafii w której obecnie ksiądz jest proboszczem. Skontaktowaliśmy się z delegatem ds. wykorzystania seksualnego osób małoletnich przez osoby duchowne. Pytany, czy zgłosiły się ofiary bądź świadkowie wydarzeń, do których miało dojść 34 lata temu usłyszeliśmy – Na pewno nie ma zgłoszeń, które byłyby z imienia i nazwiska, a więc tak, jakby tego nie było. Zbieramy wszystkie sygnały, ale one nie występują w rzeczywistości, jeżeli ktoś się nie zgłosi z imienia i nazwiska – poinformował nas ks. dr hab. Piotr Steczkowski. 

Sprawa została zgłoszona do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która otrzymała materiały i zebrane przez kurię informacje wraz z przyjętym zgłoszeniem. Jak potwierdził nam prokurator Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu obecnie prowadzone jest postępowanie sprawdzające w tej sprawie – Będziemy weryfikować te informacje, które są zawarte w zawiadomieniu złożonym przez kurię m.in. czy nie doszło do przedawnienia sprawy – zaznaczył.

id

Napisany dnia: 27.11.2020, 14:43
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Adela
dnia 27.11.2020, 15:07
Ocena
komentarza:
-54
Ksiądz jest niewinny.
@ Beti
dnia 27.11.2020, 15:11
Ocena
komentarza:
-4
Oczerniony i pomówiony przez Strajk Kobiet które chcą zabijać nienarodzone dzieci.
@ qwa
dnia 27.11.2020, 15:26
Ocena
komentarza:
70
społeczeństwo musi się tym zająć - urzędy tylko zamiatają pod dywan!!!
trzeba piętnować takie zachowania !!!
@ za
dnia 27.11.2020, 16:08
Ocena
komentarza:
107
A skąd kurowska wie że ksiądz taki czysty? to że teraz zachowuje sie normal to nie zanaczy ze zawsze taki był...potrzeba b mocnego sygnału społeczeństwa i dziennikarzy aby w koncu ruszyło cos? kościół uczy nas jak żyć a sam ma to głeboko w[...] liczy sie kasa i jeden drugiego kryje
Potrzeba aby sprawę zbadała niezależna prokuratura i sąd bo jesli zajmie sie tym sąd biskupi to wiadomo jaki jest wynik... Proponuję aby zgłosic to do watykanu bo w koncu się tam boją odchodzących owieczek i zaczynaja czyscic szeregi...)
@ ehhh
dnia 27.11.2020, 16:16
Ocena
komentarza:
27
może to para ... za dolara ?
@ Jola
dnia 27.11.2020, 16:18
Ocena
komentarza:
58
Ci co sadzą, ze jest niewinny - po co ktoś chciałby uprzykrzyc życie na stare lata ? Ani to nie jego lata świetności... ani kariera otworem nie stoi ... niech będzie to zbadane ... dokładnie... i tyle:-)
@ y
dnia 27.11.2020, 16:21
Ocena
komentarza:
-28
A skąd Ty wiesz, że jest winien? Są jakieś dowody? Został osądzony i skazany?
@ Ja
dnia 27.11.2020, 16:22
Ocena
komentarza:
67
czy p. kurowska byla w yej samej klasie, skoro posiada wiedze e tym temacie. nie wiedz, nie wypowiadaj sie
@ Malwa
dnia 27.11.2020, 16:56
Ocena
komentarza:
8
Adela-skąd ta pewność?
@ Maliniak
dnia 27.11.2020, 17:44
Ocena
komentarza:
21
Bo porządny ksiądz ma od tego kucharkę!
Jak mawiał mój stary sąsiad:po co ksiądz ma kucharke?...Na wszelki wypadek!
Sześć Bożen!
@ Ofello
dnia 27.11.2020, 19:00
Ocena
komentarza:
-4
Będąc na jednej z parafi poprosiliśmy gospodynię by włączyła media odbioru paliwa , pójdę do siebie powiedziała ,na tarasie wietrzyła się jedna pierzyna była tam tylko jedna sypialnia. Gosposia odeszła od chłopa a poszła z wielebnym i coooooooo taki to pasterz,kościoła i wiernych.
@ Yti
dnia 27.11.2020, 19:03
Ocena
komentarza:
-11
Błyskawice przypomniały sobie niby po 34latach. Kolejny atak tęczowych na kościół katolicki.
@ Kamila
dnia 27.11.2020, 20:42
Ocena
komentarza:
17
Opinie są różne. Jednak oficjalnego wyroku jak na razie nie ma. Ksiądz ten uczył mnie religii kilkanaście lat temu, jak doszły mnie słychy o tej sytuacji to byłam w szoku. Wszystko było w porządku zachowywał się normalnie, nie przypominam sobie by brał jakieś dziecko kiedyś na kolana. Jedyna jego wada jaką pamiętam to lubił się wydrzeć, szczególnie na chłopaków.
@ do Yti
dnia 28.11.2020, 08:49
Ocena
komentarza:
15
O okolicznościach śmierci o. Kolbego i ocaleniu Gajowniczka też "przypomniano" sobie dopiero po 30 latach. Wcześniej nikt o tym nie słyszał, chociaż zaraz po wojnie żyło znacznie więcej byłych więżnów Auschwitz niż w 1970 r.
@ Pytam
dnia 28.11.2020, 09:23
Ocena
komentarza:
-14
A skąd oszczerca wie? Gdzie te jego niby ofiary???
@ eva
dnia 28.11.2020, 09:34
Ocena
komentarza:
2
sprawę rozkręca jakiś "świadek" - nie poszkodowany, który nic nie widział !!! MASAKRA
@ Do Jola
dnia 28.11.2020, 11:56
Ocena
komentarza:
-2
Dla wyciągnięcia dużej kasy kochana.
@ Sad
dnia 28.11.2020, 12:23
Ocena
komentarza:
17
No, ktoś go jednak oskarża, więc należy to zbadać i są od tego stosowne organa.
@ xgz
dnia 28.11.2020, 13:16
Ocena
komentarza:
11
Jak to skąd wie przecież jest z PIS-U
@ olo
dnia 29.11.2020, 08:58
Ocena
komentarza:
12
To nie atak na kościół a sprawa księdza podejrzewanego o "lubieżne" czyny z nieletnimi.Czytaj ze zrozumieniem.
@ Amelia.
dnia 29.11.2020, 10:39
Ocena
komentarza:
-11
Maliniak,czy Ty jesteś normalnym człowiekiem,czy masz jeszcze mózg,potrafisz myśleć,czy masz odrobinę honoru.Z Twojego komentarza wynika ,że nie ,nawet nie jesteś katolikiem,bo jest Szczęść Boże.A kucharka księży jest od gotowania,te pomówienia z pytajnikiem podlegają pod paragraf.Dlatego zamilcz,bo możesz mieć problemy prawne.Nie pozwolimy na bezkarność lewactwa.
@ NoToJak
dnia 02.12.2020, 12:06
Ocena
komentarza:
1
Wygląda na to ,że każdy Mikołaj to też PEDOFIL,
bo bierze dzieci na kolana.
Jak ktoś lubi swoje dzieci jak rodzic,dziadek,babka
to tez pedofil...
Wszedzie sa ludzie i ludziska
w kosciele,partii,policji itd...
@ Owieczka
dnia 27.11.2020, 15:16
Ocena
komentarza:
47
Zgłaszają się ofiary a kuria twierdzi że nie. Śmiech na sali.
@ dragoness
dnia 27.11.2020, 15:59
Ocena
komentarza:
2
"Świadek" tak twierdzi.
@ Tomek
dnia 27.11.2020, 20:47
Ocena
komentarza:
33
Kuria tak twierdzi Szanowna Pani bo jeżeli nikt z imienia i nazwiska oficjalnie nie zgłosił molestowania, to tak jak by tego nie było. Anonim nie jest oficjalnym zgłoszeniem. To tak jak by ktoś na Panią napisał anonim, że Pani molestowała, zgodziła by się Pani z tym? Teraz w dobie mediów społecznościowych można wszystko prawie anonimowo napisać, zniszczyć komuś życie, oczernić. Poczekajmy na wyjaśnienie tej sprawy, nie skazujmy kogoś bez niezbitych dowodów na podstawie paszkwili. Poza tym miałem styczność z Ks. Kanclerzem Kurii który jest delegatem do spraw pedofilii i wiem, że nie zamiecie tego pod dywan jest zbyt solidny i uczciwy by to zrobić, proszę poczytać choćby sprawę z Gorlic. Ale tam były konkretne dowody, ludzie z imienia i nazwiska, a tu co? Paszkwil i człowiek do końca swoich dni może mieć zniszczone życie. Pozdrawiam miłego wieczoru i samopoczucia życzę.
@ dragoness
dnia 27.11.2020, 20:53
Ocena
komentarza:
12
Bardzo mądry komentarz. Ale czy dotrze?
@ do Tomek
dnia 28.11.2020, 09:20
Ocena
komentarza:
12
Sprawa nadal nabiera rozpędu. Jeżeli są osoby pokrzywdzone - kwestią czasu jest, a może już to się stało - imienne zgłoszenie przestępstwa do prokuratury. Prokuratura a nie kto inny winna zbadać i wyjaśnić tę sprawę.
@ Tomek
dnia 28.11.2020, 22:17
Ocena
komentarza:
5
Zgadza się i o tym piszę w swoim komentarzu, jeżeli są osoby pokrzywdzone i zgłoszą to, ale nie anonimowo to jak najbardziej i Kuria i Prokuratura sie tym zajmą.
@ misja
dnia 27.11.2020, 15:17
Ocena
komentarza:
41
za dużo słów, pisania. tym się powinien zająć i sąd oraz prokuratura oraz kuria. Facebook to nie sąd. można zniszczyć człowieka niewinnego. natomiast jeśli jest winny to kara być musi. tak jak zrobił papież Franciszek z Gulbinowiczem
@ Etam
dnia 27.11.2020, 15:20
Ocena
komentarza:
29
Tylko czy prokuratora się zajmie? Komisja ds. badania pedofilii powstała i na tym kończy się jej „sukces”.
@ Xxcxx
dnia 27.11.2020, 15:22
Ocena
komentarza:
18
A sądy nie niszczą ludzi niewinnych?komenda przykład jeden z bardzo wieku
@ Etam
dnia 27.11.2020, 15:28
Ocena
komentarza:
23
To prawda. Tylko w oceanie winnych w sutannach to są jednak wyjątki. Kościół ma niezaprzeczalnie problem. I sam z siebie, bez nacisku ze strony opinii publicznej, nigdy nie podejmuje prób oczyszczenia.
@ Etam
dnia 27.11.2020, 15:18
Ocena
komentarza:
21
Nie wiem, jak było w tym konkretnym przypadku, ale Kościół wciąż zamiata sprawy pod dywan. A to, że katecheta miał w zwyczaju chodzić po sali i nie siadać za biurkiem nie jest jeszcze dowodem (posiadają zapisy z kamer z każdej jednej godziny zajęć?). Dlaczego ich pamięć ma być lepsza niż kogoś innego? Może w jakimś okresie było tam jednak jakieś wysokie biurko?
@ HaHa
dnia 27.11.2020, 15:22
Ocena
komentarza:
22
Bronić pedofila to takie nowe bohaterstwo i zaszczyt.
@ Pytam
dnia 28.11.2020, 09:26
Ocena
komentarza:
6
Co ty pleciesz? Dla ciebie wpis na Facebooku to dowód? Lecz się na nogi bo na głowę za późno..
@ dragoness
dnia 27.11.2020, 15:23
Ocena
komentarza:
44
Po 30 latach pojawił się świadek, nie ofiara zdarzenia, który nic nie widział, bo zasłaniało biurko. Napisał sobie o tym w poście na Facebooku, gdzie można napisać, że urodziło się dziecko z głową osła. Czy tylko ja widzę, jaki to kretynizm?
@ Etam
dnia 27.11.2020, 15:31
Ocena
komentarza:
17
Ale to nie nowość, że ludzie przypominają sobie rzeczy (pisze to bez złośliwości) często dopiero po latach. Albo nawet nie przypominają, tylko zaczynaja mówić. I dotyczy to tak ofiar, jak i świadków.
@ łodyniec
dnia 27.11.2020, 15:32
Ocena
komentarza:
11
Gdy się zjawi ofiara ,w co wątpię po tylu latach,to zmienisz zdanie.
@ dragoness
dnia 27.11.2020, 15:36
Ocena
komentarza:
27
Jeżeli się zjawi, jej/go zeznania bedą wiarygodne, to zmienię. Natomiast w takich sprawach bardzo łatwo jest zniszczyć czlowieka. Większość "bogobojnych" obywateli na tym portalu już wydała wyrok.
@ Malwa
dnia 27.11.2020, 17:02
Ocena
komentarza:
9
Etam-uwaga słuszna.Sądzę,że o tych sprawach trudno mówić.Musi być do tego impuls, aby wyszło to, co zostało zepchnięte głęboko w podświadomość.
@ Malwa
dnia 27.11.2020, 17:11
Ocena
komentarza:
-14
Dragoness-jakie to smutne,że pracujesz z młodzieżą ,a nie masz bladego pojęcia w temacie.
@ Jaś
dnia 27.11.2020, 17:24
Ocena
komentarza:
7
Pani dragoness - zgadzam się z panią w zupełności!
@ dragoness
dnia 27.11.2020, 18:59
Ocena
komentarza:
10
Malwa - jakie to smutne, że rzucasz się na sensację jak łysy na grzebień. Chciałabyś być tak posądzona? A jakąż to traumę przeżył ów świadek?
@ JBĆlewactwo
dnia 28.11.2020, 09:52
Ocena
komentarza:
2
Ty masz pojęcie Malwa, w końcu jesteś prokuratorem lub sędzią lol
@ Bob
dnia 28.11.2020, 10:27
Ocena
komentarza:
5
Totalny kretynizm!!1
@ Amelia.
dnia 29.11.2020, 17:12
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ asa
dnia 02.12.2020, 23:44
Ocena
komentarza:
0
Niechże się Pani ogarnie i zgłębi temat nie z fejsbuka
Litości
@ nnick
dnia 27.11.2020, 15:25
Ocena
komentarza:
23
mnie ksiądz pociągnął za ucho 30 lat temu. Gdzie to mam zgłosić i ile mogę dostać kasy?
@ Etam
dnia 27.11.2020, 15:33
Ocena
komentarza:
34
A mnie po dłoniach metrową linijka spod tablicy uderzył nauczyciel geografii w „szkole wydziałowej żeńskiej”. Dziś nie do pomyślenia, kiedyś- standard wychowawczy?
@ JBĆlewactwo
dnia 28.11.2020, 09:57
Ocena
komentarza:
1
Etam, I jesteś teraz żyjącym dowodem ze niektóre jednostki są niereformowalna. Kiedyś głupek i teraz. Lok
@ Etam
dnia 28.11.2020, 13:22
Ocena
komentarza:
0
Nie znasz okoliczności. Usprawiedliwiasz kary cielesne?
@ Fake
dnia 27.11.2020, 15:27
Ocena
komentarza:
-8
Podobno do wzięcia niezła kasa jako odszkodowanie. Kurczę sam się tak zastanawiam czy jak byłem dzieckiem to mnie kto nie obmacywał. Ile koleżanek potrzeba żeby było pewne że dostaniemy kasę?
@ Etam
dnia 27.11.2020, 15:41
Ocena
komentarza:
9
To nie jest śmieszne. W przedszkolu nieopodal Rynku lekarka wsadziła mi rękę w majtki, bo pewnie chciała sprawdzić, czy się nie moczę. Ale ja jako dziecko miałem swoją godność i nie wspominam tego doświadczenia przyjemnie, choć trwało pewnie sekundę (było z zaskoczenia i pewnie niepodyktowanie złymi intencjami). Czy tak postąpiłaby również wobec osoby starszej w gabinecie? Bo tak było po prostu szybciej? Bo to dziecko i nie trzeba pytać? Powinna była dostać ode mnie po mordzie. Dlatego właśnie tak ważna jest edukacja seksualna na wczesnym etapie- by dziecko wiedziało, że ma prawo zaprotestować i wyrazić ewentualna zgodę.
@ Jaś
dnia 27.11.2020, 17:27
Ocena
komentarza:
10
A mnie nauczycielka w przedszkolu wytarła pupę, gdy zrobiłem kupę w majtki! Czy mogę zaskarżyć przedszkole i zażądać odszkodowania za molestowanie seksualne?
@ Etam
dnia 27.11.2020, 18:40
Ocena
komentarza:
0
Nie widzisz różnicy? Ja się nie zamoczyłem ani nie zrobiłem kupy.
@ 1971
dnia 27.11.2020, 20:43
Ocena
komentarza:
1
Mozesz. Ale odszkodowanie pewnie będzie go...e
@ Pytam
dnia 28.11.2020, 09:28
Ocena
komentarza:
1
Etam, ty bes pewnie wolał żeby to był lekarz nie lekarka. A może badania przez telefon? Nie ośmieszaj się..
@ JBĆlewactwo
dnia 28.11.2020, 10:00
Ocena
komentarza:
-11
Wy towarzysze, z całą ostrością i powagą podchodzicie do niszczenia Kościoła i chrześcijaństwa na świecie i rzeczywiście, to nie jest śmieszne. To jest OPRESYJNE, systematyczne i wykalkulowane i psychopatyczne podejście.
@ Do etam
dnia 28.11.2020, 12:03
Ocena
komentarza:
3
Pewnie w tedy gdy sprawdzała to nie byłeś zmoczony ale wcześniej ci się to zdarzało. Pamiętam ten dzień,chodziliśmy do jednego przedszkola
@ Do Etam
dnia 28.11.2020, 12:04
Ocena
komentarza:
0
W przedszkolu jeszcze ci nie stawał chyba że do sikania a ty do końca nie wiedziałeś poi co to jest...
@ Etam
dnia 28.11.2020, 13:10
Ocena
komentarza:
1
A Ty wolisz, gdy Ci wsuwają łapę w spodnie bez pytania? Ok, rozumiem, ale nie oczekuj, żeby taka była praktyka (lekarska).
@ Etam
dnia 28.11.2020, 13:16
Ocena
komentarza:
0
Już dawno nie jesteśmy w przedszkolu, ale Ty wciąż nie umiesz interpretować tego, co czytasz. Do tego zawstydzasz dzieci, gdy się moczą.
@ Etam
dnia 28.11.2020, 13:19
Ocena
komentarza:
-1
Wybacz, ale nie widzę związku.
@ PL
dnia 27.11.2020, 15:28
Ocena
komentarza:
46
To się pisowska Maria z Dąbrówki musi mocno nagimnastykować żeby księdza obronić.
@ Pytam
dnia 28.11.2020, 09:29
Ocena
komentarza:
-4
Sad jest od tego, a póki co sprawy w sądzie nie ma.. Czyli nie ma sprawy.
@ Amelia.
dnia 29.11.2020, 10:29
Ocena
komentarza:
-7
Do PL.Pani Kurowska nie musi się gimnastykowac,żeby udowadniać ,ze ksiądz jest niewinny.Sprawe będzie badać prokuratura,i okaże się że kapłan jest niewinny ,to Ty będziesz miał problemy,bo w sieci PL ma nazwisko.Ta zniewala i haniebne pomówienie księdza zostało specjalnie zaplanowane i pokrywa się w czasie niszczenia kościołów i księży.To nie przypadek,że komuś zależy po tylu latach zniszczyć człowieka.A to się lewactwu nie uda,mimo wielkiego wsparcia finansowego z zagranicy.Najwiecej do powiedzenia na ten temat mają Ci,którzy nie potrafią się nawet przezegnac.
@ jaś
dnia 27.11.2020, 15:33
Ocena
komentarza:
32
rada parafialna wie że winy żadnej nie ma ? widocznie tam wtedy byli i nawet nie podaja z której parafii są ???
@ dragoness
dnia 27.11.2020, 15:37
Ocena
komentarza:
3
Z aktualnej
@ ....
dnia 27.11.2020, 16:55
Ocena
komentarza:
1
czyli z której, jakiej
@ qwerty
dnia 27.11.2020, 15:36
Ocena
komentarza:
27
Skoro rada parafialna, caritas i akcja katolicka stają za księdzem murem i uważają, że nie zrobił niczego złego i jest niewinny, to ja pytam czy mają odwagę wysłać swoje dzieci i swoje wnuczki na kilkudniową wycieczkę z księdzem?
@ Pytam
dnia 28.11.2020, 09:30
Ocena
komentarza:
-5
Możesz wysłać z towarzyszami na lagier pionierski na kamczatke lub do Chin.
@ Odyr
dnia 27.11.2020, 15:45
Ocena
komentarza:
34
Skoro broni księdza p poseł to już wiemy z jakiej parafii proboszcz
@ Wierzący
dnia 27.11.2020, 15:47
Ocena
komentarza:
-29
Kolejny perfidny atak na kościół lewactwa, antify i fściekłych macic. W ta niedzielę daję POCZWÓRNIE na składkę :-)
@ asa
dnia 27.11.2020, 16:13
Ocena
komentarza:
10
puknij się
@ Malwa
dnia 27.11.2020, 17:07
Ocena
komentarza:
3
Wierzący-proponuję,żebyś od razu przeznaczył większą kwotę na adwokata.Takich spraw trzeba bronić twardo,przecież ty wiesz na pewno,co się tam kiedyś zdarzyło.
@ Jaś
dnia 27.11.2020, 17:30
Ocena
komentarza:
-3
A ty wiesz? To podziel się swoją wiedzą.
@ Do @ Wierzacy
dnia 27.11.2020, 20:29
Ocena
komentarza:
3
Daj daj będzie ksiądz miał na zadośćuczynienie
@ Peny
dnia 27.11.2020, 15:59
Ocena
komentarza:
13
Swój swego zawsze broni, pewnie wszyscy siebie warci
@ asa
dnia 27.11.2020, 16:15
Ocena
komentarza:
24
Tak właśnie to wygląda bronią księży ,nawet matki nie wierzą ofiarom-to jest straszne!!!
@ obiektywny
dnia 27.11.2020, 18:33
Ocena
komentarza:
7
I dziwić się, że ludzie dopiero po latach mają odwagę o tym mówić. Z drugiej strony to powinien sąd wydać wyrok, a media i ludzie muszą na ten sąd uważnie patrzeć.
@ Wierny
dnia 27.11.2020, 16:15
Ocena
komentarza:
23
Jak podano w liście imię i nazwisko miejsce parafii i jej wezwanie ( list na stronie Dioecesis Resoviensis ) to po co anominizacja tutaj ???, Znając historię dotychczasowych " listów obronnych " w sprawie choćby sp. arcybiskupa poznańskiego, nie wróżę mu bytu. Teraz nie obrona jest potrzebna, ale pełna prawda, rzeczowa dyskusja.
@ 01
dnia 27.11.2020, 16:19
Ocena
komentarza:
-9
Nie ma co się emocjonować treścią tego artykułu , wszak nie został napisany by cokolwiek wnieść do sprawy , lub coś wyjaśnić . Moim zdaniem to prowokacja . Proszę zauważyć , że dziwnym trafem napisany został w przeddzień zapowiadanego przez neobolszewików tzw. strajku kobiet. Organizatorzy regionalni dostali sygnał -atakować rząd , PiS , Kaczyńskiego ,Trybunał Konstytucyjny , oraz Kościół Katolicki który był i jest ostoją Narodu Polskiego.
@ dragoness
dnia 27.11.2020, 19:02
Ocena
komentarza:
0
Taaa, na pewno. Po prostu nic się nie dzieje, prócz covidu, sprawa jest znana co najmniej od dwóch tygodni, więc dorabianie teorii spiskowych jest równie śmieszna, jak niektorych państwa w molestowanie.
@ dragoness
dnia 27.11.2020, 19:06
Ocena
komentarza:
-4
... jak wiara niektórych państwa... - przepraszam
@ do 01
dnia 28.11.2020, 09:08
Ocena
komentarza:
10
A kiedy to kk był ostoją narodu polskiego? Czy wtedy gdy w XVII i XVIII wieku szczuł na innowierców, prowokując ich pogromy jak np, w Toruniu, gdy jawnie sprzeciwiał się się Konstytucji 3 Maja i poparł Targowicę, gdy kolaborował z zaborcami i potępiał powstania,
czy może przez masową współpracę księży z sb?
@ Obywatel G
dnia 27.11.2020, 16:24
Ocena
komentarza:
8
Wszyscy którzy branie na kolanka dzieci uważają za molestowanie chciałbym uświadomić, że wszystkich św. Mikołajów musicie o to oskarżyć. Każdy bowiem Mikołaj miał dziecko na kolanach.
@ Etam
dnia 27.11.2020, 16:40
Ocena
komentarza:
6
I dlatego Mikołaje już nie biorą dzieci na kolana. No i na widoku, przed rodzicami, pewnie trudniej „zmacać”.
@ HeHe
dnia 27.11.2020, 16:49
Ocena
komentarza:
-1
Pamiętam, że normalne było kiedyś głaskanie po głowie. I chociaż nie znoszę sukienkowych, to nigdy nie tworzył bym na tej podstawie, opowieści o molestowaniu. Musiał być większy smród , że go przenieśli. Starsi w hierarchii zauważyli, że młody próbuje się wyszumieć i z obawy o dziwne zachowania dzieci, postanowili go przenieść. Nie wiem nie było mnie tam, to tylko domysły.
@ Etam
dnia 27.11.2020, 17:36
Ocena
komentarza:
-7
Na branie na kolana powinni sobie pozwolić tylko rodzice lub dziadkowie. I to też nie zawsze.
@ Pytam
dnia 28.11.2020, 09:32
Ocena
komentarza:
1
Wy macie dziadka mrożą towarzyszu bezkazitelny z krwią katyńskich oprawców na rękach..
@ dragoness
dnia 28.11.2020, 11:37
Ocena
komentarza:
4
Jeżeli z krwią oprawców, to bardzo dobrze.
@ Etam
dnia 28.11.2020, 14:14
Ocena
komentarza:
-6
Niektóre poszkodowane pewnie nawet jeszcze nie miały okresów, więc u was, kamrady, ofiara bezkrwawa. No, chyba ze przerwali co innego, w tym odbyty.
@ Max
dnia 27.11.2020, 16:46
Ocena
komentarza:
1
Z Parafi Dąbrówki
@ @@@
dnia 27.11.2020, 17:01
Ocena
komentarza:
24
Od 11 lat to może wzorowy proboszcz.a pani poseł to znała księdza jak był młodym świeżo wyświęconym wikarym???każdy jak się obstarzeje to mu sex nie w głowie.ale niejeden młody ksiądz w młodości szalał a na starość wzorowy duchowny.
@ romper stomper
dnia 27.11.2020, 18:41
Ocena
komentarza:
-4
Ty a wiesz że kolorowe tałatajstwo wierzy że jest 77 płci
@ dragoness
dnia 27.11.2020, 19:03
Ocena
komentarza:
-4
A wiesz, że są tylko dwie, a w takie bajki wierzy tylko niedouczony ciemnogród?
@ JBCPiS
dnia 27.11.2020, 17:20
Ocena
komentarza:
17
Rad byłbym zobaczyć miną Maryji od Groty , gdy te oskarżenia się potwierdzą...
@ Jaś
dnia 27.11.2020, 17:32
Ocena
komentarza:
-8
Chciałbym zobaczyć twoje przeprosiny, gdy się nie potwierdzą! Stać cię na to będzie?
@ JBCPiS
dnia 27.11.2020, 21:34
Ocena
komentarza:
3
Przeprosiny ??? A za co ???
@ Jaś
dnia 27.11.2020, 23:12
Ocena
komentarza:
-8
Za pomówienie kretynie! A teraz ***!
@ JBĆlewactwo
dnia 28.11.2020, 09:34
Ocena
komentarza:
-3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ JBCPiS
dnia 28.11.2020, 10:35
Ocena
komentarza:
3
do @ Jaś, a kogo niby ja pomawiam ??? Czy tobie się przypadkiem sufit na łeb nie spie...dolił ???
@ ABSOLUT
dnia 27.11.2020, 18:08
Ocena
komentarza:
10
Stalin mawiał : dajcie człowieka a paragraf się znajdzie.
A teraz to : dajcie księdza a molestowana se przypomni!
Dziwne miejsce molestowania - na widoku całej klasy.
Sprawa została zgłoszona do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu,
poczekamy, zobaczymy i dajmy mu spokój.
@ Etam
dnia 27.11.2020, 18:33
Ocena
komentarza:
-3
Absolut! Naplułeś w twarz ofiarom. Bo to, co napisales świadczy o tym, jakoby przestępstwa seksualne (kleru) były wydumane. Niestety pretensje powinieneś kierować do samego kleru, bo skala tych przestępstw jest olbrzymia.
@ ABSOLUT
dnia 27.11.2020, 19:38
Ocena
komentarza:
19
Przestępstwa seksualne podlegają karze i to może być ksiadz, aktor, celebryta itd.
od tego jest prokuratura. Ja w szczuciu nie biorę udziału, a od plucia jest mucha plujka.
@ Etam
dnia 27.11.2020, 20:08
Ocena
komentarza:
-2
Absolut! Napisałeś to, co napisales i już tego nie wymarzesz.
Pokażcie mi człowieka... To oznacza, ze obwiniano niewinnych ludzi. Tymczasem o ile niektórzy księża rzeczywiście noga być obwinieni niesłusznie, o tyle nie ma sensu zaprzeczać skali przestępstw seksualnych. Nikt nie wyciąga księży i nie znajduje na nich haków. Porównanie do ofiar Stalina jest nadużyciem i policzekiem dla ofiar.
@ ABSOLUT
dnia 28.11.2020, 02:16
Ocena
komentarza:
5
Do Etam pisze się "wymażesz" geniuszu ortograficzny!
@ Do Absolut
dnia 28.11.2020, 07:57
Ocena
komentarza:
-4
Co brakło argumentów?
@ JBĆlewactwo
dnia 28.11.2020, 09:35
Ocena
komentarza:
6
Etam, a jakie ty masz argumenty. Post na Facebooku?? Nie ośmieszaj się!
@ Etam
dnia 28.11.2020, 13:04
Ocena
komentarza:
3
Nie napisałem, ze jest winny, tylko ze Kościół ma niezaprzeczalny problem.
Jeśli się nie zgadzasz, to jakie masz argumenty? To, ze pedofilami bywają nie tylko księża? Rozczaruję- to NIE jest argument.
@ Etam
dnia 28.11.2020, 13:06
Ocena
komentarza:
-1
Nie rozmawiamy o ortografii, a ja nie upieram się przy błędnej pisownio jako prawidłowej. Masz braki z logikii.
@ ABSOLUT
dnia 28.11.2020, 14:36
Ocena
komentarza:
8
Etam dziękuję za rozmowę i życzę dużo zdrowia!
@ Etam
dnia 28.11.2020, 14:57
Ocena
komentarza:
-4
A ja Tobie umiejętności w formułowaniu kontrargumentów!
Inaczej cokolwiek napiszesz jest niemerytoryczne.
@ Szalom goje!
dnia 27.11.2020, 18:10
Ocena
komentarza:
9
1. Domniemanie niewinności.

2. Wprowadzić prawo, które pomawiającego o konkretne przestępstwo (w razie udowodnienia oszustwa) skazuje na taka karę, jaka groziła by pomawianemu w razie niewykrycia oszustwa.
@ HeHe
dnia 27.11.2020, 18:26
Ocena
komentarza:
2
Są takie przepisy, jak odpowiedzialność za bezpodstawne pomówienie 234 kk. Fakt, że w przypadku osoby oszusta, ta odpowiedzialność jest znikoma, w porównaniu do krzywdy wyrządzonej zwykłemu Kowalskiemu. Klechę oczyszczą i przeniosą, a nawet dadzą mu nowa tożsamość.
@ Etam
dnia 27.11.2020, 18:27
Ocena
komentarza:
0
Tylko to zupełnie różne ciężary gatunkowe. Chciałbyś, żeby pomówienie ważyło tyle samo co np. molestowanie? A gdy ktoś pomówi niesłusznie o morderstwo? Ma iść siedzieć dożywotnio? No i nie zapominajmy, ze fałszywe oskarżenie nie zawsze wynika z premedytacji (oszustwo)- może być wynikiem błędnego przekonania.
@ Szalom goje!
dnia 27.11.2020, 18:49
Ocena
komentarza:
3
W odróżnieniu od ciebie, (płatny?) trollu, tak właśnie bym chciał...
@ Etam
dnia 27.11.2020, 19:06
Ocena
komentarza:
0
To życzę podzielenia losu niesłusznie pomawiającego w realiach wymiaru kary, jakie proponujesz.
@ Do Etam
dnia 28.11.2020, 08:03
Ocena
komentarza:
17
Daj spokój. Podkarpacie nadal trzyma się sutanny. Tyle już na jaw wyszło przypadków molestowania i ukrywania pedofilii w KK, a tutaj większość ludzi nadal to wypiera. Podobnie jak Zjednoczona Prawica udaje, że nie ma problemu i wyolbrzymia się sprawę. A jeszcze lepiej nazwać to atakiem lewaków na KK.
Otwórzcie oczy ludzie, prawda Was wyzwoli! Jeśli nie chcecie by KK całkiem runął to stancie w prawdzie i domagając się oczyszczania jego struktur z tej patologii.
@ JBĆlewactwo
dnia 28.11.2020, 09:36
Ocena
komentarza:
-6
Etam, płacą Ci w rublach, jenach czy srebrnikach Soroszowych?
@ Szalom goje!
dnia 28.11.2020, 11:27
Ocena
komentarza:
-3
Obstawiam szekle...
@ Etam
dnia 28.11.2020, 13:24
Ocena
komentarza:
0
W euro. Przyznacie, że mam kompetencje, prawda?
@ Szalom goje!
dnia 28.11.2020, 13:42
Ocena
komentarza:
1
Szambonurka. Gdzie szambo wybija - tam jesteś...
@ Etam
dnia 28.11.2020, 14:07
Ocena
komentarza:
1
Ale co Ty ty jeszcze robisz??? Z szamba perfumerie?;)
@ Sakrut
dnia 27.11.2020, 18:41
Ocena
komentarza:
2
Dobrowolna religia i wyp... ć ze szkoły
@ ali
dnia 27.11.2020, 20:02
Ocena
komentarza:
5
Jasielski portal informacyjny- dlaczego, komu to służy
@ hej
dnia 27.11.2020, 20:27
Ocena
komentarza:
-18
jest hejt na księdza i Bogu winną Panią Kurowską a tylko dlatego że zawsze jest po stronie solidarności, sprawiedliwości
@ JBĆlewactwo
dnia 28.11.2020, 09:38
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ JBĆlewactwo
dnia 28.11.2020, 09:48
Ocena
komentarza:
5
Kasujemy niewygodne posty.. Strach ogarnął ze obnażam waszą hipokryzje.. Ojej
@ dragoness
dnia 28.11.2020, 11:38
Ocena
komentarza:
15
Żeby pani Kurowska taka aktywna w sejmie była...
@ Etam
dnia 28.11.2020, 14:20
Ocena
komentarza:
10
Może lepiej, że nie jest;)
@ dragoness
dnia 28.11.2020, 16:16
Ocena
komentarza:
3
Ale kasa leci...
@ Do @ hej
dnia 27.11.2020, 20:30
Ocena
komentarza:
10
A skąd taka pewność że ksiądz jest niewinny.
@ dragoness
dnia 27.11.2020, 20:55
Ocena
komentarza:
3
A skąd pewność, że jest winny?
@ PW
dnia 28.11.2020, 07:28
Ocena
komentarza:
-3
Zdrowy facet bez zaburzeń nie zostaje starym kawalerem i nie żyje z opowiadania bajek
@ JBĆlewactwo
dnia 28.11.2020, 09:38
Ocena
komentarza:
0
Byl sad i wyrok sądu? A skąd pewność że ty nie jesteś pedofilem, a może jesteś?
@ JBĆlewactwo
dnia 28.11.2020, 09:47
Ocena
komentarza:
-2
PW no to jesteś tym pedofilem czy nie? Bo wiesz ktoś kiedyś słyszał i może opublikować post na Facebooku i co wtedy?
@ Etam
dnia 28.11.2020, 14:54
Ocena
komentarza:
1
A może ksiądz nawet nie jest pedofilem (preferencyjnym), a popełnił „tylko” czyn pedofilny?
@ Zocha
dnia 27.11.2020, 22:16
Ocena
komentarza:
2
Palcem to w nosie się grzebie
@ Pani
dnia 27.11.2020, 22:31
Ocena
komentarza:
2
A ktory facet teraz nie bierze na kolanka i nie dotyka ?
@ Etam
dnia 28.11.2020, 14:19
Ocena
komentarza:
3
Czyli obcy facet może brać Twoje dziecko na kolana? A może jeszcze na konika?
@ Kobieta
dnia 27.11.2020, 23:04
Ocena
komentarza:
-5
Po 34 latach sobie przypomniał? Prawda jest taka ze teraz panuje nagonka na księży wszytko chodzi o to żeby zniszczyć kościół poniźyć księży, zmieszac z blotem dlatego że księża walczą z lewacką ideologią. Dlaczego nie mówi się ile kościół i księża zrobili i robią dobrego?
@ HeHe
dnia 27.11.2020, 23:50
Ocena
komentarza:
12
Dobre żarty ... oni nigdy nie walczą a kalkulują przy jakiej opcji jest im wygodnie. Nie jestem lewakiem i brzydzę się ... ale fałszu i obłudy nie znoszę jeszcze bardziej.
@ do kobiety
dnia 28.11.2020, 00:46
Ocena
komentarza:
16
Nie przypomnieli tylko wreszcie przestali się bać. Prędzej czy później musiało to pęknąć. I nie żadna "lewacka ideologia" tylko normy obowiązujące w cywilizowanych krajach.
@ ???
dnia 28.11.2020, 01:53
Ocena
komentarza:
5
Czy ktoś z was może mi wyjaśnić skąd wziął słowo lewacka i to w dodatku ideologia???
nie ma lewackości, ani tym bardziej lewackiej ideologii

są za to prawa dla wszystkich, tolerancja, równość i praworządność , ale konserwa prawicowa tego nie pojmie
@ Kobieta
dnia 28.11.2020, 04:59
Ocena
komentarza:
2
Najpierw muszą mieć dowody.
@ kkk
dnia 28.11.2020, 08:29
Ocena
komentarza:
0
a kto takie "prawo" uchwalił że o takie [...] można skarżyć ?
@ do ???
dnia 28.11.2020, 08:59
Ocena
komentarza:
9
"Lewacki" to termin zapożyczony z komunistycznej nowomowy. Tak nazywano w czasach stalinowskich zwolenników Trockiego i innych przeciwników Stalina w partii bolszewickiej. Potem tym terminem komunistyczna propaganda określała radykalne lewicowe ruchy na Zachodzie.
@ JBĆlewactwo
dnia 28.11.2020, 09:41
Ocena
komentarza:
-7
Tak sobie to tłumacz lewaku. Poszukaj w książkach waszych idoli, Marksa, Engelsa, Lenina, Stalina i towarzysza socjalisty Hitlera. To wasi ludzie osobniku o plci "???"
@ JBĆlewactwo
dnia 28.11.2020, 09:45
Ocena
komentarza:
-5
Lewackie normy - nowomowa lol
@ dragoness
dnia 28.11.2020, 11:40
Ocena
komentarza:
5
Koleżka od obsesji seksualnych na punkcie lewactwa mogłby z powodzeniem wystapić w sondzie ulicznej "Jezdem patriotom".
@ jas
dnia 28.11.2020, 13:20
Ocena
komentarza:
10
Termin "nowomowa" chłoptasiu wymyślił George Orwell. Mówi ci coś to nazwisko nieuku? PS W książkach wymienionych przez ciebie klasyków nie znajdziesz nawet słowa o gender. ani lgbt.
@ Rudy
dnia 28.11.2020, 04:25
Ocena
komentarza:
5
Ktoś napisał prawdę z tą kucharka a tu same minusy.
@ JBĆlewactwo
dnia 28.11.2020, 09:42
Ocena
komentarza:
-6
Ktoś kiedyś jakoś gdzieś słyszał nie widział... Ty czytasz to co piszesz??
@ szeryf galaktyki
dnia 28.11.2020, 08:32
Ocena
komentarza:
-7
Sprawa jest przedawniona z mocy prawa. Ksiądz jest niewinny. Można się rozejść.
@ do szeryf
dnia 28.11.2020, 09:00
Ocena
komentarza:
4
W prawie karnym tak, w kanonicznym nie.
@ HeHe
dnia 28.11.2020, 09:34
Ocena
komentarza:
3
Nie jestem prawnikiem. W prawie karnym przedawnieniu ulega nawet morderstwo. Co innego jeżeli odkryje się wiele szczątków ofiar, i połączy w jedną całość. To już podlega pod zbrodnie przeciwko ludzkości. Te jak wiadomo nie ulegają przedawnieniu.
@ Etam
dnia 28.11.2020, 14:53
Ocena
komentarza:
1
Ale przedawnienie nie oznacza, że coś może się odstać. Zresztą przepisy w tym zakresie się zmienia, bo tu nie chodzi o kradzież batonika.
@ pisdziec
dnia 28.11.2020, 09:09
Ocena
komentarza:
10
miałem dylemat ale jednak w jasle mieszka sam ciemnogród
@ JBĆlewactwo
dnia 28.11.2020, 09:43
Ocena
komentarza:
-3
W Polsce 90% ludzi to ciemnogród, taki ewropiejski, postępowy, lewacki ciemnogród
@ Etam
dnia 28.11.2020, 12:54
Ocena
komentarza:
5
To PiS tylko 10 albo i mniej procent popiera? Poza tym postępowy i ciemnogród to sprzeczność. Chyba Ci marnie płaca za taka merytoryczna jakość ;)
@ xyyy
dnia 28.11.2020, 09:36
Ocena
komentarza:
7
dlaczego z bogatego Tarnobrzega przeniesli kleche na zadupie do Katow czy gdzies w tamte strony w nagrode zeby oddychal swierzym powietrzem chyba .Trzeba bylo uciszyc sprawe zamiesc pod dywan schowac go na zadupiu a gdy ucichnie w nagrode mianować proboszczem
@ czytam
dnia 28.11.2020, 10:20
Ocena
komentarza:
3
Przy wpisie "Adela" jest zablokowane dodawanie ocen na plus. Redakcja wyjaśni dlaczego to się zdarza?
@ Jopek
dnia 29.11.2020, 20:28
Ocena
komentarza:
-1
Do xyyy co ty pleciesz ze do Katów ,jak niewiesz to nie gadaj, gdy ksiądz był w Jasle w jednej z parafii był niesamowicie spokojnym człowiekiem, nigdy takiego księdza nie spotkałem ,nigdy w to nie uwierzę ,to jest oczernianie wymyślone na potrzeby pewnych grup ,które sieją nienawiść do KK.Pózniej otrzymał probostwo ale nie w Katach.To dziwne , ze po 34 latach jakiś ,,sprawiedliwy ,, stanął w obronie koleżanek ,jak mógł zapamiętać taki mały 8 letni brzdąc , jakiś incydent , co mu chrupało wtedy w tej małej główce ,gdy się przygotowywał do I komuni św .Wstydz się ze nie znając człowieka blizej już go skazujesz i obrażasz nazywając klecha
@ do Jopek
dnia 04.12.2020, 08:32
Ocena
komentarza:
0
Najpierw gruntowne wyjaśnienie sprawy, a później możesz pisać swoje przypuszczenia. Nie bądź w gorącej wodzie kąpany.
@ Jurysta
dnia 28.11.2020, 10:44
Ocena
komentarza:
0
Rozwiazac te pedofilsko-homoseksualna sekte, a zbrodniarzy na dzieciach wtracic raz na zawsze do najciemniejszego lochu.
@ Uwolnijcie umysły
dnia 28.11.2020, 13:33
Ocena
komentarza:
7
Zniewolony człowiek to nie tylko ten, który siedzi w łagrze czy więzieniu. Jest również zniewolenie umysłu. Przykładów jest wokół nas całe mnóstwo. Jednym z jaskrawych przypadków jest zniewolenie umysłu przez religię. Bywa, że nawet kiedy sprawa jest oczywista już po procesie sądowym, są nadal ludzie, którzy bronią pedofilów i innych zboczeńców w sutannach. Pamiętam dyskusję na tym forum na temat tzw. pustelnika z Dębowca. Tam również od razu znaleźli się obrońcy, którzy całą winę zwalali na matkę, która zostawiła dziecko na noc u człowieka, który potem okazał się zboczeńcem.
Uwolnijcie umysły - potem zobaczycie świat zupełnie inaczej. Tego życzę wszystkim, w tym przede wszystkim uczestnikom tej dyskusji.
@ HeHe
dnia 28.11.2020, 14:44
Ocena
komentarza:
6
Religijna hipnoza powoduje nawet zniekształcenie percepcji do takiego stopnia, że winę przerzuca się na ofiarę molestowania. Twierdząc, że to ofiara jest winna szatańskiego kuszenia.
@ Ale jaja
dnia 28.11.2020, 14:55
Ocena
komentarza:
3
Czytałem te wypociny tego niby molestowanego i trochę się nie zgadza rok urodzenia z rokiem przystąpienia do Komunii Świętej. Poczynania kleru dają jasny obraz na ich poczynania ale w tym przypadku "molestowany " sam daje dowód że to wynik jego fantazji chyba że w wieku 42 lat ma już zaniki pamięci
@ Ale jaja
dnia 28.11.2020, 14:57
Ocena
komentarza:
-2
Tak wiem popełniłem błąd lingwistyczny pisząc komentarz ale osoby rozumne zrozumieją treść buahahahaha
@ jaślanka
dnia 28.11.2020, 17:24
Ocena
komentarza:
10
Całe to zło - to uchwalony przez Kościół celibat . Ani to Boże przykazanie a tak szkodzi najgorzej kościołowi. Niech księża się żenią, założą rodziny - wiele zrozumieją co to życie.
@ vero
dnia 28.11.2020, 18:21
Ocena
komentarza:
11
Tak, święte słowa, Pismo Święte w Listach św. Pawła dokładnie opisuje tę kwestię w Liście do Tytusa. KK wprowadził celibat długo po Chrystusie i nie z Jego nakazu, a dlaczego?
Bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze!
Niech Bóg Wam błogosławi!!!
@ @@@
dnia 28.11.2020, 18:28
Ocena
komentarza:
13
Podczas procesu ksiądz się nie przyzna do winy napewno.nie ma takiej opcji.Ale nadejdzie taki moment że będzie musiał opuścić ten świat jak każdy z nas i odpowiedzieć za swoje czyny przed obliczem Najwyższego.Zmiana wątku.chciałabym widzieć minę pani poseł gdyby księdzu udowodniono czyny sprzed lat.co jest mało prawdopodobne.ukręcą sprawie łeb.
@ NIKT
dnia 30.11.2020, 13:23
Ocena
komentarza:
1
A może nie?
Może nie ma najwyższego?
Może nie ma kary i nie ma nagrody?
Może jest tylko nicość?
Może wszystkie religie są odpowiedzią na strach przed nicością?
@ ciekawy
dnia 28.11.2020, 20:39
Ocena
komentarza:
10
od 3 dni w powiecie jasielskim notuje się najwięcej przypadków covid na podkarpaciu (dzisiaj nawet 107) dane na stronie MZ. Ktoś wie dlaczego ? Skąd taki skok ?Zanim ktoś wykasuje ten post ze nie na temat to prosze ten temat poruszyć na łamach jaslo4u. To dziwne jest
@ mavie
dnia 28.11.2020, 20:43
Ocena
komentarza:
27
Pustelnik z Debowca tez nie przyznawał sie do winy a siedzi już drugi rok za molestowanie.
@ laser
dnia 29.11.2020, 11:07
Ocena
komentarza:
12
Tak jak Gulbinowicz. Wielki Kardynał, honorowy obywatel wieku miast a dziś leży w bezimiennej mogile. Papiez Franciszek oczyści kościół i podniesie Go z upadku moralnego. No chyba że nagle dostanie zawału dziwnym trafem
@ Aleksandra
dnia 28.11.2020, 23:36
Ocena
komentarza:
1
Blagam...nie sądźmy, abyśmy i my nie byli sądzeni, bo taką samą miarą nam odmierzą...
@ Rzyg
dnia 29.11.2020, 06:55
Ocena
komentarza:
4
Jak wam nie wstyd, obrońcy pedofilii
@ Amelia.
dnia 29.11.2020, 10:57
Ocena
komentarza:
-3
Jeszcze ksiądz nie ma udowodnione winy,a Ty co już nazywasz pedofilem,to skandal,jesteś z tej samej grupy lewaków,przeciwników wszystkiego jest moralne.Wpisujesz się w nurt antykoscielny który ogarnia zachód.Zapamietaj,jeżeli jesteś człowiekiem,że Kościół mimo różnych zawirowań przetrwał wieki,i będzie trwał.Z Bogiem ,Ty mały robaczku nigdy nie wygrasz.
@ dragoness
dnia 29.11.2020, 11:30
Ocena
komentarza:
7
Ślepa obrona też nie jest dobra. Poczekajmy na dochodzenie i jego wyniki
@ do Ameli
dnia 29.11.2020, 11:33
Ocena
komentarza:
2
To jest forum dyskusyjne, więc można sobie podyskutować. Księżulek winy nie ma udowodnionej, i obrońcy z Waszego Koncernu zrobią wszystko. Żeby sprawie utrzeć nosa. Moloch jako instytucja już się chwieje u podstawy, a pedofile zrzeszeni w tej waszej organizacji , to kultyści semickiego Molocha (bóstwa). Gdyż molestowane/gwałcone dzieci doświadczone są w przenośni "przejściem przez ogień/piekło". To pozostawia echo na całe ich życie. Na koniec , to zachowaj sobie swojego boga dla siebie. Nie każdy tkwi w religijnych urojeniach.
@ Amelia.
dnia 29.11.2020, 17:18
Ocena
komentarza:
-2
Jedno masz pewne staniesz kiedyś przed Bogiem,wtedy się przekonasz ,ale będzie już za późno.
@ do Ameli
dnia 29.11.2020, 20:01
Ocena
komentarza:
1
Nawet jeżeli tak będzie, to przed jakim "Bogiem" ? Semickim Jahwe , Adonai , Trójcą ? A może Horusem , Ra , Odynem i Thorem czy naszym Czarnobogiem i Białobogiem etc. Po Twoim wpisie wywnioskować można , że jesteś masochistką. Bo wielbisz boga tyrana i jak większość, jesteś z nim w toksycznym związku.
@ Laura Palmer
dnia 29.11.2020, 22:39
Ocena
komentarza:
-2
Ogniu krocz ze mną! Byłam molestowana przez swojego ojca. To fakt, a Bob to nic innego jak demon waszej wiary.
@ abstrahując...
dnia 29.11.2020, 11:04
Ocena
komentarza:
12
...abstrahując od przedstawionej historii, bo na ten czas nie wiadomo czy taka w ogóle miała miejsce, rodzi się szereg pytań nurtującym nas katolików. Czy osoba duchowna prowadząca tzw. podwójne życie może stawać przed ołtarzem i odprawiać mszę świętą? ...czy może spowiadać, udzielać Komunii świętej, sprawować pozostałe sakramenty święte? ...reasumując - czy sakramenty święte udzielane przez taką osobę są ważne? ...jak na tego rodzaju wątpliwości wypowiada się "teologia prawa kanonicznego"? ...dla mnie jako katolika jest nie do pomyślenia, by osoba duchowna prowadząc "podwójne życie" spowiadała i pouczała w konfesjonale. Jest mi bardzo przykro, ale muszę takie pytania zadać.
@ yozef
dnia 29.11.2020, 11:30
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ do abstrahując
dnia 29.11.2020, 13:46
Ocena
komentarza:
3
Jako osoba niewierząca w religijne bóstwa. Odpowiem, że mogą tak robić, gdyż są zwykłymi ludźmi. Jak każdy z nas. Wszyscy prowadzimy jakieś podwójne życie , skrywamy się za różnymi maskami w zależności od sytuacji. Prawdziwego Boga proszę spróbować odnaleźć w sobie, to właściwa droga do poznania prawdziwej duchowości. Chociaż nie jest łatwa, to idąc nią, zaczyna się być po prostu dobrym człowiekiem.
@ arn
dnia 29.11.2020, 12:06
Ocena
komentarza:
14
myślę że taką sprawę powinien wyjaśnić sąd, a nie jakaś "bezrada" i pseudo polityk
@ Parafianka
dnia 29.11.2020, 14:41
Ocena
komentarza:
-3
Super ksiądz,dajcie spokój z takimi komentarzami
@ do parafianki
dnia 29.11.2020, 16:25
Ocena
komentarza:
4
Dopiero po zbadaniu sprawy będzie można wydać opinię. Obecnie jak pani pisze jest "super", ale zarzuty z przeszłości wymagają solidnego wyjaśnienia.
@ podaj dalej
dnia 29.11.2020, 19:16
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ Rom
dnia 29.11.2020, 21:11
Ocena
komentarza:
-2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ google
dnia 30.11.2020, 01:41
Ocena
komentarza:
-1
Kogo parzy strona parafii w Dąbrówce?, że ciągle jest usuwana?
To w katolickiej Polsce usuwa się linki do kościelnych stron, jaki to jest powód?

Parafia Dąbrówka – Gamrat została erygowana przez bpa przemyskiego Ignacego Tokarczuka dn. 28 maja 1975 roku...
Czytać do końca można tu
https://judytadeusza.pl/o-parafii/
@ AntyKatolik
dnia 30.11.2020, 21:22
Ocena
komentarza:
0
Oby klecha dostał wyrok i to solidny. Mam nadzieję że reszta tych śmiesznych chłopów w sukienkach zniknie z tego kraju i to jak najszybciej
@ dragoness
dnia 01.12.2020, 00:09
Ocena
komentarza:
1
Oczywiście, jeśli jest winny, prawda?
@ asa
dnia 02.12.2020, 23:52
Ocena
komentarza:
0
Pani już należy podziękować-proponuję poczytać swoje komentarze
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

 • Super promocja w salonie Visionoptyk z okazji Dnia Babci i Dziadka!

   

  Osoby starsze, które odwiedzają salon optyczny, zgłaszają najczęściej dolegliwości układu wzrokowego. Często samo badanie wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych nie jest ostatecznym rozwiązaniem. Osoby te narażone są bowiem na występowanie chorób układu wzrokowego, które występują wraz z wiekiem.

 • Do OSP Trzcinica trafił sprzęt o wartości 90 tys. zł

   

  Do kolejnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminach powiatu jasielskiego trafia sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Dzisiaj zaprezentowano nowe wyposażenie, które służyć ma strażakom ochotnikom z Trzcinicy. Na jego zakup przeznaczono kwotę 90 tys. zł.

 • Jak to jest z lodowiskami? Sanepid nie pozostawia złudzeń

   

  Lodowisko MOSiR w Jaśle pozostaje nieczynne od 28 grudnia ubiegłego roku. To efekt obowiązywania wprowadzonych przez rząd obostrzeń w związku z trwającą epidemią koronawirusa. W tej formie będą one obowiązywać do 17 stycznia bieżącego roku. Tymczasem są obiekty, na których bez problemu można szusować na łyżwach, z czego korzystają między innymi mieszkańcy Jasła. Sanepid stawia jednak sprawę jasno. Z lodowiska nie mogą korzystać klienci indywidualni.  

 • Ważą się losy jasielskich ratowników medycznych

  Ratownicy medyczni zatrudnieni w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle stracili nadzieję na osiągnięcie porozumienia z dyrektorem SPPR w Krośnie. Prowadzone w ostatnich dniach negocjacje nie przyniosły żadnej ze stron oczekiwanego kompromisu. Ratownicy z Jasła nie zwolnią się z pracy, bo jak twierdzą ich przyszłość jest niepewna.

 • Przedszkolaki zalogowały się… do ferii z SP1!

   

  Ferie w czasie pandemii to dla wielu dzieci – oraz ich rodziców – prawdziwe wyzwanie. Jak bowiem kreatywnie spędzić czas, połączyć wartościowe aktywności z zabawą i zapewnić taką ich różnorodność, aby maluchy nie odczuwały nudy? Z pomocą spieszy Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle, która postanowiła bezpłatnie zaprosić wszystkie jasielskie przedszkolaki na kreatywne spotkania ze sztuką, językami obcymi oraz szachami.

 • Dyrektor jasielskiego szpitala Michał Burbelka złożył wypowiedzenie z pracy

   

  31 grudnia 2020 r. Michał Burbelka złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Swoje obowiązki będzie pełnił do końca marca br. Jasielską lecznicą kierował niespełna 8 lat.

 • Dr Marek Janiak. Psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych

   

  Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania.

 • 1600 osób zgłosiło się do szczepienia w etapie „0”

  Końcem grudnia jasielski szpital rozpoczął szczepienia przeciwko Covid-19. Choć początkowo niewiele osób zgłosiło się do szczepienia to niedługo po tym  liczba zainteresowanych wzrosła z 200 do 1600. Wśród nich są mieszkańcy Krosna, Miejsca Piastowego, a nawet Krakowa.

 • Pomagają potrzebującym dzieciom dzieląc się swoją wielką pasją i sercem

   

  Pole dance jest ich pasją, sposobem na zachowanie dobrej kondycji fizycznej. Grupa kobiet postanowiła wykorzystać rosnącą popularność tej dyscypliny sportu, aby pomóc potrzebującym dzieciom, organizując akcję charytatywną. Zdecydowały się więc wziąć udział w sesji fotograficznej...

 • OSP Dobrucowa ma serce dla Honoraty

  Strażacy ochotnicy z Dobrucowej zawsze gotowi są do pomocy drugiemu człowiekowi. Tym razem postanowili wesprzeć 16-letnią Honoratę, która kilka lat temu uległa wypadkowi. Dzisiaj potrzebuje rehabilitacji. Druhowie z Dobrucowej pomagają jej w zbiórce nakrętek, dzięki którym będzie mogła mieć sfinansowany turnus.

 • W 24 placówkach w powiecie jasielskim można przyjąć szczepienie przeciw koronawirusowi

   

  Rząd opublikował listę punktów, gdzie możliwe jest realizowanie szczepień przeciw koronawirusowi. Na Podkarpaciu jest ich 393, z czego 24 w powiecie jasielskim. Obecnie trwają szczepienia m.in. personelu medycznego i niemedycznego szpitali.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105